Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Śruba do betonu marki fischer – właściwości i zastosowanie

Materiały prasowe | 2022-01-12
Śruba do betonu – właściwości i zastosowanie, fot. fischer

Śruba do betonu – właściwości i zastosowanie, fot. fischer

Śruba fischer ULTRACUT FBS II, pod względem nośności i wytrzymałości, może śmiało konkurować z każdą kotwą chemiczną, a jej zastosowanie pozwala skrócić czas wiązania. Dodatkowo produkt zapewnia bezpieczne mocowanie oraz komfortowy montaż, a geometria gwintu umożliwia pewne wcinanie się śruby w podłoże. Poznaj wszystkie cechy śruby ULTRACUT FBS II i dowiedz się,, gdzie można ją stosować.

Śruby do betonu fischer łączą w sobie zalety wysokiej nośności i szybkiego montażu. Można je stosować w betonie zarysowanym i niezarysowanym, wewnątrz i na zewnątrz budynków, a nawet w obszarach aktywności sejsmicznej.

Śruba nadaje się również do stosowania w mieszkaniu, gdy chcesz powiesić np. ciężką doniczkę, hamak lub drążek do ćwiczeń.

Rozwiązania zastosowane w śrubach marki fischer sprawdzą się również im.in. przy tymczasowym kotwieniu. Przy ich użyciu w sposób bezpieczny i trwały w betonie mocowane mogą być elementy i konstrukcje wykonane z metalu i drewna. Dodatkowymi gwarantami jakości produktów marki fischer są: Europejska Aprobata Techniczna ETA i klasa odporności ogniowej R 120.

ULTRACUT FBS II – moc i komfortowy montaż

Inżynierowie marki fischer opracowali śrubę do betonu ULTRACUT FBS II, której różne wersje można dopasować do indywidualnych potrzeb w realizowanym projekcie budowlanym.

W asortymencie śrub o średnicy 6 mm znaleźć można następujące wersje:

 • łeb sześciokątny z zintegrowaną podkładką i napęd TORX,
 • łeb soczewkowy z napędem TORX,
 • łeb wpuszczany z napędem TORX,
 • wersję śruby z wewnętrznym gwintem,
 • śrubę z gwintem zewnętrznym.

ULTRACUT FBS II 6 w stali ocynkowanej to pierwsza śruba do betonu o średnicy 6 mm, która zdobyła Europejską Ocenę Techniczną ETA z kategorią sejsmiczną C1, co jest dodatkowym argumentem świadczącym o bezpieczeństwie tego rozwiązania.

Śruby o średnicy od 8 do 14 mm są oferowane z różnymi kształtami łba: łbem stożkowym lub sześciokątnym – zarówno z gniazdem na napęd Torx, jak i bez gniazda. Dzięki tak wielu kombinacjom produkty mają różne zastosowania i pokrywają praktycznie całe zapotrzebowanie na system kotwienia w betonie.

„ULTRACUT można wykorzystać np. przy wszelkiego rodzaju mocowaniach na wieżowcach, przy elewacjach wentylowanych, niewentylowanych, przy łącznikach elementów odciągowych mostów oraz elementów suwnic. Śruby te zostały dopuszczone do stosowania w strefie sejsmicznej klasy C1 i C2, czyli mogą być używane przy wszelkiego rodzaju zawiesiach mostowych” – podkreśla Tomasz Sikora, ekspert marki fischer.

Śruba do betonu może być stosowana jako zamiennik kotwy chemicznej i mechanicznej, co skraca czas montażu, jednocześnie gwarantując przenoszenie dużych obciążeń. Jest to więc szczegolnie przydatna, gdy chcemy uzyskać bardzo duże obciążenie z małego fragmentu betonu.

Śruba ULTRACUT FBS II o średnicy 6 mm jest doskonale zaprojektowana do zastosowań takich jak mocowanie tras kablowych, systemów kanałów, kanałów wentylacyjnych i urządzeń w inżynierii usług budowlanych.

Śruba ULTRACUT FBS II o średnicy 8–12 mm jest idealna do mocowania m.in. balustrad, wsporników i systemów regałów. Można ją wykorzystywać także do kotwienia poręczy, zakotwienia belek w konstrukcjach drewnianych, mocowania szalunków, mocowania w tunelach oraz rurociągach i korytkach kablowych. Śruba w wersji ze stali nierdzewnej A4 (ze specjalną hartowaną końcówką) nadaje się dodatkowo do zastosowań zewnętrznych oraz w wilgotnych pomieszczeniach. Można ją wykorzystać np. przy kotwieniu zadaszeń oraz krzeseł stadionowych.

