Izolacje.com.pl

Zastanawiasz się nad wymianą okien dachowych? Sprawdź, o czym pamiętać, by przebiegło to szybko i sprawnie

W trakcie użytkowania, okna dachowe wystawione są na ciężkie warunki atmosferyczne. Zimą na mróz i śnieg, a w miesiącach letnich na upały, wiatry, deszcze, i grad. Chociaż wszystkie okna dachowe były projektowane z myślą o wieloletniej trwałości, w ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci technologia i normy bardzo się zmieniły. Dlatego eksperci radzą, by wymieniać okna mniej więcej co 20 lat. Dzięki temu zawsze będą energooszczędne i bezpieczne.

treść sponsorowana

Jeśli skorzystasz z naszych wskazówek, będziesz mieć pewność, że cały proces wymiany okna dachowego będzie szybki i prosty, a jego rezultat spełni Twoje oczekiwania:

Wymianę okien zleć specjaliście

Przeprowadzona przez profesjonalistów, wymiana okna dachowego może być wykonana dość sprawnie, jeśli się do niej dobrze przygotujemy. Warto więc poświęcić czas, by znaleźć doświadczonego fachowca np. Rekomendowanego Wykonawcę, polecanego przez firmę VELUX lub skorzystać ze specjalistycznej usługi RenoVator (zakup wraz z usługą w jednym punkcie handlowym). Wymiana okna dachowego to dobry moment, aby pomyśleć o doprowadzeniu na poddasze większej ilości światła dziennego i świeżego powietrza, za pomocą większej liczby okien. Naturalne światło wpływa na utrzymanie naszego rytmu biologicznego, pomaga zachować zdrowie i zwiększa wrażenie przestronności pomieszczeń. Według przepisów, powierzchnia przeszklenia powinna stanowić przynajmniej 12 proc. całkowitej powierzchni podłogi, ale dzięki energooszczędnym oknom w praktyce może wynosić nawet 30 proc.

Zastanów się, w jaki sposób chcesz wymienić okna!

Okna dachowe można wymienić na trzy sposoby. Profesjonalny dekarz doradzi, który z nich jest najbardziej odpowiedni w Twoim przypadku, biorąc pod uwagę techniczne możliwości.

Wymiana okien dachowych z zachowaniem wnęki okiennej to najszybsze i najprostsze rozwiązanie. Nie wymaga demontowania poprzedniej wnęki i instalowania nowej. To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się podczas wymiany okna dachowego VELUX na nowe. Warto zapytać dekarza o możliwość zastosowania systemu ciepłego montażu, który dodatkowo poprawi izolację termiczną okna.

Twoje okno dachowe jest innej marki? Nie jest to przeszkodzą w wymianie na nowe okno dachowe VELUX. W tej sytuacji należy przeprowadzić wymianę z częściowym zachowaniem wnęki okiennej. Podczas montażu demontuje się górną część starej wnęki.  Taki system wymiany ma wiele zalet, ponieważ nowe okno dachowe może być osadzone głębiej w konstrukcji dachu, co poprawia jego izolację termiczną. Można również zamontować okna w zestawach, aby doprowadzić do pomieszczenia więcej światła dziennego.

Trzecim sposobem jest wymiana okna dachowego razem z wnęką okienną. Podczas montażu nowego okna wykorzystuje się system ciepłego montażu, który pozwoli poprawić komfort cieplny na poddaszu. Rama izolacyjna VELUX zapewnia precyzyjne i bezpieczne dopasowanie do okna i konstrukcji dachu, podczas gdy paroizolacja BBX gwarantuje szczelne i trwałe połączenie okna z paroizolacją pomieszczenia, chroniąc przed wilgocią. Warto skorzystać z gotowej wnęki okiennej, która jest wyjątkowo estetyczna oraz trwała – wyeliminujemy w ten sposób konieczność przeprowadzenia prac wykończeniowych z użyciem płyt gipsowo-kartonowych.

Dobierz okno dachowe do pomieszczenia!

Zanim rozpoczniesz remont, zastanów się, jakie wykończenie okna dachowego będzie lepiej komponować się z wystrojem twojego wnętrza. Masz do wyboru naturalne drewno lub drewno pokryte poliuretanem malowanym na biało.  Eleganckie białe okno dachowe ma wyjątkową konstrukcję.  Składa się z drewnianego rdzenia pokrytego warstwą malowanego na biało poliuretanu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jest odporne na wilgoć i nie gromadzi się na nim kurz i brud. Ze względu na wyjątkową trwałość, takie okno dachowe idealnie sprawdzi się w łazience lub kuchni, ale jest też polecane do innych pomieszczeń w domu, ponieważ biały kolor pasuje do każdego wystroju wnętrza.

Okna dachowe wykonane z drewna sosnowego pokryte są bezbarwnym lakierem na bazie wody, który chroni je przed zabrudzeniami i wilgocią. Takie wykończenie to idealny wybór do naturalnych i tradycyjnych wnętrz. Warto wiedzieć, że firma VELUX wykorzystuje do produkcji certyfikowane drewno, kupując takie okno troszczysz się o środowisko.

