Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Czyste Powietrze bez osłon przeciwsłonecznych i smarthome

Materiały prasowe | 2023-09-05
„Czyste Powietrze” bez osłon przeciwsłonecznych i smarthome, fot. POiD

„Czyste Powietrze” bez osłon przeciwsłonecznych i smarthome, fot. POiD

NFOŚiGW odpowiedział na postulaty branży solarki otworowej w sprawie rozszerzenia listy produktów w programie „Czyste Powietrze” o osłony przeciwsłoneczne i rozwiązania inteligentnego zarządzania urządzeniami.

Zobacz także

Materiały prasowe news Ponad 100 tys. wniosków w programie Czyste Powietrze w 2023 r.

Ponad 100 tys. wniosków w programie Czyste Powietrze w 2023 r. Ponad 100 tys. wniosków w programie Czyste Powietrze w 2023 r.

W pierwszej połowie br. Polacy złożyli 101 173 wnioski w programie „Czyste Powietrze”. W całym 2022 r. wniosków było 158 tysięcy. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzięki zmianom wprowadzonym...

W pierwszej połowie br. Polacy złożyli 101 173 wnioski w programie „Czyste Powietrze”. W całym 2022 r. wniosków było 158 tysięcy. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzięki zmianom wprowadzonym w styczniu tego roku. Umożliwiają one skorzystanie z dotacji nawet do 136 200 złotych na remont i termomodernizację domu.

Eko-Okna S.A. Zdobywaj wiedzę i klientów – bezpłatne szkolenia Eko-Okien z programu Czyste Powietrze 3.0

Zdobywaj wiedzę i klientów – bezpłatne szkolenia Eko-Okien z programu Czyste Powietrze 3.0 Zdobywaj wiedzę i klientów – bezpłatne szkolenia Eko-Okien z programu Czyste Powietrze 3.0

Eko-Okna to wiodący producent energooszczędnych okien i drzwi. Firma oferuje bezpłatne webinary dotyczące wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze 3.0”.

Eko-Okna to wiodący producent energooszczędnych okien i drzwi. Firma oferuje bezpłatne webinary dotyczące wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze 3.0”.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany okien?

Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany okien? Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany okien?

Kompleksowa wymiana stolarki okiennej to ważny etap termomodernizacji domu i skuteczny sposób na zmniejszenie zużycia energii, ograniczenie kosztów ogrzewania budynku oraz poprawę komfortu życia. Dostępnych...

Kompleksowa wymiana stolarki okiennej to ważny etap termomodernizacji domu i skuteczny sposób na zmniejszenie zużycia energii, ograniczenie kosztów ogrzewania budynku oraz poprawę komfortu życia. Dostępnych jest kilka programów zapewniających dotacje w tym zakresie. W zależności od dochodów można zyskać nawet 100% dofinansowania. Jak skorzystać ze wsparcia?

Najnowsza wersja programu „Czyste Powietrze”, która obowiązuje od stycznia tego roku, kładzie szczególny nacisk na kompleksową termomodernizację. Dotacje można otrzymać na wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Według przedstawicieli branży stolarki program można uzupełnić o produkty, które zapewnią kompleksową termomodernizację z uwzględnieniem optymalizacji zużycia oraz kosztów energii. 

Dlatego we wniosku POiD, kierowanego do zastępcy prezesa zarządu NFOŚiGW Pawła Mirowskiego, znalazł się postulat o rozszerzenie finansowania na wewnętrzne i zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne i rozwiązania inteligentnego sterowania urządzeniami domowymi.

pawel wroblewski poid

Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD

„Efekty ostatnich zmian w programie «Czyste Powietrze» są widoczne chociażby w wyraźnym zwiększeniu ilości składanych i rozpatrzonych wniosków. Skalę widać w każdym regionie. Przykładowo w województwie mazowieckim w maju ub.r. liczba złożonych wniosków wynosiła około 1400, w maju tego roku jest to blisko 53 000 wniosków, z czego liczba podpisanych umów to ponad 47 000. Pamiętajmy jednak, że mamy do nadrobienia poprzednie 3 lata, kiedy program nie przynosił efektów, dlatego konieczne jest wprowadzenie kolejnych udoskonaleń. Widzimy jeszcze wiele możliwości, które wpłyną nie tylko na większe zainteresowanie beneficjentów, ale także zwiększenie efektywności energetycznej budynków i ich kompleksowej, długoterminowej termomodernizacji” – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD.