Do mocowania śruby o średnicy 6 mm wystarczy wkrętarka o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym około 50–70 Nm (niutonometrów). W przypadku śrub o większej średnicy wymagana jest zakrętarka z udarem stycznym, są to więc elementy wykorzystywane jedynie przez profesjonalistów.

Maksymalne obciążenie elementów mocowanych śrubą do betonu zależy m.in. od:

 • klasy betonu (im jest twardszy i lepszej klasy, tym większe obciążenie),
 • średnicy i długości śruby (im grubsza i dłuższa, tym większa będzie nośność).

PRZYKŁAD: Śruba o średnicy 8 mm, zakotwiona w betonie C35 na głębokość 65 mm przenosi nośność równą 1900 kg. 

Śruby do betonu wielokrotnego użytku

Śruby do betonu marki fischer, dzięki szerokiemu spektrum rozmiarów, mogą być stosowane praktycznie na każdym etapie inwestycji budowlanej, począwszy od montażu szalunków do montażu zabezpieczeń bhp przy gotowych żelbetach.

„Podczas tego rodzaju prac śruby można demontować po wylaniu fragmentu obmurowania betonowego lub żelbetów. Po sprawdzeniu stanu zużycia gwintu śruby nadają się do ponownego użycia” – tłumaczy ekspert marki fischer.

Przed ponownym wykorzystaniem można je w prosty sposób skontrolować. Wystarczy użyć tulejki sprawdzającej marki fischer, dobranej odpowiednio do średnicy śruby. Jeżeli tulejka nachodzi na gwint śruby w całości, to śruba nie nadaje się do ponownego użycia, ponieważ nastąpiło starcie i stępienie pierwszych zwojów gwintu. A to właśnie one mają największe znaczenie, ponieważ wcinają się w beton. Jeżeli końcówka śruby nie wystaje poza tuleję testową, można nadal stosować ULTRACUT FBS II. Oznacza to bowiem, że element nie uległ zużyciu. 

Jak wybierać śruby do betonu?

Przy wyborze konkretnego modelu śruby należy kierować się przede wszystkim następującymi wytycznymi:

 • odległości od krawędzi, która musi być zachowana,
 • odległościach osiowych - kotwa od kotwy,
 • głębokość zakotwienia łącznika w podłożu,
 • grubości elementu mocującego, który ma być przytwierdzony do danego podłoża,
 • nośności, którą chcemy uzyskać.

Istotne jest także samo podłoże oraz miejsce zastosowania. 

„Jeżeli śruba ma być montowana wewnątrz budynku, należy wybrać wariant w ocynku elektrolitycznym. Jeśli chodzi o zastosowanie na zewnątrz, przeznaczone są do niego śruby ze stali A4, czyli kwasoodporne. Ich właściwości pomagają zapobiegać erozji i korozji, a więc wpływają na przedłużenie żywotności danego łącznika” – tłumaczy Tomasz Sikora.

Wybór modelu jest też często podyktowany specyficznymi potrzebami użytkownika.

„Jeśli klient chce mieć śrubę zlicowaną z elementem mocującym marki fischer, to powinien wybrać łeb wpuszczany, podcięty, ponieważ całość daje bardzo estetyczny efekt. Tego rodzaju wytyczne są ważne np. przy wykonywaniu barier ochronnych w galeriach handlowych. W takich przypadkach wszystko musi być zlicowane estetycznie, gładko, bez groźby zahaczenia się nawet o najdrobniejszy element i narażenia kogokolwiek na niebezpieczeństwo” – mówi Tomasz Sikora.

Montowanie śrub do betonu. Dlaczego warto wybrać ULTRACUT?

Ważnym wyróżnikiem śrub ULTRACUT FBS II jest zminimalizowanie niemal do zera ryzyka popełniania błędu. Poprawne łączenie z użyciem tych elementów jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku łącznika mechanicznego czy chemicznego.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w procesie instalacji wyeliminowany został moment dokręcania elementu mocującego przy pomocy klucza dynamometrycznego. Instalator nie musi więc mieć narzędzia niezbędnego przy montażu kotew chemicznych i mechanicznych (wymaga tego aprobata). W przypadku śruby do betonu dokręcanie wykonuje się tylko przy pomocy zakrętarki z udarem stycznym lub wkrętarki.

