Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Znamy wyniki konkursu Fasada Roku 2021

Ostoja Kampinos w Starych Babicach k. Warszawy – Fasada Roku 2021 w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”, fot. Baumit

Ostoja Kampinos w Starych Babicach k. Warszawy – Fasada Roku 2021 w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”, fot. Baumit

Profesjonalne jury wyłoniło zwycięskie obiekty w konkursie fasada Roku 2021, rozstrzygając tym samym, komu w udziale przypadnie tytuł i nagroda w wysokości 10 000 zł, a także prawo do reprezentowania Polski w rywalizacji na poziomie międzynarodowym. Wcześniej swój ranking fasad stworzyli również internauci, oddając w tegorocznej edycji plebiscytu aż 240 tysięcy głosów! Poznajcie tegorocznych laureatów.

Zobacz także

Sika Poland Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Dach Forum – europejskie targi pokryć dachowych

Dach Forum – europejskie targi pokryć dachowych Dach Forum – europejskie targi pokryć dachowych

Dach Forum, czyli Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku skierowanych do branży dachowej, które na stałe wpisało się w kalendarz spotkań tego sektora...

Dach Forum, czyli Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku skierowanych do branży dachowej, które na stałe wpisało się w kalendarz spotkań tego sektora w Polsce i Europie.

Materiały prasowe Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce do 2030 r.

Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce do 2030 r. Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce do 2030 r.

Rynek budownictwa modułowego w Polsce wciąż się rozwija, wyznaczając nowe standardy w branży. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu nowoczesnymi technologiami i nacisku na efektywność w procesach budowlanych,...

Rynek budownictwa modułowego w Polsce wciąż się rozwija, wyznaczając nowe standardy w branży. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu nowoczesnymi technologiami i nacisku na efektywność w procesach budowlanych, prefabrykacja staje się coraz bardziej popularna wśród inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Co prawda sektor boryka się z problemami, takimi jak wysokie koszty materiałów i finansowania inwestycji, to fundamenty rozwoju pozostają solidne. Prognozy na przyszłość są optymistyczne, a technologia...

Konkurs Fasada Roku już od 2007 r. nagradza ciekawe realizacje, podkreślając rolę elewacji w kształtowaniu jakości budynku oraz jego otoczenia i stanowiąc swoisty przegląd aktualnych trendów w branży architektoniczno-budowlanej. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacji Twórców Architektury (FTA), to już piętnasta odsłona rywalizacji oraz trzecia z rzędu, w której odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń. Architekci, inwestorzy i wykonawcy do rywalizacji o tytuł Fasady Roku 2021 zgłosili łącznie 294 budynki z elewacją wykończoną kompletną technologią Baumit, przez którą rozumie się system ocieplenia, system tynkowy lub program produktów renowacyjnych.

Werdykt jury 

Największa w historii konkursu liczba kandydatów nie przeszkodziła jednak jury w wyborze najlepszych elewacji. Pierwszy etap głosowania online wyłonił 129 obiektów, które poddano ponownej ocenie podczas obrad, które odbyły się 9 listopada 2021 r. w hotelu The Bridge we Wrocławiu. Po kilkugodzinnych rozmowach, którym przewodniczył Andrzej Poniewierka z ramienia Dolnośląskiej Izby Architektów, architekci, działacze oraz przedstawiciele mediów branżowych wyłonili wspólnie zwycięzców pięciu kategorii i przyznali kilka wyróżnień. 

Budynek jednorodzinny nowy

Listę tegorocznych laureatów otwiera zespół domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej Ostoja Kampinos w Starych Babicach k. Warszawy, zaprojektowany przez pracownię Beczak/Beczak/Architekci. Inwestycja Ostoja Development zwyciężyła w kategorii budynek jednorodzinny nowy. Jury doceniło ciekawy układ urbanistyczny uzyskany przy użyciu powtarzającego się elementu, a także skalę dobraną odpowiednio do kontekstu – umiejętne wpisanie osiedla domków w leśny krajobraz. Oceniającym spodobało się także zastosowanie koloru innego niż biel i czerń. Projekt zyskał uznanie za maksymalny efekt osiągnięty minimalnymi środkami wyrazu – oszczędny, a wyrazisty i zaskakujący, co zostało spuentowane jako zwycięstwo „ordnungu” nad indywidualizmem. Za realizację prac elewacyjnych odpowiedzialna była firma budowlana Con-Trust Krzysztof Warzocha.

