Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

Rozmowa z Michałem Bąkowskim, dyrektorem zakładu Saint Gobain Leca w Gniewie

Michał Bąkowski, dyrektor zakładu Saint-Gobain Leca w Gniewie, fot. Leca Polska

Michał Bąkowski, dyrektor zakładu Saint-Gobain Leca w Gniewie, fot. Leca Polska

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem firmy przekształconej na Zakład Produkcji Kruszyw Leca Polska, przybliżamy fakty z jej historii i wybrane szczegóły drogi do sukcesu.

Zobacz także

Redakcja miesięcznika IZOLACJE SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza

SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? O perspektywach oraz kierunku rozwoju branży mówi Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych.

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? O perspektywach oraz kierunku rozwoju branży mówi Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Stowarzyszenie DAFA: Trwają prace nad „Wytycznymi projektowania, montażu i eksploatacji fotowoltaiki na dachach płaskich”

Stowarzyszenie DAFA: Trwają prace nad „Wytycznymi projektowania, montażu i eksploatacji fotowoltaiki na dachach płaskich” Stowarzyszenie DAFA: Trwają prace nad „Wytycznymi projektowania, montażu i eksploatacji fotowoltaiki na dachach płaskich”

Jakie znaczenie dla branży będą miały opracowywane Wytyczne? Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy realizacji projektów instalacji fotowoltaicznej na dachach płaskich? Poznaj opinie ekspertów DAFA.

Jakie znaczenie dla branży będą miały opracowywane Wytyczne? Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy realizacji projektów instalacji fotowoltaicznej na dachach płaskich? Poznaj opinie ekspertów DAFA.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Schomburg Polska: jakość, bezpieczeństwo i ochrona środowiska to nasze priorytety

Schomburg Polska: jakość, bezpieczeństwo i ochrona środowiska to nasze priorytety Schomburg Polska: jakość, bezpieczeństwo i ochrona środowiska to nasze priorytety

O wyzwaniach stojących przed branżą budowlaną oraz planach inwestycyjnych firmy mówi Andrej Tschalenko, wiceprezes firmy Schomburg Polska.

O wyzwaniach stojących przed branżą budowlaną oraz planach inwestycyjnych firmy mówi Andrej Tschalenko, wiceprezes firmy Schomburg Polska.

W 2024 r. Państwa fabryka w Gniewie obchodzi 50-lecie istnienia. Proszę opowiedzieć o początkach działalności.

W tym roku rzeczywiście świętujemy pięćdziesięciolecie istnienia fabryki w Gniewie. W 1974 r. rozpoczęto budowę linii produkcyjnej na czechosłowackiej licencji, a pierwsza produkcja keramzytu została uruchomiona w 1979 r. Warto również wspomnieć, że w 1995 r., już po zmianach systemowych w Polsce, zakład stał się własnością norweskiej firmy Embra, a ja miałem przyjemność dołączyć do zespołu w sierpniu 1995 r.

W 2000 r. właścicielem została niemiecka firma Optiroc, a w 2005 r. zakładem zarządzała szwedzka grupa Maxit. Od 2008 r. właścicielem zakładu w Gniewie i marki Leca jest Grupa Saint-Gobain.

Jaki według Pana jest klucz do takiego sukcesu? Z jakich inwestycji są Państwo szczególnie dumni?

Sukces naszej firmy opiera się na kilku kluczowych filarach, z których pierwszym jest niezmiennie dbałość o naszych pracowników. Wierzymy, że fundamentem każdej prosperującej organizacji jest zespół, który nie tylko posiada odpowiednie kwalifikacje, ale także czuje się bezpiecznie i komfortowo w swoim środowisku pracy. Podejmowane przez nas działania w obszarze HR i BHP są systematycznie rozwijane i dostosowywane do bieżących potrzeb zespołu.

Kolejnym ważnym aspektem, który ma znaczący wpływ na sukces firmy, jest strategiczne zarządzanie zasobami surowcowymi. Długoterminowe zabezpieczenie dostępu do wysokiej jakości gliny, która jest naszym głównym surowcem, pozwala nam planować produkcję bez ryzyka przerw, co jest niezwykle istotne w kontekście zobowiązań wobec klientów.

