Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

Rozmowa ze Zbigniewem Kalicińskim, prezesem zarządu BAUMIT

Zbigniew Kaliciński, prezes zarządu BAUMIT, fot. Baumit

Zbigniew Kaliciński, prezes zarządu BAUMIT, fot. Baumit

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji na rynku budowlanym.

Zobacz także

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Trzy dekady firmy Baumit na polskim rynku

Trzy dekady firmy Baumit na polskim rynku Trzy dekady firmy Baumit na polskim rynku

Już od 30 lat Baumit współtworzy polski rynek budowlany. Wieloletnia działalność firmy w naszym kraju to nieustanny rozwój w tworzeniu produktów usprawniających pracę na budowach, wydłużających trwałość...

Już od 30 lat Baumit współtworzy polski rynek budowlany. Wieloletnia działalność firmy w naszym kraju to nieustanny rozwój w tworzeniu produktów usprawniających pracę na budowach, wydłużających trwałość elewacji oraz wspierających zdrowe, energooszczędne budownictwo.

Materiały prasowe news Fasada Roku 2023 – wyniki konkursu

Fasada Roku 2023 – wyniki konkursu Fasada Roku 2023 – wyniki konkursu

7 grudnia wyłoniono zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku 2023, którego celem jest podkreślenie roli elewacji w procesie kształtowania jakości budynku oraz lokalnego krajobrazu. Blisko 300 budynków...

7 grudnia wyłoniono zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku 2023, którego celem jest podkreślenie roli elewacji w procesie kształtowania jakości budynku oraz lokalnego krajobrazu. Blisko 300 budynków z całej Polski rywalizowało, by zawalczyć o pierwsze miejsce w jednej z pięciu kategorii i dodatkowo wziąć udział w rozgrywce na poziomie europejskim.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem...

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem firmy przekształconej na Zakład Produkcji Kruszyw Leca Polska, przybliżamy fakty z jej historii i wybrane szczegóły drogi do sukcesu.

W 2024 r. firma BAUMIT obchodzi 30-lecie działalności w Polsce. Proszę opowiedzieć o początkach i najważniejszych wydarzeniach, jakie miały wpływ na rozwój firmy w Polsce.

Zgadza się, już 30 lat z dumą i dużym zaangażowaniem współtworzymy polski rynek budowlany. Wszystko zaczęło się w 1994 r., kiedy to zostało otwarte pierwsze biuro BAUMIT w naszym kraju. Już w 1997 r. w Piotrkowie Trybunalskim otworzyliśmy fabrykę i ruszyliśmy z pierwszą produkcją. Kolejne lata to ciągły, dynamiczny rozwój firmy. W 2001 r. uruchomiliśmy zakład kalcynacji gipsu w Bełchatowie.

W 2003 r. do struktur BAUMIT przyłączyła się firma Bayosan, co pozwoliło nam na rozbudowanie oferty produktowej o specjalistyczne materiały renowacyjne. W 2007 r. pracę rozpoczął zakład produkcyjny w Łowiczu, a nasza centrala przeniosła się do nowej lokalizacji, konkretnie do wrocławskich Sukiennic.

W 2011 r. otworzyliśmy kolejną fabrykę materiałów budowlanych w Polsce, tym razem w Pobiedziskach k. Poznania. Budowaliśmy coraz silniejszą pozycję na rynku, a nasz zespół stale się powiększał, do tego stopnia, że w 2017 r. znów potrzebowaliśmy większego biura, co wiązało się z ponowną zmianą naszego adresu. Pozostaliśmy jednak we Wrocławiu, a naszym nowym „domem” stał się nowoczesny biurowiec Perydot, w którym do dyspozycji mamy powierzchnię 1000 m2. Coś mi jednak mówi, że to nie koniec naszych przeprowadzek, bo ciągle mamy w sobie ambicję i determinację, by nadal rosnąć i się rozwijać.

Rok 2024 to nie tylko jubileusz, ale również zmiany w zarządzie firmy i objęcie przez Pana stanowiska prezesa zarządu. Jakie cele stawia Pan zarówno przed sobą, jak i przed firmą? Jak widzi Pan strategię działania firmy na dalsze lata?

