Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Kingspan na rynku nowoczesnych fasad

Michał Pieczyski, Dyrektor Zarządzający Kingspan Fasady, fot. J. Guzal

Michał Pieczyski, Dyrektor Zarządzający Kingspan Fasady, fot. J. Guzal

Michał Pieczyski, Dyrektor Zarządzający Kingspan Fasady, o kierunku rozwoju rozwiązań fasadowych oraz specyfice rynku fasadowego w Polsce.

Zobacz także

Recticel Insulation Nowoczesne technologie termoizolacyjne Recticel w renowacji budynków historycznych

Nowoczesne technologie termoizolacyjne Recticel w renowacji budynków historycznych Nowoczesne technologie termoizolacyjne Recticel w renowacji budynków historycznych

W dzisiejszych czasach zachowanie dziedzictwa kulturowego i jednoczesne dostosowanie budynków do współczesnych standardów efektywności energetycznej stanowi duże wyzwanie zarówno dla inwestora, projektanta...

W dzisiejszych czasach zachowanie dziedzictwa kulturowego i jednoczesne dostosowanie budynków do współczesnych standardów efektywności energetycznej stanowi duże wyzwanie zarówno dla inwestora, projektanta jak i wykonawcy. Niejednokrotnie w ramach inwestycji, począwszy już od etapu opracowywania projektu, okazuje się, że tradycyjne materiały izolacyjne i metody ich aplikacji nie są wystarczające, aby zapewnić właściwe parametry termiczne i należytą ochronę wartości historycznych budynku.

Sievert Polska Sp. z o.o. System ociepleń quick-mix S-LINE

System ociepleń quick-mix S-LINE System ociepleń quick-mix S-LINE

System ociepleń quick-mix S-LINE to rozwiązanie warte rozważenia zawsze, kiedy zachodzi potrzeba wykonania termomodernizacji ścian zewnętrznych. Umożliwia montaż nowej izolacji termicznej na istniejącym...

System ociepleń quick-mix S-LINE to rozwiązanie warte rozważenia zawsze, kiedy zachodzi potrzeba wykonania termomodernizacji ścian zewnętrznych. Umożliwia montaż nowej izolacji termicznej na istniejącym już systemie ociepleń, który nie spełnia dzisiejszych wymagań pod kątem wartości współczynnika przenikania ciepła U = 0,2 W/(m²·K).

Paroc Polska Zarządzanie usterkami fasad otynkowanych po sezonie grzewczym i ich wpływ na ocieplenie ścian

Zarządzanie usterkami fasad otynkowanych po sezonie grzewczym i ich wpływ na ocieplenie ścian Zarządzanie usterkami fasad otynkowanych po sezonie grzewczym i ich wpływ na ocieplenie ścian

Wraz z nadejściem cieplejszych dni powinniśmy przeprowadzić kontrolę fasady naszego domu. Śnieg, deszcz oraz skoki temperatur mogą niekorzystnie wpływać na elewacje, pozostawiając defekty, które nie zawsze...

Wraz z nadejściem cieplejszych dni powinniśmy przeprowadzić kontrolę fasady naszego domu. Śnieg, deszcz oraz skoki temperatur mogą niekorzystnie wpływać na elewacje, pozostawiając defekty, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Pęknięcia, odbarwienia oraz ubytki tynku, jeśli nie zostaną odpowiednio szybko wychwycone i naprawione, mogą prowadzić do długotrwałych uszkodzeń. Z tego artykułu dowiesz się, jak rozpoznawać i rozwiązywać typowe problemy związane z elewacją, by zapewnić jej długotrwałą...

Nasza rozmowa będzie zapewne dotyczyła tylko części rynku, na jakim działa firma Kingspan, dlatego proszę na wstępie o krótką prezentację profilu działalności tego koncernu.

Grupa Kingspan jest światowym liderem w dziedzinie nowoczesnych, zaawansowanych rozwiązań izolacyjnych oraz elewacyjnych w budownictwie. Naszą misją jest dalszy rozwój biznesu, ale w sposób zrównoważony, tak aby w możliwie najkrótszym czasie budownictwo stało się sektorem o zerowej emisji dwutlenku węgla netto.

Grupa Kingspan podzielona jest na pięć jednostek biznesowych: Płyty Warstwowe, Izolacje Budowlane, Light & Air, Data & Flooring oraz Water & Energy. Każda z tych jednostek oferuje szeroki portfel produktów i rozwiązań, takich jak szeroko rozumiane materiały izolacyjne, rozwiązania do wykorzystania światła dziennego, systemy odprowadzania dymu i ciepła, systemy pomieszczeń czystych, systemy do gromadzenia wody opadowej i zarządzania ściekami i wiele innych. W ramach ­Kingspan Fasady oferujemy architektoniczne systemy elewacyjne. Jak łatwo zauważyć, oferujemy kompleksowe rozwiązania niezbędne do funkcjonowania nowoczesnych budynków.

