Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 3/2016 [PDF]

pobierzesz BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Ocieplanie poddasza celulozą isofloc F - ekologicznym materiałem izolacyjnym

Derowerk  |  16.02.2017  |  20
Ocieplanie poddasza celulozą isofloc F – ekologicznym materiałem izolacyjnym
Ocieplanie poddasza celulozą isofloc F – ekologicznym materiałem izolacyjnym
Derowerk

Zastanawiasz się nad wyborem materiału izolacyjnego na ocieplenie budowanego domu lub docieplenie istniejącego obiektu? Remontujesz i chcesz docieplić poddasze? Wybierz trwałą, wydajną izolację, która jest przyjazna środowisku oraz tworzy zdrowy i bezpieczny dom. Czytaj dalej na ten temat »

 

Isofloc F to sypki, ekologiczny materiał izolacyjny z celulozy, wykorzystywany do dociepleń domów jednorodzinnych – zarówno ścian jak i poddaszy użytkowych oraz nieużytkowych. Co ciekawe, często jest wykorzystywany do ocieplania zabytkowych pałaców, kamienic czy kościołów. Isofloc F stosowany jest również powszechnie jako docieplenie stropodachów w budynkach wielorodzinnych.

 

Celuloza jako materiał izolacyjny stosowana jest już od początku XX wieku. Jej zalety to przede wszystkim bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła Λ, odporność na rozwój pleśni, wysoka klasa reakcji na ogień, wysoka zdolność tłumienia dźwięków oraz ekologiczne pochodzenie. Isofloc F jest najwyższej klasy produktem szwajcarskiego koncernu. Staranna selekcja surowców do produkcji celulozy oraz idealnie dobrana mieszanka dodatków chemicznych sprawia, że isofloc F nie ma sobie równych wśród pozostałych materiałów z celulozy

Nadmuch izolacji w podłogę Nadmuch izolacji w ścianę


Dodatkowa korzyść dla użytkowników domów docieplonych celulozą isofloc pochodzi z metody jej instalacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, np. wełny mineralnej nie jest ona układana ręcznie przez pracowników a wdmuchiwana maszynowo w zamknięte przestrzenie, takie jak skosy poddasza, ścianki kartonowo-gipsowe itp. Zapewnia to idealne wypełnienie przestrzeni materiałem i pozwala całkowicie wyeliminować powstawanie mostków termicznych (nie do uniknięcia przy stosowaniu materiałów w płytach, matach itp.). Dodatkowym atutem takiej metody instalacji jest uzyskanie odpowiedniej gęstości wdmuchiwanego materiału oraz brak odpadów powstających w trakcie montażu. Budując dom jednorodzinny powinniśmy zwrócić również uwagę na trwałość zastosowanych rozwiązań – dotyczy to również izolacji. Prawidłowo zagęszczony isofloc F nie osiądzie ani nie obsunie się w przegrodzie, nie straci też swoich właściwości termicznych. Minimalna trwałość użytkowa izolacji Isofloc to aż 50 lat.  Czytaj dalej na ten temat »

Dom ocieplony celulozą Wdmuchiwanie izolacji


Użycie celulozy isofloc F pozwala stworzyć zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Materiał umożliwia i reguluje zachodzenie zjawiska dyfuzji pary wodnej, co zapobiega pozostawaniu wilgoci w budynku i chroni jego konstrukcję przed grzybami i pleśnią.

W przypadku pożaru isofloc F tworzy ochronną barierę opóźniającą rozprzestrzenianie się ognia. Nie wydziela szkodliwych oparów ani niebezpiecznych skroplin, lecz ulega zwęgleniu. Klasyfikacja reakcji na ogień charakteryzuje go jako materiał niezapalny (klasa B-s2, d0).

Zobacz fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych

Zobacz wideo


Docieplając poddasze i dom celulozą isofloc, pomagasz chronić środowisko. Potwierdzają to międzynarodowe certyfikaty ekologiczno-higieniczne NaturePlus i Forest Stewardship Council.. Surowcem, z którego powstaje isofloc F jest makulatura, która zapobiega oddawaniu do atmosfery CO2. Oszczędzasz energię, potrzebną do ogrzewania domu zimą i klimatyzacji pomieszczeń latem. Szara energia, zużyta do produkcji izolacji odzyskiwana jest już po pół roku dzięki oszczędnościom w zapotrzebowaniu na ciepło.

W ostatniej dekadzie obserwuje się ogromne tempo wzrostu cen nośników energii. Wg GUS energia elektryczna, gaz i paliwa do wytwarzania energii cieplnej (tj. węgiel, olej opałowy, eko-groszek itp.) tylko w ciągu ostatniego roku podrożały o 5,9%–14,9%. A zasobność naszych portfeli niestety nie rośnie. W Polsce statystyczna 4-osobowa rodzina musi przeznaczyć 442,4 zł miesięcznie na ogrzewanie domu, a więc aż 59% swoich stałych kosztów utrzymania domu. To dużo, warto więc szukać oszczędności ograniczając zużycie energii, zwłaszcza że istnieją na to łatwe sposoby, a jednym z nich jest docieplenie przegród budynku materiałem isofloc F.  Czytaj dalej na ten temat »

Ocieplenie ma ogromny wpływ na ograniczenie kosztów poniesionych na zakup nośników energii potrzebnej do ogrzania budynku. Straty ciepła generowane są przede wszystkim na skutek przenikania strumienia ciepła przez przegrodę budynku. Chcąc ograniczyć te straty musimy zadbać o to, by budynek został ocieplony materiałem o niskim współczynniku przewodzenia ciepła Λ.

