Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Styropian grafitowy w systemach ETICS - ekonomiczne i efektywne ocieplenie ścian zewnętrznych budynków

Dobre ocieplenie czyni budynek tańszym w eksploatacji i bardziej komfortowym w użytkowaniu niż budynki słabo ocieplone lub nieposiadające ocieplenia. Z tym zdaniem trudno dzisiaj się nie zgodzić, wszak nowo budowane budynki mieszkalne lub publiczne są już w zdecydowanej większości klasyfikowane jako energooszczędne.

Ochrona cieplna budynku na poziomie lepszym niż minimalne wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie) stało się już pewnym standardem, a istniejące budynki wymagające poprawy obecnego stanu izolacyjności cieplnej (szacuje się, że około 3 mln domów wymaga docieplenia) zostaną zapewne w najbliższych latach zmodernizowane.

Prowadzone obecnie edukacyjne kampanie społeczne oraz uruchomione programy finansowego wsparcia inwestycji jak np. program "Czyste Powietrze", mają  na celu zwiększenie świadomości użytkowników budynków w zakresie zmniejszenia emisji szkodliwych gazów powstających w wyniku spalania paliw stałych i ograniczenie ich emisji przez wymianę kotłów o wysokiej sprawności spalania i poprawę ochrony cieplnej przegród zewnętrznych; docieplenie ścian zewnętrznych i w miarę możliwości innych elementów bryły budynku - stropodachów, podłóg, fundamentów itp.

Ochrona cieplna ścian zewnętrznych i innych elementów budynku, która narażona jest na oddziaływanie warunków atmosferycznych (wychłodzenie lub przegrzanie), musi być odpowiednio zaprojektowana i wykonana przy użyciu sprawdzonych systemów ociepleń ETICS objętych Krajową lub Europejską Oceną Techniczną (KOT lub EOT). To nowa nazwa dokumentu znanego do tej pory jako Aprobata Techniczna. Odpowiednio zaprojektowana izolacja cieplna stanowi kluczowy element systemu ociepleń i to w zasadzie od jej parametrów w dużej mierze zależy poziom komfortu wewnątrz budynku i zapotrzebowanie budynku na energię użytkową, czyli emisyjność i koszty związane z ogrzewaniem lub chłodzeniem.

Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu zarządcy nieruchomości i przede wszystkim wysoką emisyjność CO2, benzo(a)pirenu i innych związków pochodzących z nieefektywnego spalania paliw stałych. Z szacunkowych danych zebranych z wielu tysięcy wykonanych audytów energetycznych oraz rzeczywistych prac termomodernizacyjnych wynika, że zapotrzebowanie budynku na energię można znacznie ograniczyć - w zależności od zakresu robót modernizacyjnych zapotrzebowanie budynku na energię można zmniejszyć od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Przełoży się to na mniejsze wydatki związane z zakupem nośników energii i da wymierne oszczędności.

Stosowany w budownictwie w Polsce od co najmniej 15 lat styropian grafitowy zyskuje z roku na rok coraz większą popularność, ze względu na bardzo korzystne właściwości izolacyjne. Współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda), który dla najlepszych płyt grafitowych wynosi 0,031 W/m·K, to najważniejszy parametr użytkowy dla styropianu - im mniejsza wartość lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne posiada styropian. Tak dobra izolacyjność jest możliwa do osiągnięcia dzięki specjalnym dodatkom przy produkcji styropianu - np. grafitowi, który skutecznie ogranicza straty ciepła z budynku.

Wybierając styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych, należy pamiętać, że materiał będzie chronił budynek przed niskimi i wysokimi temperaturami przez cały okres eksploatacji budynku - co najmniej kilkadziesiąt lat. Wymiana styropianu lub doklejanie kolejnych warstw jest rozwiązaniem kosztownym i często kompromisowym. Ochrona ścian zewnętrznych przy użyciu szarych płyt jest znacznie lepsza niż przy zastosowaniu zwykłego białego styropianu.

Przykładowo płyty styropianu grafitowego typu "fasada" o grubości 20 cm i współczynniku λ = 0,031W/m·K (co jest standardem ocieplania ścian budynków energooszczędnych) będą lepiej izolować budynek niż zwykły styropian o grubości 27 cm.

