Maciej Kubanek opowiedział o historii Związku, podejmowanych działaniach, obecnej sytuacji organizacji oraz planach na przyszłość.
SIPUR
Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" powstał 10 lat temu w wyniku inicjatywy m.in. takich firm jak Bayer (Covestro), Huntsman, Kingspan Insulation (EcoTherm), Polychem Systems, PCC Prodex, Recticel.
W dniach 12–14 października br. Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych zorganizuje X Konferencję Naukową pt. „Energia i Środowisko w Technologiach Przemysłowych”.
W dniach 12–14 października br. Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych zorganizuje X Konferencję Naukową pt. „Energia i Środowisko w Technologiach Przemysłowych”.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad kolejnym rozwiązaniem, które zwiększy dostępność mieszkań i umożliwi w większym stopniu wykorzystanie pustych powierzchni biurowych i handlowych.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad kolejnym rozwiązaniem, które zwiększy dostępność mieszkań i umożliwi w większym stopniu wykorzystanie pustych powierzchni biurowych i handlowych.
Marki należące do Grupy Saint-Gobain Construction Products Polska wspierają architektów i projektantów, tworząc nowe, gotowe narzędzia wspomagające pracę projektową.
Marki należące do Grupy Saint-Gobain Construction Products Polska wspierają architektów i projektantów, tworząc nowe, gotowe narzędzia wspomagające pracę projektową.
Okrągłą rocznicę działalności Związku obchodzono w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym przy ul. Wodziczki w Puszczykowie k. Poznania. W jubileuszu wzięli udział członkowie "SIPUR", a także szefowie i przedstawiciele wiodących instytutów badawczych, branżowych mediów, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i organizacji oraz eksperci.
Część oficjalną otworzył prezes "SIPUR", Sekretarz Generalny Maciej Kubanek, który opowiedział o historii Związku, podejmowanych działaniach, obecnej sytuacji organizacji i planach na przyszłość. Aktualnie do Związku należy 29 firm członkowskich o różnym charakterze, skali i formie produkcji, ofercie itp.
Firmy zrzeszone ze Związku: BASF Polska, Bauder Polska, Borsodchem - grupa Wanhua, Cels, Covestro, DOW Polska, Ekopur System, F.H.U. Izosolux Katarzyna Hopej, Grupa Termopian, Huntsman (Poland), ICL Europe, Icynene Europe, IKO, Izolacje Pluimers, Kingspan Insulation, Korff Isolmatic, Magwent, M.A.T., Momentive Performance Materials (Suisse) Oddział w Polsce, PCC Prodex, Polychem Systems, Purinova, Recticel, Salus Expo, Silpur, Solvay Fluor, Soprema Polska, STI Chemsapler, TGA Consulting.
W ramach "SIPUR" działają trzy podstawowe grupy produktowe zajmujące się:
izolacjami technicznymi wytwarzanymi wg PN-EN 14308,
izolacjami natryskowymi i zalewowymi aplikowanymi in-situ na elementach budynku (przegrodach budowlanach) oraz na wyposażeniu budynków i instalacji przemysłowych wg PN-EN 14315 (-1 Specyfikacja systemu przed zastosowaniem i -2 Specyfikacja wykonanych wyrobów izolacyjnych) oraz PN-EN 14318 (-1 i -2), PN-EN 14319 (-1 i -2), PN-EN 14320 (-1 i -2),
płytami izolacyjnymi (w okładzinach elastycznych i bez) wg PN-EN 13165.
Do Związku należą także firmy dostarczające surowce, komponenty i systemy do wytwarzania produktów izolacyjnych z poliuretanu.
Misja "SIPUR":
Zrzeszenie i reprezentowanie wspólnych interesów firm z branży izolacji poliuretanowych.
Promocja izolacji poliuretanowych oferowanych przez zrzeszone firmy.
Krzewienie wiedzy o najnowszych technologiach i produktach wśród obecnych i przyszłych profesjonalistów budowlanych.
Zapewnienie bezpieczeństwa branży poprzez m.in. egzekwowanie zasad uczciwej konkurencji oraz monitoring obowiązujących i nowowprowadzanych przepisów i norm dotyczących funkcjonowania branży izolacji poliuretanowych.
