Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2025

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2025

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2025

Targi BUDMA oraz organizowane w cyklu dwuletnim Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH trwały od 11 do 14 lutego br. To wydarzenia, które doskonale się uzupełniają, tworząc atrakcyjną, przyjazną przestrzeń sprzyjającą rozmowom biznesowym, wymianie doświadczeń i transferowi wiedzy.

„To targi budują świat i regiony, w których się odbywają. To one tworzą gospodarki narodowe” – tymi słowami powitał zgromadzonych gości na gali otwarcia targów BUDMA i WINDOOR-TECH Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Podczas ceremonii najbardziej innowacyjnym produktom wręczono także Złote Medale oraz Nagrody Acanthus Aureus za najciekawiej zaaranżowane stoiska. Był to też szczególny moment dla firm, które na tegorocznych targach świętowały swoje jubileusze.  

„Tegoroczne targi to najnowsza oferta ponad 600 wystawców z 27 krajów. Spodziewamy się, że tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedzi w ciągu tych czterech dni nawet 30 tysięcy profesjonalistów z 40 państw świata. Cieszę się, że możemy ponownie, na początku sezonu budowlanego spotkać się w Poznaniu, żeby dyskutować o problemach stojących przed branżą i oglądać najnowsze trendy i technologie” – mówił Tomasz Kobierski.

Patronat nad targami BUDMA objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Na ceremonii otwarcia obecny był jego przedstawiciel – Michał Jaros, Sekretarz Stanu w MRiT.

„Targi BUDMA to miejsce nawiązywania relacji i określania wyzwań” – mówił Michał Jaros.

Minister wspomniał o trzech ważnych tematach dla przedstawicieli branży budowlanej, nad którymi obecnie pracuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii: rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, Prawie budowlanym oraz kwestii konkurencyjności.

„Branża oczekuje bezpiecznego biznesu. Taki może zapewnić tylko zdrowa konkurencyjność, która pozwala rywalizować wszystkim na takich samych zasadach. Wdrożymy to w tym roku, aby chronić polskie firmy. Bez nowoczesnej infrastruktury nie będzie rozwoju państwa, a to nie zadzieje się bez zdrowej konkurencyjności” – przekonywał minister.

Ważnym tematem, który wybrzmiewał w pierwszym dniu targów BUDMA, była kwestia bezpieczeństwa. Mówił o tym m.in. Marcin Stanecki, Główny Inspektor Pracy, który zakończył właśnie kampanię pt. „Budowa. Stop wypadkom”, zwiększającą świadomość w sprawie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy m.in. na placach budowy. Ten temat podnosił także Paweł Urbańczyk, prezes Urzędu Dozoru Technicznego. Podkreślano wagę bezpieczeństwa w przemyśle budowlanym. 

Z kolei Agnieszka Szczygielska, dyrektorka Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego określiła targi jako miejsce, gdzie nauka spotyka się z biznesem, a innowacje z doświadczeniem.

Tegoroczna ekspozycja była bogata w specjalne przestrzenie pokazowe. Towarzyszył jej też ciekawy program konferencyjny. W ciągu czterech dni poruszone zostały najważniejsze dla budownictwa zagadnienia – nie tylko te bieżące, ale także te daleko wybiegające w przyszłość.

otwarcie targow budma2025

Ceremonia otwarcia targów BUDMA 2025

Jednym z głównych punktów drugiego dnia wydarzenia były liczne konferencje i debaty, w których zwiedzający mogli wziąć udział. Konferencja organizowana przez PAIH „Budownictwo przyszłości – jak budować zielono i odpowiedzialnie w Polsce i Norwegii”, skupiała się na digitalizacji, optymalizacji i modernizacji budynków i miejsc pracy, ze szczególnym uwzględnieniem wydajności, zrównoważonego rozwoju, materiałów przyjaznych środowisku i efektywności energetycznej w budownictwie szkieletowym oraz roli zrównoważonych działań w budownictwie.

W tym samym czasie odbyła się konferencja EPPA – The European Trade Association of PVC Window System Suppliers, poruszająca tematy trendów technicznych i regulacyjnych w branży PCW i okien.

