Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

BASF Polska podsumowuje ponad 10 lat współpracy biznesu i nauki

Materiały prasowe | 2021-01-22
fot. BASF Polska

fot. BASF Polska

Edukacja jest głównym elementem strategii CSR w BASF Polska od 10 lat. Wyniki tej działaności to m.in. ponad 5500 zrealizowanych zajęć w laboratorium chemicznym w Centrum Nauki Kopernik, którego BASF Polska jest partnerem, oraz ponad 70 000 uczestników chemicznych eksperymentów. Łącznie także niemal 2000 tysiące studentów uczelni wyższych wzięło udział w aktywnościach współorganizowanych przez BASF Polska.

Zobacz także

Kingspan news Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360 Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM...

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM – bogate w dane plany zawierają informacje na temat możliwości produktu/projektu, certyfikatów, kosztów i wielu innych. Integrując każdy znany szczegół elementu w pliku BIM, osoby znajdujące się na planie produktu mają dostęp do informacji na temat specyfikacji, instalacji, przekazania i cyklu życia...

Materiały prasowe news Nowe źródła finansowania w programie Czyste Powietrze

Nowe źródła finansowania w programie Czyste Powietrze Nowe źródła finansowania w programie Czyste Powietrze

Program „Czyste Powietrze” ma zapewnione trwałe, stabilne, wieloletnie źródło finansowania. Dzięki temu ponad 145 tys. polskich rodzin otrzyma wsparcie, zostanie wymienionych ok. 111 tys. źródeł ciepła,...

Program „Czyste Powietrze” ma zapewnione trwałe, stabilne, wieloletnie źródło finansowania. Dzięki temu ponad 145 tys. polskich rodzin otrzyma wsparcie, zostanie wymienionych ok. 111 tys. źródeł ciepła, a blisko 100 tys. budynków zostanie zmodernizowanych energetycznie. NFOŚiGW podpisał 16 umów ze wszystkimi wfośigw na dystrybucję środków z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Łączna kwota dofinansowania to 6,4 mld zł.

Materiały prasowe news Mistrzostwo wraca do Unii Oświęcim

Mistrzostwo wraca do Unii Oświęcim Mistrzostwo wraca do Unii Oświęcim

Austrotherm jest częścią triumfu Re-Plast Unii Oświęcim, która zdobyła Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2023/2024. Złotego gola na wagę zwycięstwa i dziewiątego w historii tytułu mistrzowskiego...

Austrotherm jest częścią triumfu Re-Plast Unii Oświęcim, która zdobyła Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2023/2024. Złotego gola na wagę zwycięstwa i dziewiątego w historii tytułu mistrzowskiego zdobył Litwin, Mark Kaleinikovas.

W czasach, gdy innowacje chemiczne są kluczowe dla takich obszarów jak ochrona środowiska, zapewnienie odpowiedniej ilości pożywienia dla stale rosnącej populacji ludzkości czy produkcja bezpiecznych i trwałych materiałów dla różnych dziedzin przemysłu, niezwykle ważne jest dzielenie się, a przede wszystkim wypracowywanie wspólnego know-how przez biznes i instytucje naukowe. 

Popularyzacja chemii wśród dzieci, młodzieży i młodych naukowców

Firma BASF Polska już 10 lat temu dostrzegła ważną rolę edukacji różnych grup odbiorców w zakresie chemii i obszarów z nią związanych. Stąd też decyzja o podjęciu współpracy w 2010 roku z Centrum Nauki Kopernik, gdzie BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego. To wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci, młodzież i dorośli są angażowani w odkrywanie tajników chemii. W tym profesjonalnie wyposażonym laboratorium uczniowie pod okiem kompetentnych opiekunów mogą samodzielnie wykonywać ciekawe doświadczenia chemiczne przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Pracownicy BASF wspólnie z Centrum rozwijają program laboratorium tak, by eksperymenty były merytoryczne i ciekawe. 