Wśród aktualnych działań prezes Związku wymienił przede wszystkim promocję i edukację, legislację (przepisy budowlane) oraz normalizację na poziomie krajowym i europejskim. Powyższe działania obejmują m.in.: prezentacje dla członków Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa OIIB oraz kół Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa PZITB, a także studentów wyższych uczelni technicznych, coroczne konkursy na najlepsze prace dyplomowe (magisterskie i inżynierskie) dotyczące zastosowania izolacji cieplnej z poliuretanu w budownictwie, udział w targach budowlanych, konferencjach naukowo-technicznych i biznesowych organizowanych przez wyższe uczelnie techniczne (pracowników i studentów) oraz stowarzyszenia branżowe, artykuły oraz regularne informacje o działaniach Związku publikowane w mediach elektronicznych i tradycyjnych, e-mailing do profesjonalistów budowlanych i innych osób zainteresowanych tą problematyką, własna strona WWW, tradycyjne materiały marketingowe.
Po wystąpieniu Macieja Kubanka głos zabrał Sekretarz Generalny PU Europe w Brukseli, Arnoud Duvielguerbigny, który opowiedział o kierowanej przez siebie organizacji, której początki sięgają roku 1981 (BING). Wśród najważniejszych wyzwań stojących obecnie przed branżą poliuretanową w krajach Unii Europejską wymienił m.in.: zarządzanie i informacje na temat produktów, w tym kwestie zdrowotne, zrównoważone budownictwo, efektywność energetyczną i termorenowację istniejących zasobów budowlanych, bezpieczeństwo pożarowe, gospodarkę o obiegu zamkniętym.
Następnie profesor Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Aleksander Prociak zapoznał słuchaczy z systemami poliuretanowymi wytwarzanymi z udziałem bio- i nanokomponentów przeznaczonymi do produkcji piankowych materiałów termoizolacyjnych. Natomiast konsultant ds. poliuretanu z 53-letnim stażem dr Leonard Szczepkowski podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami dotyczącymi aplikacji systemów poliuretanowych. Producentom wyrobów z poliuretanu zaproponował szereg praktycznych działań, które umożliwią zwiększenie efektywności ekonomicznej i produktowej.
Podczas części nieoficjalnej uczestnicy jubileuszu "SIPUR" mogli przejść najciekawszymi trasami Wielkopolskiego Parku Narodowego, pojechać rowerami do Muzeum Arkadego Fiedlera oraz wziąć udział w zajęciach typu "light survival".
Sekretarz Generalny PU Europe w Brukseli, Arnoud Duvielguerbigny, opowiedział o kierowanej przez siebie organizacji.
profesor Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Aleksander Prociak zapoznał słuchaczy z systemami poliuretanowymi wytwarzanymi z udziałem bio- i nanokomponentów przeznaczonymi do produkcji piankowych materiałów termoizolacyjnych.
Natomiast konsultant ds. poliuretanu dr Leonard Szczepkowski podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami dotyczącymi aplikacji systemów poliuretanowych.
W jubileuszu wzięli udział członkowie "SIPUR", a także szefowie i przedstawiciele wiodących instytutów badawczych, branżowych mediów, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i organizacji oraz eksperci.
W jubileuszu wzięli udział członkowie "SIPUR", a także szefowie i przedstawiciele wiodących instytutów badawczych, branżowych mediów, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i organizacji oraz eksperci.
Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis pt. „Rynek budowlany w Polsce 2022–2029”, po mocnym początku 2022 r., perspektywy dla budownictwa na dalszą część roku rysują się mniej optymistycznie....
Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis pt. „Rynek budowlany w Polsce 2022–2029”, po mocnym początku 2022 r., perspektywy dla budownictwa na dalszą część roku rysują się mniej optymistycznie. Do oczekiwanego spowolnienia w sposób pośredni przyczyni się trwająca na Ukrainie wojna, która potęguje już wcześniej obserwowane na rynku problemy, takie jak rosnące ceny surowców, materiałów i nośników energii czy niedobór pracowników.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) hałas jest drugą z przyczyn współczesnych chorób cywilizacyjnych. Nad metodami jego redukcji, w ramach projektu badawczego „Active reduction of noise transmitted...
