Podstawowym aktem prawnym, na podstawie którego powinno projektować się parametry izolacji cieplnych, jest Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które obowiązuje już ponad 4 lata. Niestety nadal nie wszystkie obiekty są projektowane zgodnie z określonymi w przepisach nowymi, zaostrzonymi wymaganiami izolacyjności cieplnej dla przegród zewnętrznych budynków.
Przywołane w tytule pojęcie odnosi się do szeregu rozwiązań architektonicznych niezbędnych dla zachowania warunków biernej ochrony przeciwpożarowej. Wynika to z zapisu w rozporządzeniu z zakresu bezpieczeństwa...
Przywołane w tytule pojęcie odnosi się do szeregu rozwiązań architektonicznych niezbędnych dla zachowania warunków biernej ochrony przeciwpożarowej. Wynika to z zapisu w rozporządzeniu z zakresu bezpieczeństwa pożarowego (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów - DzU 2010 nr 109 poz. 719) dotyczącego określenia stref pożarowych.
Straty ciepła uchodzącego przez stropodachy stanowią 15–20% wszystkich strat ciepła w budynku. Wielkość ta zależy od zastosowanej izolacji termicznej oraz od stosunku powierzchni dachu do pozostałej powierzchni,...
Straty ciepła uchodzącego przez stropodachy stanowią 15–20% wszystkich strat ciepła w budynku. Wielkość ta zależy od zastosowanej izolacji termicznej oraz od stosunku powierzchni dachu do pozostałej powierzchni, przez którą ucieka ciepło. W budynkach parterowych udział strat w całym bilansie jest największy. W budynkach wysokich, 10–11-kondygnacyjnych z wielkiej płyty, przez dach ucieka 5–7% ciepła. Nawet te niewielkie straty warto ograniczyć dzięki ociepleniu dachów. Takie przedsięwzięcie, poza...
Sufity podwieszane są ciekawym obszarem poszukiwań twórczych w architekturze wnętrz. Umiejętnie zaplanowane i wykonane nadają pomieszczeniom unikalny charakter. Są również praktyczne, bo przy niewielkim...
Sufity podwieszane są ciekawym obszarem poszukiwań twórczych w architekturze wnętrz. Umiejętnie zaplanowane i wykonane nadają pomieszczeniom unikalny charakter. Są również praktyczne, bo przy niewielkim nakładzie środków pozwalają zdecydowanie poprawić akustykę pomieszczeń. Przy okazji znacznie upraszczają prowadzenie ciągów instalacji przez pomieszczenia (nie ma konieczności kosztownego kucia stropów, a jednocześnie kable i przewody są dzięki sufitom niewidoczne), a w razie awarii czy potrzeby przeróbek...
Nowe zapisy to szereg istotnych zmian w wymaganiach dotyczących grubości izolacji technicznych. Ich wprowadzenie spowodowało jednak pewne niejednoznaczności w interpretacji zapisów, a co za tym idzie wątpliwości, których liczne echa odnaleźć można na forach dyskusyjnych i w zapytaniach kierowanych do producentów materiałów izolacyjnych.
Załącznik nr 2 do WT precyzyjnie definiuje wymagania dotyczące minimalnej grubości izolacji cieplnej przewodów rozdzielczych i komponentów w instalacjach centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej (w tym przewodów cyrkulacyjnych), instalacji chłodu i ogrzewania przy założeniu, że współczynnik przewodzenia ciepła materiału izolacyjnego wynosi λ = 0,035 W/(m·K).
Tabela 1. Wymagania izolacji cieplnej przewodów i komponentów
Tutaj pojawia się pierwsza wątpliwość: w jakiej temperaturze współczynnik przewodzenia ciepła λ materiału izolacyjnego ma wynosić 0,035W/(m·K)? Ponieważ nie wynika to z tekstu Warunków Technicznych, po pomoc trzeba sięgnąć do normy PN-B-02421:2000, która jednoznacznie mówi, że powinien to być współczynnik przewodzenia ciepła w temperaturze 40ºC.
W przypadku, gdy materiał izolacyjny, który chcemy zastosować, ma inną wartość współczynnika przewodzenia ciapła, należy skorygować grubość warstwy izolacji.
By tego dokonać, również i w tym przypadku należy posłużyć się normą. Znajdziemy w niej zapis mówiący, że dla materiałów izolacyjnych o innym współczynniku przewodzenia ciepła niż λ = 0,035 W/(m·K), właściwą grubość izolacji należy obliczyć, posługując się wzorem:
gdzie:
e - grubość izolacji określona zgodnie z WT 2013 [mm],
D - średnica zewnętrzna izolowanego przewodu [mm],
λ1 - współczynnik przewodzenia ciepła materiału w temperaturze 40°C [W/(m·K)].
