Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Izolacje natryskowe od A do Z

Agregaty malarskie | 2023-03-27
Poznaj zalety izolacji natryskowych, fot. Agregaty malarskie

Poznaj zalety izolacji natryskowych, fot. Agregaty malarskie

Z roku na rok izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularne i chętniej wybierane przez klientów. Ich główną zaletą są bardzo dobre właściwości izolacyjne. Jeżeli interesuje Cię, na czym polega izolacja termiczna metodą natryskową, oraz chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, ten poradnik jest dla Ciebie!

PR

Izolacja natryskowa – czym właściwie jest

Izolacja natryskowa z użyciem pianki poliuretanowej uznawana jest za nowoczesną a zarazem skuteczną i łatwą metodę docieplenia domu lub poddasza.

W praktyce wygląda to tak, że dwa aktywne składniki pianki (poliol i izocyjanian) zaciągane zostają przez pompy do węża. Agregaty malarskie są urządzeniami, do których podłączone sa węże, natomiast samo mieszanie odbywa się w pistolecie natryskowym. Następnie pistolet wyrzuca piankę wprost na daną powierzchnię. Piana poliuretanowa po wyrzuceniu z pistoletu bardzo szybko zwiększa swoją objętość kilkukrotnie, tworząc jednolitą, trwałą warstwę izolacji, która ma świetne właściwości termo- oraz hydroizolacyjne.

Natryskowe docieplanie jest najszybszą metodą na izolację budynków. Sam proces docieplania jest stosunkowo prosty, lecz najlepiej jest postawić na fachowca z odpowiednim doświadczeniem, co z kolei przełoży się na profesjonalne wykonanie pracy.

Metodą tą można docieplić praktycznie cały dom, ale również służy ona do zaizolowania mostków termicznych (okien, drzwi, ścian, poddaszy, fundamentów). Najczęściej wykonywane jest jednak ocieplanie poddaszy, ponieważ pianka PUR jest bardzo lekka, a pomimo to izolacja z jej zastosowaniem skutecznie zabezpiecza zarówno przed zimnem, jak i ciepłem.

Jakie są właściwości pianki poliuretanowej?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ma ona bardzo dobre właściwości izolujące. Jest świetną alternatywą dla wełny mineralnej oraz styropianu. Ma ona również bardzo wysoką przyczepność i nadaje się do rozpylania praktycznie na każdej powierzchni. Pianka PUR występuje w dwóch rodzajach.

Pianka otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa

Obydwa typy można wykorzystać do ocieplenia domu. Piankę zamkniętokomórkową charakteryzuje większa wytrzymałość oraz lepsze właściwości termoizolacyjne. Na minus można zaliczyć to, że jest ona cięższa i droższa niż drugi rodzaj pianki. Ponadto najlepiej nakładać ją na suche podłoże. Z uwagi na jej właściwości, najczęściej używa się jej do zewnętrznych systemów izolacji.

Pianka otwartokomórkowa jest wykorzystywana znacznie częściej. Jest lżejsza i tańsza niż pianka zamkniętokomórkowa. Posiada strukturę gąbki. Jest paroprzepuszczalna i posiada tendencję do rozprzestrzeniania się. Paroprzepuszczalność pozwala podłożu oddawać wodę, dzięki czemu nie będą rozwijały się grzyby. Pianka ta nie jest również nasiąkliwa.

Wady i zalety pianki PUR

Zdecydowanie jako zaletę można zaliczyć lekkość pianki oraz to, że może być ona stosowana wszędzie tam, gdzie np. nie zdołamy dotrzeć styropianem. Ponadto piankę PUR łatwo się rozprowadza. Jej montaż jest szybki i stosunkowo niedrogi (w zależności od wybranego rodzaju pianki).

Jeżeli chodzi o wady, warto zaznaczyć, że pianka jest łatwopalna, co jest przeciwieństwem wełny mineralnej. Ciężko również skontrolować, czy została równomiernie rozłożona.