Równolegle miał miejsce również pierwszy z dwóch Dni Inżynierskich – Dzień Inżyniera Budownictwa, który obejmował tematykę budowli hydrotechnicznych, zielonej infrastruktury, pozyskiwania i wykorzystywania biogazu, geotermii czy cyfrowego paszportu produktów – rozporządzenia EU i Rady Europy oraz nowych standardów wyrobów budowlanych.

Osoby zainteresowane poziomem bezpieczeństwa pracy na polskich budowach mogły wziąć udział w konferencji „Bezpieczna budowa – czy to możliwe?”. Natomiast podczas IV Konferencji naukowo-technicznej „Bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych” uczestnicy targów BUDMA mogli dowiedzieć się więcej o zmianach w przepisach i normach dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

Gościem specjalnym drugiego dnia Forum D&A w ramach projektu ARCHI-STRADA był Asko Takala z biura architektonicznego Kirsti Sivén & Asko Takala Architects. Zwiedzający mogli wziąć udział z również w debatach i prelekcjach zaproszonych gości:

  • Mirosława Wojcieszaka, GWPA
  • Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, Szymona Wojciechowskiego, APA Wojciechowski
  • Piotra Brodniewicza, Andrewex
  • Anny Zawadzkiej-Sobieraj, Pracownia Architektury Ekologicznej mech.build.

Drugi dzień D&A Forum Designu i Architektury był również okazją do ogłoszenia wyników konkursu „Szkice Architektoniczne. Drewno w architekturze”. Laureatami konkursu zostali:

  • miejsce I: Jakub Grzegorczyk, Politechnika Śląska,
  • miejsce II: Mikołaj Gonia, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu,
  • miejsce III: Klaudia Kazik, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu,
  • nagrodę publiczności otrzymał Jakub Grzegorczyk. 

W pawilonie 10 zwiedzający targi mogli wziąć udział w „Forum Zielonego Budownictwa. Cele klimatyczne w budownictwie – prawo a strategia”, skupiającego się na tematach dekarbonizacji budownictwa, wsparciu zrównoważonego budownictwa w mieście oraz redukcji śladu węglowego w kontekście prac projektowych.

W Sali Zielonej odbyła się konferencja organizowana przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego „Cyfrowe budownictwo – wczoraj, dziś, jutro”, podejmująca zagadnienia wdrożenia Cyfrowych Książek Obiektu Budowlanego (c-KOB) w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, elektronicznego dziennika budowy jako nowego narzędzia w procesie budowlanym czy systemu do Obsługi Postępowań Administracyjnych w Budownictwie.

W centrum prasowym miała też miejsce konferencja firmy FAKRO, ktora odbywa się co roku podczas targów. 

konferencja fakro budma2025

Janusz Komurkiewicz i Dariusz Myślewski, dyrektor Grupy Produktów MTP i targów BUDMA

Dzień drugi targów BUDMA to również Finał Centralny 53. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, konkursu o najdłuższej historii wśród wszystkich turniejów i konkursów zawodowych, który od 50 lat daje uczniom szkół branżowych możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności praktycznych. 

Trzeci dzień również rozpoczął się intensywnie. Był bowiem kolejnym dniem zmagań uczestników 53. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. W tym samym czasie w Poznań Congress Center odbywała się natomiast konferencja „Technologie prefabrykowane w nowoczesnym budownictwie”, której uczestnicy i prelegenci wymieniali się poglądami na temat hybrydy technologii na przykładzie Stacji Arktycznej Polskiej Akademii Nauk, drewnianej przyszłości architektury, możliwości i wyzwań zastosowania prefabrykatów drewnianych w Polsce czy nowoczesnych materiałów budowlanych z drewna. W debacie „Budynki zeroemisyjne czy zrównoważone – jakie zmiany czekają branżę budowlaną” udział wzięli:

  • przedstawiciel Departamentu Zrównoważonej Gospodarki,
  • Jan Ruszkowski, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji,
  • Marek Beśka, prezes, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe.

