Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza

rozmowa z Tomaszem Tomczakiem, prezesem Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych

Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych: fot. SWIN

Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych: fot. SWIN

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? O perspektywach oraz kierunku rozwoju branży mówi Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych.

Zobacz także

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Izolacje natryskowe – spotkanie branży

Izolacje natryskowe – spotkanie branży Izolacje natryskowe – spotkanie branży

W dniach 27–28 października w Kochcicach k. Częstochowy miała miejsce konferencja szkoleniowa Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych. Była to jednocześnie okazja do spotkania dla całego środowiska...

W dniach 27–28 października w Kochcicach k. Częstochowy miała miejsce konferencja szkoleniowa Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych. Była to jednocześnie okazja do spotkania dla całego środowiska izolacji natryskowych – przedstawicieli firm, a także członków oraz partnerów organizacji.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji...

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji na rynku budowlanym.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem...

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem firmy przekształconej na Zakład Produkcji Kruszyw Leca Polska, przybliżamy fakty z jej historii i wybrane szczegóły drogi do sukcesu.

Na wstępie proszę opowiedzieć o początkach Stowarzyszenia.

Poliuretan jest obecny w naszym życiu praktycznie w każdym jego elemencie. Firmy z powodzeniem wykorzystują ten materiał w branży odzieżowej, wnętrzarskiej, ale nie tylko. Poliuretan znajdziemy chociażby w naszych autach, którymi codziennie podróżujemy do pracy. Ta swojego rodzaju uniwersalność materiału sprawia, że poliuretan na dobre zadomowił się także w budownictwie. Udział firm wykonujących izolacje natryskowe jest coraz większy, dlatego też uznaliśmy, że jest potrzeba zjednoczenia w branży, aby mieć większy wpływ na to, co dzieje się na rynku. Patrzymy perspektywicznie w przyszłość, chcemy wiedzieć, w jakim kierunku branża będzie się rozwijać. Chcemy mieć również bezpośredni wpływ na sam kierunek rozwoju, aby jako grupa specjalistów być częścią tego procesu. Dzięki temu mamy możliwość obserwowania aktualnych zmian i tym samym podjęcia w razie potrzeby właściwej reakcji.

Pomysł na utworzenie Stowarzyszenia narodził się podczas spotkania w firmie ASTECO, która jest dostawcą urządzeń dla firm z branży. Rozmowa zaowocowała ustaleniem terminu spotkania założycielskiego, które odbyło się 10 stycznia 2020 r. w Strykowie. Tego dnia Stowarzyszenie zostało oficjalnie powołane do życia. Początki SWIN niestety nie były łatwe, gdyż trafiliśmy dosłownie na okres tuż przed pandemią i wszystkie kwestie związane z obostrzeniami ograniczały nas dość mocno. W związku z tym nie było dobrych warunków do rozmowy oko w oko, nie mogliśmy podjąć żadnych dalszych kroków w tamtym czasie.

Trzeba podkreślić, że spotkania branżowe są niezwykle istotne. Jest wiele spraw, których nie da się omówić telefonicznie, na konferencji online czy z użyciem e-maila. Pierwsze lata działalności Stowarzyszenia były więc nieco utrudnione, ale to nas nie zniechęciło. Z czasem zaczęliśmy się spotykać, nabraliśmy wiatru w żagle, co przyniosło naprawdę pozytywne efekty. Dziś możemy powiedzieć, że udało nam się stworzyć platformę będącą doskonałym łącznikiem dla ludzi z branży. Krok po kroku budujemy struktury, aby poszerzać naszą działalność.

Jakie są zadania SWIN?

Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych stawia sobie konkretne i proste cele. Naszym kluczowym zadaniem jest propagowanie rynku izolacji natryskowych oraz technologii, która jest dopasowana do wymogów energetycznych w nowoczesnym budownictwie i która jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Istotną kwestią jest nasze długoterminowe spojrzenie na rozwój branży. Stawiamy na edukację, ciągłe dokształcanie naszych członków oraz wymianę doświadczeń i poglądów. Dzięki temu możemy wspólnie rozwiązywać wszelkiego rodzaju problemy dotyczące branży. Zależy nam na atmosferze pełnej życzliwości, a zarazem na profesjonalnym podejściu do tematu.