Jednocześnie jury zdecydowało się wyróżnić nietypową willę „Ptasi Raj” w Warszawie, za której projektem stała pracownia FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieślik, zaproszona do współpracy przez prywatnego inwestora – Wojciecha Pułkownika. Wyróżnienie przyznano za oryginalność i współgranie bryły budynku z otaczającym gajem sosnowym, za niezwykłe poszanowanie natury przez zastosowanie półprzestrzeni, w których zostały zlokalizowane balkony, skąd podziwiać można korony sosen. Doceniono również umiejętne połączenie materiałów zastosowanych na elewacji oraz nietuzinkową elegancję budynku. Wykonaniem elewacji zajął się Zakład Remontowo-Budowlany Dariusz Kalarus.

Budynek wielorodzinny nowy

Z Warszawy przenosimy się do stolicy Dolnego Śląska, skąd pochodzą zarówno zwycięzca, jak i obiekty wyróżnione w kolejnej kategorii – budynek wielorodzinny nowy. Nagrodę główną za stworzenie harmonii pomimo różnorodności zastosowanych materiałów otrzymał kameralny budynek na wrocławskich Wojszycach – Pawia 18 autorstwa „Wytwórnia” Pracownia Projektowa Piotr Zarzycki. Grono jurorów doceniło umiejętne połączenie zastosowanych struktur na elewacji, które przyczyniło się do uzyskania przytulnego, romantycznego klimatu miniosiedla. Realnych kształtów wizji architekta nadała firma Kompleksowe Usługi Rem-Bud Krzysztof Korolewicz.

Poza nagrodą główną jury przyznało również dwa równorzędne wyróżnienia. Pierwszym z nich odznaczono budynek mieszkalny Braniborska 44-52 – dzieło ARCH_IT Piotr Zybura stworzone dla Activ Investment. Kapituła uzasadniając swój wybór podkreśliła szlachetny, elegancki wygląd budynku i uzyskanie ciekawej, „zgrabnej” tektoniki w wyniku rozróżnienia fasady zewnętrznej od wewnętrznej poprzez wycofanie loggii zewnętrznych i wysunięcie balkonów wewnętrznych. Z kolei Ande Osiedle Wsród Natury, będące częścią przedsięwzięcia Nowe Żerniki – WuWa2 realizowanego we Wrocławiu, wyróżniono za oryginalną i nietuzinową formę budynku tworzącą mikroklimat osiedla. Przy pomocy małej ilości elementów i form uzyskano, wyróżniający się na tle innych, ład urbanistyczny. Projekt powstał w pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci, a w jego realizację zaangażowana była CREA Budownictwo.

Budynek po termomodernizacji

W ślad za zwycięzcą kolejnej kategorii przenosimy się do Wielkopolski. W kategorii budynek po termomodernizacji największą przychylność jury zyskała siedziba Starostwa Powiatowego w Pile. Projekt będący dziełem architektów z Filar Studio Projektu Budowlanego, a zbudowany przez Nova Term otrzymał nagrodę główną za utrzymanie historycznego charakteru budynku, umiar i podkreślenie zalet fasady.

Budynek niemieszkalny nowy

By poznać zwycięzcę wśród budynków niemieszkalnych, ponownie odwiedzamy Wrocław, gdzie tuż przy lotnisku mieści się kompleks aparthotelowy Minimaxy projektu Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Obiekt uhonorowano tytułem za kompozycję brył, graficzne „zagranie” kolorami w celu podkreślenia tektoniki budynków, które tworzą zwarty zespół idealnie wtapiający się w okoliczny krajobraz. Prace elewacyjne zrealizowała firma Wiesław Dobrowolski Usługi Budowlane, działając jako podwykonawca Przedsiębiorstwa Budowlanego Alfa-Dach.

Różnorodność materiałów Baumit oraz jednoczesne, logiczne i konsekwentne zastosowanie ich na elewacji zaprocentowały z kolei wyróżnieniem dla Centrum Sportów Wodnych Żnin, za którego projektem stała pracownia architektoniczna Maciej Organista Architekt. Projekt do konkursu zgłosił jeden z członków konsorcjum budowlanego – firma Handlowo-Usługowa M&W Marek Dypolt.

