Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Jak wykonać idealną izolację przeciwwodną?

Kiedy i jaka?
SELENA  |  21.08.2017
Jak wykonać idealną izolację przeciwwodną?
Jak wykonać idealną izolację przeciwwodną?
Selena

Wykonanie izolacji wodochronnej jest niezbędne w miejscach, w których występować może duża wilgotność lub gdy ściany i podłogi narażone są na zalewanie wodą. Potrzeba zabezpieczenia występuje głównie w łazienkach, pralniach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, kuchniach, oraz na tarasach czy balkonach.

Płytki ceramiczne w roli okładzin nie zapewniają całkowitej szczelności, szczególnie miejsc fugowanych. Przenikająca woda może z czasem prowadzić do zagrzybienia, uszkadzać ściany i podłogi wewnątrz, a także na zewnątrz pomieszczeń. O izolacji warto pamiętać głównie wtedy, gdy podłoże pod płytkami wykonane jest z materiałów mniej trwałych, typu tynki gipsowe, płyty g-k, bloczki z betonu komórkowego. Poznaj szeroki asortyment firmy Selena >>

Wewnątrz pomieszczeń - TYTAN Professional Płynna Folia

Płynna folia jest to elastyczna, bezspoinowa powłoka uszczelniająca. Doskonale zabezpiecza przed wilgocią i bezciśnieniowo przepływającą wodą.

Płynna folia - HYDRO

Przystępując do wykonania hydroizolacji łazienki, musisz zadbać, by podłoże było suche, stabilne, odtłuszczone oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Stare powłoki malarskie, tynkarskie i elementy o niedostatecznej przyczepności usuń mechanicznie. Ubytki oraz nierówności na ścianach i posadzkach uzupełnij Zaprawą Wyrównującą TYTAN Professional.

Płynna folia - HYDRO

Ewentualne spadki na posadzkach również wyrównaj przy użyciu zaprawy. Po pełnym utwardzeniu podłoża, minimum 24 godziny przed zastosowaniem hydroizolacji, na całość nanieś preparat gruntujący - Grunt Uniwersalny TYTAN Professional, który wyrówna chłonność podłoża i zwiększy przyczepność, lub Grunt Głębokopenetrujący TYTAN Professional, dodatkowo wzmacniający podłoże. Poznaj możliwości nowoczesnej chemii budowlanej >>

Płynna folia - HYDRO

Następnie nanieś Płynną Folię TYTAN Professional, przynajmniej w dwóch warstwach. Użyj wałka, pędzla, gładkiej szpachli lub pacy stalowej i zadbaj, żeby uzyskana powłoka była szczelna i miała jednolitą grubość. W narożach, miejscach występowania dylatacji i przejść rur instalacyjnych zastosuj wzmacniające taśmy, narożniki oraz mankiety TYTAN Professional.

Wklej je w podłoże przy pomocy Płynnej Folii. Miejsca mocowania elementów wzmacniających pokryj hydroizolacją i szybko dociśnij do niej te obiekty. Po wyschnięciu sprawdź skuteczność montażu i wtedy możesz całe izolowane podłoże pokryć drugą warstwą Płynnej Folii. Na powierzchniach narażonych na intensywne działanie wilgoci zaleca się nałożenie trzeciej warstwy preparatu. Czas całkowitego utwardzenia wykonanej powłoki uszczelniającej wynosi min. 24 godziny. Po ich upływie możesz przystąpić do klejenia okładzin ceramicznych.

Na zewnątrz - TYTAN Professional Hydro2K

Jest to dwuskładnikowa elastyczna izolacja przeciwwodna odporna na działanie wody pod ciśnieniem dodatnim i ujemnym. Zaprawa jest szybkowiążąca, odporna na wodę, mróz, starzenie się oraz na wpływ promieni UV. Dopuszczono ją również do kontaktu z wodą pitną. Jest odporna chemicznie na działanie czynników agresywnych oraz nieszkodliwa dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników.

Tytan Hydro 2K

TYTAN Professional Hydro 2K służy do wykonywania hydroizolacji na podłożach betonowych, jastrychach i tynkach cementowych, a także cementowo-wapiennych. Istotną zaletą tego produktu jest wydłużony czas obróbki wymieszanej zaprawy oraz łatwość aplikacji, przez co można go stosować na powierzchniach o bardzo skomplikowanych kształtach. Masę Hydro 2K stosuje się pod płytki ceramiczne i kamienne.

Tytan Hydro 2K

Preparat polecany jest także do wykonywania hydroizolacji fundamentów, ścian oraz podłóg w piwnicach czy stropów podziemnych garaży. Doskonale sprawdzi się w łazienkach, strefach prysznicowych, pralniach, czyli wszędzie tam, gdzie powierzchnie są szczególnie narażone na działanie wody. Co ważne, za sprawą wysokiej przepuszczalności membrany, unikamy zjawiska kondensacji wilgoci.

Tytan Hydro 2K

Przed zastosowaniem Zaprawy Hydro 2K odpowiednio przygotuj podłoże - oczyść je i zagruntuj. Wszelkie powierzchnie porowate i chłonne pokryj Gruntem Głębokopenetrującym TYTAN Professional, a nośne powierzchnie zmocz wodą. Obydwa komponenty masy połącz bezpośrednio przed użyciem. Mieszaj precyzyjnie, przy użyciu mieszadła wolnoobrotowego, aż powstanie jednolita, gotowa do nałożenia masa.

Izolacja przeciwwodana

Preparat nanoś w minimum dwóch warstwach. Pierwszą dość mocno wcieraj w powierzchnię, najlepiej przy użyciu szczotki lub twardego pędzla murarskiego. Minimalna grubość całej izolacji powinna wynosić ok. 3 mm, w zależności od zastosowania. Dzięki wydłużonemu czasowi użycia wymieszanej zaprawy (aż do 90 min.), nie trzeba często przygotowywać następnej partii materiału. Wszelkie prace wykończeniowe czy ruch pieszy możliwe są po 24 godzinach od nałożenia masy.

Selena

SELENA S.A

ul. Wyścigowa 56 E,
53-012 Wrocław, Polska

Więcej informacji o spółce na www.selena.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
2/2020

Aktualny numer:

Izolacje 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ludomir Duda: Warunki Techniczne muszą być zmienione
  • - Płyty fundamentowe - posadowienie i układ warstw
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.