Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Termoizolacja dachów ze spadkiem »

Termoizolacja dachów ze spadkiem » Termoizolacja dachów ze spadkiem »

Bauder Polska Sp. z o. o. Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz...

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz więcej – powinny być nie tylko wysokiej jakości, ale także przyjazne dla środowiska.

Jakie profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS? »

Jakie profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS? » Jakie profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS? »

Osuszanie zalanej piwnicy

Jak osuszyć zalaną piwnicę? fot. Top Dry
Jak osuszyć zalaną piwnicę? fot. Top Dry

W ciepłych miesiącach częste burze i gwałtowne ulewy powodują podniesienie się poziomu wód w rzekach. To wpływa na zwiększone zagrożenie powodziowe i podtopienie piwnic budynków mieszkalnych i gospodarczych. Skutkiem tego mogą być zawilgocone ściany po podtopieniu, spękanie murów w wyniku podmycia fundamentów, odpadające tynki, złuszczenia farby na wilgotnych ścianach czy wykwity soli podczas osuszania murów.

Nie tylko anomalie pogodowe mogą być przyczyną mokrych ścian piwnic. Przyczyna może leżeć także po stronie nieprawidłowej izolacji.

Problem corocznych powodzi

W Polsce problem zalanych piwnic i utrzymującej się wilgoci w budynkach jest dość częsty. Ma to związek z dużymi opadami deszczu, zwłaszcza w sezonie letnim od maja do września, wysoką wilgotnością powietrza i brakiem odpowiedniej hydroizolacji.

fot1 osuszanie

FOT. Inhals Group

Corocznym problemem, zwłaszcza w lipcu i sierpniu, są podtopienia i powodzie. Postępująca urbanizacja nie pomaga w walce z powodziami. Betonowe powierzchnie miast znacznie utrudniają odpływ wody deszczowej. Co więcej, w miastach masowo wycinane są drzewa na rzecz dużych centrów handlowych, osiedli czy parkingów. Z tego powodu woda deszczowa nie ma gdzie wsiąknąć i trafia do kanalizacji, która dużo szybciej się wypełnia. Poza zadbaniem o dobrą izolację i prawidłową wentylację, śladem Danii można wprowadzić także rozwiązania na szerszą skalę, np. studnie chłonne, oczka magazynujące deszczówkę, zagłębienia terenu, rozszczelnione krawężniki, łąki.

Działania naprawcze

Osuszanie zalanej piwnicy wymaga złożonych działań naprawczych. Zanim przystąpimy do prac, w pierwszej kolejności należy odłączyć prąd i zabezpieczyć instalację. Po wyniesieniu najważniejszego sprzętu, i jeśli to możliwe – zdjęciu wykładziny, można rozpocząć wypompowywanie wody. Ważne, abyśmy nie robili tego, jeśli na zewnątrz wciąż utrzymuje się wysoki poziom wody, ponieważ może to grozić podmyciem fundamentów.

Aby przyspieszyć osuszanie pomieszczenia, należy doprowadzić do niego powietrze. Jeśli okna i drzwi zostały zalane, powinny pozostać zamknięte – w innym przypadku drewno w wyniku naprężeń i nierównomiernego skurczu może ulec wypaczeniu. Kiedy przyczyną jest uszkodzona izolacja, prace powinny rozpoczynać się od odkopania murów od strony zewnętrznej.

Należy pamiętać, że zanim przejdziemy do napraw izolacji, powinniśmy najpierw porządnie wysuszyć mury, co może potrwać nawet do kilku miesięcy. Dopiero wtedy istnieje możliwość wymiany starej izolacji przeciwwilgociowej.

Jeżeli zależy nam na szybszym wyschnięciu murów, należy ściągnąć tynki ze ścian (zwłaszcza w przypadku zalania deszczem lub powodzi). Można zdecydować się także na osuszanie sztuczne, które wykorzystuje urządzenia mechaniczne, modyfikujące warunki cieplno-wilgotnościowe w bezpośrednim otoczeniu zawilgoconych elementów. Wówczas temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 37°C.

fot3 osuszanie

FOT. PSB

Świetnym sposobem na osuszanie piwnic jest użycie osuszaczy kondensacyjnych, których mechanizm przypomina klimatyzatory. Zaletą osuszaczy jest mniejsza energochłonność i wysoka skuteczność w porównaniu z naturalną lub sztuczną metodą osuszania.

Osuszanie piwnicy możemy także zlecić profesjonalnym ekipom, które wykorzystają technikę promienników mikrofalowych lub elektroosmozy itp.

