Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Schomburg Polska: jakość, bezpieczeństwo i ochrona środowiska to nasze priorytety

Andrej Tschalenko, wiceprezes Schomburg Polska, fot. Schomburg

Andrej Tschalenko, wiceprezes Schomburg Polska, fot. Schomburg

O wyzwaniach stojących przed branżą budowlaną oraz planach inwestycyjnych firmy mówi Andrej Tschalenko, wiceprezes firmy Schomburg Polska.

Zobacz także

Redakcja miesięcznika IZOLACJE BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji...

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji na rynku budowlanym.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach Leca Polska: Nasz sukces opiera się na solidnych fundamentach

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem...

50 lat minęło od położenia fundamentów pod Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu, które wrosło w krajobraz Gniewu i stało się jego przemysłową wizytówką. W rozmowie z Michałem Bąkowskim, obecnym dyrektorem firmy przekształconej na Zakład Produkcji Kruszyw Leca Polska, przybliżamy fakty z jej historii i wybrane szczegóły drogi do sukcesu.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza

SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza SWIN: Wspólna praca wzajemnie nas napędza

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? O perspektywach oraz kierunku rozwoju branży mówi Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych.

Czym charakteryzuje się rynek izolacji natryskowych? O perspektywach oraz kierunku rozwoju branży mówi Tomasz Tomczak, prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych.

30 lat działalności to dobry ­moment na podsumowania i refleksje. Które wydarzenia okazały się momentami zwrotnymi w historii firmy?

Na początku chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim, którzy wspólnie pracowali na sukces spółki. Historia naszej firmy to trzydzieści lat wytężonej pracy, osiągnięć, stabilności, pokonywania kryzysów i trudności, które tylko nas umacniały. Wspólnie udało się nam wiele osiągnąć – to zarówno sukces naszych klientów, jak i uznanie firmy na rynku budowlanym.

Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom – dostawcom surowców i klientom – od architektów do wykonawców, którzy przez te wszystkie lata w nas wierzyli, służąc wsparciem, jak i również dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wspólna i nieustanna praca, zaangażowanie i wiara w to, że nasze technologie usprawniają pracę na budowach sprawiły, że na rynek wprowadzamy coraz to bardziej innowacyjne produkty, które spełniają najwyższe wymagania stawiane przez Prawo budowlane.

Jesteśmy wdzięczni naszym klientom za zaufanie i zrozumienie, za długą i owocną współpracę. Zawsze budowaliśmy nasze relacje na zasadach partnerstwa i wzajemnego szacunku. Z wieloma łączą nas nie tylko stosunki biznesowe, ale i przyjacielskie. Jesteśmy dumni, że z naszą pomocą z powodzeniem rozwijacie się, zdobywacie i utrzymujecie wiodącą pozycję na rynku budowlanym.

Schomburg Polska ma przyjazny zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów i podobnie myślących ludzi. To rzetelny zespół z unikalnym doświadczeniem i wiedzą, z czego jestem bardzo dumny, a który dodaje mi pewności siebie i optymizmu. Wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim pracownikom za energię i siłę, którą wkładają w pracę każdego dnia, lojalność wobec naszej rodzinnej firmy, za profesjonalizm i sprawną pracę, a także kreatywne podejście do biznesu.

Niewątpliwie jednym z poważnych punktów wyjścia była decyzja o budowie i realizacji projektu własnej produkcji chemii budowlanej w Polsce, a następnie jej dalszej ekspansji w kilku kierunkach.

Transfer technologii made in Germany, następnie wdrożenie systemu kontroli jakości, powołanie własnego niezależnego laboratorium betonu z profesjonalnymi pracownikami na miejscu, zacieśnienie współpracy z przedsiębiorstwami komercyjnymi, rozwój koncepcyjny na wszystkich etapach naszej trzydziestoletniej podróży w ścisłej współpracy z centralą w Niemczech, własne pomysły i wymiana doświadczeń – wszystko to służyło dzisiejszemu sukcesowi firmy.

Jako firma stawiają Państwo na poszerzanie zakresu oferowanych produktów. Czy w ubiegłym roku udało się wykonać nowe, kluczowe realizacje?