Kingspan Fasady jest częścią dywizji Kingspan Płyty Warstwowe, ale stanowi oddzielną jednostkę biznesową. Dzięki połączeniu wiedzy eksperckiej z obszarów budownictwa i systemów elewacyjnych oraz doświadczenia i możliwości całej Grupy, jako Kingspan Fasady oferujemy naszym klientom kompleksowy portfel produktów i usług w zakresie zaawansowanych rozwiązań do przegród zewnętrznych budynków, odpowiednich do różnorodnych zastosowań i stylów architektonicznych.

Oferta produktowa Kingspan Fasady obejmuje między innymi modułowe systemy elewacyjne Evolution oraz Matrix. Stanowią one nowoczesną alternatywę dla typowych fasad wentylowanych, oferując przy tym wiele korzyści wnikających z zastosowania prefabrykowanych rozwiązań ze zintegrowanym rdzeniem izolacyjnym.

Nasza oferta to także Dri-Design – nowoczesny system kaset aluminiowych, który daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia form architektonicznych przez zastosowanie elementów przestrzennych i perforowanych.

Warto także wspomnieć o systemie ­Karrier, czyli konstrukcyjnych płytach warstwowych zaprojektowanych i certyfikowanych, aby przenosić obciążenia od zewnętrznych okładzin.

Jak Państwa działalność biznesowa rozwija się na przestrzeni ostatnich lat?

Jako Kingspan Fasady jesteśmy w dalszym ciągu relatywnie młodym biznesem. Fakt, że jesteśmy częścią dużego koncernu, niesie za sobą wiele korzyści, ale są też ograniczenia. Kingspan jest w ogólnej świadomości klientów postrzegany jako marka kojarzona z budownictwem przemysłowym. Oferta produktowa Kingspan Fasady nie wpisuje się w ten wizerunek. Systemy Dri-Design, Evolution czy Matrix to rozwiązania elewacyjne z segmentu premium. Kluczowym rynkiem, do którego kierujemy nasze rozwiązania, jest szeroko rozumiane budownictwo komercyjne.

Wyzwaniem, z którym się mierzymy obecnie, to budowa świadomości marki i zmiana nawyków projektowych. Chcemy pokazać naszym klientom, że zastosowanie prefabrykowanych rozwiązań niesie ze sobą wiele korzyści i może mieć pozytywny wpływ na cały proces budowlany. Aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety naszych produktów, dobrze jest, jeśli jesteśmy zaangażowani w projekt już w jego początkowej fazie. To bardzo ważne, ponieważ nasza praca opiera się na bliskiej współpracy z inwestorami i projektantami. Pokazujemy klientom, że zamierzony efekt można uzyskać przy niższych nakładach finansowych i w krótszym czasie. Po prostu łatwiej.

Kingspan Fasady to nie tylko sprzedaż samych produktów, ale także profesjonalne doradztwo wraz z pełnym wsparciem technicznym na każdym etapie realizacji inwestycji. Z sukcesem stawiamy czoła powyższym wyzwaniom – rok do roku notujemy wzrosty sprzedaży i możemy pochwalić się coraz większą bazą projektów referencyjnych.

Działają Państwo na rynku fasad, gdzie oprócz technologii fasad wentylowanych mamy potężną siłę w postaci systemów ociepleń, które dominują w otaczającej nas przestrzeni. Gdzie dziś docierają Państwa rozwiązania?

Polski rynek fasadowy jest bardzo rozproszony. Na rynku obecnych jest kilkudziesięciu producentów oferujących swoje produkty. Patrząc na wolumen sprzedaży, w dalszym ciągu największą popularnością cieszy się metoda ETICS.

Moim zdaniem związane jest to głównie z kryterium ceny, które jest jednym z najważniejszych przy podejmowaniu decyzji zakupowych przez klientów. Rzadko kiedy analizowany jest całkowity koszt elewacji w perspektywie wielu lat użytkowania budynku. W przypadku metody ETICS niestety już po kilku pierwszych latach elewacja traci pierwotne walory wizualne, a ich przywrócenie wiąże się z bardzo kosztownym remontem. W przypadku naszych rozwiązań elewacyjnych koszty konserwacji są minimalne, a produkty nie podlegają szybkiemu starzeniu.

Moim zdaniem w najbliższych latach znaczenie metody ETICS będzie malało. Będzie to związane ze wzrostem kosztów pracy i trudnością w dostępie do wykwalifikowanej siły roboczej. Nie bez znaczenia będą również wzrastające wymagania inwestorów w stosunku do estetyki budynków.

Jak już wspomniałem, segment rynku, na którym jesteśmy obecni, to budownictwo komercyjne. Nasze produkty świetnie wpisują się w projekty biurowe, szeroko rozumiany segment retail, salony samochodowe i wiele innych. Drugim segmentem rynku, w którym coraz bardziej zaznaczamy swoją obecność, to obiekty użyteczności publicznej.