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) hałas jest drugą z przyczyn współczesnych chorób cywilizacyjnych. Nad metodami jego redukcji, w ramach projektu badawczego „Active reduction of noise transmitted into and from enclosures through encapsulated structures – IN-NOVA”, finansowanego z programu Horyzont Europa, będzie pracować kilkanaście uczelni, koncernów i instytucji z całego świata. Liderem projektu jest Politechnika Śląska, a koordynuje go prof. Marek Pawełczyk, prorektor Politechniki Śląskiej...
Na wniosek minister Anny Moskwy projekt nowelizacji ustawy z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych został przekazany do Ministerstwa Klimatu i Środowiska w celu kontynuowania...
Na wniosek minister Anny Moskwy projekt nowelizacji ustawy z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych został przekazany do Ministerstwa Klimatu i Środowiska w celu kontynuowania prac legislacyjnych. Za ich finalizację odpowiedzialny będzie pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
Dziennik budowy w formie elektronicznej, elektroniczna książka obiektu budowlanego czy też elektroniczny centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane to usprawnienia, na które czeka branża...
Dziennik budowy w formie elektronicznej, elektroniczna książka obiektu budowlanego czy też elektroniczny centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane to usprawnienia, na które czeka branża budowlana, inwestorzy oraz organy publicznej administracji budowlanej.
Według informacji GUS, w pierwszym kwartale br. w stosunku do tego samego okresu 2021 r., spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Mniej też wydano pozwoleń na budowę lub dokonano zgłoszeń z...
Według informacji GUS, w pierwszym kwartale br. w stosunku do tego samego okresu 2021 r., spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Mniej też wydano pozwoleń na budowę lub dokonano zgłoszeń z projektem budowlanym. Jednocześnie odnotowano nieznaczny wzrost mieszkań oddanych do użytkowania.
Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w marcu br. była wyższa o 27,6%...
Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w marcu br. była wyższa o 27,6% w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (przed rokiem spadek o 10,8%) oraz o 41,4% w stosunku do lutego br. roku (przed rokiem wzrost o 34,2%).
W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 15,4 (przed miesiącem minus 20,1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 8,6% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 24%...
W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 15,4 (przed miesiącem minus 20,1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 8,6% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 24% (przed miesiącem odpowiednio 7,8% i 27,9%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
Przedsięwzięcie ma zachęcać do wymiany przydomowych źródeł ciepła na ekologiczne i ułatwiać skorzystanie z rządowego programu dofinansowań „Czyste Powietrze”.
Przedsięwzięcie ma zachęcać do wymiany przydomowych źródeł ciepła na ekologiczne i ułatwiać skorzystanie z rządowego programu dofinansowań „Czyste Powietrze”.
Grupa Muszkieterów uruchomiła 180. sklep sieci Bricomarché w Polsce. Od 27 kwietnia br. mieszkańcy województwa śląskiego mogą znaleźć w Bricomarché w Bielsku-Białej szeroką gamę produktów z kategorii „dom...
Grupa Muszkieterów uruchomiła 180. sklep sieci Bricomarché w Polsce. Od 27 kwietnia br. mieszkańcy województwa śląskiego mogą znaleźć w Bricomarché w Bielsku-Białej szeroką gamę produktów z kategorii „dom i ogród”.
Zastąpienie studium uwarunkowań planem ogólnym gminy, uproszczenie procedur planistycznych, doprecyzowanie zasad wydawania decyzji o warunkach zabudowy, wprowadzenie Rejestru Urbanistycznego – to główne...
Zastąpienie studium uwarunkowań planem ogólnym gminy, uproszczenie procedur planistycznych, doprecyzowanie zasad wydawania decyzji o warunkach zabudowy, wprowadzenie Rejestru Urbanistycznego – to główne założenia nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przygotowanej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
Ceny energii stale rosną. Nieocieplony dach, ściany i piwnica powodują niekontrolowaną utratę ciepła, którą nawet w 70% można wyeliminować. Dlatego należy pamiętać, że płyty styropianowe stanowią jedynie...
