Rafał Gajewski, dyrektor pionu handlowego, członek zarządu Cemex Polska
Cemex Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu 22 października w Warszawie zorganizował spotkanie, które zgromadziło blisko 200 uczestników. Data spotkania została wybrana nieprzypadkowo – zbiegła się z 200-leciem patentu na cement portlandzki.
Prawie 120 tys. zł – taką kwotę przeznaczy Fundacja Cemex na wsparcie inicjatyw zgłoszonych w Konkursie Wolontariatu. Dzięki przyznanym grantom, pracownicy i pracowniczki Cemex zrealizują w całym kraju...
Prawie 120 tys. zł – taką kwotę przeznaczy Fundacja Cemex na wsparcie inicjatyw zgłoszonych w Konkursie Wolontariatu. Dzięki przyznanym grantom, pracownicy i pracowniczki Cemex zrealizują w całym kraju 24 projekty.
W 2023 r. Cemex Polska uzyskał 9 nowych certyfikatów i deklaracji środowiskowych III typu tzw. EPD (ang. Environmental Product Declaration) na wszystkie cementy produkowane w trzech zakładach firmy: w...
W 2023 r. Cemex Polska uzyskał 9 nowych certyfikatów i deklaracji środowiskowych III typu tzw. EPD (ang. Environmental Product Declaration) na wszystkie cementy produkowane w trzech zakładach firmy: w Chełmie, Rudnikach i Gdyni. Deklaracja EPD to ważny dokument, który potwierdza oddziaływanie produktu na środowisko naturalne w całym jego cyklu życia (Life Cycle Assessement – LCA).
Wśród uczestników znaleźli się liderzy z branży, eksperci ze świata nauki, architekci, projektanci, producenci, inwestorzy, przedstawiciele stowarzyszeń i mediów branżowych. O randze spotkania świadczyło uczestnictwo Ministra Przemysława Koperskiego – podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Inauguracji seminarium dokonali wspólnie: Rafał Gajewski – członek zarządu, dyrektor pionu handlowego Cemex Polska oraz Krzysztof Kieres – przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu.
Wśród prelegentów seminarium znaleźli się m.in. Roman Młodkowski, prezes zarządu Telewizji Biznes24, który z perspektywy eksperta i popularyzatora innowacyjnych rozwiązań ekonomicznych poruszył kwestię szans i motywów rozwoju branży budowlanej na tle innych sektorów gospodarki krajowej i międzynarodowej. Nawiązał do Cemex Ventures, prezentując cztery obszary rozwoju, które Cemex realizuje, wspierając innowacje i startupy (wyższa produktywność, zielone budownictwo, łańcuch dostaw i przyszłość budownictwa).
Perspektywy rynku budowlanego, kluczowe trendy i najbardziej prawdopodobne scenariusze rozwoju przygotowali analitycy – Szymon Jungiewicz, główny analityk PMR oraz Maciej Gazda, ekonometryk PMR. Dla organizatorów istotne było umożliwienie uczestnikom seminarium podzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat sytuacji w branży. Każdy z gości mógł wziąć udział w głosowaniach w czasie rzeczywistym za pomocą specjalnego systemu udostępnionego przez organizatorów.
„Przepisy ESG, redukcja i monitorowanie śladu węglowego będą wielkim wyzwaniem, aby w nadchodzących latach wprowadzić zmiany w technologii budownictwa i sprostać olbrzymiemu potencjałowi, który stoi przed rynkiem budowlanym w Polsce” – podkreślił Szymon Jungiewicz.
Za największy i najbardziej stabilny potencjał wzrostu w kolejnych latach obaj eksperci uznali budownictwo inżynieryjne, w tym drogowe i energetyczne, których rozwój zapowiada się najbardziej obiecująco, wyprzedzając segment mieszkaniowy i budownictwo usługowe.
Szczególną uwagę uczestników przyciągnęło wystąpienie Davide Zampiniego z Cemex Global R&D, który udowadniał, że beton jest przyszłością budownictwa i prognozował jak będzie rozwijał się na przestrzeni kolejnych lat.