Ocieplanie pianką poliuretanową

Ocieplanie domu pianką poliuretanową jest świetnym rozwiązaniem i posiada wiele zalet. Jako jedną z nich można wymienić to, że istnieje możliwość stosowania takiego ocieplenia na starych konstrukcjach, dzięki czemu można skutecznie zaizolować nawet dość stare i mało szczelne do tej pory budynki.

Podczas ocieplenia można zdecydować się na różną grubość nałożenia pianki. Oczywiście im będzie ona mniejsza, tym cały proces będzie tańszy. Warto jednak zaznaczyć, że skutkować to będzie słabszymi zdolnościami izolacyjnymi.

Za najbardziej skuteczne ocieplanie pianką poliuretanową uznaje się wtedy, kiedy warstwa będzie wyższa niż 17 cm. Warto mieć na uwadze, że istnieją miejsca, w których wymagane jest nałożenie jedynie 10 cm pianki, a także takie, gdzie należy nałożyć jej aż do 30 cm. Wszystko zależy od konstrukcji budynku oraz konieczności izolacji mostków termicznych.

Ocieplanie natryskowe – trzy etapy aplikacji pianki PUR

Skoro wiadomo już, czym jest oraz do czego nadaje się pianka PUR, warto powiedzieć sobie coś więcej na temat jej aplikacji. Jakość izolacji zależy od kilku czynników, do których należą m.in. jakość komponentów, przygotowanie powierzchni czy sprzęt, którym ocieplanie będzie wykonywane.

Jeżeli zależy nam na tym, aby taka izolacja przetrwała, a zarazem spełniała swoje właściwości przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na trzy etapy pracy.

  • Etap 1 – polega na przygotowaniu podłoża, a także kontroli przegrody i zabezpieczeniu powierzchni, których nie chcemy pokrywać pianką. Dobrze jest sprawdzić poziom wilgotności podłoża oraz jego czystość. Jeżeli podłoże jest tłuste lub zabrudzone, izolacje natryskowe mogą nie osiągać wysokiego poziomu przyczepności.
  • Etap 2 – polega na szczegółowym sprawdzeniu urządzenia oraz na ustawieniu wszystkich jego parametrów (ciśnienia i temperatury). Kolejnym etapem jest wymieszanie składników pianki  zgodnie z instrukcją producenta.
  • Etap 3 – polega na właściwej izolacji natryskowej za pomocą pistoletów i agregatów. Piankę aplikuje się na wybraną powierzchnię warstwą o określonej grubości. Jeżeli pierwsza naniesiona warstwa wyschnie, należy nałożyć drugą, aż do momentu osiągnięcia docelowej grubości.

Ile kosztuje ocieplenie natryskowe?

Na cenę izolacji natryskowej wykonywanej za pomocą pianki PUR wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest koszt samego produktu. Inny element regulujący cenę to miejsce, w którym prace będą wykonywane. Kolejne ważne czynniki to ilość oraz grubość warstwy izolacyjnej.

Jak można się domyślić, cena zależna jest od tego, jak dużo pianki zostanie zużyte. Jeżeli weźmiemy pod uwagę grubość nałożenia na poziomie od 10 do 17 cm, ceny mogą wahać się od 40 do 60 zł/m2. Grubsze warstwy są odpowiednio droższe.

Izolacja natryskowa a czas

Zapewne zastanawiacie się, czy pianka poliuretanowa i izolacja się starzeje. Efektywność samej warstwy izolacyjnej oraz długotrwałość piany PUR w dużej mierze zależy od jakości wykonania. Jeżeli pracę wykona doświadczony fachowiec, można być pewnym trwałego i zarazem przyzwoitego efektu.

Same właściwości piany poliuretanowej natomiast wykazują, że materiał ten się nie starzeje i zarazem nie zmienia swojej objętości. Oznacza to, że nawet po kilku latach piana poliuretanowa będzie posiadała takie same właściwości, jak w momencie jej aplikacji.