Dodatkowo, w niezwykle inspirującej przestrzeni Centrum Nauki Kopernik firma BASF organizowała takie wydarzenia jak Chemiczne Mikołajki, Chemiczne Walentynki, weekendy chemiczne: „Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami”, a także konkurs dla uczniów szkół podstawowych Future Heroes. Firma chętnie angażowała się także w edukacyjne przedsięwzięcia organizowane przez Centrum Nauki Kopernik, jak np. międzynarodowy konkurs dla naukowców FameLab. W przestrzeniach Centrum firma inspirowała także swoich klientów i partnerów biznesowych podczas wielu merytorycznych wydarzeń prezentujących innowacje BASF.

Długofalową inicjatywą edukacyjną, szczególnie istotną w czasach pandemii, jest również profil „Chemiatomy” BASF Polska na Facebooku, który zapewnia dostęp do chemicznych ciekawostek i najbardziej interesujących wiadomości ze świata chemii. W tym roku, w ramach akcji „zostań w domu” wszyscy obserwujący profil „Chemiatomy” na Facebooku mogli np. oglądać eksperymenty chemiczne online i wykonać je także w domu. 

Inspirująca współpraca biznesu i uczelni wyższych

Jako największa firma chemiczna na świecie i duży pracodawca BASF stara się zainteresować młodych ludzi naukami ścisłymi, a szczególnie chemią. Wspiera liczne inicjatywy studenckie i bierze udział w spotkaniach organizowanych przez i dla studentów, z którymi dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

„Połączenie nauki i biznesu, wymiana doświadczeń czy projekty R&D, to konieczne działania z punktu widzenia firmy z branży chemicznej dla tworzenia innowacji, tak potrzebnych w zrównoważonym rozwoju firmy. Nasza wieloletnia współpraca z Centrum Nauki Kopernik oraz z uczelniami wyższymi już na dobre wpisała się w naszą strategię CSR, jest jej silnym filarem i zdecydowanie pozostanie w kolejnych latach. Liczymy na kolejne wspólne projekty z naszymi naukowymi partnerami, co więcej, planujemy już nowe działania edukacyjne na lata 2021–22” – powiedziała Katarzyna Byczkowska, dyrektor zarządzająca BASF Polska.

Na przełomie 2015 i 2016 roku BASF Polska ruszyła z projektem „Zarządzanie Biznesem Technologicznym” wspólnie z Politechniką Warszawską. To cykl wykładów prowadzonych przez przedstawicieli BASF na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej, który dostarcza wiedzy i informacji z różnych dziedzin, takich jak chemia przemysłowa, zarządzanie przedsiębiorstwem, komunikacja i zrównoważony rozwój. Od kilku lat co semestr do programu zapisuje się kilkudziesięciu studentów. Na wykładach mają oni szansę poznać zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa z branży chemicznej od wewnątrz. Na początku współpracy z uczelnią odbywały się 3 spotkań w semestrze, obecnie jest to już 12 wykładów merytorycznych w semestrze i zaliczenie. 

„Zarządzanie Biznesem Technologicznym to przedmiot, który pokazuje, że można kształcić praktycznie, a przy okazji korzystają z tej współpracy wszystkie strony. Studenci – bo nabierają świadomości, co ich czeka po opuszczeniu murów uczelni, BASF – bo wie jaki potencjał zastany prezentują kandydaci, uczelnia – bo odrywa się od nieco skostniałego schematu nauczania teoretyczno-laboratoryjnego uatrakcyjniając ofertę edukacyjną o aspekty biznesowo-technologiczne” – powiedział prof. dr hab. inż. Marek Marcinek, Politechnika Warszawska.

W grudniu 2020 roku zakończono 10. edycję tego projektu, a zajęcia umieszczono w programie ostatniego roku studiów na kierunku technologia chemiczna i biotechnologia na Politechnice Warszawskiej na stałe. Łącznie, we wszystkich edycjach ZBT wzięło udział ponad 350 studentów, z czego w samym tylko 2020 roku było to aż 130 osób.