W przypadku nowo budowanych lub poddawanych termomodernizacji budynków, poziom ochrony cieplnej obiektów i związane z tym zapotrzebowanie na energię jest podstawą do zaprojektowania urządzeń grzewczych lub chłodzących. Logiczne jest, że budynki słabo izolowane będą potrzebowały urządzeń energetycznych o dużej mocy, co przekłada się na wyższy koszt ich zakupu i eksploatacji. Dlatego warto ocenić obecny stan użytkowanego budynku, odczucia mieszkańców oraz przeanalizować koszty ogrzewania i podjąć właściwą decyzję o dociepleniu. Inaczej sprawy się mają przy planowaniu budowy nowego budynku, gdzie projekt może zostać wykonany na miarę preferencji i potrzeb inwestora.

Nie ma jednego schematu, który pozwoliłby uzyskać taki sam efekt we wszystkich przypadkach, dlatego oceny techniczne budynku lub projektu należy przeanalizować indywidualnie - najlepiej z audytorem energetycznym. Decyzje o wykonaniu docieplenia ścian budynku w większości przypadków są podyktowane doświadczeniem użytkowania budynku. Dynamicznie rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie zużywania coraz mniejszej ilości energii na cele grzewcze, i tym samym zmniejszenie emisyjności szkodliwych gazów, jest bardzo pocieszająca.

O podjęciu prac dociepleniowych zazwyczaj decydują następujące czynniki:

1. Ekonomiczny - ponieważ kompletny system ociepleń, który chroni ściany i inne elementy budynku z zewnątrz, zapobiega nadmiernym stratom ciepła i pozwala utrzymać wewnątrz domu odpowiednią dla ludzi temperaturę niskim nakładem energii (gaz, olej, prąd węgiel itp.). Koszty ocieplenia budynku zwracają się najszybciej przy zastosowaniu kompletnego systemu ETICS.

2. Zdrowotny - ma jeszcze większe znaczenie niż czynnik ekonomiczny, ponieważ ocieplenie budynku ma bardzo duży wpływ na zdrowie jego użytkowników. W obiektach o bardzo słabej izolacji cieplnej lub przy jej braku, by zapewnić zimą odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczeń, montuje się grzejniki o dużej mocy, które pracują ciągle na wysokich temperaturach. W wyniku tak intensywnej pracy systemu ogrzewania powietrze, stykając się z gorącym grzejnikiem, zaczyna intensywnie cyrkulować w pomieszczeniach (jest to zjawisko konwekcji - unoszenie się cieplejszych mas powietrza), transportując ze sobą kurz, może zawierać alergeny, roztocza itp. Dodatkowo powietrze poprzez nieustanną styczność z gorącymi grzejnikami traci odpowiednią wilgotność i staje się suche, co wraz z unoszącym się kurzem może powodować choroby dróg oddechowych.

3. Estetyczny - ma duży wpływ na podjęcie decyzji o wykonaniu prac ociepleniowych. Wielość i różnorodność rozwiązań systemowych dostępnych na rynku pozwala dziś nadać elewacji dowolny indywidualny charakter i w ten sposób wyróżnić budynek. Inwestor ma do wyboru bogactwo kolorystyki oraz rodzajów zewnętrznych wypraw tynkarskich - obok tradycyjnych także nowoczesnych tynków np. imitujących cegłę, drewno, kamień czy stal.

Zatem zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego nie wynika tylko z mniejszej lub większej ilości zużywania energii potrzebnej na ogrzewanie (nawet jeśli ktoś nie liczy się z kosztami energii), ale przede wszystkim z kompleksowego podejścia do osiągnięcia komfortu. Nikt nie chce mieszkać lub pracować w budynku, który zużywa dużo energii, ale w dalszym ciągu jest "zimny" i na dodatek nie wygląda ładnie.

Docieplanie jest też postrzegane jako dobre, prospołeczne działanie (dbałość o środowisko, mniejsze zanieczyszczenie powietrza itp.). Jeszcze do niedawna widok gęstego dymu snującego się z komina był powszechnie akceptowalny. Obecnie taki widok w okresie grzewczym jest już mocno krytykowany i coraz większa część użytkowników chce zmienić sposób ogrzewania na bardziej efektywny. By ten zabieg miał sens i nie spowodował drastycznego podniesienia kosztów ogrzewania, konieczne jest docieplenie budynku, a  przy okazji poprawa jego o estetyki.