Komentarze

(20)
edek | 17.11.2014, 18:01
a co z trującymi właściwościami kwasu bornego którym impregnowana jest celuloza, w celu zapewnienia jej niepalności i ochrony przed szkodnikami? a która to osiada na nerkach i wątrobie? czemu o tym się nie wspomina?
fredek | 27.11.2014, 21:38
@edek

Podaj źródło, które potwierdzi Twoje rewelacje.
Robert Zaorski | 06.01.2015, 12:57
isofloc F jest w pełni bezpiecznym materiałem izolacyjnym z celulozy do ociepleń budynków.

Co o tym świadczy?
1. Certyfikat NaturePlus uzyskany przez izolację isofloc F. Żeby uzyskać ten certyfikat, isofloc F musi powstawać w reżimie technologicznym, który określa maksymalny udział uniepalniacza, jakim są związki boru. W isofloc F jest to poniżej 5,5% masy produktu.

2. Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny dla produktu isofloc F.

W ilości do 5,5% związki boru mogą być stosowane w celulozie. Borany to produkty naturalnego pochodzenia, obecne w proszkach do prania, farmaceutykach, w warzywach.

Rozporządzenie Komisji UE NR 109/2012 z dnia 9 lutego 2012 r. reguluje dopuszczalne ilości kwasu borowego, ale nie zabrania jego użycia. W ilości do 5,5% związki boru mogą być stosowane (patrz Rozporządzenie Komisji (WE) NR 790/2009 z dnia 10 sierpnia 2009 r.).

Należy zwrócić uwagę na to, że materiał jest instalowany przez fachowy zespół wykonawców i nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z użytkownikami obiektu (więc teoretycznie próg ten może być przekroczony).

Isofloc F posiada mniej niż 5% zawartości soli boru zgodnie z Kartą Charakterystyki Produktu.
Joanna | 22.04.2015, 19:34
Poszukuje wykonawcy okolice slupsk/ Koszalin mój email: j@adfloter.com
Robert Zaorski | 24.04.2015, 14:06
Pani Joanno,

Proszę zadzwonić do firmy Derowerk FHU Zbigniew Białas:
+48 42 636 12 54
lub na tel. komórkowy
+48 603 914 083.

Można również wysłać email z zapytaniem na derowerk@derowerk.pl

Po uzyskaniu kilku informacji dotyczących zakresu prac, przekażemy zapytanie do odpowiedniej, autoryzowanej firmy wykonawczej. Niektórzy wykonawcy specjalizują się w dociepleniach wielkopowierzchniowych, inne firmy zajmują się poprawkami ociepleń, jeszcze inne działają w segmencie domów pasywnych, energooszczędnych.
minta | 11.01.2016, 20:20
witam a morze jakis namiar białystok 3 razy domki po 300m
Robert Zaorski | 11.01.2016, 22:37
Oczywiście - w Białymstoku od lat współpracujemy z autoryzowaną i licencjonowaną firmą: SAND-Serwis Andrzej Sadowski. Znakomity, rzetelny wykonawca ociepleń isofloc F metodą wdmuchiwania, specjalizuje się w m.in. ociepleniach domów drewnianych.

Jego realizacje zaprezentowaliśmy na ogólnoeuropejskiej liście obiektów referencyjnych dla isofloc F:
http://daemmstatt.eu/references/reference-35-construction-of-a-timber-log-cabin-in-biaowiea/. Pod tym linkiem znajdują się również dane kontaktowe do Pana Andrzeja Sadowskiego.

Zachęcam do kontaktu z Derowerk:
http://www.derowerk.pl
+48 42 636 12 54
lub na tel. komórkowy
+48 603 914 083.

Można również wysłać email z zapytaniem na derowerk@derowerk.pl
Ewelina | 09.04.2016, 21:40
czy ktoś z was próbował takiej metody? interesuje mnie cena i skutecznosc
Robert Zaorski | 11.04.2016, 09:23
Witam serdecznie,

Ociepleń i dociepleń budynków, wykonanych na materiale isofloc F jest bez liku. Zwrócę się do wykonawców z prośbą o udostępnienie opinii swoich Klientów.

Łączę pozdrowienia,
Robert Zaorski

+48 603 914 083
Robert Zaorski | 15.04.2016, 10:57
Pani Ewelino, proszę jeszcze podać Pani lokalizację - po co publikować anonimową opinię, której Pani może nie być w stanie zweryfikować?
Jeżeli woli Pani kontakt prywatny: proszę o email na zaorski@derowerk.pl

Łączę pozdrowienia,
Robert Zaorski
   1 / 2    Następny »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Niczuk Metall Niczuk Metall
Warto współpracować z najlepszymi! Niczuk Metall jest firmą z tradycjami opartą wyłącznie na polskim kapitale . Doświadczenie,...
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
2/2017

Aktualny numer:

Izolacje 2/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Jak prawidłowo wykonać okap
  • - Sposoby naprawy tynków
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.