Co w codziennej pracy – z Pana punktu widzenia – jest najtrudniejszym wyzwaniem? Czy jest to kontakt z projektantem czy raczej kwestia technologii lub innych okoliczności rynkowych?

Od roku żyjemy w nowej rzeczywistości covidowej, na którą nikt nie mógł się przygotować. Myślę, że największym wyzwaniem dla nas wszystkich jest szybka adaptacja do nowych warunków prowadzenia biznesu. Działalność naszej firmy w głównej mierze skupia się na promocji naszych rozwiązań i budowaniu świadomości naszych produktów wśród inwestorów, architektów i generalnych wykonawców. Pandemia utrudniła nam kontakt z naszymi partnerami i klientami oraz wymusiła nowy model pracy. Myślę, że cały zespół Kingspan Fasady zdał ten egzamin i wykazał się umiejętnością szybkiej adaptacji do nowych warunków.

Gdzie w Pana ocenie jest pole do rozwoju dla współczesnych fasad? Czy są to izolacje? A może to kwestia trwałości tych rozwiązań?

Moim zdaniem przyszłość budownictwa, w tym rozwój współczesnych rozwiązań fasadowych, związana będzie z szeroko rozumianym budownictwem ekologicznym. Już teraz widzimy trendy w podnoszeniu efektywności energetycznej budynków, co wymusza poszukiwanie nowych materiałów budowlanych o lepszym współczynniku przenikania ciepła, lżejszych i wytworzonych przy mniejszym zużyciu energii. Na tym polu grupa Kingspan jest pionierem, wprowadzając na rynek nowy materiał izolacyjny Quadcore o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła, do produkcji którego używamy materiały pochodzące z recyklingu plastikowych butelek wydobytych z oceanów. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z fundacją ECOALF.

Kolejnym obszarem, który będzie niezwykle istotnym czynnikiem sukcesu w naszej branży, jest szeroko rozumiana digitalizacja i automatyzacja. Chodzi tutaj zarówno o procesy produkcyjne, związane z projektowaniem rozwiązań, jak i proces komunikacji z obecnymi oraz przyszłymi klientami we wszystkich punktach styku. Pozwolą one przenieść cały obszar kontaktu i współpracy z klientami na zupełnie nowy poziom jakości. Żyjemy w czasach, w których klient na każde zadane pytanie oczekuje precyzyjnej, eksperckiej i wyczerpującej odpowiedzi, udzielonej możliwie najszybciej. Realizujemy obecnie kilka projektów, których celem jest przygotowanie naszej organizacji do efektywnego funkcjonowania w takiej właśnie rzeczywistości.

Wszyscy widzimy, jak w coraz większym stopniu kwestie ekologii oddziałują na to, co robimy w budownictwie. Myślę, że w technologiach fasadowych można sobie wyobrazić wiele rozwiązań korzystających z tego, co daje nam natura, poprzez na przykład pozyskiwanie energii słonecznej.

Jako organizacja działająca w skali globalnej mamy świadomość, jak trudnym i ważnym wyzwaniem dla przyszłości naszej planety jest globalne ocieplenie. Mając świadomość skali zmian, które potrzebne są, aby spowolnić albo powstrzymać ten proces, w 2020 roku uruchomiliśmy 10-letni program Planet Passionate.

W ramach tego programu chcemy znacząco zwiększyć udział wykorzystywanej przez nas energii odnawialnej, zredukować ilość dwutlenku węgla emitowanego przez naszych głownych dostawców, wykorzystywać w naszych procesach produkcyjnych butelki PET pozyskane z oceanów oraz ograniczyć do zera ilość odpadów kierowanych na wysypiska śmieci.

Przy okazji ekologii i potrzeb z tym związanych rodzi się konieczność modernizacji wielu budynków. Czy jest to okoliczność, która może pomóc Państwu w rozwoju i czy w związku z tym mają Państwo w ofercie rozwiązania do modernizacji obiektów budowlanych?

W aglomeracjach miejskich mamy coraz mniejszą podaż nowych terenów, na których możemy budować. Duża część istniejących budynków nie spełnia aktualnych norm i konieczna jest ich modernizacja. W swojej ofercie mamy systemy elewacyjne Evolution oraz Matrix, które świetnie wpisują się w ten trend. Oba produkty mają rdzeń izolacyjny zintegrowany z okładziną zewnętrzną. Są samonośne, a ich wielkość osiąga nawet 6 m. Pozwala to na montaż elementów do istniejącej konstrukcji.

Nasze produkty spełniają wszystkie wymagania, które są stawiane przegrodzie zewnętrznej budynku, czyli akustyczne, termiczne i ogniowe. Jesteśmy w stanie zaoferować inwestorowi ciekawy efekt wizualny przy minimalnym nakładzie pracy i minimalnej ingerencji w konstrukcję główną budynku.

