Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

System izolacji wewnętrznej ścian - Superwand DS®

KORFF Isolmatic  |  20.06.2016  |  66
KORFF Isolmatic

Nowoczesny i łatwy w montażu system izolacji wewnętrznej ścian to skuteczny sposób na wyeliminowanie przyczyny powstawania grzybów.

Dlaczego na ścianach powstają pleśń i grzyb?

W 95% powodem pojawienia się wilgoci na wewnętrznej stronie ścian szczytowych jest kondensacja wilgoci znajdującej się w powietrzu pomieszczenia, prowadząca do tworzenia się na ścianach czarnych plam, pleśni lub zagrzybienia. Czytaj więcej na ten temat »

Zjawisko to obserwujemy często wewnątrz pomieszczeń – na słabo izolowanych i tym samym zimnych ścianach szczytowych. Powietrze w pomieszczeniu ma temperaturę 22°C, a temperatura ściany często wynosi nie więcej niż 8°C, co daje nam różnicę temperatury 14°C.

Ciepłe powietrze po kontakcie z zimną ścianą ochładza się i dochodzi do zjawiska skraplania się pary wodnej – na ścianie pojawia się wilgoć, która z kolei przyjmuje kurz znajdujący się w powietrzu - jest to idealne podłoże dla rozwoju pleśni i grzybów. Ściana początkowo szarzeje, następnie robi się czarna, w końcu pojawia się zagrzybienie.

superwand bez izolacji
Ściana szczytowa bez izolacji


Aby zapobiec temu zjawisku, konieczna jest izolacja termiczna zimnej ściany – najlepsza będzie izolacja zewnętrzna. Jeżeli jednak nie jest ona możliwa (np. przy obiektach zabytkowych czy budynkach spółdzielczych nie poddanych izolacji termicznej) możemy zastosować Superwand DS® do izolacji ściany od wewnątrz. Dowiedz się więcej na stronie firmy »

Jak rozwiązać problem pleśni i wilgoci na ścianach?

Ściana szczytowa musi być tak ocieplona, aby temperatura na jej powierzchni nie powodowała kondensacji powietrza.

W tym celu z sukcesem od przeszło 20 lat w Szwajcarii, a od 9 lat w Niemczech stosuje się płytę i klin Superwand DS®. Co roku remontowanych jest przeszło 30 tys. obiektów. Roczna sprzedaż produktu w 2010 r. przekroczyła 300 tys. metrów kwadratowych. To skuteczny sposób na wyeliminowanie przyczyny powstawania grzybów.

Płyty i kliny Superwand DS® są obustronnie pokryte celulozowo-aluminiową warstwą paroszczelną. Warstwa ta uniemożliwia przenikanie wilgotnego powietrza i tym samym wilgoci z pomieszczenia do zimnej ściany. Między izolacją a ścianą nie ma wilgoci, więc grzyb nie może powstać.

superwand izolacja
Ściana z izolacją Superwand®


Płyta Superwand DS® posiada wewnątrz 10- lub 20-milimetrową warstwę z poliuretanu o wartości Lambda 0,025 W/m·K. Tym samym produkt ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, tak cenne wobec ciągle rosnących cen energii. Czytaj dalej »

Przy naklejeniu płyt na ścianę z cegieł o grubości 24 cm przenikliwość ciepła przy zastosowaniu płyty o grubości 10 mm zmniejsza się o 40%, a przy płycie o grubości 20 mm nawet o 56%.

Na kłopoty Superwand DS®

W przypadku problemów z przemarzaniem ścian szczytowych w miesiącach jesienno-zimowych, szukamy często różnych rozwiązań – styropian jako izolacja od wewnątrz nie jest skuteczny – nie jest paroszczelny i przechodząca przez niego wilgoć w dalszym ciągu wykraplałaby się na ścianie szczytowej powodując jej zagrzybienie.

Nie zawsze można też zastosować izolację od strony zewnętrznej ściany. Można wtedy zastosować izolację wewnętrzną w oparciu o system zabudowy złożony ze stelaża i wełny mineralnej - jest to jednak bardzo pracochłonne i zabiera sporo przestrzeni w izolowanych pomieszczeniach. Zobacz więcej »

KONTAKT
Korff Isolmatic

KORFF Isolmatic Sp. z o.o.
ul. Lotnicza 12, Wojnarowice
55-050 Sobótka 1
tel. 71 39 09 099
faks: 71 39 09 100
e-mail:
www.korff.pl

W takiej sytuacji sprawdzą się płyty Superwand DS® - nowoczesny, paroszczelny system izolacji firmy Korff, producenta uznanego na rynkach zachodnich. Jego zaletą jest także łatwość montażu.