Ceny energii stale rosną. Nieocieplony dach, ściany i piwnica powodują niekontrolowaną utratę ciepła, którą nawet w 70% można wyeliminować. Dlatego należy pamiętać, że płyty styropianowe stanowią jedynie niewielki procent kosztów wykonania ocieplenia. Należy wybrać je świadomie, aby wydatek przyniósł maksymalne oszczędności.
Atutem najnowszej inwestycji YIT w Warszawie, w ramach której powstanie blisko 600 mieszkań, jest lokalizacja. Działka leży niedaleko powstającej drugiej linii metra, co zapewni mieszkańcom dogodną komunikację...
Atutem najnowszej inwestycji YIT w Warszawie, w ramach której powstanie blisko 600 mieszkań, jest lokalizacja. Działka leży niedaleko powstającej drugiej linii metra, co zapewni mieszkańcom dogodną komunikację z centrum miasta. Nordic Bemowo to projekt ambitny i dobrze przemyślany. Charakteryzuje go nordycka architektura, fińskie akcenty, liczne udogodnienia dla mieszkańców, bogata zieleń oraz mnóstwo detali, które tworzą spójną całość. Wszystko to sprawi, że Nordic Bemowo będzie unikalnym projektem...
Inwestycja Lokum Porto znajduje się przy Odrze, na Starym Mieście. Przestrzeń osiedla wypełniają bujna zieleń, ozdobne alejki oraz oczko wodne. Otoczenie zapewni mieszkańcom miejsce do relaksu, spotkań...
Inwestycja Lokum Porto znajduje się przy Odrze, na Starym Mieście. Przestrzeń osiedla wypełniają bujna zieleń, ozdobne alejki oraz oczko wodne. Otoczenie zapewni mieszkańcom miejsce do relaksu, spotkań i zabawy.
Już siódmy bank uruchomił (27 kwietnia) ścieżkę kredytową dla programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Santander Consumer Bank podpisał umowę o współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i...
Już siódmy bank uruchomił (27 kwietnia) ścieżkę kredytową dla programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Santander Consumer Bank podpisał umowę o współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszami wojewódzkimi. Dzięki finansowej propozycji banku beneficjenci programu „Czyste Powietrze” będą mogli otrzymać dotację na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła (tzw. kopciuchów) oraz termomodernizację domów jednorodzinnych.
Jakość wielu wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku pozostawia wiele do życzenia – wynika z raportu przygotowanego przez Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa. 44% wyrobów...
Jakość wielu wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku pozostawia wiele do życzenia – wynika z raportu przygotowanego przez Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa. 44% wyrobów od izolacji cieplnej i 38% membran nie spełniało w 2020 r. przynajmniej jednej badanej właściwości.
1 marca 2022 r. ruszyła kolejna, szósta edycja konkursu Top Ten HACKS Okna 2022. Programy Top Ten oraz HACKS (Heating And Cooling Know-how and Solutions) pomagają wskazać grupę wyrobów, które spełniają...
1 marca 2022 r. ruszyła kolejna, szósta edycja konkursu Top Ten HACKS Okna 2022. Programy Top Ten oraz HACKS (Heating And Cooling Know-how and Solutions) pomagają wskazać grupę wyrobów, które spełniają najwyższe wymogi efektywności energetycznej, jakości i poprawy komfortu życia.
Preferencyjna pożyczka udzielona przez NFOŚiGW spółce ANTEX II pozwoli zrealizować budowę 4 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,737 MW w miejscowościach: Żarnowo Pierwsze, Maćkowice, Białobrzegi...
Preferencyjna pożyczka udzielona przez NFOŚiGW spółce ANTEX II pozwoli zrealizować budowę 4 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,737 MW w miejscowościach: Żarnowo Pierwsze, Maćkowice, Białobrzegi i Łaszczówka Kolonia.
Radni województwa mazowieckiego przegłosowali wprowadzenie zakazu spalania węgla: w Warszawie od 1 października 2023, w „obwarzanku” warszawskim od 2028 r. Dodatkowo nowelizacja uchwały antysmogowej wprowadza...