Jeśli woda opadowa przenika do wewnątrz blisko fundamentów, należy zadbać o właściwe ubicie gruntu wzdłuż nich i skierować odpływ wody w inną stronę poprzez ukształtowanie spadku terenu od budynku na zewnątrz. Dobrym sposobem jest także wykonanie tzw. koryt odpływowych z rur spustowych.

Zanim przejdziemy do samodzielnego działania, warto najpierw zastanowić się, jak duże są straty w pomieszczeniu i co jest przyczyną zalania piwnicy. Piwnice mogą być zalane zarówno z powodu podnoszenia się poziomu wód gruntowych, jak i usterki w instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jeśli problem jest niewielki, a my posiadamy podstawową wiedzę o hydroizolacji, możemy przystąpić do napraw samodzielnie.

W przypadku uszkodzenia izolacji przeciwwodnej lub przeciwwilgociowej, czy poważnej powodzi, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług fachowca, który zadba o bezpieczeństwo budynku i zapobiegnie problemowi w przyszłości.

tab osuszanie

TABELA. Metody osuszania ścian i ich charakterystyka

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

mgr inż. Maciej Rokiel Masy KMB do hydroizolacji fundamentów

Masy KMB do hydroizolacji fundamentów Masy KMB do hydroizolacji fundamentów

O skuteczności prac hydroizolacyjnych decyduje przyjęcie poprawnego rozwiązania projektowego, a następnie prawidłowe wykonanie. Dlatego w wytycznych precyzyjnie zdefiniowano stopnie obciążenia wilgocią/wodą,...

O skuteczności prac hydroizolacyjnych decyduje przyjęcie poprawnego rozwiązania projektowego, a następnie prawidłowe wykonanie. Dlatego w wytycznych precyzyjnie zdefiniowano stopnie obciążenia wilgocią/wodą, przedstawiono szczegółowe rysunki detali oraz podano zalecenia będące w zasadzie warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.

mgr inż. Maciej Rokiel Hydroizolacje fundamentów z użyciem mas KMB

Hydroizolacje fundamentów z użyciem mas KMB Hydroizolacje fundamentów z użyciem mas KMB

Bezwzględnym wymogiem bezproblemowej i długoletniej eksploatacji budynku jest jego poprawne (zgodne ze sztuką budowlaną) zaprojektowanie i wykonanie. Podstawą jest m.in. zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji...

Bezwzględnym wymogiem bezproblemowej i długoletniej eksploatacji budynku jest jego poprawne (zgodne ze sztuką budowlaną) zaprojektowanie i wykonanie. Podstawą jest m.in. zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji części zagłębionej w gruncie.

Magdalena Wrona Warunki szczelności tarasu

Warunki szczelności tarasu Warunki szczelności tarasu

Tarasy wpisały się na stałe w obraz współczesnych domów i mieszkań. Są miejscem idealnym do wypoczynku i swoistym łącznikiem wnętrza z otaczającym środowiskiem. Niestety, błędy popełniane podczas wykonywania...

Tarasy wpisały się na stałe w obraz współczesnych domów i mieszkań. Są miejscem idealnym do wypoczynku i swoistym łącznikiem wnętrza z otaczającym środowiskiem. Niestety, błędy popełniane podczas wykonywania warstw tarasowych bywają przyczyną usterek ograniczających funkcje użytkowe zarówno tarasu, jak i pomieszczeń znajdujących się pod nim. Do najczęściej spotykanych uszkodzeń należą przecieki wód opadowych, przemarzanie i zawilgocenie stropów oraz uszkodzenia posadzek. U podstaw większości z nich...

PRINZ Polska sp. z o.o. Zakładanie nowej izolacji poziomej w istniejącym budynku metodą cięcia – osuszanie murów w technologii PRINZ

Zakładanie nowej izolacji poziomej w istniejącym budynku metodą cięcia – osuszanie murów w technologii PRINZ Zakładanie nowej izolacji poziomej w istniejącym budynku metodą cięcia – osuszanie murów w technologii PRINZ

Źle ułożona, zniszczona izolacja pozioma murów fundamentowych lub jej całkowity brak umożliwia kapilarne podciąganie wody gruntowej. Za pomocą mikrokanalików cząsteczki wody migrują do obszarów o mniejszej...

