Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Cyfryzacja w budownictwie – dokumenty w formie elektronicznej

Materiały prasowe | 2022-04-25
Cyfryzacja w budownictwie – dokumenty w formie elektronicznej, fot. MTiR

Cyfryzacja w budownictwie – dokumenty w formie elektronicznej, fot. MTiR

Dziennik budowy w formie elektronicznej, elektroniczna książka obiektu budowlanego czy też elektroniczny centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane to usprawnienia, na które czeka branża budowlana, inwestorzy oraz organy publicznej administracji budowlanej.

Zobacz także

Materiały prasowe news Czy rentowność polskiego budownictwa jest zagrożona?

Czy rentowność polskiego budownictwa jest zagrożona? Czy rentowność polskiego budownictwa jest zagrożona?

Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis pt. „Rynek budowlany w Polsce 2022–2029”, po mocnym początku 2022 r., perspektywy dla budownictwa na dalszą część roku rysują się mniej optymistycznie....

Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis pt. „Rynek budowlany w Polsce 2022–2029”, po mocnym początku 2022 r., perspektywy dla budownictwa na dalszą część roku rysują się mniej optymistycznie. Do oczekiwanego spowolnienia w sposób pośredni przyczyni się trwająca na Ukrainie wojna, która potęguje już wcześniej obserwowane na rynku problemy, takie jak rosnące ceny surowców, materiałów i nośników energii czy niedobór pracowników.

Materiały prasowe news Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD

Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD

Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności...

Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r.

dr inż. Jerzy Kwiatkowski Przegląd proponowanych zmian w systemie świadectw charakterystyki energetycznej budynków w Polsce

Przegląd proponowanych zmian w systemie świadectw charakterystyki energetycznej budynków w Polsce Przegląd proponowanych zmian w systemie świadectw charakterystyki energetycznej budynków w Polsce

Udział zapotrzebowania na energię w budynkach jest znaczący i w Unii Europejskiej dochodzi do 40%. Ograniczenie tego zapotrzebowania to jeden z kluczowych elementów polityki środowiskowej nie tylko w poszczególnych...

Udział zapotrzebowania na energię w budynkach jest znaczący i w Unii Europejskiej dochodzi do 40%. Ograniczenie tego zapotrzebowania to jeden z kluczowych elementów polityki środowiskowej nie tylko w poszczególnych krajach, ale także na poziomie całej Europy. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, postanowiono wprowadzić system certyfikacji energetycznej budynków. Z jednej strony ma on na celu ocenę stanu zasobów budowlanych, z drugiej, jak pokazuje doświadczenie, może przyczynić się do poprawy jakości...

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy prawo budowlane i niektórych innych ustaw.

„Projekt ustawy, przygotowany w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, a przyjęty przez rząd, to kolejny kamień milowy na drodze do cyfryzacji procesu budowlanego. Najnowsze zmiany oznaczają, że proces inwestycyjno-budowlany będzie realizowany w sposób bardziej komfortowy dla inwestorów i bardziej skuteczny dla organów nadzoru budowlanego” – powiedział wiceminister rozwoju i technologii, Piotr Uściński.

„Proces inwestycyjno-budowlany jest wyjątkowo złożony i jego cyfryzacja jest bardzo dużym wyzwaniem. Dzięki przyjętemu przez Radę Ministrów projektowi ustawy zostaną wdrożone aż cztery rozwiązania informatyczne. Dla wszystkich uczestników tego procesu to bardzo ważny moment” – wyjaśnia Dorota Cabańska p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czytaj też: Cyfryzacja w budownictwie – zmiany w Rejestrze Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń

Rozwiązania, które wnosi do procesu inwestycyjno-budowlanego nowelizacja ustawy,to pakiet kompleksowych narzędzi, od dawna oczekiwanych przez branżę i rynek, ale także obywateli.

Prace nad najnowszymi rozwiązaniami były prowadzone przede wszystkim w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. W prace projektowe na bardzo wczesnym etapie byli też włączeni wszyscy interesariusze i przyszli użytkownicy tych systemów.

