Izolacje.com.pl

Maksymalna izolacja akustyczna stropu

BSW Polska | 2017-03-24
Przekrój przez posadzkę pływającą na matach podjastrychowych Regupol

Przekrój przez posadzkę pływającą na matach podjastrychowych Regupol

Jak ważnym a zarazem trudnym do osiągnięcia zadaniem jest odpowiednie wyciszenie stropu, możemy przekonać się przebywając w budynkach pełniących wiele funkcji jednocześnie np. gdy w tym samym budynku znajduje się siłownia lub fitness, sala konferencyjna, biuro, lokale mieszkalne, a stropy tego budynku nie zostały odpowiednio wytłumione. Irytujące uderzenia przekształcone w falę roznoszą się po całej konstrukcji budynku i są przez nas odczuwalne jako hałas.
Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów i odpowiadając na coraz to większe potrzeby rynku firma BSW rozszerzyła port folio  produktów do izolacji dźwięków uderzeniowych pod wylewkami jastrychowymi.

treść sponsorowana

Dotychczasowa paleta została wzbogacona o dwa nowe produkty Regupol®Comfort 8/4mm oraz Regupol®Comfort 5mm, których zastosowanie gwarantuje wyciszenia stropu i osiągnięcie poprawy parametru tłumienia ΔLw≥26dB dla produktu 8mm i ΔLw≥23dB dla produktu 5mm, przy jednoczesnym przenoszeniu stałego obciążeniu do 500kg/m². To idealne produkty do budownictwa mieszkaniowego.

Niewielka wysokość montażowa , szybkie, proste układanie i dobre parametry akustyczne spowodowały, że materiał zyskał już uznanie projektantów, wykonawców i inwestorów.

Często, wiele konstrukcji podłogowych musi być przystosowanych do wytrzymywania wysokich obciążeń przy jednoczesnej dobrej izolacji akustycznej (np. przypadku obiektów fitness, siłowni). Właśnie dlatego firma BSW opracowała izolację jastrychu Regupol® i Regufoam®. Nowa zarazem ulepszona paleta produktów to potwierdzenie mocnej pozycji firmy BSW na rynku izolacji akustycznych. Czytaj więcej na ten temat »

Cechy materiałów izolacyjnych Regupol®

Posiadający najlepsze parametry w izolacji dźwięków uderzeniowych materiał Regufoam® sound 10  osiąga wzrost izolacyjności układu o ΔLw ≥ 34 dB. Obciążenia statyczne przenoszone przez materiał mogą wynosić do 2500 kg/m².

Materiał, produkowany w gr. 17 mm, przeniesie również dużo wyższe krótkoterminowe obciążenia dynamiczne. Parametr sztywności dynamicznej wynosi S‘ ≤ 10 MN/m³, a ściśliwość c ≤ 2,0 mm.

Mata izolacyjna Regufoam® sound 10 została opracowana przez zespół inżynierów BSW na bazie doświadczeń z produkowanymi spienionymi poliuretanami Regufoam®, które od lat są stosowane do izolacji drgań budynków lub fundamentów maszyn i urządzeń.

Po przeprowadzonych ostatnio przez firmę BSW badaniach rynku, okazało się, że Regufoam® sound 10 osiąga najwyższe parametry izolacyjne spośród produktów dostępnych obecnie na rynku w tym obszarze zastosowania.

Wzbogacona formuła maty podjastrychowej do izolacji dźwięków krokowych  Regupol® sound 12.  bazuje na elastomerach wiązanych poliuretanem. Jej nowy skład został opracowany specjalnie dla tego produktu i tego zadania.

Poprawa izolacyjności stropu przy zastosowaniu tego produktu wynosi 33 dB przy trwałym obciążeniu do 3000 kg/m². Materiał produkowany jest również w grubości 17 mm, sztywność dynamiczna s‘ ≤ 12 MN/m³, a ściśliwość c ≤ 2,0 mm.

Dotychczasowo produkowane materiały firmy BSW do izolacji podjastrychowej od kroków/ dźwięków uderzeniowych zostały poddane dalszym testom, a ich właściwości zoptymalizowane.