W czwartkowy poranek miała miejsce również konferencja XVII Dzień Urbanisty „Jak uratować reformę”. W dwóch sesjach „Wdrażanie reformy planowania – trzy spojrzenia” i „Praktyczne wyzwania planu ogólnego” udział wzięli:

  • Anna Michalik, Departament Planowania Przestrzennego, MRiT,
  • Łukasz Mikuła, prezes TUP Poznań,
  • Marcin Karpiński, Agata Bartkowiak, Wydział Infrastruktury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego,
  • Katarzyna Derda, Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu,
  • Marek Wróbel, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu,
  • Joanna Grocholewska, Pracownia JAG, TUP Poznań,
  • Agata Marciniak, Urbanika, TUP Poznań,
  • Aldona Cieśla, Urbanika, TUP Poznań,
  • Tomasz Ratajczak, Urząd Miejski w Jarocinie, TUP Poznań,
  • Ewa Zagdańska, Urząd Gminy Rokietnica, TUP Poznań,
  • Tomasz Giętkowski, Voxly,
  • Zbigniew Malinowski, Geo-System.

Na Scenie IDEII w pawilonie 3 Ministerstwo Rozwoju i Technologii prezentowało tematy:

  • ITB – Nowe aspekty oceny właściwości wyrobów budowlanych w ramach nowego CPR,
  • Zmiany w zakresie wprowadzania do obrotu zharmonizowanych wyrobów budowlanych,
  • PARP – Twój partner w biznesie – fundusze europejskie na lata 2021–2027,
  • PAIH – instrumenty wsparcia.

Kolejnym tematem poruszanym na Scenie IDEII było „Drewno w budownictwie pasywnym – naturalny wybór czy wyzwanie? Wiedza, kontrola, narzędzia jako klucz do sukcesu” – prezentację poprowadził arch. Kamil Wiśniewski, Akademia Zdrowego Budownictwa/ GreenCherry Architecture/ Polski Instytut Budownictwa Pasywnego.

Czwartek był również drugim dniem Dni Inżynierskich – „Dzień przyszłego inżyniera”. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z tematyką dotyczącą m.in. znaczenia udziału energii nieodnawialnej w budownictwie, kierunków rozwoju inżyniera budownictwa, współczesnymi zagadnieniami architektonicznymi czy Uczelnie Przyszłości, czyli jak zmienia się podejście do kształcenia osób studiujących na uczelniach wyższych w Polsce.

Natomiast osoby zainteresowane kwestiami związanymi z inżynierią pożarową mogły wziąć udział w kolejnym dniu obrad IV Konferencji naukowo-techniczna „Bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych – zmiany w przepisach i normach dotyczących ochrony przeciwpożarowej. 

Od rana kontynuowane było także D&A Forum Designu i Architektury w ramach projektu ARCHI-STRADA, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu studenckiego „Zamieszkanie” oraz debata „Architektura mieszkaniowa przyszłości”. Uczestnikami debaty byli:

  • Robert Konieczny  założyciel i architekt prowadzący KWK Promes,
  • Mateusz Mastalski (online)  partner w Henning Larsen Architects,
  • Marcin Kościuch  partner Ultra Architects,
  • Magdalena Buczyńska-Zapała  wieloletnia prezes zarządu w pracowni Baumschlager Eberle Architekci Kraków, prezes krakowskiego oddziału SARP.

Ostatni dzień targów upłynął pod znakiem finalnych rozmów biznesowych oraz nawiązywania nowych relacji w przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Piątek to również zwieńczenie zmagań turnieju budowlanego i Gala Laureatów Finału 53. edycji Turnieju Budowalnego „Złota Kielnia”. Na Gali wręczenia obecny był Tomasz Lewandowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.  

budma2025 izolacje stoisko

Stoisko redakcji „IZOLACJE” i „Eksperta Budowlanego”

BUDMA już od ponad 30 lat należy do czołówki najistotniejszych branżowych wydarzeń na mapie Europy, będąc każdego roku miejscem premier rynkowych, prezentacji i wielopłaszczyznowych rozmów o przyszłości budownictwa.

BUDMA to nie tylko ekspozycja targowa, to także wiele konferencji branżowych, paneli dyskusyjnych oraz prelekcji tematycznych związanych z budownictwem i architekturą. Warto podkreślić, że przestrzenią, która w tym roku zyskała szczególne uznanie zwiedzających, była ARCHI-STRADA i odbywające się w jej ramach Forum Designu i Architektury.

Oprac. na podst. materiałów inf. Międzynarodowych Targów Poznańskich 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Materiały prasowe news Bieżące i nadchodzące zmiany w przepisach CPR, REACH, CLP – seminarium

Bieżące i nadchodzące zmiany w przepisach CPR, REACH, CLP – seminarium Bieżące i nadchodzące zmiany w przepisach CPR, REACH, CLP – seminarium

Celem seminarium jest przekazanie informacji o aktualnych przepisach i nowościach w branży chemii budowlanej. Zostaną omówione obowiązki producentów, importerów, dalszych użytkowników i dystrybutorów wyrobów...

