Izolacje.com.pl

Maty refleksyjne - skuteczne ocieplenie poddasza

Isobooster | 2016-10-25
Maty ISOBOOSTER® sprawdzą się jako izolacja poddaszy lepiej niż inne materiały stosowane obecnie w budownictwie, fot. Isobooster

Maty ISOBOOSTER® sprawdzą się jako izolacja poddaszy lepiej niż inne materiały stosowane obecnie w budownictwie, fot. Isobooster

Jednym z podstawowych zastosowań izolacji termicznych ISOBOOSTER® jest docieplanie poddaszy użytkowych, dachów, stropów, a także ścian szkieletowych. Maty ISOBOOSTER® wykazują cechy, dzięki którym jako izolacja poddaszy, sprawdzają się dużo lepiej niż tradycyjne materiały stosowane obecnie w budownictwie.

treść sponsorowana

Główną zaletą tego typu izolacji jest ich niewielki przekrój poprzeczny przy zachowaniu doskonałych parametrów izolacyjnych. Przy zastosowaniu ISOBOOSTER®, 8 cm tego materiału zastąpi ok. 24 cm typowej wełny czy pianki izolacyjnenj.

Tak więc nawet przy niewielkiej wysokości krokwi można prawidłowo zaizolować poddasze nie tracąc cennego miejsca. (Tabela porównująca parametry izolacyjne mat ISOBOOSTER z tradycyjnymi termoizolacjami.)

Kolejna istotna zaleta mat refleksyjnych to ich całkowita odporność na zmieniające się w budynku warunki wilgotnościowe. To, co przy wełnach mineralnych stanowi zasadniczy problem, związany z okresowym zawilgoceniem materiału i znacznym pogorszeniem właściwości izolacyjnych, przy zastosowaniu termoizolacji ISOBOOSTER® nie ma większego znaczenia.

Materiał ten nie jest higroskopijny i nawet bezpośredni kontakt z wodą nie wpływa na jego parametry termiczne. Przez cały rok mamy pewność, że parametry izolacyjne są utrzymywane na stałym, wysokim poziomie. Dzięki temu również nie trzeba stosować dodatkowych foli paroizolacyjnych.

Skonsultuj się ze specjalistami firmy ISOBOOSTER >>

Bardzo istotnym atutem termoizolacji ISOBOOSTER® jest utrzymywanie wysokiego komfortu cieplnego również w upalne letnie dni. Tradycyjne materiały stosowane do ocieplania poddaszy, ze względu na swoją małą pojemność cieplną, nie są w stanie uchronić nas przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Bywa, że temperatura może tu dochodzić do ponad 30ºC.

ISOBOOSTER® pod tym względem jest bezkonkurencyjny. Zasada działania, a więc odbijanie promieniowania cieplnego, daje gwarancję chłodnego poddasza. Doskonale sprawdza się to nawet pod dachem wykonanym z ciemnej blachodachówki, gdzie bezpośrednio pod pokryciem temperatura może wzrosnąć aż do 80ºC.

I wreszcie łatwość i szybkość montażu. Ostre nożyczki lub nóż do tapet, zszywacz-tacker, wkrętarka oraz taśma samoprzylepna i wkręty do drewna to wszystko, czego potrzebujemy do prawidłowej instalacji mat. Pod tym linkiem można obejrzeć filmy pokazujące, jak prosty w montażu jest system.

ISOBOOSTER® nie pyli, jest przyjemny w dotyku i bardzo lekki. Montować go można w każdych warunkach wilgotnościowych, a więc także podczas prowadzenia tzw. prac mokrych w budynku.

O łatwości montażu i braku możliwości popełnienia poważnych błędów świadczy fakt, iż często inwestorzy decydują się na samodzielne docieplanie swojego poddasza w tym systemie. Prace są proste i nie wymagają specjalnego doświadczenia w tej kwestii.