Jak najbardziej tak. Dział badań i rozwoju nieustannie pracuje nad tworzeniem zarówno nowych produktów, jak i rozwija produkty już istniejące. Naszym założeniem jest szybki postęp prac budowlanych, a także wydłużenie żywotności obiektów budowlanych, nie zapominając przy tym o otaczającym nas środowisku. Dlatego nasze produkty są przyjazne dla środowiska, czego dowodzimy i co promujemy pod hasłem „Zielony Schomburg”. Dlatego w wielu naszych kluczowych segmentach nastąpił dobry wzrost w ubiegłym roku.

Jednym z sukcesów było wprowadzenia na rynek nowego produktu – hybrydowej hydroizolacji drugiej generacji AQUAFIN-RB400, która od 2020 r. cały czas cieszy się uznaniem wśród naszych klientów. Ponadto na przełomie 2021/2022 r. przeprowadziliśmy cykl szkoleń Poland Tour z producentem profesjonalnych maszyn natryskowych, gdzie wspólnie przeszkoliliśmy ponad 200 firm wykonawczych w punktach dystrybucyjnych na terenie całej Polski. Ten krok zdecydowanie wpłynął na większą rozpoznawalność produktu AQUAFIN-RB400, a także na wzrost sprzedaży.

W 2021 r., aby dalej kontynuować dobrą passę, postawiliśmy na nasz innowacyjny produkt z systemu BETOCRETE „biała wanna”, którym jest domieszka do betonu o działaniu krystalicznym i uszczelniającym, bez użycia hydroizolacji powłokowej. Co okazało się dużym zainteresowaniem wśród architektów i projektantów, a w rezultacie zastosowaniem na kilku godnych uznania obiektach.

Jakie działania podejmują Państwo w ramach zrównoważonego rozwoju i dbania o środowisko?

Jesteśmy odpowiedzialni za otaczające nas środowisko. Bezpieczeństwo, ochrona środowiska i zdrowie są w naszej działalności priorytetami ważniejszymi niż zysk.

Dzięki stosowaniu niskoemisyjnych produktów, Schomburg ustanawia nowe wzorce w zakresie wymagań dotyczących zrównoważonego budownictwa i gospodarki. W szczególności w odniesieniu do zdrowia i komfortu użytkowników.

Firma Schomburg wyróżnia się pieczęcią ÖKOPROFIT®, która jest dowodem wzorowych działań na rzecz ochrony środowiska. Głównym założeniem jest ekonomiczne i ekologiczne wzmocnienie przedsiębiorstwa. Skupiając się na zmniejszeniu zużycia wody oraz energii, na redukcji generowanych odpadów, jak również na zwiększeniu wydajności materiału, dzięki której możliwe będzie znaczne zredukowanie zanieczyszczenia środowiska dwutlenkiem węgla. Firma Schomburg ustala nowe kryteria obejmujące ekologiczne myślenie i działanie. Konkretne działania prowadzą do skutecznych oszczędności.

W jaki sposób Państwa firma wspiera świadome projektowanie? Czy szkolą Państwo projektantów i architektów? Czy docierają Państwo bezpośrednio do wykonawców? Jakie produkty im Państwo oferują?

Projektanci i architekci są jednymi z naszym głównych grup docelowych. Dzięki bliskiej kooperacji z biurami projektowymi można liczyć na realizacje innowacyjnych projektów. Co roku wychodzimy z szeroką ofertą webinariów, szkoleń i seminariów praktycznych zarówno dla projektantów, architektów, jak i wykonawców. Uczestniczymy w piknikach dla branży budowlanej, a także w śniadaniach dla wykonawców, w kooperacji z punktami dystrybucyjnymi. Prowadzimy całe cykle szkoleń teoretyczno-praktycznych, dzięki czemu wiemy, że wykonawcy, pracując z naszymi produktami, nie popełniają kardynalnych błędów, a inwestorzy są zadowoleni z wykonanych prac. Wykorzystujemy każdą okazję, aby być bliżej klienta.

Schomburg Polska nieprzerwanie od 30 lat działa poprzez relacje z klientami, zawsze staramy się stanąć na wysokości zadania, wspieramy klientów profesjonalnym doradztwem technicznym, jakość obsługi klienta jest bowiem naszym priorytetem.

Pandemia COVID-19 zmieniła zupełnie świat, musieliśmy przekonać się jeszcze bardziej do cyberprzestrzeni. Jako Spółka sprostaliśmy tym wyzwaniom i pomimo, iż dziś możemy korzystać z klasycznych metod spotkań bezpośrednich z naszymi klientami, to z niektórymi do dnia dzisiejszego komunikujemy się za pomocą cyfrowej przestrzeni. Mamy elastyczne podejście do naszych klientów, reagujemy na ich uwagi i podążamy za panującymi trendami.