NFOŚiGW nie chce rozszerzyć listy produktów z dofinansowaniem w programie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w odpowiedzi na postulaty branży odpowiada, że nie uwzględni w programie „Czyste Powietrze” dofinansowania osłon przeciwsłonecznych i rozwiązań do inteligentnego zarządzania urządzeniami domowymi. NFOŚiGW uzależnia swoją decyzję od podstawowych potrzeb budynków jednorodzinnych.

Ponad 2 mln budynków wymaga wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowe efektywne źródła ciepła, a ponad 2 razy więcej wymaga pilnych działań termomodernizacyjnych. Potrzeby te sprawiają, że PPCP jest programem masowym o bardzo dużej skali, więc wymogi muszą być możliwie jasne i w pierwszej kolejności nakierowane na działania najbardziej niezbędne i przynoszące największe efekty przy danych nakładach finansowych.

W odpowiedzi na pismo Związku POiD z 6 lipca 2023, skierowane do Pawła Mirowskiego, zastępcy prezesa zarządu NFOŚiGW, czytamy: „Dostrzegamy wskazane zalety systemów do zarządzania energią, jednak w chwili obecnej, biorąc pod uwagę ogromne, bardziej podstawowe potrzeby termomodernizacyjne budynków jednorodzinnych w Polsce nie planujemy w najbliższym czasie rozszerzenia dofinansowania w tym zakresie. Jedynie podstawowa regulacja temperatury, taka jak głowice, zawory termostatyczne i elektroniczne regulatory pokojowe, mogą być kosztem kwalifikowanym w ramach kategorii „instalacja centralnego ogrzewania oraz instalacja ciepłej wody użytkowej”.

NFOŚiGW negatywnie odniósł się do uwzględnienia w kosztach kwalifikowanych osłon przeciwsłonecznych. Analizowana jest jednak możliwość dopuszczenia do kosztów objętych dofinasowaniem takich osłon w przedsięwzięciach związanych z wymianą okien i dociepleniem ścian lub gdy okna i ściany już spełniają wymogi programu. Zakup i montaż takich osłon wiążą się jednak z dużym kosztem, a osiągnięty efekt w bardzo dużym stopniu zależy od właściwej eksploatacji, czyli dużej świadomości właściwego użytkowania, co w przypadku znaczącej grupy beneficjentów PPCP nie może być obligatoryjnie zakładane. Możliwość dofinansowania takich osłon może spowodować, że mniej świadomi użytkownicy zdecydują się na ich zakup i montaż, co, ze względu na ograniczenie kwoty maksymalnej dotacji, może skutkować brakiem realizacji innych bardziej podstawowych prac przynoszących większe efekty (niezależne od zachowań użytkowników).

Związek POiD będzie prowadził dalsze rozmowy w sprawie postulatów. 

„Proponowane zmiany mają ogromne znaczenie co najmniej z kilku powodów: pozwalają redukować CO2, zwiększają efektywność energetyczną budynków, ale dają też możliwość zwiększenia świadomości na temat technologii i ich rozwój” – dodaje Paweł Wróblewski.

Budynki mieszkalne a zmiany klimatyczne

Budynki są odpowiedzialne za znaczną część globalnego zużycia energii. Ponadto, są one podatne na zmiany klimatu – co może wpływać zarówno na cechy konstrukcyjne, jak i na warunki wewnętrzne budynku. Niezdolność do właściwej regulacji temperatury w pomieszczeniach może powodować dyskomfort termiczny użytkowników, potencjalnie powodując negatywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i wydajność. Zadaniem programu „Czyste Powietrze” jest odwrócenie tych tendencji.

„Konsumpcja energii w budownictwie to 40% światowego zużycia i 36% emisji gazów cieplarnianych w Europie, biorąc pod uwagę tylko eksploatację budynków. W trakcie całego cyklu życia (wraz z budową i wyburzeniem) wartości te osiągają nawet ok. 50%. Dlatego to właśnie budynki zasługują dziś na szczególną uwagę pod kątem wydajności energetycznej i emisyjności. Trzeba więc poczynić kroki, aby szybciej osiągnąć założoną przez Komisję Europejską neutralność klimatyczną Europy do 2050 r. Jednym z rozwiązań jest podniesienie wydajności urządzeń, poprzez zastosowanie inteligentnych technologii do zarządzania nimi” – mówi Dominik Tomaszewski, Local Marketing Manager, Somfy.

