Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

System izolacji wewnętrznej ścian - Superwand DS®

KORFF Isolmatic  |  20.06.2016  |  69
KORFF Isolmatic

Nowoczesny i łatwy w montażu system izolacji wewnętrznej ścian to skuteczny sposób na wyeliminowanie przyczyny powstawania grzybów.

Dlaczego na ścianach powstają pleśń i grzyb?

W 95% powodem pojawienia się wilgoci na wewnętrznej stronie ścian szczytowych jest kondensacja wilgoci znajdującej się w powietrzu pomieszczenia, prowadząca do tworzenia się na ścianach czarnych plam, pleśni lub zagrzybienia. Czytaj więcej na ten temat »

Zjawisko to obserwujemy często wewnątrz pomieszczeń – na słabo izolowanych i tym samym zimnych ścianach szczytowych. Powietrze w pomieszczeniu ma temperaturę 22°C, a temperatura ściany często wynosi nie więcej niż 8°C, co daje nam różnicę temperatury 14°C.

Ciepłe powietrze po kontakcie z zimną ścianą ochładza się i dochodzi do zjawiska skraplania się pary wodnej – na ścianie pojawia się wilgoć, która z kolei przyjmuje kurz znajdujący się w powietrzu - jest to idealne podłoże dla rozwoju pleśni i grzybów. Ściana początkowo szarzeje, następnie robi się czarna, w końcu pojawia się zagrzybienie.

superwand bez izolacji
Ściana szczytowa bez izolacji


Aby zapobiec temu zjawisku, konieczna jest izolacja termiczna zimnej ściany – najlepsza będzie izolacja zewnętrzna. Jeżeli jednak nie jest ona możliwa (np. przy obiektach zabytkowych czy budynkach spółdzielczych nie poddanych izolacji termicznej) możemy zastosować Superwand DS® do izolacji ściany od wewnątrz. Dowiedz się więcej na stronie firmy »

Jak rozwiązać problem pleśni i wilgoci na ścianach?

Ściana szczytowa musi być tak ocieplona, aby temperatura na jej powierzchni nie powodowała kondensacji powietrza.

W tym celu z sukcesem od przeszło 20 lat w Szwajcarii, a od 9 lat w Niemczech stosuje się płytę i klin Superwand DS®. Co roku remontowanych jest przeszło 30 tys. obiektów. Roczna sprzedaż produktu w 2010 r. przekroczyła 300 tys. metrów kwadratowych. To skuteczny sposób na wyeliminowanie przyczyny powstawania grzybów.

Płyty i kliny Superwand DS® są obustronnie pokryte celulozowo-aluminiową warstwą paroszczelną. Warstwa ta uniemożliwia przenikanie wilgotnego powietrza i tym samym wilgoci z pomieszczenia do zimnej ściany. Między izolacją a ścianą nie ma wilgoci, więc grzyb nie może powstać.

superwand izolacja
Ściana z izolacją Superwand®


Płyta Superwand DS® posiada wewnątrz 10- lub 20-milimetrową warstwę z poliuretanu o wartości Lambda 0,025 W/m·K. Tym samym produkt ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, tak cenne wobec ciągle rosnących cen energii. Czytaj dalej »

Przy naklejeniu płyt na ścianę z cegieł o grubości 24 cm przenikliwość ciepła przy zastosowaniu płyty o grubości 10 mm zmniejsza się o 40%, a przy płycie o grubości 20 mm nawet o 56%.

Na kłopoty Superwand DS®

W przypadku problemów z przemarzaniem ścian szczytowych w miesiącach jesienno-zimowych, szukamy często różnych rozwiązań – styropian jako izolacja od wewnątrz nie jest skuteczny – nie jest paroszczelny i przechodząca przez niego wilgoć w dalszym ciągu wykraplałaby się na ścianie szczytowej powodując jej zagrzybienie.

Nie zawsze można też zastosować izolację od strony zewnętrznej ściany. Można wtedy zastosować izolację wewnętrzną w oparciu o system zabudowy złożony ze stelaża i wełny mineralnej - jest to jednak bardzo pracochłonne i zabiera sporo przestrzeni w izolowanych pomieszczeniach. Zobacz więcej »

KONTAKT
Korff Isolmatic

KORFF Isolmatic Sp. z o.o.
ul. Lotnicza 12, Wojnarowice
55-050 Sobótka 1
tel. 71 39 09 099
faks: 71 39 09 100
e-mail:
www.korff.pl

W takiej sytuacji sprawdzą się płyty Superwand DS® - nowoczesny, paroszczelny system izolacji firmy Korff, producenta uznanego na rynkach zachodnich. Jego zaletą jest także łatwość montażu.

Dzięki zastosowaniu płyt w pomieszczeniu robi się ciepło i przytulnie, ściana nie jest już „zimna”, po kilku miesiącach od montażu znika zagrzybienie, a temperatura w mieszkaniu jest bardziej stabilna. I wszystko to można osiągnąć w dwa-trzy dni, bez gruntownego remontu.

