Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Chłodny dach i renowacja wyeksploatowanych pokryć dachowych

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo od ponad 35 lat jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno do hydroizolacji nowych dachów płaskich, jak i renowacji istniejących pokryć m.in. z papy bitumicznej, PVC, TPO/FPO, EPDM. Można go stosować we wszystkich strefach klimatycznych. Rozwiązanie to zostało zastosowane m.in. na dachu największego na świecie radioteleskopu – Wielkiego Teleskopu Milimetrowego, położonego na wysokości 4600 m n.p.m. w Meksyku.

treść sponsorowana

System jest objęty europejską aprobatą techniczną (ETA 04/0082) zgodnie z ETAG-005. Przy dobrej relacji jakości do ceny, system płynnych membran Hyperdesmo spotkał się ze znakomitym przyjęciem na polskim rynku. Zdobył zaufanie zarówno profesjonalistów z branży dekarskiej, jak i pracowników działów ds. utrzymania nieruchomości w przedsiębiorstwach (m.in. w branży automotive, IT, retail). Zachęcamy do przejrzenia naszego katalogu realizacji.

Rosnąca popularność płynnych hydroizolacji poliuretanowych

W przypadku renowacji system Hyperdesmo tworzy nową, całkowicie bezszwową i silnie związaną do podłoża membranę hydroizolacyjną bezpośrednio na wyeksploatowanym/nieszczelnym pokryciu dachowym. Pozwala to uniknąć kosztów jego zrywania i utylizacji. Dociążenie stropu wynosi zaledwie 2,3 kg/m2. Oprócz wydłużenia okresu eksploatacji (najwyższa klasa trwałości W3 – minimum 25 lat), prezentowane rozwiązanie nadaje powierzchni dachu nowe właściwości w zakresie odbicia promieni słonecznych i emisyjności. Należy przy tym podkreślić, że prezentowane wyniki badań zostały zrealizowane przez akredytowane w tym zakresie laboratorium i nie są wyłącznie deklaracją producenta. Stanowi to na tle alternatywnych rozwiązań chlubny wyjątek. Sprawdź >>

TRZY KROKI DO HYDROIZOLACJI DACHU

System inteligentnej hydroizolacji dachów stworzony przez naszą firmę umożliwia renowację nieszczelnego dachu przy zastosowaniu jedynie trzech warstw produktów. Pierwszą tworzy podkład gruntujący, dostarczany przez nas w kilku wersjach, przeznaczonych do różnych rodzajów podłoża. Następną – właśnie płynne dachowe membrany poliuretanowe, z których użyciem można stworzyć zarówno doskonałą hydroizolację nowego dachu, jak i odrestaurować stare, nieszczelne pokrycia dachowe. Primer i płynną membranę warto, dla szczególnej ochrony przed skutkami promieniowania UV, pokryć ochronną powłoką. Membrany dachowe pokryte top-coatem ADY-E spełniają normy przewidziane dla tzw. „zimnych dachów”.

PRECYZYJNA HYDROIZOLACJA

Dzięki płynnej formie membrany poliuretanowej HYPERDESMO® i aplikacji wykonywanej wałkiem/natryskiem hydrodynamicznym, możliwa jest bardzo precyzyjna hydroizolacja każdego detalu powierzchni dachu. Punkty mocowania instalacji technicznej (np. klimatyzatory, panele słoneczne, anteny przekaźnikowe itp.) nie będą już newralgicznymi punktami, szczególnie narażonymi na penetrację wody i przecieki. HYPERDESMO® idealnie je uszczelni

10 MILIONÓW M2

Co roku system płynnych membran HYPERDESMO® stosowany jest do hydroizolacji ponad 10 milionów m2 powierzchni dachów i tarasów na pięciu kontynentach, we wszystkich strefach klimatycznych.

KLASA W3 EOTA

Europejska Organizacja Aprobat Technicznych gwarantuje minimum 25 lat trwałości płynnych membran hydroizolacyjnych HYPERDESMO® przy grubości powłoki zaledwie 1,2 mm.

Współczynnik SRI

Aby określić współczynnik SRI (z ang. solar reflectance index/współczynnik refleksyjności promieni słonecznych) należy przeprowadzić dwa badania wstępne:

  • określenie odbicia promieniowania słonecznego według ASTM E903-96,
  • określenie emisyjności według ASTM C1371-04a.

FOT. 1–4. Przykładowe renowacje dachów w systemie płynnych membran Hyperdesmo; fot.: Alchimica S.A.