Wpływ automatyki budynkowej i rozwiązań smart home na efektywność budynków

Nowoczesna technologia ma przełożenie na ograniczenia zużycia prądu, a w efekcie zmniejszenie emisji CO2. Pomocne w tym procesie są inteligentne systemy, których najważniejszą cechą jest integracja wszystkich urządzeń domowych. Systemy te doskonale wpisują się w segment budynków modernizowanych.

strzelec marcin wisniowski

Marcin Strzelec, dyrektor zarządzający grupą produktową Wiśniowski

„Przykładowo 8 na 10 sprzedanych bram garażowych jest wyposażonych w automatykę. Wyboru bardziej zaawansowanego sterowania z funkcją SMART dokonuje 15% klientów. Centrale SMART umożliwiają dzisiaj zarządzanie bramą garażową, wjazdową, drzwiami, roletami, pergolami, oświetleniem i niemal każdym innym domowym urządzeniem za pomocą jednej aplikacji na smartfon. Użytkownicy zyskują bardzo komfortową możliwość sterowania swoim domem z dowolnego miejsca na świecie – także głosowo, z pomocą asystenta Google” – komentuje Marcin Strzelec, dyrektor zarządzający grupą produktową Wiśniowski.

Opomiarowanie i połączenie systemów technicznych w budynku ze zdalnym zarządzaniem pozwala na monitorowanie bieżącego zużycia energii i mediów oraz na zarządzanie parametrami ich pracy. Umożliwia także szybką reakcję na sytuacje awaryjne, ale przede wszystkim umożliwia stałe poszukiwanie potencjału do dalszego oszczędzania energii – a więc i kosztów użytkowania budynku. 

szymon ciach d h polska

Szymon Ciach, Marketing Manager D+H Polska

„Zastosowanie automatyki do naturalnej wentylacji prowadzi do dostatecznej, efektywnej wymiany powietrza oraz zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniach. W zależności od pory roku i warunków pogodowych można konkretnie dobierać częstotliwość oraz czas przewietrzenia. Co bardzo ważne, stosowanie automatyki okiennej (niweluje niekontrolowane uchylanie okien) minimalizuje straty ciepła w sezonie grzewczym oraz obniża koszty energii elektrycznej wydatkowanej latem, np. na systemy klimatyzacji. System naturalnej wentylacji może być uruchamiany automatycznie, np. przed rozpoczęciem pracy, w nocy podczas snu lub w konkretnych odstępach czasowych. Systemem można też sterować manualnie z pozycji przycisku przewietrzania, pilota lub urządzenia mobilnego. Montowane w stolarce okiennej napędy są kompatybilne z każdym systemem – aluminiowym, PVC czy drewnianym. Mogą być stosowane w oknach pionowych oraz dachowych zarówno w prywatnych realizacjach, jak i dużych obiektach. Wybrane grupy siłowników montowane są ponadto w klapach szybów windowych niwelując straty ciepła w obiektach, w których na zwieńczeniach szybów znajdują na stałe otwarte otwory wentylacyjne” – mówi Szymon Ciach, Marketing Manager D+H Polska.

Osłony przeciwsłoneczne pozwalają redukować emisję CO2

Ograniczanie zużycia energii w budynkach, które jest głównym celem termomodernizacji prawie zawsze wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na energię chłodniczą. Ochrona pomieszczeń przed przegrzewaniem jest działaniem równie ważnym, co zapewnienie temperatury komfortu oraz odpowiednich warunków użytkowych zimą.

„Zimą i w okresie przejściowym promieniowanie słoneczne w ciągu dnia dostarcza znaczące ilości energii, którą można wykorzystać do podgrzania przestrzeni. Nocą, zwiększenie izolacyjności okien, umożliwia zatrzymanie większej ilości uzyskanego ciepła wewnątrz budynku. Globalnie szacuje się, że automatyczne osłony okienne pozwalają zaoszczędzić minimum 10% wykorzystania ciepła w budynkach indywidualnych” – dodaje Dominik Tomaszewski z Somfy.

Przyjmuje się, że podniesienie o 1°C temperatury w pomieszczeniu w funkcji grzewczej oznacza wzrost o 6–10% zużycia energii, a obniżenie o 1°C w funkcji chłodniczej daje wzrost zużycia energii o 10–16%. Budynki mieszkalne jedno- i wielorodzinne rzadko poddawane są szczegółowej analizie w zakresie przegrzewania pomieszczeń latem. Aby zapewnić odpowiednie warunki użytkowe, zazwyczaj przegrzewane pomieszczenia uzbraja się w klimatyzatory, co znacznie zwiększa energochłonność lokali. Zapewnienie odpowiednich warunków komfortu użytkowania pomieszczeń jest zadaniem trudnym i kosztownym. Dlatego zastosowanie osłon przeciwsłonecznych, pozwalających wykorzystywać energię słoneczną w okresach, kiedy jest potrzebna, a ograniczać niekorzystne oddziaływanie energii słonecznej, gdy jest jej nadmiar, jest rozwiązaniem, które pozwoli na optymalne gospodarowanie energią.