„Fundament został już położony. Czas na działanie i transformację branży oraz ewolucje jej systemu wartości. Dzięki temu będziemy budować lepszą zrównoważoną przyszłość. Nie ma przyszłości bez betonu” – podkreślił Davide Zampini.
Dzięki obecności architekta – Przemo Łukasika z Medusa Group, laureata Nagrody Roku SARP 2024 uczestnicy mogli z innej perspektywy spojrzeć na proces dekarbonizacji. Według niego drogą do neutralności muszą podążać wspólnie wszyscy uczestnicy procesu budowlanego: architekci, projektanci, wykonawcy, producenci materiałów budowlanych i inwestorzy.
Podczas seminarium odbyła się debata pt. „Czy dekarbonizacja jest szansą na rozwój budownictwa”.
Seminarium było również okazją do podsumowania III edycji konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”, skierowanego do absolwentów uczelni technicznych.
O budownictwie przyszłości i ewolucji budowania w kontekście zmian klimatu uczestnicy dowiedzieli się z prelekcji profesora dr hab. inż. Andrzeja Garbacza z Politechniki Warszawskiej. Jego zdaniem zmiany klimatyczne możemy postrzegać jako szansę, a nawet siłę napędową rozwoju budownictwa. Sporym wyzwaniem mogą okazać się natomiast fala renowacji starszych budynków, a przyszłość branży budowlanej będzie kształtować się poprzez dalszy rozwój BIM i szeroko pojętej cyfryzacji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, automatyzacji i robotyzacji w prefabrykacji modułowej, zaawansowanym technologiom oraz innowacyjnym materiałom.
O tym, jak ogromnego skoku technologicznego od 2017 r. dokonał Cemex w przygotowaniu i wprowadzeniu na rynek szerokiego portfolio cementów niskoemisyjnych pod marką Vertua® opowiedział uczestnikom seminarium dr inż. Piotr Górak – menadżer doradztwa technicznego pionu handlowego Cemex Polska. Obecnie w portfolio cementów Cemex znajduje się aż 9 produktów o obniżonej emisji CO2, co jest owocem wielu badań i prac rozwojowo-badawczych. Już w roku 2026 Cemex planuje zastąpić wszystkie cementy z grupy CEM I, a w ich miejsce pojawią się nowoczesne cementy CEM IV, CEM V.
Seminarium było również okazją do podsumowania III edycji konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”, skierowanego do absolwentów uczelni technicznych oraz zapowiedzi jego kolejnej edycji.
Ważnym elementem seminarium stała się debata pt. „Czy dekarbonizacja jest szansą na rozwój budownictwa”, do której organizatorzy zaprosili: Jarosława Fiutowskiego – członka zarządu do spraw polityki ESG i zrównoważonego budownictwa, Ghelamco Poland; Karola Nieradkę – architekta i managera biura projektowego Maxberg w Szczecinie oraz Łukasza Rymarza – głównego specjalistę z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Prowadzącym debatę był Zbigniew Pilch, dyrektor marketingu i public relations Stowarzyszenia Producentów Cementu.
Tematem przewodnim debaty była kwestia zmian w budownictwie oraz ich postrzegania przez uczestników procesu budowlanego.
Łukasz Rymarz odniósł się do zmian w przepisach prawnych, których możemy się spodziewać w najbliższym czasie i ich wpływie na dekarbonizację. Większość regulacji odbywa się na poziomie unijnym i istnieje konieczność dostosowania prawa krajowego oraz aktów wykonawczych. Charakterystyka energetyczna to perspektywa najbliższych 2 lat, natomiast wprowadzenie rozporządzenia dotyczącego wyrobów budowlanych, powinno nastąpić już 5 listopada.
„Cement jest jednym w wyrobów, który w pierwszej kolejności zostanie przesłany jako zlecenie normalizacyjne” – podkreślił Łukasz Rymarz.
Jedną z regulacji, która wchodzi w życie z początkiem 2025 r. jest obowiązek raportowania ESG (Environmental Social Governance). O korzyściach, jakie dostrzegają firmy z wprowadzenia wspomnianej strategii w relacjach z inwestorami i klientami mówił natomiast Jarosław Fiutowski z Ghelamco Poland.
