Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Po Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2016

Targi BUDMA 2016. Stoisko Grupy Medium - wydawcy miesięcznika IZOLACJE
Targi BUDMA 2016. Stoisko Grupy Medium - wydawcy miesięcznika IZOLACJE
J. Guzal

W dniach 2-5 lutego odbywała się jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016.

Podczas Targów BUDMA oraz Kominki swoje nowości i szeroką ofertę zaprezentowało 800 firm. Na stoiskach pokazano ponad 130 rynkowych nowości, w tym wiele po raz pierwszy w ramach Klubu Premier BUDMA.

23 produkty otrzymały prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, potwierdzający ich innowacyjność, wartość użytkową i zaawansowanie technologiczne.

Zobacz, kto otrzymał: Złote Medale targów BUDMA 2016

Targi odwiedziło kilka tysięcy zagranicznych gości z 24 krajów z całego świata.

Eksperci i zaproszeni goście wygłosili ponad 100 prelekcji na kilkudziesięciu konferencjach, seminariach i prezentacjach poruszających najważniejsze i najbardziej aktualne dla branży zagadnienia.

W czasie zmagań fachowców wyłoniono nowych mistrzów Polski wśród dekarzy i parkieciarzy, odbywały się także pokazy profesjonalnego montażu stolarki budowlanej, okładzin ceramicznych i wykładzin. Prezentowane były również najnowsze trendy z wykorzystaniem nowoczesnych produktów i technologii.

Dni Inżyniera Budownictwa

W dniach 2-3 lutego podczas targów odbyły się Dni Inżyniera Budownictwa zorganizowane przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Instytut Techniki Budowlanej. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów.

Pierwszego dnia przedstawione zostały dwie prezentacje:

  • "Zmiany w regulacjach prawnych dotyczących procesu budowlanego" - wygłoszona przez Tomasza Żuchowskiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa,
  • "Europejski rynek innowacji. Strategia Instytutu Techniki Budowlanej" - wygłoszona przez Roberta Geryło - zastępcę dyrektora ITB ds. strategii i rozwoju.

Na zakończenie odbyła się uroczystość wręczenia Europejskich Ocen Technicznych, Certyfikatów ITB oraz Świadectw Deklaracji Środowiskowych dla 21 wyróżniających się firm budowlanych.

Drugiego dnia można było wysłuchać następujących wykładów:

  • "Technologie rozwojowe prefabrykowanego budownictwa przemysłowego" - Józef Jasiczak z Politechniki Poznańskiej,
  • "Wymagania w zakresie energooszczędności w budownictwie" - Edward Szczechowiak z Politechniki Poznańskiej,
  • "Zmiany w regulacjach europejskich związane z oznakowaniem CE" - Sebastian Wall z Instytutu Techniki Budowlanej,
  • "Ocena i wprowadzenie innowacyjnych wyrobów budowlanych na rynek europejski" - Anna Panek z Instytutu Techniki Budowlanej,
  • "Deklaracje środowiskowe wyrobów budowlanych na podstawie EN 15804" - Michał Piasecki z Instytutu Techniki Budowlanej.

Profesjonalny montaż

W ramach cyklu pokazów MONTERIADA goście tegorocznych targów BUDMA mogli zobaczyć montaż wyrobów stolarki budowlanej wykonany przez fachowców - profesjonalne ekipy wykonały montaż drzwi, okien, bram garażowych i osłon czołowych polskich producentów.

Przeczytaj też: Energetyczno-ekonomiczny aspekt okien w budynkach niskoenergetycznych

3 lutego na stoisku MONTERIADY odbyła się konferencja prasowa, podczas której po raz pierwszy zaprezentowano nową publikację ITB pt. "Montaż okien i drzwi balkonowych" z serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

Nowe warunki techniczne montażu omówili przedstawiciele Instytutu Techniki Budowlanej zaangażowani w ich opracowanie - mgr inż. Marzena Jakimowicz i mgr inż. Krzysztof Mateja.

W publikacji kompleksowo opisano montaż okien i drzwi balkonowych wraz z takimi pracami, jak osadzanie parapetów okiennych, mocowanie rolet okiennych, uszczelnienie i wykończenie progów drzwi balkonowych czy odbiór robót montażowych. Opracowanie jest atrakcyjne i czytelne dla odbiorcy, dzięki wielu graficznym przykładom prawidłowego montażu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Źródło: MTP, ITB


Artykuł pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 2/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.