Na początku naszej drogi postawiliśmy sobie za cel umożliwienie naszym klientom przebywania w zdrowym, energooszczędnym i estetycznym otoczeniu i tym kursem będziemy nadal podążać. Dostarczamy naszym klientom i partnerom wysokiej jakości produkty i systemy, które – takie mamy założenia – są zgodne z ich technologicznymi wymaganiami. Rozwijamy się w sposób zrównoważony. Realizujemy politykę Go2morrow, uwzględniającą aspekty środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. Wyznaczyliśmy sobie w tym zakresie ambitne cele. Nadrzędnym z nich jest dla nas redukcja CO2e do 2023 r., dlatego główny nacisk już teraz kładziemy na ciągłe ulepszanie receptur produktów, wykorzystywanie przyjaznych dla środowiska alternatywnych spoiw, a także priorytetowe traktowanie materiałów opakowaniowych pochodzących z recyklingu.

Siłę naszej marki chcemy nadal budować na zaufaniu – zarówno do naszych partnerów, jak i pracowników, a także na wysokiej jakości i innowacyjności naszych produktów.

Proszę opowiedzieć o nowych produktach i inwestycjach. Jakie mają Państwo plany na dalszy rozwój?

Jeśli chodzi o nowe produkty, nad którymi obecnie pracujemy, to w tym momencie nie chciałbym za wiele zdradzać. Mogę jednak powiedzieć, że będziemy chcieli rozwijać linię produktów, w których worek rozpuszcza się w materiale wyrabianym na placu budowy, co całkowicie eliminuje recykling opakowań bez szkody dla jakości produktu.

Dziś oferujemy BAUMIT ALL IN Beton B25, ale w przygotowaniu mamy już kolejne produkty, które będą wykorzystywały tę technologię, która rzuca zupełnie nowe spojrzenie na proces przygotowania zapraw budowlanych, czyniąc go szybszym, łatwiejszym, bardziej przyjaznym zarówno dla zdrowia wykonawcy, jak i środowiska.

W planach na najbliższe lata mamy też m.in. uruchomienie czwartej fabryki w kraju. Zabezpieczyliśmy już w tym celu teren w gminie Ujazd na Opolszczyźnie i pozyskaliśmy wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla tego projektu. Będzie w niej wytwarzane szerokie portfolio produktów. Nowy zakład pozwoli nam jeszcze skuteczniej i w bardziej zrównoważony sposób dostarczać nasze produkty na południu Polski. Z jednej strony poprawi się dostępność naszych produktów, z drugiej zaś – zmniejszeniu ulegną dystanse logistyczne, co pozwoli nam minimalizować nasz ślad węglowy.

Jak widzą się Państwo na tle konkurencji? Co wyróżnia Państwa firmę? Która część rynku jest dla Państwa produktów najbardziej istotna?

Na przestrzeni ostatnich lat konsekwentnie wzmacnialiśmy swoją pozycję w głównych obszarach naszej działalności. W wielu z nich jesteśmy dzisiaj liderem. Jednocześnie dążymy do poszerzenia naszej obecności w segmencie materiałów budowlanych poprzez proponowanie nowych rozwiązań produktowych, ułatwiających pracę naszym partnerom i spełniających ich wysokie wymagania jakościowe.

Co nas wyróżnia? Przede wszystkim jesteśmy częścią międzynarodowej grupy, posiadającej ponad 40 lat doświadczenia w produkcji materiałów budowlanych. Nieustannie działamy na rzecz rozwoju branży budowlanej i mieszkalnictwa w Europie, w tym również w Polsce. Niemal każdego roku wprowadzamy na rynek nowe produkty, wśród których nie brakuje nowatorskich rozwiązań. Zestaw BAUMIT CrystalSet, składający się z tynku mineralnego w postaci pasty oraz specjalnego podkładu aktywującego, zapewniający długotrwałą czystość elewacji, rewolucyjny beton w rozpuszczalnym worku – BAUMIT ALL IN Beton B25, farba do wnętrz BAUMIT IonitColor aktywnie wytwarzająca jony ujemne, oczyszczająca powietrze z zanieczyszczeń (m.in. drobnego kurzu, pyłków roślin, aerozoli), szybkowiążący tynk cementowo-wapienny BAUMIT MPI 30 Speed to tylko kilka przykładów z ostatnich lat.