Budynek historyczny po renowacji

Zwycięzcą kategorii budynek historyczny po renowacji, któremu odtąd będzie przysługiwało prawo posługiwania się tytułem Fasady Roku 2021, jest kamienica przy ul. Piłsudskiego 65-69 w Bytomiu. Jury doceniło kompleksowość wykonanych prac renowacyjnych, akcentując odtworzenie z wielką pieczołowitością elementów sztukatorskich budynku oraz pierwotnej kolorystyki całej elewacji. Jej metamorfozę według projektu Studio Projektowe Adrian Gajda przeprowadziła firma budowlana Nova-Bud.

Również w tej kategorii kapituła nie poprzestała wyłącznie na przyznaniu nagrody głównej. Za kompleksowość wykonanych prac renowacyjnych, ratujących obiekt przed zniszczeniem wyróżniono Dwór we Włościejewkach, który zyskał nowe życie dzięki współpracy inwestora – European Security Academy, z biurem projektowym Cel-Art arch. Józef Cempa oraz Firmą Remontowo-Budowlaną Adam Żak. Jury doceniło estetykę wykonanych prac, dopracowany detal oraz podkreślenie koloru elewacji.

Wyróżnienie internautów

Analogicznie do poprzednich lat swój głos w konkursie mieli również Internauci, którzy od 1 maja do 31 października 2021 r., oceniali kandydatów za pośrednictwem strony www.fasadaroku.baumit.com. Ograniczenie było tylko jedno – na każdego z kandydatów można było zagłosować tylko raz. W sumie w tegorocznej odsłonie plebiscytu zarejestrowano blisko 240 000 głosów! Zobaczcie, które projekty otrzymały najwięcej głosów w plebiscycie i tym samym otrzymały specjalny tytuł „Wyróżnienie Internautów”. 

W kategorii nowych budynków jednorodzinnych najwięcej głosów od internautów otrzymała Willa w Balicach. Z kolei wśród nowych budynków wielorodzinnych zwycięzcą publiczności została gdańska inwestycja deweloperska Nadmotławie Estate. Wyróżnienie Internautów za najlepszą termomodernizację otrzymała w tym roku kamienica przy ul. Sienkiewicza w Białymstoku. W kategorii nowych budynków niemieszkalnych największą przychylność publiczności zaskarbił sobie Dom Parafialny w Piasecznie. Wielką piątkę zamyka kamienica przy ul. Łokietka w Szczecinie, która zdobyła najwięcej głosów wśród budynków historycznych po renowacji.

Będzie ciąg dalszy rywalizacji

Realizacje, które w ocenie profesjonalnego jury zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii zyskują tytuł Fasady Roku 2021, a osoba lub podmiot zgłaszający nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł. I choć poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji konkursu, to jeszcze nie koniec emocji. Rywalizacja przenosi się teraz na poziom międzynarodowy. Laureaci nagrody głównej kwalifikują się automatycznie do VI edycji Baumit Life Challenge i będą walczyć o kolejny prestiżowy tytuł – tym razem Europejskiej Fasady Roku.

Ideę konkursu wspierają uznane organizacje, takie jak Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA), a także media branżowe, w tym redakcja „Eksperta Budowlanego”. 

Wyniki konkursu Fasada Roku 2021:

BUDYNEK JEDNORODZINNY NOWY

  • Nagroda główna: Ostoja Kampinos, Stare Babice
  • Wyróżnienie: Ptasi Raj, Warszawa
  • Wyróżnienie Internautów: Willa w Balicach

BUDYNEK WIELORODZINNY NOWY

  • Nagroda główna: Pawia 18, Wrocław 
  • Wyróżnienie: Ande Osiedle wśród Natury, Wrocław
  • Wyróżnienie: Braniborska 44-52, Wrocław
  • Wyróżnienie Internautów: Nadmotławie Estate, Gdańsk 

BUDYNEK PO TERMOMODERNIZACJI

  • Nagroda główna: Starostwo Powiatowe w Pile 
  • Wyróżnienie Internautów: Kamienica przy Sienkiewicza 30, Białystok 