Celem seminarium jest przekazanie informacji o aktualnych przepisach i nowościach w branży chemii budowlanej. Zostaną omówione obowiązki producentów, importerów, dalszych użytkowników i dystrybutorów wyrobów chemii budowlanej – podlegających wymaganiom rozporządzenia CPR oraz REACH, z uwzględnieniem najnowszych interpretacji Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Chemikaliów.

Materiały prasowe news Nagroda Roku SARP – wyniki konkursu 2024

Nagroda Roku SARP – wyniki konkursu 2024 Nagroda Roku SARP – wyniki konkursu 2024

Znamy wyniki konkursu Nagroda Roku SARP w edycji 2024 za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany do końca 2023 r. w Polsce.

Znamy wyniki konkursu Nagroda Roku SARP w edycji 2024 za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany do końca 2023 r. w Polsce.

Materiały prasowe news Rozwiązania detali – cokoły posadzek przemysłowych

Rozwiązania detali – cokoły posadzek przemysłowych Rozwiązania detali – cokoły posadzek przemysłowych

Cokoły to elementy wykonywane na połączeniu posadzki i ściany. Stanowią estetyczne i funkcjonalne wykończenie styku tych dwóch powierzchni. Dzięki ich zastosowaniu przy posadzkach żywicznych, odpowiednio...

Cokoły to elementy wykonywane na połączeniu posadzki i ściany. Stanowią estetyczne i funkcjonalne wykończenie styku tych dwóch powierzchni. Dzięki ich zastosowaniu przy posadzkach żywicznych, odpowiednio dobranej wysokości i profilu dostosowanym do szczotek maszyn sprzątających, utrzymanie higieny w zakładach przemysłowych jest o wiele łatwiejsze, a dolna część ściany jest zabezpieczona przed zabrudzeniami, uszkodzeniami mechanicznymi i destrukcyjnym działaniem wody.

Materiały prasowe news Urbanizacja miast a zmiany klimatu

Urbanizacja miast a zmiany klimatu Urbanizacja miast a zmiany klimatu

Miasta, jako centra życia społecznego i gospodarczego, odgrywają kluczową rolę w adaptacji społeczeństw i gospodarki do zmian klimatu. Zrównoważone planowanie przestrzenne i adaptacja do zmian klimatu...

Miasta, jako centra życia społecznego i gospodarczego, odgrywają kluczową rolę w adaptacji społeczeństw i gospodarki do zmian klimatu. Zrównoważone planowanie przestrzenne i adaptacja do zmian klimatu miast mogą poprawić jakości życia całych społeczeństw.

Materiały prasowe news Droga do neutralności klimatycznej – innowacyjne rozwiązania dla budownictwa

Droga do neutralności klimatycznej – innowacyjne rozwiązania dla budownictwa Droga do neutralności klimatycznej – innowacyjne rozwiązania dla budownictwa

Cemex Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu 22 października w Warszawie zorganizował spotkanie, które zgromadziło blisko 200 uczestników. Data spotkania została wybrana nieprzypadkowo...

Cemex Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu 22 października w Warszawie zorganizował spotkanie, które zgromadziło blisko 200 uczestników. Data spotkania została wybrana nieprzypadkowo – zbiegła się z 200-leciem patentu na cement portlandzki.

Materiały prasowe news Barometr Zdrowych Budynków 2024 – nowa edycja raportu

Barometr Zdrowych Budynków 2024 – nowa edycja raportu Barometr Zdrowych Budynków 2024 – nowa edycja raportu

8 listopada br. w Warszawie Stowarzyszenie Fala Renowacji przedstawiło tegoroczną edycję raportu „Barometr Zdrowych Budynków 2024”, przygotowanego przez Buildings Performance Institute Europe (BPIE) –...

