Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

U Protect – innowacyjny system ognioodpornej izolacji kanałów

Isover wprowadza na polski rynek rozwiązanie U Protect

Isover wprowadza na polski rynek rozwiązanie U Protect

System ochrony przeciwpożarowej kanałów wentylacyjnych i przewodów oddymiających, stosowany od 10 lat przez wykonawców w ponad 20 krajach europejskich, jest już dostępny również na polskim rynku. Zalety U Protect to niewielki ciężar oraz łatwość montażu. Rozwiązanie firmy Isover wyróżnia ochrona przeciwpożarowa nawet do 2 godzin.

treść sponsorowana

W skład systemu wchodzą płyty i maty siatkowe wykonane z wełny ULTIMATE, a także akcesoria niezbędne do skutecznej ochrony przeciwpożarowej – farba przeciwogniowa, klej, wkręty oraz taśma. 

System sprawdzi się w izolacji pionowej i poziomej kanałów okrągłych oraz prostokątnych w budynkach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych, np. centrach handlowych, hotelach, obiektach widowiskowo-konferencyjnych oraz szpitalach.

„U Protect wykorzystywany jest w ognioodpornej izolacji kanałów wentylacyjnych, a także przewodów oddymiających, gwarantując skuteczne zabezpieczenie przeciwpożarowe do 2 godzin zgodnie z obowiązującymi normami. System jest ponadto łatwy w montażu i estetyczny, dzięki czemu od ponad dekady cieszy się uznaniem wykonawców – m.in. w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii czy krajach skandynawskich. Teraz o jego zaletach mogą przekonać się również wykonawcy w Polsce” – mówi Adam Ziółek, kierownik produktu Isover. 

Lekki materiał – łatwiejsza praca

U Protect powstał w wyniku wielu lat intensywnych badań i testów prowadzonych przez markę, mając spełniać potrzeby i wymagania wykonawców oraz projektantów, poszukujących łatwych w instalacji, energooszczędnych rozwiązań o wysokiej wydajności i skuteczności przeciwpożarowej. Zastosowana w systemie wełna ULTIMATE jest nawet trzykrotnie lżejsza niż standardowe produkty dostępne na rynku, co znacznie poprawia komfort pracy. Dla wykonawców ważne są także łatwość jej obróbki, a także brak konieczności używania kleju na łączeniach płyt lub mat. 

Wełny mineralne ULTIMATE mają bardzo dobre parametry odporności ogniowej, są  elastyczne, a przede wszystkim lżejsze niż tradycyjne wełny mineralne otrzymane z włókien skalnych. Umożliwia to opatentowany, unikatowy proces produkcji samego włókna, z którego wykonany jest produkt. Dzięki dużej sprężystości ULTIMATE cięcie oraz montaż materiału przebiegają sprawniej. Dodatkowo, podczas montażu nie trzeba kleić poszczególnych płyt do siebie, co znacznie skraca czas pracy.

System umożliwia bierną ochronę przeciwpożarową instalacji pionowych i poziomych, zarówno tych o przekroju okrągłym, jak i prostokątnym. Sprawdź >>

Przede wszystkim bezpieczeństwo pożarowe 

U Protect pozwala zabezpieczyć od pożaru kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne, a także przewody oddymiające do EIS 120, spełniając kryteria klasyfikacyjne szczelności ogniowej (E), izolacyjności (I) i dymoszczelności (S) w czasie 120 minut. Systemem certyfikowany jest zgodnie z normami EN1366-1 i EN1366-8.

„U Protect został przetestowany i certyfikowany w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Zastosowana w systemie wełna ULTIMATE wyróżnia się bardzo dobymi parametrami ognioodpornymi i klasą reakcji na ogień A1, spełniając wysokie standardy ochrony przeciwpożarowej. Co więcej, wełna ULTIMATE wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne. Współczynnik przewodzenia ciepła λD w temperaturze 10°C wynosi 0,031 W/(m·K). Ograniczenie strat ciepła umożliwia oszczędność energii. Ponadto tłumienie dźwięków przez wełnę pozwala zredukować hałas z kanałów, poprawiając komfort akustyczny pomieszczeń” – zapewnia Adam Ziółek

Estetyka też się liczy

Płyty z wełny mineralnej ULTIMATE pokryte są czarną folią aluminiową, do której dołączana jest taśma uszczelniająca w takim samym kolorze, co znacząco ułatwia prawidłowe wykonanie izolacji przeciwpożarowej. Produkt należy montować czarnym pokryciem do zewnątrz – zyskujemy eleganckie i estetyczne pokrycie kanału. Jest to szczególnie istotne w przypadku przestrzeni, w których instalacje są widoczne.  