Z inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju zakładu i z których jestem szczególnie dumny, należy przede wszystkim wymienić modernizację naszego zakładu produkcyjnego, w tym instalację nowoczesnych urządzeń, które z jednej strony znacznie ograniczyły wpływ oddziaływania na środowisko, a z drugiej – zwiększyły naszą produktywność, a także szereg działań związanych z ograniczeniem emisji CO2, które nie tylko przyczyniły się do znacznego zmniejszenia śladu węglowego naszego produktu, ale również umocniły pozycję firmy na rynku jako lidera w produkcji kruszyw. Dzięki tym strategicznym decyzjom, zakład Saint-Gobain Leca Polska nie tylko utrzymuje silną pozycję rynkową, ale także przyczynia się do promowania zrównoważonego rozwoju, co jest obecnie jednym z kluczowych kierunków w branży budowlanej na świecie.

Innym ważnym aspektem są podejmowane przez nas kroki w obszarze adaptacji do zmian prawnych i środowiskowych norm, dzięki którym byliśmy w stanie szybko dopasować naszą instalację do nowych wymogów. Inicjatywy firmy, takie jak dostosowanie instalacji mielenia i dozowania węgla do zastąpienia tego paliwa biomasą stałą, pozwalają na elastyczne reagowanie na zmieniające się ceny i dostępność różnych rodzajów paliw, co jest niezwykle ważne w kontekście globalnych trendów zmierzających do dekarbonizacji.

Jestem również niezmiernie dumny z naszych działań w zakresie innowacyjnych metod produkcji keramzytu, które pozwalają na produkcję w sposób jeszcze bardziej efektywny. Dzięki temu nie tylko zwiększamy produktywność naszych procesów, ale również przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju.

Inicjatywy te wpisują się w szeroko pojętą misję Grupy Saint-Gobain „Making the world a better home”, która zakłada nie tylko osiąganie celów finansowych, ale również aktywność na rzecz dobra społecznego i środowiskowego. Nasz długoterminowy plan rozwoju obejmuje dalsze inwestycje w technologie minimalizujące wpływ na środowisko, a także rozszerzenie naszego portfela produktowego o kolejne, innowacyjne rozwiązania, które będą odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku i przepisy środowiskowe.

Podsumowując, nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach: dbałości o pracowników, strategicznym zarządzaniu surowcami, inwestycjach w nowoczesne technologie i adaptacji do zmieniających się realiów rynkowych i środowiskowych. Dzięki tym działaniom nie tylko umacniamy naszą pozycję na rynku, ale również przyczyniamy się do budowania przyszłości, która będzie bezpieczna i zrównoważona dla kolejnych pokoleń.

Jak wykorzystywanie keramzytu wpisuje się w zmiany, które czekają branżę budowlaną: dekarbonizację, zrównoważony rozwój i próbę ograniczenia zmian klimatycznych?

Keramzyt, jako lekki materiał, staje się coraz bardziej istotny w kontekście globalnych dążeń do zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji. Zakład Saint-Gobain Leca z pełną świadomością wpisuje się w te trendy, dostosowując procesy produkcyjne tak, aby maksymalnie zmniejszać ich wpływ na środowisko. Nasz produkt, dzięki swoim właściwościom izolacyjnym, przyczynia się do redukcji zapotrzebowania na energię w budynkach, co jest ważnym elementem w strategii redukcji emisji dwutlenku węgla.

W odpowiedzi na rosnące wymogi dotyczące zrównoważonej budowy, skoncentrowaliśmy nasze działania na innowacyjnych technikach produkcji. Keramzyt, dzięki swojej strukturze, pozwala na lepszą izolację termiczną i akustyczną, co jest szczególnie cenne w kontekście budownictwa energooszczędnego.

Ważne są dla nas również aspekty recyklingu. Keramzyt jest produktem, który w swoim cyklu życia może być wielokrotnie wykorzystywany, co idealnie wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego.

To wszystko świadczy o tym, że keramzyt, w naszym wykonaniu, jest nie tylko produktem, ale również częścią szerszej strategii odpowiedzialnego biznesu, która ma na celu osiągnięcie trwałej zmiany w sposobie, w jaki budujemy i żyjemy.

Czy angażują się Państwo w działalność społeczną?

Zdecydowanie tak, zaangażowanie w działalność społeczną jest jednym z filarów naszej marki. Od dekad staramy się być aktywnym członkiem społeczności, w której działamy, wspierając różnorodne inicjatywy lokalne, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców. Wierzymy, że jako Saint-Gobain Leca mamy nie tylko obowiązek prowadzenia działalności gospodarczej, ale również odpowiedzialność społeczną za otoczenie, w którym funkcjonujemy.