Jakość wykonania produktów marki fischer jest bardzo wysoka, co przekłada się na przenoszoną przez dane śruby siłę. Dzięki specjalnej geometrii gwintu, śruba bardzo dobrze wrzyna się w beton, przez co uzyskuje najwyższe możliwe nośności. W wielu przypadkach możliwe jest stosowanie mniejszej liczby punktów mocujących, co obniża koszty inwestycji.

Śruba ULTRACUT FBS II może być też montowana blisko krawędzi betonu, na której mocowane są elementy nośne. Naprężenia powstające przy wkręcaniu śruby w beton rozkładają się bowiem równomiernie na cały fragment podłoża.

Stosując śrubę ULTRACUT FBS II, nie trzeba też czyścić otworów montażowych. Wystarczy przewiercić otwór o trzy średnice śruby głębiej. Dzięki temu urobek zostanie odprowadzony w głąb otworu i można przystąpić do wkręcania śruby w podłoże. Przy mocowaniach chemicznych nie można zastosować tej metody.

Śruby do betonu ULTRACUT FBS II pozwalają na wykonywanie poprawek i korekcji w trakcie montażu, co jest ich ważnym wyróżnikiem na tle większości konkurencji.

„Jeśli jest taka potrzeba, możemy wykręcić śrubę, wypoziomować lub wypionować klinami lub dystansami i ponownie dokręcić element mocujący. Jednakże należy pamiętać, iż korekta ta może być wykonana maksymalnie dwa razy o 20 mm lub możemy wkręcić śrubę głębiej o 10 mm. Śruba cały czas będzie gwarantowała osiągi zgodne z aprobatą. To oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy” –  ocenia ekspert marki fischer.

Śruba do betonu, którą można stosować na zewnątrz 

W asortymencie marki fischer jest także śruba do betonu ULTRACUT FBS II wykonana ze stali kwasoodpornej A4. Wyróżnia się wysoką ochroną antykorozyjną, co umożliwia montowanie jej w wilgotnych pomieszczeniach, np. w oczyszczalniach ścieków, obiektach przemysłu spożywczego, a także na zewnątrz budynków. Nie można jej pomylić z innymi produktami, ponieważ w części żłobiącej oznaczona została charakterystycznym dla marki kolorem czerwonym. Geometria gwintu śruby umożliwia – jak w innych modelach – szybkie i pewne wcinanie się w podłoże.

Warto podkreślić, że śruba jest wykonana z dwóch rodzajów materiału. Trzon i napęd wykonano ze stali kwasoodpornej A4, a element żłobiący w początkowej strefie śruby ze stali hartowanej tak, aby przenosił bardzo duże naprężenia .

W przypadku większości produktów dostępnych na rynku cała śruba wykonana jest ze stali nierdzewnej. W efekcie przy dokręcaniu śruba często się ukręca, stwarzając problem instalatorowi.

Wyjątkowe właściwości śruby ULTRACUT FBS II A4 osiągnięto dzięki spawaniu plazmowemu i precyzyjnemu połączeniu dwóch rodzajów stali. Sprawia to, że można ją wykorzystywać przy tak kosztownych pracach np. w przemyśle spożywczym, gdzie wszystkie najważniejsze maszyny i ciągi instalacyjne są również wykonane ze stali A4.

Źródło: fischer

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

dr inż. Marzena Najduchowska Ochrona powierzchniowa betonu

Ochrona powierzchniowa betonu Ochrona powierzchniowa betonu

Beton narażony na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych, agresję chemiczną związaną ze stałym wzrostem skażenia środowiska oraz agresywnych związków chemicznych z biegiem lat ulega degradacji....

Beton narażony na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych, agresję chemiczną związaną ze stałym wzrostem skażenia środowiska oraz agresywnych związków chemicznych z biegiem lat ulega degradacji. Jest to problem nie tylko estetyczny, lecz także techniczny, starzenie się materiału może bowiem doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk Zachowanie się betonu komórkowego w warunkach pożarowych

Zachowanie się betonu komórkowego w warunkach pożarowych Zachowanie się betonu komórkowego w warunkach pożarowych

Bardzo ważną cechą materiałów budowlanych, a zwłaszcza służących do budowy konstrukcyjnych części budynku, jest odporność ogniowa. Z tym pojęciem wiąże się odporność materiału na bezpośrednie działanie...