Warto postawić na fachowców

Przy ocieplaniu natryskowym za pomocą piany PUR warto stawiać na doświadczenie i pomoc fachowców. Istnieje wiele firm oferujących swoje usługi w tym zakresie. Są firmy stricte zajmujące się natryskiem piany, a także inne oferujące np. agregaty malarskie czy pistolety do nakładania pianki, które prowadzą sprzedaż danych akcesoriów i oferują usługi w danym zakresie. Warto z nich skorzystać.

Doświadczona firma powinna posiadać wielu przeszkolonych pracowników, którzy wykonają swoją pracę w sposób profesjonalny, a także sami wybiorą rodzaje piany poliuretanowej, nadające się do danego rodzaju ocieplenia.

Podsumowanie

Pianka natryskowa i izolacja za jej pomocą jest świetną alternatywą dla klasycznych dotąd znanych możliwości dociepleń. Okazuje się, że jest to metoda niezwykle szybka i skuteczna, lecz tak jak i inne posiada kilka wad.

Jeżeli jesteś zainteresowany tego rodzaju dociepleniem, lecz masz pewne wątpliwości, postaw na sprawdzoną firmę i pracujących w niej fachowców. Odpowiedni wybór z pewnością przełoży się na bardzo dobre efekty.

Izolacja natryskowa z użyciem pianki poliuretanowej >>

Komentarze

  • bo bo, 11.04.2024r., 08:52:36 1/ na jakie podłoże można aplikować piankę? Jak podłoże przygotować? 2/ jeśli pianka jest łatwopalna, to jak zabezpieczyć przegrodę przed pożarem? 3/ po ułożeniu pianki na dachu )adaptacja poddasza na sypialnię) uzyskaliśmy niesamowite efektu dźwiękowe: śpiew ptaków o poranku, dudnienie deszczu, świst wiatru. Praktycznie uniemożliwia spanie. Ptaki słychać jak pod namiotem, natomiast świst wiatru i odgłosy deszczu ulegają wzmocnieniu. Nawet na nieocieplonym dachu, bez warstwy termoizolacyjnej, deszcz nigdy nie był tak dokuczliwy. Jak naprawić taką usterkę? Dlaczego nie podaje się izolacyjności akustycznej pianki? Dlaczego nie uprzedza się, że izolacja pianką nie zabezpiecza przed efektami akustycznymi? Z powyższych powodów nie zdecydowałabym się na ułożenie pianki.

Powiązane

LERG SA Lerg uruchomił nową instalację polioli

Lerg uruchomił nową instalację polioli Lerg uruchomił nową instalację polioli

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania...

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa również wpływają na sprofesjonalizowanie rynku produktowego.

Immergas Jaka jest średnia żywotność pompy ciepła?

Jaka jest średnia żywotność pompy ciepła? Jaka jest średnia żywotność pompy ciepła?

Pompy ciepła to nowoczesny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynków. Z tego powodu coraz częściej wypierają węglowe lub gazowe kotły, które w przeciwieństwie do pomp powodują zanieczyszczenie powietrza....

Pompy ciepła to nowoczesny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynków. Z tego powodu coraz częściej wypierają węglowe lub gazowe kotły, które w przeciwieństwie do pomp powodują zanieczyszczenie powietrza. Wiele osób obawia się zmiany źródła ogrzewania m.in. ze względu na rzekomą niską trwałość pompy. Jaka jest przeciętna żywotność pompy ciepła, od czego zależy i jak ją zwiększyć?

ZPRE JEDLICZE Sp. z o.o. Jakie są etapy procesu prefabrykacji konstrukcji stalowych?

Jakie są etapy procesu prefabrykacji konstrukcji stalowych? Jakie są etapy procesu prefabrykacji konstrukcji stalowych?

Prefabrykacja konstrukcji stalowych to zaawansowany proces, który znacząco przyspiesza budowę i zapewnia wysoką jakość wyrobów. Zrozumienie etapów tego procesu jest kluczowe dla skutecznego zarządzania...

Prefabrykacja konstrukcji stalowych to zaawansowany proces, który znacząco przyspiesza budowę i zapewnia wysoką jakość wyrobów. Zrozumienie etapów tego procesu jest kluczowe dla skutecznego zarządzania projektami budowlanymi. Czy jest prefabrykacja konstrukcji stalowych i jak wyglądają etapy prac? Sprawdź i dowiedz się więcej!