Aby uprościć sposób doboru grubości izolacji dla materiałów o współczynniku przewodzenia ciepła λ o wartości innej niż 0,035 [W/(m·K)], w poniższej tabeli przedstawiono przeliczone grubości izolacji.
Tabela 2. Wyniki szacowania izolacyjności cieplnej izolacji instalacji cieplnej w budynkach na terenie Śląska
Informacje przytoczone powyżej nie rozwieją zapewne wszystkich wątpliwości, pojawiających się podczas lektury Warunków Technicznych, ale należy mieć nadzieję, że znacznie je ograniczą.
Największą zmorą połączeń gwintowanych stosowanych w instalacjach wodociągowych jest przeciekanie. Wszelkiego typu nieszczelności mogą powodować szereg przykrych konsekwencji, poczynając od rosnących rachunków...
Największą zmorą połączeń gwintowanych stosowanych w instalacjach wodociągowych jest przeciekanie. Wszelkiego typu nieszczelności mogą powodować szereg przykrych konsekwencji, poczynając od rosnących rachunków za wodę, a kończąc na powstawaniu zagrożenia dla zdrowia mieszkańców lub użytkowników budynku. Aby uniknąć podobnych problemów, od dawna stosuje się specjalne uszczelnienie połączeń gwintowanych w instalacjach wodnych. Najstarszą i ciągle popularną metodą jest uszczelnienie wykonane przy użyciu...
W kwietniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o wymaganiach dla betonu do konstrukcji drogowych i mostowych. Analizujemy też wpływ wytrzymałości cementu na właściwości klejów do ociepleń oraz...
W kwietniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o wymaganiach dla betonu do konstrukcji drogowych i mostowych. Analizujemy też wpływ wytrzymałości cementu na właściwości klejów do ociepleń oraz radzimy, jak wzmacniać ściany murowane.
Pierwsza część cyklu opracowań o charakterze poradnikowym dotyczy uwarunkowań i sposobów rozwiązywana problemów techniczno-prawnych diagnostyki obiektów budowlanych, mających wzbogacić warsztat rzeczoznawców...
Pierwsza część cyklu opracowań o charakterze poradnikowym dotyczy uwarunkowań i sposobów rozwiązywana problemów techniczno-prawnych diagnostyki obiektów budowlanych, mających wzbogacić warsztat rzeczoznawców budowlanych.
W marcowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE podpowiadamy m.in., jak wybrać farbę elewacyjną oraz jak wykonywać obróbki blacharskie balkonów, loggii i tarasów w świetle obowiązujących przepisów. Omawiamy także...
W marcowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE podpowiadamy m.in., jak wybrać farbę elewacyjną oraz jak wykonywać obróbki blacharskie balkonów, loggii i tarasów w świetle obowiązujących przepisów. Omawiamy także zmiany w przepisach i normach w zakresie cech energetycznych budynków. Przedstawiamy też innowacyjne rozwiązania materiałów termoizolacyjnych w aspekcie modernizacji budynków w Polsce.
Fasada wentylowana to konstrukcja, która coraz częściej gości na polskim placu budowy, zwłaszcza w czasach, gdy tak wiele uwagi poświęca się zagadnieniu zdrowych budynków oraz sprawnej cyrkulacji powietrza...
Fasada wentylowana to konstrukcja, która coraz częściej gości na polskim placu budowy, zwłaszcza w czasach, gdy tak wiele uwagi poświęca się zagadnieniu zdrowych budynków oraz sprawnej cyrkulacji powietrza w obiektach. W kontekście ścian zewnętrznych, wielu inwestorów decyduje się dzisiaj na lekką technologię szkieletową. Jak prawidłowo ocieplić drewnianą ścianę szkieletową?
W lutowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE opisujemy m.in. podział, zastosowanie i właściwości hydroizolacji w gruncie. Analizujemy także rozwiązania materiałowe podłóg na stropach w budynkach oraz jakość...
W lutowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE opisujemy m.in. podział, zastosowanie i właściwości hydroizolacji w gruncie. Analizujemy także rozwiązania materiałowe podłóg na stropach w budynkach oraz jakość powietrza w budynkach modernizowanych.
W styczniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o akustycznych aspektach adaptacji, modernizacji i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej.
Opisujemy też rozwiązania elewacyjne stosowane...
W styczniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o akustycznych aspektach adaptacji, modernizacji i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej.
Opisujemy też rozwiązania elewacyjne stosowane w modernizowanych obiektach i określamy optymalną grubość warstwy termoizolacyjnej dla zewnętrznych ścian budynku mieszkalnego.
W listopadowo-grudniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE analizujemy m.in. parametry wybranych przegród zewnętrznych i ich złączy w świetle wymagań cieplno-wilgotnościowych od 2017 r.
Opisujemy też wpływ...
W listopadowo-grudniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE analizujemy m.in. parametry wybranych przegród zewnętrznych i ich złączy w świetle wymagań cieplno-wilgotnościowych od 2017 r.
Opisujemy też wpływ powłoki refleksyjnej na izolacyjność cieplną niewentylowanych warstw powietrza, a także oceny jakości termicznej rozwiązań węzła połączenia budynku z gruntem posadowionym na płycie fundamentowej.
1 stycznia 2018 r. weszła w życie podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny...
1 stycznia 2018 r. weszła w życie podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Co zmieniło się w przepisach?
Przywołane w tytule pojęcie odnosi się do szeregu rozwiązań architektonicznych niezbędnych dla zachowania warunków biernej ochrony przeciwpożarowej. Wynika to z zapisu w rozporządzeniu z zakresu bezpieczeństwa...
Przywołane w tytule pojęcie odnosi się do szeregu rozwiązań architektonicznych niezbędnych dla zachowania warunków biernej ochrony przeciwpożarowej. Wynika to z zapisu w rozporządzeniu z zakresu bezpieczeństwa pożarowego (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów - DzU 2010 nr 109 poz. 719) dotyczącego określenia stref pożarowych.
W dniach 16-17 listopada odbyła się czwarta edycja Konferencji IZOLACJE pt. Modernizacja starego budownictwa w Polsce. W tym roku gościliśmy w Katowicach, w hotelu Angelo by Vienna House. W konferencji...
W dniach 16-17 listopada odbyła się czwarta edycja Konferencji IZOLACJE pt. Modernizacja starego budownictwa w Polsce. W tym roku gościliśmy w Katowicach, w hotelu Angelo by Vienna House. W konferencji uczestniczyło ponad 230 osób - inżynierów, architektów, projektantów, przedstawicieli uczelni technicznych i innych specjalistów z branży budowlanej.
Woda i wilgoć oddziałują na powierzchnię dachów, balkonów i tarasów oraz na fundamenty, a obiekty takie jak baseny czy oczka wodne są przez cały czas swojej eksploatacji narażone na jej szkodliwy wpływ....
Woda i wilgoć oddziałują na powierzchnię dachów, balkonów i tarasów oraz na fundamenty, a obiekty takie jak baseny czy oczka wodne są przez cały czas swojej eksploatacji narażone na jej szkodliwy wpływ. Jak zapewnić ich długoletnią i bezproblemową eksploatację?
Latem pomieszczenia nagrzewają się w wyniku intensywnego promieniowania słonecznego. Aby chronić wnętrze budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem, można zastosować osłony zewnętrzne w postaci rolet czy...
Latem pomieszczenia nagrzewają się w wyniku intensywnego promieniowania słonecznego. Aby chronić wnętrze budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem, można zastosować osłony zewnętrzne w postaci rolet czy markiz. Można je zastosować zarówno do okien pionowych, jak i połaciowych.
Przeczytaj nowy poradnik "Pomysł na łazienkę", a dowiesz się, jak zaprojektować i urządzić łazienkę, by była funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu. Jak najlepiej zaaranżować nasz prywatny mały salon...
Przeczytaj nowy poradnik "Pomysł na łazienkę", a dowiesz się, jak zaprojektować i urządzić łazienkę, by była funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu. Jak najlepiej zaaranżować nasz prywatny mały salon kąpielowy?
Płyty warstwowe w okładzinach metalowych są materiałem powszechnie stosowanym w lekkich obudowach ścian i dachów w budynkach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych i magazynowych. Wykorzystuje...
Płyty warstwowe w okładzinach metalowych są materiałem powszechnie stosowanym w lekkich obudowach ścian i dachów w budynkach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych i magazynowych. Wykorzystuje się je także w sektorze chłodnictwa, gdzie służą do izolacji termicznej pomieszczeń, w których ze względów użytkowych wymagane jest utrzymywanie niskich temperatur dodatnich w atmosferze kontrolowanej (chłodnie, przechowalnie warzyw) oraz temperatur ujemnych (mroźnie).