Radni województwa mazowieckiego przegłosowali wprowadzenie zakazu spalania węgla: w Warszawie od 1 października 2023, w „obwarzanku” warszawskim od 2028 r. Dodatkowo nowelizacja uchwały antysmogowej wprowadza zakaz instalowania kotłów na węgiel i drewno w nowych domach, które mogą być podłączone do ciepła miejskiego. Poza tym zapisem uchwała nie zakazuje spalania drewna ani w kominkach, ani kotłach – to efekt kompromisu, jaki powstał w procesie konsultacji społecznych.
29 kwietnia o godz.12.00 ruszył nabór wniosków od chętnych na mieszkania powstające przy ul. Parkowej w Zamościu. Aplikować można do 13 maja za pośrednictwem strony internetowej www.zamosc.mdr.pl. Do dyspozycji...
29 kwietnia o godz.12.00 ruszył nabór wniosków od chętnych na mieszkania powstające przy ul. Parkowej w Zamościu. Aplikować można do 13 maja za pośrednictwem strony internetowej www.zamosc.mdr.pl. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 96 wykończonych mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Osiedle jest wynikiem współpracy między zamojskim samorządem a spółką PFR Nieruchomości i powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.
Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE) apeluje do Komisji Europejskiej o wsparcie i przyśpieszenie procesu zwiększenia udziału termomodernizacji w programie „Czyste Powietrze”.
Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE) apeluje do Komisji Europejskiej o wsparcie i przyśpieszenie procesu zwiększenia udziału termomodernizacji w programie „Czyste Powietrze”.
Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2022–2027”, z uwagi na ponadprzeciętny wzrost kosztów produkcji, w 2021 r. wartość rynku wyrobów betonowych wzrosła...
Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2022–2027”, z uwagi na ponadprzeciętny wzrost kosztów produkcji, w 2021 r. wartość rynku wyrobów betonowych wzrosła w ujęciu nominalnym o ok. 14%, do poziomu ponad 10,6 mld zł. Prognozy na 2022 r. zakładają kolejny dwucyfrowy wzrost wartości tego rynku.
Obowiązujące przepisy wciąż nie chronią przed zabudową terenów zielonych spełniających w miastach istotne funkcje klimatyczne, wentylacyjne czy hydrologiczne. Jak pokazała kontrola przeprowadzona przez...
Obowiązujące przepisy wciąż nie chronią przed zabudową terenów zielonych spełniających w miastach istotne funkcje klimatyczne, wentylacyjne czy hydrologiczne. Jak pokazała kontrola przeprowadzona przez NIK, normy prawne regulujące od 18 lat planowanie i zagospodarowywanie przestrzenne, zamiast wspierać zachowanie i powiększanie systemów przyrodniczych, dopuszczają do ich postępującego i nieodwracalnego osłabiania.
Uniwersytet Śląski w Katowicach, jako lider konsorcjum Regionalnego Specjalistycznego Obserwatorium Nanotechnologii i Nanomateriałów, zaprasza na „Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej”.
Uniwersytet Śląski w Katowicach, jako lider konsorcjum Regionalnego Specjalistycznego Obserwatorium Nanotechnologii i Nanomateriałów, zaprasza na „Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej”.
Publikacja ma ułatwić potencjalnym i obecnym inwestorom przejście przez sformalizowane procedury oraz zapoznanie się z nowymi możliwościami, jakie daje ustawodawca.
Publikacja ma ułatwić potencjalnym i obecnym inwestorom przejście przez sformalizowane procedury oraz zapoznanie się z nowymi możliwościami, jakie daje ustawodawca.
Firmy z branży przemysłowej szukające oszczędności w kosztach prowadzenia działalności wciąż mogą skorzystać z promocji oferowanych przez europejską platformę handlową merXu. Do 31.08 czeka na nie premia...
Firmy z branży przemysłowej szukające oszczędności w kosztach prowadzenia działalności wciąż mogą skorzystać z promocji oferowanych przez europejską platformę handlową merXu. Do 31.08 czeka na nie premia w gotówce do 700 zł, darmowa dostawa do 1300 zł oraz atrakcyjny program poleceń.
Zrównoważony rozwój to jedna z najważniejszych idei, jakie w tej chwili determinują działania całej branży budowlanej. Procesy dostosowywane są do wiodących norm ochrony środowiska i mają na celu ograniczenie...