BUDYNEK PO NIEMIESZKALNY NOWY

  • Nagroda główna: MINIMAXY, Wrocław 
  • Wyróżnienie: Centrum Sportów Wodnych Żnin
  • Wyróżnienie Internautów: Dom Parafialny w Piasecznie 

BUDYNEK HISTORYCZNY PO RENOWACJI

  • Nagroda główna: Kamienica przy Piłsudskiego 65-69, Bytom
  • Wyróżnienie: Dwór Włościejewki 
  • Wyróżnienie Internautów: Kamienica przy Łokietka, Szczecin 

Źródło: Baumit

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Materiały prasowe news Wartość rynku pokryć dachowych w Polsce w 2023 r.

Wartość rynku pokryć dachowych w Polsce w 2023 r. Wartość rynku pokryć dachowych w Polsce w 2023 r.

Pomimo przejściowej korekty, czyli reakcji rynku na boom inwestycyjny, długoterminowe perspektywy dla rynków pokryć dachowych nadal są obiecujące. Jakie czynniki będą w najbliższych latach wspierać proces...

Pomimo przejściowej korekty, czyli reakcji rynku na boom inwestycyjny, długoterminowe perspektywy dla rynków pokryć dachowych nadal są obiecujące. Jakie czynniki będą w najbliższych latach wspierać proces odbudowy potencjału rynków pokryć dachowych?

Materiały prasowe news Rząd przyjął projekt ustawy wydłużający termin obowiązywania warunków technicznych

Rząd przyjął projekt ustawy wydłużający termin obowiązywania warunków technicznych Rząd przyjął projekt ustawy wydłużający termin obowiązywania warunków technicznych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Obecne warunki techniczne, jakim powinny...

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Obecne warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, będą obowiązywały o dwa lata dłużej.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Czystsze powietrze to mniej przedwczesnych zgonów

Czystsze powietrze to mniej przedwczesnych zgonów Czystsze powietrze to mniej przedwczesnych zgonów

Eksperci z Europejskiego Centrum Czystego Powietrza (ECAC) zbadali, jak poprawa jakości powietrza wpłynęła na nasze zdrowie. Analiza objęła mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego...

Eksperci z Europejskiego Centrum Czystego Powietrza (ECAC) zbadali, jak poprawa jakości powietrza wpłynęła na nasze zdrowie. Analiza objęła mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego w latach 2018–2022. Walka o czystsze powietrze przyniosła skutek – to aż 25 tysięcy przedwczesnych gonów mniej.

Materiały prasowe news Ponad 3 tysiące mieszkań na sześciu osiedlach we Wrocławiu

Ponad 3 tysiące mieszkań na sześciu osiedlach we Wrocławiu Ponad 3 tysiące mieszkań na sześciu osiedlach we Wrocławiu

Dąbrowskiego, Zakładowa, Kolejowa, Zatorska, Białowieska i Hermanowska to wrocławskie lokalizacje inwestycji PFR Nieruchomości. W 2016 r. spółka udostępniła w stolicy Dolnego Śląska pierwsze mieszkania...

Dąbrowskiego, Zakładowa, Kolejowa, Zatorska, Białowieska i Hermanowska to wrocławskie lokalizacje inwestycji PFR Nieruchomości. W 2016 r. spółka udostępniła w stolicy Dolnego Śląska pierwsze mieszkania na wynajem. Dziś do dyspozycji najemców jest ponad 700 mieszkań. Kolejne ponad 2,6 tysiąca znajduje się na różnych etapach realizacji – w budowie, z pozwoleniem na budowę i w projektowaniu.

Materiały prasowe news Ceny materiałów budowlanych w maju 2024 r. – analiza PSB

Ceny materiałów budowlanych w maju 2024 r. – analiza PSB Ceny materiałów budowlanych w maju 2024 r. – analiza PSB

Grupa PSB Handel śledzi ceny wiodących materiałów dla branży budowlanej. W jakich grupach produktowych ceny wzrosły, a w których spadły?

Grupa PSB Handel śledzi ceny wiodących materiałów dla branży budowlanej. W jakich grupach produktowych ceny wzrosły, a w których spadły?