Remontuj z myślą o energooszczędności

Ceny energii stale rosną, dlatego parametry energetyczne powinny być ważnym kryterium wyboru finalnych rozwiązań. Trzyszybowe okna dachowe VELUX zamontowane z systemem ciepłego montażu ograniczają straty ciepła, chronią przed powstawaniem mostków termicznych oraz stanowią barierę przed wiatrem i zimnym powietrzem.  Lepsza izolacja pomieszczeń wpływa także na zmniejszenie rachunków za energię, ponieważ nie trzeba tak mocno ogrzewać pomieszczeń zimą.

Aby dodatkowo zwiększyć komfort na poddaszu, możesz wybrać nowe 3-szybowe okna dachowe z linii Standard Plus, które zapewniają lepszą izolację akustyczną i tłumienie dźwięków dobiegających z zewnątrz. Wyposażone są także w powłokę łatwozmywalną na szybie zewnętrznej, która ułatwia utrzymanie jej w czystości, zapewniając niczym nieograniczone widoki.

Wymiana okien dachowych – jak przeprowadzić ją szybko i sprawnie
Jeśli zastanawiasz się nad wymianą okien dachowych, planujesz zamontować dodatkowe lub większe okna dachowe, znajdź przeszkolonego dekarza lub skorzystaj z usługi RenoVator. Eksperci VELUX służą wsparciem w zakresie doboru odpowiedniego typu okna dachowego, najwygodniejszego system otwierania, pakietu szybowego, a także rolet wewnętrznych i przesłon zewnętrznych, które dodatkowo podniosą komfort życia na poddaszu!
www.velux.pl/wymiany

Nie zapomnij o roletach

Zapewnij sobie maksymalną wygodę i wyposaż swoje nowe okna dachowe w rolety wewnętrzne i przesłony zewnętrzne. Różnego rodzaju rolety i markizy pełnią na poddaszu wiele bardzo ważnych funkcji. Pozwalają kontrolować światło, uzyskać całkowite zaciemnienie, chronią przed przegrzewaniem, a zimą dodatkowo izolują przed zimnem. Jeśli poszukujesz rozwiązań gwarantujących maksymalny komfort, wybierz automatycznie sterowane okna dachowe i rolety, które można wygodnie obsługiwać za pomocą systemu VELUX ACTIVE!

Skorzystaj z dopłat i odliczeń

Jak przy każdym remoncie ważne są koszty, dlatego zastanów się z jakich odliczeń od podatku lub dopłat z Programu Czyste Powietrze czy możesz skorzystać. Wymiana okien dachowych stanowi ważny element termodernizacji domu, dlatego ich wymiana może być dofinansowana. Ulga termomodernizacyjna wprowadzona w 2019 roku, daje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków termomodernizacyjnych (tylko na podstawie faktur VAT). Program Czyste Powietrze działający od 2018 roku, pozwala uzyskać dotację lub niskooprocentowaną pożyczkę na podstawie kryterium dochodowego. Przeczytaj poradnik jak wymienić okna z dofinansowanie.

Komentarze

  • Rock Rock, 23.12.2021r., 07:08:23 Sama jakość okien również ma znaczenie.

Najnowsze produkty i technologie

Fabryka Styropianu ARBET Wielka płyta – czy ocieplanie jej to ważne zagadnienie?

Wielka płyta – czy ocieplanie jej to ważne zagadnienie? Wielka płyta – czy ocieplanie jej to ważne zagadnienie?

Domy z wielkiej płyty wyróżniają się w krajobrazie Polski. Najczęściej budowano z nich wieżowce, mające około 10 pięter. Przez wiele lat w kontekście ich użytkowania mówiono o aspekcie estetycznym. Dziś...

Domy z wielkiej płyty wyróżniają się w krajobrazie Polski. Najczęściej budowano z nich wieżowce, mające około 10 pięter. Przez wiele lat w kontekście ich użytkowania mówiono o aspekcie estetycznym. Dziś jednak porusza się ważne kwestie dotyczące kwestii użytkowych, w tym – ich odpowiedniej izolacji.

KOESTER Polska Sp. z o.o. Köster – Specjaliści od hydroizolacji

Köster – Specjaliści od hydroizolacji Köster – Specjaliści od hydroizolacji

KÖSTER BAUCHEMIE AG specjalizuje się w produkcji i dystrybucji materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli oraz systemów uszczelnień, a ich produkty chronią budowle na całym świecie. Zarówno podczas...

KÖSTER BAUCHEMIE AG specjalizuje się w produkcji i dystrybucji materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli oraz systemów uszczelnień, a ich produkty chronią budowle na całym świecie. Zarówno podczas renowacji budynków historycznych, jak i w trakcie budowy nowych obiektów – proponuje skuteczne rozwiązanie każdego problemu związanego ze szkodliwym oddziaływaniem wody i wilgoci.