Według nowej nomenklatury nazywają się Regupol® sound 17 oraz Regupol® sound 47.

Fot. 1. Mata izolująca kroki pod wylewką Regufoam® sound 10 z profilowaną stroną spodnią. Najlepszy produkt BSW do izolacji od kroków, montowany pod wylewką jastrychową

Wszystkie cztery produkty oraz dwa zupełnie nowe Regupol®Comfort zaspokajają zapotrzebowanie na izolacje od dźwięków krokowych, dzięki zróżnicowanym właściwościom fizycznym oraz różnym poziomom dopuszczalnych obciążeń.

Zastosowanie Regupol®

Regupol® jest ekstremalnie długotrwałym tworzywem elastycznym i jest przerabiany na role, płyty lub jako elementy formowane. Regupol® nadaje się do wszystkich zastosowań, przy których wymagane jest tłumienie dźwięków i drgań, elastyczność oraz mechaniczna obciążalność.

W ten sposób z tworzywa Regupol® powstają najróżniejsze nawierzchnie sportowe np. everoll®. Produkty everoll® znajdują zastosowanie w siłowniach, klubach fitness. Szeroka gama kolorystyczna, dobre tłumienie dźwięków uderzeniowych, wysoka elastyczność, odporność kolorów na płowienie oraz wysoka jakość materiału powodują, że everoll® jest coraz chętniej stosowaną nawierzchnią sportową w Polsce.

Zastosowanie Regufoam® i Regupol®

Materiały izolacyjne Regufoam® i Regupol® przeznaczone są do stosowania podjastrychowo, np. w następujących obiektach:

 • budynki wielorodzinne
 • szkoły, przedszkola, akademiki
 • hotele
 • muzea, centra edukacyjo-konferencyjne
 • obiekty o stropach drewnianych
 • szpitale i domy opieki,
 • sale koncertowe, filharmonie, szkoły muzyczne, audytoria, kina, studia dźwiękowe,
 • centra fitness,
 • hale produkcyjne, magazynowe i wysyłkowe,
 • supermarkety i centra handlowe,
 • warsztaty,
 • laboratoria badawcze

Czytaj dalej na stronie producenta »

BSW Polska
Przemysław Macioszek
tel.: 660 50 66 96

https://www.berleburger.com/pl/produkty/wibroizolacji-i-wibroakustyki/

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • Mary Mary, 18.10.2018r., 15:38:25 U nas w biurowcu na górze właśnie jest jakiś klubik fitness i czasami jak mają jakieś grupowe zajęcia to jest nie do wytrzymania, ale obiecali nam że po nowym roku będą wyciszać stropy i podłogi
 • Darek_Zaniemiecki Darek_Zaniemiecki, 07.01.2020r., 14:37:46 Z tego co słyszałem osiąga on najlepsze parametry spośród dostępnych na rynku

Powiązane

Regupol® sound 47

Regupol® sound 47 Regupol® sound 47

Regupol® sound 47

Regupol® sound 47

Regupol® sound 17

Regupol® sound 17 Regupol® sound 17

Regupol® sound 17

Regupol® sound 17

Regupol® sound 12

Regupol® sound 12 Regupol® sound 12

Regupol® sound 12

Regupol® sound 12

Regupol® comfort

Regupol® comfort Regupol® comfort

Regupol® comfort

Regupol® comfort

Regufoam® sound 10

Regufoam® sound 10 Regufoam® sound 10

Regufoam® sound 10

Regufoam® sound 10

Hotel The Bridge we Wrocławiu - akustyka stropów

Hotel The Bridge we Wrocławiu - akustyka stropów Hotel The Bridge we Wrocławiu - akustyka stropów

Niedawno otwarto hotel The Bridge we Wrocławiu. Architekci Michał Goncerzewicz i Maciej Lose włożyli sporo wysiłku, by nowo powstający hotel harmonijnie wtopił się w piękną okolicę i nie odstawał wyglądem...

