Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Konferencja Dni Betonu 2021

Konferencja Dni Betonu 2021 odbyła się po 3 latach przerwy, fot. SPC

Konferencja Dni Betonu 2021 odbyła się po 3 latach przerwy, fot. SPC

Do historii przeszła już XI Konferencja Dni Betonu, która w dniach 11–13 października 2021 r. odbyła się w Wiśle. Organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Cementu.

Zobacz także

Kingspan news Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360 Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM...

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM – bogate w dane plany zawierają informacje na temat możliwości produktu/projektu, certyfikatów, kosztów i wielu innych. Integrując każdy znany szczegół elementu w pliku BIM, osoby znajdujące się na planie produktu mają dostęp do informacji na temat specyfikacji, instalacji, przekazania i cyklu życia...

Materiały prasowe news Wartość rynku budowlanego w Polsce do 2026 r.

Wartość rynku budowlanego w Polsce do 2026 r. Wartość rynku budowlanego w Polsce do 2026 r.

Rynek budowlany w Polsce odnotował imponujący wzrost wartości, która w ciągu ostatnich ośmiu lat uległa podwojeniu. Wzrost ten nie przekłada się jednak na zwiększenie wolumenu rynku, który jest w stagnacji...

Rynek budowlany w Polsce odnotował imponujący wzrost wartości, która w ciągu ostatnich ośmiu lat uległa podwojeniu. Wzrost ten nie przekłada się jednak na zwiększenie wolumenu rynku, który jest w stagnacji od ponad dekady. Jest to zjawisko charakterystyczne dla branż, w których ceny rosną, a ilość realizowanych projektów pozostaje na podobnym poziomie. Po słabszym 2024 r., prognozy na najbliższe lata sugerują dalszy wzrost wartości rynku. Szacuje się, że w 2026 r. wartość rynku budowlanego w Polsce...

Festool Polska Sp. z o. o. Wkrótce rusza Roadshow Festool

Wkrótce rusza Roadshow Festool Wkrótce rusza Roadshow Festool

16 września Festool rusza w trasę po Polsce. W programie przewidziano nowe atrakcje: warsztaty dla branży drzewnej i remonotowo-budowlanej, spotkania z ciekawymi twórcami, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami....

16 września Festool rusza w trasę po Polsce. W programie przewidziano nowe atrakcje: warsztaty dla branży drzewnej i remonotowo-budowlanej, spotkania z ciekawymi twórcami, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Głównym punktem akcji będzie rywalizacja miast. Nie zabraknie również pokazów nowości z oferty Festool.

853 uczestników w Wiśle i tysiące widzów relacji streamingowej, 80 referatów, 10 sesji konferencyjnych, sesja posterowa, pokazy technologiczne i pierwszy w Polsce pokaz na żywo druku 3D z betonu, 38 stoisk wystawienniczych, kolejna edycja konkursu Power Concrete, Betonowe Oskary i wiele innych wydarzeń towarzyszących. Można długo wyliczać, choć nie sposób w jednym zdaniu zamknąć bogactwo wiedzy, wydarzeń i emocji, które w ciągu 3 dni towarzyszyły uczestnikom Dni Betonu. Nawet pandemia nie wpłynęła na jakość konferencji, choć trochę zmniejszyła liczbę uczestników (2018 r. – 1061/2021 r. – 853 osoby). Dziś nie ma wątpliwości: Dni Betonu to jedna z największych i najważniejszych konferencji w branży budowlanej.

W konferencji uczestniczą specjaliści z zakresu technologii betonu, a także ludzie biznesu, którzy na co dzień pracują z cementem i betonem. 

Motywem przewodnim pierwszego dnia konferencji była tematyka związana ze zrównoważonym budownictwem. Wykład inaugurujący pt. „Zrównoważone budownictwo; w poszukiwaniu przemiany prometejskiej” wygłosił prof. Lech Czarnecki z Instytutu Techniki Budowlanej. Współautorem wystąpienia był prof. Jan Deja.

„Zrównoważony rozwój i zrównoważony beton można traktować jako piękną ideę, w aspekcie polityki, estetyki. Ale można też rozpatrywać jako konieczność cywilizacyjną w wymiarze etycznym i wreszcie jako konieczność cywilizacyjną w wymiarze transcendentalnym” – mówił o stojących przed branżą wyzwaniach prof. Lech Czarnecki.

