Konferencja prasowa na MONTERIADZIE 2024, fot. POiD
Ponad 15 godzin pokazów dobrego montażu na żywo, 9 stoisk eksperckich, wystawa zamontowanych produktów, konferencja prasowa i setki rozmów z ekspertami – tak wyglądała w pigułce MONTERIADA 2024. Wydarzenie zorganizowane przez Związek POiD oraz Partnerów promowało nowoczesne rozwiązania do budowy i termomodernizacji domu.
Okna dachowe to niezbędny element funkcjonalnego poddasza. Zapewniają doświetlenie wnętrz, dostęp świeżego powietrza i widok na najbliższą okolicę. Jeśli użytkowana w budynku stolarka okienna tego typu...
Okna dachowe to niezbędny element funkcjonalnego poddasza. Zapewniają doświetlenie wnętrz, dostęp świeżego powietrza i widok na najbliższą okolicę. Jeśli użytkowana w budynku stolarka okienna tego typu nie zapewnia już odpowiedniego komfortu i ochrony przed stratami ciepła, czas na jej wymianę. Żeby w pełni korzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne okna dachowe, trzeba zadbać o ich prawidłowy montaż.
BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM...
BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM – bogate w dane plany zawierają informacje na temat możliwości produktu/projektu, certyfikatów, kosztów i wielu innych. Integrując każdy znany szczegół elementu w pliku BIM, osoby znajdujące się na planie produktu mają dostęp do informacji na temat specyfikacji, instalacji, przekazania i cyklu życia...
Grupa Saint-Gobain przeprowadziła rebranding trzech swoich marek: Isover, Rigips i Weber. Zmiany to nie tylko odświeżenie wizerunku logotypów, ale też podkreślenie kluczowych wartości przedsiębiorstwa,...
Grupa Saint-Gobain przeprowadziła rebranding trzech swoich marek: Isover, Rigips i Weber. Zmiany to nie tylko odświeżenie wizerunku logotypów, ale też podkreślenie kluczowych wartości przedsiębiorstwa, zgodnie z hasłem „MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.
Już po raz siódmy MONTERIADA zagościła na targach BUDMA, w dniach od 30 stycznia do 2 lutego br. Tym razem na zielonym stoisku można było nie tylko zobaczyć, jak wygląda w praktyce dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, ale też dowiedzieć się, jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródła z programu „Czyste Powietrze”.
Produkty z dobrym montażem
Głównym punktem wydarzenia były, przygotowane przez Partnerów MONTERIADY, pokazy dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej na żywo. Profesjonalni monterzy przez 3 dni prezentowali, jak krok po kroku zamontować nowoczesne produkty. Łącznie odbyło się 19 tego typu prezentacji.
Można było zobaczyć, jak prawidłowo zainstalować drzwi tarasowe oraz balkonowe, przy użyciu dźwigu oraz manipulatora do szyb. Zwiedzający widzieli też montaż drzwi zewnętrznych, wewnetrznych oraz segmentowej bramy garażowej. Produkty instalowane były z wykorzystaniem rozwiązań do uszczelniania stolarki otworowej, a także trójwarstwowego systemu montażu.
Na stoisku firmy FAKRO znajdującym się tuż obok MONTERIADY można było natomiast obejrzeć okna dachowe FAKRO GREENVIEW oraz drewniano-aluminiowe okna pionowe INNOVIEW.
Punkty eksperckie
MONTERIADA 2024 to solidna porcja wiedzy o tym, jak budować i termomodernizować dom – a to wszystko w jednym miejscu. Informacje w tym zakresie można było czerpać nie tylko podczas pokazów montażu, ale także bezpośrednio od ekspertów na stoiskach.