8 listopada br. w Warszawie Stowarzyszenie Fala Renowacji przedstawiło tegoroczną edycję raportu „Barometr Zdrowych Budynków 2024”, przygotowanego przez Buildings Performance Institute Europe (BPIE) – wiodący, niezależny ośrodek ekspercki w zakresie charakterystyki energetycznej budynków – we współpracy z firmą VELUX.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji 2025

Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji 2025 Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji 2025

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Katowicach przy współpracy Oddziałów w Bielsku-Białej, Gliwicach, i Małopolskim w Krakowie zaprasza na XXXIX Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji,...

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Katowicach przy współpracy Oddziałów w Bielsku-Białej, Gliwicach, i Małopolskim w Krakowie zaprasza na XXXIX Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji, które odbędą się w Wiśle w dniach 5–7 marca 2025 r., pt. „Naprawy i wzmocnienia konstrukcji budowlanych”.

mgr inż. arch. Dawid Rychta news I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna PSRiBS

I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna PSRiBS I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna PSRiBS

21 marca 2025 r. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN w Warszawie odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców...

21 marca 2025 r. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN w Warszawie odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych (PSRiBS) pt. „Architekt, inżynier budownictwa, rzeczoznawca budowlany w procesie realizacji inwestycji związanych z budową obiektów cywilnych oraz obiektów specjalnych”.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news BIM – modelowanie informacji o obiekcie budowlanym

BIM – modelowanie informacji o obiekcie budowlanym BIM – modelowanie informacji o obiekcie budowlanym

Modelowanie informacji o obiekcie budowlanym (BIM, Building Information Modeling) to najgorętszy temat ostatniej dekady w budownictwie. Bez cyfryzacji procesów sektor budowlany nie zwiększy swojej produktywności,...

Modelowanie informacji o obiekcie budowlanym (BIM, Building Information Modeling) to najgorętszy temat ostatniej dekady w budownictwie. Bez cyfryzacji procesów sektor budowlany nie zwiększy swojej produktywności, która od wielu lat pozostaje na tym samym poziomie. Podstawą idei cyfrowych bliźniaków obiektów budowlanych jest BIM. Semantyczne trójwymiarowe modele cyfrowe to podstawa komunikacji pomiędzy interesariuszami procesów inwestycyjnych.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Konferencja Naukowo-Techniczna REMO 2025

Konferencja Naukowo-Techniczna REMO 2025 Konferencja Naukowo-Techniczna REMO 2025

REMO to nie tylko kontynuacja tradycji, ale także wyraz dynamicznych zmian i naszego zaangażowania w wyznaczanie nowych standardów w dziedzinie remontów i konserwacji. Ideą przewodnią konferencji są zagadnienia...

REMO to nie tylko kontynuacja tradycji, ale także wyraz dynamicznych zmian i naszego zaangażowania w wyznaczanie nowych standardów w dziedzinie remontów i konserwacji. Ideą przewodnią konferencji są zagadnienia dotyczące remontów i konserwacji obiektów budowlanych. Konferencja odbędzie się w Zagórzu Śląskim w terminie 12–15 maja 2025 r.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Konferencja Naukowo-Techniczna BUDIN 2025

Konferencja Naukowo-Techniczna BUDIN 2025 Konferencja Naukowo-Techniczna BUDIN 2025

W Zagórzu Śląskim w terminie 12–15 maja 2025 r. odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Aktualne problemy w budownictwie ogólnym i inżynierii przedsięwzięć budowlanych – BUDIN 2025”. Wydarzenie...

W Zagórzu Śląskim w terminie 12–15 maja 2025 r. odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Aktualne problemy w budownictwie ogólnym i inżynierii przedsięwzięć budowlanych – BUDIN 2025”. Wydarzenie odbędzie się równolegle z konferencją REMOnty 2025.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Akustyka w architekturze – czwarta edycja konferencji

Akustyka w architekturze – czwarta edycja konferencji Akustyka w architekturze – czwarta edycja konferencji

Podczas czwartej edycji konferencji „Akustyka w architekturze” skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania akustycznego. Wydarzenie w formule online odbędzie się 10 grudnia 2024...

Podczas czwartej edycji konferencji „Akustyka w architekturze” skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania akustycznego. Wydarzenie w formule online odbędzie się 10 grudnia 2024 r.

Materiały prasowe news Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów Budowlanych – World of Build

Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów Budowlanych – World of Build Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów Budowlanych – World of Build

Odkryj przyszłość budownictwa na World of Build! Zanurz się w świat innowacji, gdzie najnowsze technologie spotykają się z kreatywnością.