Poziom zużycia energii oraz stopień bezpieczeństwa pożarowego w budynku zależą od poprawnie zaprojektowanej i wykonanej izolacji przewodów instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Poziom zużycia energii oraz stopień bezpieczeństwa pożarowego w budynku zależą od poprawnie zaprojektowanej i wykonanej izolacji przewodów instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Do najstarszych materiałów stosowanych do hydroizolacji fundamentów można zaliczyć materiały rolowe, które mają tę przewagę nad izolacjami bezspoinowymi, że pozwalają na niemal natychmiastowe zasypanie...
Do najstarszych materiałów stosowanych do hydroizolacji fundamentów można zaliczyć materiały rolowe, które mają tę przewagę nad izolacjami bezspoinowymi, że pozwalają na niemal natychmiastowe zasypanie wykopu, a folie z tworzyw sztucznych - o ile nie są klejone do podłoża - pozwalają na zaizolowanie niestabilnego lub zanieczyszczonego podłoża.
Dach to obok ścian zewnętrznych jedna z najważniejszych przegród w budynku. Jego główne zadania to zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości konstrukcyjnej, ochrona przed wpływem czynników atmosferycznych...
Dach to obok ścian zewnętrznych jedna z najważniejszych przegród w budynku. Jego główne zadania to zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości konstrukcyjnej, ochrona przed wpływem czynników atmosferycznych (temperatury, wiatru, deszczu, śniegu), a także właściwa izolacja akustyczna.
Publikacja „Projektowanie przegród zewnętrznych budynków o niskim zużyciu energii” jest aktualnym opracowaniem zmian, jakie wprowadzane są w ostatnich latach w przepisach budowlanych, dotyczących w dużej...
Publikacja „Projektowanie przegród zewnętrznych budynków o niskim zużyciu energii” jest aktualnym opracowaniem zmian, jakie wprowadzane są w ostatnich latach w przepisach budowlanych, dotyczących w dużej mierze aspektów racjonalizacji zużycia energii, poprawy efektywności energetycznej, a także ograniczenia emisji CO2.
Prawidłowo zaprojektowane, dobrane,wykonane i eksploatowane systemy ociepleń pozwalają nawet o połowę zmniejszyć koszty ogrzewania i klimatyzacji budynku. Skuteczne ocieplenie ścian zewnętrznych jest zatem...
Prawidłowo zaprojektowane, dobrane,wykonane i eksploatowane systemy ociepleń pozwalają nawet o połowę zmniejszyć koszty ogrzewania i klimatyzacji budynku. Skuteczne ocieplenie ścian zewnętrznych jest zatem bardzo ważne w racjonalizacji zużycia energii.
Fundament to podstawa każdego budynku. Aby skutecznie spełniał swoje zadanie - stanowił oparcie dla konstrukcji domu i chronił przed wilgocią z zewnątrz- musi być dopasowany do istniejących warunków oraz...
Fundament to podstawa każdego budynku. Aby skutecznie spełniał swoje zadanie - stanowił oparcie dla konstrukcji domu i chronił przed wilgocią z zewnątrz- musi być dopasowany do istniejących warunków oraz przewidywanych obciążeń. Jak prawidłowo wykonać fundamenty?
Zakup nowego laptopa to spory wydatek. Może się zdarzyć, że staniemy przed dylematem: tańszy sprzęt, mniej odpowiadający naszym potrzebom, czy droższy, lepiej je spełniający, ale na raty? Często wybór...
Zakup nowego laptopa to spory wydatek. Może się zdarzyć, że staniemy przed dylematem: tańszy sprzęt, mniej odpowiadający naszym potrzebom, czy droższy, lepiej je spełniający, ale na raty? Często wybór tańszego rozwiązania, jest pozorną oszczędnością. Niższa efektywność pracy, mniejsza żywotność, nie mówiąc już o ograniczonych parametrach technicznych. Jeśli szukamy sprzętu, który posłuży nam naprawdę długo, dobrze do zakupu laptopa podejść jak do inwestycji - niezależnie, czy kupujemy go przede wszystkim...
Rozwój technologii budowlanej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił oblicze branży w Polsce, umożliwiając szybszą, tańszą i ekologiczną realizację wznoszonych obiektów. Wprowadzając szeroko do...
Rozwój technologii budowlanej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił oblicze branży w Polsce, umożliwiając szybszą, tańszą i ekologiczną realizację wznoszonych obiektów. Wprowadzając szeroko do branży rewolucyjny i rewelacyjny produkt, jakim jest płyta warstwowa, zmodernizowaliśmy de facto ideę prefabrykacji i zamianę tradycyjnych, mokrych i pracochłonnych technologii wznoszenia budynków z elementów małogabarytowych lub konstrukcji szalunkowych na szybki, suchy montaż gotowych elementów w...
