Izolacje.com.pl

Planet Passionate – nowa wizja zrównoważonego rozwoju firmy Kingspan do roku 2030

Planet Passionate – nowa wizja zrównoważonego rozwoju firmy Kingspan do roku 2030
Kingspan

Planet Passionate – nowa wizja zrównoważonego rozwoju firmy Kingspan do roku 2030


Kingspan

Kingspan opracował 10-letnią strategię, która ma przyczynić się do zmniejszenia światowej emisji CO2 o 45% do 2030 r., zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego. Pozwoli to osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju ONZ.

Zobacz także

Materiały prasowe Mikołajki w Księgarni Technicznej

Mikołajki w Księgarni Technicznej Mikołajki w Księgarni Technicznej

Z okazji Mikołajek przygotowaliśmy specjalną promocję – wszystkie książki i ebooki wydawnictwa Grupy MEDIUM można kupić z rabatem 10%, z kodem TM.

Z okazji Mikołajek przygotowaliśmy specjalną promocję – wszystkie książki i ebooki wydawnictwa Grupy MEDIUM można kupić z rabatem 10%, z kodem TM.

Materiały prasowe news Nowe badania emisji spalin w Krakowie – które samochody najbardziej szkodzą?

Nowe badania emisji spalin w Krakowie – które samochody najbardziej szkodzą? Nowe badania emisji spalin w Krakowie – które samochody najbardziej szkodzą?

Krakowski Alarm Smogowy i Zarząd Transportu Publicznego rozpoczęły badania rzeczywistej emisji spalin samochodowych metodą zdalnego pomiaru. Badania pokażą, jakie auta jeżdżą po Krakowie: jaki jest ich...

Krakowski Alarm Smogowy i Zarząd Transportu Publicznego rozpoczęły badania rzeczywistej emisji spalin samochodowych metodą zdalnego pomiaru. Badania pokażą, jakie auta jeżdżą po Krakowie: jaki jest ich wiek i emisja zanieczyszczeń oraz jak wpływają na jakość powietrza w mieście. Dane te pozwolą zobaczyć, jakie rodzaje samochodów emitują najwięcej zanieczyszczeń. Informacje będą mogły być wykorzystane do projektowania nowej Strefy Czystego Transportu, której ustanowienie wymagane jest przez wojewódzki...

Materiały prasowe news Od nowego roku ruszają tzw. programy dofinansowań w ramach obowiązku uzyskania oszczędności energii

Od nowego roku ruszają tzw. programy dofinansowań w ramach obowiązku uzyskania oszczędności energii Od nowego roku ruszają tzw. programy dofinansowań w ramach obowiązku uzyskania oszczędności energii

Od 1 stycznia 2022 r. uruchomione zostaną tzw. programy bezzwrotnych dofinansowań w ramach realizacji obowiązku uzyskania oszczędności energii (systemów świadectw efektywności energetycznej) przez podmioty...

Od 1 stycznia 2022 r. uruchomione zostaną tzw. programy bezzwrotnych dofinansowań w ramach realizacji obowiązku uzyskania oszczędności energii (systemów świadectw efektywności energetycznej) przez podmioty zobowiązane. Będzie to możliwe dzięki opublikowanemu 29 listopada 2021 r. rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wartości referencyjnych oszczędności energii finalnej dla przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz w sprawie sposobu obliczania tych wartości.

Strategia „Planet Passionate” składa się z 12 celów, odnoszących się do wpływu działalności biznesowej i produkcji Kingspan na cztery kluczowe obszary: energia, emisja CO2, zrównoważony rozwój oraz woda. Zobowiązanie obejmuje realizację następujących założeń do 2030 r.:

  • Energia: zasilanie 60% wszystkich działań Kingspan energią pochodząca z odnawialnych źródeł energii, przy czym minimum 20% tej energii będzie wytwarzane w zakładach produkcyjnych Kingspan (wzrost z obecnych 5,9%),   
  • Emisja CO2: osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla w naszych zakładach produkcyjnych oraz zmniejszenie o 50% emisji CO2 wśród głównych dostawców,   
  • Zrównoważony rozwój: recykling 1 mld butelek PET rocznie i przetworzenie półproduktów na potrzeby produktów izolacyjnych, oraz zero odpadów firmowych na wysypiskach we wszystkich lokalizacjach,   
  • Woda: pozyskanie 100 mln litrów wody deszczowej na potrzeby Kingspan.

