Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Rozmowa z Tomaszem Baranowskim – prezesem zarządu firmy Balex Metal

Tomasz Baranowski - prezes zarządu firmy Balex Metal
Balex Metal

Tomasz Baranowski - prezes zarządu firmy Balex Metal


Balex Metal

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Zobacz także

Redakcja miesięcznika IZOLACJE BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji...

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji na rynku budowlanym.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem...

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem firmy przekształconej na Zakład Produkcji Kruszyw Leca Polska, przybliżamy fakty z jej historii i wybrane szczegóły drogi do sukcesu.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza

SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? O perspektywach oraz kierunku rozwoju branży mówi Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych.

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? O perspektywach oraz kierunku rozwoju branży mówi Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych.

Skąd się wziął pomysł na założenie firmy Balex Metal?

Po zmianie ustroju w Polsce brakowało w naszym kraju materiałów budowlanych. Mój ojciec Lech Baranowski wpadł wówczas na pomysł importowania materiałów budowlanych i handlowania nimi. Główny nacisk położyliśmy wtedy na sprzedaż szwedzkiej blachodachówki.

Po pewnym czasie ze sprzedaży płynnie przeszliśmy do działalności produkcyjnej. W tamtym czasie zakładów produkcyjnych nie było wiele, więc pomysł na wytwarzanie blachodachówek w 1995 r. wydawał się trafiony.

W ramach działalności produkcyjnej wytwarzaliśmy również blachy trapezowe. Następnie rozszerzyliśmy naszą ofertę o wyższe profile do budownictwa przemysłowego. A ponieważ było to pod koniec lat 90., kiedy w naszym kraju segment budownictwa przemysłowego się rozwijał, inwestycja była bardzo udana.

Na przełomie XX i XXI w. rozpoczęliśmy produkcję płyt warstwowych z rdzeniem ze styropianu. Co prawda, ten produkt był już obecny na rynku, ale uznaliśmy, że jest jeszcze miejsce dla jednego producenta i zainwestowaliśmy w dwie linie ciągłe do produkcji tego typu płyt warstwowych.

Pierwsza była przeznaczona do produkcji wyrobów ściennych, druga – dachowych. Te decyzje również okazały się trafione, więc zainwestowaliśmy w kupno linii do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z poliuretanu.

W porównaniu z tym, w co inwestowaliśmy wcześniej, było to dla nas duże wyzwanie finansowe. Ponadto nie był to produkt rozpowszechniony na naszym rynku. Jednak po uruchomieniu linii w 2004 r. płyty warstwowe z poliuretanu znalazły wielu odbiorców w naszym kraju.

W 2010 r. rozpoczęliśmy produkcję płyt z wełny mineralnej. W ten sposób stworzyliśmy kompletną ofertę w zakresie płyt warstwowych.

Obecnie jesteśmy na etapie realizowania kolejnego dużego projektu – w postaci płyty termoizolacyjnej Thermano.

Co skłoniło Państwa do wejścia na rynek termoizolacji?

Z uwagą, śledzimy, co się dzieje na rynku budowlanym. Raz po raz wchodzą w życie nowe przepisy w zakresie ochrony cieplnej budynków. Wnioski nasuwają się same.

Chciałbym Pana zapytać o rynek pokryć dachowych, od którego Państwo zaczynali swoją działalność. Według mojej oceny kiedyś była to branża nadająca ton całej branży budowlanej. Producenci w tym segmencie byli niezwykle aktywni na różnych polach. Tymczasem ostatnio raczej słyszymy o zamykanych w Polsce zakładach produkujących pokrycia dachowe. Jak Pan ocenia obecny stan branży dachowej? Czy jest to w Polsce wciąż dobry biznes?

Wcześniej ten rynek był zauważalny, ponieważ pojawiało się na nim dużo innowacji. To się jednak zmieniło.

Doskonale znamy wszystkie rodzaje pokryć dachowych i każde z nich ma swoje miejsce na rynku. Pomimo wszystko uważam, że na razie branża dachowa to wciąż dobry biznes.