Jednym z kluczowych zadań SWIN jest edukacja, bez niej rozwój rynku jest w zasadzie niemożliwy. Stawiamy sobie ambitne cele, aby sprostać dzisiejszym potrzebom branży. Chcemy również wprowadzać standardy jakościowe dla wykonawców izolacji. Należy pamiętać, iż jakość materiału izolacyjnego, który trafia do budynków użytkowych, zależy bezpośrednio od kilku istotnych czynników. Mówimy tu przede wszystkim o pierwszym ogniwie, którym jest człowiek, jego umiejętności oraz wiedza. Znaczenie ma także stan techniczny maszyn, ma on wpływ na to, czy budynek zostanie ocieplony zgodnie ze sztuką. Tylko dbałość o wyżej wymienione kwestie sprawia, że obiekt, w którym zastosowano izolację natryskową, będzie spełniał aktualne normy.

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? Jaka jest obecna sytuacja w branży?

Jak już wspomniałem, rynek izolacji z poliuretanu jest różnorodny, a sama technologia – bardzo szeroka. Znajdziemy tu zarówno pianki otwartokomórkowe, które są wykorzystywane przede wszystkim przy izolacjach poddaszy, jak i pianki zamkniętokomórkowe stosowane w budownictwie przemysłowym (izolacja stropów, fundamentów, elementów zewnętrznych). Jak więc widzimy, rynek ten charakteryzuje się nastawieniem firm na określoną specjalizację. Pozwala to podejść do tematu w sposób profesjonalny i rzeczowy.

Na rynku znajdziemy firmy skupione wokół określonych technologii oraz dziedzin. Jedni zajmują się izolacjami poddaszy w domach mieszkalnych i z naszych obserwacji wynika, że jest to obecnie największy rynek. W związku z tym grono zajmujące się wykonywaniem izolacji w domach jest najliczniejsze. Inne firmy zajmują się z kolei izolacjami dachów płaskich od strony zewnętrznej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w szeregach naszego Stowarzyszenia znalazł się wybitny ekspert w tej dziedzinie. Wśród członków SWIN nie brakuje także specjalistów z zakresu izolacji otwartokomórkowych. Można więc powiedzieć, że staramy się patrzeć na branżę w sposób optymalny, czyli taki, który skupia wokół siebie szerokie spektrum osób wyspecjalizowanych w określonych dziedzinach.

Specyfika rynku sprawia, iż musimy posiadać szeroką wiedzę w zakresie technologii, ale należy też umieć przybliżyć ją naszym klientom w przystępny sposób. Wymagania względem nas jako specjalistów w branży dotyczą nie tylko samej technologii natrysku, ale również całości izolacji jako takiej. Chcąc wdrażać nowoczesne technologie do budownictwa, musimy przedstawić rzeczowe argumenty, aby inwestorzy przekonali się do omawianego rodzaju izolacji. To profesjonalne podejście i umiejętność dzielenia się wiedzą budują zaufanie między firmą a inwestorem, klientem.

Odpowiadając na drugie pytanie, sytuacja w branży izolacji natryskowych jest dość dobra, rynek cały czas się rozwija. Obserwując aktualne trendy, zauważamy oczekiwania samych inwestorów, którzy chcą prowadzić budowy w sposób sprawny i szybki, przy zachowaniu wysokiej jakości wykonanej izolacji. Deweloperzy skłaniają się coraz częściej ku ociepleniu pianką, gdyż spełnia ona powyższe wymagania. Jakość izolacji wpływa bezpośrednio na brak problemów ze sprzedażą tak ocieplonych domów. Co więcej, dzisiejszy rozwój technologii sprawia, że potencjalny klient może wynająć firmę zajmującą się badaniami termowizyjnymi budynków oraz testami szczelności. Jeżeli więc deweloper skorzystał z oferty firmy wykorzystującej technologię, która aktualnie nie gwarantuje właściwej szczelności, musi się liczyć z koniecznością obniżenia ceny za lokal. W związku z tym deweloperzy wybierają najczęściej rozwiązania będące gwarantem jakości.

Rynek firm zajmujących się izolacjami ciągle się powiększa, natomiast ich liczba jest stosunkowo stabilna na przestrzeni ostatnich lat. Oczywiście pojawiają się nowe podmioty świadczące swoje usługi, ale nie każdy jest w stanie się na tym rynku utrzymać. To niełatwe zadanie, gdyż wymaga szerokiej wiedzy dotyczącej wielu zagadnień. Mówimy tu nie tylko o budownictwie jako takim, ale również maszynach zajmujących się przetwarzaniem poliuretanu. Wiedza i umiejętności są tu kluczem do sukcesu, nie każdy jest w stanie sobie na tym polu poradzić.