Zrównoważony rozwój to jedna z najważniejszych idei, jakie w tej chwili determinują działania całej branży budowlanej. Procesy dostosowywane są do wiodących norm ochrony środowiska i mają na celu ograniczenie zużycia zasobów naturalnych. Warto podkreślić, że zrównoważony rozwój ma nie tylko wymiar ekonomiczny i środowiskowy, ale także społeczny, który powinien obejmować działania na rzecz społeczności lokalnych.
Jeśli szukasz odpowiedniej izolacji dla swojego budynku, która zatrzyma ciepło i zapewni Ci spokojną zimę, zapoznaj się z podstawowymi trzema metodami dociepleń. Dlaczego prawidłowa izolacja jest tak istotna?...
Jeśli szukasz odpowiedniej izolacji dla swojego budynku, która zatrzyma ciepło i zapewni Ci spokojną zimę, zapoznaj się z podstawowymi trzema metodami dociepleń. Dlaczego prawidłowa izolacja jest tak istotna? Przy rosnących cenach paliw i energii elektrycznej oraz rosnących kosztach, jakie musimy przeznaczyć na ogrzewanie budynków, izolacja jest nieunikniona. Warto więc zainwestować w izolację budynku dobrej jakości, by przynajmniej w jakiejś części uchronić swój budżet. Oto trzy sposoby, jak to...
Polska ma optymalne warunki do produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Pod tym względem poziomem dorównuje Niemcom, u których technologia PV rozwija się od przeszło 20 lat.
Polska ma optymalne warunki do produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Pod tym względem poziomem dorównuje Niemcom, u których technologia PV rozwija się od przeszło 20 lat.
Od lat 90. trwa w Polsce termomodernizacja wszelkich obiektów budowlanych, przejawiająca się m.in. docieplaniem ścian zewnętrznych styropianem. Zalecana grubość styropianu do izolacji zmienia się co kilka...
Od lat 90. trwa w Polsce termomodernizacja wszelkich obiektów budowlanych, przejawiająca się m.in. docieplaniem ścian zewnętrznych styropianem. Zalecana grubość styropianu do izolacji zmienia się co kilka lat. I tak pierwsze docieplenia były na styropianie o grubości 4 cm, obecnie to 20 cm styropianu grafitowego.
Czas wysychania budynku po zakończeniu budowy może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna...
Czas wysychania budynku po zakończeniu budowy może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna jest w tym wypadku membrana paroprzepuszczalna, dzięki której można odprowadzić wilgoć poza budynek. Wśród zabezpieczeń dachowych ogromną popularnością cieszy się membrana wstępnego krycia (MWK), która umożliwia właściwą dyfuzję pary wodnej z termoizolacji, a także dodatkowo uszczelnia pokrycie...
Ograniczenie strat ciepła i związane z nim zmniejszenie rachunków za prąd to kwestie istotne zarówno dla właścicieli i zarządców budynków, jak i mieszkańców. Aby było to możliwe, należy przeprowadzić prace...
Ograniczenie strat ciepła i związane z nim zmniejszenie rachunków za prąd to kwestie istotne zarówno dla właścicieli i zarządców budynków, jak i mieszkańców. Aby było to możliwe, należy przeprowadzić prace termomodernizacyjne. Często jednak ich zaplanowanie, zrealizowanie, a zwłaszcza znalezienie odpowiedniego źródła finansowania bywa problematyczne, dlatego warto dowiedzieć się, jak osiągnąć cel. Proces planowania termomodernizacji wcale nie musi być skomplikowany!
CFI World SA to firma z całkowicie polskim kapitałem, działająca na rynku surowców chemicznych od 2009 r. Jako dystrybutor oferuje produkty przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu, w tym między innymi...
CFI World SA to firma z całkowicie polskim kapitałem, działająca na rynku surowców chemicznych od 2009 r. Jako dystrybutor oferuje produkty przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu, w tym między innymi branży budowlanej, kosmetycznej, farmaceutycznej czy spożywczej. Współpracuje z wiodącymi producentami, w tym Lotte Fine Chemical czy LG Chem.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.