Do kwestii współpracy architektów z innymi uczestnikami rynku oraz tego, w jaki sposób architekci podchodzą do projektowania, odniósł się z kolei architekt Karol Nieradka. Producenci mają większą presję na zmiany niż architekci.
O przygotowaniu środowiska architektów do projektowania w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa wypowiedział się również architekt Maciej Kuryłowicz – wiceprezes SARP, który wskazał, że architekci zobligowani są do działania zgodnie z przepisami oraz uzgodnieniami z inwestorami, aby realizować wspólne cele.
Po zakończeniu części seminaryjnej uczestnicy mogli obejrzeć unikatową wystawę „200 lat patentu na cement portlandzki Josepha Aspdina. 200 lat budownictwa betonowego”. Była to wyjątkowa podróż ścieżkami historii cementu i betonu od XIX wieku aż po czasy współczesne. Autorką wystawy była architekt Ewelina Szeląg.
Według jej zamierzenia podczas zwiedzania wystawy zostały zaprezentowane kluczowe postacie, wynalazki i obiekty, które wpisały się w historię ery budownictwa betonowego.
Podczas inauguracji wystawy organizatorzy uhonorowali okolicznościowymi statuetkami dwie osoby zasłużone dla rozwoju przemysłu cementowego w Polsce: prof. dr inż. Jana Deję, dyrektora wykonawczego Stowarzyszenia Producentów Cementu, Profesora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Tadeusza Radzięciaka, dyrektora Pionu Produkcji i Technologii Cementu, członka zarządu Cemex Polska.
Zorganizowane wydarzenie wpisuje się w globalną strategię Cemex „Future in Action”, która za cel nadrzędny stawia sobie redukcję emisji CO2 w zakładach produkcyjnych. Firma regularnie organizuje seminaria i szkolenia dla klientów, omawiając aktualne wyzwania stojące przed branżą budowlaną w dobie zmieniających się warunków klimatycznych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji seminarium były „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”.
W okresie styczeń-kwiecień br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym...
W okresie styczeń-kwiecień br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w kwietniu 2024 r. była niższa...
Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w kwietniu 2024 r. była niższa o 2% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (w kwietniu ub.r. wzrost o 1,1%) oraz wyższa o 9% w stosunku do marca br. (w 2023 r. spadek o 3,6%).
W bieżącym miesiącu wskaźnik koniunktury kształtuje się na poziomie minus 2,3 (przed miesiącem minus 2,6). Poprawę koniunktury sygnalizuje 11,2% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 13,5% (przed miesiącem...
W bieżącym miesiącu wskaźnik koniunktury kształtuje się na poziomie minus 2,3 (przed miesiącem minus 2,6). Poprawę koniunktury sygnalizuje 11,2% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 13,5% (przed miesiącem odpowiednio 11,7% i 14,3%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
Pomimo przejściowej korekty, czyli reakcji rynku na boom inwestycyjny, długoterminowe perspektywy dla rynków pokryć dachowych nadal są obiecujące. Jakie czynniki będą w najbliższych latach wspierać proces...
Pomimo przejściowej korekty, czyli reakcji rynku na boom inwestycyjny, długoterminowe perspektywy dla rynków pokryć dachowych nadal są obiecujące. Jakie czynniki będą w najbliższych latach wspierać proces odbudowy potencjału rynków pokryć dachowych?
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Obecne warunki techniczne, jakim powinny...
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Obecne warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, będą obowiązywały o dwa lata dłużej.
Eksperci z Europejskiego Centrum Czystego Powietrza (ECAC) zbadali, jak poprawa jakości powietrza wpłynęła na nasze zdrowie. Analiza objęła mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego...
Eksperci z Europejskiego Centrum Czystego Powietrza (ECAC) zbadali, jak poprawa jakości powietrza wpłynęła na nasze zdrowie. Analiza objęła mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego w latach 2018–2022. Walka o czystsze powietrze przyniosła skutek – to aż 25 tysięcy przedwczesnych gonów mniej.