Zobacz też: Zaprawy naprawcze do betonu

Kolejne referaty sesji otwarcia przedstawili: dr Maciej Zając z HeidelbergCement pt. „Tendencje rozwojowe w cemencie i betonie”, prof. Andrzej Garbacz z Politechniki Warszawskiej – „Ślad węglowy betonu”, prof. Marek Salamak z Politechniki Śląskiej – „Technologia BIM w budownictwie mostowym” oraz prof. Tomasz Siwowski – „Polskie tunele drogowe – przegląd konstrukcji i technologii”.

W drugiej części pierwszej sesji uczestnicy konferencji poznali podłoże gospodarcze budownictwa w Polsce. Marek Rozkrut z E&Y mówił o „Roli budownictwa w polskiej gospodarce”, a Marcin Peterlik z IPiAG przedstawił „Rynek materiałów budowlanych w Polsce”.

krzysztof kieres przewodniczacy spc otwarcie dni betonu2021

Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas otwarcia konferencji, fot. SPC

Następnie Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, mówił o sytuacji branży cementowej w Polsce.

„Jeszcze w maju br. byliśmy sceptyczni, ze względu na niekorzystną aurę w pierwszym kwartale. Prognozowaliśmy 2% spadek produkcji cementu. W tej chwili perspektywy są znacznie lepsze i produkcja w 2021 r. rysuje się na poziomie 19 mln ton (+1,6% r/r), a w 2022 r. na poziomie 19,6 mln ton (+3,1% r/r)” – ocenił Krzysztof Kieres. Branża cementowa zmaga się z drożejącymi uprawnieniami do emisji CO2 i lawinowo rosnącym importem cementu, głównie z Białorusi.

Michał Grys, prezes SPBT, omówił sytuację producentów betonu towarowego. 

„W Polsce, w 2020 r., po korekcie rynku betonu o -1,8% r/r odnotowaliśmy produkcję na poziomie 25,7 mln m3. Ale generalnie rynek betonu zachowywał się stabilnie w stosunku do innych branż” – tłumaczył Michał Grys. 

Według prognoz produkcja betonu towarowego w 2021 r. czwarty rok z rzędu przekroczy 25 mln m3, zbliżając się do produkcji roku 2020. Prognozy na 2022 r. wskazują już na wzrost produkcji do ok. 26 mln m3 (+2-3% r/r).

Grzegorz Bajek, prezes Stowarzyszenia Producentów Betonów, poinformował, że produkcja autoklawizowanego betonu komórkowego w 2020 r. przekroczyła 5,4 mln m3.

„Od kilku lat jesteśmy niekwestionowanym liderem rynku ścian w Polsce – 40–42% rynku. Dobra koniunktura powoduje, że przewidujemy utrzymanie tego wyniku w 2021 r.” – mówił Grzegorz Bajek. SPB nie ma dokładnych wyników produkcji w zakresie prefabrykacji betonowej. 

Członkami Stowarzyszenia są najwięksi producenci prefabrykacji betonowej w Polsce, których wyroby śmiało konkurują na rynkach europejskich. Producenci prefabrykacji są w stanie spełnić wysokie wymagania stawiane przez architektów, projektantów i deweloperów. Zarówno producenci prefabrykacji, jak i betonu komórkowego modernizują swoje zakłady, a także budują nowe, co przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności wyrobów.

Piotr Nowicki ze Stowarzyszenia Producentów Brukowej Kostki Drogowej wprowadził uczestników konferencji  w sytuację na rynku wyrobów wibroprasowanych w Polsce. Producenci wyrobów wibroprasowanych odpowiadają za zużycie ok. 15% cementu. 

„Tendencje na rynku są bardzo pozytywne. Większość kostki, która jest produkowana, wyjeżdża od razu do klientów z zakładów produkcyjnych. Szacujemy, że w Polsce w 2021 r. zostanie wyprodukowanych ponad 80 mln m2 kostki brukowej. Rynek jest bardzo rozdrobniony, więc ciężko go oszacować” – zaznaczył Piotr Nowicki. 