Jakie zmiany wprowadzają nowe przepisy?

Dziennik budowy w postaci elektronicznej (system EDB)

System EDB (elektroniczny dziennik budowy) został zrealizowany w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dziennik budowy jest bowiem najważniejszym dokumentem na budowie. Powinien być prowadzony w określony sposób i przechowywany w bezpiecznym miejscu. Rejestruje się w nim przebieg robót budowlanych oraz wszelkich okoliczności i zdarzeń mających związek z ich wykonywaniem i mogących mieć znaczenie podczas technicznej oceny prawidłowości prowadzonych prac budowlanych, montażu czy rozbiórki. Dziennik budowy jest też narzędziem pracy kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego, a także projektanta. W dzienniku zapisywane są wszystkie istotne zdarzenia, które dokumentują przebieg robót budowlanych. System EDB umożliwia realizację wszystkich tych czynności online.

Najważniejsze zalety systemu EDB:

  • występowanie z wnioskiem o wydanie dziennika budowy oraz jego składanie wraz z wnioskiem o pozwolenie na używanie inwestorzy zrealizują 100% online w systemie EDB
  • zarządzanie procesem budowlanym, dodawanie uczestników procesu i wyznaczanie czasu pracy z poziomu aplikacji
  • wszyscy uczestnicy procesu budowlanego otrzymają możliwość wglądu wpisów dokonywanych w dzienniku budowy z dowolnego miejsca
  • aplikacja EB będzie działać także w trybie offline
  • będzie dostępna wersja webowa uruchamiana za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej i (w pełni darmowa) wersja mobilna do pobrania ze sklepów Apple Store i Google Play

Papierowa, tradycyjna forma prowadzenia dziennika budowy będzie dostępna dla inwestorów do 2030 r., po czym nastąpi przejście na formę wyłącznie elektroniczną.

Książka obiektu budowlanego w postaci elektronicznej (system EKOB)

Elektroniczna Książka Obiektu Budowlanego jest aplikacją, w której każdy właściciel lub zarządca będzie dokonywał wpisów w następującym zakresie:

  • informacje o obiekcie budowlanym,
  • informacje o właścicielach i zarządcach obiektu budowlanego,
  • informacje o przeprowadzanych kontrolach,
  • ekspertyzy i opinii techniczne dotyczące obiektu budowlanego,
  • roboty budowlane związane z obiektem budowlanym po oddaniu do użytkowania,
  • katastrofy budowlane,
  • decyzje, postanowienia, zaświadczenia i inne dokumenty wydane przez organy administracji publicznej, dotyczących obiektu budowlanego.

EKOB zostanie wdrożony z początkiem 2023 r. i jest projektem, który – podobnie jak Elektroniczny Dziennik Budowy – docelowo ma być realizowany w 100% cyfrowo. Od 2027 r. będzie dostępny wyłącznie w formie elektronicznej.

Elektroniczny Centralny Rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane (system eCRUB)

System e-CRUB to zupełnie nowe oprogramowanie, które zastąpi dotychczasowy Centralny Rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane oraz rejestr ukaranych z tytułu odpowiedzialności zawodowej w budownictwie (CRUB). System jest zarządzany na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie – Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i Izby Architektów RP. Od strony interakcji z użytkownikami wyszukiwarka w przejrzysty sposób pozwoli inwestorom zatrudniającym inżyniera czy projektanta szybko sprawdzić jego kwalifikacje i uprawniania. To samo od systemu otrzymuje urzędnik weryfikujący dane tych osób bez potrzeby wglądu w dokumenty papierowe. Dzięki rejestrowi e-CRUB osoby pracujące w branży budowlanej, zdające egzamin w jednej z izb, będą mogły szybciej korzystać ze swoich uprawnień. Decyzja o wpisie do rejestru zostanie zautomatyzowana.

