Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Renowacja dachu z papy w systemie płynnych membran poliuretanowych HYPERDESMO

Alchimica  |  03.04.2019  |  12
Arkada Business Park, Bydgoszcz
Arkada Business Park, Bydgoszcz
Alchimica

Alchimica to trzeci co do wielkości producent jednoskładnikowych żywic poliuretanowych na świecie. Każdego roku w oparciu o technologię płynnych membran poliuretanowych HYPERDESMO przeprowadza się renowację ponad 10 mln m2 wyeksploatowanych pokryć dachowych. Około 60% tej powierzchni stanowią papy bitumiczne, na pozostałą część składają się pokrycia dachowe z membran EPDM, PVC, TPO/FPO oraz podłoża betonowe.

Jedną z typowych inwestycji zrealizowanych w 2018 r. w oparciu o system płynnych membran poliuretanowych HYPERDESMO jest renowacja dachu z papy na biurowcu Arkada Business Park w Bydgoszczy. Ta największa na przestrzeni ostatnich lat inwestycja w biura klasy A w województwie kujawsko-pomorskim od początku borykała się z problemem szczelności dachu. Pierwotnie zastosowano papę jednego z renomowanych producentów krajowych. Dowiedz się więcej >>

Jednakże w wyniku olbrzymiej ilości detali - na dachu zlokalizowano infrastrukturę klimatyzacyjną zainstalowaną na 408 podporach i stopach - jeszcze przed oficjalnym oddaniem biurowca do eksploatacji wystąpiły trudne do zlokalizowania nieszczelności. Ostatecznie w czerwcu 2018 r. podjęto decyzję o aplikacji płynnej membrany poliuretanowej HYPERDESMO na całej połaci dachowej. Do wykonania hydroizolacji dachu zastosowano standardowe produkty przeznaczone do renowacji/uszczelnienia pokryć papowych:

Generalnego wykonawcę do zastosowania systemu opracowanego przez Alchimica skłoniła reputacja marki poparta ponad 35-letnim doświadczeniem w branży hydroizolacji oraz znakomite parametry płynnej membrany poliuretanowej HYPERDESMO potwierdzone w Europejskiej Aprobacie Technicznej ETA nr 04/0082, w tym w szczególności odporność na promieniowanie UV, elastyczność (zdolność do rozciągnięcia przekraczająca 600%, w temperaturze -25ºC to ponad 450%) oraz śladowa absorbcja wody poniżej 1%. Zapraszamy do kontaktu >>

To w znacznej mierze te właściwości sprawiły, że membrana HYPERDESMO objęta została najwyższą klasą trwałości - W3, przy grubości membrany zaledwie 1,2 mm - wskazującą na żywotność systemu przekraczającą 25 lat eksploatacji. Prace renowacyjne dachu zrealizowane przez firmę Hydrobyd.pl Karolina Kuliberda rozpoczęły się z końcem lipca 2018 r. i trwały przez trzy tygodnie.

Stosunkowo długi okres realizacji projektu spowodowany był jego wysokim stopniem skomplikowania - wspomniana ilość podpór klimatyzacji wymagała dużego nakładu pracy. Ostatecznie jakość wykonanych robót zweryfikowano z wykorzystaniem próby wodnej. Dziś bydgoski biurowiec Arkada Business Park na 11 000 m2 powierzchni biurowej mieści firmy branży IT, ubezpieczeniowej, medycznej i bankowej. Jesteśmy dumni, że system żywic poliuretanowych HYPERDESMO jest gwarantem bezpieczeństwa w zakresie szczelności dachu tego prestiżowego obiektu.

 

 

Alchimica

 

hyperdesmo

ALCHIMICA POLSKA

AlchiPolska Sp. z o.o.

ul. Chorzowska 6

40-121 Katowice

tel. 32 746 07 46, 507 128 894

 

www.alchimica.com.pl

(alchimica, płynne membrany poliuretanowe HYPERDESMO, renowacja dachu, dach z papy, płynne membrany)

Komentarze

(12)
Przemysław | 10.04.2019, 07:28
Szanowny Panie Krzysztofie
Proszę o podanie miejsca gdzie były zgłaszane reklamacje
Jestem pracownikiem firmy MAT-CHEM-BUD.
Proszę jednocześnie podać swoje dane kontaktowe
Mateusz Hydrobyd.pl | 10.04.2019, 20:41
WYKONAWCA OPISANEJ INWESTYCJI

W branży izolacyjnej od wielu lat. Nasza firma po wykonanej inwestycji nie stwierdziła żadnych ubytków, spękań , zmarszczeń , odspojeń lub innych uszkodzeń wskazujących na stopień wytrzymałości HYPERDESMO . Ciekawostka ( Test szczelności przy słupie wody o h 35 cm przez okres 5 dni. )Mało tego zbrojenie wykonane wyłącznie na ścieżkach komunikacyjnych i obszarach wolnych powyżej 70 m2. Brak reklamacji na przełomie wielu lat jako wykonawca poliuretanowych systemów dachowych.
« Poprzedni    2 / 2   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.