Jak widzą się Państwo na tle rynku budowlanego w obecnej, dynamicznie zmieniającej się sytuacji energetyczno-gospodarczej?

Po kilku burzliwych latach pozycję Schomburg Polska postrzegamy jako więcej niż stabilną, z bardzo dużym potencjałem do dalszego pozytywnego rozwoju w różnych wychodzących obszarach zastosowań, takich jak: SanReMo (sanacja, remonty, modernizacje), budowle hydrotechniczne, budownictwo infrastrukturalne, budownictwo basenowe itp.

Które wartości nadal się liczą? Również w 2023 r. wszyscy skorzystamy na empatii, takcie i dobrych manierach. W komunikacji cyfrowej ton pośredni czasem zanika, mowa ciała gubi sie w dwuwymiarowości. Słuchać i słyszeć jest ważniejsze niż kiedykolwiek. I jeszcze coś na temat słuchania: ci, którzy słuchali swoich klientów, sprzedawców detalicznych i wykonawców w ostatnich latach lepiej niż inni poradzili i poradzą sobie z każdym kryzysem.

Jakie wyzwania stawiają sobie Państwo na przyszłość?

Inwestowanie w nowe usługi, rozwój rynku i organizację pracy dla odnoszących sukcesy firm oznacza co najmniej tak dużą pozycję budżetową, jak inwestowanie w badania i rozwój najwyższej klasy rozwiązań systemowych. W 2023 i 2024 r. będziemy łączyli niezawodne modele biznesowe z innowacjami i cyfrowością. Kto może nas powstrzymać? Jeśli wartość dodana pasuje? Nikt!

Czy mają Państwo w planach nowe inwestycje, fabryki lub produkty?

Kolejnym projektem dla Schomburg Polska może stać się zamontowanie paneli fotowoltaicznych, które pozwolą na jeszcze większe zmniejszenie redukcji emisji dwutlenku węgla, co sprawi, że przyczynimy się do poprawy jakości powietrza oraz uruchomienie podczyszczalni ścieków. Przy produkcji materiałów budowlanych wytwarzane są dość duże ilości zużytej wody, której nie da się łatwo odprowadzić z powrotem do kanalizacji. Kiedy nowy system oczyszczania zostanie uruchomiony, będziemy wstępnie oczyszczać wodę na terenie zakładu produkcyjnego, tak aby nie różniła się ona znacząco od normalnych ścieków bytowych.

Jako firma zorientowana na innowacje, stale opracowujemy nowe pomysły, które muszą być napędzane przez ludzi. Nie bez powodu Schomburg jest znany w całej Europie jako absolutni eksperci w zakresie rozwiązań basenowych lub obiektów hydrotechnicznych albo innych wymagających przypadków, w których materiał budowlany musi być wodoszczelny. Zaopatrzyliśmy setki obiektów w Polsce w nasze materiały budowlane i związane z nimi doradztwo, a liczba ta rośnie z każdym dniem. Ponieważ żaden budynek nie może powstać bez materiałów budowlanych, my jako firma mamy obecnie wiele do zrobienia i zajmujemy się tym.

fot 1 szomburg

Widok na halę magazynowo-produkcyjną i biurowiec firmy Schomburg w Kutnie, fot. Schomburg

Komentarze

Powiązane

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

dr inż. Elżbieta Nowicka Właściwości akustyczne płyt warstwowych

Właściwości akustyczne płyt warstwowych Właściwości akustyczne płyt warstwowych

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrasta problem rozprzestrzeniania się hałasu w środowisku i jego wpływu na zdrowie ludzi, dlatego ochrona przed hałasem zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę podczas realizacji...

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrasta problem rozprzestrzeniania się hałasu w środowisku i jego wpływu na zdrowie ludzi, dlatego ochrona przed hałasem zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę podczas realizacji wielu inwestycji. Coraz bardziej przydatna staje się więc wiedza dotycząca właściwości akustycznych poszczególnych materiałów budowlanych.

dr inż. Adam Niesłochowski Emisja lotnych związków organicznych (VOC) z wyrobów budowlanych – badania laboratoryjne

Emisja lotnych związków organicznych (VOC) z wyrobów budowlanych – badania laboratoryjne

Lotne związki organiczne występują głównie w wyrobach malarskich, ale nie tylko. Można je również spotkać w wielu innych wyrobach budowlanych wykonanych z tworzyw sztucznych, zawierających żywice chemoutwardzalne,...