Zalety nowego systemu e-CRUB:

  • Obywatele korzystający z usług osób posiadających uprawienia budowlane będą mogli szybko sprawdzić ich uprawnienia,
  • Organy będą mogły w prosty sposób zweryfikować w aplikacji dane osób pełniących samodzielne funkcje techniczne,
  • Osoby ubiegające się o uprawniania budowlane nie będą czekać na decyzję GUNB

System pobiera dane bezpośrednio z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień budowlanych poprzez API.

Portal e-Budownictwo

Portal e-Budownictwo będzie rozbudowaną wersją obecnie już funkcjonującej i coraz bardziej popularnej strony https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/, w które inwestorzy już teraz mają dostęp do 26 wniosków i zgłoszeń w procesie inwestycyjno-budowlanym.

Celem serwisu e-Budownictwo jest:

  • podwyższenie standardu obsługi obywateli w procesie inwestycyjno-budowlanym
  • uruchomienie narzędzia komunikacji z urzędem w trudnej sytuacji pandemicznej.
  • udostępnienie ujednoliconych formularzy na jednej platformie – wygodnej dla użytkownika,
  • oszczędność czasu dla inwestorów – załatwianie spraw bez wychodzenia z domu
  • redukcja zużycia papieru w administracji (skala to 22,5 tys. ton dla jednej procedury pozwolenia na budowę rocznie)  

Cechy przyszłego portalu e-Budownictwo:

  • bramka dostępu do wszystkich systemów GUNB
  • interaktywny przewodnik analizujący potrzeby i prowadzący użytkownika “za rękę” do konkretnej usługi lub wniosku,
  • rozbudowana sekcja „Pytań i odpowiedzi”
  • formularz kontaktowy/infolinia/automatyczny helpdesk
  • konto użytkownika
  • docelowo jedno logowanie do wszystkich usług GUNB za pośrednictwem login gov.pl
  • lista polecanych stron/linków związanych z budownictwem
  • opcjonalnie konto dla organów (inny widok portalu i treść dla organów)

Źródło: Ministerstwo Technologii i Rozwoju

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Materiały prasowe news Nowy dyrektor zarządzający w Schöck Polska

Nowy dyrektor zarządzający w Schöck Polska Nowy dyrektor zarządzający w Schöck Polska

Iwona Górakowska-Szyszka została nowym dyrektorem zarządzającym w firmie Schöck Polska.

Iwona Górakowska-Szyszka została nowym dyrektorem zarządzającym w firmie Schöck Polska.

Materiały prasowe news Ruszył cykl filmowy Szlakiem Mistrzów Izolacji

Ruszył cykl filmowy Szlakiem Mistrzów Izolacji Ruszył cykl filmowy Szlakiem Mistrzów Izolacji

Na kanale YouTube ISOVERPL rusza specjalny cykl filmowy pt. „Szlakiem Mistrzów Izolacji”. Bohaterowie serii opowiedzą m.in. o drodze do profesjonalizmu, współpracy z inwestorami, prowadzeniu firmy rodzinnej,...

Na kanale YouTube ISOVERPL rusza specjalny cykl filmowy pt. „Szlakiem Mistrzów Izolacji”. Bohaterowie serii opowiedzą m.in. o drodze do profesjonalizmu, współpracy z inwestorami, prowadzeniu firmy rodzinnej, a także sukcesach i porażkach. Seria 14 reportaży to krótkie wywiady z właścicielami budowlanych firm wykonawczych z różnych regionów Polski. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 26 listopada.

Materiały prasowe news Branża instalacyjno-grzewcza w Polsce – III kwartał 2020

Branża instalacyjno-grzewcza w Polsce – III kwartał 2020 Branża instalacyjno-grzewcza w Polsce – III kwartał 2020

Trzeci kwartał roku w branży instalacyjno-grzewczej to zwykle okres szczytowej sprzedaży urządzeń i elementów instalacji grzewczych w Polsce. Obecny rok trudno porównać do poprzednich lat ze względu na...

