Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Bauder Polska Sp. z o. o. Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz...

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz więcej – powinny być nie tylko wysokiej jakości, ale także przyjazne dla środowiska.

Jak używać płyt warstwowych? »

Jak używać płyt warstwowych? » Jak używać płyt warstwowych? »

Wybierz kolor – przyokienne listwy PVC »

Wybierz kolor – przyokienne listwy PVC » Wybierz kolor – przyokienne listwy PVC »

Izolacje natryskowe od A do Z

Agregaty malarskie | 2025-03-05
Poznaj zalety izolacji natryskowych, fot. Agregaty malarskie

Poznaj zalety izolacji natryskowych, fot. Agregaty malarskie

Z roku na rok izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularne i chętniej wybierane przez klientów. Ich główną zaletą są bardzo dobre właściwości izolacyjne. Jeżeli interesuje Cię, na czym polega izolacja termiczna metodą natryskową, oraz chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, ten poradnik jest dla Ciebie!

PR

Izolacja natryskowa – czym właściwie jest

Izolacja natryskowa z użyciem pianki poliuretanowej uznawana jest za nowoczesną a zarazem skuteczną i łatwą metodę docieplenia domu lub poddasza.

W praktyce wygląda to tak, że dwa aktywne składniki pianki (poliol i izocyjanian) zaciągane zostają przez pompy do węża. Agregaty malarskie są urządzeniami, do których podłączone sa węże, natomiast samo mieszanie odbywa się w pistolecie natryskowym. Następnie pistolet wyrzuca piankę wprost na daną powierzchnię. Piana poliuretanowa po wyrzuceniu z pistoletu bardzo szybko zwiększa swoją objętość kilkukrotnie, tworząc jednolitą, trwałą warstwę izolacji, która ma świetne właściwości termo- oraz hydroizolacyjne.

Natryskowe docieplanie jest najszybszą metodą na izolację budynków. Sam proces docieplania jest stosunkowo prosty, lecz najlepiej jest postawić na fachowca z odpowiednim doświadczeniem, co z kolei przełoży się na profesjonalne wykonanie pracy.

Metodą tą można docieplić praktycznie cały dom, ale również służy ona do zaizolowania mostków termicznych (okien, drzwi, ścian, poddaszy, fundamentów). Najczęściej wykonywane jest jednak ocieplanie poddaszy, ponieważ pianka PUR jest bardzo lekka, a pomimo to izolacja z jej zastosowaniem skutecznie zabezpiecza zarówno przed zimnem, jak i ciepłem.

Jakie są właściwości pianki poliuretanowej?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ma ona bardzo dobre właściwości izolujące. Jest świetną alternatywą dla wełny mineralnej oraz styropianu. Ma ona również bardzo wysoką przyczepność i nadaje się do rozpylania praktycznie na każdej powierzchni. Pianka PUR występuje w dwóch rodzajach.

Pianka otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa

Obydwa typy można wykorzystać do ocieplenia domu. Piankę zamkniętokomórkową charakteryzuje większa wytrzymałość oraz lepsze właściwości termoizolacyjne. Na minus można zaliczyć to, że jest ona cięższa i droższa niż drugi rodzaj pianki. Ponadto najlepiej nakładać ją na suche podłoże. Z uwagi na jej właściwości, najczęściej używa się jej do zewnętrznych systemów izolacji.

Pianka otwartokomórkowa jest wykorzystywana znacznie częściej. Jest lżejsza i tańsza niż pianka zamkniętokomórkowa. Posiada strukturę gąbki. Jest paroprzepuszczalna i posiada tendencję do rozprzestrzeniania się. Paroprzepuszczalność pozwala podłożu oddawać wodę, dzięki czemu nie będą rozwijały się grzyby. Pianka ta nie jest również nasiąkliwa.

Wady i zalety pianki PUR

Zdecydowanie jako zaletę można zaliczyć lekkość pianki oraz to, że może być ona stosowana wszędzie tam, gdzie np. nie zdołamy dotrzeć styropianem. Ponadto piankę PUR łatwo się rozprowadza. Jej montaż jest szybki i stosunkowo niedrogi (w zależności od wybranego rodzaju pianki).

Jeżeli chodzi o wady, warto zaznaczyć, że pianka jest łatwopalna, co jest przeciwieństwem wełny mineralnej. Ciężko również skontrolować, czy została równomiernie rozłożona.