Wielu inwestorów, wybierając orynnowanie, zwraca wyłącznie uwagę na kolor czy kształt rynien i rur spustowych. Oczywiście estetyka jest ważna, ale nie to jest głównym zadaniem systemu rynnowego. Ma on...
Wielu inwestorów, wybierając orynnowanie, zwraca wyłącznie uwagę na kolor czy kształt rynien i rur spustowych. Oczywiście estetyka jest ważna, ale nie to jest głównym zadaniem systemu rynnowego. Ma on przede wszystkim bezpiecznie odprowadzać wodę deszczową i roztopową z dachu, a o tym decydują detale. Zadbała o nie firma Balex Metal. System rynnowy Zenit jest dopracowany do perfekcji. Równie świetnie się prezentuje.
Nawiewniki okienne to urządzenia mechaniczne zapewniające stały, a zarazem regulowany dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Ich montaż to jedna z najprostszych metod zapewnienia prawidłowego...
Nawiewniki okienne to urządzenia mechaniczne zapewniające stały, a zarazem regulowany dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Ich montaż to jedna z najprostszych metod zapewnienia prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej wywiewnej i hybrydowej (połączenie obu poprzednich typów). Wiele osób rezygnowało z ich instalacji z powodu konieczności ingerencji w konstrukcję ramy okna. Na szczęście to już przeszłość - od kilku lat na rynku dostępne są modele montowane na...
PETRATOP i PETRALAMELA-FG to produkty stworzone z myślą o efektywnej izolacji termicznej oraz akustycznej oraz bezpieczeństwie pożarowym garaży i piwnic. Rozwiązanie to zapobiega wymianie wysokiej temperatury...
PETRATOP i PETRALAMELA-FG to produkty stworzone z myślą o efektywnej izolacji termicznej oraz akustycznej oraz bezpieczeństwie pożarowym garaży i piwnic. Rozwiązanie to zapobiega wymianie wysokiej temperatury z górnych kondygnacji budynków z niską temperaturą, która panuje bliżej gruntu.
Kominek to od lat znany i ceniony element wyposażenia domu. Nie tylko daje ciepło w chłodne wieczory, ale również stwarza niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Obserwowanie pomarańczowych płomieni pozwala...
Kominek to od lat znany i ceniony element wyposażenia domu. Nie tylko daje ciepło w chłodne wieczory, ale również stwarza niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Obserwowanie pomarańczowych płomieni pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Taka aura sprzyja również długim rozmowom w gronie najbliższych. Aby kominek był bezpieczny w użytkowaniu, należy zadbać o jego odpowiednią izolację termiczną. Dlaczego zabezpieczenie kominka jest tak ważne i jakich materiałów izolacyjnych użyć? Na te pytania...
Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli....
Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli. Czasami jednak nie ma możliwości wykonania docieplenia na fasadach, np. na budynkach zabytkowych, obiektach z utrudnionym dostępem do elewacji czy na budynkach usytuowanych w granicy. W wielu takich przypadkach jest jednak możliwe wykonanie docieplenia ścian od wewnątrz.
Budowa obiektu halowego to wieloetapowy proces, w którym każdy krok musi zostać precyzyjnie zaplanowany i umiejscowiony w czasie. Jak wyglądają kolejne fazy takiego przedsięwzięcia? Wyjaśniamy, jak przebiega...
Budowa obiektu halowego to wieloetapowy proces, w którym każdy krok musi zostać precyzyjnie zaplanowany i umiejscowiony w czasie. Jak wyglądają kolejne fazy takiego przedsięwzięcia? Wyjaśniamy, jak przebiega budowa hali magazynowej i z jakich etapów składa się cały proces.
Budowa domu jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym od inwestora podjęcia wielu decyzji, bezpośrednio przekładających się na efekt. Dokłada on wszelkich starań, żeby budynek był w pełni funkcjonalny,...
Budowa domu jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym od inwestora podjęcia wielu decyzji, bezpośrednio przekładających się na efekt. Dokłada on wszelkich starań, żeby budynek był w pełni funkcjonalny, wygodny oraz wytrzymały. A jak pokazuje praktyka, aby osiągnąć ten cel, należy rozpocząć od podstaw. Właśnie to zagwarantuje nam solidna płyta fundamentowa.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.