Bardzo ważną cechą materiałów budowlanych, a zwłaszcza służących do budowy konstrukcyjnych części budynku, jest odporność ogniowa. Z tym pojęciem wiąże się odporność materiału na bezpośrednie działanie ognia, a także działanie wysokich temperatur.

dr inż. Marzena Najduchowska Naprawa i ochrona konstrukcji betonowych zgodnie z normą PN-EN 1504

Naprawa i ochrona konstrukcji betonowych zgodnie z normą PN-EN 1504 Naprawa i ochrona konstrukcji betonowych zgodnie z normą PN-EN 1504

W 2010 r. PKN zakończył prace nad wprowadzaniem w Polsce norm z serii PN-EN 1504, dotyczących wyrobów i systemów do ochrony i napraw konstrukcji betonowych. Zostały one wprowadzone do stosowania jako zharmonizowane...

W 2010 r. PKN zakończył prace nad wprowadzaniem w Polsce norm z serii PN-EN 1504, dotyczących wyrobów i systemów do ochrony i napraw konstrukcji betonowych. Zostały one wprowadzone do stosowania jako zharmonizowane normy europejskie o statusie Norm Polskich.

dr inż. Mariusz Franczyk Betony wysokowartościowe – projektowanie jakościowe i ilościowe

Betony wysokowartościowe – projektowanie jakościowe i ilościowe Betony wysokowartościowe – projektowanie jakościowe i ilościowe

Procedura obliczania i doboru składników mieszanki betonowej zarówno w skali mikro, jak i makro wynika z warunku minimalnej jamistości stosu okruchowego, maksymalnej wytrzymałości i szczelności zaczynu...

Procedura obliczania i doboru składników mieszanki betonowej zarówno w skali mikro, jak i makro wynika z warunku minimalnej jamistości stosu okruchowego, maksymalnej wytrzymałości i szczelności zaczynu cementowego oraz maksymalnej przyczepności między zaczynem i kruszywem. Projektowanie BWW polega na odpowiednim kształtowaniu właściwości i doborze ilościowym tych wszystkich elementów.

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

mgr inż. Bernadeta Dębska Modyfikacja betonów i zapraw polimerowych odpadami z tworzyw sztucznych

Modyfikacja betonów i zapraw polimerowych odpadami z tworzyw sztucznych

Beton od lat zaliczany jest do najważniejszych i najczęściej stosowanych materiałów konstrukcyjnych. Jest to kompozyt składający się z cementu, wody, kruszywa grubego i drobnego. W celu zmiany jego właściwości...

Beton od lat zaliczany jest do najważniejszych i najczęściej stosowanych materiałów konstrukcyjnych. Jest to kompozyt składający się z cementu, wody, kruszywa grubego i drobnego. W celu zmiany jego właściwości stosuje się domieszki chemiczne i dodatki mineralne. Jako zalety betonu cementowego wymienia się jego dużą wytrzymałość na ściskanie, odporność na wysoką temperaturę i ogień, łatwość stosowania oraz stosunkowo niski koszt. Nie jest to jednak materiał pozbawiony wad. Wśród najpoważniejszych...

mgr inż. Maciej Rokiel Posadzki przemysłowe - warunki bezawaryjnej eksploatacji

Posadzki przemysłowe - warunki bezawaryjnej eksploatacji Posadzki przemysłowe - warunki bezawaryjnej eksploatacji

Pod pojęciem podłogi należy rozumieć wykończenie poziomej przegrody konstrukcji nadające jej wymagane właściwości użytkowe. Na podłogę składają się: warstwy hydroizolacyjne, paroizolacja, izolacje termiczne...