Źle ułożona, zniszczona izolacja pozioma murów fundamentowych lub jej całkowity brak umożliwia kapilarne podciąganie wody gruntowej. Za pomocą mikrokanalików cząsteczki wody migrują do obszarów o mniejszej wilgotności. Podciągająca wilgoć jest przyczyną technicznych degradacji, w wyniku których na murach przyziemia oraz ścianach wyższych kondygnacji mamy do czynienia z wykwitami soli, odpadaniem tynku czy rozsypywaniem się muru. Jak zatrzymać ten proces?

dr inż. Bartłomiej Monczyński Trudności i ograniczenia związane z wykonywaniem wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji

Trudności i ograniczenia związane z wykonywaniem wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji Trudności i ograniczenia związane z wykonywaniem wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji

Wykonywanie wtórnych hydroizolacji przeciw wilgoci kapilarnej metodą iniekcji można porównać do ocieplania budynku. Obie technologie nie są szczególnie trudne, dopóki mamy do czynienia z pojedynczą przegrodą.

Wykonywanie wtórnych hydroizolacji przeciw wilgoci kapilarnej metodą iniekcji można porównać do ocieplania budynku. Obie technologie nie są szczególnie trudne, dopóki mamy do czynienia z pojedynczą przegrodą.

mgr inż. Cezariusz Magott, mgr inż. Maciej Rokiel Dokumentacja techniczna prac renowacyjnych – podstawowe zasady (cz. 1)

Dokumentacja techniczna prac renowacyjnych – podstawowe zasady (cz. 1) Dokumentacja techniczna prac renowacyjnych – podstawowe zasady (cz. 1)

Kontynuując zagadnienia związane z analizą dokumentacji technicznej skupiamy się tym razem na omówieniu dokumentacji robót renowacyjnych.

Kontynuując zagadnienia związane z analizą dokumentacji technicznej skupiamy się tym razem na omówieniu dokumentacji robót renowacyjnych.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Podstawowe kryterium powodzenia w osuszaniu zawilgoconych budynków

Podstawowe kryterium powodzenia w osuszaniu zawilgoconych budynków Podstawowe kryterium powodzenia w osuszaniu zawilgoconych budynków

Jednym z głównych celów prac renowacyjnych prowadzonych w budynkach, które uległy nadmiernemu zawilgoceniu, jest ich osuszenie. W tym wypadku pojęcie to nie może być jednak rozumiane dosłownie.

Jednym z głównych celów prac renowacyjnych prowadzonych w budynkach, które uległy nadmiernemu zawilgoceniu, jest ich osuszenie. W tym wypadku pojęcie to nie może być jednak rozumiane dosłownie.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Tynki stosowane na zawilgoconych przegrodach – tynki renowacyjne

Tynki stosowane na zawilgoconych przegrodach – tynki renowacyjne Tynki stosowane na zawilgoconych przegrodach – tynki renowacyjne

Wykonanie nowych tynków jest jednym z nieodzownych elementów prac renowacyjnych prowadzonych w zawilgoconych obiektach budowlanych. Z uwagi na właściwości tzw. tynków tradycyjnych w takim przypadku zalecane...

Wykonanie nowych tynków jest jednym z nieodzownych elementów prac renowacyjnych prowadzonych w zawilgoconych obiektach budowlanych. Z uwagi na właściwości tzw. tynków tradycyjnych w takim przypadku zalecane jest stosowanie specjalistycznych tynków przeznaczonych do prowadzenia prac renowacyjnych.

dr inż. Paweł Krause, dr inż. Agnieszka Szymanowska-Gwiżdż Sposoby uszczelnień i metody renowacji zawilgoconych ścian piwnic

Sposoby uszczelnień i metody renowacji zawilgoconych ścian piwnic Sposoby uszczelnień i metody renowacji zawilgoconych ścian piwnic

Izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe nie są czynnikiem decydującym o jakości konstrukcji budynku i jego bezpieczeństwie, mają natomiast znaczący wpływ na jego trwałość i komfort użytkowania.

Izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe nie są czynnikiem decydującym o jakości konstrukcji budynku i jego bezpieczeństwie, mają natomiast znaczący wpływ na jego trwałość i komfort użytkowania.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Skuteczność środków iniekcyjnych

Skuteczność środków iniekcyjnych Skuteczność środków iniekcyjnych

Producenci środków iniekcyjnych do odtwarzania poziomej izolacji przeciwwilgociowej nie są zobligowani, aby potwierdzić ich jakość przed wprowadzeniem do sprzedaży i zastosowania. Istnieje jednak możliwość...