Kolejnym argumentem potwierdzającym ogromną rolę osłon okiennych jest odpowiednie wykorzystanie świata dziennego. Pozwala to oszczędzać energię potrzebną na sztuczne oświetlenie, ogrzewanie oraz chłodzenie budynków na co dzień. Globalnie, sztuczne oświetlenie odpowiada za zużycie ok. 15% energii elektrycznej oraz 5% emisji gazów cieplarnianych. Według badań przeprowadzonych we Francji w ciągu całego roku, wykorzystanie automatycznych osłon okiennych może zredukować użycie sztucznego oświetlenia o 54% w budynkach biurowych. 

Jeszcze większe efekty przynosi wykorzystanie inteligentnych technologii, które integrują i umożliwiają kontrolę zużycia energii oraz stałe monitorowanie, rejestrowanie, analizowanie i dostosowywanie zużycia energii oraz analizę porównawczą efektywności energetycznej budynku wykonanej na podstawie rzeczywistych wartości zużywanych nośników energii. System wykrywa utratę efektywności systemów: osłon słonecznych, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, oświetlenia wbudowanego, automatyki i sterowania, wytwarzania energii elektrycznej w budynku i informuje o możliwościach poprawy efektywności. 

Dlaczego uwzględnienie kolejnych produktów w programie „Czyste Powietrze” ma znaczenie? 

Na pytanie odpowiada dr inż./ Dr. Andrzej Polijaniuk, dyrektor ds. produktu i marketingu w Schüco, który podkreśla punkt odniesienia wszystkich działań w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

UE zobowiązała się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Kontrola i redukcja emisji CO2 stała się zatem kluczowym kryterium dla branży budowlanej, która zobowiązała się do oferowania budynków zoptymalizowanych pod kątem klimatu i neutralnych klimatycznie. GWP, czyli tzw. potencjał wpływu budynku na globalne ocieplenie klimatu już niebawem będzie decydował o jego wartości rynkowej. Podstawą do określenia wartości GWP są dwa rodzaje emisji CO2: emisje wbudowane w zastosowanych materiałach oraz emisje operacyjne, które powstają w wyniku eksploatacji budynku, np. wynikające ze zużycia energii.

a polijaniuk schuco

dr inż. Andrzej Polijaniuk, dyrektor ds. produktu i marketingu, Schüco International Polska

„Program «Czyste Powietrze» doskonale wpisuje się w cele UE związane z emisjami operacyjnymi. Dotacje na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła powinny być jednak rozszerzone o osłony przeciwsłoneczne i automatykę. Skuteczna termoizolacja powłoki budynku pomaga zminimalizować emisję dwutlenku węgla podczas eksploatacji. Dzięki osłonom przeciwsłonecznym i inteligentnym, rozwiązaniom automatyki użytkownicy i inwestorzy mogą znacznie zredukować emisję CO2. Mniej energii to mniej CO₂: efektywna eksploatacja budynku jest istotnym czynnikiem obniżającym zapotrzebowanie na energię, minimalizującym emisję CO2, a tym samym zwiększającym jego rentowność” – dodaje dr inż. Andrzej Polijaniuk, dyrektor ds. produktu i marketingu, Schüco International Polska. 

Źródło: POiD

Komentarze

Powiązane

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Targi architektury KIAF w dwóch odsłonach

Targi architektury KIAF w dwóch odsłonach Targi architektury KIAF w dwóch odsłonach

W tym roku odbędzie się druga edycja targów KIAF – w tej odsłonie organizatorzy rozszerzyli ofertę o tematykę skierowaną do architektów kubaturowych. Zapraszamy na wydarzenie już w dniach 12–13 września...

W tym roku odbędzie się druga edycja targów KIAF – w tej odsłonie organizatorzy rozszerzyli ofertę o tematykę skierowaną do architektów kubaturowych. Zapraszamy na wydarzenie już w dniach 12–13 września 2024 do EXPO Kraków oraz w terminie 14–15 listopada 2024 do AMBEREXPO w Gdańsku.