TRUTEK FASTENERS POLSKA Wzmacnianie bydynków wielkopłytowych w systemie TRUTEK TCM

Wzmacnianie bydynków wielkopłytowych w systemie TRUTEK TCM Wzmacnianie bydynków wielkopłytowych w systemie TRUTEK TCM

TRUTEK FASTENERS POLSKA jest firmą specjalizującą się w produkcji najwyższej jakości systemów zamocowań przeznaczonych do budownictwa lądowego, drogowego i przemysłu. W ofercie firmy znajdują się wyroby...

TRUTEK FASTENERS POLSKA jest firmą specjalizującą się w produkcji najwyższej jakości systemów zamocowań przeznaczonych do budownictwa lądowego, drogowego i przemysłu. W ofercie firmy znajdują się wyroby tradycyjne – od wielu lat stosowane w budownictwie, a także nowatorskie, zaawansowane technologicznie rozwiązania gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa.

TRUTEK FASTENERS POLSKA Innowacyjna technologia mocowania izolacji termicznej budynku

Innowacyjna technologia mocowania izolacji termicznej budynku Innowacyjna technologia mocowania izolacji termicznej budynku

Łączniki do mocowania izolacji termicznej obiektu to bardzo ważny element zapewniający bezpieczeństwo i stabilność warstwy docieplenia.

Łączniki do mocowania izolacji termicznej obiektu to bardzo ważny element zapewniający bezpieczeństwo i stabilność warstwy docieplenia.

GERARD AHI Roofing Kft. Oddział w Polsce Sp. z o.o. | RTG Roof Tile Group Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

Tremco CPG Poland Sp. z o.o. Flowcrete – bezspoinowe posadzki żywiczne w przemyśle

Flowcrete – bezspoinowe posadzki żywiczne w przemyśle Flowcrete  – bezspoinowe posadzki żywiczne w przemyśle

Bezspoinowe posadzki żywiczne są często nazywane posadzkami przemysłowymi. Ze względu na ich właściwości, m.in. trwałość, wytrzymałość mechaniczną, w tym odporność na ścieranie, szczelność i nienasiąkliwość...

Bezspoinowe posadzki żywiczne są często nazywane posadzkami przemysłowymi. Ze względu na ich właściwości, m.in. trwałość, wytrzymałość mechaniczną, w tym odporność na ścieranie, szczelność i nienasiąkliwość oraz łatwość utrzymania w czystości, rozwiązania posadzkowe na bazie żywic syntetycznych są powszechnie stosowane w zakładach produkcyjnych z różnych branż.

Blachy Pruszyński, mgr inż. Piotr Olgierd Korycki Zagadnienia akustyki w obiektach przemysłowych z lekką obudową

Zagadnienia akustyki w obiektach przemysłowych z lekką obudową Zagadnienia akustyki w obiektach przemysłowych z lekką obudową

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, a zwłaszcza halowe, użyteczności publicznej, przemysłowe i specjalne bez obudowy, jaką stanowią ściany osłonowe czy przekrycia dachowe. Wykonuje się je z lekkiej...

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, a zwłaszcza halowe, użyteczności publicznej, przemysłowe i specjalne bez obudowy, jaką stanowią ściany osłonowe czy przekrycia dachowe. Wykonuje się je z lekkiej obudowy, takiej jak: płyty warstwowe, systemy oparte na bazie kaset stalowych wzdłużnych, warstwowe przekrycia dachowe z elementem nośnym w postaci blach trapezowych. Wymienione rozwiązania mają szereg zalet, m.in. małą masę jednostkową, możliwość montażu niezależnie od warunków atmosferycznych,...

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Warunki Techniczne wymagają głębokich zmian

Warunki Techniczne wymagają głębokich zmian Warunki Techniczne wymagają głębokich zmian

Przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (z późniejszymi zmianami) – zwanego Warunkami...

Przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (z późniejszymi zmianami) – zwanego Warunkami Technicznymi lub w skrócie WT – stosuje się przy projektowaniu, budowie i przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania wszystkich rodzajów budynków oraz budowli nadziemnych i podziemnych, spełniających funkcje użytkowe budynków. Ten akt prawny jest aktem wykonawczym do Ustawy Prawo budowlane i określa...

Seban Nowoczesne membrany hydroizolacyjne – rozwiązania na dachy płaskie i zielone

Nowoczesne membrany hydroizolacyjne – rozwiązania na dachy płaskie i zielone Nowoczesne membrany hydroizolacyjne – rozwiązania na dachy płaskie i zielone

Współczesne budownictwo kładzie coraz większy nacisk na energooszczędność i poprawę efektywności energetycznej obiektów. Aby zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię, projektanci, architekci i inwestorzy...

Współczesne budownictwo kładzie coraz większy nacisk na energooszczędność i poprawę efektywności energetycznej obiektów. Aby zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię, projektanci, architekci i inwestorzy chętniej stosują technologie korzystające z energii odnawialnej.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.