Producenci środków iniekcyjnych do odtwarzania poziomej izolacji przeciwwilgociowej nie są zobligowani, aby potwierdzić ich jakość przed wprowadzeniem do sprzedaży i zastosowania. Istnieje jednak możliwość uzyskania tzw. dokumentów dobrowolnych.

prof. ICiMB, dr inż. Genowefa Zapotoczna-Sytek, mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk Rewitalizacja budynków z betonu komórkowego zalanych podczas powodzi

Rewitalizacja budynków z betonu komórkowego zalanych podczas powodzi Rewitalizacja budynków z betonu komórkowego zalanych podczas powodzi

Badania budynków zalanych podczas powodzi w 1997 r. wykazały, że autoklawizowany beton komórkowy cechuje się wysoką odpornością na ekstremalne zawilgocenia. Beton komórkowy w budynkach po powodzi nie stracił...

Badania budynków zalanych podczas powodzi w 1997 r. wykazały, że autoklawizowany beton komórkowy cechuje się wysoką odpornością na ekstremalne zawilgocenia. Beton komórkowy w budynkach po powodzi nie stracił właściwości użytkowych i parametrów technicznych.

mgr inż. Maciej Rokiel Metody osuszania murów w budynkach

Metody osuszania murów w budynkach Metody osuszania murów w budynkach

Zagadnienia związane z osuszaniem są skomplikowane. Wynika to przede wszystkim ze sposobu zachowania się materiałów wobec wody i wilgoci oraz z przyczyn i źródeł zawilgocenia.

Zagadnienia związane z osuszaniem są skomplikowane. Wynika to przede wszystkim ze sposobu zachowania się materiałów wobec wody i wilgoci oraz z przyczyn i źródeł zawilgocenia.

Jacek Sawicki Uciążliwa pleśń na ścianie - skąd się bierze i jak ją zwalczać?

Uciążliwa pleśń na ścianie - skąd się bierze i jak ją zwalczać? Uciążliwa pleśń na ścianie - skąd się bierze i jak ją zwalczać?

Na obecność pleśni na ścianach wpływa wiele czynników, które tworzą sprzyjający klimat dla jej rozwoju. Pleśń najlepiej rozwija się w środowisku o podwyższonym zawilgoceniu i umiarkowanych temperaturach....

Na obecność pleśni na ścianach wpływa wiele czynników, które tworzą sprzyjający klimat dla jej rozwoju. Pleśń najlepiej rozwija się w środowisku o podwyższonym zawilgoceniu i umiarkowanych temperaturach. Na ścianach wewnątrz pomieszczeń są to miejsca występowania tzw. mostków termicznych, spowodowane brakiem docieplenia muru, gdzie na styku powierzchni ściany z otoczeniem występuje zjawisko skraplania się wilgoci.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Wykonywanie wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji chemicznej

Wykonywanie wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji chemicznej Wykonywanie wtórnej hydroizolacji poziomej metodą iniekcji chemicznej

Pod pojęciem iniekcji, technologii iniekcji lub też iniekcji chemicznej należy rozumieć wprowadzenie środka iniekcyjnego w strukturę muru w taki sposób, aby zapewnić jego rozłożenie (rozprowadzenie) w...

Pod pojęciem iniekcji, technologii iniekcji lub też iniekcji chemicznej należy rozumieć wprowadzenie środka iniekcyjnego w strukturę muru w taki sposób, aby zapewnić jego rozłożenie (rozprowadzenie) w całym przekroju przegrody. Aplikacja preparatu iniekcyjnego może być prowadzona na trzy sposoby: penetracyjny, ciśnieniowy i pulsacyjny w postaci aerozolu [1, 2]. Technologia iniekcji najczęściej stosowana jest do wykonywania w murach wtórnych hydroizolacji poziomych przeciw wilgoci podciąganej kapilarnie....

Materiały prasowe Płyn iniekcyjny do osuszania murów

Płyn iniekcyjny do osuszania murów Płyn iniekcyjny do osuszania murów

Suchy Mur niemieckiej marki Ultrament to gotowy do użycia płyn na bazie silikatów, przeznaczony do osuszania murów metodą iniekcji. Dzięki nowoczesnej recepturze środek dokładnie wypełnia kapilary w murze,...