Pod pojęciem podłogi należy rozumieć wykończenie poziomej przegrody konstrukcji nadające jej wymagane właściwości użytkowe. Na podłogę składają się: warstwy hydroizolacyjne, paroizolacja, izolacje termiczne i akustyczne, warstwy ochronne, warstwy nośne (betony, jastrychy), dobrane w zależności od obciążeń, rodzaju pomieszczenia i związanych z tym wymagań użytkowych. Posadzka natomiast to wierzchnia warstwa podłogi, przenosząca na warstwy konstrukcji obciążenia użytkowe i/lub zabezpieczająca przed...

dr inż. Robert Jurczak Jak granulat gumowy wpływa na właściwości betonu asfaltowego?

Jak granulat gumowy wpływa na właściwości betonu asfaltowego? Jak granulat gumowy wpływa na właściwości betonu asfaltowego?

Wzrastająca liczba samochodów i zmniejszająca się powierzchnia do składowania odpadów to dwa główne powody, które skłaniają do powtórnego zastanowienia się nad możliwością wykorzystania odpadów pochodzących...

Wzrastająca liczba samochodów i zmniejszająca się powierzchnia do składowania odpadów to dwa główne powody, które skłaniają do powtórnego zastanowienia się nad możliwością wykorzystania odpadów pochodzących ze zużytych opon samochodowych w drogownictwie, w szczególności do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych.

prof. dr hab. inż. Wiesław Kurdowski Chemia betonu – wybrane zagadnienia

Chemia betonu – wybrane zagadnienia Chemia betonu – wybrane zagadnienia

Prace badawcze związane z technologią betonu bazują na podstawach chemii nieorganicznej, a w ostatnim dziesięcioleciu coraz częściej także chemii organicznej w związku ze stosowaniem domieszek, bez których...

Prace badawcze związane z technologią betonu bazują na podstawach chemii nieorganicznej, a w ostatnim dziesięcioleciu coraz częściej także chemii organicznej w związku ze stosowaniem domieszek, bez których nie można produkować nowoczesnego betonu. Dotyczy to wszelkich zagadnień, począwszy od zrozumienia, na czym polegają procesy wiązania i twardnienia oraz jakie czynniki na nie wpływają, przez formowanie mikrostruktury betonu, a na procesach korozyjnych kończąc. Wszystkie te kwestie znajdują wyjaśnienie...

mgr inż. Bernadeta Dębska Materiały budowlane produkowane z wykorzystaniem odpadów

Materiały budowlane produkowane z wykorzystaniem odpadów Materiały budowlane produkowane z wykorzystaniem odpadów

Dbałość o ochronę środowiska, a także poprawę jakości życia ludzi nakazuje prowadzenie prawidłowej gospodarki odpadami, co sprowadza się przede wszystkim do odzysku surowców dzięki zastosowaniu recyklingu...

Dbałość o ochronę środowiska, a także poprawę jakości życia ludzi nakazuje prowadzenie prawidłowej gospodarki odpadami, co sprowadza się przede wszystkim do odzysku surowców dzięki zastosowaniu recyklingu i unieszkodliwiania tych odpadów, których ponowne wykorzystanie nie jest możliwe. Działem gospodarki o największym potencjale wykorzystania odpadów jest sektor budownictwa i produkcji materiałów budowlanych.

dr inż. Marzena Najduchowska Wodoszczelność i odporność korozyjna betonu

Wodoszczelność i odporność korozyjna betonu

Rozwój budownictwa hydrotechnicznego, a także podziemnego wiąże się z koniecznością zapewnienia szczelności obiektów budowlanych i zwiększenia ich odporności na działanie korozji chemicznej.

Rozwój budownictwa hydrotechnicznego, a także podziemnego wiąże się z koniecznością zapewnienia szczelności obiektów budowlanych i zwiększenia ich odporności na działanie korozji chemicznej.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Projektowanie przegród zewnętrznych budynków o niskim zużyciu energii

Projektowanie przegród zewnętrznych budynków o niskim zużyciu energii Projektowanie przegród zewnętrznych budynków o niskim zużyciu energii

Publikacja „Projektowanie przegród zewnętrznych budynków o niskim zużyciu energii” jest aktualnym opracowaniem zmian, jakie wprowadzane są w ostatnich latach w przepisach budowlanych, dotyczących w dużej...

Publikacja „Projektowanie przegród zewnętrznych budynków o niskim zużyciu energii” jest aktualnym opracowaniem zmian, jakie wprowadzane są w ostatnich latach w przepisach budowlanych, dotyczących w dużej mierze aspektów racjonalizacji zużycia energii, poprawy efektywności energetycznej, a także ograniczenia emisji CO2.