Sesję otwarcia zakończyły wystąpienia prof. Wojciecha Radomskiego pt. „Estetyka mostów – funkcjonalność i konstrukcja obiektów a wyobraźnia architektów” oraz arch. Marcina Bratańca o „Pawilonie edukacyjnym na Golędzinowie”.

stoiska i kuluary tetnily zyciem spc

Stoiska i kuluary tetniły życiem, fot. SPC

XI konferencja odbywała się pod patronatem ministra infrastruktury oraz generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. Otrzymała także 2 patronaty naukowe: Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych oraz Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

Partnerami programowymi wydarzenia były firmy: Chryso, Master Builders Solutions, MC Bauchemie, SIKA Poland, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce, Stowarzyszenie Producentów Betonów, Mapei, PERI, TRZUSKAWICA i ZPK Szumowo.

Sponsorami Dni Betonu było 18 firm: Admitex, Androimpex, Arcen, Astra, Controls Polska, Elema, FRD Polska, Ha-Be, Hansa, Junjin Polska, Nova Minerals, Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej, Tombud, Tauron, war-REMEDIUM, Visbud, Xylon oraz Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE.

Ofertę partnerów programowych, sponsorów i innych firm można było obejrzeć na 38 stoiskach, które zbudowano w foyer sali konferencyjnej. Cieszyły sie one dużym zaintersoewaniem, szczególnie z racji trzyletniej przerwy dzielącej tę i poprzednią edycję.

Podczas Dni Betonu rozstrzygnięto VI edycję konkursu Power Concrete. Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu mieszanki betonowej, charakteryzującej się minimalnym stosunkiem śladu węglowego do średniej wytrzymałości na ściskanie.

Rozgrywka finałowa, polegająca na pomiarze wytrzymałości na ściskanie próbek betonu, przygotowanych 28 dni wcześniej pod czujnym okiem jury w laboratoriach AGH w Krakowie, odbyła się 11 października 2021 r. podczas pierwszego dnia konferencji. Pomiary wytrzymałości na ściskanie prowadzone były na maszynie wytrzymałościowej dostarczonej przez firmę CONTROLS Polska. Obsługę laboratoryjną zapewniali pracownicy Centrum Technologicznego Budownictwa CTB działającego przy Politechnice Rzeszowskiej.

Wyniki finału ogłoszono podczas kolacji. Pierwsze miejsce i czek na 7500 zł wywalczył zespół technologów CEMEX Infrastruktura w składzie: Patryk Ślęczka, Marcin Siekierski, Łukasz Guzikowski i Mateusz Cichy. Drugie miejsce i czek na 5000 zł zdobył STRUNOBET – Migacz w składzie: Marcin Siwiec, Mateusz Turczyn, Grzegorz Stańczyk, Katarzyna Bugajniak. Trzecie miejsce i czek na 2500 zł otrzymał CEMEX Polska: Damian Chełmecki, Marta Szklarzyńska, Patryk Chmura, Paweł Mofina i Łukasz Włodarski. Czwarte miejsce zajęło ATLAS Laboratorium Betonu: Arkadiusz Ignerowicz, Kamil Fiks i Patryk Kucharski, a piąte –  Piotr Rydygier team: Ireneusz Trzynski, Paweł Ginter, Mariusz Sumionka i Wojciech Janikowski.

Przyznano też cztery nagrody Dni Betonu –  tzw. Betonowe Oskary. Otrzymali je architekt Marcin Brataniec, przedsiębiorca Dariusz Blocher z firmy Ferrovial, prof. Tomasz Siwowski z Politechniki Rzeszowskiej i prezes Andrzej Ptak, wieloletni przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu. Podczas konferencji wręczono także 14 Medali 30-lecia SPC, ze względu na pandemię, z ponad rocznym poślizgiem.

Jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji był I Charytatywny Bieg Dni Betonu. Do biegu na dystansie 10 km wzdłuż Czarnej Wisełki zgłosiło się 30 zawodników. Bieg miał służyć promocji zdrowego trybu życia, integracji międzypokoleniowej uczestników wiślańskiej konferencji i stanowić wsparcie fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” (organizacji przekazano środki uzyskane z opłaty rejestracyjnej).

