Izolacje.com.pl

Nowoczesne i trwałe pokrycie dachowe z posypką firmy Gerard Ahi Roofing

Nowoczesne i trwałe pokrycie dachowe, fot. Gerard AHI Roofing

Nowoczesne i trwałe pokrycie dachowe, fot. Gerard AHI Roofing

Materiały wykorzystywane w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej muszą nie tylko spełniać określone warunki techniczne, zapewniając wytrzymałość całej konstrukcji. Powinny także dopełniać jej wygląd poprzez współgranie ze stylem otoczenia.

treść sponsorowana

Wykonane w tradycyjnej, sięgającej lat 50. XX w. technologii blachodachówki z posypką z naturalnej skały Gerard AHI Roofing zapewniają wytrzymałość przy jednoczesnym dopasowaniu do wymagań charakteru budownictwa drewnianego, ale i tradycyjnego, jak również nowoczesnego. Blachodachówki z posypką są cenione przez zakopiańskich architektów, którzy wskazują je jako najkorzystniejszą alternatywę dla tradycyjnego gontu.

Blachodachówki z posypką doskonale również wpasowują się w tradycyjny styl budynków z dachem ceramicznym, gdzie siedmiokrotnie lżejsza waga szczególnie sprawdza się przy renowacjach starych czy zabytkowych budynków. Najnowsze dziecko firmy Gerard Ahi Roofing, blachodachówka z posypką Eleganta, dzięki niepowtarzalnej płaskiej fakturze idealnie wpisuje się w kanony nowoczesnego budownictwa w układzie tzw. nowoczesnej stodoły, jak i energooszczędnych budynków w technologii pasywnej.

Zobacz nowoczesne i trwałe pokrycie dachowe >>

GERARD to 8 innowacyjnych profili dachowych z posypką w 13 naturalnych kolorach posypki, czyli skały (w tym czerwień burgundzka), która nadaje niecodzienny wygląd, tłumi akustycznie oraz jest odporna na odbarwienia, promienie UV czy kwaśne deszcze. Dachy GERARD dopasowane są do indywidualnych gustów użytkownika i wszystkich najpopularniejszych styli dachowych.

W ofercie znajdziemy blachodachówkę CORONA, kształtem imitującą gonty drewniane, blachodachówkę SENATOR o stylu gontów bitumicznych, ciekawą nowość blachodachówkę ELEGANTA o płaskiej fakturze, idealnie komponującą się ze stylem nowoczesnego budownictwa, blachodachówki CLASSIC, MILANO, DIAMANT o wyglądzie i kształcie tradycyjnych dachów ceramicznych czy betonowych, czy wreszcie blachodachówkę HERITAGE  jako pierwowzór dzisiejszych, prostych blachodachówek malowanych, a w ofercie GERARD już od ponad pół wieku. Wszystkie pokryte niepowtarzalną posypką z naturalnego kruszywa skalnego.

Technologia ma znaczenie – pokrycia dachowe z posypką Gerard

Blachodachówki z posypką Gerard wytworzone są z wysokiej jakości blachy stalowej, zabezpieczonej antykorozyjnie aktywną cząsteczkowo warstwą alucynku, co daje ok. 2,5-krotne wydłużenie jej trwałości, w stosunku do tradycyjnej ocynkowanej blachy, co eliminuje ryzyko zbyt szybkiego starzenia się materiału i korozji. Zabezpieczenie jest tak skuteczne, że nawet budynki wybudowane w pasie nadmorskim nie są wyłączone z procedury gwarancji, blacha Gerard odporna jest na słone środowisko, co odróżnia dachy Gerard od pokryć innych producentów.