Systemy zewnętrznego izolowania ścian budynków przy użyciu materiałów termoizolacyjnych są rozwiązaniem najczęściej wybieranym przez inwestorów. Bezspornym argumentem za stosowaniem metody ETICS jest fakt, że ta technologia została zweryfikowana w praktyce, w blisko 40-letnim okresie użytkowania. Ogromna liczba budynków z zastosowanym ociepleniem ścian w pełnym systemie udowadnia, że metoda jest bezpieczna dla użytkowników, trwała i skuteczna. Nie oznacza to, że jest niezniszczalna i bezobsługowa, ale wykonując okresowe przeglądy i prace renowacyjne można utrzymać fasadę w bardzo dobrym stanie przez wiele lat, a w sytuacji mocnego zabrudzenia można bez większego trudu wykonać prace renowacyjne zyskując nowy, estetyczny wygląd.

Kompletny System Ociepleń ETICS zachowuje niezmiennie swoje właściwości przez cały okres eksploatacji budynku. Warunkiem uzyskania trwałości liczonej na dziesięciolecia jest jednak bezbłędne wykonawstwo i wzajemna zgodność poszczególnych elementów składowych - zarówno pod względem mechanicznym, jak i chemicznym. Potwierdzeniem kompatybilności poszczególnych składników: płyt termoizolacyjnych, tynków, farb, klejów i innych materiałów tworzących system ociepleń jest wspomniana już aprobata lub ocena techniczna, uzyskana po przebadaniu wyrobu w niezależnym wyspecjalizowanym laboratorium. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić, jakie rekomendacje posiada wybrany system ociepleń. 

Komentarze

  • Nanza Nanza, 27.03.2020r., 00:48:38 Iozlacja cieplna ścian zewnętrznych jest bardzo ważna jeśli nie najważniejsza, ale pod względem projektowania, musi być to odpowiednio policzone i dobrane a nie na "bylejak" jak to często niestety u nas działają wykonawcy

Powiązane

mgr inż. Mariusz Snopek, mgr inż. Przemysław Rasz Odwodnienie cyrkulacyjne – najwydajniejszy sposób odprowadzenia wody z dachów płaskich

Odwodnienie cyrkulacyjne – najwydajniejszy sposób odprowadzenia wody z dachów płaskich Odwodnienie cyrkulacyjne – najwydajniejszy sposób odprowadzenia wody z dachów płaskich

Każdy dach powinien zostać tak ukształtowany aby jak najefektywniej odprowadzić wodę opadową. W przypadku dachów odwadnianych punktowo, do wpustów dachowych lub przejść przez attykę, nie istnieje lepsze...

Każdy dach powinien zostać tak ukształtowany aby jak najefektywniej odprowadzić wodę opadową. W przypadku dachów odwadnianych punktowo, do wpustów dachowych lub przejść przez attykę, nie istnieje lepsze rozwiązanie niż odwodnienie cyrkulacyjne. Wówczas każda kropla płynie od miejsca, gdzie spadła, wprost do wpustu.

Canada Rubber Polska Canada Rubber na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023

Canada Rubber na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023 Canada Rubber na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023

Canada Rubber Polska oferuje rozwiązania technologiczne oparte na innowacyjnych produktach przeznaczonych do hydroizolacji. Firma specjalizuje się głównie w wykonawstwie prac zabezpieczających przeciekające...

Canada Rubber Polska oferuje rozwiązania technologiczne oparte na innowacyjnych produktach przeznaczonych do hydroizolacji. Firma specjalizuje się głównie w wykonawstwie prac zabezpieczających przeciekające dachy oraz tarasy i balkony.

Precision Services Group Sp. z o.o. Szczelny i bezpieczny dach na lata

Szczelny i bezpieczny dach na lata Szczelny i bezpieczny dach na lata

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych i funkcjonalnych budynku. W warunkach kryzysu energetycznego szczególnie ważna jest termoizolacyjność dachu. Zimą chroni on wnętrze budynku przed...

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych i funkcjonalnych budynku. W warunkach kryzysu energetycznego szczególnie ważna jest termoizolacyjność dachu. Zimą chroni on wnętrze budynku przed utratą ciepła, a latem przed przegrzaniem. Pozwala to w istotny sposób zmniejszyć zużycie energii podczas eksploatacji budynku, a tym samym obniżyć emisję gazów cieplarnianych.