W coraz większym stopniu w proces projektowania angażujemy zaawansowane programy komputerowe, które dają możliwość modelowania i wizualizacji obiektów w fazie ich tworzenia. Czy w codziennej pracy odczuwają Państwo większe zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania?

Branża budowlana długo opierała się przed wpływem nowoczesnych technologii. Poziom cyfryzacji z porównaniu z innymi branżami jest w tym sektorze stosunkowo niewielki. Transformacja cyfrowa staje się jednak przewagą konkurencyjną także w tej branży i jest nieuchronna. Dobrym przykładem jest tutaj koncepcja modelowania BIM.

Modelowanie 3D staje się standardem, dlatego wszystkie nasze produkty posiadają biblioteki zarówno Revit, jak i Archicad. Jest to kolejna płaszczyzna, na której oferujemy wsparcie przy realizowanych wspólnie z naszymi klientami projektach.

Na koniec chciałbym zapytać o Państwa plany na najbliższe miesiące. Czy planują Państwo jakieś nowości rynkowe lub nowe przedsięwzięcia?

Na tę chwilę nie chciałbym zdradzać za wiele, ale jest kilka ciekawych projektów, nad którymi pracujemy. Jesteśmy liderem na rynku, firmą, która innowacje ma w swoim DNA. Z ekscytacją patrzę w przyszłość i na pewno nie raz zaskoczymy rynek. O wszystkim poinformujemy w swoim czasie.

Z ciekawostek, w najbliższych tygodniach uruchomimy aplikację mobilną, w oparciu o którą zbudujemy zupełnie nowy kanał komunikacji z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami.

Planujemy także wprowadzenie do naszej oferty produktowej naszego wiodącego materiału izolacyjnego QuadCore. Jest to prawdziwie rewolucyjny, opracowany przez Grupę Kingspan, materiał, którego parametry izolacyjne są o 20% lepsze od innych porównywalnych materiałów. Dodatkowo, QuadCore zachowuje swoje właściwości izolacyjne przez 40 lat.

Na chwilę obecną mamy naprawdę atrakcyjny asortyment, który – mam nadzieję – już w normalnych warunkach rynkowych będziemy mogli z powodzeniem oferować naszym klientom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • asdasd asdasd, 24.05.2021r., 13:20:32 Na chwilę obecną mamy naprawdę atrakcyjny asortyment, który – mam nadzieję – już w normalnych warunkach rynkowych będziemy mogli z powodzeniem oferować naszym klientom.

Powiązane

dr inż. Krzysztof Pawłowski prof. PBŚ Układy materiałowe wybranych przegród zewnętrznych w aspekcie wymagań cieplnych (cz. 3)

Układy materiałowe wybranych przegród zewnętrznych w aspekcie wymagań cieplnych (cz. 3) Układy materiałowe wybranych przegród zewnętrznych w aspekcie wymagań cieplnych (cz. 3)

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych [1] wprowadziło od 31 grudnia 2020 r. nowe wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej poprzez zaostrzenie wymagań w zakresie wartości granicznych współczynnika...

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych [1] wprowadziło od 31 grudnia 2020 r. nowe wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej poprzez zaostrzenie wymagań w zakresie wartości granicznych współczynnika przenikania ciepła Uc(max) [W/(m2·K)] dla przegród zewnętrznych oraz wartości granicznych wskaźnika zapotrzebowania na energię pierwotną EP [kWh/(m2·rok)] dla całego budynku. Jednak w rozporządzeniu nie sformułowano wymagań w zakresie ograniczenia strat ciepła przez złącza przegród zewnętrznych...

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk Zastosowanie keramzytu w remontowanych stropach i podłogach na gruncie

Zastosowanie keramzytu w remontowanych stropach i podłogach na gruncie Zastosowanie keramzytu w remontowanych stropach i podłogach na gruncie

Są sytuacje i miejsca w budynku, w których nie da się zastosować termoizolacji w postaci wełny mineralnej lub styropianu. Wówczas w rozwiązaniach występują inne, alternatywne materiały, które nadają się...

Są sytuacje i miejsca w budynku, w których nie da się zastosować termoizolacji w postaci wełny mineralnej lub styropianu. Wówczas w rozwiązaniach występują inne, alternatywne materiały, które nadają się również do standardowych rozwiązań. Najczęściej ma to miejsce właśnie w przypadkach, w których zastosowanie styropianu i wełny się nie sprawdzi. Takim materiałem, który może w pewnych miejscach zastąpić wiodące materiały termoizolacyjne, jest keramzyt. Ten materiał ma wiele właściwości, które powodują,...

Sebastian Malinowski Kleje żelowe do płytek – właściwości i zastosowanie

Kleje żelowe do płytek – właściwości i zastosowanie Kleje żelowe do płytek – właściwości i zastosowanie

Kleje żelowe do płytek cieszą się coraz większą popularnością. Produkty te mają świetne parametry techniczne, umożliwiają szybki montaż wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych na powierzchni podłóg oraz...