Materiały prasowe news 1000 największych inwestycji budowlanych w Polsce wartych prawie 900 mld zł

1000 największych inwestycji budowlanych w Polsce wartych prawie 900 mld zł 1000 największych inwestycji budowlanych w Polsce wartych prawie 900 mld zł

Potencjał polskiego rynku budowlanego w perspektywie do 2029 r. pozostaje znaczący. Jakie czynniki na to wpływają? Zdecydowana większość planowanych inwestycji zlokalizowana jest na obszarze sześciu najbardziej...

Potencjał polskiego rynku budowlanego w perspektywie do 2029 r. pozostaje znaczący. Jakie czynniki na to wpływają? Zdecydowana większość planowanych inwestycji zlokalizowana jest na obszarze sześciu najbardziej rozwiniętych województw, które łącznie odpowiadają za dwie trzecie rynku budowlanego.

Zabezpiecz dom przed wodą z hydroizolacją Sika

Zabezpiecz dom przed wodą z hydroizolacją Sika Zabezpiecz dom przed wodą z hydroizolacją Sika

Masz problem z wodą i wilgocią w domu? Skorzystaj z oferty Centrum Hydroizolacji Sika skierowanego do profesjonalistów z branży budowlanej. Służy propagowaniu wiedzy oraz szkoleniu fachowców w zakresie...

Masz problem z wodą i wilgocią w domu? Skorzystaj z oferty Centrum Hydroizolacji Sika skierowanego do profesjonalistów z branży budowlanej. Służy propagowaniu wiedzy oraz szkoleniu fachowców w zakresie ochrony przed działaniem wilgoci i wody w budynkach. Bogata ekspozycja materiałów hydroizolacyjnych ułatwia poznanie technologii oraz dobór odpowiednich rozwiązań.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Nowe władze Stowarzyszenia DAFA

Nowe władze Stowarzyszenia DAFA Nowe władze Stowarzyszenia DAFA

XVIII Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia DAFA, obradujące 16 maja br. w Mszczonowie, wybrało nowe władze Stowarzyszenia na lata 2024–2027. Stanowisko prezesa Stowarzyszenia powierzono Piotrowi Szymczykowi.

XVIII Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia DAFA, obradujące 16 maja br. w Mszczonowie, wybrało nowe władze Stowarzyszenia na lata 2024–2027. Stanowisko prezesa Stowarzyszenia powierzono Piotrowi Szymczykowi.

Materiały prasowe news Dyrektywa budynkowa EPBD – jak wspierać renowację budynków w Polsce

Dyrektywa budynkowa EPBD – jak wspierać renowację budynków w Polsce Dyrektywa budynkowa EPBD – jak wspierać renowację budynków w Polsce

Przyjęcie przez Radę Unii Europejskiej rewizji tzw. Dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive, EPBD) było procesem długotrwałym i złożonym, ale wejście w życie znowelizowanej wersji...

Przyjęcie przez Radę Unii Europejskiej rewizji tzw. Dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive, EPBD) było procesem długotrwałym i złożonym, ale wejście w życie znowelizowanej wersji dyrektywy to szansa na wdrożenie działań mających na celu nie tylko poprawę stanu budynków, czy komfortu ich użytkowania, ale też na obniżenie zużycia energii w sektorze budynków, a więc niższe emisje gazów cieplarnianych.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news 15-lecie Związku „SIPUR”

15-lecie Związku „SIPUR” 15-lecie Związku „SIPUR”

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Od początku istnienia organizacja reprezentuje interesy swoich członków –...

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Od początku istnienia organizacja reprezentuje interesy swoich członków – firm produkcyjno-handlowo-usługowych działających w Polsce w branży poliuretanowej – oraz aktywnie promuje izolacje poliuretanowe i upowszechnia korzyści wynikające ze stosowania izolacji termicznej, ze szczególnym uwzględnieniem pianek PUR i PIR.

Materiały prasowe news Czyste Powietrze – NFOŚiGW wspiera samorządy

Czyste Powietrze – NFOŚiGW wspiera samorządy Czyste Powietrze – NFOŚiGW wspiera samorządy

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże samorządom niemal pół miliarda złotych (488 mln), by wesprzeć je w realizacji programu „Czyste Powietrze”. Program promuje kompleksową termomodernizację...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże samorządom niemal pół miliarda złotych (488 mln), by wesprzeć je w realizacji programu „Czyste Powietrze”. Program promuje kompleksową termomodernizację domów w całej Polsce, w tym wymianę starych kotłów.