Ocieplanie pianką poliuretanową

Ocieplanie domu pianką poliuretanową jest świetnym rozwiązaniem i posiada wiele zalet. Jako jedną z nich można wymienić to, że istnieje możliwość stosowania takiego ocieplenia na starych konstrukcjach, dzięki czemu można skutecznie zaizolować nawet dość stare i mało szczelne do tej pory budynki.

Podczas ocieplenia można zdecydować się na różną grubość nałożenia pianki. Oczywiście im będzie ona mniejsza, tym cały proces będzie tańszy. Warto jednak zaznaczyć, że skutkować to będzie słabszymi zdolnościami izolacyjnymi.

Za najbardziej skuteczne ocieplanie pianką poliuretanową uznaje się wtedy, kiedy warstwa będzie wyższa niż 17 cm. Warto mieć na uwadze, że istnieją miejsca, w których wymagane jest nałożenie jedynie 10 cm pianki, a także takie, gdzie należy nałożyć jej aż do 30 cm. Wszystko zależy od konstrukcji budynku oraz konieczności izolacji mostków termicznych.

Ocieplanie natryskowe – trzy etapy aplikacji pianki PUR

Skoro wiadomo już, czym jest oraz do czego nadaje się pianka PUR, warto powiedzieć sobie coś więcej na temat jej aplikacji. Jakość izolacji zależy od kilku czynników, do których należą m.in. jakość komponentów, przygotowanie powierzchni czy sprzęt, którym ocieplanie będzie wykonywane.

Jeżeli zależy nam na tym, aby taka izolacja przetrwała, a zarazem spełniała swoje właściwości przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na trzy etapy pracy.

  • Etap 1 – polega na przygotowaniu podłoża, a także kontroli przegrody i zabezpieczeniu powierzchni, których nie chcemy pokrywać pianką. Dobrze jest sprawdzić poziom wilgotności podłoża oraz jego czystość. Jeżeli podłoże jest tłuste lub zabrudzone, izolacje natryskowe mogą nie osiągać wysokiego poziomu przyczepności.
  • Etap 2 – polega na szczegółowym sprawdzeniu urządzenia oraz na ustawieniu wszystkich jego parametrów (ciśnienia i temperatury). Kolejnym etapem jest wymieszanie składników pianki  zgodnie z instrukcją producenta.
  • Etap 3 – polega na właściwej izolacji natryskowej za pomocą pistoletów i agregatów. Piankę aplikuje się na wybraną powierzchnię warstwą o określonej grubości. Jeżeli pierwsza naniesiona warstwa wyschnie, należy nałożyć drugą, aż do momentu osiągnięcia docelowej grubości.

Ile kosztuje ocieplenie natryskowe?

Na cenę izolacji natryskowej wykonywanej za pomocą pianki PUR wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest koszt samego produktu. Inny element regulujący cenę to miejsce, w którym prace będą wykonywane. Kolejne ważne czynniki to ilość oraz grubość warstwy izolacyjnej.

Jak można się domyślić, cena zależna jest od tego, jak dużo pianki zostanie zużyte. Jeżeli weźmiemy pod uwagę grubość nałożenia na poziomie od 10 do 17 cm, ceny mogą wahać się od 40 do 60 zł/m2. Grubsze warstwy są odpowiednio droższe.

Izolacja natryskowa a czas

Zapewne zastanawiacie się, czy pianka poliuretanowa i izolacja się starzeje. Efektywność samej warstwy izolacyjnej oraz długotrwałość piany PUR w dużej mierze zależy od jakości wykonania. Jeżeli pracę wykona doświadczony fachowiec, można być pewnym trwałego i zarazem przyzwoitego efektu.

Same właściwości piany poliuretanowej natomiast wykazują, że materiał ten się nie starzeje i zarazem nie zmienia swojej objętości. Oznacza to, że nawet po kilku latach piana poliuretanowa będzie posiadała takie same właściwości, jak w momencie jej aplikacji.

Warto postawić na fachowców

Przy ocieplaniu natryskowym za pomocą piany PUR warto stawiać na doświadczenie i pomoc fachowców. Istnieje wiele firm oferujących swoje usługi w tym zakresie. Są firmy stricte zajmujące się natryskiem piany, a także inne oferujące np. agregaty malarskie czy pistolety do nakładania pianki, które prowadzą sprzedaż danych akcesoriów i oferują usługi w danym zakresie. Warto z nich skorzystać.