Materiały prasowe Środki NFOŚiGW na termomodernizację szkół

Środki NFOŚiGW na termomodernizację szkół Środki NFOŚiGW na termomodernizację szkół

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomi nowy program „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” z budżetem 1 299 461 268 zł. Finansowanie pochodzi z Krajowego...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomi nowy program „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” z budżetem 1 299 461 268 zł. Finansowanie pochodzi z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Celem programu jest termomodernizacja ok. 250 budynków instytucji edukacyjnych – szkół i przedszkoli – oraz wymiana przestarzałych źródeł ciepła.

Materiały prasowe news Drogi szybkiego ruchu z nawierzchnią betonową

Drogi szybkiego ruchu z nawierzchnią betonową Drogi szybkiego ruchu z nawierzchnią betonową

Na autostradzie A2 powstaje nawierzchnia, do budowy której zastosowano cement o niższym o 30% śladzie węglowym. Przy realizacji najbardziej wymagających inwestycji drogowych, np. drogi ekspresowej S3 Bolków...

Na autostradzie A2 powstaje nawierzchnia, do budowy której zastosowano cement o niższym o 30% śladzie węglowym. Przy realizacji najbardziej wymagających inwestycji drogowych, np. drogi ekspresowej S3 Bolków – Kamienna Góra wraz liczącym 2300 m z najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce, stosuje się betonowe nawierzchnie, budowane z krajowych surowców.

Materiały prasowe news Adaptacja do zmian klimatu na poziomie województw

Adaptacja do zmian klimatu na poziomie województw Adaptacja do zmian klimatu na poziomie województw

Aby dostosować się do skutków zmian klimatu, podejmuje się różne i kompleksowe działania – od wymiaru indywidualnego aż po globalny – które mają zwiększyć naszą odporność na ekstremalne zjawiska pogodowe...

Aby dostosować się do skutków zmian klimatu, podejmuje się różne i kompleksowe działania – od wymiaru indywidualnego aż po globalny – które mają zwiększyć naszą odporność na ekstremalne zjawiska pogodowe oraz negatywne konsekwencje tych zmian. Konieczność adaptacji społeczeństwa, gospodarki i ekosystemów do nowych warunków przedstawiamy na przykładzie województwa śląskiego.

Festool Polska Sp. z o. o. Wkrótce rusza Roadshow Festool

Wkrótce rusza Roadshow Festool Wkrótce rusza Roadshow Festool

16 września Festool rusza w trasę po Polsce. W programie przewidziano nowe atrakcje: warsztaty dla branży drzewnej i remonotowo-budowlanej, spotkania z ciekawymi twórcami, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami....

16 września Festool rusza w trasę po Polsce. W programie przewidziano nowe atrakcje: warsztaty dla branży drzewnej i remonotowo-budowlanej, spotkania z ciekawymi twórcami, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Głównym punktem akcji będzie rywalizacja miast. Nie zabraknie również pokazów nowości z oferty Festool.

Materiały prasowe news Wartość rynku budowlanego w Polsce do 2026 r.

Wartość rynku budowlanego w Polsce do 2026 r. Wartość rynku budowlanego w Polsce do 2026 r.

Rynek budowlany w Polsce odnotował imponujący wzrost wartości, która w ciągu ostatnich ośmiu lat uległa podwojeniu. Wzrost ten nie przekłada się jednak na zwiększenie wolumenu rynku, który jest w stagnacji...

Rynek budowlany w Polsce odnotował imponujący wzrost wartości, która w ciągu ostatnich ośmiu lat uległa podwojeniu. Wzrost ten nie przekłada się jednak na zwiększenie wolumenu rynku, który jest w stagnacji od ponad dekady. Jest to zjawisko charakterystyczne dla branż, w których ceny rosną, a ilość realizowanych projektów pozostaje na podobnym poziomie. Po słabszym 2024 r., prognozy na najbliższe lata sugerują dalszy wzrost wartości rynku. Szacuje się, że w 2026 r. wartość rynku budowlanego w Polsce...

Materiały prasowe news Rebranding marek Isover, Rigips i Weber

Rebranding marek Isover, Rigips i Weber Rebranding marek Isover, Rigips i Weber

Grupa Saint-Gobain przeprowadziła rebranding trzech swoich marek: Isover, Rigips i Weber. Zmiany to nie tylko odświeżenie wizerunku logotypów, ale też podkreślenie kluczowych wartości przedsiębiorstwa,...