Kleje żelowe do płytek cieszą się coraz większą popularnością. Produkty te mają świetne parametry techniczne, umożliwiają szybki montaż wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych na powierzchni podłóg oraz ścian.

dr inż. Krzysztof Pawłowski prof. PBŚ Projektowanie cieplne przegród stykających się z gruntem

Projektowanie cieplne przegród stykających się z gruntem Projektowanie cieplne przegród stykających się z gruntem

Dla przegród stykających się z gruntem straty ciepła przez przenikanie należą do trudniejszych w obliczeniu. Strumienie cieplne wypływające z ogrzewanego wnętrza mają swój udział w kształtowaniu rozkładu...

Dla przegród stykających się z gruntem straty ciepła przez przenikanie należą do trudniejszych w obliczeniu. Strumienie cieplne wypływające z ogrzewanego wnętrza mają swój udział w kształtowaniu rozkładu temperatur w gruncie pod budynkiem i jego otoczeniu.

Jacek Sawicki, konsultacja dr inż. Szczepan Marczyński – Clematis Źródło Dobrych Pnączy, prof. Jacek Borowski Roślinne izolacje elewacji

Roślinne izolacje elewacji Roślinne izolacje elewacji

Naturalna zieleń na elewacjach obecna jest od dawna. W formie pnączy pokrywa fasady wielu średniowiecznych budowli, wspina się po murach secesyjnych kamienic, nierzadko zdobi frontony XX-wiecznych budynków...

Naturalna zieleń na elewacjach obecna jest od dawna. W formie pnączy pokrywa fasady wielu średniowiecznych budowli, wspina się po murach secesyjnych kamienic, nierzadko zdobi frontony XX-wiecznych budynków jednorodzinnych czy współczesnych, nowoczesnych obiektów budowlanych, jej istnienie wnosi wyjątkowe zalety estetyczne i użytkowe.

mgr inż. Wojciech Rogala Projektowanie i wznoszenie ścian akustycznych w budownictwie wielorodzinnym na przykładzie przegród z wyrobów silikatowych

Projektowanie i wznoszenie ścian akustycznych w budownictwie wielorodzinnym na przykładzie przegród z wyrobów silikatowych Projektowanie i wznoszenie ścian akustycznych w budownictwie wielorodzinnym na przykładzie przegród z wyrobów silikatowych

Ściany z elementów silikatowych w ciągu ostatnich 20 lat znacznie zyskały na popularności [1]. Stanowią obecnie większość przegród akustycznych w budynkach wielorodzinnych, gdzie z uwagi na wiele źródeł...

Ściany z elementów silikatowych w ciągu ostatnich 20 lat znacznie zyskały na popularności [1]. Stanowią obecnie większość przegród akustycznych w budynkach wielorodzinnych, gdzie z uwagi na wiele źródeł hałasu izolacyjność akustyczna stanowi jeden z głównych czynników wpływających na komfort.

LERG SA Poliole poliestrowe Rigidol®

Poliole poliestrowe Rigidol® Poliole poliestrowe Rigidol®

Od lat obserwujemy dynamicznie rozwijający się trend eko, który stopniowo z mody konsumenckiej zaczął wsiąkać w coraz głębsze dziedziny życia społecznego, by w końcu dotrzeć do korzeni funkcjonowania wielu...

Od lat obserwujemy dynamicznie rozwijający się trend eko, który stopniowo z mody konsumenckiej zaczął wsiąkać w coraz głębsze dziedziny życia społecznego, by w końcu dotrzeć do korzeni funkcjonowania wielu biznesów. Obecnie marki, które chcą odnieść sukces, powinny oferować swoim odbiorcom zdecydowanie więcej niż tylko produkt czy usługę wysokiej jakości.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk Prefabrykacja w budownictwie

Prefabrykacja w budownictwie Prefabrykacja w budownictwie

Prefabrykacja w projektowaniu i realizacji budynków jest bardzo nośnym tematem, co przekłada się na duże zainteresowanie wśród projektantów i inwestorów tą tematyką. Obecnie wzrasta realizacja budynków...

Prefabrykacja w projektowaniu i realizacji budynków jest bardzo nośnym tematem, co przekłada się na duże zainteresowanie wśród projektantów i inwestorów tą tematyką. Obecnie wzrasta realizacja budynków z prefabrykatów. Można wśród nich wyróżnić realizacje realizowane przy zastosowaniu elementów prefabrykowanych stosowanych od lat oraz takich, które zostały wyprodukowane na specjalne zamówienie do zrealizowania jednego obiektu.

dr inż. Gerard Brzózka Płyty warstwowe o wysokich wskaźnikach izolacyjności akustycznej – studium przypadku

Płyty warstwowe o wysokich wskaźnikach izolacyjności akustycznej – studium przypadku Płyty warstwowe o wysokich wskaźnikach izolacyjności akustycznej – studium przypadku

Płyty warstwowe zastosowane jako przegrody akustyczne stanowią rozwiązanie charakteryzujące się dobrymi własnościami izolacyjnymi głównie w paśmie średnich, jak również wysokich częstotliwości, przy obciążeniu...