W tym roku nowość stanowił punkt doradczy Projektu Doradztwa Energetycznego oraz programu „Czyste Powietrze”, a także stanowisko Instytutu Techniki Budowlanej. Odwiedzając je, można było dowiedzieć się m.in., jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła oraz uzyskać informacje na temat badań, oceny i certyfikacji wyrobów budowlanych. W piątek, 2 lutego na stoisku MONTERIADY 2024 można było zobaczyć wystawę zamontowanych produktów.
Branża na rzecz termomodernizacji
W środę 31 stycznia na MONTERIADZIE odbyła się konferencja prasowa Związku POiD pt. „Integracja i współpraca branżowa na rzecz termomodernizacji”. Podczas konferencji Małgorzata Walczak-Gomuła, prezes zarządu ASM Research Solutions Strategy i Janusz Komurkiewicz, prezes zarządu Związku POiD zaprezentowali ogólną sytuację w sektorze stolarki budowlanej, omówili tematykę eksportu tych wyrobów, a także główne wyzwania stojące przed branżą, w tym m.in. recykling, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego i termomodernizację.
Kluczową rolę w poprawie efektywności energetycznej budynków odgrywa program „Czyste Powietrze”, o czym szczegółowo w nagraniu wyemitowanym w ramach konferencji opowiedział Paweł Mirowski, zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Znaczenie integracji różnych specjalistycznych dziedzin w procesie efektywnej termomodernizacji przedstawił natomiast Robert Geryło, dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej. Konferencja stanowiła podsumowanie trzeciego dnia wydarzenia, była również dobrą okazją do rozmów w kuluarach.
Partnerzy MONTERIADY 2024: Aluplast, FAKRO, Glasslift, Hörmann, Klimas Wkręt-Met, Lahti Pro, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej, Soudal, Stalprodukt-Zamość, Tytan Professional.
Patroni Honorowi MONTERIADY 2024: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.
Patronem medialnym wydarzenia jest redakcja miesięcznika „IZOLACJE”.
Na początku br. Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” zyskało ośmiu nowych członków instytucjonalnych. Celem rozszerzenia organizacji jest zacieśnienie współpracy z przedsiębiorstwami,...
Na początku br. Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” zyskało ośmiu nowych członków instytucjonalnych. Celem rozszerzenia organizacji jest zacieśnienie współpracy z przedsiębiorstwami, które nie są producentami silikatów, ale dostarczają rozwiązania technologiczne oraz surowce dla zakładów wytwarzających wyroby wapienno-piaskowe.
22. edycja wiosennych Targów Grupy PSB odbyła się w dniach 28–29 lutego w Centrum Targowym w Kielcach. Targi PSB są jednym z kluczowych wydarzeń branżowych w Polsce – uchodzą za swoisty barometr nastrojów...
22. edycja wiosennych Targów Grupy PSB odbyła się w dniach 28–29 lutego w Centrum Targowym w Kielcach. Targi PSB są jednym z kluczowych wydarzeń branżowych w Polsce – uchodzą za swoisty barometr nastrojów u progu sezonu budowlanego.
Ponad 70 milionów złotych to koszt hybrydyzacji pieca w fabryce wełny szklanej w gliwickim zakładzie Isover, marki należącej do Grupy Saint-Gobain. Inwestycja zwiększa moce produkcyjne zakładu, jednocześnie...
Ponad 70 milionów złotych to koszt hybrydyzacji pieca w fabryce wełny szklanej w gliwickim zakładzie Isover, marki należącej do Grupy Saint-Gobain. Inwestycja zwiększa moce produkcyjne zakładu, jednocześnie redukując emisję CO2. To pierwszy projekt tego typu w ramach Grupy na świecie i najważniejszy od 15 lat w Gliwicach.
Śląsk przez wiele lat stanowił jeden z najważniejszych regionów przemysłowych świata, co wpłynęło również na silny rozwój budownictwa przemysłowego na tym terenie. Dziś, w związku z transformacją gospodarczą,...