W uznaniu za swoje ciągłe zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, Kingspan ogłosił także członkostwo w Ellen MacArthur Foundation Circular Economy 100 (CE100), wiodącej na świecie sieci przedsiębiorstw skupionych wokół dążenia do gospodarki o obiegu zamkniętym. Przemysł budowlany jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do dużej emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Budownictwo i budynki łącznie odpowiadają obecnie za 39% całej emisji CO2 na świecie. Światowa Rada Budownictwa Ekologicznego ocenia, że węgiel całkowity – węgiel wykorzystywany do produkcji, budowy i unieszkodliwiania materiałów budowlanych – będzie odpowiadał za połowę całego śladu węglowego nowej konstrukcji do 2050 r. Według szacunków przemysł budowlany jest również odpowiedzialny za ok. 30% wszystkich odpadów na wysypiskach na całym świecie.

Cele programu „Planet Passionate” Kingspan opracowano tak, aby przyczynić się do wzrostu roli światowej energetyki odnawialnej, zmniejszyć emisję CO2, ograniczyć ilość odpadów wysyłanych na wysypiska śmieci, oszczędzać wodę, zapewnić rozwiązania w zakresie recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych oraz pomóc w oczyszczeniu oceanów na świecie i ochronie różnorodności biologicznej. 

Zmiany klimatu są najważniejszą kwestią, przed którą stoi dziś świat, i naszym najpilniejszym priorytetem. W Kingspan jesteśmy zaangażowani w bardziej zrównoważone podejście do naszej działalności. Oszczędne gospodarowanie energią zawsze było zasadą podczas wytwarzania produktów i w sposobie prowadzenia naszej działalności. Dzięki «Planet Passionate» ograniczymy emisję CO2 i zużycie energii w naszych procesach produkcyjnych. Dzięki wyraźnym celom zaplanowanym do 2030 r. będziemy kontynuować naszą nieustającą pogoń za budynkami o niskiej emisji CO2, które zapewniają większą wydajność energetyczną i wartość gospodarczą” – mówi Gene Murtagh, CEO Kingspan.

W połączeniu z działaniami badawczymi w prowadzonymi w IKON – nowym globalnym centrum innowacji Kingspan – program „Planet Passionate” zagwarantuje, że produkty firmy umożliwią przejście do budownictwa zeroemisyjnego, które oznacza bezpieczniejszy, zdrowszy i lepszy świat. 

„Aby chronić naszą planetę, emisja CO2 musi spaść o 45% do 2030 r., a do zera netto do 2050 r. Jesteśmy jednak na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel. W Kingspan uznajemy potrzebę podjęcia przez wszystkie firmy pilnych działań. Wiemy również, że bardziej zrównoważone produkty budowlane, w połączeniu z wysokowydajnymi projektami budowlanymi, mogą potencjalnie zaoszczędzić ogromne ilości energii i węgla. Współpracując z przemysłem i dążąc do tego, by być pasjonatami planety we wszystkim co robimy, jesteśmy przekonani, że możemy osiągnąć wyznaczone cele, i pozwolić nam i naszym klientom wziąć udział w globalnej walce ze zmianami klimatu” – wyjaśnia Bianca Wong, Global Head of Sustainability Kingspan.

„Z przyjemnością witamy grupę Kingspan w CE100 – wiodącej na świecie sieci gospodarek o obiegu zamkniętym. CE100 łączy liderów i innowatorów z całego świata, aby odblokować nowe możliwości rozwoju. Jest to współpraca między naszą różnorodną i dynamiczną społecznością, która umożliwia członkom poruszanie się szybciej i z większym sukcesem. Kingspan zapewnia wyjątkową wiedzę i szczególne możliwości dla wzmocnienia naszej inicjatywy” – powiedział Joe Murphy, CE100 Lead for the Ellen MacArthur Foundation.

Strategia „Planet Passionate” ma również na celu poprawę efektywności środowiskowej rozwiązań Kingspan poprzez zmniejszenie emisji węgla i zwiększenie znaczenia obiegu zamkniętego. Dzięki temu budynki, w których używane są produkty firmy, będą również bardziej zrównoważone. 