Trzeci kwartał roku w branży instalacyjno-grzewczej to zwykle okres szczytowej sprzedaży urządzeń i elementów instalacji grzewczych w Polsce. Obecny rok trudno porównać do poprzednich lat ze względu na wpływ pandemii koronawirusa na gospodarkę zarówno w Polsce, jak i w Europie. W obecnej sytuacji branża nieźle daje sobie radę, o czym świadczą osiągnięte wzrosty obrotów w branży jako całości, chociaż oczywiście nie w równym stopniu w poszczególnych grupach produktowych i działalności gospodarczej....

Materiały prasowe news Honorowy Medal Europejski dla Janusza Komurkiewicza

Honorowy Medal Europejski dla Janusza Komurkiewicza Honorowy Medal Europejski dla Janusza Komurkiewicza

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny działający przy Komisji Europejskiej oraz Business Centre Club nagrodził Janusza Komurkiewicza, prezesa Związku Polskie Okna i Drzwi, Honorowym Medalem Europejskim....

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny działający przy Komisji Europejskiej oraz Business Centre Club nagrodził Janusza Komurkiewicza, prezesa Związku Polskie Okna i Drzwi, Honorowym Medalem Europejskim. Wyróżnienie przyznawane jest za propagowanie w Polsce idei przedsiębiorczości i wartości europejskich.

Materiały prasowe news Wyłączenie z BASF działu Construction Chemicals

Wyłączenie z BASF działu Construction Chemicals Wyłączenie z BASF działu Construction Chemicals

Dział Construction Chemicals firmy BASF został włączony w struktury MBCC Group. Nowym właścicielem organizacji jest globalny fundusz private equity-Lone Star. MBCC Group jest jednym z czołowych dostawców...

Dział Construction Chemicals firmy BASF został włączony w struktury MBCC Group. Nowym właścicielem organizacji jest globalny fundusz private equity-Lone Star. MBCC Group jest jednym z czołowych dostawców produktów i rozwiązań w zakresie chemii budowlanej na świecie.

Materiały prasowe news Jarosław Gowin Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii

Jarosław Gowin Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii

Jarosław Gowin odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy nominację na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Jako szef MRPiT, Jarosław Gowin odpowiada za politykę gospodarczą...

Jarosław Gowin odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy nominację na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Jako szef MRPiT, Jarosław Gowin odpowiada za politykę gospodarczą państwa – m.in. za przedsiębiorczość, politykę przemysłową, innowacyjność i technologie, transformację cyfrową, zieloną gospodarkę oraz gospodarcze relacje z zagranicą.

Materiały prasowe news Czy nowelizacja Prawa budowlanego usprawni proces inwestycyjny?

Czy nowelizacja Prawa budowlanego usprawni proces inwestycyjny? Czy nowelizacja Prawa budowlanego usprawni proces inwestycyjny?

19 września weszła w życie nowelizacja Prawa budowlanego, której głównym celem było ograniczenie biurokracji, uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego oraz zwiększenie stabilności...

19 września weszła w życie nowelizacja Prawa budowlanego, której głównym celem było ograniczenie biurokracji, uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego oraz zwiększenie stabilności decyzji podejmowanych w tym procesie. Jednak według badań przeprowadzonych przez BCMM – badania marketingowe, aż 42% architektów uważa, że wprowadzone zmiany nie wpłyną realnie na usprawnienie procesu inwestycyjno-budowlanego.

Materiały prasowe news Będą zmiany w działaniu nadzoru budowlanego

Będą zmiany w działaniu nadzoru budowlanego Będą zmiany w działaniu nadzoru budowlanego

Nowe wyzwania, ale i nowe możliwości stają przed organami nadzoru budowlanego w Polsce – powiedział wiceminister rozwoju Robert Nowicki na spotkaniu z kierownictwem i pracownikami Głównego Urzędu Nadzoru...