Śląsk przez wiele lat stanowił jeden z najważniejszych regionów przemysłowych świata, co wpłynęło również na silny rozwój budownictwa przemysłowego na tym terenie. Dziś, w związku z transformacją gospodarczą, region ten coraz mocniej stawia na rozwój technologii przyszłości. Zarówno przemysłowa historia, jak i odważne spojrzenie w przyszłość będą tematami XXIII Krajowego Zjazdu Naukowo-Technicznego Młodej Kadry PZITB, który odbędzie się w dniach 17–19 maja 2024 r. w Katowicach oraz Gliwicach.
Bricomarché otworzyło dwa kolejne sklepy. Od 13 marca br. działa sklep w Jaworznie (woj. śląskie), a od 14 marca nowa placówka w Lubinie (woj. dolnośląskie).
Bricomarché otworzyło dwa kolejne sklepy. Od 13 marca br. działa sklep w Jaworznie (woj. śląskie), a od 14 marca nowa placówka w Lubinie (woj. dolnośląskie).
Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności...
Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r.
W 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania, a także liczby rozpoczętych inwestycji oraz mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem...
W 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania, a także liczby rozpoczętych inwestycji oraz mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.
Polski Alarm Smogowy sprawdził, jak wyglądał proces wymiany starych kotłów w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim w latach 2019–2022. Liderem walki ze smogiem okazało się woj. śląskie, gdzie...
Polski Alarm Smogowy sprawdził, jak wyglądał proces wymiany starych kotłów w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim w latach 2019–2022. Liderem walki ze smogiem okazało się woj. śląskie, gdzie złożono ponad 150 tys. wniosków o wymianę „kopciucha”. Źle wypadło woj. mazowieckie, w którym liczba wniosków była ponad dwukrotnie niższa i wyniosła zaledwie 64 tysiące. Raport potwierdza również rosnącą popularność ogólnopolskiego programu dotacyjnego „Czyste Powietrze” – liczba wypłaconych dotacji...
Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 70 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza...
Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 70 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Zwycięzców głosowania jury oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2023 poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2024.
Bostik ciągle rozwija gamę dostępnych produktów. W tym roku, oprócz preparatów do hydroizolacji WATERSTOP, w ofercie pojawią się również nowe wersje znanych lakierów SUPER COLOR. Jest to szeroka paleta...
Bostik ciągle rozwija gamę dostępnych produktów. W tym roku, oprócz preparatów do hydroizolacji WATERSTOP, w ofercie pojawią się również nowe wersje znanych lakierów SUPER COLOR. Jest to szeroka paleta lakierów do malowania i zabezpieczania powierzchni, które nadają się do domowych zastosowań czy majsterkowania. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – zarówno majsterkowicze, jak i rzemieślnicy.
Od 18 marca br. funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sprawuje Dorota Zawadzka-Stępniak, nominowana przez minister klimatu i środowiska Paulinę Hennig-Kloskę.
Od 18 marca br. funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sprawuje Dorota Zawadzka-Stępniak, nominowana przez minister klimatu i środowiska Paulinę Hennig-Kloskę.
Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego...
Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku – to zmiany w „Czystym Powietrzu”, które zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2024 r.
BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM...
BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM – bogate w dane plany zawierają informacje na temat możliwości produktu/projektu, certyfikatów, kosztów i wielu innych. Integrując każdy znany szczegół elementu w pliku BIM, osoby znajdujące się na planie produktu mają dostęp do informacji na temat specyfikacji, instalacji, przekazania i cyklu życia...
Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego istnieje już ponad rok i cały czas jest rozwijana. W ostatnim czasie zyskała nowe funkcjonalności, m.in. na podstawie uwag użytkowników. Z c-KOB korzysta aktualnie prawie...
Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego istnieje już ponad rok i cały czas jest rozwijana. W ostatnim czasie zyskała nowe funkcjonalności, m.in. na podstawie uwag użytkowników. Z c-KOB korzysta aktualnie prawie 2 tys. pracowników urzędów i ponad 4,5 tys. osób spoza administracji.
