Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowość: Multifunkcyjne wkręcane kołki fasadowe od Rawlplug

Rawlplug  |  08.04.2019
Multifunkcyjne wkręcane kołki fasadowe od Rawlplug
Multifunkcyjne wkręcane kołki fasadowe od Rawlplug
Rawlplug

Właściwa termoizolacja domu ma kluczowe znaczenie nie tylko dla obniżenia zapotrzebowania budynku na energię potrzebną dla jego ogrzania i klimatyzacji, a co za tym idzie - kosztów jego eksploatacji. Odpowiednie zabezpieczenie domów przed utratą ciepła przekłada się także na redukcję emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery. Mając to na uwadze, inwestorzy oraz producenci systemów termoizolacyjnych poszukują coraz bardziej efektywnych rozwiązań dla nowych, ale też docieplanych budynków. W obu typach inwestycji świetnie sprawdzą się najnowsze kołki fasadowe marki Rawlplug - R-TFIX-8S i SX.

Izolacja właściwie zamocowana

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową (siły ścinające wynikające z masy własnej systemu), jak i łączniki fasadowe (siły higrotermiczne i ssące wynikające z odziaływania wiatru na budynek). Dzięki kołkom fasadowym siły oddziaływujące na powierzchnią systemu ociepleniowego przenoszone są na konstrukcję budynku. Ich zdolność do przenoszenia tych sił określa wskaźnik obciążenia charakterystycznego, będący częścią informacji zawartej w aprobatach lub ocenach technicznych. Łączniki mechaniczne stanowią więc niezwykle istotny element gwarantujący stabilizację całego systemu termoizolacyjnego, pozwalając na zachowanie estetyki i bezpieczeństwa użytkowania docieplenia przez długie lata.

Multifunkcyjne wkręcane kołki fasadowe od RAWLPLUG

Wszechstronność - nie ma lepszego sposobu

Łączniki z serii R-TFIX-8S to innowacyjne kołki fasadowe, spełniające najwyższe wymagania jakościowe stawiane przez profesjonalne systemy ociepleń. Mogą być stosowane do wszystkich rodzajów płyt termoizolacyjnych oraz wszystkich materiałów podłoży (w tym także do betonu, cegły pełnej, cegły otworowej, betonu lekkiego i gazobetonu). Co więcej, we wszystkich osiągają najwyższe parametry potwierdzone Europejską Oceną Techniczną.

Zredukowana punktowa przenikalność łącznika R-TFIX-8S (0,001-0,002 W/K), dzięki zastosowaniu wysokiego obtrysku trzpienia stalowego, ogranicza straty ciepła na elewacji, a wysoka sztywność talerza (0,6 kN/mm) zapewnia stabilność układu ociepleniowego, przeciwdziałając drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru.

Z kolei R-TFIX-8SX z wkrętem cynkowanym pozwalają na oszczędność czasu i pracy dzięki wstępnie zmontowanym elementom łącznika. Decydując się na montaż zagłębiony z zatyczkami termoizolacyjnymi R-TFIX-CAP wykonawca uzyska jednorodną powierzchnię elewacji oraz redukcję punktowej przenikalności termicznej do poziomu 0,001-0,002 W/K. Sprawdź >>

Multifunkcyjne wkręcane kołki fasadowe od RAWLPLUG

Montaż gwarantujący komfort pracy

Właściwy montaż łączników do termoizolacji fasadowej gwarantuje odporność systemu izolacyjnego na oddziaływanie sił wyrywających i ssących, wynikających z odziaływania wiatru na budynek, a także pozwala uniknąć mostków cieplnych. Nowe kołki fasadowe R-TFIX-8S/SX marki Rawlplug pozwalają na przełomowy w swojej prostocie system montażu. Wystarczy jeden ruch wkrętarki, by wykonawca wyciął otwór w termoizolacji i zakotwił kołek w podłożu - potem pozostaje już tylko zamaskować otwór zatyczką izolacyjną. Nie trzeba frezować styropianu i wkręcać kołka, co oznacza mniej pracy na budowie. Ponadto, solidny stalowy łeb wkręta, odporny na siły wykręcające, umożliwia regulację głębokości osadzenia poprzez wykręcenie oraz ponowne wkręcenie kołka. Możliwość poprawienia osadzenia produktu jest szczególnie przydatna przy elewacjach odznaczających się nierównościami, gdzie krzywizny standardowo trzeba niwelować płytami termoizolacyjnymi. Dowiedz się więcej >>

Zamieszczone poniżej ilustracje przedstawiają możliwe sposoby montażu powierzchniowego i zagłębionego w styropianie i wełnie mineralnej oraz akcesoria potrzebne przy wybranej technice:

Multifunkcyjne wkręcane kołki fasadowe od RAWLPLUG

Akcesoria podnoszące funkcjonalność systemu

Stosowanie zatyczek systemowych Rawlplug niweluje mostki termiczne i ogranicza ryzyko wystąpienia punktowych przebarwień elewacyjnych, które są widoczne na tych fasadach, gdzie izolacja jest mocowana za pomocą tradycyjnych kołków o zbyt wysokich mostkach termicznych, które są powodem powstawania plam w punkcie mocowania. Dodatkowo stosowanie zatyczek wykonanych z tego samego materiału co elewacja pozwala uzyskać materiałowo jednorodną powierzchnię, reagującą jednorodnie na warunki otoczenia, co także maksymalnie redukuje zagrożenie powstawania punktowych przebarwień na fasadzie.

Kliknij TUTAJ i przyjrzyj się bliżej najbardziej efektywnym wkręcanym kołkom fasadowym!

Rawlplug S.A.

ul. Kwidzyńska 6c
51-416 Wrocław

+48 71 32 60 100
+48 71 37 26 111


www.rawlplug.com

[Rawlplug, kołki montażowe, kołki fasadowe, izolacje, dobry montaż]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.