Suchy Mur niemieckiej marki Ultrament to gotowy do użycia płyn na bazie silikatów, przeznaczony do osuszania murów metodą iniekcji. Dzięki nowoczesnej recepturze środek dokładnie wypełnia kapilary w murze, gdzie pod wpływem związków alkaicznych krystalizuje się, blokując dalsze pociąganie wilgoci oraz transport wody.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Wtórna hydroizolacja przyziemnych części budynków

Wtórna hydroizolacja przyziemnych części budynków Wtórna hydroizolacja przyziemnych części budynków

Podstawowym zadaniem w przypadku renowacji zawilgoconych budynków jest ich osuszenie, rozumiane jako skoordynowany zespół działań technicznych i technologicznych, który ma na celu trwałe obniżenie poziomu...

Podstawowym zadaniem w przypadku renowacji zawilgoconych budynków jest ich osuszenie, rozumiane jako skoordynowany zespół działań technicznych i technologicznych, który ma na celu trwałe obniżenie poziomu zawilgocenia (zazwyczaj do poziomu 3-6% wilgotności masowej), co z kolei umożliwi prowadzenie dalszych prac budowlanych i/lub konserwatorskich, a po ich zakończeniu użytkowanie budynku zgodnie z przewidzianym przeznaczeniem [1].

mgr inż. Maciej Rokiel Badanie skuteczności prac i preparatów do wykonywania przepony poziomej

Badanie skuteczności prac i preparatów do wykonywania przepony poziomej Badanie skuteczności prac i preparatów do wykonywania przepony poziomej

Iniekcja chemiczna jest jedną z metod wykonywania wtórnej izolacji poziomej. Celem iniekcji chemicznej jest wytworzenie w przegrodzie przepony przerywającej podciąganie kapilarne, a także uzyskanie, w...

Iniekcja chemiczna jest jedną z metod wykonywania wtórnej izolacji poziomej. Celem iniekcji chemicznej jest wytworzenie w przegrodzie przepony przerywającej podciąganie kapilarne, a także uzyskanie, w dalszym czasie, w strefie muru nad przeponą, obszaru normalnej wilgotności.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Metody osuszania budynków

Metody osuszania budynków Metody osuszania budynków

Na czym polegają inwazyjne i nieinwazyjne metody osuszania budynków? Jaka jest ich skuteczność?

Na czym polegają inwazyjne i nieinwazyjne metody osuszania budynków? Jaka jest ich skuteczność?

mgr inż. Cezariusz Magott, mgr inż. Maciej Rokiel Jak powódź wpływa na budynek oraz stan jego przyziemi?

Jak powódź wpływa na budynek oraz stan jego przyziemi? Jak powódź wpływa na budynek oraz stan jego przyziemi?

Odra zaczyna swój bieg na terenie Czech w Górach Odrzańskich. O rozmiarach fal powodziowych na jej górnym odcinku, tzn. w Raciborzu, Opolu i we Wrocławiu, decydują wielkości opadów w zlewniach jej czeskich...

Odra zaczyna swój bieg na terenie Czech w Górach Odrzańskich. O rozmiarach fal powodziowych na jej górnym odcinku, tzn. w Raciborzu, Opolu i we Wrocławiu, decydują wielkości opadów w zlewniach jej czeskich górnych dopływów: największej Opawy i mniejszych Ostrawicy i Olzy. Opawa i Odra prowadzą wodę z Sudetów Wschodnich, a Ostrawica i Olza z Beskidu Zachodniego. W dalszym biegu rzeki decydujący wpływ na przebieg wezbrań już poniżej Wrocławia mają jej lewobrzeżne dopływy: Osobłoga i Nysa Kłodzka.

mgr inż. Maciej Rokiel, mgr inż. Cezariusz Magott Postępowanie z budynkami zalanymi podczas powodzi

Postępowanie z budynkami zalanymi podczas powodzi Postępowanie z budynkami zalanymi podczas powodzi

W domach zalanych podczas powodzi powstają idealne warunki wilgotnościowe do rozwoju mikroorganizmów –  doświadczenie pokazuje znaczne nasilenie się w takich budynkach rozwoju grzybów pleśniowych, grzybów...

W domach zalanych podczas powodzi powstają idealne warunki wilgotnościowe do rozwoju mikroorganizmów –  doświadczenie pokazuje znaczne nasilenie się w takich budynkach rozwoju grzybów pleśniowych, grzybów domowych, bakterii, a także owadów – technicznych szkodników niszczących drewno. Konieczne jest więc przeprowadzenie dezynfekcji i dezynsekcji (w wymienionej kolejności), a także zabezpieczenie budynku przed korozją biologiczną.

mgr inż. Cezariusz Magott, dr inż. Łukasz Bednarz Zespolone izolacje strukturalne i kurtynowe w budynku historycznym – studium przypadku

Zespolone izolacje strukturalne i kurtynowe w budynku historycznym – studium przypadku Zespolone izolacje strukturalne i kurtynowe w budynku historycznym – studium przypadku

Woda przyspiesza procesy niszczenia substancji, z jakiej wykonane są przegrody ceramiczne. W przeszłości, mimo że nie znano współczesnych technik diagnostycznych, z dużym rozmysłem wybierano miejsce wznoszenia...