Niedawno otwarto hotel The Bridge we Wrocławiu. Architekci Michał Goncerzewicz i Maciej Lose włożyli sporo wysiłku, by nowo powstający hotel harmonijnie wtopił się w piękną okolicę i nie odstawał wyglądem od zabytkowych budynków, gotyckiej Katedry św. Jana Chrzciciela czy sąsiadującego Ogrodu Botanicznego.

Najnowsze produkty i technologie

Kupuj i sprzedawaj materiały izolacyjne na platformie merXu

Kupuj i sprzedawaj materiały izolacyjne na platformie merXu Kupuj i sprzedawaj materiały izolacyjne na platformie merXu

Nowoczesne rozwiązania oraz narzędzia pomagają w prowadzeniu działalności i pozwalają firmom pozostać konkurencyjnym na rynku budowlanym. Jakie funkcjonalności wyróżniają merXu?

Nowoczesne rozwiązania oraz narzędzia pomagają w prowadzeniu działalności i pozwalają firmom pozostać konkurencyjnym na rynku budowlanym. Jakie funkcjonalności wyróżniają merXu?

Materiały do hydroizolacji fundamentów z ochroną przeciwko przenikaniu radioaktywnego radonu

Materiały do hydroizolacji fundamentów z ochroną przeciwko przenikaniu radioaktywnego radonu Materiały do hydroizolacji fundamentów z ochroną przeciwko przenikaniu radioaktywnego radonu

Poza technicznymi i sztucznymi źródłami promieniowania, będącymi najczęściej przedmiotem rozmaitych dyskusji, często mamy także do czynienia ze źródłami promieniowania pochodzenia naturalnego. Należy do...

Poza technicznymi i sztucznymi źródłami promieniowania, będącymi najczęściej przedmiotem rozmaitych dyskusji, często mamy także do czynienia ze źródłami promieniowania pochodzenia naturalnego. Należy do nich emisja radonu – radioaktywnego gazu szlachetnego pochodzącego z gruntu. Do uszczelnienia budowli przeciwko wnikaniu tego szkodliwego dla zdrowia gazu przeznaczone są zarówno samoprzylepne membrany bitumiczno‑polimerowe KÖSTER KSK SY 15, jak i dwuskładnikowe, bitumiczno‑polimerowe masy uszczelniające...

THERMANO według nowych wymagań budowlanych 2021

THERMANO według nowych wymagań budowlanych 2021 THERMANO według nowych wymagań budowlanych 2021

Płyty Thermano to najbardziej uniwersalny materiał do termoizolacji budynków i pomieszczeń. Posiadają wiele atutów, które odgrywają kluczową rolę przy realizacjach różnego rodzaju. Pozwalają również na...

Płyty Thermano to najbardziej uniwersalny materiał do termoizolacji budynków i pomieszczeń. Posiadają wiele atutów, które odgrywają kluczową rolę przy realizacjach różnego rodzaju. Pozwalają również na spełnienie wymagań wynikających z nowych Warunków Technicznych obowiązujących od 2021 roku.

Pasywne systemy mocowań do elewacji wentylowanych

Pasywne systemy mocowań do elewacji wentylowanych Pasywne systemy mocowań do elewacji wentylowanych

AGS zajmuje się projektowaniem i produkcją innowacyjnych i niespotykanych dotąd na rynku systemów mocowań do elewacji wentylowanych, elewacji klinkierowych i ciężkich okładzin. Dynamiczny rozwój spółki...

AGS zajmuje się projektowaniem i produkcją innowacyjnych i niespotykanych dotąd na rynku systemów mocowań do elewacji wentylowanych, elewacji klinkierowych i ciężkich okładzin. Dynamiczny rozwój spółki oraz ciągłe rozbudowywanie i ulepszanie oferty produktowej przyczyniły się do uzyskania prawa ochrony własności intelektualnej oraz Krajowej Oceny Technicznej.

Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?

Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi? Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?