Dodatkowymi zaletami ociepleń poddaszy w systemie ISOBOOSTER, na które warto zwrócić uwagę, są:

 • brak jakichkolwiek czynników mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców (pylenie, uwalniające się substancje szkodliwe, itp.);
 • brak występowania mostków cieplnych, szczególnie w miejscach newralgicznych konstrukcji dachu, jakimi są okna dachowe czy miejsca styku konstrukcji z termoizolacją;
 • brak "efektu worka foliowego" - maty nieznacznie przepuszczają parę wodną i tylko opóźniają proces jej przenikania, nie stanowiąc dla niej bariery ostatecznej;
 • mały ciężar, a więc duże mniejsze obciążenie konstrukcji dachu;
 • możliwość łączenia z innymi materiałami dociepleniowymi, co ma szczególne znaczenie przy termomodernizacji istniejących budynków;
 • trwałość materiału, określona w testach starzeniowych na 70 lat.

ANAR - Wyłączny Przedstawiciel produktów ISOBOOSTER w Polsce
96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Mszczonowska 36
email: info@isobooster.pl
tel.: 46 816 61 90
fax: 46 831 40 81

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • Piotr Piotr, 27.10.2016r., 14:54:52 Super sprawa, po 5 latach do wymiany krokwie i łaty bo wszystko zgnije od wilgoci. Folia bąbelkowi to jest do pakowania paczek, a nie ocieplania budynków! To się nadaje do przykrycia betonu zimą, żeby ciepło nie uciekało a nie do izolacji budowlanych!! Takie rzeczy powinni weryfikować ludzie, którzy się na tym znają! Reklamowanie byle czego, bo ktoś zapłacił za reklamę jest po prostu kpiną. Pozdrawiam serdecznie
 • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 27.10.2016r., 15:24:43 Komentując wpis pana Piotra: zapraszam do dokładnego zapoznania się z parametrami produktu na naszej stronie internetowej. Niewiele ma on wspólnego z folią opakowaniową, choć z grubsza może ją przypominać. Tysiące inwestycji w kraju i za granicą potwierdzają brak jakichkolwiek problemów z wilgocią. 99% ociepleń to izolacje w konstrukcjach drewnianych, najczęściej dachów. Nie ma mowy o zawilgoceniu. Przypominam, że montując np. wełnę, konstrukcję też zwykle szczelnie, się foliuje. Pozdrawiamy ISOBOOSTER
 • Piotr Piotr, 27.10.2016r., 15:45:50 Witam, Montując wełnę wykonuje się izolacje z foli w celu zabezpieczenia folii przed wilgocią. Wszystkie izolacje, które robią z budynków TERMOSY, są nie dobre dla budynków i nie zdrowe dla ludzi. To całe uszczelnianie budynków na potęgę i robienie ich "zero" energetycznymi jest jakimś dziwnym lobby panującym od kilku lat. P.S. Bardzo chętnie zobaczyłbym obiekty, które są ocieplone tą metoda od min. 5 lat. Możemy się umówić na takie oględziny i w Polsce i w Niemczech, na jeden bądź kilka z "tysiąca" obiektów, o których Państwo piszecie. Najlepiej gdy na dworze będzie temperatura ok. -10st. C. Pozdrawiam Piotr
 • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 28.10.2016r., 09:38:06 Oczywiście zgadzamy się z Panem Piotrem, że dążenie do maksymalnej szczelności budynku może nie być korzystne dla zdrowia mieszkańców. Ale właśnie dlatego w budynku powinna być prawidłowo zaprojektowana wentylacja. Nawet niekoniecznie wymuszona. Polecamy przeczytanie artykułu dotyczącego tzw. "oddychania ścian" pana prof. dr hab. inż. Jerzego Pogorzelskiego. Więcej informacji pod tym linkiem: http://www.isobooster.pl/ocieplenia-oddychanie-scian.php P.S. Maty w Polsce są montowane od lat ośmiu. Inwestycji było kilka tysięcy. Polska, Holandia, Słowacja, Czechy, Niemcy, itd. Firma co roku zwiększa produkcję, bo zapotrzebowanie rośnie. Pomału inwestorzy, projektanci i wykonawcy przekonują się do produktu. Firma nie prowadzi agresywnej polityki marketingowej, a sprzedaż wzrasta. Dlaczego? Bo produkt naprawdę się sprawdza. Wieści się rozchodzą i ludzie sobie polecają. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z charakterystyką naszych izolacji. W razie pytań nasz dział techniczny jest do Państwa dyspozycji.
 • Jakub Jakub, 18.04.2017r., 21:06:04 Naprawdę polecam- w końcu trafiłem na coś co się sprawdziło :D