W celu określenia powyższych parametrów membrana Hyperdesmo została przebadana zgodnie z normą ASTM E1980-01 (Standard Practice for Calculating Solar Reflectance Index of Horizontal and Low-Sloped Opaque Surfaces). Określenie reflektancji między 280 a 2500 nm przeprowadzono spektrofotometrem Spectrometer Lambda 900 UV/VIS/NIR f. Perkin Elmer ze sferą integrującą 150 mm. W wyniku 6 pomiarów uzyskano średnie odbicie promieni słonecznych na poziomie 82,2 ± 0,1%. Do wyznaczenia emisji wysokiej i niskiej wykorzystano urządzenie pomiarowe Emissometer Model AE produkcji Device&Services Company. Przeprowadzono 8 pomiarów, z których następnie obliczono średnią. Wartość średnia emisyjności membrany Hyperdesmo wynosi 0,87 ± 0,2. Z uzyskanych wartości odbicia promieni słonecznych i emisyjności otrzymujemy następujące wartości współczynnika SRI. Są one obliczone zgodnie z normą ASTM E1980-01 dla poszczególnych współczynników konwekcji.

Wartości współczynnika SRI dla poszczególnych współczynników konwekcji.

Współczynnik konwekcji SRI
Niski (0–2 m/s) 101,8 ± 0,2
Średni (2–6 m/s) 102,ww ± 0,2
Wysoki (6–10 m/s) 102,3 ± 0,2

Korzyści ze stosowania systemu

Korzystne właściwości systemu membran dachowych Hyperdesmo w zakresie refleksyjności i emisyjności sprzyjają zmniejszeniu szkodliwego zjawiska miejskiej wyspy ciepła. „Chłodne dachy” odbijają znaczną część padających promieni słonecznych i w ten sposób oddają energię z powrotem do atmosfery. Dzięki temu zdecydowanie obniżają amplitudę temperatur dachu (dobową i sezonową), minimalizując tym samym pracę konstrukcji i wydłużając jej trwałość.

System jest szczególnie zalecany w przypadku instalacji kolektorów słonecznych i fotowoltaiki – w takim przypadku system Hyperdesmo znacznie zmniejszając temperaturę na powierzchni dachu, umożliwia tym urządzeniom utrzymanie wysokiej średniej wydajności pracy w okresie letnim (wydajność pracy kolektorów i fotowoltaiki spada wraz ze zwiększeniem temperatury urządzenia). Dodatkowo w okresie letnim rozwiązanie to zmniejsza zapotrzebowanie klimatyzacji na energię elektryczną. Zastosowanie systemu Hyperdesmo obniża więc koszty, podnosi komfort eksploatacji obiektu, a także jego trwałość – a to wszystko można uzyskać na standardowym dachu z wyeksploatowanym pokryciem papowym.

Inne właściwości

Hyperdesmo to jednoskładnikowa, płynna membrana poliuretanowa aplikowana na zimno wałkiem, pacą zębatą lub natryskiem hydrodynamicznym. Po zakończonym procesie sieciowania (w wyniku reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu atmosferycznym) tworzy silnie hydrofobową, bardzo elastyczną (> 600% w temp. 23°C i > 450% w temp. –25°C) membranę hydroizolacyjną o współczynniku oporu dyfuzyjnego μ = 1105. W zakresie reakcji na ogień Hyperdesmo uzyskało klasę Broof(t1) – nierozprzestrzeniająca ognia. Przy zachowaniu zaleceń eksploatacyjnych system gwarantuje min. 25 lat eksploatacji.

hyperdesmo złoty medal Płynne membrany hydroizolacyjne systemu HYPERDESMO® to produkty jedno- lub dwuskładnikowe oparte na żywicach poliuretanowych. Po związaniu tworzą membranę do renowacji i ochrony różnych rodzajów dachów, ścian, balkonów, tarasów oraz hydroizolacji dachu zielonego i innych powierzchni. Produkty charakteryzuje wysoka odporność mechaniczna, termiczna, chemiczna, UV oraz na inne czynniki środowiskowe, a także łatwość aplikacji: wałkiem, pędzlem bądź natryskiem hydrodynamicznym (bezpowietrznym).

Komentarze

  • Kjaw Kjaw, 30.08.2023r., 11:39:28 Pokrycia dachowe są narażone na wiele czynników atmosferycznych. Dbanie o ich regularną renowację to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa całej konstrukcji budynku.

Powiązane

Alchimica Polska Sp. z o.o. A może zielony dach?

A może zielony dach? A może zielony dach?

Chociaż zielone dachy nie są nowością, to z różnych powodów w naszym klimacie nie zdobyły zbyt wielu zwolenników. Na szczęście to się zmienia, ponieważ coraz więcej świadomych inwestorów poszukuje naturalnych,...

Chociaż zielone dachy nie są nowością, to z różnych powodów w naszym klimacie nie zdobyły zbyt wielu zwolenników. Na szczęście to się zmienia, ponieważ coraz więcej świadomych inwestorów poszukuje naturalnych, ale sprawdzonych rozwiązań.

Alchimica Polska Sp. z o.o. Renowacja dachu płaskiego szpitala dziecięcego na Saskiej Kępie

Renowacja dachu płaskiego szpitala dziecięcego na Saskiej Kępie Renowacja dachu płaskiego szpitala dziecięcego na Saskiej Kępie

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo został opracowany m.in. z myślą o wykonywaniu renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych. Rozwiązanie to można stosować na każdym rodzaju podłoża, należy...

