Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Zmiany w dyrektywie EPDB – apel do resortu środowiska

Materiały prasowe | 2022-10-21
Zmiany w dyrektywie EPDB – apel do resortu środowiska, fot. Pixabay

Zmiany w dyrektywie EPDB – apel do resortu środowiska, fot. Pixabay

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) zaapelowała do Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy o konieczność przyjęcia ambitnych założeń wpisanych w zmiany w dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPDB). Już 25 października br., na najbliższym posiedzeniu Rady ds. Energii, odbędzie się bowiem głosowanie nad podejściem ogólnym w sprawie wniosku dotyczącego zmian w dyrektywie.

Zobacz także

Zielone budownictwo – ekologiczne projektowanie, nowoczesne technologie i energooszczędne materiały

Zielone budownictwo – ekologiczne projektowanie, nowoczesne technologie i energooszczędne materiały Zielone budownictwo – ekologiczne projektowanie, nowoczesne technologie i energooszczędne materiały

Zarówno Polska, jak i inne kraje UE, stoją przed koniecznością poszerzenia zakresu i przyspieszenia tempa modernizacji energetycznej, co oznacza dla branży konieczność zmiany w postrzeganiu budynku i jego...

Zarówno Polska, jak i inne kraje UE, stoją przed koniecznością poszerzenia zakresu i przyspieszenia tempa modernizacji energetycznej, co oznacza dla branży konieczność zmiany w postrzeganiu budynku i jego funkcjonalności. Natomiast rynek budowlany, chcąc sprostać nowym wyzwaniom środowiskowym i wpisać się w ideę zrównoważonego rozwoju, musi w procesie projektowania i wytwarzania materiałów budowlanych uwzględnić wymóg dekarbonizacji budownictwa. Jest to ważny krok w stronę osiągnięcia neutralności...

Sika Poland Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Opracowanie: Redakcja news Rekordowa edycja Dach Forum w Targach Kielce

Rekordowa edycja Dach Forum w Targach Kielce Rekordowa edycja Dach Forum w Targach Kielce

IV Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum 2025 przeszedł do historii jako wydarzenie wyznaczające nowe standardy w branży pokryć dachowych. Rekordowa liczba wystawców, innowacyjne technologie,...

IV Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum 2025 przeszedł do historii jako wydarzenie wyznaczające nowe standardy w branży pokryć dachowych. Rekordowa liczba wystawców, innowacyjne technologie, konkursy oraz niezapomniane pokazy rzemiosła uczyniły to wydarzenie prawdziwym świętem dla specjalistów i entuzjastów z całej Europy.

PORT PC wskazuje, że efektem nowelizacji dyrektywy powinno być „wprowadzenie” polskich budynków na właściwą drogę do osiągnięcia zasadniczego celu Porozumienia Paryskiego, jakim jest ograniczenie wzrostu średniej temperatury na Ziemi do 1,5°C.

Potencjał oszczędności w sektorze budynków

Budynki i ich charakterystyka energetyczna coraz częściej stają się głównym tematem debat związanych z trwającym kryzysem energetycznym. Sektor budynków od lat jest przecież jednym z najbardziej energochłonnych sektorów gospodarki, nie tylko w Polsce. Zwiększanie oszczędności energii w budownictwie oraz jednoczesne przyspieszenie rozwoju odnawialnych źródeł energii mają więc dziś kluczowe znaczenie. Aby osiągnąć bezpieczeństwo energetyczne i skutecznie przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu, trzeba zwiększyć cele energetyczne do 2030 r. oraz wycofać paliwa kopalne, w tym gaz ziemny, do 2040 r. 

PORT PC, w swoim apelu do Minister Klimatu i Środowiska, wskazuje na pilną potrzebę przyjęcia w polskiej polityce dotyczącej sektora budynków kilku zasadniczych celów. Dzięki temu polityka ta będzie uwzględniać zarówno krótko-, jak i średnio- oraz długoterminowe priorytety energetyczne i klimatyczne Unii Europejskiej.