Doświadczona firma powinna posiadać wielu przeszkolonych pracowników, którzy wykonają swoją pracę w sposób profesjonalny, a także sami wybiorą rodzaje piany poliuretanowej, nadające się do danego rodzaju ocieplenia.

Podsumowanie

Pianka natryskowa i izolacja za jej pomocą jest świetną alternatywą dla klasycznych dotąd znanych możliwości dociepleń. Okazuje się, że jest to metoda niezwykle szybka i skuteczna, lecz tak jak i inne posiada kilka wad.

Jeżeli jesteś zainteresowany tego rodzaju dociepleniem, lecz masz pewne wątpliwości, postaw na sprawdzoną firmę i pracujących w niej fachowców. Odpowiedni wybór z pewnością przełoży się na bardzo dobre efekty.

 

Komentarze

  • bo bo, 11.04.2024r., 08:52:36 1/ na jakie podłoże można aplikować piankę? Jak podłoże przygotować? 2/ jeśli pianka jest łatwopalna, to jak zabezpieczyć przegrodę przed pożarem? 3/ po ułożeniu pianki na dachu )adaptacja poddasza na sypialnię) uzyskaliśmy niesamowite efektu dźwiękowe: śpiew ptaków o poranku, dudnienie deszczu, świst wiatru. Praktycznie uniemożliwia spanie. Ptaki słychać jak pod namiotem, natomiast świst wiatru i odgłosy deszczu ulegają wzmocnieniu. Nawet na nieocieplonym dachu, bez warstwy termoizolacyjnej, deszcz nigdy nie był tak dokuczliwy. Jak naprawić taką usterkę? Dlaczego nie podaje się izolacyjności akustycznej pianki? Dlaczego nie uprzedza się, że izolacja pianką nie zabezpiecza przed efektami akustycznymi? Z powyższych powodów nie zdecydowałabym się na ułożenie pianki.

Powiązane

Finelf.com sp. z o.o. Kredyt na remont: jak uzyskać i na co zwrócić uwagę

Kredyt na remont: jak uzyskać i na co zwrócić uwagę Kredyt na remont: jak uzyskać i na co zwrócić uwagę

Planujesz remont, ale obawiasz się, że Twoje oszczędności mogą nie wystarczyć? Kredyt na remont to rozwiązanie, które pozwala szybko zrealizować niezbędne prace bez odkładania ich na później. W artykule...

Planujesz remont, ale obawiasz się, że Twoje oszczędności mogą nie wystarczyć? Kredyt na remont to rozwiązanie, które pozwala szybko zrealizować niezbędne prace bez odkładania ich na później. W artykule wyjaśniamy, jak krok po kroku uzyskać taki kredyt, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty i jakie pułapki warto omijać, by uniknąć finansowych niespodzianek.

Grupa Warta Zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem – praktyczne rozwiązania

Zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem – praktyczne rozwiązania Zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem – praktyczne rozwiązania

Zalanie mieszkania to jeden z najczęstszych problemów, z którymi muszą mierzyć się właściciele nieruchomości, a jego skutki mogą być nie tylko kosztowne, ale również długotrwałe i uciążliwe w usuwaniu....

Zalanie mieszkania to jeden z najczęstszych problemów, z którymi muszą mierzyć się właściciele nieruchomości, a jego skutki mogą być nie tylko kosztowne, ale również długotrwałe i uciążliwe w usuwaniu. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w starym budownictwie, czy w nowoczesnym apartamentowcu, ryzyko zalania zawsze istnieje i może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Właściwe zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem to nie tylko sposób na uniknięcie strat materialnych, ale również gwarancja...

Alchimica Polska Sp. z o.o. Praktyczne pokazy aplikacji membrany Hyperdesmo® AQUA na targach BUDMA 2025

Praktyczne pokazy aplikacji membrany Hyperdesmo® AQUA na targach BUDMA 2025 Praktyczne pokazy aplikacji membrany Hyperdesmo® AQUA na targach BUDMA 2025

Alchimica Polska zaprasza na praktyczne pokazy aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo® AQUA, które odbędą się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2025. Pokazy...

Alchimica Polska zaprasza na praktyczne pokazy aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo® AQUA, które odbędą się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2025. Pokazy będą prowadzone przez instruktora technicznego Alchimica Polska i odbędą się pierwszego i drugiego dnia targów, cyklicznie co 2 godziny na stoisku nr 37 w pawilonie 6.