 • Rafał Rafał, 18.04.2017r., 21:08:41 NIe wiem z czego wynikają negatywne komentarze- u mnie sprawdza się super
 • antyściema antyściema, 28.02.2018r., 11:32:30 Porażająca jest ta ściema. Autor tego przekrętu w Stanach został obciążony karą pomad miliona dolarów za wciskanie ludziom bzdur. Mam nadzieję, że i na was przyjdzie czas. Zredukowanie przenikania poprzez obcięcie IR może podnieść izolacyjność o około 10%. NIGDY nie zastąpi głównej izolacji ograniczającej dwa podstawowe zjawiska: kondukcji i konwekcji.
 • MyNorway MyNorway, 01.03.2018r., 08:56:57 Ci co twierdzą, że ta izolacja to ściema to durnie albo sprzedawcy wełen lub trujących pianek. Dobra izolacja refleksyjna świetnie się sprawdza w każdych warunkach. Stosowana od lat.
 • Wnikliwy Wnikliwy, 24.05.2018r., 13:32:25 Wielka ściema. Wystarczy porównać dane oporów cieplnych R w materiałach reklamowych a w waszych deklaracjach zgodności. Wartości prawie dwa razy mniejsze !!!.
 • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 24.05.2018r., 15:01:32 Nasze izolacje zostały zbadane przez renomowany holenderski instytut TNO Quality Services / TÜV Rheinland. Ponieważ nie ma wypracowanych norm i laboratoryjnych metod badawczych, które w sposób miarodajny określałyby parametry termiczne izolacji refleksyjnych, zastosowano tu metodę najbardziej zbliżoną do warunków naturalnych, tzw. "metodę domków'. Jest to metoda 'in situ'. Na podstawie tych kilkutygodniowych badań sporządzono raport określający opór cieplny dla każdego z naszych materiałów. [url=http://www.isobooster.pl/down.php?fid=40]Tutaj[/url] można raport ten zobaczyć. Metody badawcze wykorzystywane do uzyskania aprobaty technicznej, to metody czysto laboratoryjne, które opracowano dla materiałów tradycyjnych, działających na zasadzie ograniczania przewodnictwa (np. wełna, styropian). Nie są one miarodajne dla izolacji wykorzystujących zjawisko refleksyjności. Stąd wynikają różnice w parametrach uzyskanych w wyniku wykorzystania różnych metod badawczych. Wieloletnia obecność na rynku izolacji termorefleksyjnych, potwierdza ich znakomite właściwości ograniczające straty ciepła w budynkach mieszkalnych. Zadowoleni inwestorzy są gwarantem jakości i niezawodności naszych izolacji.
 • Goryter Goryter, 25.10.2019r., 09:11:19 duży + dla tego rozwiązania to to, że faktycznie nie zmniejsza to powierzchni
 • Kimchi Kimchi, 29.10.2019r., 08:31:51 A jak z przepuszczalnością powietrza, zagrzybieniem, pleśnią? Uzycie tego rozwiązania nie wpływa niegatywnie na ww problemy?
 • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 29.10.2019r., 08:58:19 Maty mają parametry takie jak opóźniacze przepływu pary wodnej, więc wolno przepuszczają wilgoć. Proszę jednak pamiętać, że tzw. "oddychanie ścian" to nie parametr fizyki budowli, a określenie ukute w wyniku walki marketingowej miedzy producentami wełny, a styropianu. Przegrody maksymalnie przepuszczą 3% wilgoci, a reszta to kwestia efektywnej wentylacji grawitacyjnej czy wymuszonej. Nie jest rolą ścian "oddychanie". Proszę zauważyć, że montując "oddychające" wełny, musimy je dokładnie i z każdej strony, zafoliować. Doświadczenia naszych klientów (ponad 10 lat) pokazują, że problemy z wilgocią, przy zastosowaniu naszych mat nie występują.
 • happypilot happypilot, 05.03.2020r., 13:59:51 No ociepliłem tą folią domek na działce, zobaczymy czy to rzeczywiście takie cudo jak reklamują.
 • Marcin Marcin, 12.08.2020r., 22:35:16 Czy taka mata nadaje się do współpracy z wełna sztywna? Chodzi mi o poprawe także parametrów izolacji akustycznej. Czy np. Wełna międzykrokwiami i ta mata pod krokami może się sprawdzić, czy lepiej inaczej to ułożyć?
 • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 13.08.2020r., 09:27:21 Odpowiadamy panu Marcinowi: Prawidłowy układ warstw w przegrodzie to taki, że od strony pomieszczenia montujemy materiały będące barierą dla pary wodnej, a każda następna warstwa powinna coraz lepiej przepuszczać wilgoć (coraz mniejszy opór dyfuzyjny). Tak więc ISOBOOSTER od środka, potem materiały bardziej przepuszczalne jak np. wełny.