Odkryj przyszłość budownictwa na World of Build! Zanurz się w świat innowacji, gdzie najnowsze technologie spotykają się z kreatywnością.

dr inż. Krzysztof Skotak news Od czego zależy jakość powietrza w Polsce?

Od czego zależy jakość powietrza w Polsce? Od czego zależy jakość powietrza w Polsce?

Choć jakość powietrza w Europie poprawiła się w ciągu ostatnich dziesięcioleci, zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia w Europie i na świecie. Wiele aspektów wciąż wymaga...

Choć jakość powietrza w Europie poprawiła się w ciągu ostatnich dziesięcioleci, zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia w Europie i na świecie. Wiele aspektów wciąż wymaga poprawy. Jakie czynniki wpływają na jakość powietrza, którym oddychamy?

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2024 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2024 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2024 r.

W okresie styczeń–październik 2024 r. wzrosła liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz liczba rozpoczętych inwestycji. Natomiast do użytkowania...

W okresie styczeń–październik 2024 r. wzrosła liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz liczba rozpoczętych inwestycji. Natomiast do użytkowania oddano mniej mieszkań niż przed rokiem.

Materiały prasowe Jak naprawić program Czyste Powietrze – postulaty PAS

Jak naprawić program Czyste Powietrze – postulaty PAS Jak naprawić program Czyste Powietrze – postulaty PAS

Program „Czyste Powietrze” to kluczowy instrument finansowy wspierający transformację domów jednorodzinnych w Polsce w dążeniu do poprawy efektywności energetycznej budynków oraz stosowania czystych źródeł...

Program „Czyste Powietrze” to kluczowy instrument finansowy wspierający transformację domów jednorodzinnych w Polsce w dążeniu do poprawy efektywności energetycznej budynków oraz stosowania czystych źródeł ogrzewania. Od startu programu, tj. od 2018 r., wpłynęło do niego ponad 950 000 wniosków, w tym ponad 800 000 na wymianę starego kotła na paliwo stałe1. Są to znaczące liczby, jednak okazuje się, że w zakresie wymiany urządzeń grzewczych złożone do tej pory wnioski realizują jedynie 27% celu przyjętego...

Materiały prasowe news Ceny materiałów budowlanych w październiku 2024 r.

Ceny materiałów budowlanych w październiku 2024 r. Ceny materiałów budowlanych w październiku 2024 r.

Grupa PSB Handel monitoruje ceny kluczowych materiałów dla budownictwa oraz produktów do domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmieniające się trendy.

Grupa PSB Handel monitoruje ceny kluczowych materiałów dla budownictwa oraz produktów do domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmieniające się trendy.

Materiały prasowe Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce do 2030 r.

Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce do 2030 r. Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce do 2030 r.

Rynek budownictwa modułowego w Polsce wciąż się rozwija, wyznaczając nowe standardy w branży. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu nowoczesnymi technologiami i nacisku na efektywność w procesach budowlanych,...

Rynek budownictwa modułowego w Polsce wciąż się rozwija, wyznaczając nowe standardy w branży. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu nowoczesnymi technologiami i nacisku na efektywność w procesach budowlanych, prefabrykacja staje się coraz bardziej popularna wśród inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Co prawda sektor boryka się z problemami, takimi jak wysokie koszty materiałów i finansowania inwestycji, to fundamenty rozwoju pozostają solidne. Prognozy na przyszłość są optymistyczne, a technologia...

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Dach Forum – europejskie targi pokryć dachowych

Dach Forum – europejskie targi pokryć dachowych Dach Forum – europejskie targi pokryć dachowych

Dach Forum, czyli Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku skierowanych do branży dachowej, które na stałe wpisało się w kalendarz spotkań tego sektora...

Dach Forum, czyli Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku skierowanych do branży dachowej, które na stałe wpisało się w kalendarz spotkań tego sektora w Polsce i Europie.

Materiały prasowe news 300 największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsce wartych niemal 500 mld zł

300 największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsce wartych niemal 500 mld zł 300 największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsce wartych niemal 500 mld zł

Wartość największych realizowanych i planowanych inwestycji w Polsce to już 495 mld zł, co świadczy o dynamicznym rozwoju sektora budownictwa energetyczno-przemysłowego. Wśród kluczowych projektów znajdują...