Płyty warstwowe zastosowane jako przegrody akustyczne stanowią rozwiązanie charakteryzujące się dobrymi własnościami izolacyjnymi głównie w paśmie średnich, jak również wysokich częstotliwości, przy obciążeniu niewielką masą powierzchniową. W wielu zastosowaniach wyparły typowe rozwiązania przegród masowych (np. z ceramiki, elementów wapienno­ piaskowych, betonu, żelbetu czy gipsu), które cechują się kilkukrotnie wyższymi masami powierzchniowymi.

dr hab. inż. Tomasz Tański, Roman Węglarz Prawidłowy dobór stalowych elementów konstrukcyjnych i materiałów lekkiej obudowy w środowiskach korozyjnych według wytycznych DAFA

Prawidłowy dobór stalowych elementów konstrukcyjnych i materiałów lekkiej obudowy w środowiskach korozyjnych według wytycznych DAFA Prawidłowy dobór stalowych elementów konstrukcyjnych i materiałów lekkiej obudowy w środowiskach korozyjnych według wytycznych DAFA

W świetle zawiłości norm, wymogów projektowych oraz tych istotnych z punktu widzenia inwestora okazuje się, że problem doboru właściwego materiału staje się bardzo złożony. Materiały odpowiadające zarówno...

W świetle zawiłości norm, wymogów projektowych oraz tych istotnych z punktu widzenia inwestora okazuje się, że problem doboru właściwego materiału staje się bardzo złożony. Materiały odpowiadające zarówno za estetykę, jak i przeznaczenie obiektu, m.in. w budownictwie przemysłowym, muszą sprostać wielu wymogom technicznym oraz wizualnym.

dr inż. Jarosław Mucha Współczesne metody inwentaryzacji i badań nieniszczących konstrukcji obiektów i budynków

Współczesne metody inwentaryzacji i badań nieniszczących konstrukcji obiektów i budynków Współczesne metody inwentaryzacji i badań nieniszczących konstrukcji obiektów i budynków

Projektowanie jest początkowym etapem realizacji wszystkich inwestycji budowlanych, mającym decydujący wpływ na kształt, funkcjonalność obiektu, optymalność rozwiązań technicznych, koszty realizacji, niezawodność...

Projektowanie jest początkowym etapem realizacji wszystkich inwestycji budowlanych, mającym decydujący wpływ na kształt, funkcjonalność obiektu, optymalność rozwiązań technicznych, koszty realizacji, niezawodność i trwałość w zakładanym okresie użytkowania. Często realizacja projektowanych inwestycji wykonywana jest w połączeniu z wykorzystaniem obiektów istniejących, które są w złym stanie technicznym, czy też nie posiadają aktualnej dokumentacji technicznej. Prawidłowe, skuteczne i optymalne projektowanie...

mgr inż. Cezariusz Magott, mgr inż. Maciej Rokiel Dokumentacja techniczna prac renowacyjnych – podstawowe zasady (cz. 1)

Dokumentacja techniczna prac renowacyjnych – podstawowe zasady (cz. 1) Dokumentacja techniczna prac renowacyjnych – podstawowe zasady (cz. 1)

Kontynuując zagadnienia związane z analizą dokumentacji technicznej skupiamy się tym razem na omówieniu dokumentacji robót renowacyjnych.

Kontynuując zagadnienia związane z analizą dokumentacji technicznej skupiamy się tym razem na omówieniu dokumentacji robót renowacyjnych.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Trudności i ograniczenia związane z wykonywaniem wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji

Trudności i ograniczenia związane z wykonywaniem wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji Trudności i ograniczenia związane z wykonywaniem wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji

Wykonywanie wtórnych hydroizolacji przeciw wilgoci kapilarnej metodą iniekcji można porównać do ocieplania budynku. Obie technologie nie są szczególnie trudne, dopóki mamy do czynienia z pojedynczą przegrodą.

Wykonywanie wtórnych hydroizolacji przeciw wilgoci kapilarnej metodą iniekcji można porównać do ocieplania budynku. Obie technologie nie są szczególnie trudne, dopóki mamy do czynienia z pojedynczą przegrodą.

Materiały prasowe news Rynek silikatów – 10 lat rozwoju

Rynek silikatów – 10 lat rozwoju Rynek silikatów – 10 lat rozwoju

Wdrażanie nowych rozwiązań w branży budowlanej wymaga czasu oraz dużego nakładu energii. Polski rynek nie jest zamknięty na innowacje, jednak podchodzi do nich z ostrożnością i ocenia przede wszystkim...