Obustronne zabezpieczenie dachówki warstwą epoksydową daje jeszcze większą odporność na korozję i uszkodzenia. W produkcji blachodachówek wykorzystywany jest także lakier akrylowy na bazie żywic, dzięki któremu tworzy się szczelna bariera dla wilgoci oraz uzyskiwany jest grunt dla naturalnego pokrycia z kruszywa skalnego. Na koniec blachodachówka zabezpieczona jest ponownie lakierem akrylowym z domieszką algicydów, co z kolei chroni dach przed porastaniem mchem. Sprawdź >>

Właściwości posypki Gerard

Posypka to naturalne kruszywo skalne, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Charakteryzuje się dobrą izolacyjnością akustyczną podczas ulewnego deszczu oraz termiczną w lecie, dlatego rozwiązanie powszechnie wybierane jest przez właścicieli obiektów ekskluzywnych czy hoteli. Posypka chroni również dachówki przed uszkodzeniami i zarysowaniami podczas transportu, montażu czy ciężkiego gradobicia. Posypka z kruszywa skalnego o naturalnym kolorze skały to gwarancja nieodbarwianego koloru zarówno pod wpływem promieniowania UV, jak i opadów atmosferycznych.

Bardzo dużą zaletą posypki jest także matowa i porowata struktura, dzięki której dach mniej się nagrzewa w lecie, zimą natomiast unikamy problemu obsuwania się śniegu z dachu w trakcie odwilży, czyli w konsekwencji nie dochodzi do obrywania się rynien czy innych uszkodzeń, tak jak w przypadku gładkich blaszanych pokryć dachowych. Zastosowane kruszywo nie zmniejsza elastyczności dachówki, którą można zaginać i dowolnie formować przy montażu dachu, w niemalże każdej temperaturze i przy każdej pogodzie. Nie musimy martwić się o wytrzymałość pokrycia, w tym wystąpienie mikropęknięć, nie ma również niebezpiecznych naprężeń, wynikających z rozszerzalności stali. 

Ważną zaletą blachodachówek z posypką jest ich lekkość – 7 kg/1 m2 sprawia, że zastosowanie tej technologii pozwala zbudować dach około 6-krotnie lżejszy od standardowego rozwiązania ceramicznego lub cementowego. 

Blachodachówka jest też całkowicie odporna na ogień, co oznacza, że w przypadku pożaru pokrycie może zatrzymać rozprzestrzenianie się płomieni, a jego szczelność uniemożliwia wnikanie pożaru do środka budynku. 

Kompletny system Gerard

Oferowane blachodachówki z posypką można stosować na dachach o minimalnym kącie nachylenia połaci od 13°. Pionowe płaszczyzny mansard, czy owalne okna – tzw. wole oko – nie powodują problemów w ich użyciu. Kolekcja dachówek to osiem różnych modeli – każdy produkowany z tych samych surowców i w oparciu o tę samą technologię, wszystkie w trzynastu naturalnych kolorach skały. Różnią się natomiast kształtem tłoczenia i charakterem, dzięki czemu można dopasować je do różnego typu budynków.

Wszystkie blachodachówki z posypką stanowią kompletny system, wyposażony w gąsiory okrągłe, płaskie, wiatrownice, wywietrzniki dachowe oraz inne elementy, niezbędne do stworzenia kompleksowego pokrycia dachu w jednym stylu. Wszystkie oczywiście również pokryte posypką z naturalnej skały. Całość zabezpieczona 50-letnią gwarancją, która wynika z ponad 60 lat doświadczenia w produkcji.

GERARD AHI Roofing w Polsce i na świecie

Od już 65 lat Gerard AHI Roofing jest innowatorem w zakresie powlekanych, wytłaczanych dachówek metalowych z posypką skalną i jej największym producentem na świecie, z trzema zakładami produkcyjnymi w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Belgii. Pierwsze blachodachówki Gerard wyprodukował jako pionier w branży już w 1957 r. w Nowej Zelandii. Gerard AHI Roofing Ltd. jest częścią dużej firmy-matki, the Roof Tile Group (RTG), będącej filią spółki IKO International z Kanady.

W Polsce Gerard Ahi Roofing obecne jest już od ponad 30 lat co zaowocowało szeroką i doświadczoną bazą przeszkolonych dekarzy oraz zespołów sprzedażowych i serwisowych, jak też bogatą bazą obiektów referencyjnych. Najbardziej zaznaczyło swoją obecność w Zakopanem i na Podhalu, gdzie już blisko 10 000 domów pokrytych jest blachodachówką Gerard Corona, która doskonale imituje styl tradycyjnego gontu drewnianego, tak charakterystycznego dla tego regionu. Blachówki z posypką Gerard były także doskonałym wyborem dla tysięcy domów, w tym restaurowanych zabytków oraz kluczowych, największych i prestiżowych hoteli czy restauracji.

