Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Planet Passionate – nowa wizja zrównoważonego rozwoju firmy Kingspan do roku 2030

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2020  |  17.09.2020
Planet Passionate – nowa wizja zrównoważonego rozwoju firmy Kingspan do roku 2030
Planet Passionate – nowa wizja zrównoważonego rozwoju firmy Kingspan do roku 2030
Kingspan

Kingspan opracował 10-letnią strategię, która ma przyczynić się do zmniejszenia światowej emisji CO2 o 45% do 2030 r., zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego. Pozwoli to osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju ONZ.

Strategia „Planet Passionate” składa się z 12 celów, odnoszących się do wpływu działalności biznesowej i produkcji Kingspan na cztery kluczowe obszary: energia, emisja CO2, zrównoważony rozwój oraz woda. Zobowiązanie obejmuje realizację następujących założeń do 2030 r.:

  • Energia: zasilanie 60% wszystkich działań Kingspan energią pochodząca z odnawialnych źródeł energii, przy czym minimum 20% tej energii będzie wytwarzane w zakładach produkcyjnych Kingspan (wzrost z obecnych 5,9%),   
  • Emisja CO2: osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla w naszych zakładach produkcyjnych oraz zmniejszenie o 50% emisji CO2 wśród głównych dostawców,   
  • Zrównoważony rozwój: recykling 1 mld butelek PET rocznie i przetworzenie półproduktów na potrzeby produktów izolacyjnych, oraz zero odpadów firmowych na wysypiskach we wszystkich lokalizacjach,   
  • Woda: pozyskanie 100 mln litrów wody deszczowej na potrzeby Kingspan.

W uznaniu za swoje ciągłe zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, Kingspan ogłosił także członkostwo w Ellen MacArthur Foundation Circular Economy 100 (CE100), wiodącej na świecie sieci przedsiębiorstw skupionych wokół dążenia do gospodarki o obiegu zamkniętym. 
Przemysł budowlany jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do dużej emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Budownictwo i budynki łącznie odpowiadają obecnie za 39% całej emisji CO2 na świecie. Światowa Rada Budownictwa Ekologicznego ocenia, że węgiel całkowity – węgiel wykorzystywany do produkcji, budowy i unieszkodliwiania materiałów budowlanych – będzie odpowiadał za połowę całego śladu węglowego nowej konstrukcji do 2050 r. Według szacunków przemysł budowlany jest również odpowiedzialny za ok. 30% wszystkich odpadów na wysypiskach na całym świecie.

Zobacz też: Dachy z płyt warstwowych - wybrane problemy projektowania i wykonawstwa

Cele programu „Planet Passionate” Kingspan opracowano tak, aby przyczynić się do wzrostu roli światowej energetyki odnawialnej, zmniejszyć emisję CO2, ograniczyć ilość odpadów wysyłanych na wysypiska śmieci, oszczędzać wodę, zapewnić rozwiązania w zakresie recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych oraz pomóc w oczyszczeniu oceanów na świecie i ochronie różnorodności biologicznej. 

Zmiany klimatu są najważniejszą kwestią, przed którą stoi dziś świat, i naszym najpilniejszym priorytetem. W Kingspan jesteśmy zaangażowani w bardziej zrównoważone podejście do naszej działalności. Oszczędne gospodarowanie energią zawsze było zasadą podczas wytwarzania produktów i w sposobie prowadzenia naszej działalności. Dzięki «Planet Passionate» ograniczymy emisję CO2 i zużycie energii w naszych procesach produkcyjnych. Dzięki wyraźnym celom zaplanowanym do 2030 r. będziemy kontynuować naszą nieustającą pogoń za budynkami o niskiej emisji CO2, które zapewniają większą wydajność energetyczną i wartość gospodarczą” – mówi Gene Murtagh, CEO Kingspan.

W połączeniu z działaniami badawczymi w prowadzonymi w IKON – nowym globalnym centrum innowacji Kingspan – program „Planet Passionate” zagwarantuje, że produkty firmy umożliwią przejście do budownictwa zeroemisyjnego, które oznacza bezpieczniejszy, zdrowszy i lepszy świat. 

„Aby chronić naszą planetę, emisja CO2 musi spaść o 45% do 2030 r., a do zera netto do 2050 r. Jesteśmy jednak na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel. W Kingspan uznajemy potrzebę podjęcia przez wszystkie firmy pilnych działań. Wiemy również, że bardziej zrównoważone produkty budowlane, w połączeniu z wysokowydajnymi projektami budowlanymi, mogą potencjalnie zaoszczędzić ogromne ilości energii i węgla. Współpracując z przemysłem i dążąc do tego, by być pasjonatami planety we wszystkim co robimy, jesteśmy przekonani, że możemy osiągnąć wyznaczone cele, i pozwolić nam i naszym klientom wziąć udział w globalnej walce ze zmianami klimatu” – wyjaśnia Bianca Wong, Global Head of Sustainability Kingspan.