„Wierzymy, że współpraca między nauką a biznesem przynosi obopólne korzyści dla każdej ze stron i pozwala na lepsze zrozumienie wzajemnych potrzeb. Podjęcie takiego dialogu przynosi efekty w postaci innowacyjnych projektów. Oprócz wymiany doświadczeń rozwojowych, przybliżamy osobom kończącym studia możliwości funkcjonowania i rozwoju ścieżek kariery w globalnym świecie branży chemicznej” – powiedziała dr Agata Kruszec, Market Development Coordinator & Project Manager, przedstawicielka BASF Polska koordynująca współpracę z Politechniką Warszawską.

Poza projektem „Zarządzanie Biznesem Technologicznym”, BASF Polska współpracuje także z uczelniami wyższymi poprzez udział w uczelnianych wydarzeniach naukowych, np. w regularnych corocznych spotkaniach organizowanych przez Politechnikę Warszawską w ramach organizowanych zajęć (Seminaria z Przemysłem, Techniki Menedżerskie, Przemysł Chemiczny w Polsce i na świecie), czy w wykładach i spotkaniach z naukowcami na Politechnice Śląskiej. Przedstawiciele firmy także chętnie zasiadają w jury naukowych konkursów organizowanych przez uczelnie wyższe, jak np. konkurs na granty prac badawczych TRL 2.0 organizowany przez Politechnikę Krakowską w 2019 r.

Dodatkowo pracownicy BASF Polska biorą udział w takich spotkaniach jak konferencja Polskiego Towarzystwa Chemicznego czy Debata Forum Młodych, podczas których eksperci firmy m.in dzielą się swoim doświadczeniem ale także opowiadają o możliwych ścieżkach rozwoju studentów z wykształceniem chemicznym.

W 2015 roku BASF Polska organizowała także spotkania dla studentów na Politechnice Wrocławskiej w ramach Akademii BASF. Projekt łączył dwa wymiary. Z jednej strony pozwalał firmie zaadresować potrzeby rekrutacyjne, z drugiej dawał studentom możliwość uczestnictwa w programie, który pomagał im przygotować się do wyzwań przyszłej pracy.

W ramach współpracy z Politechniką Warszawską oraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym BASF Polska prowadzi także wspólne prace dyplomowe na stopień inżyniera, magistra i magistra inżyniera. Poza tym firma na stałe współpracuje z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, np. w kwestii oceny merytorycznej studentów będących słuchaczami studiów doktoranckich. W przypadku Politechniki Warszawskiej wspieramy merytorycznie i materiałowo prowadzących ćwiczenia dla studentów technologii i biotechnologii w ramach laboratorium technologii kosmetycznej. Co ważne, firma wspiera wiele różnych uczelni materiałami do prac dyplomowych oraz zajęć praktycznych w laboratoriach (m.in. Instytut Chemii i Technologii Organicznej Politechniki Krakowskiej, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Poznańska).

„Głęboko wierzę, że współpraca z uczelniami m.in. na etapie prac dyplomowych tworzy doskonałą platformę dla przyszłych inżynierów i magistrów. Doświadczenie we współpracy z przemysłem na tym etapie pozwala na podejmowanie decyzji dotyczących ścieżek kariery zawodowej” – powiedział dr Michał Stepulak, Senior Technical Manager Personal Care / Technical Service Personal Care CEE, BASF Polska.

W ramach współpracy z uczelniami wyższymi firma BASF Polska stworzyła także projekt Agro Ambasadorzy BASF, pierwszy w Polsce program ambasadorski skierowany do studentów uczelni rolniczych. Celem programu jest szerzenie wiedzy o innowacjach, bezpiecznym stosowaniu środków ochrony roślin i zrównoważonym rolnictwie. 

Ambasadorzy wyłaniani są wśród studentów w dwuetapowym procesie rekrutacji. Zadaniem studenta – Ambasadora Programu jest m.in.: organizacja wykładu tematycznego prowadzonego przez eksperta oraz organizacja wyjazdu grupy studentów do gospodarstwa pokazowego w Kietrzu. Kombinat Rolny Kietrz bierze udział w programie Farm Network in Europe firmy BASF, którego celem jest promocja zrównoważonego rolnictwa, łączącego wysokie plony i ochronę środowiska. Wysokie zainteresowanie programem Agro Ambasadorzy potwierdza fakt, że w ciągu 6 miesięcy podczas pierwszej edycji która odbyła się w 2016/2017 roku, ok. 500 studentów było zaangażowanych w aktywności związane z projektem. Od II edycji partnerem programu zostało również Centrum UNEP Grid/Warszawa, którego eksperci przeprowadzili zajęcia dla studentów z zakresu dobrych praktyk ochrony bioróżnorodności.