Eko-Okna S.A. Zdobywaj wiedzę i klientów – bezpłatne szkolenia Eko-Okien z programu Czyste Powietrze 3.0

Zdobywaj wiedzę i klientów – bezpłatne szkolenia Eko-Okien z programu Czyste Powietrze 3.0 Zdobywaj wiedzę i klientów – bezpłatne szkolenia Eko-Okien z programu Czyste Powietrze 3.0

Eko-Okna to wiodący producent energooszczędnych okien i drzwi. Firma oferuje bezpłatne webinary dotyczące wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze 3.0”.

Eko-Okna to wiodący producent energooszczędnych okien i drzwi. Firma oferuje bezpłatne webinary dotyczące wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze 3.0”.

Fiberglass Fabrics s.c. Wiele zastosowań siatki z włókna szklanego

Wiele zastosowań siatki z włókna szklanego Wiele zastosowań siatki z włókna szklanego

Siatka z włókna szklanego jest wykorzystywana w systemach ociepleniowych jako warstwa zbrojąca tynków zewnętrznych. Ma za zadanie zapobiec ich pękaniu oraz powstawaniu rys podczas użytkowania. Siatka z...

Siatka z włókna szklanego jest wykorzystywana w systemach ociepleniowych jako warstwa zbrojąca tynków zewnętrznych. Ma za zadanie zapobiec ich pękaniu oraz powstawaniu rys podczas użytkowania. Siatka z włókna szklanego pozwala na przedłużenie żywotności całego systemu ociepleniowego w danym budynku. W sklepie internetowym FFBudowlany.pl oferujemy szeroki wybór różnych gramatur oraz sposobów aplikacji tego produktu.

Canada Rubber Polska Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach? Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności...

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności zrywania materiału poszycia? I czy żywica poliuretanowa na taras to dobre rozwiązanie dla płytek? Odpowiadamy na przykładzie rozwiązań Canada Rubber – lidera innowacji w zakresie hydroizolacji balkonów, tarasów, dachów.

Ultrapur Sp. z o.o. Pianka poliuretanowa to skuteczna izolacja poddasza

Pianka poliuretanowa to skuteczna izolacja poddasza Pianka poliuretanowa to skuteczna izolacja poddasza

Ważnym elementem wieńczącym bryłę domu jest dach. Ma on wpływ nie tylko na estetykę, ale także parametry użytkowe: odpowiada za odprowadzanie wody, odporność na wiatr oraz izolację cieplną domu.

Ważnym elementem wieńczącym bryłę domu jest dach. Ma on wpływ nie tylko na estetykę, ale także parametry użytkowe: odpowiada za odprowadzanie wody, odporność na wiatr oraz izolację cieplną domu.

Fabryka Styropianu ARBET Ściany i podłogi w energooszczędnym domu – jak wybrać styropian do ociepleń?

Ściany i podłogi w energooszczędnym domu – jak wybrać styropian do ociepleń? Ściany i podłogi w energooszczędnym domu – jak wybrać styropian do ociepleń?

Ocieplenie domu to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do stworzenia nowoczesnego, ekologicznego budynku. Zatrzyma bowiem ciepło wewnątrz i ograniczy jego straty, zmniejszając jednocześnie zapotrzebowanie...

Ocieplenie domu to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do stworzenia nowoczesnego, ekologicznego budynku. Zatrzyma bowiem ciepło wewnątrz i ograniczy jego straty, zmniejszając jednocześnie zapotrzebowanie domu na energię grzewczą. Skuteczna izolacja przegród chroni też wnętrze przed nadmiarem ciepła przenikającego do środka latem. Pozwoli to obniżyć nie tylko koszty ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym, ale także klimatyzacji przy wysokich temperaturach panujących na zewnątrz.

Otovo Sp. z o.o. Panele fotowoltaiczne dla twojego domu

Panele fotowoltaiczne dla twojego domu Panele fotowoltaiczne dla twojego domu

Panele fotowoltaiczne to coraz popularniejsze, nowoczesne rozwiązanie dla domów, które chcą zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Dzięki coraz bardziej zaawansowanej technologii i przystępnej...

Panele fotowoltaiczne to coraz popularniejsze, nowoczesne rozwiązanie dla domów, które chcą zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Dzięki coraz bardziej zaawansowanej technologii i przystępnej cenie, fotowoltaika staje się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii. Inwestycja w panele fotowoltaiczne może być świetnym sposobem na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię.