Szczególnie w odniesieniu do budownictwa należy obecnie przyjąć w Polsce odważne i przyszłościowe rozwiązania, ponieważ przez brak działań w tym sektorze straciliśmy aż cztery lata potencjalnego postępu w kierunku osiągnięcia celu neutralności klimatycznej!

PORT PC apeluje o:

1. Przyjęcie ambitnych, minimalnych norm charakterystyki energetycznej (MEPS)

W ubiegłym roku Komisja Europejska zaproponowała tzw. MEPS, czyli instrument regulacyjny, który pozwoli do roku 2030/2033 przekształcić budynki o najniższych klasach charakterystyki energetycznej (F i G) w budynki klasy energetycznej E. Instrument ten ma kluczowe znaczenie dla poprawy obecnych, niskich standardów związanych z renowacją istniejących budynków. Jak oceniono, pozwala on zmniejszyć zapotrzebowanie UE na gaz ziemny o 9%, jednocześnie prowadząc do pełnej dekarbonizacji zasobów budowlanych w perspektywie średnio- i długoterminowej. 

Zdaniem PORT PC, w polskiej polityce należy przyjąć ambitne ramy MEPS, co oznacza: 

  • przekształcenie budynków o niskich klasach charakterystyki energetycznej w budynki klasy energetycznej C do 2030 r. (lub 2033 r. w przypadku budynków mieszkalnych); 
  • udzielanie wsparcia renowacji – przez stworzenie jasnych i perspektywicznych ścieżek dla budynków (określonych w krajowych planach renowacji budynków), w które będzie wpisany w odpowiednim czasie cały łańcuch wartości renowacji energetycznej; 
  • skoncentrowanie się na sektorze mieszkaniowym, zwłaszcza na budynkach o najgorszych parametrach, w celu rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego;
  • zapewnienie, że renowacjom będzie towarzyszyć odpowiednie wsparcie finansowe, pomoc techniczna i zabezpieczenia społeczne, aby zapewnić uczciwą i sprawiedliwą transformację. 

2. Przyspieszone uwolnienie polskich budynków od emisji dwutlenku węgla

W opinii PORT PC, należy jak najszybciej (do 2025 r.) wdrożyć surowe standardy bezemisyjnych budynków ZEB (o zerowej emisji), zarówno dla nowych, jak i istniejących budynków. Wymogi dotyczące sprawozdawczości w zakresie emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia obiektu zmuszają do myślenia o śladzie węglowym w kategoriach cyklu życia w sektorze budowlanym. Bardzo niskie zapotrzebowanie na energię w budynkach ZEB oznacza szybsze włączenie energii odnawialnej do ich koszyka energetycznego. 

Aby wesprzeć tę zmianę, priorytet w przyznawaniu pieniędzy publicznych powinna zyskać czysta energia/technologia. Jednocześnie, zgodnie z „Planem oszczędzania energii” REPowerEU, dotacje na technologie grzewcze wykorzystujące zasadniczo paliwa kopalne muszą się skończyć do 2025 r.

3. Maksymalne wykorzystanie potencjału energii słonecznej w budynkach

Dzięki instalacjom słonecznym na dachach budynków istotnie wzmocni się pozycja konsumentów. Będzie to również znaczące wsparcie dla bilansowania polskiego systemu energetycznego. 

Rewolucja słoneczna na dachach budynków, wymuszona przez silny mandat UE w zakresie energii słonecznej, musi rozpocząć się od nowych budynków, zaraz po wejściu w życie dyrektywy EPDB. Nowe budownictwo powinno być liderem, ale trzeba też korzystać z punktów zwrotnych w okresie eksploatacji istniejących budynków (tj. remont kapitalny, renowacja dachu), aby zwiększyć wykorzystanie instalacji słonecznych.

Wskazane działania nie tylko pozwolą szybciej i skuteczniej zmniejszyć uzależnienie od gazów kopalnych, ale również przyniosą ogromne korzyści społeczeństwu ‒ w postaci tworzenia dodatkowego produktu krajowego brutto, wzrostu zatrudnienia, zapewnienia zdrowych przestrzeni wewnątrz budynków, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego.