Materiały prasowe news Masa szpachlowa, która sygnalizuje gotowość do dalszych prac

Masa szpachlowa, która sygnalizuje gotowość do dalszych prac Masa szpachlowa, która sygnalizuje gotowość do dalszych prac

Nowa wyrównująca masa szpachlowa to połączenie dobrych parametrów i funkcjonalności. Materiał zmienia kolor w zależności od poziomu wilgotności. Tuż po wylaniu jest zielony, a gdy wysycha staje się łososiowy,...

Nowa wyrównująca masa szpachlowa to połączenie dobrych parametrów i funkcjonalności. Materiał zmienia kolor w zależności od poziomu wilgotności. Tuż po wylaniu jest zielony, a gdy wysycha staje się łososiowy, dzięki czemu montażysta wie, że może podjąć dalsze kroki, bez konieczności prowadzenia dodatkowych pomiarów.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Jak samodzielnie zbudować drewniany dom – instrukcja montażu

Jak samodzielnie zbudować drewniany dom – instrukcja montażu Jak samodzielnie zbudować drewniany dom – instrukcja montażu

Jak zbudować niewielki budynek mieszkalny z drewna? Zobacz pomocne informacje i fachowe porady.

Jak zbudować niewielki budynek mieszkalny z drewna? Zobacz pomocne informacje i fachowe porady.

Materiały prasowe news Nowe taśmy montażowe Integra MS

Nowe taśmy montażowe Integra MS Nowe taśmy montażowe Integra MS

Prawidłowo przeprowadzony montaż okien to warunek ich późniejszego dobrego funkcjonowania. Każdy błąd montażysty może mieć poważne konsekwencje - np. wypaczenie profili czy przenikanie zimna i wilgoci....

Prawidłowo przeprowadzony montaż okien to warunek ich późniejszego dobrego funkcjonowania. Każdy błąd montażysty może mieć poważne konsekwencje - np. wypaczenie profili czy przenikanie zimna i wilgoci. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta i stosować taśmy do ciepłego montażu.

Materiały prasowe news GRANROCK SUPER - jak szybko ocieplić poddasze

GRANROCK SUPER - jak szybko ocieplić poddasze GRANROCK SUPER - jak szybko ocieplić poddasze

Firma Rockwool wprowadza na rynek nowy produkt - w pełni niepalny, paroprzepuszczalny granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER. Materiał ten jest alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych - pozwala...

Firma Rockwool wprowadza na rynek nowy produkt - w pełni niepalny, paroprzepuszczalny granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER. Materiał ten jest alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych - pozwala ocieplić poddasze już w 1 dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy.

Materiały prasowe news Nowa linia mas szpachlowych

Nowa linia mas szpachlowych Nowa linia mas szpachlowych

Tikkurila wprowadziła do oferty nową linię produktów do szpachlowania ścian przed malowaniem - Tikkurila Presto. Składają się na nią cztery gotowe do użycia, wydajne masy szpachlowe do ścian i sufitów...

Tikkurila wprowadziła do oferty nową linię produktów do szpachlowania ścian przed malowaniem - Tikkurila Presto. Składają się na nią cztery gotowe do użycia, wydajne masy szpachlowe do ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Są przeznaczone zarówno do całościowego, jak i częściowego szpachlowania, dodatkowo w linii dostępny jest także wypełniacz do uszczelniania rys i pęknięć. Szpachle są lekkie i wygodne w aplikacji, a dzięki gotowej recepturze zapewniają wykonawcom dużą oszczędność czasu.

Materiały prasowe news Styropian grafitowy do kompleksowego ocieplenia domu

Styropian grafitowy do kompleksowego ocieplenia domu Styropian grafitowy do kompleksowego ocieplenia domu

Marka Knauf Therm stworzyła nową ofertę szarych styropianów EPS pod nazwą "Grafitowy Dom".

Marka Knauf Therm stworzyła nową ofertę szarych styropianów EPS pod nazwą "Grafitowy Dom".

Materiały prasowe news Systemy do drzwi tarasowych HS LiftUnit

Systemy do drzwi tarasowych HS LiftUnit Systemy do drzwi tarasowych HS LiftUnit

Przesuwanie masywnych drzwi tarasowych może dla niektórych osób stanowić wyzwanie. HS LiftUnit to nowe rozwiązanie od G-U Polska, które sprawia, że drzwi podnoszono-przesuwne otwiera się nawet o połowę...