Zaangażowanie naszej firmy manifestuje się na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, jesteśmy aktywni w dziedzinie sportu. Od lat wspieramy lokalne inicjatywy sportowe i organizujemy eventy, które promują aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Jestem prezesem miejscowego klubu piłkarskiego, w którym prowadzimy szkółkę dla 80 dzieci. Sport uczy nie tylko zdrowej rywalizacji, ale również współpracy, odpowiedzialności i samodyscypliny, czyli wartości, które chcemy promować.

Kolejnym obszarem, w którym się angażujemy, jest edukacja. Organizujemy konkursy i warsztaty dla młodzieży, ponadto co dwa lata urządzamy dni otwarte, zapraszając mieszkańców do zapoznania się z naszą działalnością. Od 10 lat oferujemy program stypendialny dla najzdolniejszych uczniów i aktywnie uczestniczymy w życiu edukacyjnym społeczności. Działania te mają na celu nie tylko promowanie wiedzy, ale także inspirowanie młodych ludzi do nauki i rozwijania pasji.

Warto również wspomnieć o naszym zaangażowaniu w lokalne inicjatywy kulturalne i społeczne, które pomagają wzmocnić więzi między mieszkańcami i stworzyć wspólnotę opartą na wzajemnym wsparciu i szacunku. Dzięki temu zdobyliśmy uznanie i wdzięczność społeczności, co dodatkowo motywuje nas do dalszych działań.

Podsumowując, nasze działania społeczne są integralną częścią naszej filozofii biznesowej. Staramy się być marką, która nie tylko dostarcza produkty najwyższej jakości, ale również przyczynia się do budowania lepszego, bardziej zrównoważonego i integracyjnego świata. Nasze zaangażowanie w życie społeczne jest wyrazem odpowiedzialności i chęci bycia dobrym sąsiadem i partnerem dla lokalnej społeczności.

Jakie mają Państwo plany na dalszy rozwój?

Nasze plany koncentrują się na dalszym zwiększaniu bezpieczeństwa pracy. Stawiamy sobie również ambitne cele w zakresie zwiększania produktywności i konkurencyjności, co pozwala na dostarczanie nowoczesnych produktów.

Nasze plany na przyszłość są ambitne, ale jednocześnie przemyślane i zrównoważone. Chcemy, by Saint-Gobain Leca nie tylko rosła i przynosiła zyski, ale także była wzorem odpowiedzialnego biznesu, który dba o ludzi, społeczność i środowisko. Rozwój w harmonii z naturą i społeczeństwem to cel, do którego dążymy każdego dnia.

Komentarze

Powiązane

dr inż. Adam Ujma news XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym

XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym

W dniach 4-6 grudnia 2019 r. odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna "Materiały i Technologie Energooszczędne - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym", zorganizowana...

W dniach 4-6 grudnia 2019 r. odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna "Materiały i Technologie Energooszczędne - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym", zorganizowana przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Komisja Inżynierii Budowlanej Polskiej Akademii Nauk oraz Komisja Ochrony Środowiska...

Materiały prasowe news 25 lat marki Rigips w Polsce

25 lat marki Rigips w Polsce 25 lat marki Rigips w Polsce

Już od ćwierć wieku Rigips dostarcza na polski rynek płyty gipsowo-kartonowe oraz systemy suchej zabudowy wnętrz. Jakość produkowanych z dbałością o środowisko wyrobów z naturalnego gipsu potwierdzają...

Już od ćwierć wieku Rigips dostarcza na polski rynek płyty gipsowo-kartonowe oraz systemy suchej zabudowy wnętrz. Jakość produkowanych z dbałością o środowisko wyrobów z naturalnego gipsu potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty.

Materiały prasowe news BASF dla planety - technologie dla środowiska

BASF dla planety - technologie dla środowiska BASF dla planety - technologie dla środowiska

5 listopada 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja "BASF dla planety". Wydarzenie zorganizowano pod patronatem Global Compact Network Poland i UNEP GRID Warszawa, wieloletnich partnerów...

5 listopada 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja "BASF dla planety". Wydarzenie zorganizowano pod patronatem Global Compact Network Poland i UNEP GRID Warszawa, wieloletnich partnerów BASF Polska w działaniach na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Spotkanie zrealizowano w koncepcji obiegu zamkniętego.