Sika Poland Bezpieczne powierzchnie w branży spożywczej – jakie posadzki sprawdzą się najlepiej?

Bezpieczne powierzchnie w branży spożywczej – jakie posadzki sprawdzą się najlepiej? Bezpieczne powierzchnie w branży spożywczej – jakie posadzki sprawdzą się najlepiej?

Procesy zachodzące w przedsiębiorstwach spożywczych są różnorodne i bardzo dynamiczne. Wiele z nich bezpośrednio wpływa na higienę w miejscu pracy poprzez nadmiar wilgoci, zaleganie tłuszczów lub innych...

Procesy zachodzące w przedsiębiorstwach spożywczych są różnorodne i bardzo dynamiczne. Wiele z nich bezpośrednio wpływa na higienę w miejscu pracy poprzez nadmiar wilgoci, zaleganie tłuszczów lub innych zanieczyszczeń w zakładach przetwórczych, wytwórniach, kuchniach i innych obiektach.

NEXLER Sp. z o.o. NEXLER NOx Cut – dachy przyszłości neutralizujące szkodliwe tlenki azotu

NEXLER NOx Cut – dachy przyszłości neutralizujące szkodliwe tlenki azotu NEXLER NOx Cut – dachy przyszłości neutralizujące szkodliwe tlenki azotu

Czy dach może aktywnie oczyszczać powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń? Dzięki nowoczesnym materiałom budowlanym – tak. Firma NEXLER wprowadziła do swojej oferty innowacyjne papy, które wykorzystują...

Czy dach może aktywnie oczyszczać powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń? Dzięki nowoczesnym materiałom budowlanym – tak. Firma NEXLER wprowadziła do swojej oferty innowacyjne papy, które wykorzystują technologię NOx Cut do neutralizacji toksycznych tlenków azotu. Dowiedz się, jak działa ta rewolucyjna technologia i dlaczego warto zainwestować w zrównoważone budownictwo.

PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek Nowość na rynku – produkty z wypełnieniem biocydami nowej generacji

Nowość na rynku – produkty z wypełnieniem biocydami nowej generacji Nowość na rynku – produkty z wypełnieniem biocydami nowej generacji

Nowa innowacyjna generacja produktów Polstyr, System Dociepleń Akryl Clean Solutions (SDACS) oraz System Dociepleń Silikon Clean Solutions (SDSCS) z zakresu chemii budowlanej, to najnowocześniejsze rozwiązania...

Nowa innowacyjna generacja produktów Polstyr, System Dociepleń Akryl Clean Solutions (SDACS) oraz System Dociepleń Silikon Clean Solutions (SDSCS) z zakresu chemii budowlanej, to najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie ochrony budynków przed szkodliwymi mikroorganizmami, które mogą wpływać na trwałość materiałów budowlanych.

Connector.pl Nowoczesne piany poliuretanowe – szczelne i trwałe ocieplenie budynku

Nowoczesne piany poliuretanowe – szczelne i trwałe ocieplenie budynku Nowoczesne piany poliuretanowe – szczelne i trwałe ocieplenie budynku

Firma Connector.pl to największy polski dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, będący liderem na rynku od ponad 30 lat. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów, a wśród nich znakomitej...

Firma Connector.pl to największy polski dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, będący liderem na rynku od ponad 30 lat. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów, a wśród nich znakomitej jakości piany PUR otwarto- i zamkniętokomórkowe.

Fiberglass Fabrics sp. z o.o. Tynki i farby w dużych inwestycjach budowlanych

Tynki i farby w dużych inwestycjach budowlanych Tynki i farby w dużych inwestycjach budowlanych

Przy projektowaniu i realizacji dużych inwestycji, takich jak osiedla mieszkaniowe, biurowce czy obiekty użyteczności publicznej, kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Nie...

Przy projektowaniu i realizacji dużych inwestycji, takich jak osiedla mieszkaniowe, biurowce czy obiekty użyteczności publicznej, kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Nie do przecenienia jest rola tynków i farb, które wpływają na wygląd budynków, a także na ich trwałość i komfort użytkowania.