Jakie działania prowadzi Stowarzyszenie?

Nasze Stowarzyszenie stara się realizować zadania statutowe. Zależy nam na wdrażaniu wysokich standardów, w związku z czym w pierwszej kolejności próbujemy edukować wykonawców. Pomagają nam w tym spotkania branżowe, które organizujemy. Wspólne rozmowy zawsze poszerzają horyzonty, pozwalają spojrzeć nieco inaczej na dane zagadnienie. W trakcie rozmów niejednokrotnie poruszamy kwestie istotne z punktu widzenia naszego biznesu. To pozwala firmom dopasować się do klientów, którzy oczekują odpowiedniej jakości.

W ubiegłym roku wprowadziliśmy system certyfikacji, który jest pierwszym znaczącym krokiem w celu wprowadzenia pewnych standardów dla całej branży. Jako niezależne stowarzyszenie mamy więc możliwość sprawdzenia danej firmy i na tej podstawie weryfikujemy, czy spełnia ona konkretne wymagania, czy też nie. Jeżeli spełnia, to wówczas wydajemy certyfikat. Wszystko to jest podyktowane bezpośrednio dobrem klienta, ale też samej branży. Aktualnie wydajemy certyfikaty w dziedzinie pian otwartokomórkowych oraz izolacji poddaszy. Certyfikat otrzymały już pierwsze firmy, które pozytywnie przeszły naszą weryfikację.

Na konieczność wprowadzenia pewnych norm, w tym właśnie certyfikacji, zwrócili uwagę także sami producenci. Producentom również zależy, aby izolacje były wykonane w sposób profesjonalny. Firma posiadająca certyfikat daje klientom gwarancję, iż wykonane ocieplenie będzie spełniało najwyższe standardy. Certyfikacja wprowadza więc pewne ramy, jakość na rynku. Dzięki Stowarzyszeniu klienci zyskują możliwość zasięgnięcia opinii i to zupełnie niezależnej, rzetelnej i uczciwej.

Ważnym zadaniem, które w ostatnim czasie realizujemy, są spotkania edukacyjne z uczniami techników budowlanych (o jednym z nich piszemy). Możemy z całą pewnością stwierdzić, że zapotrzebowanie na tego typu prelekcje jest dość duże. W trakcie naszych wystąpień prezentujemy wiedzę nie tylko z zakresu izolacji natryskowych, ale również przybliżamy ogólną tematykę izolacji budynków, przedstawiamy charakterystykę izolacji, a także różnice pomiędzy materiałami. Próbujemy też rozwiewać różnego rodzaju mity czy odkłamywać pewne kwestie, które dla młodych osób dopiero wchodzących w zagadnienia techniczne mogą być niejasne. Rozmawiamy chociażby o współczynnikach lambda, o których mówi się dość ogólnie, a my próbujemy wskazać ich realne, praktyczne przełożenie na izolacje.

Chcemy łączyć, a nie dzielić, dlatego tworzymy także publikacje techniczne, które są otwartym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych. Pozwala to wspólnie się uczyć, co rzutuje na jakość branży. Nasze artykuły są dostępne w magazynach branżowych oraz na naszych stronach internetowych. Szeroko zakrojone działania Stowarzyszenia to przede wszystkim promocja technologii wszędzie, gdzie jest to możliwe. Jako Stowarzyszenie byliśmy w ostatnim czasie na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA, gdzie mieliśmy swoje stoisko. W trakcie kilkudniowych spotkań udało nam się dotrzeć do wielu osób, co było doskonałą okazją do dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, ponieważ nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. To wszystko pokazuje nam, że obrany kierunek jest słuszny i nasze działania należy kontynuować.

Z jakich osiągnięć jesteście szczególnie dumni? Jakie cele udało Wam się zrealizować?