W latach 2017–2022 rynek betonu towarowego w Polsce odnotował skokowy wzrost wartości, osiągając 7,5 mld zł. Jest to wynik znaczącego wzrostu kosztów produkcji (kruszywa, cement, domieszki do betonu, siła...
W latach 2017–2022 rynek betonu towarowego w Polsce odnotował skokowy wzrost wartości, osiągając 7,5 mld zł. Jest to wynik znaczącego wzrostu kosztów produkcji (kruszywa, cement, domieszki do betonu, siła robocza, logistyka i transport). Pomimo przejściowego spadku koniunktury w budownictwie, długoterminowe prognozy dla rynku betonu towarowego prezentują się dość stabilnie.
W dn. 19–20 marca, na zaproszenie kadry nauczycielskiej, na czele z panią Magdaleną Kozak-Pokrywką, Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych przeprowadziło szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych...
W dn. 19–20 marca, na zaproszenie kadry nauczycielskiej, na czele z panią Magdaleną Kozak-Pokrywką, Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych przeprowadziło szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie. Spotkanie było organizowane dla uczniów z klas o profilu technik budownictwa oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie i dotyczyło izolacji natryskowych.
Chociaż skontrolowane podmioty były przygotowane pod względem organizacyjnym do wykonania inwestycji i każdemu z przedsięwzięć zapewniono finansowanie, NIK ujawniła nieprawidłowości przy ich realizacji...
Chociaż skontrolowane podmioty były przygotowane pod względem organizacyjnym do wykonania inwestycji i każdemu z przedsięwzięć zapewniono finansowanie, NIK ujawniła nieprawidłowości przy ich realizacji i to na wszystkich etapach – od opisu przedmiotu zamówienia publicznego po nierzetelne odbiory końcowe. Ze względu na wagę i skalę nieprawidłowości sformułowano 40 wniosków pokontrolnych. W jednym przypadku skierowano zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczeń przez kierownika jednostki kontrolowanej.
W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 4,0 (przed miesiącem minus 5,5). Poprawę koniunktury sygnalizuje 11,6% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 15,6%...
W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 4,0 (przed miesiącem minus 5,5). Poprawę koniunktury sygnalizuje 11,6% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 15,6% (przed miesiącem odpowiednio 11,1% i 16,5%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
W terminie 9–12 kwietnia br. w Wiśle odbyła się kolejna edycja Konferencji WPPK pt. „Naprawy i wzmocnienia konstrukcji” z przewodnim tematem budownictwa ogólnego.
W terminie 9–12 kwietnia br. w Wiśle odbyła się kolejna edycja Konferencji WPPK pt. „Naprawy i wzmocnienia konstrukcji” z przewodnim tematem budownictwa ogólnego.
21 marca br, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też otwarcie Centrum Hydroizolacji Sika w Olsztynie. Wszystko, co potrzebne do zabezpieczenia budynku lub pomieszczeń mokrych przed wodą znajdziesz...
21 marca br, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też otwarcie Centrum Hydroizolacji Sika w Olsztynie. Wszystko, co potrzebne do zabezpieczenia budynku lub pomieszczeń mokrych przed wodą znajdziesz teraz w jednym miejscu.
Wobec coraz wyższych standardów energetycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, termomodernizacja obiektów budowlanych staje się koniecznością i ważnym zadaniem branży. Dla osiągnięcia zamierzonych...
Wobec coraz wyższych standardów energetycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, termomodernizacja obiektów budowlanych staje się koniecznością i ważnym zadaniem branży. Dla osiągnięcia zamierzonych celów proces ten wymaga nie tylko znacznych środków finansowych, ale także odpowiedniego zaprojektowania i wykonania. W tym kontekście, na uwagę zasługują firmy takie jak Austrotherm, która nie tylko zapewnia wysoką jakość swoich rozwiązań, ale również oferuje kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach...
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.