Grupa Saint-Gobain przeprowadziła rebranding trzech swoich marek: Isover, Rigips i Weber. Zmiany to nie tylko odświeżenie wizerunku logotypów, ale też podkreślenie kluczowych wartości przedsiębiorstwa, zgodnie z hasłem „MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Zachowując przeszłość, chronimy przyszłość – piąta edycja Akademii Bernharda Remmersa

Zachowując przeszłość, chronimy przyszłość – piąta edycja Akademii Bernharda Remmersa Zachowując przeszłość, chronimy przyszłość – piąta edycja Akademii Bernharda Remmersa

Piąta edycja Akademii Bernharda Remmersa odbędzie się w dniach 16–17 października 2024 roku w Hotelu Altus w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest z okazji 75-lecia firmy Remmers, specjalizującej się...

Piąta edycja Akademii Bernharda Remmersa odbędzie się w dniach 16–17 października 2024 roku w Hotelu Altus w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest z okazji 75-lecia firmy Remmers, specjalizującej się w ochronie zabytków i hydroizolacji budynków.

Materiały prasowe Stan techniczny dróg krajowych – raport GDDKiA za 2023 r.

Stan techniczny dróg krajowych – raport GDDKiA za 2023 r. Stan techniczny dróg krajowych – raport GDDKiA za 2023 r.

Coroczne podsumowanie dostarcza szczegółowych informacji w kwestii oceny stanu nawierzchni. Z raportu za 2023 r. wynika, że niemal 90 proc. dróg krajowych w Polsce, w ujęciu użytkowej oceny stanu nawierzchni,...

Coroczne podsumowanie dostarcza szczegółowych informacji w kwestii oceny stanu nawierzchni. Z raportu za 2023 r. wynika, że niemal 90 proc. dróg krajowych w Polsce, w ujęciu użytkowej oceny stanu nawierzchni, nie wymaga obecnie remontu, a jedynie 9 proc. kwalifikuje się do wykonania prac naprawczych.

Jerzy Doroszkiewicz news Konstrukcja studentów z PB w konkursie mostów stalowych BRICO 2024

Konstrukcja studentów z PB w konkursie mostów stalowych BRICO 2024 Konstrukcja studentów z PB w konkursie mostów stalowych BRICO 2024

Zespół ze Studenckiego Koła Naukowego Konstruktor z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej chce rywalizować w międzynarodowym konkursie mostów stalowych BRICO 2024 w Estonii....

Zespół ze Studenckiego Koła Naukowego Konstruktor z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej chce rywalizować w międzynarodowym konkursie mostów stalowych BRICO 2024 w Estonii. Konstrukcja z cieniutkich rurek musi wytrzymać ciężar jednej tony.

Materiały prasowe news Rozwiązania illbruck w obiektach olimpijskich w Paryżu

Rozwiązania illbruck w obiektach olimpijskich w Paryżu Rozwiązania illbruck w obiektach olimpijskich w Paryżu

Miliony kibiców śledziły rywalizację sportowców podczas XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz XVII Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2024 w Paryżu. Zawody odbywały się w kilkudziesięciu strefach usytuowanych...

Miliony kibiców śledziły rywalizację sportowców podczas XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz XVII Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2024 w Paryżu. Zawody odbywały się w kilkudziesięciu strefach usytuowanych w stolicy i na terenie całej Francji. Przy budowie wybranych obiektów olimpijskich zastosowano rozwiązania marki illbruck – eksperta od uszczelniania, klejenia oraz izolowania okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Jerzy Doroszkiewicz news Grupa badawcza z USA zainteresowana wykorzystaniem łopat turbin wiatrowych w ekranach drogowych

Grupa badawcza z USA zainteresowana wykorzystaniem łopat turbin wiatrowych w ekranach drogowych Grupa badawcza z USA zainteresowana wykorzystaniem łopat turbin wiatrowych w ekranach drogowych

Naukowcy z Politechniki Białostockiej opracowują koncepcję ekranów akustycznych z użyciem zużytych śmigieł turbin wiatrowych. Po publikacji artykułu podsumowującego badania w ramach projektu Iskra w czasopiśmie...

Naukowcy z Politechniki Białostockiej opracowują koncepcję ekranów akustycznych z użyciem zużytych śmigieł turbin wiatrowych. Po publikacji artykułu podsumowującego badania w ramach projektu Iskra w czasopiśmie naukowym „Materials” innowacyjną metodą zainteresowała się międzynarodowa grupa Re-Wind, zajmująca się recyklingiem łopat turbin wiatrowych.