Janusz Kozula news XXIV Konferencja Ekologia a Budownictwo

XXIV Konferencja Ekologia a Budownictwo XXIV Konferencja Ekologia a Budownictwo

W dniach 10-12 października br. w Bielsku-Białej odbyła się kolejna XXIV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja "Ekologia a Budownictwo". Konferencję zorganizował Oddział Polskiego Związku Inżynierów...

W dniach 10-12 października br. w Bielsku-Białej odbyła się kolejna XXIV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja "Ekologia a Budownictwo". Konferencję zorganizował Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa z Bielska-Białej przy współpracy Komitetu Ekologii przy ZG PZITB, Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, Politechniki Śląskiej, Politechniki Krakowskiej oraz po raz pierwszy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

dr hab. inż. Michał Piasecki Inicjatywy kształtujące wymagania środowiskowe dla wyrobów budowlanych

Inicjatywy kształtujące wymagania środowiskowe dla wyrobów budowlanych Inicjatywy kształtujące wymagania środowiskowe dla wyrobów budowlanych

Przemysł budowlany odpowiada za znaczny udział zużycia surowców naturalnych oraz stanowi jeden z ważniejszych obszarów działań Komisji Europejskiej w zakresie strategii zrównoważonego rozwoju oraz poprawy...

Przemysł budowlany odpowiada za znaczny udział zużycia surowców naturalnych oraz stanowi jeden z ważniejszych obszarów działań Komisji Europejskiej w zakresie strategii zrównoważonego rozwoju oraz poprawy stanu środowiska naturalnego. Podejmowane decyzje dotyczą m.in. ograniczenia oddziaływania środowiskowego procesów produkcyjnych, oceny właściwości środowiskowych wyrobów oraz stymulowania zapotrzebowania rynkowego na ekologiczne procesy, wyroby, obiekty i usługi.

dr hab. inż. arch., prof. Zbigniew Bromberek Energooszczędność a rozwój miast

Energooszczędność a rozwój miast Energooszczędność a rozwój miast

Wzniesienie każdej budowli prowadzi – bezpośrednio i pośrednio – do trwałych i nieodwracalnych zmian w środowisku. Mimo to najczęściej wybiera się uproszczone rozwiązania, a czynniki ekonomiczne biorą...

Wzniesienie każdej budowli prowadzi – bezpośrednio i pośrednio – do trwałych i nieodwracalnych zmian w środowisku. Mimo to najczęściej wybiera się uproszczone rozwiązania, a czynniki ekonomiczne biorą górę nad obawami o stan przyrody. Dotyczy to także (jeśli nie przede wszystkim) środowiska zurbanizowanego.

prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz Wykonywanie obiektów budowlanych zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego

Wykonywanie obiektów budowlanych zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego Wykonywanie obiektów budowlanych zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego

Rozwój gospodarczy przyczynia się do naruszenia równowagi panującej w środowisku. By ten negatywny wpływ rozwoju gospodarki na środowisko ograniczyć, opracowano koncepcję rozwoju zrównoważonego, czyli...

Rozwój gospodarczy przyczynia się do naruszenia równowagi panującej w środowisku. By ten negatywny wpływ rozwoju gospodarki na środowisko ograniczyć, opracowano koncepcję rozwoju zrównoważonego, czyli takiego, który gwarantuje zaspokojenie potrzeb obecnych pokoleń bez ograniczania możliwości przyszłych pokoleń do zaspokojenia ich potrzeb.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk Zastosowanie keramzytu w remontowanych stropach i podłogach na gruncie

Zastosowanie keramzytu w remontowanych stropach i podłogach na gruncie Zastosowanie keramzytu w remontowanych stropach i podłogach na gruncie

Są sytuacje i miejsca w budynku, w których nie da się zastosować termoizolacji w postaci wełny mineralnej lub styropianu. Wówczas w rozwiązaniach występują inne, alternatywne materiały, które nadają się...

Są sytuacje i miejsca w budynku, w których nie da się zastosować termoizolacji w postaci wełny mineralnej lub styropianu. Wówczas w rozwiązaniach występują inne, alternatywne materiały, które nadają się również do standardowych rozwiązań. Najczęściej ma to miejsce właśnie w przypadkach, w których zastosowanie styropianu i wełny się nie sprawdzi. Takim materiałem, który może w pewnych miejscach zastąpić wiodące materiały termoizolacyjne, jest keramzyt. Ten materiał ma wiele właściwości, które powodują,...

mgr inż. Jarosław Stankiewicz Zastosowanie kruszyw lekkich w warstwach izolacyjnych

Zastosowanie kruszyw lekkich w warstwach izolacyjnych Zastosowanie kruszyw lekkich w warstwach izolacyjnych

Kruszywa lekkie są materiałem znanym od starożytności. Aktualnie wyrób ten ma liczną grupę odbiorców nie tylko we współczesnym budownictwie, ale i w innych dziedzinach gospodarki. Spowodowane to jest licznymi...