„Z przyjemnością witamy grupę Kingspan w CE100 – wiodącej na świecie sieci gospodarek o obiegu zamkniętym. CE100 łączy liderów i innowatorów z całego świata, aby odblokować nowe możliwości rozwoju. Jest to współpraca między naszą różnorodną i dynamiczną społecznością, która umożliwia członkom poruszanie się szybciej i z większym sukcesem. Kingspan zapewnia wyjątkową wiedzę i szczególne możliwości dla wzmocnienia naszej inicjatywy” – powiedział Joe Murphy, CE100 Lead for the Ellen MacArthur Foundation.

Strategia „Planet Passionate” ma również na celu poprawę efektywności środowiskowej rozwiązań Kingspan poprzez zmniejszenie emisji węgla i zwiększenie znaczenia obiegu zamkniętego. Dzięki temu budynki, w których używane są produkty firmy, będą również bardziej zrównoważone. 

W 2011 r. Kingspan ogłosił program „Net Zero Energy” z celem na 2020 r., zakładajacym dopasowanie 100% zużycia energii operacyjnej do energii odnawialnej. Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. W ramach tego programu Kingspan przyłączył się również do inicjatywy Science Based Targets, ustalając cel 10% redukcji emisji gazów cieplarnianych w zakresie 1, 2 i 3. Był to znaczący pierwszy krok w drodze do zmniejszenia śladu węglowego, a „Planet Passionate” to kolejny jej etap. 

Ponadto Kingspan poddał recyklingowi 256 mln butelek PET wykorzystując odzyskany surowiec do produkcji swoich wyrobów izolacyjnych w 2018 r. Wcześniej zobowiązał się do recyklingu miliarda plastikowych butelek PET rocznie do roku 2025. Firma zawarła też trzyletnią współpracę z Fundacją EcoAlf w celu wsparcia i poszerzenia swojego projektu, dzieki czemu każdego roku usuwa 150 ton odpadów plastikowych z Morza Śródziemnego (z czego około 10% to PET). Odzyskany dzięki temu oceaniczny PET dodawany jest do innych butelek PET nadających się do recyklingu i wykorzystywany do wykonania izolacji Kingspan. Kingspan planuje teraz wesprzeć cztery kolejne projekty oczyszczania oceanów do 2025 roku poprzez „Planet Passionate”.

[zrównoważony rozwój, zużycie energii, emisja dwutlenku węgla, budownictwo, energia odnawialna, zmiany klimatu, wyroby izolacyjne, Kingspan]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2020

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Sprawdzone sposoby na ocieplenie budynku »


Konieczność ocieplania ścian zewnętrznych wynika nie tylko ze względów ekonomicznych – im lepiej izolowane ściany, tym... ZOBACZ »


Co warto wiedzieć o izolacji wełną celulozową?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wełna celulozowa chroni nie tylko przed chłodem, ale dzięki... czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury... czytaj dalej »

Co warto wiedzieć o ocieplaniu wełną skalną?


Konieczności ocieplania ścian zewnętrznych wynika nie tylko ze względów ekonomicznych – im lepiej izolowane ściany, tym ZOBACZ »


Jak wytłumić podłogę? Czego użyć?

Wszystko o izolacjach technicznych »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...
czytaj dalej »


Od czego zacząć termomodernizację domu? Co zrobić, aby uzyskać dotację?

Czego użyć do naprawy balkonu lub tarasu?

Jak dzięki termomodernizacji zmniejszyć zuzycie energii na ogrzewanie domów nawet o 69%?.. czytaj dalej » Nawierzchnia drenażowa typu kamienny dywan powstaje z połączenia naturalnego kruszywa marmurowego... czytaj dalej »

Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być?


W 2002 r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... ZOBACZ »


Jak oszczędzić na ogrzewaniu budynku?

Izolacja ze szkła komórkowego - co warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd... czytaj dalej » Oprócz zastosowań przemysłowych, morskich, HVAC... czytaj dalej »

Na czym polega osuszanie budynków metodą cięcia?


Profesjonalne wykonanie usługi to 100% gwarancja na zabezpieczenie budynku przed... ZOBACZ »


Uzyskaj pomoc w finansowaniu termomodernizacji »

Kiedy i gdzie stosować płyty warstwowe?

W praktyce, przeprowadzając termomodernizację budynku dociepla się ściany zewnętrzne, wymienia się okna i drzwi, modernizuje się systemy grzewcze i wentylacyjne...czytaj dalej »

Panele wybierane są przez wielu architektów jako elementy wieńczące i tworzące... czytaj dalej »

Szukasz specjalistycznych farb i produktów?


Służymy fachowym doradztwem i pomagamy w doborze systemu malarskiego... ZOBACZ »


Termomodernizacja – co obejmuje w praktyce?

Jak budować energooszczędnie?

Termomodernizacja to szereg działań, które polegają na zmianach w strukturze budynku, a także... czytaj dalej »

Przekonaj się, jakie rozwiązania sprawdzą się w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Izolacje 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Akustyka w budownictwie mieszkaniowym
  • - Renowacja i uszczelnianie cokołów
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.