Materiały prasowe news NFOŚiGW dofinansuje adaptację klimatyczną polskich miast

NFOŚiGW dofinansuje adaptację klimatyczną polskich miast NFOŚiGW dofinansuje adaptację klimatyczną polskich miast

NFOŚiGW dofinansuje 19 samorządom Miejskie Plany Adaptacji do zmian klimatu – tzw. MPA, przeznaczając na ten cel 2,8 miliona zł ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat, Środowisko...

NFOŚiGW dofinansuje 19 samorządom Miejskie Plany Adaptacji do zmian klimatu – tzw. MPA, przeznaczając na ten cel 2,8 miliona zł ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat, Środowisko (FEnIKS). Kolejny nabór na opracowania planów przewidziany jest na czwarty kwartał tego roku.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–maj 2024 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–maj 2024 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–maj 2024 r.

Od stycznia do maja br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba...

Od stycznia do maja br. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych budów.

Materiały prasowe news Produkcja budowlano-montażowa w maju 2024 r.

Produkcja budowlano-montażowa w maju 2024 r. Produkcja budowlano-montażowa w maju 2024 r.

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w maju 2024 r. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 6,5% w porównaniu...

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w maju 2024 r. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 6,5% w porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. (w maju ub.r. spadek o 0,6%) oraz wyższa o 7% w stosunku do kwietnia br. (przed rokiem wzrost o 12,2%).

Materiały prasowe news Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu w Warszawie Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Od 1 lipca 2024 r. w stolicy działa Strefa Czystego Transportu (SCT). Nowe przepisy mają poprawić jakość powietrza i zdrowie mieszkańców poprzez ograniczenie wjazdu pojazdów o wysokiej emisji spalin. Polski...

Od 1 lipca 2024 r. w stolicy działa Strefa Czystego Transportu (SCT). Nowe przepisy mają poprawić jakość powietrza i zdrowie mieszkańców poprzez ograniczenie wjazdu pojazdów o wysokiej emisji spalin. Polski Alarm Smogowy rozpoczyna kampanię promującą Strefę.

Materiały prasowe Konsultacje dot. zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków

Konsultacje dot. zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków Konsultacje dot. zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o trwających konsultacjach publicznych projektu rozporządzenia w sprawie zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków oraz świadectw...

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o trwających konsultacjach publicznych projektu rozporządzenia w sprawie zmiany metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków oraz świadectw charakterystyki energetycznej. Klasy charakterystyki energetycznej budynków mają być ułatwieniem dla właścicieli, kupujących oraz najemców budynków i lokali.

Materiały prasowe news Rusza pierwsza w Polsce instalacja do recyklingu betonu

Rusza pierwsza w Polsce instalacja do recyklingu betonu Rusza pierwsza w Polsce instalacja do recyklingu betonu

W zakładzie Heidelberg Materials Polska w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim rusza instalacja, która po raz pierwszy w Polsce umożliwi recykling odpadów betonowych na skalę przemysłową. Inwestycja...

W zakładzie Heidelberg Materials Polska w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim rusza instalacja, która po raz pierwszy w Polsce umożliwi recykling odpadów betonowych na skalę przemysłową. Inwestycja w Dąbrowie Górniczej znajduje się obecnie w fazie zaawansowanego rozruchu. Dzięki instalacji będzie można przetwarzać do 100 ton odpadów betonowych na godzinę.

Materiały prasowe news Ceny materiałów budowlanych w czerwcu 2024 r.

Ceny materiałów budowlanych w czerwcu 2024 r. Ceny materiałów budowlanych w czerwcu 2024 r.

Grupa PSB Handel analizuje zmiany cen wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować nowe trendy na rynku.

Grupa PSB Handel analizuje zmiany cen wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować nowe trendy na rynku.

Materiały prasowe news Rynek wyrobów betonowych w Polsce wart 11 mld zł

Rynek wyrobów betonowych w Polsce wart 11 mld zł Rynek wyrobów betonowych w Polsce wart 11 mld zł

Z raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2024–2029” wynika, że po dwóch latach dynamicznych wzrostów w 2023 r. wartość rynku wyrobów betonowych zmalała w ujęciu nominalnym o ok....