Kruszywa lekkie są materiałem znanym od starożytności. Aktualnie wyrób ten ma liczną grupę odbiorców nie tylko we współczesnym budownictwie, ale i w innych dziedzinach gospodarki. Spowodowane to jest licznymi zaletami tego wyrobu, takimi jak wysoka izolacyjność cieplna, niska gęstość, niepalność i wysoka mrozoodporność, co pozwala stosować go zarówno w budownictwie, ogrodnictwie, jak i innych branżach.

inż. Łukasz Górecki, mgr inż. Krzysztof Grzegorzewicz Keramzyt i styropian jako lekkie wypełnienia nasypów drogowych

Keramzyt i styropian jako lekkie wypełnienia nasypów drogowych Keramzyt i styropian jako lekkie wypełnienia nasypów drogowych

Intensywny rozwój infrastruktury drogowej skutkuje prowadzeniem nowych szlaków komunikacyjnych na terenach dotąd niewykorzystywanych ze względu na wystąpienie w podłożu gruntów słabych i bardzo ściśliwych....

Intensywny rozwój infrastruktury drogowej skutkuje prowadzeniem nowych szlaków komunikacyjnych na terenach dotąd niewykorzystywanych ze względu na wystąpienie w podłożu gruntów słabych i bardzo ściśliwych. W takich przypadkach najczęściej stosuje się wzmocnienie podłoża poprzez zastosowanie pali, kolumn, zbrojenia geosyntetykami.

dr hab. inż. Krzysztof Kosała, dr inż. Jadwiga Turkiewicz Kształtowanie warunków pogłosowych pomieszczeń użyteczności publicznej z wykorzystaniem materiałów dźwiękochłonnych

Kształtowanie warunków pogłosowych pomieszczeń użyteczności publicznej z wykorzystaniem materiałów dźwiękochłonnych Kształtowanie warunków pogłosowych pomieszczeń użyteczności publicznej z wykorzystaniem materiałów dźwiękochłonnych

Hałas ma istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Powoduje on zmęczenie, rozdrażnienie, stanowi zagrożenie dla organu słuchu, a skrajnych przypadkach może prowadzić do chorób. Dlatego zapewnienie...

Hałas ma istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Powoduje on zmęczenie, rozdrażnienie, stanowi zagrożenie dla organu słuchu, a skrajnych przypadkach może prowadzić do chorób. Dlatego zapewnienie odpowiednich warunków akustycznych w pomieszczeniach jest równie ważne jak zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego.

Jacek Sawicki Keramzyt od fundamentów aż po dach

Keramzyt od fundamentów aż po dach

Minęło ponad 90 lat, odkąd zaczęto na świecie wytwarzać keramzyt na skalę przemysłową. Początkowo produkowano go w USA pod nazwą haydit (od nazwiska osoby, która go opatentowała). Z racji cennych właściwości...

Minęło ponad 90 lat, odkąd zaczęto na świecie wytwarzać keramzyt na skalę przemysłową. Początkowo produkowano go w USA pod nazwą haydit (od nazwiska osoby, która go opatentowała). Z racji cennych właściwości fizyko-mechanicznych i użytkowych ten materiał dość szybko upowszechnił się na zachodnich i skandynawskich rynkach budowlanych, gdzie do dzisiaj występuje m.in. pod nazwami FIBO (od nazwy koncernu, który go produkował, a dziś określenie marki) lub LECA (ang. Light Expanded Clay – lekka glina...

Jacek Sawicki Keramzytowe elementy murowe

Keramzytowe elementy murowe Keramzytowe elementy murowe

Szybkość i łatwość budowania, doskonałe parametry fizykomechaniczne i korzystne właściwości użytkowe to zasadnicze zalety systemów budowlanych opartych o keramzyt.

Szybkość i łatwość budowania, doskonałe parametry fizykomechaniczne i korzystne właściwości użytkowe to zasadnicze zalety systemów budowlanych opartych o keramzyt.

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jarosław Guzal KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jarosław Guzal Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.