Materiały prasowe news Jak wyjść z kryzysu klimatycznego?

Jak wyjść z kryzysu klimatycznego? Jak wyjść z kryzysu klimatycznego?

Powódź na południu Polski przeraża skalą strat i zniszczeń, zwłaszcza gdy widzimy obrazy zerwanych i przelewanych zapór na rzekach. Jej skutki pokazują, że dla naszego bezpieczeństwa nie wystarczy tylko...

Powódź na południu Polski przeraża skalą strat i zniszczeń, zwłaszcza gdy widzimy obrazy zerwanych i przelewanych zapór na rzekach. Jej skutki pokazują, że dla naszego bezpieczeństwa nie wystarczy tylko adaptacja do zmian klimatu. Trzeba pilnie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Transformacja energetyczna – wyzwania, możliwości i perspektywy, czyli 30 lat KAPE

Transformacja energetyczna – wyzwania, możliwości i perspektywy, czyli 30 lat KAPE Transformacja energetyczna – wyzwania, możliwości i perspektywy, czyli 30 lat KAPE

16 października 2024 r. w Warszawie (Tower Service) odbyła się jubileuszowa konferencja pt. „Transformacja energetyczna – wyzwania, możliwości i perspektywy”, będąca kulminacyjnym punktem obchodów 30-lecia...

16 października 2024 r. w Warszawie (Tower Service) odbyła się jubileuszowa konferencja pt. „Transformacja energetyczna – wyzwania, możliwości i perspektywy”, będąca kulminacyjnym punktem obchodów 30-lecia Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Wydarzenie zgromadziło szerokie grono ekspertów branżowych, liderów sektora energetycznego, przedstawicieli administracji publicznej, samorządów, sektora prywatnego oraz organizacji pozarządowych, którzy wspólnie debatowali nad przyszłością transformacji energetycznej...

Materiały prasowe news Zagrożenia realizacji inwestycji budowlanej – seminarium naukowo-techniczne

Zagrożenia realizacji inwestycji budowlanej – seminarium naukowo-techniczne Zagrożenia realizacji inwestycji budowlanej – seminarium naukowo-techniczne

W dniu 9 października 2024 r. na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbędzie się seminarium naukowo-techniczne pt. „Zagrożenia realizacji inwestycji budowlanej”, którego głównymi...

W dniu 9 października 2024 r. na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbędzie się seminarium naukowo-techniczne pt. „Zagrożenia realizacji inwestycji budowlanej”, którego głównymi pomysłodawcami są członkowie bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Bezpieczeństwo pracy wymaga profesjonalnej ochrony

Bezpieczeństwo pracy wymaga profesjonalnej ochrony Bezpieczeństwo pracy wymaga profesjonalnej ochrony

Według danych GUS rośnie liczba osób, które każdego roku są poszkodowane w wypadkach przy pracy. Dlatego kwestie BHP powinny stać się priorytetem dla każdego pracodawcy – szczególnie w zawodach najbardziej...

Według danych GUS rośnie liczba osób, które każdego roku są poszkodowane w wypadkach przy pracy. Dlatego kwestie BHP powinny stać się priorytetem dla każdego pracodawcy – szczególnie w zawodach najbardziej narażonych na urazy. Na szczęście wśród konsumentów rośnie świadomość tego, że środki ochrony oraz akcesoria BHP powinny być profesjonalne i dobrej jakości, by zapewnić wykonawcom bezpieczeństwo i komfort. Dostępne na rynku rozwiązania są pod tym kątem przetestowane i coraz bardziej innowacyjne.

Materiały prasowe Fundacja Petralana wspiera mieszkańców zalanych miejscowości

Fundacja Petralana wspiera mieszkańców zalanych miejscowości Fundacja Petralana wspiera mieszkańców zalanych miejscowości

Fundacja Petralana – producenta wełny skalnej – włączyła się w pomoc dla powodzian, przekazując środki do czyszczenia i dezynfekcji wnętrz, a także wodę pitną o wartości 53 tys. złotych.

Fundacja Petralana – producenta wełny skalnej – włączyła się w pomoc dla powodzian, przekazując środki do czyszczenia i dezynfekcji wnętrz, a także wodę pitną o wartości 53 tys. złotych.

Materiały prasowe news Ceny materiałów budowlanych w sierpniu 2024 r.

Ceny materiałów budowlanych w sierpniu 2024 r. Ceny materiałów budowlanych w sierpniu 2024 r.