Nasze plany są zawsze możliwe do realizacji, nie planujemy zadań nierealnych oraz takich, które są poza naszym zasięgiem. Wszelkie zadania oraz cele, które sobie stawiamy, realizujemy sukcesywnie. Jednym z takich zadań jest wspomniana wcześniej edukacja młodzieży. W bieżącym roku nadal będziemy prowadzić spotkania w technikach budowlanych, gdzie chcemy przybliżyć technologie oraz zagadnienia branżowe. Nabyta przez młodych ludzi wiedza z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Możemy powiedzieć, że te serie spotkań wyjazdowych to mały sukces Stowarzyszenia. Nie lada wyzwaniem jest w obecnych czasach skupienie uwagi młodzieży, a nam się to udało. Niekiedy po pięciu godzinach lekcyjnych odnosimy wrażenie, że temat nie został wyczerpany, a młodzież jest otwarta i chętnie słucha. Podczas prelekcji prezentujemy również sprzęt, z którego na co dzień korzystamy. Młodzież chłonie wiedzę, ale ma też możliwość zapoznania się z tym, jak urządzenia wyglądają w praktyce. Bardzo nas to cieszy i jesteśmy dumni z faktu, iż umiemy zainteresować uczniów.

Potencjał naszej działalności jest widoczny także w liczbie firm, które chcą uczestniczyć w naszym Stowarzyszeniu, dając tym samym profesjonalne wsparcie. Nie prowadzimy żadnych kampanii marketingowych, nie ogłaszamy się, a mimo wszystko firmy same znajdują Stowarzyszenie i podejmują próby kontaktu. Nie brakuje więc tak ważnego wsparcia, ale też zapytań trafiających na naszą skrzynkę pocztową. W ten sposób pozyskujemy nowych członków oraz sponsorów. Cieszymy się, że ktoś dostrzega potencjał podejmowanych przez nas działań i jest to dla nas spore osiągnięcie. Jesteśmy dumni, że robimy coś bezinteresownie, sprawnie, w grupie zaufanych ekspertów.

Dumą napawa nas również fakt, iż udało nam się zorganizować spotkanie branżowe, które odbyło się jesienią zeszłego roku. Przybyli na nie przedstawiciele firm z całego kraju. Była to idealna okazja do rozmów i wymiany doświadczeń, także o tym, jak wygląda rynek izolacji w poszczególnych rejonach kraju. Spotkanie cieszyło się dużym powodzeniem, czego dowodem była liczba osób obecnych na sali oraz żywe zainteresowanie prelekcjami. Chcemy, aby tego typu wydarzenia na stałe wpisały się w działalność SWIN.

W jakim kierunku Stowarzyszenie chce się rozwijać? Jakie wyzwania czekają Pana i organizację?

Nasze Stowarzyszenie chce cały czas realizować zadania z zakresu edukacji samych wykonawców. Zależy nam, aby kadra zajmująca się izolacjami była jak najlepiej przygotowana, zarówno jeżeli chodzi o wiedzę, jak i umiejętności czysto praktyczne. Chcemy również podjąć się próby zjednoczenia producentów, co wpłynie pozytywnie na całą branżę. Zależy nam również na prowadzeniu dalszej certyfikacji. Aktualnie mamy w planach wdrożenie certyfikatów dla firm specjalizujących się w pianach zamkniętokomórkowych.

Przed nami niewątpliwie czas pełen wyzwań, aktywności i ciężkiej pracy. Z pewnością będziemy pojawiać się częściej na wszelkiego rodzaju branżowych wydarzeniach oraz targach. To są obecnie nasze kluczowe cele, które chcemy realizować. Jeżeli chodzi o najbliższy okres, to mamy w planach dwudniowe spotkanie branżowe, które zamierzamy zorganizować wczesną wiosną. Kolejny raz zaprosimy specjalistów, którzy wygłoszą interesujące prelekcje. Wierzymy, że będzie to inspirujący czas dla nas wszystkich, bogaty w nowe doświadczenia. Będziemy mogli wysłuchać wykładów, wziąć udział w panelu dyskusyjnym, ale nie tylko. W trakcie naszych spotkań dbamy bowiem o integrację, a także poświęcony wzajemnie czas na lepsze poznanie się.

Czego Stowarzyszenie życzyłoby sobie w 2024 roku?

Jako Stowarzyszenie życzylibyśmy sobie, aby do naszej organizacji przystąpiły kolejne, pełne zapału do działania osoby. Jest to zawsze nowa energia, ale też inspiracja dla obecnych już członków. Wspólna praca nas wzajemnie napędza, w związku z czym serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby być częścią SWIN. Jesteśmy cały czas w trakcie tworzenia struktur, to dopiero początek drogi, więc tym bardziej jesteśmy otwarci na nowych specjalistów. Trzeba pamiętać, że Stowarzyszenie działa bezinteresownie, więc należy się liczyć z nieodpłatną pracą społeczną. Przynosi ona jednak dużo satysfakcji i daje możliwość ciągłego rozwoju. Potrzebujemy w naszym gronie takich samych „zapaleńców”, którzy będą chcieli promować technologie wysokiej jakości.