Czy w związku z tym, że stać nas na więcej, producenci blachodachówki mogą odczuwać mniejszy popyt na ich produkty? Wyroby tego typu raczej utożsamiane są z niższą ceną. Jaki jest Pana zdaniem potencjał pokryć dachowych z blachy?

W segmencie blach profilowanych wprowadzane są innowacje, dzięki czemu konkurujemy cenowo z dachówką ceramiczną. W naszej ofercie można też znaleźć pokrycia o stosunkowo wysokiej cenie.

Jeśli chodzi o potencjał, to uważam, że wciąż jest on duży, i to zarówno jeśli chodzi o nowe budynki, jak i remontowane. Stare konstrukcje dachów nie przeniosą przecież ciężaru ciężkich pokryć dachowych. Dlatego nie ma tam alternatywy dla pokryć blaszanych.

Z tego wynika, że mogą Państwo czuć się głównym beneficjentem ogólnokrajowego programu wymiany starych azbestowych pokryć dachowych na nowe…

Teoretycznie tak, ale w praktyce jeszcze tak nie jest.

Porozmawiajmy teraz o rynku płyt warstwowych. Jest na nim duża konkurencja. Jak Pan ocenia ten segment?

Rzeczywiście jest to branża bardzo konkurencyjna. Z naszych szacunków wynika, że skala produkcji na tym rynku wynosi 12 mln m³ płyt warstwowych, z czego my produkujemy 5 mln m³.

W naszej ocenie jesteśmy liderem tego rynku w Polsce. Zajęliśmy tę pozycję, ponieważ od początku działalności kładliśmy duży nacisk na innowacyjność, doskonałość techniczną i jakość. Jednocześnie nie zapominaliśmy o dobrej cenie i sprawnym serwisie.

Jaką przyszłość ma ten rynek?

W przeciwieństwie do rynku mieszkaniowego, który waha się ciągle między wzrostem popytu a jego spadkiem, ma on dużą perspektywę rozwoju. Według mnie w Polsce będzie się dużo inwestowało.

Które płyty warstwowe z Państwa oferty cieszą się największą popularnością?

Płyty z rdzeniem z PUR-u. W ofercie mamy również płyty z rdzeniem z PIR-u, a zainteresowanie nimi klientów ciągle rośnie.

Ostatnio usłyszałem opinię od osoby reprezentującej Państwa konkurencję, że w niedługiej perspektywie płyty z rdzeniem z PUR-u/PIR-u wyeliminują z rynku płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej i styropianu. Czy podziela Pan to przekonanie?

Nie podzielam tej opinii. Każdy produkt w tym segmencie ma swoje zastosowanie. I poliuretany, i wełna mineralna, i styropian znajdą swoje miejsce. Nie sądzę, aby w ciągu najbliższych 5 lat miało się to zmienić.

Jakie oczekiwania ma firma Balex Metal wobec produktu Thermano?

Oczekujemy, że stanie on się produktem masowym, jednak potrzebujemy na to czasu. Na dziś wiemy, że jesteśmy w stanie wdrożyć ten produkt do zastosowania w wielu aplikacjach.

Obecnie najbardziej powszechnym zastosowaniem są dachy płaskie. Co warto podkreślić, PIR w przypadku tej aplikacji jest już powszechnie znany wśród architektów czy firm wykonawczych. To samo dotyczy zastosowań w obiektach rolniczych. Nie ukrywam, że staramy się rozszerzać te zastosowania o dachy skośne, posadzki, ściany trójwarstwowe i fundamenty. Opracowujemy też system ETICS z naszą izolacją Thermano.

Wprowadzenie systemu ETICS z izolacją z PIR-u wydaje się ciekawą koncepcją. Z tego, co się orientuję, na rynku niemieckim takie rozwiązanie już jest. W Polsce byliby Państwo pierwsi…

Na razie system ETICS jest w fazie tworzenia, ale według naszych prognoz ma szansę przyjąć się na rynku polskim. Możliwości produkcyjne izolacji Thermano mamy naprawdę duże i zamierzamy zrobić wszystko, by je w pełni wykorzystać.