Źródło: PORT PC

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–maj 2024 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–maj 2024 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–maj 2024 r.

Od stycznia do maja br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba...

Od stycznia do maja br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych budów.

Materiały prasowe news Produkcja budowlano-montażowa w maju 2024 r.

Produkcja budowlano-montażowa w maju 2024 r. Produkcja budowlano-montażowa w maju 2024 r.

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w maju 2024 r. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 6,5% w porównaniu...

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w maju 2024 r. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 6,5% w porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. (w maju ub.r. spadek o 0,6%) oraz wyższa o 7% w stosunku do kwietnia br. (przed rokiem wzrost o 12,2%).

Materiały prasowe news Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu w Warszawie Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Od 1 lipca 2024 r. w stolicy działa Strefa Czystego Transportu (SCT). Nowe przepisy mają poprawić jakość powietrza i zdrowie mieszkańców poprzez ograniczenie wjazdu pojazdów o wysokiej emisji spalin. Polski...

Od 1 lipca 2024 r. w stolicy działa Strefa Czystego Transportu (SCT). Nowe przepisy mają poprawić jakość powietrza i zdrowie mieszkańców poprzez ograniczenie wjazdu pojazdów o wysokiej emisji spalin. Polski Alarm Smogowy rozpoczyna kampanię promującą Strefę.

Materiały prasowe Konsultacje dot. zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków

Konsultacje dot. zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków Konsultacje dot. zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o trwających konsultacjach publicznych projektu rozporządzenia w sprawie zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków oraz świadectw...

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o trwających konsultacjach publicznych projektu rozporządzenia w sprawie zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków oraz świadectw charakterystyki energetycznej. Klasy charakterystyki energetycznej budynków mają być ułatwieniem dla właścicieli, kupujących oraz najemców budynków i lokali.

Materiały prasowe news Rusza pierwsza w Polsce instalacja do recyklingu betonu

Rusza pierwsza w Polsce instalacja do recyklingu betonu Rusza pierwsza w Polsce instalacja do recyklingu betonu

W zakładzie Heidelberg Materials Polska w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim rusza instalacja, która po raz pierwszy w Polsce umożliwi recykling odpadów betonowych na skalę przemysłową. Inwestycja...

W zakładzie Heidelberg Materials Polska w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim rusza instalacja, która po raz pierwszy w Polsce umożliwi recykling odpadów betonowych na skalę przemysłową. Inwestycja w Dąbrowie Górniczej znajduje się obecnie w fazie zaawansowanego rozruchu. Dzięki instalacji będzie można przetwarzać do 100 ton odpadów betonowych na godzinę.

Materiały prasowe news Ceny materiałów budowlanych w czerwcu 2024 r.

Ceny materiałów budowlanych w czerwcu 2024 r. Ceny materiałów budowlanych w czerwcu 2024 r.

Grupa PSB Handel analizuje zmiany cen wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować nowe trendy na rynku.

Grupa PSB Handel analizuje zmiany cen wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować nowe trendy na rynku.

Materiały prasowe news Rynek wyrobów betonowych w Polsce wart 11 mld zł

Rynek wyrobów betonowych w Polsce wart 11 mld zł Rynek wyrobów betonowych w Polsce wart 11 mld zł

Z raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2024–2029” wynika, że po dwóch latach dynamicznych wzrostów w 2023 r. wartość rynku wyrobów betonowych zmalała w ujęciu nominalnym o ok....

Z raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2024–2029” wynika, że po dwóch latach dynamicznych wzrostów w 2023 r. wartość rynku wyrobów betonowych zmalała w ujęciu nominalnym o ok. 15%, do poziomu 11 mld zł. Na najbliższe lata eksperci przewidują umiarkowane tempo odbudowy wartości rynku.

