Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Po Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2016

Targi BUDMA 2016. Stoisko Grupy Medium - wydawcy miesięcznika IZOLACJE
Targi BUDMA 2016. Stoisko Grupy Medium - wydawcy miesięcznika IZOLACJE
J. Guzal

W dniach 2-5 lutego odbywała się jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016.

Podczas Targów BUDMA oraz Kominki swoje nowości i szeroką ofertę zaprezentowało 800 firm. Na stoiskach pokazano ponad 130 rynkowych nowości, w tym wiele po raz pierwszy w ramach Klubu Premier BUDMA.

23 produkty otrzymały prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, potwierdzający ich innowacyjność, wartość użytkową i zaawansowanie technologiczne.

Zobacz, kto otrzymał: Złote Medale targów BUDMA 2016

Targi odwiedziło kilka tysięcy zagranicznych gości z 24 krajów z całego świata.

Eksperci i zaproszeni goście wygłosili ponad 100 prelekcji na kilkudziesięciu konferencjach, seminariach i prezentacjach poruszających najważniejsze i najbardziej aktualne dla branży zagadnienia.

W czasie zmagań fachowców wyłoniono nowych mistrzów Polski wśród dekarzy i parkieciarzy, odbywały się także pokazy profesjonalnego montażu stolarki budowlanej, okładzin ceramicznych i wykładzin. Prezentowane były również najnowsze trendy z wykorzystaniem nowoczesnych produktów i technologii.

Dni Inżyniera Budownictwa

W dniach 2-3 lutego podczas targów odbyły się Dni Inżyniera Budownictwa zorganizowane przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Instytut Techniki Budowlanej. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów.

Pierwszego dnia przedstawione zostały dwie prezentacje:

  • "Zmiany w regulacjach prawnych dotyczących procesu budowlanego" - wygłoszona przez Tomasza Żuchowskiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa,
  • "Europejski rynek innowacji. Strategia Instytutu Techniki Budowlanej" - wygłoszona przez Roberta Geryło - zastępcę dyrektora ITB ds. strategii i rozwoju.

Na zakończenie odbyła się uroczystość wręczenia Europejskich Ocen Technicznych, Certyfikatów ITB oraz Świadectw Deklaracji Środowiskowych dla 21 wyróżniających się firm budowlanych.

Drugiego dnia można było wysłuchać następujących wykładów:

  • "Technologie rozwojowe prefabrykowanego budownictwa przemysłowego" - Józef Jasiczak z Politechniki Poznańskiej,
  • "Wymagania w zakresie energooszczędności w budownictwie" - Edward Szczechowiak z Politechniki Poznańskiej,
  • "Zmiany w regulacjach europejskich związane z oznakowaniem CE" - Sebastian Wall z Instytutu Techniki Budowlanej,
  • "Ocena i wprowadzenie innowacyjnych wyrobów budowlanych na rynek europejski" - Anna Panek z Instytutu Techniki Budowlanej,
  • "Deklaracje środowiskowe wyrobów budowlanych na podstawie EN 15804" - Michał Piasecki z Instytutu Techniki Budowlanej.

Profesjonalny montaż

W ramach cyklu pokazów MONTERIADA goście tegorocznych targów BUDMA mogli zobaczyć montaż wyrobów stolarki budowlanej wykonany przez fachowców - profesjonalne ekipy wykonały montaż drzwi, okien, bram garażowych i osłon czołowych polskich producentów.

Przeczytaj też: Energetyczno-ekonomiczny aspekt okien w budynkach niskoenergetycznych

3 lutego na stoisku MONTERIADY odbyła się konferencja prasowa, podczas której po raz pierwszy zaprezentowano nową publikację ITB pt. "Montaż okien i drzwi balkonowych" z serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

Nowe warunki techniczne montażu omówili przedstawiciele Instytutu Techniki Budowlanej zaangażowani w ich opracowanie - mgr inż. Marzena Jakimowicz i mgr inż. Krzysztof Mateja.

W publikacji kompleksowo opisano montaż okien i drzwi balkonowych wraz z takimi pracami, jak osadzanie parapetów okiennych, mocowanie rolet okiennych, uszczelnienie i wykończenie progów drzwi balkonowych czy odbiór robót montażowych. Opracowanie jest atrakcyjne i czytelne dla odbiorcy, dzięki wielu graficznym przykładom prawidłowego montażu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Źródło: MTP, ITB


Artykuł pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 2/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Hydroizolacja fundamentów - co musisz wiedzieć »

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Powłoka ta stanowi elastyczne, trudnościeralne pokrycie posadzek betonowych szczególnie polecane do...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.