Wdrażanie nowych rozwiązań w branży budowlanej wymaga czasu oraz dużego nakładu energii. Polski rynek nie jest zamknięty na innowacje, jednak podchodzi do nich z ostrożnością i ocenia przede wszystkim pod kątem korzyści – finansowych, wykonawczych czy wizualnych. Producenci materiałów budowlanych, chcąc dopasować ofertę do potrzeb i wymagań polskich inwestycji, od wielu lat kontynuują pracę edukacyjną, legislacyjną oraz komunikacyjną z pozostałymi uczestnikami procesu budowlanego. Czy działania te...

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Wełna mineralna zwiększa bezpieczeństwo pożarowe w domach drewnianych

Wełna mineralna zwiększa bezpieczeństwo pożarowe w domach drewnianych Wełna mineralna zwiększa bezpieczeństwo pożarowe  w domach drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim domy jednorodzinne. Jak pokazują dane GUS, na razie stanowią 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w ciągu ostatniego roku, ale ich popularność...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim domy jednorodzinne. Jak pokazują dane GUS, na razie stanowią 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w ciągu ostatniego roku, ale ich popularność wzrasta. Jednak drewno używane jest nie tylko przy budowie domów szkieletowych, w postaci więźby dachowej znajduje się też niemal w każdym domu budowanym w technologii tradycyjnej. Dlatego istotne jest, aby zwracać uwagę na bezpieczeństwo pożarowe budynków. W zwiększeniu jego poziomu pomaga izolacja...

dr inż. Krzysztof Pawłowski prof. PBŚ Projektowanie złączy budowlanych w aspekcie cieplno-wilgotnościowym (cz. 6)

Projektowanie złączy budowlanych w aspekcie cieplno-wilgotnościowym (cz. 6) Projektowanie złączy budowlanych w aspekcie cieplno-wilgotnościowym (cz. 6)

Integralną częścią projektowania budynków o niskim zużyciu energii (NZEB) jest minimalizacja strat ciepła przez ich elementy obudowy (przegrody zewnętrzne i złącza budowlane). Złącza budowlane, nazywane...

Integralną częścią projektowania budynków o niskim zużyciu energii (NZEB) jest minimalizacja strat ciepła przez ich elementy obudowy (przegrody zewnętrzne i złącza budowlane). Złącza budowlane, nazywane także mostkami cieplnymi (termicznymi), powstają m.in. w wyniku połączenia przegród budynku. Generują dodatkowe straty ciepła przez przegrody budowlane.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Zastosowanie betonu wodonieprzepuszczalnego przy renowacji zawilgoconych budowli (cz. 41)

Zastosowanie betonu wodonieprzepuszczalnego przy renowacji zawilgoconych budowli (cz. 41) Zastosowanie betonu wodonieprzepuszczalnego przy renowacji zawilgoconych budowli (cz. 41)

Wykonanie hydroizolacji wtórnej w postaci nieprzepuszczalnej dla wody konstrukcji betonowej jest rozwiązaniem dopuszczalnym, jednak technicznie bardzo złożonym, a jego skuteczność, bardziej niż w przypadku...

Wykonanie hydroizolacji wtórnej w postaci nieprzepuszczalnej dla wody konstrukcji betonowej jest rozwiązaniem dopuszczalnym, jednak technicznie bardzo złożonym, a jego skuteczność, bardziej niż w przypadku jakiejkolwiek innej metody, determinowana jest przez prawidłowe zaprojektowanie oraz wykonanie – szczególnie istotne jest zapewnienie szczelności złączy, przyłączy oraz przepustów.

mgr inż. Cezariusz Magott, mgr inż. Maciej Rokiel Analiza dokumentacji technicznej prac renowacyjnych (cz. 2). Studium przypadku

Analiza dokumentacji technicznej prac renowacyjnych (cz. 2). Studium przypadku Analiza dokumentacji technicznej prac renowacyjnych (cz. 2). Studium przypadku

Wybór rozwiązania materiałowego i kompleksowej technologii naprawy obiektu poddanego ekspertyzie musi wynikać z wcześniej wykonanych badań. Rezultaty badań wstępnych w wielu przypadkach narzucają sposób...

Wybór rozwiązania materiałowego i kompleksowej technologii naprawy obiektu poddanego ekspertyzie musi wynikać z wcześniej wykonanych badań. Rezultaty badań wstępnych w wielu przypadkach narzucają sposób rozwiązania izolacji fundamentów.

Sebastian Malinowski Izolacje akustyczne w biurach

Izolacje akustyczne w biurach Izolacje akustyczne w biurach

Ekonomia pracy wymaga obecnie otwartych, ułatwiających komunikację środowisk biurowych. Odpowiednia akustyka w pomieszczeniach typu open space tworzy atmosferę, która sprzyja zarówno swobodnej wymianie...