W 2011 r. Kingspan ogłosił program „Net Zero Energy” z celem na 2020 r., zakładajacym dopasowanie 100% zużycia energii operacyjnej do energii odnawialnej. Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. W ramach tego programu Kingspan przyłączył się również do inicjatywy Science Based Targets, ustalając cel 10% redukcji emisji gazów cieplarnianych w zakresie 1, 2 i 3. Był to znaczący pierwszy krok w drodze do zmniejszenia śladu węglowego, a „Planet Passionate” to kolejny jej etap. 

Ponadto Kingspan poddał recyklingowi 256 mln butelek PET wykorzystując odzyskany surowiec do produkcji swoich wyrobów izolacyjnych w 2018 r. Wcześniej zobowiązał się do recyklingu miliarda plastikowych butelek PET rocznie do roku 2025. Firma zawarła też trzyletnią współpracę z Fundacją EcoAlf w celu wsparcia i poszerzenia swojego projektu, dzieki czemu każdego roku usuwa 150 ton odpadów plastikowych z Morza Śródziemnego (z czego około 10% to PET). Odzyskany dzięki temu oceaniczny PET dodawany jest do innych butelek PET nadających się do recyklingu i wykorzystywany do wykonania izolacji Kingspan. Kingspan planuje teraz wesprzeć cztery kolejne projekty oczyszczania oceanów do 2025 roku poprzez „Planet Passionate”.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Bauder Polska Sp. z o. o. Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz...

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz więcej – powinny być nie tylko wysokiej jakości, ale także przyjazne dla środowiska.

Sopro Polska Sp. z o.o. Renowacja drewnianej podłogi – jak zrobić to dobrze?

Renowacja drewnianej podłogi – jak zrobić to dobrze? Renowacja drewnianej podłogi – jak zrobić to dobrze?

Renowacja starej podłogi drewnianej nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza jeżeli chcemy na niej ułożyć płytki ceramiczne. Tego typu prace wymagają wiedzy i doświadczenia, ale równie ważny jest dobór odpowiednich...

Renowacja starej podłogi drewnianej nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza jeżeli chcemy na niej ułożyć płytki ceramiczne. Tego typu prace wymagają wiedzy i doświadczenia, ale równie ważny jest dobór odpowiednich materiałów.

Fabryka Styropianu ARBET Ocieplenie na ociepleniu – termomodernizacja według nowych wymagań

Ocieplenie na ociepleniu – termomodernizacja według nowych wymagań Ocieplenie na ociepleniu – termomodernizacja według nowych wymagań

W związku z potrzebą renowacji wielu obiektów budowanych przed laty najczęściej przeprowadza się ponowne docieplanie ocieplonych wcześniej ścian zewnętrznych. Wobec obowiązujących obecnie standardów energooszczędności...

W związku z potrzebą renowacji wielu obiektów budowanych przed laty najczęściej przeprowadza się ponowne docieplanie ocieplonych wcześniej ścian zewnętrznych. Wobec obowiązujących obecnie standardów energooszczędności w starych budynkach konieczne jest bowiem zwiększenie izolacyjności przegród lub naprawa istniejącego ocieplenia.

Festool Polska 4 biegi, duża moc, żadnych kompromisów

4 biegi, duża moc, żadnych kompromisów 4 biegi, duża moc, żadnych kompromisów

Dwie nowe, flagowe wkrętarki akumulatorowe firmy Festool, które zastępują sprawdzone modele z poprzednich lat, QUADRIVE PDC i DRC 18/4, noszą nazwę QUADRIVE TPC i TDC 18/4. Oba nowe produkty są wydajne...

Dwie nowe, flagowe wkrętarki akumulatorowe firmy Festool, które zastępują sprawdzone modele z poprzednich lat, QUADRIVE PDC i DRC 18/4, noszą nazwę QUADRIVE TPC i TDC 18/4. Oba nowe produkty są wydajne i wszechstronne, a dzięki 4 biegom perfekcyjnie przystosowane do każdego zastosowania. Dzięki przemyślanej koncepcji zmiany biegów oferują odpowiedni do każdego zastosowania moment obrotowy oraz odpowiednią prędkość obrotową.

Festool Polska Mocne i szyte na miarę elektronarzędzia 18 V

Mocne i szyte na miarę elektronarzędzia 18 V Mocne i szyte na miarę elektronarzędzia 18 V

„Naszym celem jest opracowanie rozwiązań akumulatorowych dostosowanych do potrzeb profesjonalistów” – mówi menedżer produktu Patrick Hitzer.