Materiały prasowe news Bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach – najciekawsze realizacje

Bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach – najciekawsze realizacje Bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach – najciekawsze realizacje

Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali. W związku z wymaganiami dotyczącymi...

Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali. W związku z wymaganiami dotyczącymi odpowiedniej klasy przeciwpoślizgowości, na schodach stosuje się żywice z dodatkami, takimi jak piasek kwarcowy, płatki, kruszywo marmurowe. Wykorzystanie różnych materiałów i technologii pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne, odpowiednie do pomieszczeń przemysłowych oraz bardziej eleganckich,...

Materiały prasowe news Wartość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce

Wartość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce Wartość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce

Pomimo przejściowej głębokiej korekty, przyszłość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce wygląda pozytywnie. Po dwucyfrowych realnych spadkach odnotowanych w latach 2022–2023, od 2024 r. rynek termoizolacji...

Pomimo przejściowej głębokiej korekty, przyszłość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce wygląda pozytywnie. Po dwucyfrowych realnych spadkach odnotowanych w latach 2022–2023, od 2024 r. rynek termoizolacji stopniowo odbudowuje swoją pozycję, głównie za sprawą ożywienia w budownictwie mieszkaniowym. W ujęciu długoterminowym, powinno rosnąć znaczenie segmentu remontów i modernizacji.

Materiały prasowe news Dwa wyróżnienia dla firmy Austrotherm

Dwa wyróżnienia dla firmy Austrotherm Dwa wyróżnienia dla firmy Austrotherm

W jubileuszowej odsłonie programu Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma firmie Austrotherm przyznano dwa wyróżnienia – Super Marki oraz Marki 15-lecia w kategorii Producenci styropianu.

W jubileuszowej odsłonie programu Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma firmie Austrotherm przyznano dwa wyróżnienia – Super Marki oraz Marki 15-lecia w kategorii Producenci styropianu.

Materiały prasowe news Bezpłatny kalkulator doboru grubości styropianu

Bezpłatny kalkulator doboru grubości styropianu Bezpłatny kalkulator doboru grubości styropianu

Firma Austrotherm zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie online – intuicyjny kalkulator doboru grubości styropianu. Narzędzie ułatwia właścicielom domów obliczenie odpowiedniej grubości termoizolacji,...

Firma Austrotherm zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie online – intuicyjny kalkulator doboru grubości styropianu. Narzędzie ułatwia właścicielom domów obliczenie odpowiedniej grubości termoizolacji, zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi.

Materiały prasowe Koniunktura w budownictwie – lipiec 2024 r.

Koniunktura w budownictwie – lipiec 2024 r. Koniunktura w budownictwie – lipiec 2024 r.

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 2,2 (przed miesiącem minus 2,7). Poprawę koniunktury sygnalizuje 10,8% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 13%...

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 2,2 (przed miesiącem minus 2,7). Poprawę koniunktury sygnalizuje 10,8% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 13% (przed miesiącem odpowiednio 11,1% i 13,7%). Według pozostałych przedsiębiorstw ich sytuacja nie uległa zmianie.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–czerwiec 2024 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–czerwiec 2024 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–czerwiec 2024 r.

W okresie styczeń–czerwiec br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba pozwoleń na budowę oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

W okresie styczeń–czerwiec br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba pozwoleń na budowę oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

Materiały prasowe news Produkcja budowlano-montażowa w czerwcu 2024 r.

Produkcja budowlano-montażowa w czerwcu 2024 r. Produkcja budowlano-montażowa w czerwcu 2024 r.

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w czerwcu 2024 r. przez przedsiębiorstwa budowlane liczące powyżej 9 pracowników była niższa o 8,9% w porównaniu z analogicznym okresem...

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w czerwcu 2024 r. przez przedsiębiorstwa budowlane liczące powyżej 9 pracowników była niższa o 8,9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego r. (w czerwcu ub.r. wzrost o 1,6%) oraz wyższa o 5% w stosunku maja br. (przed rokiem wzrost o 7,7%).