Dzięki zastosowaniu płyt w pomieszczeniu robi się ciepło i przytulnie, ściana nie jest już „zimna”, po kilku miesiącach od montażu znika zagrzybienie, a temperatura w mieszkaniu jest bardziej stabilna. I wszystko to można osiągnąć w dwa-trzy dni, bez gruntownego remontu.

Dzięki systemowi Superwand DS® problemy ze źle izolowanymi ścianami zewnętrznymi, grzybem i pleśnią, staną się jedynie niemiłym wspomnieniem.

Komentarze

(66)
kasia | 30.08.2011, 19:21
ile kosztuje takie ocieplenie domu za metr kwadratowy? wszędzie o tym pisza ale nigdzie nie podaja ceny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Korff Isolmatic | 20.09.2011, 10:53
Witam!
Koszt materiału za metr kwadratowy płyty izolacyjnej:
10mm (1250x800mm) - 66,12PLN brutto
20mm (1250x800mm) - 92,50PLN brutto
Cena za klin izolacyjny (sztuka)
klin (300x1000mm) - 77,93 sztuka

Z pozdrowieniem,

Zespół Korff Isolmatic
Krystyna | 15.01.2012, 18:43
Witam, proszę o podanie informacji gdzie można w Warszawie na Mokotowie, kupić te płyty. Jestem bardzo zainteresowana ich zakupem. Pozdrawiam Krystyna
Zespół Korff Isolmatic | 15.01.2012, 19:01
Witam!

W Warszawie płyty można kupić w:

Platforma Materiały Budowlane
Puławska 617/621A WARSZAWA
http://www.platforma.co.pl
22 318 09 02

Z pozdrowieniem
stefan | 12.03.2012, 11:38
Gdzie można te płyty kupić w Zielonej Górze?
Zespół Korff Isolmatic | 12.03.2012, 12:01
Witam!

W Zielonej Górze nie mamy jeszcze dystrybutora - najbliższy znajduje się w Gorzowie Wlkp.

Jeśli jest Pan zainteresowany zakupem prosimy o kontakt z firmą CMB z Gorzowa Wlkp. lub bezpośredni z naszą centralą - chętnie popilotujemy proces sprzedażowy.

Kontakt do nas i do dystrybutora na stronie www.superwand.pl,

Z pozdrowieniem,

Zespół Korff Isolmatic
Wojtek | 06.09.2012, 10:26
Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami systemowymi termoizolacji wewnętrznej:
system Remmers iQ-Term
system superwand DS

Proszę o konstruktywne porównanie obu systemów i wskazanie zalet oferowanej przez Państwo termoizolacji.

Odpowiedź i ewentualny kontakt przez mój adres e-mail:
wojt8@wp.pl
Piotr | 02.12.2012, 17:17
Gdzie mogę kupić wasze płyty na terenie łodzi pilne
Zespół Korff Isolmatic | 02.12.2012, 19:13
Witam!

W Łodzi naszym dystrybutorem jset firma Gips-Bud przy ulicy Marii Wedmanowej 7, tel. 42/681 27 38.

O ile nie mają towaru "na półce" dosyłamy każdą ilość na nasz koszt w ciągu 48 godzin roboczych,

Z pozdrowieniem,
Gośka | 28.01.2013, 21:13
Gdzie mogę dostać płyty na terenie Jeleniej Góry?
   1 / 7    Następny »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Niczuk Metall Niczuk Metall
Warto współpracować z najlepszymi! Niczuk Metall jest firmą z tradycjami opartą wyłącznie na polskim kapitale . Doświadczenie,...
6/2017

Aktualny numer:

Izolacje 6/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja budownictwa mieszkaniowego
  • - Parametry cieplne wieloskrzydłowej stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
System ściany wentylowanej od Aluprof - nowa aprobata dla Extrabond A2

System ściany wentylowanej od Aluprof - nowa aprobata dla Extrabond A2

Aluprof, europejski lider produkcji systemów aluminiowych dla budownictwa, otrzymał od Instytutu Techniki Budowlanej kolejną aprobatę techniczną dla swoich produktów. Tym...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.