PETRALANA Odporność ogniowa wełny skalnej PETRALANA w izolacji dachów płaskich

Odporność ogniowa wełny skalnej PETRALANA w izolacji dachów płaskich Odporność ogniowa wełny skalnej PETRALANA w izolacji dachów płaskich

Mineralna wełna skalna PETRALANA ma doskonałe właściwości izolacyjne i jest skierowana do osób, które szczególnie dbają o komfort. Dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień (A1) produkt stanowi gwarancję...

Mineralna wełna skalna PETRALANA ma doskonałe właściwości izolacyjne i jest skierowana do osób, które szczególnie dbają o komfort. Dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień (A1) produkt stanowi gwarancję bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektu. Nie bez znaczenia w aplikacji wełny skalnej jest jej doskonała zdolność do tłumienia i pochłaniania dźwięków. Uzyskanie izolacyjności akustycznej przegrody jest szczególnie ważne w przypadku hal przemysłowych, gdzie zastosowanie wełny skalnej PETRALANA pozwala...

Blachotrapez Jak poznać, że pokrycie dachowe wymaga wymiany?

Jak poznać, że pokrycie dachowe wymaga wymiany? Jak poznać, że pokrycie dachowe wymaga wymiany?

Choć dobrze wykonane pokrycie dachowe z trwałych materiałów powinno spokojnie wytrzymać kilkadziesiąt lat, warto wiedzieć, na jakie symptomy zwrócić uwagę i co może świadczyć o tym, że nadszedł czas na...

Choć dobrze wykonane pokrycie dachowe z trwałych materiałów powinno spokojnie wytrzymać kilkadziesiąt lat, warto wiedzieć, na jakie symptomy zwrócić uwagę i co może świadczyć o tym, że nadszedł czas na wymianę pokrycia dachu. Jakie materiały wówczas wybrać? Szerzej omawiamy to w poniższym wpisie!

BIM ALLY Sp. z o. o. Trendy marketingowe wśród producentów materiałów budowlanych w 2023 r.

Trendy marketingowe wśród producentów materiałów budowlanych w 2023 r. Trendy marketingowe wśród producentów materiałów budowlanych w 2023 r.

W dzisiejszych czasach marketing stał się jednym z najważniejszych narzędzi w promowaniu biznesu. Branża budowlana, która jeszcze kilka lat temu była dość konserwatywna w swoich podejściach do reklamy...

W dzisiejszych czasach marketing stał się jednym z najważniejszych narzędzi w promowaniu biznesu. Branża budowlana, która jeszcze kilka lat temu była dość konserwatywna w swoich podejściach do reklamy i promocji, obecnie w coraz większym stopniu korzysta z różnych form działań marketingowych. Jakie grupy docelowe są najistotniejsze według przedstawicieli firm produkujących materiały budowlane? Z jakich narzędzi do optymalizacji działań marketingowych korzystają? Jakie poparcie ma technologia BIM...

Eko-Okna S.A. Wymiana okien w zabytkowych kamienicach

Wymiana okien w zabytkowych kamienicach Wymiana okien w zabytkowych kamienicach

W Polsce jest około 6 mln budynków mieszkalnych, z czego ponad 404 tys. zostało wybudowane przed rokiem 1918. Standardy dotyczące izolacyjności cieplnej stolarki w tych budynkach znacznie odbiegają od...

W Polsce jest około 6 mln budynków mieszkalnych, z czego ponad 404 tys. zostało wybudowane przed rokiem 1918. Standardy dotyczące izolacyjności cieplnej stolarki w tych budynkach znacznie odbiegają od obecnych wymagań. Dlatego właśnie w tych budynkach tkwi największy potencjał oszczędności energii.

Farby KABE Nowoczesne systemy ociepleń KABE THERM z tynkami natryskowymi AKORD

Nowoczesne systemy ociepleń KABE THERM z tynkami natryskowymi AKORD Nowoczesne systemy ociepleń KABE THERM  z tynkami natryskowymi AKORD

Bogata oferta systemów ociepleń KABE THERM zawiera kompletny zestaw systemów ociepleń z tynkami do natryskowego (mechanicznego) wykonywania ochronno-dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich....