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Program Czyste Powietrze – jak poprawić efektywność energetyczną domów

Program Czyste Powietrze – jak poprawić efektywność energetyczną domów Program Czyste Powietrze – jak poprawić efektywność energetyczną domów

„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program bezzwrotnych dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów, skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Celem programu...

„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program bezzwrotnych dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów, skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Celem programu jest walka ze smogiem, przez ograniczenie emisji szkodliwych pyłów i gazów oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Materiały prasowe news Szósta edycja programu Mój Prąd

Szósta edycja programu Mój Prąd Szósta edycja programu Mój Prąd

Kolejny nabór wniosków w programie „Mój Prąd”, czyli bezzwrotnych dotacji w przydomowe instalacje fotowoltaiczne, ruszył 2 września br. NFOŚiGW przygotowuje zmianę programu w zakresie budżetu finansowanego...

Kolejny nabór wniosków w programie „Mój Prąd”, czyli bezzwrotnych dotacji w przydomowe instalacje fotowoltaiczne, ruszył 2 września br. NFOŚiGW przygotowuje zmianę programu w zakresie budżetu finansowanego z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat Środowisko (FEnIKS) 2021–2027.

Materiały prasowe news Beton żelowy – innowacyjna technologia pomysłu polskiego naukowca

Beton żelowy – innowacyjna technologia pomysłu polskiego naukowca Beton żelowy – innowacyjna technologia pomysłu polskiego naukowca

Cement z dodatkiem skrobi? Naukowiec z ZUT w swoich badaniach chce potwierdzić możliwości nowego betonu – stosunkowo wysoką wytrzymałość na ściskanie, a jednocześnie bardzo dobrą izolacyjność termiczną.

Cement z dodatkiem skrobi? Naukowiec z ZUT w swoich badaniach chce potwierdzić możliwości nowego betonu – stosunkowo wysoką wytrzymałość na ściskanie, a jednocześnie bardzo dobrą izolacyjność termiczną.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców

Pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców: Pomysły, Badania, Szkolenia, czyli 1st International Young Researchers Conference: Ideas, Research, Training odbędzie się w dniach 4–6 września...

Pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców: Pomysły, Badania, Szkolenia, czyli 1st International Young Researchers Conference: Ideas, Research, Training odbędzie się w dniach 4–6 września 2024 r. na Politechnice Białostockiej. To wydarzenie dla studentów i doktorantów, którzy chcą poszerzać swoje możliwości badawcze i sieć międzynarodowych kontaktów.

Materiały prasowe news Fotowoltaika na dachach płaskich – szkolenie DAFA

Fotowoltaika na dachach płaskich – szkolenie DAFA Fotowoltaika na dachach płaskich – szkolenie DAFA

W dniu 12 września br. w Strykowie odbyło się szkolenie pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, poświęcone szczegółom...

W dniu 12 września br. w Strykowie odbyło się szkolenie pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, poświęcone szczegółom projektowania i realizacji instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich, w oparciu o nowe wytyczne opracowane przez Stowarzyszenie.

Materiały prasowe news Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024 – raport IEO

Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024 – raport IEO Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024 – raport IEO

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) opublikował już dwunastą edycję znanego już w sektorze energetyki odnawialnej raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024”. Polska zajmuje 4. miejsce na świecie pod...

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) opublikował już dwunastą edycję znanego już w sektorze energetyki odnawialnej raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024”. Polska zajmuje 4. miejsce na świecie pod względem mocy zainstalowanej PV na jednego mieszkańca. Największy wzrost mocy PV odnotowano w farmach o mocy powyżej 1 MW, podczas gdy tempo wzrostu mikroinstalacji znacząco spowolniło.

Materiały prasowe news Opłata zastępcza w systemie białych certyfikatów

Opłata zastępcza w systemie białych certyfikatów Opłata zastępcza w systemie białych certyfikatów

Krajowa Agencja Poszanowania Energii przygotowała publikację „Opłata zastępcza w polskim systemie białych certyfikatów”, która ma dostarczyć niezbędne informacje potrzebnych w dyskusji nad usprawnieniem...