Powiązane

Ocieplenia: Mata izolacyjna Isobooster

Ocieplenia: Mata izolacyjna Isobooster Ocieplenia: Mata izolacyjna Isobooster

Materiały do ociepleń marki ISOBOOSTER

Materiały do ociepleń marki ISOBOOSTER

Wybrane dla Ciebie

Izolacja cieplna budynków, w których wymagana jest mniejsza grubość warstwy izolacyjnej

Izolacja cieplna budynków, w których wymagana jest mniejsza grubość warstwy izolacyjnej Izolacja cieplna budynków, w których wymagana jest mniejsza grubość warstwy izolacyjnej

Sprawdź komponenty do natrysku piany

Sprawdź komponenty do natrysku piany Sprawdź komponenty do natrysku piany

Rozwiązania posadzkowe dostosowane do potrzeb klienta

Rozwiązania posadzkowe dostosowane do potrzeb klienta Rozwiązania posadzkowe dostosowane do potrzeb klienta

Dobrze uszczelniony dach, równa się oszczędność! Zobacz jak tego dokonać »

Dobrze uszczelniony dach, równa się oszczędność! Zobacz jak tego dokonać » Dobrze uszczelniony dach, równa się oszczędność! Zobacz jak tego dokonać »

Kupuj materiały izolacyjne w jednym miejscu i minimalizuj koszty »

Kupuj materiały izolacyjne w jednym miejscu i minimalizuj koszty » Kupuj materiały izolacyjne w jednym miejscu i minimalizuj koszty »

Eksperci dobierają technologię i materiały z kosztorysem »

Eksperci dobierają technologię i materiały z kosztorysem » Eksperci dobierają technologię i materiały z kosztorysem »

Jakie wybrać pokrycie dachowe?

Jakie wybrać pokrycie dachowe? Jakie wybrać pokrycie dachowe?

„Hydroizolacje w budownictwie" teraz w promocji! »

„Hydroizolacje w budownictwie" teraz w promocji! » „Hydroizolacje w budownictwie" teraz w promocji! »

Kompleksowa ceramika dla domu

Kompleksowa ceramika dla domu Kompleksowa ceramika dla domu

Skuteczna izolacja dachu płaskiego »

Skuteczna izolacja dachu płaskiego » Skuteczna izolacja dachu płaskiego »

Czego użyć do naprawy balkonu lub tarasu?

Czego użyć do naprawy balkonu lub tarasu? Czego użyć do naprawy balkonu lub tarasu?