Bogata oferta systemów ociepleń KABE THERM zawiera kompletny zestaw systemów ociepleń z tynkami do natryskowego (mechanicznego) wykonywania ochronno-dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich. Natryskowe tynki cienkowarstwowe AKORD firmy Farby KABE, w stosunku do tynków wykonywanych ręcznie, wyróżniają się łatwą aplikacją, wysoką wydajnością, a przede wszystkim wyjątkowo równomierną i wyraźną fakturą.

crynoline.pl Jakie są zastosowania drabiny wysuwanej w branży przemysłowej?

Jakie są zastosowania drabiny wysuwanej w branży przemysłowej? Jakie są zastosowania drabiny wysuwanej w branży przemysłowej?

Drabina wykorzystywana jest najczęściej jako narzędzie pracy, umożliwiające dostanie się na odpowiednią wysokość. Ma jednak też inne zastosowania. Często jest wymaganym elementem konstrukcyjnym budynku,...

Drabina wykorzystywana jest najczęściej jako narzędzie pracy, umożliwiające dostanie się na odpowiednią wysokość. Ma jednak też inne zastosowania. Często jest wymaganym elementem konstrukcyjnym budynku, służącym m.in. do ewakuacji.

Portalokienny.pl Okna dachowe – nowoczesne rozwiązania

Okna dachowe – nowoczesne rozwiązania Okna dachowe – nowoczesne rozwiązania

Okna dachowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala wprowadzić do pomieszczeń naturalne światło oraz zapewniać im odpowiednią wentylację W dzisiejszych czasach, okna dachowe oferują wiele innowacyjnych...

Okna dachowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala wprowadzić do pomieszczeń naturalne światło oraz zapewniać im odpowiednią wentylację W dzisiejszych czasach, okna dachowe oferują wiele innowacyjnych możliwości, takich jak automatyczne sterowanie, czy funkcja samoczyszczenia, co przyczynia się do poprawy komfortu i oszczędności energii.

Celuterm Sp. z o.o. Ocieplenie poddasza wełną celulozową – dlaczego warto wybrać ten materiał?

Ocieplenie poddasza wełną celulozową – dlaczego warto wybrać ten materiał? Ocieplenie poddasza wełną celulozową – dlaczego warto wybrać ten materiał?

Ocieplanie poddasza to kluczowy element w procesie termomodernizacji budynku. Dobrze wykonana izolacja przyczyni się do oszczędności na ogrzewaniu, poprawi komfort mieszkańców oraz zredukuje emisję CO2....

Ocieplanie poddasza to kluczowy element w procesie termomodernizacji budynku. Dobrze wykonana izolacja przyczyni się do oszczędności na ogrzewaniu, poprawi komfort mieszkańców oraz zredukuje emisję CO2. W ostatnim czasie rośnie popularność ocieplenia poddasza celulozą.

Blachotrapez Na co zwrócić uwagę, wybierając podbitkę dachową do domu?

Na co zwrócić uwagę, wybierając podbitkę dachową do domu? Na co zwrócić uwagę, wybierając podbitkę dachową do domu?

Podbitka dachowa to element, który pełni funkcję zabezpieczającą krokwie w dachach, które nie są w pełni zabudowane. Jednocześnie wpływa na estetykę całego domu, ma funkcję wentylacyjną oraz zapewnia izolację...

Podbitka dachowa to element, który pełni funkcję zabezpieczającą krokwie w dachach, które nie są w pełni zabudowane. Jednocześnie wpływa na estetykę całego domu, ma funkcję wentylacyjną oraz zapewnia izolację termiczną. Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak drewno, panele PVC, metal, płyty OSB i styropian lub tynk. Co jeszcze warto wiedzieć o podbitce dachowej?

Ultrapur Sp. z o.o. Izolacja z piany poliuretanowej – skuteczne ocieplenie poddasza

Izolacja z piany poliuretanowej – skuteczne ocieplenie poddasza Izolacja z piany poliuretanowej – skuteczne ocieplenie poddasza

Jak uniknąć wysokich kosztów ogrzewania, przeciągów oraz efektu zimnych ścian? Poznaj zalety izolacji z piany poliuretanowej Ultrapur – laureata wyróżnienia „Perły Jakości QI 2023”.

Jak uniknąć wysokich kosztów ogrzewania, przeciągów oraz efektu zimnych ścian? Poznaj zalety izolacji z piany poliuretanowej Ultrapur – laureata wyróżnienia „Perły Jakości QI 2023”.