Mogę śmiało powiedzieć, że innowacje to nasze drugie imię. Ich kolebką jest Centrum Innowacyjności BAUMIT, zlokalizowane w austriackim Wopfing. Przy nim mieści się z kolei park badawczy BAUMIT Viva, w którym prowadzone są analizy porównawcze różnych materiałów i technologii pod kątem ich wpływu na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Do tego realizujemy program szkoleniowy BAUMIT Akademia, w którego ramach dzielimy się z firmami ogólnobudowlanymi, remontowymi, podłogowymi oraz tynkarskimi, a także pracownikami hurtowni wiedzą o naszych produktach, co pozwala im lepiej odpowiadać na oczekiwania inwestorów, a przy tym budować przewagę konkurencyjną. Realizując nasze cele biznesowe, nie zapominamy również o lokalnych społecznościach. Mówiąc wprost – BAUMIT to firma zaangażowana społecznie. BAUMIT ColorLove Przedszkole, BAUMIT Kolorowe Emocje, akcje muralowe „Stop Przemocy” czy „Podwodny Wrocław”, turnieje piłkarskie dla najmłodszych BAUMIT Junior Soccer, Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków, BAUMIT Parasol Cup to tylko część z inicjatyw, które dotychczas podjęliśmy, a których w przyszłości lista z pewnością się jeszcze wydłuży.

Co dla firmy BAUMIT oznacza hasło „zdrowe mieszkanie”?

Zacznę może od tego, że dla nas „zdrowe mieszkanie” to coś więcej niż hasło marketingowe. Od początku naszej działalności obraliśmy kierunek na to, by wspierać inwestorów, wykonawców i architektów w tworzeniu domów, które będą nie tylko piękne i energooszczędne, ale przede wszystkim zdrowe i przyjazne dla mieszkańców. Właśnie w tym celu powołaliśmy do życia projekt BAUMIT Viva, w ramach którego powstał park badawczy oparty na domach testowych. Wspólnie z niezależnymi instytutami analizujemy tam m.in. wpływ różnych technologii i materiałów budowlanych na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Jego działalność istotnie przyczynia się do rozwoju naszej oferty i budowania naszej przewagi konkurencyjnej, pozwalając nam tworzyć produkty, które nie tylko są przyjazne w użyciu, lecz także wywierają pozytywny wpływ na mikroklimat i jakość powietrza w pomieszczeniach. Efektem prowadzonych badań w parku BAUMIT Viva jest m.in. system BAUMIT Ionit, składający się z farby do ścian BAUMIT IonitColor, aktywnie wytwarzającej jony ujemne, oczyszczającej powietrze z zanieczyszczeń oraz mas szpachlowych BAUMIT Ionit Finish i BAUMIT IonitFino, regulujących wilgotność w pomieszczeniach.

Dzięki prowadzonym w Wopfing badaniom wiemy na pewno, że kluczowe w kontekście zdrowego mieszkania jest ocieplenie budynku, które nie tylko pozwala ograniczyć rachunki za energię, lecz także wywiera korzystny wpływ na klimat we wnętrzach. Zapewnia bowiem optymalny komfort cieplny w pomieszczeniach przez cały rok. Zimą chroni je przed wychłodzeniem, latem przed przegrzaniem. Do tego pomaga utrzymać poziom wilgotności w pomieszczeniach na zrównoważonym poziomie. Bardzo ważne w kontekście zdrowej przestrzeni mieszkalnej są także masywna konstrukcja budynku, zapewniająca stabilność warunków w pomieszczeniach oraz tynki wewnętrzne, wspierające funkcję dyfuzora wilgoci.

Jakie – według Pana – wyzwania stoją przed polską branżą budowlaną w kontekście nowelizacji dyrektywy EPBD i konieczności dekarbonizacji budownictwa?