Indywidualne usługi w zakresie produkcji dowolnych elementów z tworzyw sztucznych » »

Indywidualne usługi w zakresie produkcji dowolnych elementów z tworzyw sztucznych » » Indywidualne usługi w zakresie produkcji dowolnych elementów z tworzyw sztucznych » »

Porównaj ceny styropianu i oszczędzaj »

Porównaj ceny styropianu i oszczędzaj » Porównaj ceny styropianu i oszczędzaj »

Zalety ocieplania styropianem pasywnym »

Zalety ocieplania styropianem pasywnym » Zalety ocieplania styropianem pasywnym »

Izolacja natryskowa budynków »

Izolacja natryskowa budynków » Izolacja natryskowa budynków »

BHP w budownictwie 2021. Przepisy z komentarzem + SARS-CoV-2 w BHP + Pytania egzaminacyjne na uprawnienia budowlane

BHP w budownictwie 2021. Przepisy z komentarzem + SARS-CoV-2 w BHP + Pytania egzaminacyjne na uprawnienia budowlane BHP w budownictwie 2021. Przepisy z komentarzem + SARS-CoV-2 w BHP + Pytania egzaminacyjne na uprawnienia budowlane

Nowoczesne hydroizolacje budynków - Zeszyt 1. Zabezpieczenia wodochronne części podziemnych budynków

Nowoczesne hydroizolacje budynków - Zeszyt 1. Zabezpieczenia wodochronne części podziemnych budynków Nowoczesne hydroizolacje budynków - Zeszyt 1. Zabezpieczenia wodochronne części podziemnych budynków

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021 Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021

Najnowsze produkty i technologie

MARMA POLSKIE FOLIE SP. Z O.O. Modernizacja dachów pochyłych

Modernizacja dachów pochyłych Modernizacja dachów pochyłych

Z badań i doświadczeń zbieranych w UE wiadomo, że remonty dachów przeprowadza się orientacyjnie co 30 lat. Powodów do remontowania jest wiele. Pokrycia i inne materiały tworzące dach niszczą się lub wymagają...

Z badań i doświadczeń zbieranych w UE wiadomo, że remonty dachów przeprowadza się orientacyjnie co 30 lat. Powodów do remontowania jest wiele. Pokrycia i inne materiały tworzące dach niszczą się lub wymagają odnowienia. Oprócz tego stale rosną wymagania i pojawiają się nowe funkcje dachów (przykład fotowoltaika). Każdy remont dachu należy wykorzystać jako okazję do jego ocieplenia, ponieważ dodatkowa warstwa termoizolacji jest dobrą inwestycją oszczędzającą wydatki na energię już w najbliższym po...

merXu Sprawdzeni dostawcy na merXu

Sprawdzeni dostawcy na merXu Sprawdzeni dostawcy na merXu

Osoby szukające materiałów wykończeniowych do różnego typu prac budowlanych powinny skorzystać z możliwości nowoczesnej platformy zakupowej merXu, oferującej wiele funkcjonalności dostosowanych konkretnie...

Osoby szukające materiałów wykończeniowych do różnego typu prac budowlanych powinny skorzystać z możliwości nowoczesnej platformy zakupowej merXu, oferującej wiele funkcjonalności dostosowanych konkretnie do potrzeb firm i specyfiki rynku B2B.

Izolacje Pluimers Ocieplenie poddasza pianą PUR

Ocieplenie poddasza pianą PUR Ocieplenie poddasza pianą PUR

Ciągle rozwijający się sektor budownictwa mieszkaniowego i wzrastające ceny energii sprawiają, że coraz częściej inwestorzy zastanawiają się nad wyborem idealnego ocieplenia poddasza swojego budynku. Skutecznym...

Ciągle rozwijający się sektor budownictwa mieszkaniowego i wzrastające ceny energii sprawiają, że coraz częściej inwestorzy zastanawiają się nad wyborem idealnego ocieplenia poddasza swojego budynku. Skutecznym i szybkim sposobem jest ocieplenie poddasza pianą pur. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy produkt wraz z usługą, która zazwyczaj trwa 1-2 dni. Inwestor nie musi praktycznie o nic się martwić. Bardzo ważny jest jednak wybór piany pur.