Z raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2024–2029” wynika, że po dwóch latach dynamicznych wzrostów w 2023 r. wartość rynku wyrobów betonowych zmalała w ujęciu nominalnym o ok. 15%, do poziomu 11 mld zł. Na najbliższe lata eksperci przewidują umiarkowane tempo odbudowy wartości rynku.

Materiały prasowe news Bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach – najciekawsze realizacje

Bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach – najciekawsze realizacje Bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach – najciekawsze realizacje

Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali. W związku z wymaganiami dotyczącymi...

Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali. W związku z wymaganiami dotyczącymi odpowiedniej klasy przeciwpoślizgowości, na schodach stosuje się żywice z dodatkami, takimi jak piasek kwarcowy, płatki, kruszywo marmurowe. Wykorzystanie różnych materiałów i technologii pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne, odpowiednie do pomieszczeń przemysłowych oraz bardziej eleganckich,...

Materiały prasowe news Wartość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce

Wartość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce Wartość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce

Pomimo przejściowej głębokiej korekty, przyszłość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce wygląda pozytywnie. Po dwucyfrowych realnych spadkach odnotowanych w latach 2022–2023, od 2024 r. rynek termoizolacji...

Pomimo przejściowej głębokiej korekty, przyszłość rynku materiałów termoizolacyjnych w Polsce wygląda pozytywnie. Po dwucyfrowych realnych spadkach odnotowanych w latach 2022–2023, od 2024 r. rynek termoizolacji stopniowo odbudowuje swoją pozycję, głównie za sprawą ożywienia w budownictwie mieszkaniowym. W ujęciu długoterminowym, powinno rosnąć znaczenie segmentu remontów i modernizacji.

Materiały prasowe news Dwa wyróżnienia dla firmy Austrotherm

Dwa wyróżnienia dla firmy Austrotherm Dwa wyróżnienia dla firmy Austrotherm

W jubileuszowej odsłonie programu Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma firmie Austrotherm przyznano dwa wyróżnienia – Super Marki oraz Marki 15-lecia w kategorii Producenci styropianu.

W jubileuszowej odsłonie programu Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma firmie Austrotherm przyznano dwa wyróżnienia – Super Marki oraz Marki 15-lecia w kategorii Producenci styropianu.

Materiały prasowe news Bezpłatny kalkulator doboru grubości styropianu

Bezpłatny kalkulator doboru grubości styropianu Bezpłatny kalkulator doboru grubości styropianu

Firma Austrotherm zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie online – intuicyjny kalkulator doboru grubości styropianu. Narzędzie ułatwia właścicielom domów obliczenie odpowiedniej grubości termoizolacji,...

Firma Austrotherm zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie online – intuicyjny kalkulator doboru grubości styropianu. Narzędzie ułatwia właścicielom domów obliczenie odpowiedniej grubości termoizolacji, zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi.

Materiały prasowe Koniunktura w budownictwie – lipiec 2024 r.

Koniunktura w budownictwie – lipiec 2024 r. Koniunktura w budownictwie – lipiec 2024 r.

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 2,2 (przed miesiącem minus 2,7). Poprawę koniunktury sygnalizuje 10,8% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 13%...

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 2,2 (przed miesiącem minus 2,7). Poprawę koniunktury sygnalizuje 10,8% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 13% (przed miesiącem odpowiednio 11,1% i 13,7%). Według pozostałych przedsiębiorstw ich sytuacja nie uległa zmianie.

Wybrane dla Ciebie

Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Pokrycia ceramiczne na każdy dach » Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Ochroń się przed hałasem! »

Ochroń się przed hałasem! » Ochroń się przed hałasem! »

Styropian na wiele sposobów »

Styropian na wiele sposobów » Styropian na wiele sposobów »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia » Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Profile do montażu metodą „lekką-mokrą »

Profile do montażu metodą „lekką-mokrą » Profile do montażu metodą „lekką-mokrą »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę » Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Panele grzewcze do ścian i sufitów » Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach » Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Systemowe docieplanie fasad »

Systemowe docieplanie fasad » Systemowe docieplanie fasad »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Uszczelnianie fundamentów »

Uszczelnianie fundamentów » Uszczelnianie fundamentów »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.