Do izolacji pożarowej kanałów prostokątnych przeznaczone są płyty z wełny mineralnej ULTIMATE U Protect Slab 4.0 Alu1 o grubości 90 mm. System zawiera także wkręty montażowe o długości 180 mm oraz czarną taśmę aluminiową. Dodatkowo do uszczelniania przejść np. przez ściany należy zastosować farbę uszczelniającą Isover Protect BSF oraz masę klejącą Isover Protect BSK.

Z kolei w skład systemu zabezpieczającego kanały okrągłe wchodzą maty siatkowe z wełny mineralnej Isover ULTIMATE U Protect Wired Mat 4.0 Alu1 o grubości 120 mm oraz czarna taśma aluminiowa. Dodatkowo, jak w przypadku kanałów prostokątnych, należą do niego farba i masa uszczelniająca.

Więcej informacji o rozwiązaniach U Protect dla branży HVAC >>

Komentarze

Powiązane

Aku-Płyta

Aku-Płyta Aku-Płyta

Aku-Płyta

Aku-Płyta

Super-Mata Plus PRO

Super-Mata Plus PRO Super-Mata Plus PRO

Mata z wełny szklanej pokryta jednostronnie jasnym welonem szklanym. Wykończenie maty welonem zapewnia duży komfort pracy i estetykę zaizolowanej przestrzeni.

Mata z wełny szklanej pokryta jednostronnie jasnym welonem szklanym. Wykończenie maty welonem zapewnia duży komfort pracy i estetykę zaizolowanej przestrzeni.

Super-Mata PRO

Super-Mata PRO Super-Mata PRO

Mata z wełny szklanej pokryta jednostronnie jasnym welonem szklanym. Wykończenie maty welonem zapewnia duży komfort pracy i estetykę zaizolowanej przestrzeni.

Mata z wełny szklanej pokryta jednostronnie jasnym welonem szklanym. Wykończenie maty welonem zapewnia duży komfort pracy i estetykę zaizolowanej przestrzeni.

Płyty zespolone EasyTherm

Płyty zespolone EasyTherm Płyty zespolone EasyTherm

Rozwiązanie przeznaczone na klatki schodowe i korytarze, zwłaszcza w miejscach, gdzie elementom budynku stawiany jest wymóg nierozprzestrzeniania ognia. Polecane do dociepleń ścian wewnętrznych budynku...

Rozwiązanie przeznaczone na klatki schodowe i korytarze, zwłaszcza w miejscach, gdzie elementom budynku stawiany jest wymóg nierozprzestrzeniania ognia. Polecane do dociepleń ścian wewnętrznych budynku od strony pomieszczenia o niższej temperaturze, w nowych budynkach i do renowacji istniejących obiektów.

Saint-Gobain Construction Products Polska/ Isover Nowe wełny ISOVER PRO na poddasza – bez komPROmisów, z mocą welonu

Nowe wełny ISOVER PRO na poddasza – bez komPROmisów, z mocą welonu Nowe wełny ISOVER PRO na poddasza – bez komPROmisów, z mocą welonu

ISOVER wprowadza na rynek nową linię produktów PRO do izolacji cieplnej i akustycznej poddaszy. Super-Mata PLUS PRO i Super-Mata PRO to wełny o bardzo dobrych parametrach termicznych, wyprodukowane w technologii...

ISOVER wprowadza na rynek nową linię produktów PRO do izolacji cieplnej i akustycznej poddaszy. Super-Mata PLUS PRO i Super-Mata PRO to wełny o bardzo dobrych parametrach termicznych, wyprodukowane w technologii Thermitar™ i pokryte jednostronnie welonem szklanym.

Saint-Gobain Construction Products Polska/ Isover Nowość ISOVER! Płyty zespolone EasyTherm – więcej powierzchni użytkowej i doskonały komfort cieplny

Nowość ISOVER! Płyty zespolone EasyTherm – więcej powierzchni użytkowej i doskonały komfort cieplny Nowość ISOVER! Płyty zespolone EasyTherm – więcej powierzchni użytkowej i doskonały komfort cieplny

W nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym i komercyjnym nie brakuje wyzwań, a wśród nich ważna jest izolacja termiczna między ogrzewanymi i nieogrzewanymi częściami budynku, jak np. korytarze i klatki...

W nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym i komercyjnym nie brakuje wyzwań, a wśród nich ważna jest izolacja termiczna między ogrzewanymi i nieogrzewanymi częściami budynku, jak np. korytarze i klatki schodowe. Kolejną istotną kwestią są oczekiwania inwestorów dotyczące wytrzymałości na uszkodzenia ścian wewnętrznych oraz optymalnego wykorzystania przestrzeni użytkowej. W odpowiedzi na te wszystkie potrzeby inżynierowie Saint-Gobain opracowali płyty zespolone EasyTherm.

Saint-Gobain Construction Products Polska/ ISOVER Izolacja termiczna i przeciwkondensacyjna przewodów wentylacyjnych

Izolacja termiczna i przeciwkondensacyjna przewodów wentylacyjnych Izolacja termiczna i przeciwkondensacyjna przewodów wentylacyjnych

Izolacja wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji jest obecnie standardowym wyposażeniem budynków użyteczności publicznej. Coraz częściej stosowana jest również w przypadku domów jednorodzinnych oraz budownictwa...

Izolacja wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji jest obecnie standardowym wyposażeniem budynków użyteczności publicznej. Coraz częściej stosowana jest również w przypadku domów jednorodzinnych oraz budownictwa wielomieszkaniowego. Właściwe zaizolowanie kanałów wentylacyjnych zapobiega kondensowaniu na ich powierzchni pary wodnej na skutek różnic temperatur w przewodzie i poza nim, minimalizuje wydatki na wytworzenie i transport energii oraz znacząco obniża poziom hałasu związany z przepływem powietrza.

Saint-Gobain Construction Products Polska/ ISOVER Izolacje do zadań specjalnych

Izolacje do zadań specjalnych Izolacje do zadań specjalnych

Izolacja zakładów i urządzeń przemysłowych stawia wysokie wymagania projektantom, montażystom oraz dostawcom materiałów izolacyjnych. Ważny jest każdy szczegół, a dużą wagę przywiązuje się do znajdujących...

Izolacja zakładów i urządzeń przemysłowych stawia wysokie wymagania projektantom, montażystom oraz dostawcom materiałów izolacyjnych. Ważny jest każdy szczegół, a dużą wagę przywiązuje się do znajdujących tu zastosowanie specjalistycznych produktów, które mają zupełnie inne parametry, niż te wykorzystywane w przypadku standardowych konstrukcji budowlanych. Rewolucją w izolacji przemysłowej są produkty łączące w sobie najlepsze właściwości wełen szklanych oraz skalnych ISOVER ULTIMATE.

Aku-Płyta/Akuplat+

Aku-Płyta/Akuplat+ Aku-Płyta/Akuplat+

Aku-Płyta/Akuplat+

Aku-Płyta/Akuplat+

STROPMAX 31

STROPMAX 31 STROPMAX 31

STROPMAX 31

STROPMAX 31

ISOVER TDPT

ISOVER TDPT ISOVER TDPT

ISOVER TDPT

ISOVER TDPT

Izolacje budowlane ISOVER

Izolacje budowlane ISOVER Izolacje budowlane ISOVER

Izolacje techniczne ISOVER

Izolacje techniczne ISOVER Izolacje techniczne ISOVER

Baza produktów ISOVER

Baza produktów ISOVER Baza produktów ISOVER

Stropmax 31 na sufity garaży

Stropmax 31 na sufity garaży Stropmax 31 na sufity garaży

Stropmax 31 na sufity garaży, sprawdź parametry

Stropmax 31 na sufity garaży, sprawdź parametry

ISOVER - płyty do ścian działowych

ISOVER - płyty do ścian działowych ISOVER - płyty do ścian działowych

ISOVER - płyty do ścian działowych, dowiedz się więcej

ISOVER - płyty do ścian działowych, dowiedz się więcej

ISOVER - rolki dachowe low-lambda

ISOVER - rolki dachowe low-lambda ISOVER  - rolki dachowe low-lambda

Rolki dachowe low-lambda, sprawdź szczegóły

Rolki dachowe low-lambda, sprawdź szczegóły

Płyta Ventilux 6335

Płyta Ventilux 6335 Płyta Ventilux 6335

Płyta Ventilux 6335

Płyta Ventilux 6335

Mata izolacyjna Ventilam Alu Plus

Mata izolacyjna Ventilam Alu Plus Mata izolacyjna Ventilam Alu Plus

Mata izolacyjna Ventilam Alu Plus

Mata izolacyjna Ventilam Alu Plus

Mata izolacyjna Ventilam Alu

Mata izolacyjna Ventilam Alu Mata izolacyjna Ventilam Alu

Mata izolacyjna Ventilam Alu

Mata izolacyjna Ventilam Alu

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.