BREVIS S.C. Czy nawiewniki w oknach są obowiązkowe – najważniejsze Informacje

Czy nawiewniki w oknach są obowiązkowe – najważniejsze Informacje Czy nawiewniki w oknach są obowiązkowe – najważniejsze Informacje

Potrzeba zapewnienia właściwej wentylacji domu czy mieszkania nie stanowi raczej zaskoczenia dla nikogo. Choć może nie zawsze mamy na uwadze utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza i dzięki temu...

Potrzeba zapewnienia właściwej wentylacji domu czy mieszkania nie stanowi raczej zaskoczenia dla nikogo. Choć może nie zawsze mamy na uwadze utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza i dzięki temu uniknięcia negatywnych skutków zbyt dużej wilgotności, to już dyskomfort siedzenia w dusznym i nieprzewietrzonym pomieszczeniu zna każdy. Oprócz wentylacji grawitacyjnej do niedawna odpowiednią cyrkulację powietrza zapewniały nieszczelności w oknach. Jednak rozwój technologiczny i zwiększenie szczelności...

Bostik Bostik AQUASTOPP – szybkie i efektywne rozwiązanie problemu wilgoci napierającej

Bostik AQUASTOPP – szybkie i efektywne rozwiązanie problemu wilgoci napierającej Bostik AQUASTOPP – szybkie i efektywne rozwiązanie problemu wilgoci napierającej

Bostik to firma z wieloletnią tradycją, sięgającą 1889 roku, oferująca szeroką gamę produktów chemii budowlanej dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Producent słynie z innowacyjnych rozwiązań i wysokiej...

Bostik to firma z wieloletnią tradycją, sięgającą 1889 roku, oferująca szeroką gamę produktów chemii budowlanej dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Producent słynie z innowacyjnych rozwiązań i wysokiej jakości preparatów, które znajdują zastosowanie w budownictwie, przemyśle i renowacji.

budogram.pl Ekonomiczne aspekty zastosowania dachu skośnego na budynku

Ekonomiczne aspekty zastosowania dachu skośnego na budynku Ekonomiczne aspekty zastosowania dachu skośnego na budynku

Nowoczesne budynki mogą być zwieńczone płaskim lub skośnym dachem. Rodzaj zastosowanej szczytowej przegrody wpływa nie tylko na wygląd obiektu, lecz także na koszty budowy i utrzymania.

Nowoczesne budynki mogą być zwieńczone płaskim lub skośnym dachem. Rodzaj zastosowanej szczytowej przegrody wpływa nie tylko na wygląd obiektu, lecz także na koszty budowy i utrzymania.

Onduline Polska Sp. z o.o. Płyta bitumiczna – wszechstronne i uniwersalne pokrycie dachowe

Płyta bitumiczna – wszechstronne i uniwersalne pokrycie dachowe Płyta bitumiczna – wszechstronne i uniwersalne pokrycie dachowe

Płyty bitumiczne to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów pokryciowych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wyróżniają się one nie tylko trwałością, ale również wszechstronnością...

Płyty bitumiczne to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów pokryciowych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wyróżniają się one nie tylko trwałością, ale również wszechstronnością zastosowań, która czyni je idealnym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum projektów. Czym dokładnie są płyty bitumiczne i dlaczego warto rozważyć ich użycie?

domni.pl Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom?

Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom? Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom?

Wykończenie budynku z zewnątrz jest równie istotne, jak jego wnętrza. Odpowiednie ocieplenie zapewni komfort i zdrowie domownikom, obniży koszty ogrzewania i zużycie paliw grzewczych. Płytki elewacyjne...