Dąbrowskiego, Zakładowa, Kolejowa, Zatorska, Białowieska i Hermanowska to wrocławskie lokalizacje inwestycji PFR Nieruchomości. W 2016 r. spółka udostępniła w stolicy Dolnego Śląska pierwsze mieszkania...
Dąbrowskiego, Zakładowa, Kolejowa, Zatorska, Białowieska i Hermanowska to wrocławskie lokalizacje inwestycji PFR Nieruchomości. W 2016 r. spółka udostępniła w stolicy Dolnego Śląska pierwsze mieszkania na wynajem. Dziś do dyspozycji najemców jest ponad 700 mieszkań. Kolejne ponad 2,6 tysiąca znajduje się na różnych etapach realizacji – w budowie, z pozwoleniem na budowę i w projektowaniu.
Potencjał polskiego rynku budowlanego w perspektywie do 2029 r. pozostaje znaczący. Jakie czynniki na to wpływają? Zdecydowana większość planowanych inwestycji zlokalizowana jest na obszarze sześciu najbardziej...
Potencjał polskiego rynku budowlanego w perspektywie do 2029 r. pozostaje znaczący. Jakie czynniki na to wpływają? Zdecydowana większość planowanych inwestycji zlokalizowana jest na obszarze sześciu najbardziej rozwiniętych województw, które łącznie odpowiadają za dwie trzecie rynku budowlanego.
Masz problem z wodą i wilgocią w domu? Skorzystaj z oferty Centrum Hydroizolacji Sika skierowanego do profesjonalistów z branży budowlanej. Służy propagowaniu wiedzy oraz szkoleniu fachowców w zakresie...
Masz problem z wodą i wilgocią w domu? Skorzystaj z oferty Centrum Hydroizolacji Sika skierowanego do profesjonalistów z branży budowlanej. Służy propagowaniu wiedzy oraz szkoleniu fachowców w zakresie ochrony przed działaniem wilgoci i wody w budynkach. Bogata ekspozycja materiałów hydroizolacyjnych ułatwia poznanie technologii oraz dobór odpowiednich rozwiązań.
XVIII Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia DAFA, obradujące 16 maja br. w Mszczonowie, wybrało nowe władze Stowarzyszenia na lata 2024–2027. Stanowisko prezesa Stowarzyszenia powierzono Piotrowi Szymczykowi.
XVIII Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia DAFA, obradujące 16 maja br. w Mszczonowie, wybrało nowe władze Stowarzyszenia na lata 2024–2027. Stanowisko prezesa Stowarzyszenia powierzono Piotrowi Szymczykowi.
Przyjęcie przez Radę Unii Europejskiej rewizji tzw. Dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive, EPBD) było procesem długotrwałym i złożonym, ale wejście w życie znowelizowanej wersji...
Przyjęcie przez Radę Unii Europejskiej rewizji tzw. Dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive, EPBD) było procesem długotrwałym i złożonym, ale wejście w życie znowelizowanej wersji dyrektywy to szansa na wdrożenie działań mających na celu nie tylko poprawę stanu budynków, czy komfortu ich użytkowania, ale też na obniżenie zużycia energii w sektorze budynków, a więc niższe emisje gazów cieplarnianych.
Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Od początku istnienia organizacja reprezentuje interesy swoich członków –...
Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Od początku istnienia organizacja reprezentuje interesy swoich członków – firm produkcyjno-handlowo-usługowych działających w Polsce w branży poliuretanowej – oraz aktywnie promuje izolacje poliuretanowe i upowszechnia korzyści wynikające ze stosowania izolacji termicznej, ze szczególnym uwzględnieniem pianek PUR i PIR.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże samorządom niemal pół miliarda złotych (488 mln), by wesprzeć je w realizacji programu „Czyste Powietrze”. Program promuje kompleksową termomodernizację...
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże samorządom niemal pół miliarda złotych (488 mln), by wesprzeć je w realizacji programu „Czyste Powietrze”. Program promuje kompleksową termomodernizację domów w całej Polsce, w tym wymianę starych kotłów.