„Naszym celem jest opracowanie rozwiązań akumulatorowych dostosowanych do potrzeb profesjonalistów” – mówi menedżer produktu Patrick Hitzer.

STYROPMIN Specjalistyczna linia styropianu pod ogrzewanie podłogowe – nowość w ofercie marki Styropmin

Specjalistyczna linia styropianu pod ogrzewanie podłogowe – nowość w ofercie marki Styropmin Specjalistyczna linia styropianu pod ogrzewanie podłogowe – nowość w ofercie marki Styropmin

Firma Styropmin, jako producent odpowiedzialny społecznie, przykłada szczególną wagę do energooszczędności oraz budownictwa zrównoważonego. Badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami prowadzone w specjalistycznych...

Firma Styropmin, jako producent odpowiedzialny społecznie, przykłada szczególną wagę do energooszczędności oraz budownictwa zrównoważonego. Badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami prowadzone w specjalistycznych laboratoriach Styropmin zaowocowały wprowadzeniem na rynek specjalistycznych płyt styropianowych Instal Panel, do izolacji termicznej podłóg na gruncie i stropów międzykondygnacyjnych, które wyróżnia wyjątkowa konstrukcja, ułatwiająca montaż instalacji wodnego ogrzewania podłogowego. W skład...

Rockwool Polska Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii – debata w ramach kampanii Szóste paliwo

Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii – debata w ramach kampanii Szóste paliwo Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii – debata w ramach kampanii Szóste paliwo

Opublikowana w listopadzie 2020 r. strategia na rzecz fali renowacji ma na celu poprawę charakterystyki energetycznej budynków. Poprzez zwiększenie wskaźnika renowacji, co najmniej dwukrotnie w ciągu najbliższych...

Opublikowana w listopadzie 2020 r. strategia na rzecz fali renowacji ma na celu poprawę charakterystyki energetycznej budynków. Poprzez zwiększenie wskaźnika renowacji, co najmniej dwukrotnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat, nastąpi poprawa jakości życia osób mieszkających w Europie i zmniejszy się skala emisji gazów cieplarnianych, a także podniesie się poziom ponownego użycia i recyklingu materiałów.

Kärcher Sp. z o.o. Moc możliwości dla branży budowlanej tej jesieni!

Moc możliwości dla branży budowlanej tej jesieni! Moc możliwości dla branży budowlanej tej jesieni!

Branża budowalna dynamicznie się w naszym kraju rozwija. Jest to specyficzny biznes, który wymaga rozwiązań dopasowanych do trudnych, nawet ekstremalnych warunków pracy na budowie. Zdajemy sobie z tego...

Branża budowalna dynamicznie się w naszym kraju rozwija. Jest to specyficzny biznes, który wymaga rozwiązań dopasowanych do trudnych, nawet ekstremalnych warunków pracy na budowie. Zdajemy sobie z tego sprawę. Nasze sprzęty właśnie takie są. Tej jesieni Karcher oferuje budowlańcom swoje najlepsze modele urządzeń w zestawach wraz z akcesoriami, które znacznie zwiększają zakres zastosowań tych maszyn. Oferta Moc możliwości to szeroki wybór urządzeń z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Urządzenia wysokociśnieniowe...

mgr inż. Wojciech Adamik Nowoczesne rozwiązania do walki z hałasem – kompozyt AKU-PRTM

Nowoczesne rozwiązania do walki z hałasem – kompozyt AKU-PRTM Nowoczesne rozwiązania do walki z hałasem – kompozyt  AKU-PRTM

Postęp w budownictwie trwa w najlepsze – nowe domy, fabryki czy też obiekty użyteczności publicznej są wykonywane z materiałów o lepszej izolacyjności termicznej, co przekłada się na mniejsze koszty utrzymania...

Postęp w budownictwie trwa w najlepsze – nowe domy, fabryki czy też obiekty użyteczności publicznej są wykonywane z materiałów o lepszej izolacyjności termicznej, co przekłada się na mniejsze koszty utrzymania obiektu. Niestety czasem zapomina się o izolacji akustycznej, a wymagania normowe często są niewystarczające. Efektem jest to, że zza ściany słyszymy sąsiada, przeszkadza nam jego włączone radio lub telewizor, a w zakładzie pracy hałas przenika do chronionych pomieszczeń.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.