Dowiedz się więcej o blachodachówkach z posypką Gerard >>

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

MediaMarkt Laptop na raty – czy warto wybrać tę opcję?

Laptop na raty – czy warto wybrać tę opcję? Laptop na raty – czy warto wybrać tę opcję?

Zakup nowego laptopa to spory wydatek. Może się zdarzyć, że staniemy przed dylematem: tańszy sprzęt, mniej odpowiadający naszym potrzebom, czy droższy, lepiej je spełniający, ale na raty? Często wybór...

Zakup nowego laptopa to spory wydatek. Może się zdarzyć, że staniemy przed dylematem: tańszy sprzęt, mniej odpowiadający naszym potrzebom, czy droższy, lepiej je spełniający, ale na raty? Często wybór tańszego rozwiązania, jest pozorną oszczędnością. Niższa efektywność pracy, mniejsza żywotność, nie mówiąc już o ograniczonych parametrach technicznych. Jeśli szukamy sprzętu, który posłuży nam naprawdę długo, dobrze do zakupu laptopa podejść jak do inwestycji - niezależnie, czy kupujemy go przede wszystkim...

PU Polska – Związek Producentów Płyt Warstwowych i Izolacji Płyty warstwowe PUR/PIR w aspekcie wymagań technicznych stawianych lekkiej obudowie

Płyty warstwowe PUR/PIR w aspekcie wymagań technicznych stawianych lekkiej obudowie Płyty warstwowe PUR/PIR w aspekcie wymagań technicznych stawianych lekkiej obudowie

Rozwój technologii budowlanej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił oblicze branży w Polsce, umożliwiając szybszą, tańszą i ekologiczną realizację wznoszonych obiektów. Wprowadzając szeroko do...

Rozwój technologii budowlanej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił oblicze branży w Polsce, umożliwiając szybszą, tańszą i ekologiczną realizację wznoszonych obiektów. Wprowadzając szeroko do branży rewolucyjny i rewelacyjny produkt, jakim jest płyta warstwowa, zmodernizowaliśmy de facto ideę prefabrykacji i zamianę tradycyjnych, mokrych i pracochłonnych technologii wznoszenia budynków z elementów małogabarytowych lub konstrukcji szalunkowych na szybki, suchy montaż gotowych elementów w...

Balex Metal Sp. z o. o. System rynnowy Zenit – orynnowanie premium

System rynnowy Zenit – orynnowanie premium System rynnowy Zenit – orynnowanie premium

Wielu inwestorów, wybierając orynnowanie, zwraca wyłącznie uwagę na kolor czy kształt rynien i rur spustowych. Oczywiście estetyka jest ważna, ale nie to jest głównym zadaniem systemu rynnowego. Ma on...

Wielu inwestorów, wybierając orynnowanie, zwraca wyłącznie uwagę na kolor czy kształt rynien i rur spustowych. Oczywiście estetyka jest ważna, ale nie to jest głównym zadaniem systemu rynnowego. Ma on przede wszystkim bezpiecznie odprowadzać wodę deszczową i roztopową z dachu, a o tym decydują detale. Zadbała o nie firma Balex Metal. System rynnowy Zenit jest dopracowany do perfekcji. Równie świetnie się prezentuje.

BREVIS S.C. Insolio - nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin

Insolio - nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin Insolio - nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin

Nawiewniki okienne to urządzenia mechaniczne zapewniające stały, a zarazem regulowany dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Ich montaż to jedna z najprostszych metod zapewnienia prawidłowego...

Nawiewniki okienne to urządzenia mechaniczne zapewniające stały, a zarazem regulowany dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Ich montaż to jedna z najprostszych metod zapewnienia prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej wywiewnej i hybrydowej (połączenie obu poprzednich typów). Wiele osób rezygnowało z ich instalacji z powodu konieczności ingerencji w konstrukcję ramy okna. Na szczęście to już przeszłość - od kilku lat na rynku dostępne są modele montowane na...