Co się musi stać, aby te moce produkcyjne zostały zwiększone?

Uważam, że jeśli chodzi o rozwój tego produktu, największy potencjał jest w edukacji. Jesteśmy właśnie na etapie kończenia inwestycji w Centrum Edukacji Balex Metalu w naszym zakładzie w Tomaszowie Mazowieckim. Będziemy tam zapraszać architektów, wykonawców, dystrybutorów na seminaria i szkolenia, w których nacisk będzie kładziony na zastosowanie izolacji Thermano.

Jaki jest możliwy udział PIR-u w rynku w perspektywie 5–10 lat? Obecnie zapewne wynosi on kilka procent.

Myślę, że w ciągu 5–10 lat ten udział będzie już dwucyfrowy.

Aby tak się stało, ktoś musi udziały w rynku stracić. Bardziej będzie to dotyczyć wełny mineralnej czy styropianu?

Aż tak daleko nie chciałbym wchodzić w to zagadnienie. Liczymy po prostu na wzrost zapotrzebowania rynku na izolacje, który jest moim zdaniem pewny ze względu na nowe regulacje prawne.

Gdzie widzi Pan największe możliwości w rozwoju technologii typu PIR?

Każdy doskonali swoje produkty, także producenci wełny mineralnej i styropianu. Mamy świadomość, że w każdym produkcie można pewne parametry jeszcze poprawić. W naszym przypadku wiele zależy od dostawców surowca.

Wydaje się, że w tej walce rynkowej w segmencie izolacji termicznych najważniejsze będą kwestie palności i trwałości.

Jak sama nazwa wskazuje, izolacja ma służyć do ochrony cieplnej. I tu mamy w stosunku do podstawowych materiałów termoizolacyjnych dużą przewagę.

Jeśli chodzi o palność, to należy ją analizować pod kątem wymagań technicznych danego obiektu. Oczywiście, są obiekty o bardzo wysokich wymaganiach w zakresie ochrony ppoż., ale naprawdę niewiele technologii jest w stanie je spełnić. Dlatego uważam, że kwestia palności nie będzie czynnikiem decydującym.

Co do trwałości, to jest to bez wątpienia element ważny. Jako producent izolacji typu PIR uważamy, że mamy wyrób trwały. Uważam nawet, że będziemy wypierać styropian, zgodnie z tendencją widoczną na rynku zachodnioeuropejskim.

Izolacje typu PIR na razie są stosunkowo drogie. Czy ma to szansę ulec zmianie? Wówczas przybyłoby argumentów za stosowaniem tej technologii.

Kiedy produkt stanie się bardziej powszechny, cena się obniży. Jestem o tym głęboko przekonany.

Dlaczego firmy Balex Metal nie ma wśród członków Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „­SIPUR”?

Lada moment mamy się tam znaleźć. Obecnie jesteśmy w trakcie procedury przyjęcia w skład tej organizacji.

Analizowałem historię firmy Balex Metal i doszedłem do wniosku, że powinni Państwo pracować już nad zupełnie nowym produktem. Czy w tym względzie coś jest na rzeczy?

Nie, na razie nie myślimy o tym. Do tej pory tworzyliśmy jeden produkt na dekadę. W pierwszym dziesięcioleciu były to pokrycia dachowe, w drugim lekka obudowa, teraz jest czas izolacji Thermano. Oczywiście, pomysły mamy na zupełnie nowe produkty, jednak przez najbliższe 2–3 lata będziemy się koncentrować na obecnym portfelu produktowym.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Firma Hanex Firma Hanex, 15.07.2016r., 17:16:51 Najlepsza Oferta na Płyty Pir Thermano firmy Balexmetal. Nie wierzysz? Sprawdź sam! Darmowa Wycena!! <a href="http://www.blachodachowka-hanex.pl/termoizolacja.html" target="_blank">http://www.blachodachowka-hanex.pl/termoizolacja.html</a>