Obok biegaczy indywidualnych startowały teamy firmowe, reprezentujące firmy biorące udział w konferencji Dni Betonu. Największą, pięcioosobową grupę zawodników, wystawił sponsor biegu – firma CEMET. Były też trzyosobowe drużyny CHRYSO i Stowarzyszenia Producentów Cementu. Dwóch zawodników pobiegło w barwach Cement Ożarów. Pojedynczy biegacze reprezentowali m.in. firmy: ATLAS, PBM Południe, Cementownię ODRA, CEMEX Infrastruktura czy Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Źródło: Stowarzyszenie Producentów Cementu

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Materiały prasowe news Farby do wnętrz w przyjaznych dla środowiska opakowaniach

Farby do wnętrz w przyjaznych dla środowiska opakowaniach Farby do wnętrz w przyjaznych dla środowiska opakowaniach

Firma Dryvit wprowadziła do swojej oferty nowe farby do wnętrz oraz żelowy grunt do przygotowania pod nie podłoża. Produkty ścienne i sufitowe wyróżnia wysoka jakość krycia, głęboki kolor oraz łatwa aplikacja....

Firma Dryvit wprowadziła do swojej oferty nowe farby do wnętrz oraz żelowy grunt do przygotowania pod nie podłoża. Produkty ścienne i sufitowe wyróżnia wysoka jakość krycia, głęboki kolor oraz łatwa aplikacja. Są też przyjazne dla środowiska – mają niską zawartość lotnych związków organicznych, a ich opakowania w co najmniej 50% pochodzą z recyklingu.

Materiały prasowe news Förderpreis Beton Central Europe 2024 – konkurs Cemex

Förderpreis Beton Central Europe 2024 – konkurs Cemex Förderpreis Beton Central Europe 2024 – konkurs Cemex

Cemex ogłosił nabór zgłoszeń do konkursu Förderpreis Beton Central Europe 2024 w dziedzinie technologii produkcji i zastosowania betonu.

Cemex ogłosił nabór zgłoszeń do konkursu Förderpreis Beton Central Europe 2024 w dziedzinie technologii produkcji i zastosowania betonu.

Materiały prasowe news Nowi członkowie współpracujący Stowarzyszenia „Białe murowanie”

Nowi członkowie współpracujący Stowarzyszenia „Białe murowanie” Nowi członkowie współpracujący Stowarzyszenia „Białe murowanie”

Na początku br. Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” zyskało ośmiu nowych członków instytucjonalnych. Celem rozszerzenia organizacji jest zacieśnienie współpracy z przedsiębiorstwami,...

Na początku br. Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” zyskało ośmiu nowych członków instytucjonalnych. Celem rozszerzenia organizacji jest zacieśnienie współpracy z przedsiębiorstwami, które nie są producentami silikatów, ale dostarczają rozwiązania technologiczne oraz surowce dla zakładów wytwarzających wyroby wapienno-piaskowe.

Materiały prasowe news Optymistyczne wyniki 22. targów Grupy PSB w Kielcach

Optymistyczne wyniki 22. targów Grupy PSB w Kielcach Optymistyczne wyniki 22. targów Grupy PSB w Kielcach

22. edycja wiosennych Targów Grupy PSB odbyła się w dniach 28–29 lutego w Centrum Targowym w Kielcach. Targi PSB są jednym z kluczowych wydarzeń branżowych w Polsce – uchodzą za swoisty barometr nastrojów...

22. edycja wiosennych Targów Grupy PSB odbyła się w dniach 28–29 lutego w Centrum Targowym w Kielcach. Targi PSB są jednym z kluczowych wydarzeń branżowych w Polsce – uchodzą za swoisty barometr nastrojów u progu sezonu budowlanego.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Hybrydyzacja pieca w zakładzie Isover w Gliwicach

Hybrydyzacja pieca w zakładzie Isover w Gliwicach Hybrydyzacja pieca w zakładzie Isover w Gliwicach

Ponad 70 milionów złotych to koszt hybrydyzacji pieca w fabryce wełny szklanej w gliwickim zakładzie Isover, marki należącej do Grupy Saint-Gobain. Inwestycja zwiększa moce produkcyjne zakładu, jednocześnie...