W ramach III edycji programu która odbyła się w 2019 roku (od lutego do lipca) zorganizowano cykl wykładów, obejmujący tematyką takie obszary jak: innowacje w rolnictwie, zatrudnienie w branży rolniczej, a także zrównoważone rolnictwo i ochrona bioróżnorodności. Studenci mieli możliwość uczestnictwa w Dniach Pola organizowanych w Pągowie oraz w wycieczce do Rolniczych Zakładów Produkcyjno-Doświadczalnych „INWESTROL IZ” w Żórawinie. W ramach programu przeprowadzono również II Ogólnopolski konkurs pt. „Dobre Praktyki Rolnicze w Twoim Regionie”. Celem konkursu było zwiększenie świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz zachęcenie społeczności lokalnych do wdrażania dobrych praktyk rolniczych.

Program był prowadzony na czterech uczelniach: w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. W 2020 roku projekt z powodu pandemii został zawieszony, ale są już plany na jego wznowienie w roku 2021.

„Program Agro Ambasadorzy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów, których przyciąga zróżnicowana tematyka wykładów. Podczas naszych spotkań na wydziałach rolniczych prezentujemy innowacje jakie oferuje BASF, rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także podpowiadamy jak znaleźć zatrudnienie w branży. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli ponownie spotykać się na uczelniach, jednocześnie oferując możliwości rozwoju dla młodych ludzi w międzynarodowym koncernie” – powiedział Cezary Urban, Dyrektor Działu BASF Agricultural Solutions. 

BASF Polska nie poprzestaje na dotychczasowej współpracy z uczelniami wyższymi i chętnie nawiązuje nowe relacje naukowo-biznesowe. Już wkrótce do grona uczelni współpracujących z firmą dołączy instytucja naukowa ze Śląska. Pod koniec 2020 roku BASF uczestniczył także w jury ogólnopolskiego konkursu grantowego dla studentów uczelni technicznych „3Mind 2020” organizowanego przez partnera biznesowego – firmę 3M. 

„Działania edukacyjne prowadzone przez BASF Polska są doskonałą okazją nie tylko do kreatywnej popularyzacji zagadnień chemicznych, poznawania potrzeb potencjalnych przyszłych pracowników naszej firmy, czy wspólnego opracowywania innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonej przyszłości. To także ogromny potencjał do prezentowania w nieoczywisty sposób wartości, wizji i celów firmy szerokiemu gronu odbiorców, także tym biznesowym. Projekty związane z edukacją stwarzają także szerokie możliwości do angażowania naszych partnerów biznesowych i innych interesariuszy w działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, co jest ogromną wartością dodaną takich działań”, powiedział Jarosław Muczek, kierownik ds. komunikacji i relacji zewnętrznych, BASF Polska.

Źródło: BASF Polska

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Materiały prasowe news Sklep Bricomarché w Przasnyszu

Sklep Bricomarché w Przasnyszu Sklep Bricomarché w Przasnyszu

W piątek, 17 listopada Bricomarché otworzyło placówkę w Przasnyszu, która jest jednocześnie 192. sklepem sieci w Polsce. To drugi punkt sieci supermarketów „dom i ogród” otwarty w tym miesiącu w województwie...

W piątek, 17 listopada Bricomarché otworzyło placówkę w Przasnyszu, która jest jednocześnie 192. sklepem sieci w Polsce. To drugi punkt sieci supermarketów „dom i ogród” otwarty w tym miesiącu w województwie mazowieckim.

