Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Jak załatać dziury cieplne w dachu - wełna kamienna w granulacie PAROC BLT 9

Paroc Polska  |  10.10.2018
Jak załatać dziury cieplne w dachu - wełna kamienna w granulacie PAROC BLT 9
Jak załatać dziury cieplne w dachu - wełna kamienna w granulacie PAROC BLT 9
Paroc Polska

Sezon dociepleniowy w pełni, o czym świadczą nie tylko niższe temperatury, ale też widoczne od dłuższego czasu inwestycje realizowane zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak i spółdzielnie mieszkaniowe chcące podwyższyć standard energetyczny obiektów z wielkiej płyty. Aby termomodernizacja wiekowych budynków miała jednak sens, należy podchodzić do niej w sposób kompleksowy, a więc z uwzględnieniem nie tylko ścian zewnętrznych, ale i konstrukcji stropodachów wentylowanych czy poddaszy nieużytkowych. Rozwiązaniem idealnie dopasowanym do tych potrzeb jest wdmuchiwana wełna kamienna w granulacie PAROC BLT 9.

Niepalna izolacja w formie luźnej wełny granulowanej PAROC BLT 9 doskonale nadaje się do izolacji termicznej stropów w poddaszach nieużytkowych, stropodachów wentylowanych, a także innych miejsc trudno dostępnych, w których nie będą na nią oddziaływać dodatkowe obciążenia, a także zachowane zostaną otwory i szczeliny wentylacyjne. Produkt tworzy jednolitą warstwę izolacyjną, która skutecznie wypełnia puste przestrzenie pomiędzy legarami a konstrukcjami dachowymi. Granulat tworzy ponadto optymalną izolację akustyczną murowanych ścian warstwowych, podłóg drewnianych na legarach w poddaszach użytkowych, a także stropów między kondygnacjami i nad przejazdami. Dowiedz się więcej >>

PAROC

Pewna ochrona przez cały okres eksploatacji

Izolacja z wełny granulowanej jest sucha, nie wchłania wilgoci z otaczającego powietrza, nie podciąga wody kapilarnie, nie osiada i nie kurczy się nawet w trakcie długoletniej eksploatacji budynku. Zbadana nasiąkliwość wodą przy całkowitym zanurzeniu granulatu wynosi mniej niż 2%. Wysoka paroprzepuszczalność wyrobu umożliwia szybki odpływ pary wodnej z przestrzeni wentylowanej, co w obliczu dużych oporów dyfuzyjnych, charakterystycznych dla betonowych stropów w dachach wentylowanych pozwala na pominięcie folii paroizolacyjnych. Postaw na doświadczenie ekspertów firmy PAROC >>

PAROC

Dobre parametry termiczne

Co więcej, produkt PAROC BLT 9 może pochwalić się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności termicznej. Ze względu na łatwość zastosowania w trudno dostępnych miejscach, granulat skutecznie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, ograniczając straty ciepła nawet do 35% w przypadku stropodachów wentylowanych. W zależności od sposób zastosowania, produkt osiąga następujące wartości współczynnika przewodzenia ciepła:

  • poddasze nieużytkowe (gęstość nasypowa: ≥40 kg/m3): 0,041 W/m·K zgodnie z EN 14064-1:2010 (EN 12667)
  • betonowe stropodachy wentylowane (gęstość nasypowa 45 ± 15% kg/m3): 0,040 W/m·K zgodnie z AT-15-7547/2015
  • konstrukcje szkieletowe skośne ≤45° (gęstość nasypowa: ≥60 kg/m3): 0,038 W/m·K zgodnie z EN 14064-1:2010 (EN 12667)
  • konstrukcje szkieletowe skośne >45° (gęstość nasypowa: ≥70 kg/m3): 0,038 W/m·K zgodnie z EN 14064-1:2010 (EN 12667)
  • konstrukcje szkieletowe poziome (gęstość nasypowa: ≥60 kg/m3): 0,038 W/m·K zgodnie z EN 14064-1:2010 (EN 12667)

PAROC

Poniższe obliczenia poziomu oporu cieplnego RD przy danej grubości zasypu granulatem wykonano w oparciu o normę europejską EN 14064-1: 2012, przy uwzględnieniu efektu osiadania granulatu (wartość 5% dla gęstości nasypowej ok. 45 kg/m3):

PAROC tabela

Szybko, łatwo, nieuciążliwie

Granulat PAROC BLT 9 wdmuchuje się na trzy sposoby: poprzez nawiercone w dachu otwory technologiczne, kratki wentylacyjne w bocznych ścianach budynku lub od środka przez operatora znajdującego się wewnątrz przestrzeni stropodachu. Odpowiednia konsystencja materiału pozwala na szybkie wykonanie zasypu granulatem - do 900 kg/h, w zależności od wydajności agregatu. Metoda ta jest nieuciążliwa dla mieszkańców budynków, a także bezpieczna dla wykonawców, gdyż nie wymaga wysokich rusztowań.


Paroc Polska
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno

Telefon: 61 468 21 90
Fax: 61 468 23 04


www.paroc.pl

PAROC

(paroc polska, wełna kamienna w granulacie PAROC BLT 9, ocieplanie dachu, wełna ociepleniowa, wdmuchiwanie wełny, wełna w granulacie)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.