Nowe wyzwania, ale i nowe możliwości stają przed organami nadzoru budowlanego w Polsce – powiedział wiceminister rozwoju Robert Nowicki na spotkaniu z kierownictwem i pracownikami Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Spotkanie odbyło się 7 września br. w siedzibie Ministerstwa.

Materiały prasowe news GDDKiA pomaga zachować stabilność sektora budowlanego

GDDKiA pomaga zachować stabilność sektora budowlanego GDDKiA pomaga zachować stabilność sektora budowlanego

Pandemia koronawirusa nie spowodowała zamknięcia budów ani wstrzymania na nich prac. Nie doprowadziła też do spowolnienia w realizacji inwestycji. Potwierdzeniem tego są wydatki, jakie GDDKiA poniosła...

Pandemia koronawirusa nie spowodowała zamknięcia budów ani wstrzymania na nich prac. Nie doprowadziła też do spowolnienia w realizacji inwestycji. Potwierdzeniem tego są wydatki, jakie GDDKiA poniosła na realizację zadań. Tylko w lipcu 2020 r. zasiliła branżę budowlaną kwotą blisko 1,6 mld zł.

Materiały prasowe news Czas na zmianę przepisów przeciwpożarowych

Czas na zmianę przepisów przeciwpożarowych Czas na zmianę przepisów przeciwpożarowych

26 sierpnia 2020 r. w ośrodku szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach (woj. mazowieckie) przeprowadzono eksperyment, który potwierdził tezę, że wielopoziomowe, szkieletowe budynki drewniane...

26 sierpnia 2020 r. w ośrodku szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach (woj. mazowieckie) przeprowadzono eksperyment, który potwierdził tezę, że wielopoziomowe, szkieletowe budynki drewniane są bezpieczne pożarowo. Maksymalna temperatura w pomieszczeniu, w którym rozwijał się pożar wynosiła 1160ºC, natomiast w pomieszczeniu znajdującym się powyżej, na podłodze panowała temperatura pokojowa – 23ºC.

Jarosław Guzal Tak działa Sieć Badawcza Łukasiewicz

Tak działa Sieć Badawcza Łukasiewicz Tak działa Sieć Badawcza Łukasiewicz

Dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych – dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk – omawia obszary działalności Sieci Badawczej oraz nowoczesne technologie zgodne z założeniami gospodarki...

Dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych – dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk – omawia obszary działalności Sieci Badawczej oraz nowoczesne technologie zgodne z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym, a także przedstawia wyzwania stojące przed organizacją.

Materiały prasowe news Budujmy ekologicznie, ale wydajnie – branża apeluje ws. zmian w Warunkach Technicznych

Budujmy ekologicznie, ale wydajnie – branża apeluje ws. zmian w Warunkach Technicznych Budujmy ekologicznie, ale wydajnie – branża apeluje ws. zmian w Warunkach Technicznych

Dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej dołączyło do apelu o przyznanie architektom, inżynierom i inwestorom dowolności w sposobie, w jaki od 2021 r. będą...

Dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej dołączyło do apelu o przyznanie architektom, inżynierom i inwestorom dowolności w sposobie, w jaki od 2021 r. będą osiągać nowe, niższe limity łącznego zużycia nieodnawialnej energii pierwotnej przez budynki bez dalszego zaostrzania szczegółowych parametrów izolacyjności cieplnej poszczególnych materiałów budowlanych. Nowe parametry, które mają obowiązywać od stycznia 2021, będą jednymi z najbardziej rygorystycznych...

Materiały prasowe news PlanRadar – nowa aplikacja dla branży budowlanej i nieruchomości

PlanRadar – nowa aplikacja dla branży budowlanej i nieruchomości PlanRadar – nowa aplikacja dla branży budowlanej i nieruchomości

Na polski rynek wchodzi nowe oprogramowanie dla branży budowlanej oraz nieruchomości – PlanRadar. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie precyzyjne i efektywne zarządzanie zadaniami w obu sektorach....