Ponad 70 milionów złotych to koszt hybrydyzacji pieca w fabryce wełny szklanej w gliwickim zakładzie Isover, marki należącej do Grupy Saint-Gobain. Inwestycja zwiększa moce produkcyjne zakładu, jednocześnie redukując emisję CO2. To pierwszy projekt tego typu w ramach Grupy na świecie i najważniejszy od 15 lat w Gliwicach.

Materiały prasowe news O budownictwie przemysłowym i wyzwaniach przyszłości – zjazd Młodej Kadry PZITB

O budownictwie przemysłowym i wyzwaniach przyszłości – zjazd Młodej Kadry PZITB O budownictwie przemysłowym i wyzwaniach przyszłości – zjazd Młodej Kadry PZITB

Śląsk przez wiele lat stanowił jeden z najważniejszych regionów przemysłowych świata, co wpłynęło również na silny rozwój budownictwa przemysłowego na tym terenie. Dziś, w związku z transformacją gospodarczą,...

Śląsk przez wiele lat stanowił jeden z najważniejszych regionów przemysłowych świata, co wpłynęło również na silny rozwój budownictwa przemysłowego na tym terenie. Dziś, w związku z transformacją gospodarczą, region ten coraz mocniej stawia na rozwój technologii przyszłości. Zarówno przemysłowa historia, jak i odważne spojrzenie w przyszłość będą tematami XXIII Krajowego Zjazdu Naukowo-Technicznego Młodej Kadry PZITB, który odbędzie się w dniach 17–19 maja 2024 r. w Katowicach oraz Gliwicach.

Materiały prasowe news Dwa nowe sklepy sieci Bricomarché

Dwa nowe sklepy sieci Bricomarché Dwa nowe sklepy sieci Bricomarché

Bricomarché otworzyło dwa kolejne sklepy. Od 13 marca br. działa sklep w Jaworznie (woj. śląskie), a od 14 marca nowa placówka w Lubinie (woj. dolnośląskie).

Bricomarché otworzyło dwa kolejne sklepy. Od 13 marca br. działa sklep w Jaworznie (woj. śląskie), a od 14 marca nowa placówka w Lubinie (woj. dolnośląskie).

Materiały prasowe news Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD

Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD

Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności...

Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w 2023 r.

Budownictwo mieszkaniowe w 2023 r. Budownictwo mieszkaniowe w 2023 r.

W 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania, a także liczby rozpoczętych inwestycji oraz mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem...

W 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania, a także liczby rozpoczętych inwestycji oraz mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.

Materiały prasowe news Jak przebiega wymiana kopciuchów – raport PAS

Jak przebiega wymiana kopciuchów – raport PAS Jak przebiega wymiana kopciuchów – raport PAS

Polski Alarm Smogowy sprawdził, jak wyglądał proces wymiany starych kotłów w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim w latach 2019–2022. Liderem walki ze smogiem okazało się woj. śląskie, gdzie...

Polski Alarm Smogowy sprawdził, jak wyglądał proces wymiany starych kotłów w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim w latach 2019–2022. Liderem walki ze smogiem okazało się woj. śląskie, gdzie złożono ponad 150 tys. wniosków o wymianę „kopciucha”. Źle wypadło woj. mazowieckie, w którym liczba wniosków była ponad dwukrotnie niższa i wyniosła zaledwie 64 tysiące. Raport potwierdza również rosnącą popularność ogólnopolskiego programu dotacyjnego „Czyste Powietrze” – liczba wypłaconych dotacji...

Materiały prasowe news Głosowanie internautów w plebiscycie Polska Architektura 2023

Głosowanie internautów w plebiscycie Polska Architektura 2023 Głosowanie internautów w plebiscycie Polska Architektura 2023

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 70 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza...

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 70 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Zwycięzców głosowania jury oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2023 poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2024.

Materiały prasowe news Nowa linia lakierów matowych w różnych kolorach

Nowa linia lakierów matowych w różnych kolorach Nowa linia lakierów matowych w różnych kolorach

Bostik ciągle rozwija gamę dostępnych produktów. W tym roku, oprócz preparatów do hydroizolacji WATERSTOP, w ofercie pojawią się również nowe wersje znanych lakierów SUPER COLOR. Jest to szeroka paleta...