Grupa PSB Handel analizuje, jak zmieniają się ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. W których grupach produktowych ceny materiałów wzrosły, a w jakich spadły?

Grupa PSB Handel analizuje, jak zmieniają się ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. W których grupach produktowych ceny materiałów wzrosły, a w jakich spadły?

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Wspomnienie Jacka Sawickiego

Wspomnienie Jacka Sawickiego Wspomnienie Jacka Sawickiego

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 10 września br. zmarł wieloletni redaktor miesięcznika „IZOLACJE” i nasz serdeczny kolega Jacek Sawicki.

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 10 września br. zmarł wieloletni redaktor miesięcznika „IZOLACJE” i nasz serdeczny kolega Jacek Sawicki.

Materiały prasowe Środki dla gmin dotkniętych powodzią

Środki dla gmin dotkniętych powodzią Środki dla gmin dotkniętych powodzią

Samorządy gminne będą mogły się starać o bezzwrotne wsparcie finansowe na budowę i remont mieszkań komunalnych zniszczonych przez powódź.

Samorządy gminne będą mogły się starać o bezzwrotne wsparcie finansowe na budowę i remont mieszkań komunalnych zniszczonych przez powódź.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Instytut Badawczy Dróg i Mostów oceni stan obiektów uszkodzonych przez powódź

Instytut Badawczy Dróg i Mostów oceni stan obiektów uszkodzonych przez powódź Instytut Badawczy Dróg i Mostów oceni stan obiektów uszkodzonych przez powódź

Wspólna wiedza oraz doświadczenia ekspertów z IBDiM i specjalistów z różnych uczelni technicznych w Polsce pozwolą lepiej ocenić stan istniejącej infrastruktury na zalanych terenach oraz opracować zalecenia...

Wspólna wiedza oraz doświadczenia ekspertów z IBDiM i specjalistów z różnych uczelni technicznych w Polsce pozwolą lepiej ocenić stan istniejącej infrastruktury na zalanych terenach oraz opracować zalecenia dotyczące jej modernizacji i rekonstrukcji.

Sika Poland Nowa inwestycja Sika w Polsce – największa jak dotąd

Nowa inwestycja Sika w Polsce – największa jak dotąd Nowa inwestycja Sika w Polsce – największa jak dotąd

Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka,...

Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największa jak do tej pory inwestycja Sika w Polsce wzmocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Dzień Budowlańca w technikum w Lesznie z firmą Bella Plast

Dzień Budowlańca w technikum w Lesznie z firmą Bella Plast Dzień Budowlańca w technikum w Lesznie z firmą Bella Plast

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie 25 września hucznie obchodzili Dzień Budowlańca. Młodzież brała udział w różnego rodzaju zawodach i konkursach wiedzowych, a wszystkich...

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie 25 września hucznie obchodzili Dzień Budowlańca. Młodzież brała udział w różnego rodzaju zawodach i konkursach wiedzowych, a wszystkich wyróżniono ciekawymi gadżetami.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Dzień Budowlańca w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie

Dzień Budowlańca w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie Dzień Budowlańca w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie

25 września wszyscy pracownicy budowlani oraz osoby związane z branżą świętowali Dzień Budowlańca. Kadra nauczycielska Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie włączyli się w te obchody, organizując...

25 września wszyscy pracownicy budowlani oraz osoby związane z branżą świętowali Dzień Budowlańca. Kadra nauczycielska Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie włączyli się w te obchody, organizując dla młodzieży ciekawe konkursy i zawody.

Wybrane dla Ciebie

Jakie pokrycie elewacji? »

Jakie pokrycie elewacji? » Jakie pokrycie elewacji? »

Łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dachowych »

Łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dachowych » Łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dachowych »

Styropian na wiele sposobów »

Styropian na wiele sposobów » Styropian na wiele sposobów »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia » Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Zatrzymaj cenne ciepło wewnątrz »

Zatrzymaj cenne ciepło wewnątrz » Zatrzymaj cenne ciepło wewnątrz »

EKOdachy spadziste »

EKOdachy spadziste » EKOdachy spadziste »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach » Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Farby krzemianowe – na zewnątrz i do wnętrz »

Farby krzemianowe – na zewnątrz i do wnętrz » Farby krzemianowe – na zewnątrz i do wnętrz »

Oszczędzanie przez ocieplanie »

Oszczędzanie przez ocieplanie » Oszczędzanie przez ocieplanie »

Uszczelnianie fundamentów »

Uszczelnianie fundamentów » Uszczelnianie fundamentów »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.