Przesuwanie masywnych drzwi tarasowych może dla niektórych osób stanowić wyzwanie. HS LiftUnit to nowe rozwiązanie od G-U Polska, które sprawia, że drzwi podnoszono-przesuwne otwiera się nawet o połowę łatwiej niż dotychczas.

Materiały prasowe news Nowe piany montażowe - sprawny montaż stolarki otworowej

Nowe piany montażowe - sprawny montaż stolarki otworowej Nowe piany montażowe - sprawny montaż stolarki otworowej

Grupa Selena - właściciel marki tytan - opracowała nową technologię zastosowaną w pianie Tytan Professional Ultra Fast 70. Jej formuła skraca czas pracy monterów stolarki, co umożliwia obsługę większej...

Grupa Selena - właściciel marki tytan - opracowała nową technologię zastosowaną w pianie Tytan Professional Ultra Fast 70. Jej formuła skraca czas pracy monterów stolarki, co umożliwia obsługę większej liczby inwestycji w tym samym czasie. To odpowiedź na potrzeby rynku, gdzie dobra koniunktura sprzyja rozwojowi nowych inwestycji, a jednocześnie brakuje fachowców. Cenne są więc technologie usprawniające proces budowlany.

Materiały prasowe news Schöck Isolink do izolacji ścian warstwowych

Schöck Isolink do izolacji ścian warstwowych Schöck Isolink do izolacji ścian warstwowych

Firma Schöck, producent nośnych elementów izolacyjnych, wykorzystując właściwości włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Schöck Isolink typu TA-H oraz TA-D. Oba elementy przeznaczone do ścian warstwowych...

Firma Schöck, producent nośnych elementów izolacyjnych, wykorzystując właściwości włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Schöck Isolink typu TA-H oraz TA-D. Oba elementy przeznaczone do ścian warstwowych (typu sandwich) skracają czas wykonania przegród. Ich wysokie parametry termoizolacyjne potwierdza certyfikat niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.

Materiały prasowe news Szybkie i pewne mocowanie w płytach gipsowo-kartonowych

Szybkie i pewne mocowanie w płytach gipsowo-kartonowych Szybkie i pewne mocowanie w płytach gipsowo-kartonowych

Marka fischer rozszerza rodzinę produktów DUO-Line i wprowadza zamocowanie nowej generacji - kołek samowiercący do płyt gipsowo-kartonowych DUOBlade. Umożliwia on szybki i łatwy montaż w płytach gipsowo-kartonowych,...

Marka fischer rozszerza rodzinę produktów DUO-Line i wprowadza zamocowanie nowej generacji - kołek samowiercący do płyt gipsowo-kartonowych DUOBlade. Umożliwia on szybki i łatwy montaż w płytach gipsowo-kartonowych, płytach pilśniowych i lekkiej płycie cementowej, współpracując z wkrętami tradycyjnymi, hakami i śrubami oczkowymi.

Materiały prasowe news Nowe produkty do prac ociepleniowych i wykończeniowych

Nowe produkty do prac ociepleniowych i wykończeniowych Nowe produkty do prac ociepleniowych i wykończeniowych

Weber wprowadza nowe pianki poliuretanowe do profesjonalnego montażu i uszczelniania budynków, a także produkty uzupełniające do elewacyjnych prac ociepleniowych i wykończeniowych w obiektach budowlanych.

Weber wprowadza nowe pianki poliuretanowe do profesjonalnego montażu i uszczelniania budynków, a także produkty uzupełniające do elewacyjnych prac ociepleniowych i wykończeniowych w obiektach budowlanych.

Materiały prasowe news Sprawny przebieg prac betoniarskich z betonem montażowym Gala Fix

Sprawny przebieg prac betoniarskich z betonem montażowym Gala Fix Sprawny przebieg prac betoniarskich z betonem montażowym Gala Fix

Nowy beton montażowy błyskawiczny Baumit Gala Fix zapewnia szybkie wiązanie i jest łatwy w zastosowaniu.

Nowy beton montażowy błyskawiczny Baumit Gala Fix zapewnia szybkie wiązanie i jest łatwy w zastosowaniu.

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.