PETRALANA Zastosowanie przeciwogniowe, termiczne, akustyczne – płyty PETRATOP i PETRALAMELA-FG

Zastosowanie przeciwogniowe, termiczne, akustyczne – płyty PETRATOP i PETRALAMELA-FG Zastosowanie przeciwogniowe, termiczne, akustyczne – płyty PETRATOP i PETRALAMELA-FG

PETRATOP i PETRALAMELA-FG to produkty stworzone z myślą o efektywnej izolacji termicznej oraz akustycznej oraz bezpieczeństwie pożarowym garaży i piwnic. Rozwiązanie to zapobiega wymianie wysokiej temperatury...

PETRATOP i PETRALAMELA-FG to produkty stworzone z myślą o efektywnej izolacji termicznej oraz akustycznej oraz bezpieczeństwie pożarowym garaży i piwnic. Rozwiązanie to zapobiega wymianie wysokiej temperatury z górnych kondygnacji budynków z niską temperaturą, która panuje bliżej gruntu.

VITCAS Polska Sp. z o.o. Jakich materiałów użyć do izolacji cieplnej kominka?

Jakich materiałów użyć do izolacji cieplnej kominka? Jakich materiałów użyć do izolacji cieplnej kominka?

Kominek to od lat znany i ceniony element wyposażenia domu. Nie tylko daje ciepło w chłodne wieczory, ale również stwarza niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Obserwowanie pomarańczowych płomieni pozwala...

Kominek to od lat znany i ceniony element wyposażenia domu. Nie tylko daje ciepło w chłodne wieczory, ale również stwarza niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Obserwowanie pomarańczowych płomieni pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Taka aura sprzyja również długim rozmowom w gronie najbliższych. Aby kominek był bezpieczny w użytkowaniu, należy zadbać o jego odpowiednią izolację termiczną. Dlaczego zabezpieczenie kominka jest tak ważne i jakich materiałów izolacyjnych użyć? Na te pytania...

Recticel Insulation Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz

Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz

Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli....

Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli. Czasami jednak nie ma możliwości wykonania docieplenia na fasadach, np. na budynkach zabytkowych, obiektach z utrudnionym dostępem do elewacji czy na budynkach usytuowanych w granicy. W wielu takich przypadkach jest jednak możliwe wykonanie docieplenia ścian od wewnątrz.

Ocmer Jak wygląda budowa hali magazynowej?

Jak wygląda budowa hali magazynowej? Jak wygląda budowa hali magazynowej?

Budowa obiektu halowego to wieloetapowy proces, w którym każdy krok musi zostać precyzyjnie zaplanowany i umiejscowiony w czasie. Jak wyglądają kolejne fazy takiego przedsięwzięcia? Wyjaśniamy, jak przebiega...

Budowa obiektu halowego to wieloetapowy proces, w którym każdy krok musi zostać precyzyjnie zaplanowany i umiejscowiony w czasie. Jak wyglądają kolejne fazy takiego przedsięwzięcia? Wyjaśniamy, jak przebiega budowa hali magazynowej i z jakich etapów składa się cały proces.

Parati Płyta fundamentowa i jej zalety – wszystko, co trzeba wiedzieć

Płyta fundamentowa i jej zalety – wszystko, co trzeba wiedzieć Płyta fundamentowa i jej zalety – wszystko, co trzeba wiedzieć

Budowa domu jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym od inwestora podjęcia wielu decyzji, bezpośrednio przekładających się na efekt. Dokłada on wszelkich starań, żeby budynek był w pełni funkcjonalny,...

Budowa domu jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym od inwestora podjęcia wielu decyzji, bezpośrednio przekładających się na efekt. Dokłada on wszelkich starań, żeby budynek był w pełni funkcjonalny, wygodny oraz wytrzymały. A jak pokazuje praktyka, aby osiągnąć ten cel, należy rozpocząć od podstaw. Właśnie to zagwarantuje nam solidna płyta fundamentowa.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.