Wykończenie budynku z zewnątrz jest równie istotne, jak jego wnętrza. Odpowiednie ocieplenie zapewni komfort i zdrowie domownikom, obniży koszty ogrzewania i zużycie paliw grzewczych. Płytki elewacyjne zewnętrzne sprawią natomiast, że budynek będzie odpowiednio zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Jaki materiał izolacyjny można stosować pod płytki elewacyjne z klinkieru? Czym kierować się wybierając płytki zewnętrzne, aby elewacja zachowała trwałość i estetyczny wygląd na lata?...

Paroc Panel System Izolacja dachu skośnego – praktyczne wskazówki dla bezproblemowej eksploatacji

Izolacja dachu skośnego – praktyczne wskazówki dla bezproblemowej eksploatacji Izolacja dachu skośnego – praktyczne wskazówki dla bezproblemowej eksploatacji

Projektując konstrukcję dachu skośnego, za nadrzędny cel należy obrać zapewnienie maksymalnej efektywności energetycznej oraz komfortu korzystania z poddasza. Biorąc pod uwagę rosnący nacisk na ograniczanie...

Projektując konstrukcję dachu skośnego, za nadrzędny cel należy obrać zapewnienie maksymalnej efektywności energetycznej oraz komfortu korzystania z poddasza. Biorąc pod uwagę rosnący nacisk na ograniczanie wpływu budynków na środowisko, odpowiedzialne zaplanowanie ocieplenia dachu wełną i zadbanie o odpowiedni przepływ powietrza staje się niezbędne. Oba aspekty mają bezpośredni wpływ na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, minimalizację strat ciepła oraz ochronę konstrukcji przed...

KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o. Innowacyjne rozwiązania do renowacji budynków zabytkowych

Innowacyjne rozwiązania do renowacji budynków zabytkowych Innowacyjne rozwiązania do renowacji budynków zabytkowych

Budynki zabytkowe mają duży potencjał w zakresie termomodernizacji, jednak ich możliwości przeprowadzenia działań są ograniczone, ponieważ mogą podlegać ochronie konserwatorskiej. Dlatego przywrócenie...

Budynki zabytkowe mają duży potencjał w zakresie termomodernizacji, jednak ich możliwości przeprowadzenia działań są ograniczone, ponieważ mogą podlegać ochronie konserwatorskiej. Dlatego przywrócenie obiektu zabytkowego do stanu z czasów jego świetności to zadanie dla profesjonalnych firm specjalizujących się w renowacji budynków. Eksperci dobiorą najlepsze technologie i produkty odpowiednie dla konkretnego budynku oraz warunków, z poszanowaniem walorów architektonicznych i historycznych.

Paroc Polska Zarządzanie usterkami fasad otynkowanych po sezonie grzewczym i ich wpływ na ocieplenie ścian

Zarządzanie usterkami fasad otynkowanych po sezonie grzewczym i ich wpływ na ocieplenie ścian Zarządzanie usterkami fasad otynkowanych po sezonie grzewczym i ich wpływ na ocieplenie ścian

Wraz z nadejściem cieplejszych dni powinniśmy przeprowadzić kontrolę fasady naszego domu. Śnieg, deszcz oraz skoki temperatur mogą niekorzystnie wpływać na elewacje, pozostawiając defekty, które nie zawsze...

Wraz z nadejściem cieplejszych dni powinniśmy przeprowadzić kontrolę fasady naszego domu. Śnieg, deszcz oraz skoki temperatur mogą niekorzystnie wpływać na elewacje, pozostawiając defekty, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Pęknięcia, odbarwienia oraz ubytki tynku, jeśli nie zostaną odpowiednio szybko wychwycone i naprawione, mogą prowadzić do długotrwałych uszkodzeń. Z tego artykułu dowiesz się, jak rozpoznawać i rozwiązywać typowe problemy związane z elewacją, by zapewnić jej długotrwałą...

Moris Dlaczego warto korzystać z hurtowni stali online?

Dlaczego warto korzystać z hurtowni stali online? Dlaczego warto korzystać z hurtowni stali online?

W biznesie czas to pieniądz. Nic dziwnego zatem, że firmy szukają sposobów na usprawnienie procesów zakupowych. Coraz częściej hurtownie stali online oferują szybką, efektywną i kosztowo optymalną alternatywę...