Źyczylibyśmy również sobie otwartości wśród firm dostarczających materiały oraz maszyny do naszej codziennej pracy. Chcielibyśmy, aby wiedziały, że nasze działania są ukierunkowane na dobro wspólne całej branży. Życzymy więc sobie kolejnych spotkań w przyjaznej atmosferze, pozytywnych relacji oraz udanej współpracy między naszymi członkami.

Komentarze

Powiązane

mgr inż. Martyna Drećka Termoizolacyjne systemy natryskowe - właściwości i zastosowanie

Termoizolacyjne systemy natryskowe - właściwości i zastosowanie Termoizolacyjne systemy natryskowe - właściwości i zastosowanie

Natrysk materiału izolacyjnego pozwala na całkowitą eliminację mostków cieplnych (oczywiście, przy odpowiednim rozwiązaniu detali konstrukcyjnych), a spośród innych metod wbudowywania izolacji wyróżnia...

Natrysk materiału izolacyjnego pozwala na całkowitą eliminację mostków cieplnych (oczywiście, przy odpowiednim rozwiązaniu detali konstrukcyjnych), a spośród innych metod wbudowywania izolacji wyróżnia się tym, że jest mniej pracochłonny.

Piotr Krzyżanowski, SWIN Środki ochrony indywidualnej do wykonywania izolacji natryskowej

Środki ochrony indywidualnej do wykonywania izolacji natryskowej Środki ochrony indywidualnej do wykonywania izolacji natryskowej

Izolacje natryskowe to nie tylko natrysk piany poliuretanowej, a również płynnych powłok i mas hydroizolacyjnych. Podobnie jak podczas wykonywania innych prac budowlanych, tak i w przypadku natrysku bezpieczeństwo...

Izolacje natryskowe to nie tylko natrysk piany poliuretanowej, a również płynnych powłok i mas hydroizolacyjnych. Podobnie jak podczas wykonywania innych prac budowlanych, tak i w przypadku natrysku bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu. Do stosowania profesjonalnych materiałów natryskowych trzeba się więc profesjonalnie przygotować.

mgr inż. Robert Wąsik Termomodernizacja i naprawa dachów – piany natryskowe

Termomodernizacja i naprawa dachów – piany natryskowe Termomodernizacja i naprawa dachów – piany natryskowe

Coraz większym zainteresowaniem inwestorów planujących remont lub docieplenie dachu cieszy się metoda łącząca w jednym cechy termoizolacji i hydroizolacji pokrycia dachowego, a mianowicie warstwowy natrysk...

Coraz większym zainteresowaniem inwestorów planujących remont lub docieplenie dachu cieszy się metoda łącząca w jednym cechy termoizolacji i hydroizolacji pokrycia dachowego, a mianowicie warstwowy natrysk sztywnej piany poliuretanowej PUR.

Materiały prasowe news SWIN na targach BUDMA 2024

SWIN na targach BUDMA 2024 SWIN na targach BUDMA 2024

Wśród wystawców na tegorocznej edycji targów BUDMA będzie też Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych. Na stoisku organizacji będzie można spotkać się ekspertami z branży izolacji natryskowych,...

Wśród wystawców na tegorocznej edycji targów BUDMA będzie też Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych. Na stoisku organizacji będzie można spotkać się ekspertami z branży izolacji natryskowych, wymienić doświadczenia i porozmawiać o planach na rok 2024.

Materiały prasowe news SWIN uczestniczy w pracach Komitetu Technicznego

SWIN uczestniczy w pracach Komitetu Technicznego SWIN uczestniczy w pracach Komitetu Technicznego

We wrześniu br. Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych zostało członkiem Komitetu Technicznego (KT) nr 211 ds. Wyrobów Izolacji Cieplnej w Budownictwie. W związku z tym wyłoniliśmy następujących...