Lotne związki organiczne występują głównie w wyrobach malarskich, ale nie tylko. Można je również spotkać w wielu innych wyrobach budowlanych wykonanych z tworzyw sztucznych, zawierających żywice chemoutwardzalne, bitumy, lepiszcza, kleje itp., a także pozostałości nieprzereagowanych monomerów.

Jacek Sawicki Właściwości wyrobów silikatowych

Właściwości wyrobów silikatowych Właściwości wyrobów silikatowych

Silikatami nazywamy wyroby wapienno-piaskowe, które należą do bogatej grupy materiałów budowlanych wykonywanych z zapraw wapiennych. Są one znane i często stosowane w wielu krajach Europy. Ostatnio coraz...

Silikatami nazywamy wyroby wapienno-piaskowe, które należą do bogatej grupy materiałów budowlanych wykonywanych z zapraw wapiennych. Są one znane i często stosowane w wielu krajach Europy. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają na naszym rynku głównie ze względu na dobre parametry wytrzymałościowe oraz łatwość pozyskiwania surowca do produkcji bloczków silikatowych.

mgr inż. Maciej Rokiel Metody osuszania murów w budynkach

Metody osuszania murów w budynkach Metody osuszania murów w budynkach

Zagadnienia związane z osuszaniem są skomplikowane. Wynika to przede wszystkim ze sposobu zachowania się materiałów wobec wody i wilgoci oraz z przyczyn i źródeł zawilgocenia.

Zagadnienia związane z osuszaniem są skomplikowane. Wynika to przede wszystkim ze sposobu zachowania się materiałów wobec wody i wilgoci oraz z przyczyn i źródeł zawilgocenia.

dr inż. Anna Kaczmarek, dr hab. inż. Maria Wesołowska, dr inż. Krzysztof Pawłowski prof. PBŚ Jaki wpływ na wybrane materiały budowlane mają woda i wilgoć?

Jaki wpływ na wybrane materiały budowlane mają woda i wilgoć? Jaki wpływ na wybrane materiały budowlane mają woda i wilgoć?

Woda wywiera negatywny wpływ na materiał budowlany. Zawilgocony traci swoje właściwości izolacyjne – wzrasta jego współczynnik przewodzenia ciepła, a co za tym idzie zwiększają się straty ciepła w budynku....

Woda wywiera negatywny wpływ na materiał budowlany. Zawilgocony traci swoje właściwości izolacyjne – wzrasta jego współczynnik przewodzenia ciepła, a co za tym idzie zwiększają się straty ciepła w budynku. Ponadto materiały takie jak gips, anhydryt, czyli o dużym współczynniku rozmiękania, pod wpływem wilgoci zmniejszają swoją wytrzymałość mechaniczną. Jest to przyczyną niszczenia płyt gipsowo-kartonowych, tynków i podkładów gipsowych oraz anhydrytowych. Woda powoduje również korozję chemiczną tynków,...

dr inż. Andrzej Konarzewski Samonośne izolacyjne płyty warstwowe

Samonośne izolacyjne płyty warstwowe Samonośne izolacyjne płyty warstwowe

Badania na płytach warstwowych powinny być prowadzone jednorazowo lub cyklicznie. Przy wdrażaniu normy i wprowadzaniu wyrobu oznakowanego znakiem CE na rynek zdarzają się problemy.

Badania na płytach warstwowych powinny być prowadzone jednorazowo lub cyklicznie. Przy wdrażaniu normy i wprowadzaniu wyrobu oznakowanego znakiem CE na rynek zdarzają się problemy.

mgr inż. Jarosław Gasewicz Grubowarstwowe bitumiczne powłoki hydroizolacyjne

Grubowarstwowe bitumiczne powłoki hydroizolacyjne Grubowarstwowe bitumiczne powłoki hydroizolacyjne

Grubowarstwowe powłoki hydroizolacyjne wykonywane z mas na bazie emulsji bitumicznych modyfikowanych tworzywami sztucznymi dostępne są na rynku materiałów budowlanych już od ok. czterdziestu lat. Ich wprowadzenie...