Materiały prasowe news Cyfryzacja w budownictwie – ruszył pilotaż systemu SOPAB

Cyfryzacja w budownictwie – ruszył pilotaż systemu SOPAB Cyfryzacja w budownictwie – ruszył pilotaż systemu SOPAB

GUNB uruchomił pilotaż zapowiadanego Systemu do Obsługi Postępowań Administracyjnych w Budownictwie. System testować będą jego główni użytkownicy, czyli urzędnicy z organów administracji architektoniczno-budowlanej....

GUNB uruchomił pilotaż zapowiadanego Systemu do Obsługi Postępowań Administracyjnych w Budownictwie. System testować będą jego główni użytkownicy, czyli urzędnicy z organów administracji architektoniczno-budowlanej. Uruchomienie systemu dla wszystkich organów planowane jest w przyszłym roku.

Materiały prasowe news Jakość powietrza w Polsce w 2022 r. – raport GIOŚ

Jakość powietrza w Polsce w 2022 r. – raport GIOŚ Jakość powietrza w Polsce w 2022 r. – raport GIOŚ

W 2022 r. jakość powietrza w stosunku do wszystkich rodzajów zanieczyszczeń poprawiła się. W raporcie „Ocena jakości powietrza w strefach w Polsce za rok 2022” Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podsumował...

W 2022 r. jakość powietrza w stosunku do wszystkich rodzajów zanieczyszczeń poprawiła się. W raporcie „Ocena jakości powietrza w strefach w Polsce za rok 2022” Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podsumował wyniki rocznej oceny jakości powietrza przeprowadzone w 2023 r. dla poszczególnych województw.

Materiały prasowe news Już wkrótce ruszy budowa 190 mieszkań w Skawinie

Już wkrótce ruszy budowa 190 mieszkań w Skawinie Już wkrótce ruszy budowa 190 mieszkań w Skawinie

W ramach współpracy skawińskiego samorządu z PFR Nieruchomości spółka Chemobudowa – Kraków wybuduje 190 mieszkania na wynajem przy ul. Torowej w Skawinie. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na...

W ramach współpracy skawińskiego samorządu z PFR Nieruchomości spółka Chemobudowa – Kraków wybuduje 190 mieszkania na wynajem przy ul. Torowej w Skawinie. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na styczeń 2024 r., trwają prace przygotowawcze. Mieszkania mają być gotowe pod koniec 2025 r.

Materiały prasowe news Operatorzy w programie Czyste Powietrze

Operatorzy w programie Czyste Powietrze Operatorzy w programie Czyste Powietrze

Funkcja operatorów w programie „Czyste Powietrze” ma wzmocnić skalę dotychczasowych działań i przyspieszyć tempo realizowanych termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła...

Funkcja operatorów w programie „Czyste Powietrze” ma wzmocnić skalę dotychczasowych działań i przyspieszyć tempo realizowanych termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne. Pilotaże programu prowadzone są w województwach małopolskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Działania gmin jako operatorów finansuje NFOŚiGW.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2023 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2023 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2023 r.

W okresie styczeń–październik br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła również liczba rozpoczętych budów oraz liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano...

W okresie styczeń–październik br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła również liczba rozpoczętych budów oraz liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.

Materiały prasowe news 50 lat rur GRP w Polsce

50 lat rur GRP w Polsce 50 lat rur GRP w Polsce

Pół wieku temu w Toruniu zainstalowano pod ziemią pierwsze w Polsce rury GRP. Na zorganizowanej z tej okazji konferencji firma Amiblu Poland przedstawiła wyniki badań potwierdzających ich niezmieniony...

Pół wieku temu w Toruniu zainstalowano pod ziemią pierwsze w Polsce rury GRP. Na zorganizowanej z tej okazji konferencji firma Amiblu Poland przedstawiła wyniki badań potwierdzających ich niezmieniony stan. Nowoczesne i wciąż udoskonalane produkty są dziś eksportowane z fabryk w Dąbrowie Górniczej i Gdańsku do Europy i na cały świat.

Materiały prasowe news Produkcja budowlano-montażowa w październiku 2023 r.

Produkcja budowlano-montażowa w październiku 2023 r. Produkcja budowlano-montażowa w październiku 2023 r.