Wartość największych realizowanych i planowanych inwestycji w Polsce to już 495 mld zł, co świadczy o dynamicznym rozwoju sektora budownictwa energetyczno-przemysłowego. Wśród kluczowych projektów znajdują się inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE), rozbudowę sieci elektroenergetycznych oraz technologie niskoemisyjne, wspierane m.in. funduszami z Krajowego Planu Odbudowy. Branża wykonawcza mierzy się jednak z poważnymi wyzwaniami, takimi jak ryzyko kumulacji inwestycji, trudności w poprawnej...

Materiały prasowe news Austrotherm – strategiczny sponsor mistrzów Polski w hokeju na lodzie

Austrotherm – strategiczny sponsor mistrzów Polski w hokeju na lodzie Austrotherm – strategiczny sponsor mistrzów Polski w hokeju na lodzie

Podjęcie współpracy z Unią Oświęcim to kolejny krok Austrotherm, łączący pasję do sportu z zaangażowaniem w rozwój i sukces zespołu, który zdobył uznanie na arenie ogólnopolskiej. Partnerstwo to symbolizuje...

Podjęcie współpracy z Unią Oświęcim to kolejny krok Austrotherm, łączący pasję do sportu z zaangażowaniem w rozwój i sukces zespołu, który zdobył uznanie na arenie ogólnopolskiej. Partnerstwo to symbolizuje wspólne wartości: determinację, pracę zespołową i dążenie do doskonałości.

Materiały prasowe Ceny materiałów budowlanych w listopadzie 2024 r.

Ceny materiałów budowlanych w listopadzie 2024 r. Ceny materiałów budowlanych w listopadzie 2024 r.

Zobacz, jak zmieniają się ceny kluczowych materiałów dla budownictwa oraz produktów do domu i ogrodu. Grupa PSB Handel analizuje trendy.

Zobacz, jak zmieniają się ceny kluczowych materiałów dla budownictwa oraz produktów do domu i ogrodu. Grupa PSB Handel analizuje trendy.

Materiały prasowe news Aktywność Związku SIPUR w II połowie 2024 r.

Aktywność Związku SIPUR w II połowie 2024 r. Aktywność Związku SIPUR w II połowie 2024 r.

W drugim półroczu 2024 r. przedstawiciele Związku uczestniczyli w wielu wydarzeniach branżowych i czynnie angażowali się w działalność edukacyjną z zakresu wykorzystania poliuretanu w budownictwie.

W drugim półroczu 2024 r. przedstawiciele Związku uczestniczyli w wielu wydarzeniach branżowych i czynnie angażowali się w działalność edukacyjną z zakresu wykorzystania poliuretanu w budownictwie.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–listopad 2024 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–listopad 2024 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–listopad 2024 r.

W okresie od stycznia do listopada ub.r. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem...

W okresie od stycznia do listopada ub.r. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych budów.

Wybrane dla Ciebie

50% dopłaty na nowe źródło OZE »

50% dopłaty na nowe źródło OZE » 50% dopłaty na nowe źródło OZE »

Łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dachowych »

Łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dachowych » Łatwa hydroizolacja skomplikowanych powierzchni dachowych »

Docieplanie budynków to nie problem »

Docieplanie budynków to nie problem » Docieplanie budynków to nie problem »

Trwały kolor tynku? To możliwe! »

Trwały kolor tynku? To możliwe! » Trwały kolor tynku? To możliwe! »

Piany poliuretanowe, otwartokomórkowe »

Piany poliuretanowe, otwartokomórkowe » Piany poliuretanowe, otwartokomórkowe »

Trwały dach to dobra inwestycja »

Trwały dach to dobra inwestycja » Trwały dach to dobra inwestycja »

OZE dofinansowaniem nawet 50% »

OZE dofinansowaniem nawet 50% » OZE dofinansowaniem nawet 50% »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach » Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Powstrzymaj odpadanie elewacji »

Powstrzymaj odpadanie elewacji » Powstrzymaj odpadanie elewacji »

Oszczędzanie przez ocieplanie »

Oszczędzanie przez ocieplanie » Oszczędzanie przez ocieplanie »

Trwała ochrona betonu »

Trwała ochrona betonu » Trwała ochrona betonu »

Certyfikat Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych »

Certyfikat Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych » Certyfikat Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.