We wrześniu br. Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych zostało członkiem Komitetu Technicznego (KT) nr 211 ds. Wyrobów Izolacji Cieplnej w Budownictwie. W związku z tym wyłoniliśmy następujących reprezentantów:

Paweł Siemieniuk Ocieplenie poddasza – tradycyjnie i nowocześnie

Ocieplenie poddasza – tradycyjnie i nowocześnie Ocieplenie poddasza – tradycyjnie i nowocześnie

Dobrze ocieplone poddasze to przede wszystkim komfort cieplny panujący w pomieszczeniach użytkowych zimą – na tym powinno zależeć nam najbardziej. Przekłada się to także na niższe rachunki za ogrzewanie,...

Dobrze ocieplone poddasze to przede wszystkim komfort cieplny panujący w pomieszczeniach użytkowych zimą – na tym powinno zależeć nam najbardziej. Przekłada się to także na niższe rachunki za ogrzewanie, co również jest istotne, szczególnie teraz. Ponadto prawidłowe wykonanie wszystkich warstw dachu zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz pod skosami.

Materiały prasowe news Działalność Związku SIPUR w I półroczu 2020

Działalność Związku SIPUR w I półroczu 2020 Działalność Związku SIPUR w I półroczu 2020

Przedstawiamy aktywność Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" w pierwszej połowie br.

Przedstawiamy aktywność Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" w pierwszej połowie br.

Jarosław Guzal SIPUR: Nowa dekada, nowe cele

SIPUR: Nowa dekada, nowe cele SIPUR: Nowa dekada, nowe cele

O popularności izolacji natryskowych oraz o przyszłości i perspektywach rozwoju branży poliuretanowej mówi Maciej Kubanek, prezes zarządu Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych...

O popularności izolacji natryskowych oraz o przyszłości i perspektywach rozwoju branży poliuretanowej mówi Maciej Kubanek, prezes zarządu Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR".

mgr inż. Józef Papiński, dr inż. Leszek Żabski Izolacyjna pianka poliuretanowa z otwartymi komórkami

Izolacyjna pianka poliuretanowa z otwartymi komórkami Izolacyjna pianka poliuretanowa z otwartymi komórkami

Rozwój produkcji różnorodnych materiałów budowlanych i nowych technologii izolowania umożliwia projektowanie i wykonywanie budynków zapewniających przez cały rok komfortowe warunki użytkowania. Nie oznacza...

Rozwój produkcji różnorodnych materiałów budowlanych i nowych technologii izolowania umożliwia projektowanie i wykonywanie budynków zapewniających przez cały rok komfortowe warunki użytkowania. Nie oznacza to jednak ostatecznego rozwiązania problemu komfortu życia i oszczędności energii.

mgr inż. Józef Papiński, dr inż. Leszek Żabski Izolacja w płynie

Izolacja w płynie Izolacja w płynie

Konieczność izolowania budynków nie tylko wynika z potrzeby oszczędzania energii, lecz także wymuszana jest dążeniem do poprawy warunków życia. W przeszłości izolacja przede wszystkim chroniła przed chłodem,...

Konieczność izolowania budynków nie tylko wynika z potrzeby oszczędzania energii, lecz także wymuszana jest dążeniem do poprawy warunków życia. W przeszłości izolacja przede wszystkim chroniła przed chłodem, teraz coraz częściej ma zapewnić również ochronę przed przegrzewaniem.

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jarosław Guzal KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jarosław Guzal Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Jarosław Guzal Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji

Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji

Przemysław Borek – wiceprezes zarządu Pekabex SA, prezes zarządu Pekabex Bet SA, członek zarządu Pekabex Pref Sp. z o.o. w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Przemysław Borek – wiceprezes zarządu Pekabex SA, prezes zarządu Pekabex Bet SA, członek zarządu Pekabex Pref Sp. z o.o. w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal 3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach

3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach 3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach

O wpływie zmian cen materiałów budowlanych na rynek oraz o kierunkach rozwoju firmy mówią Michał Adamiuk, prezes zarządu 3W Dystrybucja Budowlana oraz Paweł Sepioło, zastępca prezesa w rozmowie z Jarosławem...

O wpływie zmian cen materiałów budowlanych na rynek oraz o kierunkach rozwoju firmy mówią Michał Adamiuk, prezes zarządu 3W Dystrybucja Budowlana oraz Paweł Sepioło, zastępca prezesa w rozmowie z Jarosławem Guzalem, redaktorem naczelnym miesięcznika IZOLACJE.

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka » Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.