Według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w październiku 2023 r. była...

Według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w październiku 2023 r. była wyższa o 9,8% w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (przed rokiem wzrost o 3,9%) oraz wyższa o 2,5% w stosunku do września br. roku (przed rokiem wzrost o 4%).

Materiały prasowe news Koniunktura w budownictwie – listopad 2023 r.

Koniunktura w budownictwie – listopad 2023 r. Koniunktura w budownictwie – listopad 2023 r.

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 10,2 (przed miesiącem minus 10,4). Poprawę koniunktury sygnalizuje 8,2% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 18,4%...

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 10,2 (przed miesiącem minus 10,4). Poprawę koniunktury sygnalizuje 8,2% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 18,4% (przed miesiącem odpowiednio 8,5% i 18,9%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W ciągu trzech lat branża budowlana zwiększy wydatki na nowe technologie nawet o 31 proc.

W ciągu trzech lat branża budowlana zwiększy wydatki na nowe technologie nawet o 31 proc. W ciągu trzech lat branża budowlana zwiększy wydatki na nowe technologie nawet o 31 proc.

Z najnowszego badania PlanRadar wynika, że prawie 8 na 10 specjalistów budowlanych w Polsce ma trudności z wprowadzaniem nowych technologii w swoich firmach. Dla 23 proc. z nich jedną z największych przeszkód...

Z najnowszego badania PlanRadar wynika, że prawie 8 na 10 specjalistów budowlanych w Polsce ma trudności z wprowadzaniem nowych technologii w swoich firmach. Dla 23 proc. z nich jedną z największych przeszkód w unowocześnieniu sektora jest tradycyjny sposób myślenia przedstawicieli branży. Pomimo tych barier wszyscy respondenci zadeklarowali gotowość do wdrażania innowacji i usprawnień w swoich organizacjach, a co trzeci badany potwierdził, że jego firma zamierza zwiększyć nakłady finansowe w tym...

Materiały prasowe news Ponad 530 mld zł na realizację największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsce

Ponad 530 mld zł na realizację największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsce Ponad 530 mld zł na realizację największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsce

Wybuch wojny na Ukrainie i wynikające z niej widmo kryzysu energetycznego uświadomił rządzącym, że w obszarze transformacji energetycznej polskiej gospodarki jak najszybciej należy podjąć konkretne działania....

Wybuch wojny na Ukrainie i wynikające z niej widmo kryzysu energetycznego uświadomił rządzącym, że w obszarze transformacji energetycznej polskiej gospodarki jak najszybciej należy podjąć konkretne działania. Od początku 2022 r. obserwowany jest wyraźny wzrost liczby i wartości zapowiadanych inwestycji. W rezultacie, aktualna wartość 210 największych realizowanych i planowanych projektów energetycznych sięga już ponad 530 mld zł.

Materiały prasowe news Nowy minister klimatu i środowiska

Nowy minister klimatu i środowiska Nowy minister klimatu i środowiska

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 13 grudnia 2023 r. przyjął ślubowanie od nowej minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 13 grudnia 2023 r. przyjął ślubowanie od nowej minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski.

Jacek Sawicki Targi Blechexpo/Schweisstec 2023 w Stuttgarcie

Targi Blechexpo/Schweisstec 2023 w Stuttgarcie Targi Blechexpo/Schweisstec 2023 w Stuttgarcie

Zorganizowane w Stuttgarcie w dniach 7–10 listopada 2023 r. 16. Międzynarodowe Targi Obróbki Blachy BLECHEXPO połączone z 9. Międzynarodowymi Targami Technologii Łączenia SCHWEISSTEC zgromadziły ponad...

Zorganizowane w Stuttgarcie w dniach 7–10 listopada 2023 r. 16. Międzynarodowe Targi Obróbki Blachy BLECHEXPO połączone z 9. Międzynarodowymi Targami Technologii Łączenia SCHWEISSTEC zgromadziły ponad 40 tys. gości branżowych.