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo został opracowany m.in. z myślą o wykonywaniu renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych. Rozwiązanie to można stosować na każdym rodzaju podłoża, należy tylko dobrać właściwy podkład gruntujący. W opisywanym przypadku renowacji dachu Szpitala Dziecięcego im. prof. Bogdanowicza na warszawskiej Saskiej Kępie zastosowano Universal Primer 2K-4060, przeznaczony do gruntowania starej papy bitumicznej i membran asfaltowych.

Zaprawa cementowa Hygrosmart®-Fix&Finish

Zaprawa cementowa Hygrosmart®-Fix&Finish Zaprawa cementowa Hygrosmart®-Fix&Finish

Zaprawa cementowa Hygrosmart®-Fix&Finish

Zaprawa cementowa Hygrosmart®-Fix&Finish

Alchimica Polska Sp. z o.o. Skuteczna naprawa betonu z zaprawą Hygrosmart®-Fix&Finish

Skuteczna naprawa betonu z zaprawą Hygrosmart®-Fix&Finish Skuteczna naprawa betonu z zaprawą Hygrosmart®-Fix&Finish

Hygrosmart Fix&Finish to jednoskładnikowa, szybkowiążąca, zbrojona włóknami zaprawa cementowa typu PCC (beton polimerowo-cementowy nazywany również betonem żywicznym). Służy do napraw strukturalnych betonu...

Hygrosmart Fix&Finish to jednoskładnikowa, szybkowiążąca, zbrojona włóknami zaprawa cementowa typu PCC (beton polimerowo-cementowy nazywany również betonem żywicznym). Służy do napraw strukturalnych betonu i wyrównywania jego powierzchni.

Alchimica Polska Sp. z o.o. Alchimica Polska podczas targów BUDMA 2024

Alchimica Polska podczas targów BUDMA 2024 Alchimica Polska podczas targów BUDMA 2024

Uczestnictwem w poznańskich targach BUDMA 2024 firma Alchimica zakończyła bardzo intensywny sezon wystawienniczy (po targach Roof Expo w Warszawie oraz Dach Forum w Kielcach). Za nami wiele ciekawych spotkań...

Uczestnictwem w poznańskich targach BUDMA 2024 firma Alchimica zakończyła bardzo intensywny sezon wystawienniczy (po targach Roof Expo w Warszawie oraz Dach Forum w Kielcach). Za nami wiele ciekawych spotkań i rozmów ze zwiedzającymi, możliwość wymiany opinii i doświadczeń była dla nas bardzo cenna.

HYPERDESMO® ADY810

HYPERDESMO® ADY810 HYPERDESMO® ADY810

HYPERDESMO®-ADY810

HYPERDESMO®-ADY810

HYPERDESMO® ADY610

HYPERDESMO® ADY610 HYPERDESMO® ADY610

HYPERDESMO® ADY610

HYPERDESMO® ADY610

Alchimica Polska Sp. z o.o. Naprawa dachu z papy bloku mieszkalnego

Naprawa dachu z papy bloku mieszkalnego Naprawa dachu z papy bloku mieszkalnego

Prezentujemy rezultat prac renowacyjnych dachu płaskiego wieżowca mieszkalnego zlokalizowanego w Lublinie przy ul. Pogodnej. Prace zostały wykonane przez doświadczoną, certyfikowaną przez nas firmę wykonawczą....

Prezentujemy rezultat prac renowacyjnych dachu płaskiego wieżowca mieszkalnego zlokalizowanego w Lublinie przy ul. Pogodnej. Prace zostały wykonane przez doświadczoną, certyfikowaną przez nas firmę wykonawczą. Czas realizacji tej renowacji przypadł na przełom marca i kwietnia 2023 r., a więc zdjęcia i wideo ilustrują stan pół roku po zakończeniu inwestycji.

Alchimica Polska Sp. z o.o. Hydroizolacja basenu zewnętrznego Hotelu Gołębiewski w Pobierowie

Hydroizolacja basenu zewnętrznego Hotelu Gołębiewski w Pobierowie Hydroizolacja basenu zewnętrznego Hotelu Gołębiewski w Pobierowie

Trwają prace wykończeniowe basenów w Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. W ostatnich tygodniach ukończono już roboty hydroizolacyjne przy dwóch basenach zewnętrznych o łącznej powierzchni przekraczającej...

Trwają prace wykończeniowe basenów w Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. W ostatnich tygodniach ukończono już roboty hydroizolacyjne przy dwóch basenach zewnętrznych o łącznej powierzchni przekraczającej 14 000 mkw.

Hyperdesmo Cold Cure Polyurea 2K Zero

Hyperdesmo Cold Cure Polyurea 2K Zero Hyperdesmo Cold Cure Polyurea 2K Zero

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.