Po pierwsze, konieczność dostosowania się do surowszych norm, dotyczących efektywności energetycznej budynków wymaga inwestycji w nowe technologie i materiały, co może generować znaczne koszty zarówno dla firm budowlanych (wyższe koszty produkcji), jak i inwestorów. Po drugie, dekarbonizacja budownictwa wymaga zmian w sposobie projektowania i budowania budynków. Wreszcie, osiągnięcie założonych celów związanych z dekarbonizacją może wymagać również zmian w przepisach budowlanych i zachęt finansowych, aby skłonić inwestorów do podejmowania działań na rzecz lepszego jutra i budowy bardziej ekologicznych domów. Kluczowa będzie na pewno edukacja rynku w tym zakresie.

Komentarze

Powiązane

mgr inż. Sebastian Czernik Gładkie ściany i sufity, czyli jak aplikować gładzie

Gładkie ściany i sufity, czyli jak aplikować gładzie Gładkie ściany i sufity, czyli jak aplikować gładzie

Gładzie są wyrobami na bazie spoiwa gipsowego, naturalnego lub syntetycznego, bardzo drobno zmielonych wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących, które poprawiają plastyczność oraz regulują...

Gładzie są wyrobami na bazie spoiwa gipsowego, naturalnego lub syntetycznego, bardzo drobno zmielonych wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących, które poprawiają plastyczność oraz regulują czas wiązania gotowej masy gipsowej. Przeznaczone są do prac wykończeniowych wewnątrz budynku, również w kuchniach i łazienkach, a ostatecznym efektem ich zastosowania jest bardzo gładka powierzchnia stanowiąca podłoże pod malowanie, rzadziej pod tapetowanie.

mgr inż. Sebastian Czernik Gładzie gipsowe – teoria i praktyka

Gładzie gipsowe – teoria i praktyka Gładzie gipsowe – teoria i praktyka

Pod pojęciem gładzi należy rozumieć cienką warstwę wykończeniową nanoszoną na powierzchnię ścian i sufitów w celu nadania im idealnej gładkości i równości, niemożliwej do uzyskania przy stosowaniu tradycyjnych...

Pod pojęciem gładzi należy rozumieć cienką warstwę wykończeniową nanoszoną na powierzchnię ścian i sufitów w celu nadania im idealnej gładkości i równości, niemożliwej do uzyskania przy stosowaniu tradycyjnych tynków i zapraw.

mgr inż. Karol Bednarczyk Wybór materiału izolacyjnego – kryteria jego oceny

Wybór materiału izolacyjnego – kryteria jego oceny Wybór materiału izolacyjnego – kryteria jego oceny

Wybór materiału izolacyjnego – styropianu lub wełny mineralnej – wpływa na decyzję dotyczącą zastosowania materiałów chemii budowlanej, takich jak kleje i wyprawy tynkarskie, a więc na dobór konkretnego...

Wybór materiału izolacyjnego – styropianu lub wełny mineralnej – wpływa na decyzję dotyczącą zastosowania materiałów chemii budowlanej, takich jak kleje i wyprawy tynkarskie, a więc na dobór konkretnego systemu ociepleń. Elementy systemu nie mogą być bowiem stosowane wybiórczo. Na co więc zwracać uwagę przy doborze termoizolacji?

mgr inż. Jacek Raźny Poraver – nowe spojrzenie na szkło

Poraver – nowe spojrzenie na szkło Poraver – nowe spojrzenie na szkło

Ponad 7 tysięcy lat temu człowiek wynalazł szkło. Od tego czasu fascynuje ono różnorodnością formy i zastosowania. Może być formowane w różne kształty, cięte, mielone, topione, może mieć zawarte w swym...

Ponad 7 tysięcy lat temu człowiek wynalazł szkło. Od tego czasu fascynuje ono różnorodnością formy i zastosowania. Może być formowane w różne kształty, cięte, mielone, topione, może mieć zawarte w swym wnętrzu różnego rodzaju substancje i materiały. Nawet rozbite czy zmiażdżone pozostaje szkłem – użytecznym na wiele sposobów, odpornym, superczystym produktem o niezliczonej liczbie znakomitych własności.

mgr inż. Stanisław Stępniak Uszczelnienia asfaltowe w budowie składowisk odpadów

Uszczelnienia asfaltowe w budowie składowisk odpadów

Przepisy o budowie naziemnych składowisk odpadów nakładają konieczność wykonania prawidłowego uszczelnienia podłoża. Do tego celu stosowano dotychczas folię polietylenową. Od pewnego czasu usankcjonowano...