Na polski rynek wchodzi nowe oprogramowanie dla branży budowlanej oraz nieruchomości – PlanRadar. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie precyzyjne i efektywne zarządzanie zadaniami w obu sektorach. Intuicyjna, łatwa obsługa oraz duża funkcjonalność sprawiają, że PlanRadar sprawdza się przy realizacji zarówno prostych, jak i bardziej złożonych projektów.

Materiały prasowe news Odpowiedzialny konsument wspiera zrównoważone budownictwo

Odpowiedzialny konsument wspiera zrównoważone budownictwo Odpowiedzialny konsument wspiera zrównoważone budownictwo

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej prezentuje szóstą broszurę informacyjną z cyklu „Odpowiedzialny konsument”. Publikacja opisuje, jak odpowiedzialne wybory konsumenckie wspierają zrównoważone...

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej prezentuje szóstą broszurę informacyjną z cyklu „Odpowiedzialny konsument”. Publikacja opisuje, jak odpowiedzialne wybory konsumenckie wspierają zrównoważone budownictwo.

Materiały prasowe news Rynek chemii budowlanej słabszy przez pandemię

Rynek chemii budowlanej słabszy przez pandemię Rynek chemii budowlanej słabszy przez pandemię

Firma badawcza IBP Research opracowała prognozę rozwoju rynku chemii budowlanej, oceniając wpływ i skutki COVID-19.

Firma badawcza IBP Research opracowała prognozę rozwoju rynku chemii budowlanej, oceniając wpływ i skutki COVID-19.

Materiały prasowe news Nowe standardy energooszczędności w budownictwie od 2021

Nowe standardy energooszczędności w budownictwie od 2021 Nowe standardy energooszczędności w budownictwie od 2021

Od 2021 zaczną obowiązywać nowe – bardziej restrykcyjne – wymogi w zakresie produkcji materiałów budowlanych, stolarki i chemii budowlanej. Może to oznaczać wzrost kosztów nawet o 20–30 proc. Zaostrzenie...

Od 2021 zaczną obowiązywać nowe – bardziej restrykcyjne – wymogi w zakresie produkcji materiałów budowlanych, stolarki i chemii budowlanej. Może to oznaczać wzrost kosztów nawet o 20–30 proc. Zaostrzenie regulacji zbiega się w czasie z osłabieniem gospodarczym wynikającym z pandemii koronawirusa. Ministerstwo Rozwoju jednak uspokaja, że zmiany wynikają z regulacji unijnych, a wyższy koszt będzie rekompensowany przez zwrot z inwestycji w energooszczędność.

Materiały prasowe news Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią COVID-19, Związek Polskie Okna i Drzwi wraca z kolejną edycją szkoleń stacjonarnych. W zależności od charakteru i programu spotkania będą trwały 1 lub 2 dni.

Po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią COVID-19, Związek Polskie Okna i Drzwi wraca z kolejną edycją szkoleń stacjonarnych. W zależności od charakteru i programu spotkania będą trwały 1 lub 2 dni.

Materiały prasowe news Wybrano zarząd Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej

Wybrano zarząd Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej Wybrano zarząd Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej, które odbyło się 30 czerwca br. w Lublinie Walne Zgromadzenie wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną organizacji...

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej, które odbyło się 30 czerwca br. w Lublinie Walne Zgromadzenie wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną organizacji na lata 2020–2022.

Materiały prasowe news Łukasiewicz stawia na współpracę z uczelniami

Łukasiewicz stawia na współpracę z uczelniami Łukasiewicz stawia na współpracę z uczelniami

Wzrost efektywności wdrożeniowej i naukowej, które przełożą się na szybsze tempo rozwoju polskich firm to główne założenia porozumienia podpisanego pomiędzy Łukasiewiczem a Akademią Górniczo-Hutniczą im....

