Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowa generacja kamer termowizyjnych Testo

Testo  |  26.05.2011
Kamera testo 876
Kamera testo 876
Testo

Kamery testo 876 i testo 882 pomagają określić wielkość strat energii w budownictwie. Zapewniają precyzyjną analizę oraz wiarygodne dokumentowanie pomiarów.

Jednym z  uznanych dostawców sprzętu do pomiarów termowizyjnych jak również innych przenośnych oraz stacjonarnych przyrządów pomiarowych jest firma Testo. Przyrządy te znajdują  szerokie zastosowanie 
m.in. w dziedzinach związanych z zapewnieniem odpowiednich warunków klimatu w pomieszczeniach mieszkalnych  i produkcyjnych. Kamery termowizyjne testo 876 i testo 882, wprowadzone na przełomie roku 2010/2011 otwierają już trzecia generację kamer opracowanych przez specjalistów pomiarowych z Testo.

testo 876 – w obudowie w kształcie kamery video 
z obrotowym, dużym wyświetlaczem

kamera testoJest to pierwsza kamera termowizyjna wprowadzona na rynek przez Testo zachowująca klasyczny camcorder – design. Niewielki ciężar  kamery (900g) oraz obrotowy wyświetlacz (do 180º) pozwalają na pracę w trudnodostępnych miejscach. Otwiera to nowe możliwości szczególnie dla termografii przemysłowej jak  np.  bezproblemowa praca kamerą uniesioną ponad głowę.
Zarówno dla użytkowników z dziedziny termografii budowlanej
jak i z przemysłowego utrzymania ruchu oznacza to jednocześnie wzrost bezpieczeństwa: trudnodostępne obiekty mogą być monitorowane pod różnymi kątami, a wymienny teleobiektyw umożliwia szczegółowe ujęcia detali z większych odległości.

kamera testoNajlepsza jakość obrazu: testo 882
Testo 882 jako pierwsza kamera Testo z detektorem 320 x 240 pikseli gwarantuje wysoką rozróżnialność detali bez konieczności wymiany obiektywu. Wyposażona  w 32º obiektyw kamera oferuje użytkownikom jednoczesne ujęcie wszystkich detali obrazu i zapewnia szybką, nieskomplikowaną i precyzyjną  pracę.  Nawet najmniejsze błędy 
w trudnodostępnych lub niebezpiecznych strefach instalacji przemysłowych mogą zostać  precyzyjnie i niezawodnie wychwycone z bezpiecznego dystansu. Detektor 320 x 240 pikseli spełnia aktualne standardy  w termografii budowlanej.

Termografia budynków
Wady konstrukcyjne budynków, a także nieszczelności w instalacjach grzewczych 
i wentylacyjnych mogą prowadzić do wysokich strat energii a co za tym idzie – ponoszenia wysokich kosztów. Dzięki nowym kamerom termowizyjnym Testo, straty energii mogą być precyzyjnie zidentyfikowane i udokumentowane. Testo 876  i testo 882 charakteryzują się wysoką rozdzielczością termiczną, dzięki czemu umożliwiają wykrycie z najwyższą dokładnością nawet najmniejszych różnic temperatur. Zastosowana w nich technologia wymiennych obiektywów gwarantuje, że na wyświetlaczu kamery jest  prezentowana wyłącznie właściwa część obrazu termowizyjnego. Wbudowany aparat cyfrowy pozwala na przygotowanie pełnej i kompleksowej dokumentacji pomiarów. Prezentacja wilgotności powierzchni, w celu szybkiego lokalizowania miejsc zagrożonych pojawieniem się pleśni, to unikalne rozwiązanie dla potrzeb termografii budynków. Dodatkowo, dostarczane z kamerami oprogramowanie PC, umożliwia szybkie i łatwe przygotowanie profesjonalnych, wielostronicowych raportów termograficznych.  Praktyczny futerał zabezpieczający Soft Case, wyposażony dodatkowo w pasek na ramię, pozwala na wygodne i bezpieczne użytkowanie kamery w każdych warunkach. Oznacza to, że w trakcie pomiarów nie musi być ona trzymana w rękach lub przechowywana w walizce – codzienna praca staje się łatwiejsza.

Kontrola instalacji i systemów grzewczych
Nowa kamera termowizyjna testo 876 jest szczególnie przydatna do szybkiej, wygodnej i bezpośredniej kontroli instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Pomiar w podczerwieni umożliwia analizę dystrybucji ciepła w systemach grzewczych, jak również diagnostykę i lokalizację ewentualnych nieszczelności np. wycieków z trudno dostępnych systemów rurowych np. w instalacji ogrzewania podłogowego.

straty ciepła  straty ciepła

Diagnostyka wad konstrukcyjnych budynków
Pomiary kamerą termowizyjną testo 876, to także efektywna metoda wykrywania wad konstrukcyjnych budynków. Dzięki rozdzielczości termicznej  < 80 mK, testo 876 wizualizuje w formie kolorowego obrazu wszelkie straty ciepła, wilgoć i nieszczelności w budynkach.
Dodatkowo testo 882, z niezwykle wysoką rozdzielczością temperaturową <60mK , umożliwia precyzyjną diagnostykę wadliwej izolacji, mostków termicznych i uszkodzeń budynku. Jest idealnym narzędziem do profesjonalnego dokumentowania strat ciepła poprzez zewnętrzne drzwi i okna, rolety, wnęki z grzejnikami, wadliwą konstrukcje dachu lub całą skorupą budynku.

kamera testoWykrywanie zawilgoceń

Źle wykonana izolacja termiczna budynku może spowodować powstanie mostków cieplnych i na zimnych częściach ściany (najczęściej w rogach pomieszczeń) może skraplać się para wodna. Prowadzi to do rozwoju niebezpiecznych i wywołujących alergie zawilgoceń i pleśni.
Kamery testo 876/882, dzięki wskazaniu wilgotności powierzchni, umożliwiają szybką diagnostykę miejsc narażonych na powstawanie pleśni
i grzybów.

Konserwacja elementów elektrycznych
W systemach elektrycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, termografia pozwala na ocenę poziomu ostrzegania. Dokumentacja wyników pomiarów jest istotnym czynnikiem zapewniającym odpowiednie utrzymanie urządzeń. Kamery testo 876 i testo 882 umożliwiają zarządzanie dokumentacją w miejscu pomiaru dzięki możliwości połączenia obrazu termowizyjnego z rzeczywistym, wykonanym za pomocą zintegrowanego aparatu cyfrowego. Diody LED w testo 882 podświetlają zaciemnione obszary, dzięki czemu łatwiej można wykonywać pomiary. Dodatkowym atutem testo 882 jest zestaw słuchawkowy oraz możliwość nagrywania notatek głosowych, co umożliwia dołączenie ustnego komentarza do każdej lokalizacji pomiarowej.testo logo

Testo Sp. z o.o.
ul. Czereśniowa 130
02-456 Warszawa
tel.: 22 863 74 01/22
www.testo.com.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.