Bella Plast Jastrzębski i Wspólnicy sp.k. Profile wykończeniowe do systemów dociepleń – dylatacje w ETICS

Profile wykończeniowe do systemów dociepleń – dylatacje w ETICS Profile wykończeniowe do systemów dociepleń – dylatacje w ETICS

System dociepleń budynków BSO (bezspoinowy system ociepleń), ETICS (ang.: external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metodą lekką mokrą – z wykorzystaniem okładzin termicznych typu...

System dociepleń budynków BSO (bezspoinowy system ociepleń), ETICS (ang.: external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metodą lekką mokrą – z wykorzystaniem okładzin termicznych typu styropian i wełna mineralna – to najpowszechniejsza i wciąż pod względem ekonomicznym – najbardziej atrakcyjna metoda ocieplania ścian zewnętrznych budynków.

Bella Plast Jastrzębski i Wspólnicy sp.k. Profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS – okapniki systemowe

Profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS – okapniki systemowe Profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS – okapniki systemowe

System dociepleń budynków BSO (bezspoinowy system ociepleń), ETICS (ang.: external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metodą lekką mokrą – z wykorzystaniem okładzin termicznych typu...

System dociepleń budynków BSO (bezspoinowy system ociepleń), ETICS (ang.: external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metodą lekką mokrą – z wykorzystaniem okładzin termicznych typu styropian i wełna mineralna – to najpowszechniejsza i wciąż pod względem ekonomicznym – najbardziej atrakcyjna metoda ocieplania ścian zewnętrznych budynków.

Bella Plast Jastrzębski i Wspólnicy sp.k. Profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS – czas na design

Profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS – czas na design Profile wykończeniowe do systemów dociepleń ETICS – czas na design

System dociepleń budynków BSO (bezspoinowy system ociepleń), ETICS (ang.: external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metodą lekką mokrą – z wykorzystaniem okładzin termicznych typu...

System dociepleń budynków BSO (bezspoinowy system ociepleń), ETICS (ang.: external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metodą lekką mokrą – z wykorzystaniem okładzin termicznych typu styropian i wełna mineralna – to najpowszechniejsza i wciąż pod względem ekonomicznym – najbardziej atrakcyjna metoda ocieplania ścian zewnętrznych budynków.

BMB Technologie Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu malarskiego?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu malarskiego? Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu malarskiego?

Agregat malarski to nowoczesne urządzenie, które znacząco ułatwia malowanie dużych powierzchni, zapewniając równomierne pokrycie farbą i oszczędność czasu. Sprawdza się zarówno w profesjonalnych zastosowaniach,...

Agregat malarski to nowoczesne urządzenie, które znacząco ułatwia malowanie dużych powierzchni, zapewniając równomierne pokrycie farbą i oszczędność czasu. Sprawdza się zarówno w profesjonalnych zastosowaniach, jak i w domowych remontach, eliminując smugi i nierówności, które często pojawiają się przy tradycyjnych metodach malowania. Jednak wybór odpowiedniego modelu nie jest prosty – różne agregaty oferują odmienne parametry, które wpływają na komfort pracy, efektywność malowania oraz trwałość urządzenia....

Sika Poland news Nowe Centrum Hydroizolacji w Piotrkowie Trybunalskim

Nowe Centrum Hydroizolacji w Piotrkowie Trybunalskim Nowe Centrum Hydroizolacji w Piotrkowie Trybunalskim

Od 13 lutego 2025 r. sieć Centrum Hydroizolacji Sika powiększyła się o nowy punkt – PSB Bauma w Piotrkowie Trybunalskim.

Od 13 lutego 2025 r. sieć Centrum Hydroizolacji Sika powiększyła się o nowy punkt – PSB Bauma w Piotrkowie Trybunalskim.

PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek Renowacja fasad może mieć znaczący wpływ na efektywność termiczną budynków

Renowacja fasad może mieć znaczący wpływ na efektywność termiczną budynków Renowacja fasad może mieć znaczący wpływ na efektywność termiczną budynków

Renowacja fasad może mieć znaczący wpływ na efektywność termiczną budynków, zwłaszcza w kontekście poprawy izolacyjności i zmniejszenia strat ciepła. Oto kilka kluczowych aspektów, w których renowacja...

Renowacja fasad może mieć znaczący wpływ na efektywność termiczną budynków, zwłaszcza w kontekście poprawy izolacyjności i zmniejszenia strat ciepła. Oto kilka kluczowych aspektów, w których renowacja może wpłynąć na efektywność termiczną fasad:

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.