Szacuje się, że budynki w Europie pochłaniają aż 40% całkowitego zużycia energii, z czego najwięcej przeznaczone jest na ogrzewanie. Dążenie do poprawy efektywności energetycznej budynków znajduje swoje...

Szacuje się, że budynki w Europie pochłaniają aż 40% całkowitego zużycia energii, z czego najwięcej przeznaczone jest na ogrzewanie. Dążenie do poprawy efektywności energetycznej budynków znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w nowych przepisach, ale też w rozwiązaniach w segmencie stolarki okiennej. Mają one spełnić oczekiwania inwestorów, którzy troszczą się o swój portfel, ale też o zdrowie i komfort użytkowania wnętrz.

Zmiany w Warunkach Technicznych – wybierz najcieplejszy produkt?

Zmiany w Warunkach Technicznych – wybierz najcieplejszy produkt? Zmiany w Warunkach Technicznych – wybierz najcieplejszy produkt?

Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki...

Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki procesowi produkcyjnemu wykorzystującemu wyłącznie naturalne surowce mamy gwarancję, że dom został ocieplony produktem przyjaznym dla środowiska i mieszkańców, a jego jakość i wysoki parametr termoizolacyjny zagwarantują nie tylko cieplejszy dom zimą, ale i chłodniejszy latem.

Ocieplenie poddasza – energooszczędność i komfort

Ocieplenie poddasza – energooszczędność i komfort Ocieplenie poddasza – energooszczędność i komfort

Od nowoczesnego domu oczekujemy komfortu mieszkania i niskich rachunków za eksploatację. Jeden z kluczowych elementów, który wpływa na realizację powyższych oczekiwań, to skuteczna izolacja poddasza.

Od nowoczesnego domu oczekujemy komfortu mieszkania i niskich rachunków za eksploatację. Jeden z kluczowych elementów, który wpływa na realizację powyższych oczekiwań, to skuteczna izolacja poddasza.

Platforma merXu.com – jak z niej korzystać?

Platforma merXu.com – jak z niej korzystać? Platforma merXu.com – jak z niej korzystać?

Na uruchomionej niedawno platformie www.merXu.com, na której firmy mogą handlować pomiędzy sobą towarami przemysłowymi i okołobudowlanymi, znajdziemy już kilkaset tysięcy ofert dotyczących m.in. materiałów...

Na uruchomionej niedawno platformie www.merXu.com, na której firmy mogą handlować pomiędzy sobą towarami przemysłowymi i okołobudowlanymi, znajdziemy już kilkaset tysięcy ofert dotyczących m.in. materiałów budowlanych, instalacji, izolacji czy artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych. Warto przyjrzeć się temu marketplace’owi, który wielu polskim firmom może dać szansę na znaczne poszerzenie grona kontrahentów – nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jakie funkcjonalności pomocne w prowadzeniu...

Iniekcja uszczelniająca żelem akrylowym KÖSTER Injektion Gel G4 żelbetowej płyty fundamentowej podziemnej hali pieca do wytopu szkła

Iniekcja uszczelniająca żelem akrylowym KÖSTER Injektion Gel G4 żelbetowej płyty fundamentowej podziemnej hali pieca do wytopu szkła Iniekcja uszczelniająca żelem akrylowym KÖSTER Injektion Gel G4 żelbetowej płyty fundamentowej podziemnej hali pieca do wytopu szkła

W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych i okresowej wymiany pieca do wytopu szkła podjęto decyzję o usunięciu powstałych podczas dotychczasowej eksploatacji nieszczelności płyty fundamentowej. Płyta...

W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych i okresowej wymiany pieca do wytopu szkła podjęto decyzję o usunięciu powstałych podczas dotychczasowej eksploatacji nieszczelności płyty fundamentowej. Płyta o wymiarach w świetle ścian 35,50x36,27 m i grubości 1,60 m wykazywała liczne i okresowo intensywne przecieki, które powodowały konieczność tymczasowego odprowadzania przenikających wód gruntowych systemem rowków powierzchniowych wyciętych w płycie do studzienek zbiorczych i odpompowywania. Powierzchnia...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.