NFOŚiGW dofinansuje 19 samorządom Miejskie Plany Adaptacji do zmian klimatu – tzw. MPA, przeznaczając na ten cel 2,8 miliona zł ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat, Środowisko...
NFOŚiGW dofinansuje 19 samorządom Miejskie Plany Adaptacji do zmian klimatu – tzw. MPA, przeznaczając na ten cel 2,8 miliona zł ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat, Środowisko (FEnIKS). Kolejny nabór na opracowania planów przewidziany jest na czwarty kwartał tego roku.
Od stycznia do maja br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba...
Od stycznia do maja br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych budów.
Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w maju 2024 r. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 6,5% w porównaniu...
Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w maju 2024 r. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 6,5% w porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. (w maju ub.r. spadek o 0,6%) oraz wyższa o 7% w stosunku do kwietnia br. (przed rokiem wzrost o 12,2%).
Od 1 lipca 2024 r. w stolicy działa Strefa Czystego Transportu (SCT). Nowe przepisy mają poprawić jakość powietrza i zdrowie mieszkańców poprzez ograniczenie wjazdu pojazdów o wysokiej emisji spalin. Polski...
Od 1 lipca 2024 r. w stolicy działa Strefa Czystego Transportu (SCT). Nowe przepisy mają poprawić jakość powietrza i zdrowie mieszkańców poprzez ograniczenie wjazdu pojazdów o wysokiej emisji spalin. Polski Alarm Smogowy rozpoczyna kampanię promującą Strefę.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o trwających konsultacjach publicznych projektu rozporządzenia w sprawie zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków oraz świadectw...
Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o trwających konsultacjach publicznych projektu rozporządzenia w sprawie zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków oraz świadectw charakterystyki energetycznej. Klasy charakterystyki energetycznej budynków mają być ułatwieniem dla właścicieli, kupujących oraz najemców budynków i lokali.
W zakładzie Heidelberg Materials Polska w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim rusza instalacja, która po raz pierwszy w Polsce umożliwi recykling odpadów betonowych na skalę przemysłową. Inwestycja...
W zakładzie Heidelberg Materials Polska w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim rusza instalacja, która po raz pierwszy w Polsce umożliwi recykling odpadów betonowych na skalę przemysłową. Inwestycja w Dąbrowie Górniczej znajduje się obecnie w fazie zaawansowanego rozruchu. Dzięki instalacji będzie można przetwarzać do 100 ton odpadów betonowych na godzinę.
Z raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2024–2029” wynika, że po dwóch latach dynamicznych wzrostów w 2023 r. wartość rynku wyrobów betonowych zmalała w ujęciu nominalnym o ok....
Z raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2024–2029” wynika, że po dwóch latach dynamicznych wzrostów w 2023 r. wartość rynku wyrobów betonowych zmalała w ujęciu nominalnym o ok. 15%, do poziomu 11 mld zł. Na najbliższe lata eksperci przewidują umiarkowane tempo odbudowy wartości rynku.
Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali. W związku z wymaganiami dotyczącymi...
Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali. W związku z wymaganiami dotyczącymi odpowiedniej klasy przeciwpoślizgowości, na schodach stosuje się żywice z dodatkami, takimi jak piasek kwarcowy, płatki, kruszywo marmurowe. Wykorzystanie różnych materiałów i technologii pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne, odpowiednie do pomieszczeń przemysłowych oraz bardziej eleganckich,...
Pomimo przejściowej głębokiej korekty, przyszłość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce wygląda pozytywnie. Po dwucyfrowych realnych spadkach odnotowanych w latach 2022–2023, od 2024 r. rynek termoizolacji...
Pomimo przejściowej głębokiej korekty, przyszłość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce wygląda pozytywnie. Po dwucyfrowych realnych spadkach odnotowanych w latach 2022–2023, od 2024 r. rynek termoizolacji stopniowo odbudowuje swoją pozycję, głównie za sprawą ożywienia w budownictwie mieszkaniowym. W ujęciu długoterminowym, powinno rosnąć znaczenie segmentu remontów i modernizacji.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.