Publikacje dr inż. Józef Adamowski
dr inż. Zygmunt Matkowski, dr inż. Józef Adamowski Materiały do wykonywania warstw hydroizolacyjnych w dachach płaskich
Dachy płaskie są jednym z rodzajów przekryć, jakie można wykonać nad obiektami budowlanymi. Stosowanie dachów płaskich uzależnione jest od lokalizacji obiektu, uwarunkowań ekonomicznych, estetycznych,...
Dachy płaskie są jednym z rodzajów przekryć, jakie można wykonać nad obiektami budowlanymi. Stosowanie dachów płaskich uzależnione jest od lokalizacji obiektu, uwarunkowań ekonomicznych, estetycznych, politycznych (lata 60. i 70. XX w. w Polsce), materiałowych (w szczególności pokryć dachowych), zapisów zawartych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a także zmieniających się okresowo tendencji projektowych. Jak projektować i wykonywać warstwy hydroizolacyjne w dachach płaskich?
dr inż. Józef Adamowski Ogólne zasady projektowania i wykonywania dachów płaskich, odwróconych i zielonych (cz. 2.)
Niniejszy artykuł stanowi kontynuację opracowania, poświęconego podstawowym informacjom o stropodachach - ogólnym wymaganiom dotyczącym projektowania i wykonawstwa oraz klasyfikacji stropodachów.
Niniejszy artykuł stanowi kontynuację opracowania, poświęconego podstawowym informacjom o stropodachach - ogólnym wymaganiom dotyczącym projektowania i wykonawstwa oraz klasyfikacji stropodachów.
dr inż. Józef Adamowski Ogólne zasady projektowania i wykonywania dachów płaskich, odwróconych i zielonych (cz. 3.)
Kolejna już część opracowania dotyczącego dachów płaskich odwróconych i zielonych. Autor opisuje tu podstawy projektowania dachów odwróconych i zielonych. Przedstawia zalety stropodachów odwróconych oraz...
Kolejna już część opracowania dotyczącego dachów płaskich odwróconych i zielonych. Autor opisuje tu podstawy projektowania dachów odwróconych i zielonych. Przedstawia zalety stropodachów odwróconych oraz charakterystykę dachu balastowego, zielonego, zalety takich rozwiązań oraz uwagi projektowo-wykonawcze.
dr inż. Józef Adamowski Ogólne zasady projektowania i wykonywania dachów płaskich, odwróconych i zielonych (cz. 1.)
W polskiej praktyce budowlanej określenie stropodach jest używane najczęściej w odniesieniu do dachów o małym kącie nachylenia (spadek 5–20%) i dlatego często nazywa się je dachami płaskimi. Stropodachy...
W polskiej praktyce budowlanej określenie stropodach jest używane najczęściej w odniesieniu do dachów o małym kącie nachylenia (spadek 5–20%) i dlatego często nazywa się je dachami płaskimi. Stropodachy o spadku powyżej 20%, określane mianem stropodachów stromych, najczęściej spotykane są w obiektach przemysłowych. W odniesieniu do nich ze względu na charakterystyczny kształt stosuje się określenie „dachy szedowe” (lub inne, równoznaczne – dachy płaskie).