Krajowa Agencja Poszanowania Energii przygotowała publikację „Opłata zastępcza w polskim systemie białych certyfikatów”, która ma dostarczyć niezbędne informacje potrzebnych w dyskusji nad usprawnieniem systemu świadectw efektywności energetycznej, oraz przedstawić sposoby na poprawę obecnej sytuacji. „Opłata zastępcza” hamuje realizację inwestycji w zakresie zmniejszania zużycia energii – zmiana tylko tego jednego elementu może znacząco zwiększyć liczbę i skalę inwestycji w zmniejszanie zużycia...

Materiały prasowe news Praktyczny prezent dla autoryzowanych dystrybutorów

Praktyczny prezent dla autoryzowanych dystrybutorów Praktyczny prezent dla autoryzowanych dystrybutorów

Austrotherm ogłosił letnią promocję adresowaną do swoich dystrybutorów. Każdy autoryzowany dystrybutor, który w okresie od 7 do 31 sierpnia br. zamówi co najmniej 30 m³ szarego styropianu Austrotherm,...

Austrotherm ogłosił letnią promocję adresowaną do swoich dystrybutorów. Każdy autoryzowany dystrybutor, który w okresie od 7 do 31 sierpnia br. zamówi co najmniej 30 m³ szarego styropianu Austrotherm, gratis otrzyma stylowe spodnie robocze.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Expo Energy 2024

Expo Energy 2024 Expo Energy 2024

Już 5 i 6 października w hali Expo-Łódź, na Targach Efektywności Energetycznej, zaprezentowane zostaną najnowsze technologie z branży OZE i HVAC. Wydarzenie jest skierowane do instalatorów i profesjonalistów,...

Już 5 i 6 października w hali Expo-Łódź, na Targach Efektywności Energetycznej, zaprezentowane zostaną najnowsze technologie z branży OZE i HVAC. Wydarzenie jest skierowane do instalatorów i profesjonalistów, osób planujących związać się z tymi branżami, oraz konsumentów. Czołowi przedstawiciele sektora przedstawią innowacyjne rozwiązania oraz pokażą trendy wpływające na rynek.

Jacek Sawicki news Salon Batimat 2024

Salon Batimat 2024 Salon Batimat 2024

Targi paryskie BATIMAT (Mondial du Bâtiment) uznawane są za jedną z największych imprez wystawienniczych rynku budowlanego na świecie. Skupiają w sobie trzy wydarzenia targowe: targi Batimat (sektor budowlany),...

Targi paryskie BATIMAT (Mondial du Bâtiment) uznawane są za jedną z największych imprez wystawienniczych rynku budowlanego na świecie. Skupiają w sobie trzy wydarzenia targowe: targi Batimat (sektor budowlany), Interclima (technika sanitarna) i Idéobain (łazienki i akcesoria łazienkowe). Organizowane są w cyklu dwuletnim.

Wybrane dla Ciebie

Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Pokrycia ceramiczne na każdy dach » Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dacowych »

łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dacowych » łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dacowych »

Styropian na wiele sposobów »

Styropian na wiele sposobów » Styropian na wiele sposobów »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia » Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Profile do montażu metodą „lekką-mokrą »

Profile do montażu metodą „lekką-mokrą » Profile do montażu metodą „lekką-mokrą »

Zatrzymaj cenne ciepło wewnątrz »

Zatrzymaj cenne ciepło wewnątrz » Zatrzymaj cenne ciepło wewnątrz »

Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Panele grzewcze do ścian i sufitów » Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach » Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Systemowe docieplanie fasad »

Systemowe docieplanie fasad » Systemowe docieplanie fasad »

Oszczędzanie przez ocieplanie »

Oszczędzanie przez ocieplanie » Oszczędzanie przez ocieplanie »

Uszczelnianie fundamentów »

Uszczelnianie fundamentów » Uszczelnianie fundamentów »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.