Grubowarstwowe powłoki hydroizolacyjne wykonywane z mas na bazie emulsji bitumicznych modyfikowanych tworzywami sztucznymi dostępne są na rynku materiałów budowlanych już od ok. czterdziestu lat. Ich wprowadzenie miało ułatwić wykonywanie hydroizolacji na pionowych elementach budowli stykających się z gruntem.

prof. dr hab. inż. Wiesław Kurdowski Chemia betonu – wybrane zagadnienia

Chemia betonu – wybrane zagadnienia Chemia betonu – wybrane zagadnienia

Prace badawcze związane z technologią betonu bazują na podstawach chemii nieorganicznej, a w ostatnim dziesięcioleciu coraz częściej także chemii organicznej w związku ze stosowaniem domieszek, bez których...

Prace badawcze związane z technologią betonu bazują na podstawach chemii nieorganicznej, a w ostatnim dziesięcioleciu coraz częściej także chemii organicznej w związku ze stosowaniem domieszek, bez których nie można produkować nowoczesnego betonu. Dotyczy to wszelkich zagadnień, począwszy od zrozumienia, na czym polegają procesy wiązania i twardnienia oraz jakie czynniki na nie wpływają, przez formowanie mikrostruktury betonu, a na procesach korozyjnych kończąc. Wszystkie te kwestie znajdują wyjaśnienie...

mgr inż. Bernadeta Dębska Materiały budowlane produkowane z wykorzystaniem odpadów

Materiały budowlane produkowane z wykorzystaniem odpadów Materiały budowlane produkowane z wykorzystaniem odpadów

Dbałość o ochronę środowiska, a także poprawę jakości życia ludzi nakazuje prowadzenie prawidłowej gospodarki odpadami, co sprowadza się przede wszystkim do odzysku surowców dzięki zastosowaniu recyklingu...

Dbałość o ochronę środowiska, a także poprawę jakości życia ludzi nakazuje prowadzenie prawidłowej gospodarki odpadami, co sprowadza się przede wszystkim do odzysku surowców dzięki zastosowaniu recyklingu i unieszkodliwiania tych odpadów, których ponowne wykorzystanie nie jest możliwe. Działem gospodarki o największym potencjale wykorzystania odpadów jest sektor budownictwa i produkcji materiałów budowlanych.

mgr inż. Krzysztof Patoka Gwarancje na materiały dachowe

Gwarancje na materiały dachowe Gwarancje na materiały dachowe

Inwestorzy najchętniej kupują materiały objęte gwarancją producenta. Są wtedy spokojni, że nabyli towar wysokiej jakości, pozwalający na długą i bezawaryjną eksploatację. Co więcej, wielu kupujących wierzy,...

Inwestorzy najchętniej kupują materiały objęte gwarancją producenta. Są wtedy spokojni, że nabyli towar wysokiej jakości, pozwalający na długą i bezawaryjną eksploatację. Co więcej, wielu kupujących wierzy, iż pewny, bo z gwarancją, materiał zapewni, że dach będzie dobry, bez względu na jakość wykonania. Tymczasem nawet najlepsze, ale źle zastosowane materiały budowlane mogą funkcjonować niewłaściwie i być przyczyną poważnych strat w trakcie eksploatacji budynku. Dlatego gwarancje udzielane na materiały...

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jarosław Guzal KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jarosław Guzal Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Jarosław Guzal Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji

Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji

Przemysław Borek – wiceprezes zarządu Pekabex SA, prezes zarządu Pekabex Bet SA, członek zarządu Pekabex Pref Sp. z o.o. w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Przemysław Borek – wiceprezes zarządu Pekabex SA, prezes zarządu Pekabex Bet SA, członek zarządu Pekabex Pref Sp. z o.o. w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal 3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach

3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach 3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach

O wpływie zmian cen materiałów budowlanych na rynek oraz o kierunkach rozwoju firmy mówią Michał Adamiuk, prezes zarządu 3W Dystrybucja Budowlana oraz Paweł Sepioło, zastępca prezesa w rozmowie z Jarosławem...

O wpływie zmian cen materiałów budowlanych na rynek oraz o kierunkach rozwoju firmy mówią Michał Adamiuk, prezes zarządu 3W Dystrybucja Budowlana oraz Paweł Sepioło, zastępca prezesa w rozmowie z Jarosławem Guzalem, redaktorem naczelnym miesięcznika IZOLACJE.

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.