Wzrost efektywności wdrożeniowej i naukowej, które przełożą się na szybsze tempo rozwoju polskich firm to główne założenia porozumienia podpisanego pomiędzy Łukasiewiczem a Akademią Górniczo-Hutniczą im. S. Staszica w Krakowie. Systemowa współpraca ze środowiskiem akademickim, której wyrazem są zawarte przez Łukasiewicza porozumienia z wiodącymi uczelniami technicznymi w kraju, pozwoli na zwiększenie zaangażowania nauki w rozwój gospodarczy Polski w oparciu o światowe trendy i oczekiwania Przemysłu...

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Sieć Badawcza Łukasiewicz wspiera rozwój przemysłu materiałów budowlanych

Sieć Badawcza Łukasiewicz wspiera rozwój przemysłu materiałów budowlanych Sieć Badawcza Łukasiewicz wspiera rozwój przemysłu materiałów budowlanych

Wpływ pandemii COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych oraz obecną i przyszłą sytuację gospodarczą Polski był tematem konferencji, która odbyła się 29 czerwca 2020 roku w Sieć Badawcza Łukasiewicz...

Wpływ pandemii COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych oraz obecną i przyszłą sytuację gospodarczą Polski był tematem konferencji, która odbyła się 29 czerwca 2020 roku w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Materiały prasowe news 117. miejsce Grupy PSB na Liście 500 firm

117. miejsce Grupy PSB na Liście 500 firm 117. miejsce Grupy PSB na Liście 500 firm

Grupa PSB Handel zajęła 117. miejsce w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” – na liście 500 największych przedsiębiorstw w Polsce za rok 2019. W XXII zestawieniu Grupa awansowała o 6 pozycji w stosunku...

Grupa PSB Handel zajęła 117. miejsce w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” – na liście 500 największych przedsiębiorstw w Polsce za rok 2019. W XXII zestawieniu Grupa awansowała o 6 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

Materiały prasowe news Mieszkanie Plus: w Toruniu powstanie osiedle z prefabrykatów

Mieszkanie Plus: w Toruniu powstanie osiedle z prefabrykatów Mieszkanie Plus: w Toruniu powstanie osiedle z prefabrykatów

Pierwsza inwestycja w ramach rządowego programu mieszkaniowego realizowana w technologii prefabrykacji niebawem stanie się faktem. 24 kwietnia MDR Toruń i Pekabex BET zawarły umowę dotyczącą budowy 320...

Pierwsza inwestycja w ramach rządowego programu mieszkaniowego realizowana w technologii prefabrykacji niebawem stanie się faktem. 24 kwietnia MDR Toruń i Pekabex BET zawarły umowę dotyczącą budowy 320 mieszkań przy ul. Okólnej w Toruniu.

Materiały prasowe news Prace budowlane trwają, w branży umiarkowany optymizm

Prace budowlane trwają, w branży umiarkowany optymizm Prace budowlane trwają, w branży umiarkowany optymizm

Umiarkowany optymizm – tak można określić nastroje wśród firm wznoszących budynki czy wykonujących specjalistyczne roboty budowlane. Deweloperzy, instalatorzy i firmy remontowe nie narzekają na brak zleceń....

Umiarkowany optymizm – tak można określić nastroje wśród firm wznoszących budynki czy wykonujących specjalistyczne roboty budowlane. Deweloperzy, instalatorzy i firmy remontowe nie narzekają na brak zleceń. Na budowach praca wre, także w nocy i w weekendy. Umiarkowana jest również kondycja finansowa firm. Zadłużenie, które dotąd przyrastało, w kwietniu przystopowało. Obecnie wynosi 1,063 mld zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2020 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2020 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2020 r.

W okresie trzech pierwszych miesięcy 2020 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem...

W okresie trzech pierwszych miesięcy 2020 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, natomiast spadła liczba rozpoczętych inwestycji.

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka » Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Usuń pleśń ze swojego domu »

Usuń pleśń ze swojego domu » Usuń pleśń ze swojego domu »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.