Powiązane

dr inż. Anna Staszczuk, prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński Wpływ wysokich temperatur letnich na projektowanie termiczne podłóg w jednokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych w Polsce

Wpływ wysokich temperatur letnich na projektowanie termiczne podłóg w jednokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych w Polsce Wpływ wysokich temperatur letnich na projektowanie termiczne podłóg w jednokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych w Polsce

Zjawiska pogodowe związane z globalnym ociepleniem coraz częściej i bardziej dotkliwie wpływają na mikroklimat w budynkach mieszkalnych. Mogą mieć szkodliwy wpływ na życie ludzkie, zwłaszcza w regionach...

Zjawiska pogodowe związane z globalnym ociepleniem coraz częściej i bardziej dotkliwie wpływają na mikroklimat w budynkach mieszkalnych. Mogą mieć szkodliwy wpływ na życie ludzkie, zwłaszcza w regionach o umiarkowanym klimacie, w których budynki mieszkalne zazwyczaj nie są przystosowane do przedłużających się okresów ciągłego występowania wysokich temperatur w okresie letnim.

Jacek Sawicki Surowce stosowane do wysokotemperaturowych izolacji termicznych

Surowce stosowane do wysokotemperaturowych izolacji termicznych Surowce stosowane do wysokotemperaturowych izolacji termicznych

Charakterystyczną cechą surowców przydatnych w budownictwie do produkcji wyrobów izolacyjnych odpornych na wysokie temperatury jest ich struktura materiałowa odznaczająca się dużym oporem cieplnym, co...

Charakterystyczną cechą surowców przydatnych w budownictwie do produkcji wyrobów izolacyjnych odpornych na wysokie temperatury jest ich struktura materiałowa odznaczająca się dużym oporem cieplnym, co przekłada się na niską wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ. Dzięki tej właściwości zmniejsza się lub jest zatrzymywany przepływ ciepła przez konstrukcję, na której materiał został zamocowany bądź wbudowany.

dr inż. Andrzej Konarzewski Wpływ koloru okładzin płyt warstwowych na warunki eksploatacyjne - polemika

Wpływ koloru okładzin płyt warstwowych na warunki eksploatacyjne - polemika Wpływ koloru okładzin płyt warstwowych na warunki eksploatacyjne - polemika

Na podstawie lektury publikacji udostępnionych przez trzy niezależne ośrodki badawcze zajmujące się m.in. wykorzystaniem energii słonecznej można wysnuć wniosek, że w gorącym i wilgotnym klimacie Florydy...

Na podstawie lektury publikacji udostępnionych przez trzy niezależne ośrodki badawcze zajmujące się m.in. wykorzystaniem energii słonecznej można wysnuć wniosek, że w gorącym i wilgotnym klimacie Florydy okładziny metalowe powlekane lakierem o niskim wspłczynniku odbicia promieniowania słonecznego oraz o niskim współczynniku emisyjności promieniowania podczerwonego mogą nagrzewać się do temp. ok. 75ºC. Czy jest zatem możliwe, by w odniesieniu do klimatu Florydy górne granice potencjalnej temperatury...

dr inż. Sławomir Chłądzyński, mgr inż. Romuald Skrzypczyński Podkłady podłogowe i masy wyrównujące - wykonawstwo

Podkłady podłogowe i masy wyrównujące - wykonawstwo Podkłady podłogowe i masy wyrównujące - wykonawstwo

Podłogi stanowią elementy wykończenia przegród poziomych budynku. Ich zadaniem jest zapewnienie użytkownikom budynków bezpiecznego poruszania się w pomieszczeniu. Z tego względu powinny być równe i tworzyć...