Materiały prasowe news Krzysztof Hetman ministrem rozwoju i technologii

Krzysztof Hetman ministrem rozwoju i technologii Krzysztof Hetman ministrem rozwoju i technologii

Krzysztof Hetman, na wniosek premiera Donalda Tuska, został 13 grudnia 2023 r. powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na stanowisko ministra rozwoju i technologii.

Krzysztof Hetman, na wniosek premiera Donalda Tuska, został 13 grudnia 2023 r. powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na stanowisko ministra rozwoju i technologii.

Materiały prasowe news Stan techniczny dróg krajowych w 2022 r. – raport GDDKiA

Stan techniczny dróg krajowych w 2022 r. – raport GDDKiA Stan techniczny dróg krajowych w 2022 r. – raport GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowała raport o stanie technicznym dróg krajowych w ubiegłym roku. Zamieszcza w nim szczegółowe dane dotyczące stanu nawierzchni, m.in. w zakresie aspektów...

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowała raport o stanie technicznym dróg krajowych w ubiegłym roku. Zamieszcza w nim szczegółowe dane dotyczące stanu nawierzchni, m.in. w zakresie aspektów mających bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Materiały prasowe news Coraz więcej deweloperów mieszkaniowych stawia na najem instytucjonalny

Coraz więcej deweloperów mieszkaniowych stawia na najem instytucjonalny Coraz więcej deweloperów mieszkaniowych stawia na najem instytucjonalny

Choć w mijającym roku deweloperzy mieszkaniowi mogli cieszyć się znaczącym wzrostem popytu ze strony klientów detalicznych, był to jednocześnie okres dalszego dynamicznego rozwoju segmentu najmu instytucjonalnego...

Choć w mijającym roku deweloperzy mieszkaniowi mogli cieszyć się znaczącym wzrostem popytu ze strony klientów detalicznych, był to jednocześnie okres dalszego dynamicznego rozwoju segmentu najmu instytucjonalnego (PRS) w Polsce. Jak wynika z raportu Spectis „Deweloperzy mieszkaniowi w Polsce 2024–2029”, poszerza się grono firm deweloperskich widzących swoje szanse na rynku najmu instytucjonalnego.

Materiały prasowe news W Warszawie powstała Strefa Czystego Transportu

W Warszawie powstała Strefa Czystego Transportu W Warszawie powstała Strefa Czystego Transportu

Rada Miasta Warszawy przegłosowała utworzenie Strefy Czystego Transportu. Według aktywistów to początek procesu poprawy jakości powietrza w stolicy. Przyjęty obszar jest jednak mniejszy od planowanego...

Rada Miasta Warszawy przegłosowała utworzenie Strefy Czystego Transportu. Według aktywistów to początek procesu poprawy jakości powietrza w stolicy. Przyjęty obszar jest jednak mniejszy od planowanego przez Urząd Miasta Warszawy. Strefa obejmie około 8% powierzchni stolicy, a jej przepisy nie dotkną na razie samych mieszkańców Warszawy.

Materiały prasowe news Aktualności z branży chemii budowlanej

Aktualności z branży chemii budowlanej Aktualności z branży chemii budowlanej

W dniach 23–24 listopada 2023 r., w hotelu Wodnik w Słoku k. Bełchatowa, odbyło się seminarium „Aktualności w branży chemii budowlanej”. Uczestniczyło w nim 10 przedstawicieli firm reprezentujących tę...

W dniach 23–24 listopada 2023 r., w hotelu Wodnik w Słoku k. Bełchatowa, odbyło się seminarium „Aktualności w branży chemii budowlanej”. Uczestniczyło w nim 10 przedstawicieli firm reprezentujących tę dziedzinę przemysłu.

Materiały prasowe news Posadzki w sklepach z zabawkami i strefach dla dzieci – inspiracje projektowe

Posadzki w sklepach z zabawkami i strefach dla dzieci – inspiracje projektowe Posadzki w sklepach z zabawkami i strefach dla dzieci – inspiracje projektowe

Sklepy z prezentami dla najmłodszych i sale zabaw dla dzieci należą do miejsc często odwiedzanych podczas przedświątecznych zakupów. Tego typu placówki są projektowane z dużym rozmachem, w sposób pobudzający...

