Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Kleje żelowe - dobra przyczepność do różnych podłoży

KREISEL  |  18.04.2019
Klej żelowy 1
Klej żelowy 1
KREISEL

Kleje żelowe to innowacyjne zaprawy do przyklejania płytek. Wszystkie charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami roboczymi oraz wysoką przyczepnością nie tylko do standardowych podłoży takich jak wylewka betonowa czy tynk, ale także do podkładów z ogrzewaniem podłogowym czy starych płytek ceramicznych. Kleje żelowe 2 i 3 swoje wyjątkowe parametry techniczne zawdzięczają mikrokrzemionce oraz drobnemu uziarnieniu. W porównaniu z tradycyjnymi klejami komfort pracy z ich użyciem jest wyraźnie lepszy - klej łatwiej nakłada się na podłoże i rozpływa pod płytką. Można do nich dodać wodę - w zależności od upodobań wykonawcy oraz miejsca stosowania (podłoga lub ściana).

Wykonawcom proponujemy m.in. Klej żelowy 1 uelastyczniony - idealny do użycia w miejscach, które nie wymagają klejów elastycznych. To dobre rozwiązanie dla wykonawców, dla których liczy się jakość i łatwość wykonywania prac, a którym przychodzi się zmierzyć z tradycyjnymi podłożami (tynk cementowo-wapienny, gipsowy, jastrychy cementowe i anhydrytowe). Klej polecany do stosowania we wnętrzach oparty jest o bentonit, który poprawia plastyczność zaprawy podczas pracy, co odczuwalne jest już w trakcie mieszania zaprawy, a przede wszystkim przy nakładaniu. Jednak najważniejszą cechą zapraw klejących do płytek jest ich przyczepność, a w przypadku Kleju żelowego 1 uelastycznionego zapewnia ją wysokaw porównaniu z innymi klejami uealstycznonymi dostępnymi na rynku - zawartość polimerów. Klejem tym przykleimy nie tylko płytki ceramiczne, ale także płytki gresowe wewnątrz pomieszczeń. Dowiedz się więcej >>

Wszystkie kleje żelowe firmy KREISEL nie mają ograniczeń co do formatu płytek, można nimi przykleić zarówno małe, jak i duże płytki.

Klej żelowy 1 nadaje się na takie podłoża jak: betony, betony komórkowe, silikaty, ceramika, tynki gipsowe, cementowo-wapienne, płyty g-k, płyty cementowo-włóknowe, bloczki gipsowe, jastrychy i wylewki cementowe oraz anhydrytowe, także z ogrzewaniem podłogowym. Jest to klej klasy C1TE, a więc ma ograniczony spływ i wydłużony czas otwartego schnięcia. To ważne cechy dla wykonawców, które pozwalają na dłuższy czas pracy klejem po jego nałożeniu na podłoże, oraz umożliwiają montaż płytek "od góry".

Klej żelowy 2 Kreisel
Klej żelowy 2, który w ofercie firmy jest już dostępny od lat, to produkt uniwersalny, elastyczny, który nadaje się na różne podłoża i miejsca. Pozwala także bezpośrednio przyklejać płytki do starych okładzin ceramicznych oraz na dobrze przyczepnych lamperii olejnych. Nie wymaga stosowania dodatkowych mostków sczepnych w postaci gruntów z kruszywem kwarcowym. Pozwala to zredukować ilość nakładanych warstw, a tym samym znacznie przyspieszyć prace oraz zminimalizować nakłady inwestycyjne na takich podłożach. Klej to idealne rozwiązanie do takich płytek jak gresy, ceramika, terakota oraz do miejsc trudnych, narażonych na naprężenia termiczne - balkonów czy elewacji. Do elewacji i klinkieru najlepiej zastosować białą odmianę kleju żelowego - Klej 3. Biały cement będący w jego składzie to mniejsze ryzyko powstawania przebarwień oraz wykwitów. Skorzystaj z doświadczenia specjalistów firmy KREISEL >>

Klej żelowy 3 Kreisel
Kolejnym klejem żelowym z oferty KREISEL jest Klej 4 - specjalistyczny wyrób klasy C2TE S1, którego zasadniczą cechą jest odkształcalność. Dzięki temu klej swobodnie przenosi naprężenia z płytki na podłoże i odwrotnie. Ma to szczególne znaczenie przy stosowaniu płytek na zewnątrz, zwłaszcza na tarasach i balkonach, gdzie naprężenia termiczne są szczególnie wysokie. Klej ten sprawdzi się także na płytach OSB i wiórowych, które mogą odkształcać się w trakcie eksploatacji. Daje on gwarancję trwałości przyklejanej okładziny ceramicznej w tych trudnych miejscach. Odkształcalność to także bardzo istotna cecha przy płytkach o formacie >60 cm, szczególnie przy spiekach kwarcowych, w których jeden bok często jest dłuższy niż 100 cm.

Klej żelowy 4 Kreisel
Klej żelowe firmy KREISEL to wyróżniające się na polskim rynku produkty. Ich właściwości robocze doceni nie tylko profesjonalny glazurnik, ale także domowy majsterkowicz. Kleje cechuje przede wszystkim łatwość pracy, szczególnie podczas nakładania kleju na trudne i nienasiąkliwe podłoża, takie jak stare lamperie olejne i okładziny ceramiczne. Wysoka przyczepność powoduje, że podłoża te nie wymagają specjalnego przygotowania gruntami z kruszywem kwarcowym. Takie miejsca wystarczy oczyścić i nakładać klej bezpośrednio płytki, co znacznie przyspiesza wykonywanie prac.

KREISEL KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o.
60-462 Poznań, ul. Szarych Szeregów 23,
tel. 61 846-79-00, fax 61 846-79-29,
www.kreisel.pl; e-mail: ;

(kreisel, kleje do płytek, kleje żelowe)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.