Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne hydroizolacje płynne Alsan

Soprema Polska  |  23.06.2016
System hydroizolacji Alsan 500
System hydroizolacji Alsan 500
Soprema

Stosując żywice Alsan, można uzyskać w jednym systemie skuteczną, ekonomiczną i elegancką izolację balkonu, tarasu, posadzki o pożądanym przez użytkownika kolorze i fakturze, która wyeliminuje konieczność stosowania barwnych płytek ceramicznych i zastąpi izolację konstrukcji.

Warstwy barwne hydroizolacji są dostępne w palecie kolorów RAL, a właściwa hydroizolacja gwarantuje szczelność i trwałość systemu w okresie 10 lat użytkowania. Paleta barw jest gwarantowana zarówno dla ekonomicznego systemu poliuretanowego Alsan 500, jak i dla doskonałego na każde warunki pogodowe systemu Alsan 770 RS, pozwalającego na wykonanie gotowej posadzki w 48 godzin (Poznaj walory obu systemów).

Produkty Alsan

SYSTEM HYDROIZOLACJI PŁYNNEJ ALSAN 500

Alsan 500 jest jednoskładnikowym poliuretanowym systemem hydroizolacji przeznaczonym na tarasy, balkony, schody, garaże, parkingi, fontanny, baseny, miejsca wilgotne i pomieszczenia techniczne. System ­Alsan 500 jest jednocześnie hydroizolacją i nawierzchnią dekoracyjną.

Charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, na poziomie 500%, oraz niewielką grubością - około 1,2 mm. Może być stosowany przy pracach nowych i podczas renowacji, we wnętrzach i na zewnątrz, na podłożach betonowych, gipsowych, na twarde PVC, na stal i aluminium (Zobacz niezawodny i ekonomiczny system hydroizolacyjny).

 Alsan 770(Kliknij aby powiększyć)

Alsan 770-14. Bezszwowy system izolacji z warstwą antypoślizgową

Zastosowanie: na tarasy, balkony, chodniki i ciągi piesze. System z możliwością układania również na powierzchniach asfaltowych. Grunt ALSAN® 170 na powierzchniach betonowych lub ALSAN® 172 na powierzchniach asfaltowych.

Pierwsza warstwa hydroizolacji: ALSAN® 770. Tkanina stabilizująca-wzmacniająca: ALSAN VOILE P 105.

Druga warstwa hydroizolacji: ALSAN® 770. Na świeżo położoną pierwszą warstwę ALSAN® 770 układamy ALSAN® VOILE P 105, a następnie, po zatopieniu tkaniny, układamy drugą warstwę ALSAN® 770.

Warstwa użytkowa: ALSAN® 870 RS.

Warstwa zamykająca: ALSAN® 972 F (barwionaw masie, cała paleta RAL).

Żywica jest odporna na promienie UV i przeznaczona bezpośrednio do ruchu pieszego lub kołowego (po konsultacjach z SOPREMA Polska). Ze względu na dużą elastyczność stosuje się jeden materiał na całej powierzchni roboczej, w tym dylatacje, wywinięcia, pas nadrynnowy i obróbkę stolarki okiennej.

 

Zalety systemu hydroizolacji Alsan 500:

 • przeznaczona do ruchu pieszego,
 • niewielka zawartość substancji lotnych,
 • cała paleta kolorystyczna RAL,
 •  niewielka grubość izolacji (około 1,2 mm) + piasek,
 • elastyczność 500%,
 •  elastyczna izolacja elementów podatnych na odkształcanie,
 •  łatwość obróbki balustrad, rur, stolarki podokiennej,
 •  system jednoskładnikowy stosowany na zimno,
 •  obiekty nowe i renowacja,
 •  znak CE (ETA).

SYSTEM HYDROIZOLACJI ALSAN 770

 

Alsan 770 jest dwuskładnikową żywicą PMMA, która charakteryzuje się bardzo szybkim czasem schnięcia (od 5 do 30 min), zachowując przy tym dużą elastyczność (około 120%). Jest przeznaczona do obiektów nowych i do renowacji, także na podłoża bitumiczne (papy) lub nawierzchnie asfaltowe (Sprawdź hydroizolację dla różnych powierzchni). W odpowiednim układzie warstw może zostać zastosowana jako warstwa izolacji w ciężkim ruchu kołowym.

Zalety systemu hydroizolacji Alsan 770:

 •  bardzo szybki czas schnięcia,
 • możliwość aplikacji w temperaturze od –5°C,
 • elastyczność 120%,
 •  przyczepność do podłoża,
 •  przyczepność do podłoży asfaltowych i bitumicznych.

KONFIGURATOR ALSAN

SOPREMA Group udostępniła na stronie internetowej www.alsan.com konfigurator dla architektów i klientów indywidualnych poświęcony gamie produktów hydroizolacji płynnej Alsan®, który umożliwa bezpośrednią symulację wizualnych, estetycznych i technicznych możliwości wykończenia posadzki balkonu lub tarasu, jakie daje paleta Alsan®.

KONTAKT

Soprema Polska Sp. z o.o.

ul. Stefana Batorego 7, Pass

05-870 Błonie

tel.: 22 436 93 02
faks: 22 436 93 06

biuro@soprema.pl
www.soprema.pl

Soprema

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
7/8/2018

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Izolacje techniczne
 • - Badanie skuteczności prac iniekcyjnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.