Sklepy z prezentami dla najmłodszych i sale zabaw dla dzieci należą do miejsc często odwiedzanych podczas przedświątecznych zakupów. Tego typu placówki są projektowane z dużym rozmachem, w sposób pobudzający wyobraźnię maluchów. Wielobarwne posadzki żywiczne stanowią integralną część ich wnętrz, a nowoczesne materiały i technologie oferowane przez markę Flowcrete pozwalają realizować nawet najśmielsze pomysły. Oto inspirujące przykłady z całego świata!

Materiały prasowe news Ceny materiałów budowlanych w listopadzie 2023 r.

Ceny materiałów budowlanych w listopadzie 2023 r. Ceny materiałów budowlanych w listopadzie 2023 r.

Grupa PSB Handel obserwuje ceny materiałów dla budownictwa. W których grupach produktowych ceny wzrosły, a w jakich spadły?

Grupa PSB Handel obserwuje ceny materiałów dla budownictwa. W których grupach produktowych ceny wzrosły, a w jakich spadły?

Materiały prasowe news 193 sklepy sieci Bricomarché w Polsce

193 sklepy sieci Bricomarché w Polsce 193 sklepy sieci Bricomarché w Polsce

Bricomarché kończy rok otwarciem 193. punktu w Polsce. Nowy sklep otworzył się 13 grudnia br. w Lesku (woj. podkarpackie). Supermarket jest pierwszą placówką sieci supermarketów typu „dom i ogród” w tej...

Bricomarché kończy rok otwarciem 193. punktu w Polsce. Nowy sklep otworzył się 13 grudnia br. w Lesku (woj. podkarpackie). Supermarket jest pierwszą placówką sieci supermarketów typu „dom i ogród” w tej miejscowości.

Materiały prasowe news Budownictwo społeczne tanie w eksploatacji

Budownictwo społeczne tanie w eksploatacji Budownictwo społeczne tanie w eksploatacji

W Mysłowicach stanął inteligentny budynek komunalny z 29 mieszkaniami o powierzchni od 45 do 68 m2. Obiekt powstał w technologii modułowej 3D, a montaż 56 modułów trwał zaledwie trzy i pół tygodnia. Budynek,...

W Mysłowicach stanął inteligentny budynek komunalny z 29 mieszkaniami o powierzchni od 45 do 68 m2. Obiekt powstał w technologii modułowej 3D, a montaż 56 modułów trwał zaledwie trzy i pół tygodnia. Budynek, obecnie w fazie testów, jest zeroemisyjny, wyposażony w najnowocześniejsze technologie, i produkuje więcej energii niż sam zużywa.

Materiały prasowe news Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury

Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury

13 grudnia 2023 r. Dariusz Klimczak objął funkcję ministra infrastruktury, składając przysięgę przed Prezydentem RP.

13 grudnia 2023 r. Dariusz Klimczak objął funkcję ministra infrastruktury, składając przysięgę przed Prezydentem RP.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news MONTERIADA 2024 na targach BUDMA

MONTERIADA 2024 na targach BUDMA MONTERIADA 2024 na targach BUDMA

Ponad 15 godzin pokazów dobrego montażu na żywo, 9 stoisk eksperckich, wystawa zamontowanych produktów, konferencja prasowa i setki rozmów z ekspertami – tak wyglądała w pigułce MONTERIADA 2024. Wydarzenie...

Ponad 15 godzin pokazów dobrego montażu na żywo, 9 stoisk eksperckich, wystawa zamontowanych produktów, konferencja prasowa i setki rozmów z ekspertami – tak wyglądała w pigułce MONTERIADA 2024. Wydarzenie zorganizowane przez Związek POiD oraz Partnerów promowało nowoczesne rozwiązania do budowy i termomodernizacji domu.

Wybrane dla Ciebie

Odkryj trendy projektowania elewacji »

Odkryj trendy projektowania elewacji » Odkryj trendy projektowania elewacji »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec » Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana » Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych » Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny » Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.