Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Innowacyjne kanapki POLSTYR DUO

POLSTYR  |  15.05.2018  |  1

POLSTYR PRO DUO to swego rodzaju "kanapki" z płyt styropianowych i wkładki z włókna węglowego lub papieru ceramicznego. Prace nad produktem trwały w dziale badawczo-rozwojowym POLSTYR Zbigniew Święszek w Młoszowej, gdzie wypracowano innowacyjny proces produkcji i model zastosowania wyrobów.

Chroniona prawem patentowym metoda powstała dzięki wdrożeniu energooszczędnej nowatorskiej technologii produkcji z odzyskiem ciepła i redukcją strat w procesie stabilizacji, co pozwala uzyskać wyrób pośredni w postaci płyt styropianowych o ulepszonych właściwościach, które są częścią składową produktów z serii POLSTYR DUO.

Wszystkie elementy pełnego systemu dociepleń POLSTYR (w tym styropiany, chemia morka, chemia sucha, mozaiki) spełniają oczekiwania inwestorów, którzy szukają lepszego, mocniejszego i bardziej wytrzymałego, a przede wszystkim bezpiecznego dla zdrowia produktu.

"Kanapki" POLSTYR DUO są trójwarstwowe. Dwie warstwy stanowi styropian, natomiast warstwa środkowa to swego rodzaju wkładka z włókna węglowego lub papieru ceramicznego. Oba materiały mają zdolność ograniczania przepływu fal ultradźwiękowych, których częstotliwość jest na tyle wysoka, że nie jest słyszalna dla człowieka. Nie znaczy to jednak, że nie jest dla nas szkodliwa. Skonsultuj się ze specjalistami firmy POLSTYR >>

Polstyr
Polstyr

Zastosowanie włókna węglowego i/lub papieru ceramicznego dodatkowo wzmacnia niektóre właściwości w obrębie izolacji ścian i podłóg. Włókno powstaje bowiem w wyniku kontrolowanej pirozy poliakrylonitrylu, a także innych polimerów organicznych, które składają się z rozciagniętych węglowych struktur chemicznie podobnych do grafitu, co sprawia, że ma bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną, jest odporne chemicznie i nietopliwe.

Włókna węglowe charakteryzują się również bardzo dobrą odpornością cieplną, a temperatura w produkcji wyrobów do izolacji jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru materiału kompozytowego. Z badań wynika, że w atmosferze nieutleniającej włókna węglowe nie zmieniają się w temperaturach dochodzących nawet do 2000°C. Bardzo ważnym elementem, który skłonił dział badawczo-rozwojowy POLSTYR do wyboru włókna węglowego był fakt, iż posiada ono zdolność tłumienia drgań oraz niską absorbcje promieniowań.

Włókno jest wykorzystywane od wielu lat w przemyśle energetycznym, lotniczym, w marynarce, transporcie, motoryzacji, infrastrukturze, konstrukcjach i w wielu innych, szczególnie tam gdzie potrzebny jest lekki materiał o dużej wytrzymałości. Postaw na wysoką jakość i doświadczenie >>

Unikatowa metoda spojenia płyt przy równoczesnym skomasowaniu ich z siatką z włókna węglowego lub papierem ceramicznym, tworzy produkt zharmonizowany, zapewniający lepsze właściwości mechanicznie, palne, ale przede wszystkim tworzy swego rodzaju barierę ochronną przed wspomnianymi drganiami.

Infradźwięki i ultradźwięki często mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Działają na cały organizm powodując drgania rezonansowe przepony brzusznej, organów trawiennych czy klatki piersiowej. Ich nadmiar może doprowadzić do chorób układu trawienia, zwiększać skłonność do omdleń, zmniejszać ostrość widzenia, zaburzać system oddychania, wywoływać drżenie rąk, bóle i zawroty głowy, a także zaburzać sen. Infradźwięki pojawiają się naturalnie poprzez ruchy powietrza, wodospady, wyładowania atmosferyczne, wiatry (szczególnie halny), lawiny czy trzęsienia ziemi. Powstają również poprzez stale rozwijający się przemysł - funckjonowanie miast (ruch komunikacyjny, pociągi), pracę kotłowni, elektrowni wiatrowych, a także wybuchy jądrowe i atomowe. Infradźwięki są często nieodczuwalne dla człowieka, natomiast łatwo zauważyć ich działanie obserwując zwierzęta, które często na tego typu fale reagują negatywnie (np. psy, króliki, ptaki, meduzy).

"Kanapki" POLSTYR DUO pozwalają wykonać izolację na najwyższym poziomie, posiadają ponadprzeciętne właściwości mechaniczne, wytrzymałościowe, termoizolacyjne, cieplne, a także stanowią barierę ochronną dla człowieka przed szkodliwym działaniem środowiska oraz postępującej cywilizacji.

POLSTYR PRO DUO to system pozwalający w dowolny sposób komponować kanapkę w zależności od potrzeb użytkownika. Idealnym rozwiązaniem jest łączenie płyt o właściwościach akustycznych POLSTYR ACUSTIC z płytami podłogowymi np. POLSTYR EPS 100 DACH/PODŁOGA, ten duet wzmacnia wytrzymałość mechaniczną podłoża, a wkład z włókna węglowego dodatkowo tłumi drgania. Stosując z kolei zestaw POLSTYR FASADA 40 z POLSTYR FASADA 031 polepszamy przyczepność i chronimy płytę grafitową poprzez białą przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych.

Działania badawczo-rozwojowe oraz realizacja prac nad produktami w systemie POLSTYR DUO przy wykorzystaniu unikatowej technologii produkcji zrealizowano przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach 3 Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.4 Rozwój i konkurencyjność małopolskich MŚP.

Polstyr logo PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek
ul. Krakowska 134
32-546 Młoszowa
tel/fax. 32 612 26 14
tel. kom. 692 694 775
zbyt@polstyr.com.pl

(polstyr, polstyr duo, styropian, kanapki styropianowe, izolacje podłóg, izolacje ścian)

Komentarze

(1)
Heryn43 | 20.03.2019, 14:02
Rozwiązanie wygląda ciekawie - dobrze, że to polskie rozwiązanie duży plus
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
4/2019

Aktualny numer:

Izolacje 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Korozja ocieplonych fasad budynku
  • - Uszkodzenia styropianu grafitowego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.