Przepisy o budowie naziemnych składowisk odpadów nakładają konieczność wykonania prawidłowego uszczelnienia podłoża. Do tego celu stosowano dotychczas folię polietylenową. Od pewnego czasu usankcjonowano jednak rozwiązanie alternatywne – mieszanki mineralno-asfaltowe, które mogą z powodzeniem zastąpić podwójną warstwę folii PE-HD.

prof. dr hab. eur. inż. Tomasz Z. Błaszczyński Kleje cementowe eksploatowane w ekstremalnych warunkach

Kleje cementowe eksploatowane w ekstremalnych warunkach

Najczęściej stosowane zaprawy klejowe to kleje cementowe, które są fabrycznie przygotowanymi suchymi mieszankami zarabianymi wodą (kleje jednoskładnikowe) lub wodną dyspersją polimerów (kleje dwuskładnikowe)....

Najczęściej stosowane zaprawy klejowe to kleje cementowe, które są fabrycznie przygotowanymi suchymi mieszankami zarabianymi wodą (kleje jednoskładnikowe) lub wodną dyspersją polimerów (kleje dwuskładnikowe). W ich skład wchodzą, oprócz wysokiej jakości cementów, kruszywo o uziarnieniu do 0,5 mm, dodatki organiczne bądź upłynniacze.

dr inż. Sławomir Chłądzyński, dr inż. Grzegorz Malata Składniki zapraw klejowych do płytek, cz. II – Metyloceluloza

Składniki zapraw klejowych do płytek, cz. II – Metyloceluloza Składniki zapraw klejowych do płytek, cz. II – Metyloceluloza

Artykuł jest drugą częścią cyklu poświęconego zaprawom klejowym przeznaczonym do przyklejania płytek. Część ta dotyczy bardzo ważnego składnika zapraw – metylocelulozy. W artykule przedstawiono wyniki...

Artykuł jest drugą częścią cyklu poświęconego zaprawom klejowym przeznaczonym do przyklejania płytek. Część ta dotyczy bardzo ważnego składnika zapraw – metylocelulozy. W artykule przedstawiono wyniki badań laboratoryjnych dokumentujących wpływ ilości i jakości metylocelulozy na właściwości normowe zapraw klejowych do płytek.

dr inż. Sławomir Chłądzyński, mgr inż. Sławomir Zalewski Farby elewacyjne - rodzaje, właściwości i zastosowanie

Farby elewacyjne - rodzaje, właściwości i zastosowanie Farby elewacyjne - rodzaje, właściwości i zastosowanie

Farby elewacyjne - przeznaczone do malowania ścian zewnętrznych - stanowią ważny element wykończeniowy budynku. Stosowane są jako wykończenie tynków mineralnych lub w przypadku konieczności odnowienia...

Farby elewacyjne - przeznaczone do malowania ścian zewnętrznych - stanowią ważny element wykończeniowy budynku. Stosowane są jako wykończenie tynków mineralnych lub w przypadku konieczności odnowienia elewacji (np. w wyniku dużych zabrudzeń, powstawania plam i przebarwień, blaknięcia koloru, pojawiania się rys i spękań, kredowania powłoki, pojawiania się mikroorganizmów, zniszczenia dolnych partii budynków itp.). W artykule zostaną scharakteryzowane farby elewacyjne - ich rodzaje oraz właściwości,...

Małgorzata Lipnicka Wyprawy tynkarskie – właściwości i zastosowanie

Wyprawy tynkarskie – właściwości i zastosowanie

Podstawowym zadaniem zewnętrznej warstwy systemu ociepleń, czyli wyprawy tynkarskiej, jest zagwarantowanie ochrony budynku przed wodą i wilgocią oraz nadanie mu estetycznego wyglądu.