Bostik ciągle rozwija gamę dostępnych produktów. W tym roku, oprócz preparatów do hydroizolacji WATERSTOP, w ofercie pojawią się również nowe wersje znanych lakierów SUPER COLOR. Jest to szeroka paleta lakierów do malowania i zabezpieczania powierzchni, które nadają się do domowych zastosowań czy majsterkowania. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – zarówno majsterkowicze, jak i rzemieślnicy.

Materiały prasowe news Ceny materiałów budowlanych w lutym 2024 r.

Ceny materiałów budowlanych w lutym 2024 r. Ceny materiałów budowlanych w lutym 2024 r.

Grupa PSB Handel analizuje ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu z różnych grup produktowych, co pozwala obserwować zmiany trendów.

Grupa PSB Handel analizuje ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu z różnych grup produktowych, co pozwala obserwować zmiany trendów.

Materiały prasowe news Nowa prezes NFOŚiGW

Nowa prezes NFOŚiGW Nowa prezes NFOŚiGW

Od 18 marca br. funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sprawuje Dorota Zawadzka-Stępniak, nominowana przez minister klimatu i środowiska Paulinę Hennig-Kloskę.

Od 18 marca br. funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sprawuje Dorota Zawadzka-Stępniak, nominowana przez minister klimatu i środowiska Paulinę Hennig-Kloskę.

Materiały prasowe news Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze

Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego...

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku – to zmiany w „Czystym Powietrzu”, które zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2024 r.

Kingspan news Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360 Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM...

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM – bogate w dane plany zawierają informacje na temat możliwości produktu/projektu, certyfikatów, kosztów i wielu innych. Integrując każdy znany szczegół elementu w pliku BIM, osoby znajdujące się na planie produktu mają dostęp do informacji na temat specyfikacji, instalacji, przekazania i cyklu życia...

Materiały prasowe news Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego – zmiany i nowe funkcje

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego – zmiany i nowe funkcje Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego – zmiany i nowe funkcje

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego istnieje już ponad rok i cały czas jest rozwijana. W ostatnim czasie zyskała nowe funkcjonalności, m.in. na podstawie uwag użytkowników. Z c-KOB korzysta aktualnie prawie...

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego istnieje już ponad rok i cały czas jest rozwijana. W ostatnim czasie zyskała nowe funkcjonalności, m.in. na podstawie uwag użytkowników. Z c-KOB korzysta aktualnie prawie 2 tys. pracowników urzędów i ponad 4,5 tys. osób spoza administracji.

Materiały prasowe news Rośnie wartość rynku betonu towarowego w Polsce

Rośnie wartość rynku betonu towarowego w Polsce Rośnie wartość rynku betonu towarowego w Polsce

W latach 2017–2022 rynek betonu towarowego w Polsce odnotował skokowy wzrost wartości, osiągając 7,5 mld zł. Jest to wynik znaczącego wzrostu kosztów produkcji (kruszywa, cement, domieszki do betonu, siła...

W latach 2017–2022 rynek betonu towarowego w Polsce odnotował skokowy wzrost wartości, osiągając 7,5 mld zł. Jest to wynik znaczącego wzrostu kosztów produkcji (kruszywa, cement, domieszki do betonu, siła robocza, logistyka i transport). Pomimo przejściowego spadku koniunktury w budownictwie, długoterminowe prognozy dla rynku betonu towarowego prezentują się dość stabilnie.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Szkolenie z izolacji natryskowych w technikum w Lesznie

Szkolenie z izolacji natryskowych w technikum w Lesznie Szkolenie z izolacji natryskowych w technikum w Lesznie

W dn. 19–20 marca, na zaproszenie kadry nauczycielskiej, na czele z panią Magdaleną Kozak-Pokrywką, Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych przeprowadziło szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych...

W dn. 19–20 marca, na zaproszenie kadry nauczycielskiej, na czele z panią Magdaleną Kozak-Pokrywką, Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych przeprowadziło szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie. Spotkanie było organizowane dla uczniów z klas o profilu technik budownictwa oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie i dotyczyło izolacji natryskowych.

Materiały prasowe news Nieprawidłowości przy remontach dróg w woj. kujawsko-pomorskim

Nieprawidłowości przy remontach dróg w woj. kujawsko-pomorskim Nieprawidłowości przy remontach dróg w woj. kujawsko-pomorskim

Chociaż skontrolowane podmioty były przygotowane pod względem organizacyjnym do wykonania inwestycji i każdemu z przedsięwzięć zapewniono finansowanie, NIK ujawniła nieprawidłowości przy ich realizacji...