W biznesie czas to pieniądz. Nic dziwnego zatem, że firmy szukają sposobów na usprawnienie procesów zakupowych. Coraz częściej hurtownie stali online oferują szybką, efektywną i kosztowo optymalną alternatywę dla tradycyjnych metod zakupu stali, dostosowaną do potrzeb klientów biznesowych.

Sievert Polska Sp. z o.o. System ociepleń quick-mix S-LINE

System ociepleń quick-mix S-LINE System ociepleń quick-mix S-LINE

System ociepleń quick-mix S-LINE to rozwiązanie warte rozważenia zawsze, kiedy zachodzi potrzeba wykonania termomodernizacji ścian zewnętrznych. Umożliwia montaż nowej izolacji termicznej na istniejącym...

System ociepleń quick-mix S-LINE to rozwiązanie warte rozważenia zawsze, kiedy zachodzi potrzeba wykonania termomodernizacji ścian zewnętrznych. Umożliwia montaż nowej izolacji termicznej na istniejącym już systemie ociepleń, który nie spełnia dzisiejszych wymagań pod kątem wartości współczynnika przenikania ciepła U = 0,2 W/(m²·K).

New-House Robert Skulimowski Sp.k. Ceny materiałów budowlanych – jaka perspektywa do końca roku?

Ceny materiałów budowlanych – jaka perspektywa do końca roku? Ceny materiałów budowlanych – jaka perspektywa do końca roku?

Ze wzrostem kosztów materiałów budowlanych nieuchronnie wiąże się zwiększenie cen domów i mieszkań przez deweloperów, co ma na celu utrzymanie rentowności. W ubiegłym roku podwyżek nie brakowało, w wyniku...

Ze wzrostem kosztów materiałów budowlanych nieuchronnie wiąże się zwiększenie cen domów i mieszkań przez deweloperów, co ma na celu utrzymanie rentowności. W ubiegłym roku podwyżek nie brakowało, w wyniku czego potencjalni nabywcy nieruchomości mają prawo do niepokoju. Obecnie sytuacja wygląda bardzo podobnie, a w perspektywie najbliższych kilku miesięcy nie są prognozowane znaczące zmiany. W 2024 r. wciąż istnieją szanse na opłacalną budowę domu, przy czym warto zwrócić szczególną uwagę na jakość...

Recticel Insulation Nowoczesne technologie termoizolacyjne Recticel w renowacji budynków historycznych

Nowoczesne technologie termoizolacyjne Recticel w renowacji budynków historycznych Nowoczesne technologie termoizolacyjne Recticel w renowacji budynków historycznych

W dzisiejszych czasach zachowanie dziedzictwa kulturowego i jednoczesne dostosowanie budynków do współczesnych standardów efektywności energetycznej stanowi duże wyzwanie zarówno dla inwestora, projektanta...

W dzisiejszych czasach zachowanie dziedzictwa kulturowego i jednoczesne dostosowanie budynków do współczesnych standardów efektywności energetycznej stanowi duże wyzwanie zarówno dla inwestora, projektanta jak i wykonawcy. Niejednokrotnie w ramach inwestycji, począwszy już od etapu opracowywania projektu, okazuje się, że tradycyjne materiały izolacyjne i metody ich aplikacji nie są wystarczające, aby zapewnić właściwe parametry termiczne i należytą ochronę wartości historycznych budynku.

Alchimica Polska Sp. z o.o. A może zielony dach?

A może zielony dach? A może zielony dach?

Chociaż zielone dachy nie są nowością, to z różnych powodów w naszym klimacie nie zdobyły zbyt wielu zwolenników. Na szczęście to się zmienia, ponieważ coraz więcej świadomych inwestorów poszukuje naturalnych,...

Chociaż zielone dachy nie są nowością, to z różnych powodów w naszym klimacie nie zdobyły zbyt wielu zwolenników. Na szczęście to się zmienia, ponieważ coraz więcej świadomych inwestorów poszukuje naturalnych, ale sprawdzonych rozwiązań.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.