Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne hydroizolacje płynne Alsan

Soprema Polska  |  23.06.2016
System hydroizolacji Alsan 500
System hydroizolacji Alsan 500
Soprema

Stosując żywice Alsan, można uzyskać w jednym systemie skuteczną, ekonomiczną i elegancką izolację balkonu, tarasu, posadzki o pożądanym przez użytkownika kolorze i fakturze, która wyeliminuje konieczność stosowania barwnych płytek ceramicznych i zastąpi izolację konstrukcji.

Warstwy barwne hydroizolacji są dostępne w palecie kolorów RAL, a właściwa hydroizolacja gwarantuje szczelność i trwałość systemu w okresie 10 lat użytkowania. Paleta barw jest gwarantowana zarówno dla ekonomicznego systemu poliuretanowego Alsan 500, jak i dla doskonałego na każde warunki pogodowe systemu Alsan 770 RS, pozwalającego na wykonanie gotowej posadzki w 48 godzin (Poznaj walory obu systemów).

Produkty Alsan

SYSTEM HYDROIZOLACJI PŁYNNEJ ALSAN 500

Alsan 500 jest jednoskładnikowym poliuretanowym systemem hydroizolacji przeznaczonym na tarasy, balkony, schody, garaże, parkingi, fontanny, baseny, miejsca wilgotne i pomieszczenia techniczne. System ­Alsan 500 jest jednocześnie hydroizolacją i nawierzchnią dekoracyjną.

Charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, na poziomie 500%, oraz niewielką grubością - około 1,2 mm. Może być stosowany przy pracach nowych i podczas renowacji, we wnętrzach i na zewnątrz, na podłożach betonowych, gipsowych, na twarde PVC, na stal i aluminium (Zobacz niezawodny i ekonomiczny system hydroizolacyjny).

 Alsan 770(Kliknij aby powiększyć)

Alsan 770-14. Bezszwowy system izolacji z warstwą antypoślizgową

Zastosowanie: na tarasy, balkony, chodniki i ciągi piesze. System z możliwością układania również na powierzchniach asfaltowych. Grunt ALSAN® 170 na powierzchniach betonowych lub ALSAN® 172 na powierzchniach asfaltowych.

Pierwsza warstwa hydroizolacji: ALSAN® 770. Tkanina stabilizująca-wzmacniająca: ALSAN VOILE P 105.

Druga warstwa hydroizolacji: ALSAN® 770. Na świeżo położoną pierwszą warstwę ALSAN® 770 układamy ALSAN® VOILE P 105, a następnie, po zatopieniu tkaniny, układamy drugą warstwę ALSAN® 770.

Warstwa użytkowa: ALSAN® 870 RS.

Warstwa zamykająca: ALSAN® 972 F (barwionaw masie, cała paleta RAL).

Żywica jest odporna na promienie UV i przeznaczona bezpośrednio do ruchu pieszego lub kołowego (po konsultacjach z SOPREMA Polska). Ze względu na dużą elastyczność stosuje się jeden materiał na całej powierzchni roboczej, w tym dylatacje, wywinięcia, pas nadrynnowy i obróbkę stolarki okiennej.

 

Zalety systemu hydroizolacji Alsan 500:

 • przeznaczona do ruchu pieszego,
 • niewielka zawartość substancji lotnych,
 • cała paleta kolorystyczna RAL,
 •  niewielka grubość izolacji (około 1,2 mm) + piasek,
 • elastyczność 500%,
 •  elastyczna izolacja elementów podatnych na odkształcanie,
 •  łatwość obróbki balustrad, rur, stolarki podokiennej,
 •  system jednoskładnikowy stosowany na zimno,
 •  obiekty nowe i renowacja,
 •  znak CE (ETA).

SYSTEM HYDROIZOLACJI ALSAN 770

 

Alsan 770 jest dwuskładnikową żywicą PMMA, która charakteryzuje się bardzo szybkim czasem schnięcia (od 5 do 30 min), zachowując przy tym dużą elastyczność (około 120%). Jest przeznaczona do obiektów nowych i do renowacji, także na podłoża bitumiczne (papy) lub nawierzchnie asfaltowe (Sprawdź hydroizolację dla różnych powierzchni). W odpowiednim układzie warstw może zostać zastosowana jako warstwa izolacji w ciężkim ruchu kołowym.

Zalety systemu hydroizolacji Alsan 770:

 •  bardzo szybki czas schnięcia,
 • możliwość aplikacji w temperaturze od –5°C,
 • elastyczność 120%,
 •  przyczepność do podłoża,
 •  przyczepność do podłoży asfaltowych i bitumicznych.

KONFIGURATOR ALSAN

SOPREMA Group udostępniła na stronie internetowej www.alsan.com konfigurator dla architektów i klientów indywidualnych poświęcony gamie produktów hydroizolacji płynnej Alsan®, który umożliwa bezpośrednią symulację wizualnych, estetycznych i technicznych możliwości wykończenia posadzki balkonu lub tarasu, jakie daje paleta Alsan®.

KONTAKT

Soprema Polska Sp. z o.o.

ul. Stefana Batorego 7, Pass

05-870 Błonie

tel.: 22 436 93 02
faks: 22 436 93 06

biuro@soprema.pl
www.soprema.pl

Soprema

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Niczuk Metall Niczuk Metall
Warto współpracować z najlepszymi! Niczuk Metall jest firmą z tradycjami opartą wyłącznie na polskim kapitale . Doświadczenie,...
6/2017

Aktualny numer:

Izolacje 6/2017
W miesięczniku m.in.:
 • - Modernizacja budownictwa mieszkaniowego
 • - Parametry cieplne wieloskrzydłowej stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
System ściany wentylowanej od Aluprof - nowa aprobata dla Extrabond A2

System ściany wentylowanej od Aluprof - nowa aprobata dla Extrabond A2

Aluprof, europejski lider produkcji systemów aluminiowych dla budownictwa, otrzymał od Instytutu Techniki Budowlanej kolejną aprobatę techniczną dla swoich produktów. Tym...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.