Woda przyspiesza procesy niszczenia substancji, z jakiej wykonane są przegrody ceramiczne. W przeszłości, mimo że nie znano współczesnych technik diagnostycznych, z dużym rozmysłem wybierano miejsce wznoszenia obiektów budowlanych. Przykładowo lokacja klasztorów cysterskich mogła odbywać się tylko w miejscach, których warunki wodno-gruntowe były obserwowane przynajmniej przez okres kilku lat [1]. Wykonywano doły próbne, sprawdzając rodzaj gruntu, oraz obserwowano, czy miejsce powstania nie jest zalewane...

dr inż. Bartłomiej Monczyński Preparaty iniekcyjne stosowane do wykonywania wtórnych hydroizolacji poziomych w murach

Preparaty iniekcyjne stosowane do wykonywania wtórnych hydroizolacji poziomych w murach Preparaty iniekcyjne stosowane do wykonywania wtórnych hydroizolacji poziomych w murach

Pod pojęciem iniekcji, technologii iniekcji lub też iniekcji chemicznej należy rozumieć wprowadzenie środka iniekcyjnego w strukturę muru w taki sposób, aby zapewniać jego rozłożenie (rozprowadzenie) w...

Pod pojęciem iniekcji, technologii iniekcji lub też iniekcji chemicznej należy rozumieć wprowadzenie środka iniekcyjnego w strukturę muru w taki sposób, aby zapewniać jego rozłożenie (rozprowadzenie) w całym przekroju przegrody. Mimo iż to metody mechaniczne pozwalają stworzyć ciągłą i całkowicie nieprzepuszczalną dla wilgoci barierę w murze, szacuje się, że ich udział w rynku wtórnych izolacji poziomych kształtuje się na poziomie jedynie 10 do 15% [1].

mgr inż. Karol Kramarz Technologia wykonywania iniekcji ciśnieniowej w budowlach

Technologia wykonywania iniekcji ciśnieniowej w budowlach Technologia wykonywania iniekcji ciśnieniowej w budowlach

Współcześnie, zwłaszcza w Europie, pierwszorzędnego znaczenia nabiera występujące zjawisko rewitalizacji miast, zwłaszcza posiadających wielowiekową historię ich rozwoju. Związana z tym problematyka konserwacji...

Współcześnie, zwłaszcza w Europie, pierwszorzędnego znaczenia nabiera występujące zjawisko rewitalizacji miast, zwłaszcza posiadających wielowiekową historię ich rozwoju. Związana z tym problematyka konserwacji i renowacji obiektów zabytkowych nabiera pierwszorzędnego znaczenia nie tylko kulturowego, lecz także i technicznego, do którego to zaliczają się zabiegi polegające na naprawie, wzmocnieniach, odnowie i rekonstrukcji obiektów zabytkowych.

Materiały prasowe news Dlaczego nie ograniczono inwestycji na terenach zagrożonych powodzią?

Dlaczego nie ograniczono inwestycji na terenach zagrożonych powodzią? Dlaczego nie ograniczono inwestycji na terenach zagrożonych powodzią?

Z ustaleń NIK wynika, że działania samorządów nie były wystarczające, aby skutecznie ograniczać zabudowę terenów zagrożonych powodzią. Okazało się, że większość skontrolowanych samorządów, w dokumentach...

Z ustaleń NIK wynika, że działania samorządów nie były wystarczające, aby skutecznie ograniczać zabudowę terenów zagrożonych powodzią. Okazało się, że większość skontrolowanych samorządów, w dokumentach planistycznych gmin, nie uwzględniała lub tylko częściowo brała pod uwagę decyzje wydawane przez Wody Polskie co do warunków zabudowy i zagospodarowania terenów zagrożonych powodzią. W konsekwencji potencjalni inwestorzy nie mieli rzetelnych informacji o zagrożeniu powodziowym w miejscu planowanej...

Wybrane dla Ciebie

Odkryj trendy projektowania elewacji »

Odkryj trendy projektowania elewacji » Odkryj trendy projektowania elewacji »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec » Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana » Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych » Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny » Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.