Podłogi stanowią elementy wykończenia przegród poziomych budynku. Ich zadaniem jest zapewnienie użytkownikom budynków bezpiecznego poruszania się w pomieszczeniu. Z tego względu powinny być równe i tworzyć powierzchnię poziomą. Muszą też zapewniać stabilność wszystkich warstw, a także spełniać warunki higieniczne i estetyczne. Jest to możliwe pod warunkiem właściwego zaprojektowania poszczególnych warstw, doboru odpowiednich materiałów oraz poprawnego wykonania robót posadzkarskich.

dr inż. Krzysztof Kuczyński Kolor okładziny a obciążenia termiczne płyt warstwowych

Kolor okładziny a obciążenia termiczne płyt warstwowych Kolor okładziny a obciążenia termiczne płyt warstwowych

Im ciemniejszy kolor okładziny zewnętrznej, tym wyższa jest jej temperatura w czasie ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W wypadku płyt warstwowych zależność ta jest kluczowa, ponieważ z powodu specyfiki...

Im ciemniejszy kolor okładziny zewnętrznej, tym wyższa jest jej temperatura w czasie ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W wypadku płyt warstwowych zależność ta jest kluczowa, ponieważ z powodu specyfiki budowy (lekkiego rdzenia w obustronnej okładzinie metalowej) są one bardzo podatne na działanie różnicy temperatury między ich stroną zewnętrzną i wewnętrzną. Duże różnice temperatur skutkują powstawaniem naprężeń termicznych, a te mogą prowadzić do utraty nośności konstrukcji. Wydawałoby się...

mgr inż. Jerzy Żurawski Obliczenia charakterystyki energetycznej w praktyce

Obliczenia charakterystyki energetycznej w praktyce Obliczenia charakterystyki energetycznej w praktyce

Wdrożone w styczniu 2009 r. wymagania dyrektywy EPBD [1] w postaci uchwalonych rozporządzeń ministra infrastruktury [2, 3, 4] mają wiele wadliwych zapisów, których konsekwencje poniosą nie ich autorzy,...

Wdrożone w styczniu 2009 r. wymagania dyrektywy EPBD [1] w postaci uchwalonych rozporządzeń ministra infrastruktury [2, 3, 4] mają wiele wadliwych zapisów, których konsekwencje poniosą nie ich autorzy, lecz inwestorzy oraz uczestnicy procesu inwestycyjnego.

dr inż. Piotr Ziętek Izolacje techniczne – wymagania prawne

Izolacje techniczne – wymagania prawne

Głównym zadaniem izolacji technicznych instalacji sanitarnych jest ograniczenie strat energii cieplnej, jakie występują, gdy temperatura otoczenia odbiega od temperatury wewnątrz instalacji. Problem dotyczy...

Głównym zadaniem izolacji technicznych instalacji sanitarnych jest ograniczenie strat energii cieplnej, jakie występują, gdy temperatura otoczenia odbiega od temperatury wewnątrz instalacji. Problem dotyczy zarówno rurociągów grzejnych będących składnikiem układów centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej, systemów chłodniczych, jak i przewodów wentylacji bytowej i klimatyzacji. Innym równie ważnym zagadnieniem jest ochrona instalacji przed kondensacją na jej powierzchni pary wodnej,...

mgr inż. Krzysztof Patoka Układanie paroizolacji

Układanie paroizolacji

Dach powinien być wentylowany po stronie zewnętrznej oraz osłaniany przed napływem pary wodnej z wnętrza budynku. Ważne jest przy tym nie tylko to, w którym miejscu i na jakim etapie budowy zostanie umieszczona...

Dach powinien być wentylowany po stronie zewnętrznej oraz osłaniany przed napływem pary wodnej z wnętrza budynku. Ważne jest przy tym nie tylko to, w którym miejscu i na jakim etapie budowy zostanie umieszczona paroizolacja, lecz także jej rodzaj oraz sposób zamontowania płyt gipsowo-kartonowych (lub innych materiałów wykończeniowych) na konstrukcji.

mgr inż. Krzysztof Patoka Jak wybrać pokrycie dachowe?