Podstawowym zadaniem zewnętrznej warstwy systemu ociepleń, czyli wyprawy tynkarskiej, jest zagwarantowanie ochrony budynku przed wodą i wilgocią oraz nadanie mu estetycznego wyglądu.

dr inż. Sławomir Chłądzyński Tynki gipsowe o zwiększonej twardości powierzchni

Tynki gipsowe o zwiększonej twardości powierzchni Tynki gipsowe o zwiększonej twardości powierzchni

Otynkowane powierzchnie ścian wewnątrz niektórych budynków przemysłowych i użyteczności publicznej (np. hal przemysłowych, szpitali, hoteli, kościołów, biur) z uwagi na charakter użytkowania narażone są...

Otynkowane powierzchnie ścian wewnątrz niektórych budynków przemysłowych i użyteczności publicznej (np. hal przemysłowych, szpitali, hoteli, kościołów, biur) z uwagi na charakter użytkowania narażone są na dodatkowe oddziaływania mechaniczne, takie jak uderzenia, obicia czy otarcia. Rezultatem takiego oddziaływania są liczne pęknięcia i ubytki na powierzchni ścian, związane w dużej mierze z zastosowaniem materiałów wykończeniowych o właściwościach technicznych niedostosowanych do końcowego przeznaczenia...

dr inż. Paweł Sulik, Jacek Sawicki Kleje w systemach ociepleń ETICS

Kleje w systemach ociepleń ETICS

Systemy ociepleń ETICS funkcjonują jako układy warstwowe zapewniające określoną izolacyjność cieplną zewnętrznych ścian elewacji budynków. Każda warstwa spełnia ściśle określoną rolę i nie może istnieć...

Systemy ociepleń ETICS funkcjonują jako układy warstwowe zapewniające określoną izolacyjność cieplną zewnętrznych ścian elewacji budynków. Każda warstwa spełnia ściśle określoną rolę i nie może istnieć samodzielnie.

Jacek Sawicki Posadzki – wierzchnie warstwy ochronne podłóg

Posadzki – wierzchnie warstwy ochronne podłóg Posadzki – wierzchnie warstwy ochronne podłóg

Właściwie dobrana posadzka skutecznie chroni przed destrukcją podkład i warstwy położone pod nią oraz w zależności od przeznaczenia zachowuje odporność użytkową na działanie niszczących sił zewnętrznych,...

Właściwie dobrana posadzka skutecznie chroni przed destrukcją podkład i warstwy położone pod nią oraz w zależności od przeznaczenia zachowuje odporność użytkową na działanie niszczących sił zewnętrznych, a przy tym pełni określone funkcje estetyczne. Odpowiedni dobór posadzki gwarantuje ponadto bezpieczeństwo użytkowania jej nawierzchni oraz zachowanie optymalnych warunków higienicznych (z uwzględnieniem potrzeby przeprowadzania związanych z nimi zabiegów).

dr inż. Sławomir Chłądzyński Wapno hydratyzowane – historia, właściwości i zastosowanie

Wapno hydratyzowane – historia, właściwości i zastosowanie

W artykule przedstawiono właściwości wapna hydratyzowanego – produktu gaszenia wapna palonego. Opisano historię stosowania wapna, proces jego gaszenia oraz podano wymagania normowe. Przedstawiono ponadto...

W artykule przedstawiono właściwości wapna hydratyzowanego – produktu gaszenia wapna palonego. Opisano historię stosowania wapna, proces jego gaszenia oraz podano wymagania normowe. Przedstawiono ponadto właściwości zapraw budowlanych zawierających wapno hydratyzowane.

dr inż. Marzena Najduchowska Wodoszczelność i odporność korozyjna betonu

Wodoszczelność i odporność korozyjna betonu

Rozwój budownictwa hydrotechnicznego, a także podziemnego wiąże się z koniecznością zapewnienia szczelności obiektów budowlanych i zwiększenia ich odporności na działanie korozji chemicznej.

Rozwój budownictwa hydrotechnicznego, a także podziemnego wiąże się z koniecznością zapewnienia szczelności obiektów budowlanych i zwiększenia ich odporności na działanie korozji chemicznej.

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jarosław Guzal KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.