Chociaż skontrolowane podmioty były przygotowane pod względem organizacyjnym do wykonania inwestycji i każdemu z przedsięwzięć zapewniono finansowanie, NIK ujawniła nieprawidłowości przy ich realizacji i to na wszystkich etapach – od opisu przedmiotu zamówienia publicznego po nierzetelne odbiory końcowe. Ze względu na wagę i skalę nieprawidłowości sformułowano 40 wniosków pokontrolnych. W jednym przypadku skierowano zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczeń przez kierownika jednostki kontrolowanej.

Materiały prasowe news Koniunktura w budownictwie – marzec 2024 r.

Koniunktura w budownictwie – marzec 2024 r. Koniunktura w budownictwie – marzec 2024 r.

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 4,0 (przed miesiącem minus 5,5). Poprawę koniunktury sygnalizuje 11,6% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 15,6%...

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 4,0 (przed miesiącem minus 5,5). Poprawę koniunktury sygnalizuje 11,6% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 15,6% (przed miesiącem odpowiednio 11,1% i 16,5%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news XXXVIII Ogólnopolska Konferencja Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji WPPK-2024

XXXVIII Ogólnopolska Konferencja Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji WPPK-2024 XXXVIII Ogólnopolska Konferencja Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji WPPK-2024

W terminie 9–12 kwietnia br. w Wiśle odbyła się kolejna edycja Konferencji WPPK pt. „Naprawy i wzmocnienia konstrukcji” z przewodnim tematem budownictwa ogólnego.

W terminie 9–12 kwietnia br. w Wiśle odbyła się kolejna edycja Konferencji WPPK pt. „Naprawy i wzmocnienia konstrukcji” z przewodnim tematem budownictwa ogólnego.

Materiały prasowe news Nowe Centrum Hydroizolacji Sika otwarto w Olsztynie

Nowe Centrum Hydroizolacji Sika otwarto w Olsztynie Nowe Centrum Hydroizolacji Sika otwarto w Olsztynie

21 marca br, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też otwarcie Centrum Hydroizolacji Sika w Olsztynie. Wszystko, co potrzebne do zabezpieczenia budynku lub pomieszczeń mokrych przed wodą znajdziesz...

21 marca br, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też otwarcie Centrum Hydroizolacji Sika w Olsztynie. Wszystko, co potrzebne do zabezpieczenia budynku lub pomieszczeń mokrych przed wodą znajdziesz teraz w jednym miejscu.

Materiały prasowe news Kompleksowe wsparcie przy termomodernizacji budynków

Kompleksowe wsparcie przy termomodernizacji budynków Kompleksowe wsparcie przy termomodernizacji budynków

Wobec coraz wyższych standardów energetycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, termomodernizacja obiektów budowlanych staje się koniecznością i ważnym zadaniem branży. Dla osiągnięcia zamierzonych...

Wobec coraz wyższych standardów energetycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, termomodernizacja obiektów budowlanych staje się koniecznością i ważnym zadaniem branży. Dla osiągnięcia zamierzonych celów proces ten wymaga nie tylko znacznych środków finansowych, ale także odpowiedniego zaprojektowania i wykonania. W tym kontekście, na uwagę zasługują firmy takie jak Austrotherm, która nie tylko zapewnia wysoką jakość swoich rozwiązań, ale również oferuje kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach...

Wybrane dla Ciebie

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny » Wełna skalna jako materiał termoizolacyjny »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka » Systemowa termomodernizacja to ciepło i estetyka »

Płyty XPS – następca styropianu »

Płyty XPS – następca styropianu » Płyty XPS – następca styropianu »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Usuń pleśń ze swojego domu »

Usuń pleśń ze swojego domu » Usuń pleśń ze swojego domu »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Budowanie szkieletowe czy modułowe? » Budowanie szkieletowe czy modułowe? »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków » Termomodernizacja z poszanowaniem wartości zabytków »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Papa dachowa, która oczyszcza powietrze » Papa dachowa, która oczyszcza powietrze »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.