Jak wybrać pokrycie dachowe?

Rodzaj pokrycia dachu powinien być właściwie dobrany do kąta nachylenia połaci tego dachu. Pochylenie połaci natomiast zależne jest od przeznaczenia budynku, jego wielkości, otoczenia oraz koncepcji architektonicznej.

Rodzaj pokrycia dachu powinien być właściwie dobrany do kąta nachylenia połaci tego dachu. Pochylenie połaci natomiast zależne jest od przeznaczenia budynku, jego wielkości, otoczenia oraz koncepcji architektonicznej.

Jacek Sawicki Ocieplanie trudnych miejsc w BSO

Ocieplanie trudnych miejsc w BSO

Z doświadczeń w realizacji bezspoinowych systemów ociepleń (BSO), zwanych dawniej metodą lekką-mokrą, a od niedawna ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite Systems) wynika, że o efektywności...

Z doświadczeń w realizacji bezspoinowych systemów ociepleń (BSO), zwanych dawniej metodą lekką-mokrą, a od niedawna ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite Systems) wynika, że o efektywności dociepleń (przy założeniu właściwego rozpoznania właściwości obiektu i poprawnego wykonania projektu z dobranymi odpowiednio wartościami cieplnymi) decydują dwa czynniki: jakość zastosowanych poszczególnych składników oraz wykonawstwo.

Jacek Sawicki Jak docieplać elewacje metodą BSO? (cz. 1.)

Jak docieplać elewacje metodą BSO? (cz. 1.)

Prosta technologia, trwałość wykonanych prac oraz estetyczny końcowy wygląd fasady budynku stanowią o popularności bezspoinowych systemów ociepleniowych (BSO) określanych też mianem ociepleń wykonywanych...

Prosta technologia, trwałość wykonanych prac oraz estetyczny końcowy wygląd fasady budynku stanowią o popularności bezspoinowych systemów ociepleniowych (BSO) określanych też mianem ociepleń wykonywanych metodą lekką-mokrą. Wszystkie – choć różnią je składniki, które dla danego systemu muszą być zgodne z aprobatą techniczną – mają wspólną zasadę montażu. Przestrzeganie każdego z jej etapów gwarantuje spełnienie pożądanych wartości izolacyjności termicznej i akustycznej, a także zapewnia bezpieczeństwo...

Krzysztof Łajtar, dr inż. Robert Geryło Docieplanie ścian w technologii lekkiej-mokrej (ETICS) przy wykorzystaniu styropianu

Docieplanie ścian w technologii lekkiej-mokrej (ETICS) przy wykorzystaniu styropianu Docieplanie ścian w technologii lekkiej-mokrej (ETICS) przy wykorzystaniu styropianu

W poniższym artykule autorzy przedstawiają technologię lekką-mokrą (ETICS) ocieplania ścian, optymalne połączenie techniki i racjonalności ekonomicznej.

W poniższym artykule autorzy przedstawiają technologię lekką-mokrą (ETICS) ocieplania ścian, optymalne połączenie techniki i racjonalności ekonomicznej.

Jacek Sawicki Izolacje podłóg na gruncie

Izolacje podłóg na gruncie

Podłoga na gruncie to najniżej położona przegroda pozioma w budynku. Jest ona elementem konstrukcyjnym, który pozostaje w stałym kontakcie z gruntem, oddziela środowiska o różnych parametrach termicznych...

Podłoga na gruncie to najniżej położona przegroda pozioma w budynku. Jest ona elementem konstrukcyjnym, który pozostaje w stałym kontakcie z gruntem, oddziela środowiska o różnych parametrach termicznych i wilgotnościowych. Zadaniem podłogi na gruncie jest ochrona posadzki i wnętrza użytkowego przed wilgocią gruntową i korozją biologiczną oraz zapewnienie im wymaganej izolacyjności termicznej.

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jarosław Guzal Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka » Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.