Dzięki systemowi Superwand DS® problemy ze źle izolowanymi ścianami zewnętrznymi, grzybem i pleśnią, staną się jedynie niemiłym wspomnieniem.

Komentarze

(69)
Zespół Korff Isolmatic | 29.01.2013, 09:13
Witam!

Naszym dystrybutorem w Jeleniej Górze jest AB Bechcicki przy ulicy Grunwaldzkiej 53 (75/643 23 04)

Pozdrawiamy,

Zespół Korff Isolmatic
Rafał | 18.02.2013, 18:52
Witam, to jest wspanile rozwiazanie jeśli chodzi o ocieplenie od wewnątrz, to coś czego długo szukałem mam tylko jedno pytanie gdzie zakupie ten materiał w trojmiescie.
Zespół Korff Isolmatic | 18.02.2013, 19:20
Witam!

W Trójmieście nasz system można znaleźć w firmie Broker, Gdańsk ul. Galaktyczna 38,
tel. 58/522 93 36

Poizdrawiamy,

Zespół Korff Isolmatic
MAGDA | 02.04.2013, 16:14
moi rodzice też mają problem z wiecznym grzybem w domu. Gdzie w okolicach Wejherowa można kupic tą płytę ???
Zespół Korff Isolmatic | 04.04.2013, 18:51
Witam!

Najbliżej Wejherowa jest wspomniany powyżej Broker z Gdańska. Istnieje możliwość dostawy pod wskazany adres, np. w Wejherowie (dostawa na nasz koszt) po złożeniu zamówienia u naszego dystrybutora i uregulowania płatności za zamawiany towar - prosimy o kontakt telefoniczny z firmą Broker (58/522 93 36) i ustalenie ewentualnych ilości i adresu dostawy.

Z pozdrowieniem,

Zespół Korff Isolmatic
Wojtek | 15.07.2013, 19:22
Witam,

zamierzam płytami Superwand DS ocieplić na próbę jeden pokój.
Czy mogę przykleić te płyty na ścianę pomalowaną farbą lateksową?
Czym można docinać te płyty?
Czy te płyty są naprawdę takie dobre?
Jak sprawdzają się przy ogrzewaniu gazowym?
Którym z zalecanych klejów lepiej kleić - dyspersyjnym czy do płytek? Jaki państwo polecają?

Pozdrawiam
Zespół Korff Isolmatic | 15.07.2013, 20:52
Witam!

Odpowiadając na Pana pytania:

1. Farba leteksowa jest odporna na zmywanie, a więc jej pochłanianie wilgoci jest bardzo ograniczone, stąd zachodzi podejrzenie, iż nie przyjmie ona wilgoci z kleju. Należy zatem ją usunąć - nasza izolacja nie przyjmie wilgoci z kleju (jest paroszczelna) i jeśli klejone podłoże tego nie uczyni, płyty nie zwiążą się z klejoną powierzchnią. Ściana, na którą kleimy płyty musi być "chłonna".
2. Płyty docina się zwykłym nożykiem monterskim - nacinamy paroizolację, łamiemy płytę i przecinamy drugą warstwę paroizolacji (podobnie jak w przypadku płyt GK)
3. Działanie płyt potwierdzone jest licznymi, skutecznymi montażami w kraju
4. Płyty sprawdzają się doskonale przy każdym rodzaju ogrzewania, także przy gazowym
5. Oba rodzaje kleju są odpowiednie - elastyczny klej do płytek ceramicznych jest jednak tańszy, pozwala zniwelować pewne nierówności ściany, stąd jest bardziej popularny.

Z pozdrowieniem,

Zespół Korff Isolmatic
Wojtek | 07.08.2013, 10:08
Witam,

dziękuje za odpowiedzi, mam jeszcze kilka pytań:
1. czy na płyty Superwand DS można położyć gładzie gipsowe?
2. czy te płyty można/należy pokryć farbą lateksową czy raczej powinna to być farba akrylowa?

Pozdrawiam
Zespół Korff Isolmatic | 07.08.2013, 10:55
Witam!

1. Bezpośrednio gładzi gipsowej na płyty kłaść nie należy. Powłoka paroszczelna sprawi, iż gładź może się na jej powierzchni nie utrzymać. Przed położeniem gładzi polecamy zatopienie siatki zbrojonej z tworzywa sztucznego (od strony wewnętrznej) w tym samym kleju elastycznym, którym kleimy Superwand DS. do ściany. Da nam to chłonną, a jednocześnie utwardzoną powierzchnię.

2. Płyty można malować z powodzeniem i farbą lateksową i akrylową

Z pozdrowieniem,

Zespół Korff Isolmatic
marek | 20.08.2013, 19:45
Witam ,
ptrzebowal bym Waszych plyt na okolo 40 metrow kwadratowych .
Czy do tego potrzebny jest jakis klej?
Wszystkie sciany chce pokryc waszymi plytami. Grubosc plyty 200 mm
Jakie beda koszty wszystkiego z dostawa do Dzierzoniowa?

Lacze pozdrowienia
marek
« Poprzedni    2 / 7    Następny »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.