Ekonomia pracy wymaga obecnie otwartych, ułatwiających komunikację środowisk biurowych. Odpowiednia akustyka w pomieszczeniach typu open space tworzy atmosferę, która sprzyja zarówno swobodnej wymianie informacji pomiędzy pracownikami, jak i ich koncentracji. Nie każdy jednak wie, że bardzo duży wpływ ma na to konstrukcja sufitu.

dr inż. Beata Anwajler, mgr inż. Anna Piwowar Bioniczny kompozyt komórkowy o właściwościach izolacyjnych

Bioniczny kompozyt komórkowy o właściwościach izolacyjnych Bioniczny kompozyt komórkowy o właściwościach izolacyjnych

Współcześnie uwaga badaczy oraz polityków z całego świata została zwrócona na globalny problem negatywnego oddziaływania energetyki na środowisko naturalne. Szczególnym zagadnieniem stało się zjawisko...

Współcześnie uwaga badaczy oraz polityków z całego świata została zwrócona na globalny problem negatywnego oddziaływania energetyki na środowisko naturalne. Szczególnym zagadnieniem stało się zjawisko zwiększania efektu cieplarnianego, które jest wskazywane jako skutek działalności człowieka. Za nadrzędną przyczynę tego zjawiska uznaje się emisję gazów cieplarnianych (głównie dwutlenku węgla) związaną ze spalaniem paliw kopalnych oraz ubóstwem, które powoduje trudności w zaspakajaniu podstawowych...

Fiberglass Fabrics s.c. Wiele zastosowań siatki z włókna szklanego

Wiele zastosowań siatki z włókna szklanego Wiele zastosowań siatki z włókna szklanego

Siatka z włókna szklanego jest wykorzystywana w systemach ociepleniowych jako warstwa zbrojąca tynków zewnętrznych. Ma za zadanie zapobiec ich pękaniu oraz powstawaniu rys podczas użytkowania. Siatka z...

Siatka z włókna szklanego jest wykorzystywana w systemach ociepleniowych jako warstwa zbrojąca tynków zewnętrznych. Ma za zadanie zapobiec ich pękaniu oraz powstawaniu rys podczas użytkowania. Siatka z włókna szklanego pozwala na przedłużenie żywotności całego systemu ociepleniowego w danym budynku. W sklepie internetowym FFBudowlany.pl oferujemy szeroki wybór różnych gramatur oraz sposobów aplikacji tego produktu.

dr inż. Krzysztof Pawłowski prof. PBŚ Całkowite przenikanie ciepła przez elementy obudowy budynku (cz. 7)

Całkowite przenikanie ciepła przez elementy obudowy budynku (cz. 7) Całkowite przenikanie ciepła przez elementy obudowy budynku (cz. 7)

W celu ustalenia bilansu energetycznego budynku niezbędna jest znajomość określania współczynnika strat ciepła przez przenikanie przez elementy obudowy budynku z uwzględnieniem przepływu ciepła w polu...

W celu ustalenia bilansu energetycznego budynku niezbędna jest znajomość określania współczynnika strat ciepła przez przenikanie przez elementy obudowy budynku z uwzględnieniem przepływu ciepła w polu jednowymiarowym (1D), dwuwymiarowym (2D) oraz trójwymiarowym (3D).

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Fasady wentylowane w budynkach wysokich i wysokościowych

Fasady wentylowane w budynkach wysokich i wysokościowych Fasady wentylowane w budynkach wysokich i wysokościowych

Projektowanie obiektów wielopiętrowych wiąże się z większymi wyzwaniami w zakresie ochrony przed ogniem, wiatrem oraz stratami cieplnymi – szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy popularny typ konstrukcji...

Projektowanie obiektów wielopiętrowych wiąże się z większymi wyzwaniami w zakresie ochrony przed ogniem, wiatrem oraz stratami cieplnymi – szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy popularny typ konstrukcji ścian zewnętrznych wykańczanych fasadą wentylowaną. O jakich zjawiskach fizycznych i obciążeniach mowa? W jaki sposób determinują one dobór odpowiedniej izolacji budynku?

inż. Izabela Dziedzic-Polańska Fibrobeton – kompozyt cementowy do zadań specjalnych

Fibrobeton – kompozyt cementowy do zadań specjalnych Fibrobeton – kompozyt cementowy do zadań specjalnych

Beton jest najczęściej używanym materiałem budowlanym na świecie i jest stosowany w prawie każdym typie konstrukcji. Beton jest niezbędnym materiałem budowlanym ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość...

Beton jest najczęściej używanym materiałem budowlanym na świecie i jest stosowany w prawie każdym typie konstrukcji. Beton jest niezbędnym materiałem budowlanym ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość i wyjątkową długowieczność. Może wytrzymać naprężenia ściskające i rozciągające oraz trudne warunki pogodowe bez uszczerbku dla stabilności architektonicznej. Wytrzymałość betonu na ściskanie w połączeniu z wytrzymałością materiału wzmacniającego na rozciąganie poprawia ogólną jego trwałość. Beton...

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.