Canada Waterproof System Jak zapobiec przeciekaniu dachu i tarasu?

Jak zapobiec przeciekaniu dachu i tarasu? Jak zapobiec przeciekaniu dachu i tarasu?

Dachy, balkony i tarasy to zewnętrzne elementy konstrukcyjne budynku przez cały rok wystawione na destrukcyjne działanie różnych warunków i czynników atmosferycznych. Aby uniknąć kłopotliwych awarii oraz...

Dachy, balkony i tarasy to zewnętrzne elementy konstrukcyjne budynku przez cały rok wystawione na destrukcyjne działanie różnych warunków i czynników atmosferycznych. Aby uniknąć kłopotliwych awarii oraz kosztownych napraw, warto dobrze zabezpieczyć ich powierzchnie przed kontaktem z wodą.

Drewnolandia Domki letniskowe – jakie rozwiązania dotyczące ogrzewania warto zastosować?

Domki letniskowe – jakie rozwiązania dotyczące ogrzewania warto zastosować? Domki letniskowe – jakie rozwiązania dotyczące ogrzewania warto zastosować?

Domki letniskowe to doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks, szczególnie w okresie letnim. Zimowe miesiące mogą być już mniej przyjemne, gdyż trudno się ogrzać w takim obiekcie – zwłaszcza kiedy nie ma...

Domki letniskowe to doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks, szczególnie w okresie letnim. Zimowe miesiące mogą być już mniej przyjemne, gdyż trudno się ogrzać w takim obiekcie – zwłaszcza kiedy nie ma tam dostępu do centralnego ogrzewania. Wiele osób, które posiadają domek letniskowy, zastanawia się nad tym, jakie rozwiązania dotyczące ogrzewania warto w nim zastosować.

PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek Jak wybrać system ociepleń?

Jak wybrać system ociepleń? Jak wybrać system ociepleń?

Prawidłowo zaprojektowane i wykonane ocieplenie przegród w budynku pozwala zmniejszyć zużycie energii, a co za tym idzie obniżyć koszty eksploatacji i domowe rachunki.

Prawidłowo zaprojektowane i wykonane ocieplenie przegród w budynku pozwala zmniejszyć zużycie energii, a co za tym idzie obniżyć koszty eksploatacji i domowe rachunki.

Grupa Pracuj S.A. Jak łączyć studia z pracą?

Jak łączyć studia z pracą? Jak łączyć studia z pracą?

Studia i praca to dwa ważne elementy w życiu dorastającej osoby, które dla wielu stanowią klucz do osiągnięcia sukcesu i realizacji swoich celów w przyszłości. Jednak połączenie tych dwóch dziedzin niekiedy...

Studia i praca to dwa ważne elementy w życiu dorastającej osoby, które dla wielu stanowią klucz do osiągnięcia sukcesu i realizacji swoich celów w przyszłości. Jednak połączenie tych dwóch dziedzin niekiedy może być trudne i wymagające. Jak więc pogodzić obowiązki studenckie i odnieść sukces zarówno w nauce, jak i pracy? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Follmann Chemia Polska – Oddział Triflex Polska Renowacja balkonów i tarasów – na co zwracać uwagę?

Renowacja balkonów i tarasów – na co zwracać uwagę? Renowacja balkonów i tarasów – na co zwracać uwagę?

Wiele mieszkań i dachów posiada niewykorzystywane do tej pory tarasy lub balkony. W ostatnim czasie coraz więcej właścicieli mieszkań docenia ich urok i wartość. Zaniedbywane przez długi czas, przeważnie...

Wiele mieszkań i dachów posiada niewykorzystywane do tej pory tarasy lub balkony. W ostatnim czasie coraz więcej właścicieli mieszkań docenia ich urok i wartość. Zaniedbywane przez długi czas, przeważnie są w stanie nienadającym się do użytku i wymagają remontu. Jakich należy użyć materiałów, aby naprawa była prawidłowo wykonana, a efekt był trwały?

Wybrane dla Ciebie

Odkryj trendy projektowania elewacji »

Odkryj trendy projektowania elewacji » Odkryj trendy projektowania elewacji »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec » Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Jak poprawić izolacyjność akustyczną ścian murowanych »

Jak poprawić izolacyjność akustyczną ścian murowanych »  Jak poprawić izolacyjność akustyczną ścian murowanych »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych » Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny » Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.