Getin Noble Bank SA Czym jest termomodernizacja i jak ją sfinansować?

Czym jest termomodernizacja i jak ją sfinansować? Czym jest termomodernizacja i jak ją sfinansować?

Termomodernizacja budynku mieszkalnego może znacznie obniżyć koszty utrzymania lokalu. Ekspert Getin Noble Bank odpowiada na pytania dotyczące korzyści wynikających z przeprowadzenia remontu oraz przedstawia...

Termomodernizacja budynku mieszkalnego może znacznie obniżyć koszty utrzymania lokalu. Ekspert Getin Noble Bank odpowiada na pytania dotyczące korzyści wynikających z przeprowadzenia remontu oraz przedstawia dostępne w banku sposoby jego sfinansowania.

merXu 8 powodów, dla których warto korzystać z merXu

8 powodów, dla których warto korzystać z merXu 8 powodów, dla których warto korzystać z merXu

Bogata oferta produktów i rozwiazań, gwarancja bezpiecznych zakupów oraz możliwość negocjacji warunków i cen to tylko niektóre zalet platformy handlowej merXu. Zobacz, dlaczego warto korzystać z merXu.

Bogata oferta produktów i rozwiazań, gwarancja bezpiecznych zakupów oraz możliwość negocjacji warunków i cen to tylko niektóre zalet platformy handlowej merXu. Zobacz, dlaczego warto korzystać z merXu.

FOVEO TECH Rodzaje tynków elewacyjnych – zewnętrzne tynki cienkowarstwowe

Rodzaje tynków elewacyjnych – zewnętrzne tynki cienkowarstwowe Rodzaje tynków elewacyjnych – zewnętrzne tynki cienkowarstwowe

Po nałożeniu na elewację zewnętrzne tynki cienkowarstwowe są w zasadzie nie do odróżnienia, niezależnie od tego, jakiego są rodzaju. Jednak to podobieństwo jest tylko wizualne.

Po nałożeniu na elewację zewnętrzne tynki cienkowarstwowe są w zasadzie nie do odróżnienia, niezależnie od tego, jakiego są rodzaju. Jednak to podobieństwo jest tylko wizualne.

Balex Metal Sp. z o. o. Jak modernizować budynki przemysłowe?

Jak modernizować budynki przemysłowe? Jak modernizować budynki przemysłowe?

Kilku- i kilkudziesięcioletnie budynki przemysłowe wymagają modernizacji. Ma ona jednak na celu nie tylko poprawienie ich walorów estetycznych, ale przede wszystkim uzyskanie wymaganej normami izolacyjności...

Kilku- i kilkudziesięcioletnie budynki przemysłowe wymagają modernizacji. Ma ona jednak na celu nie tylko poprawienie ich walorów estetycznych, ale przede wszystkim uzyskanie wymaganej normami izolacyjności termicznej. Najlepszym i najszybszym sposobem dostosowania istniejących obiektów do aktualnych warunków technicznych oraz standardów architektonicznych jest zastosowanie płyt warstwowych.

Recticel Insulation Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz

Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz

Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli....

Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli. Czasami jednak nie ma możliwości wykonania docieplenia na fasadach, np. na budynkach zabytkowych, obiektach z utrudnionym dostępem do elewacji czy na budynkach usytuowanych w granicy. W wielu takich przypadkach jest jednak możliwe wykonanie docieplenia ścian od wewnątrz.

DEFRO Kominek a rekuperacja w domu

Kominek a rekuperacja w domu Kominek a rekuperacja w domu

W dobie rosnących opłat za wszelkiego rodzaju dobra i usługi wielu z nas szuka oszczędności. Wysoki procent comiesięcznych wydatków stanowi pokrycie zapotrzebowania energetycznego budynku. Konkretniej,...

W dobie rosnących opłat za wszelkiego rodzaju dobra i usługi wielu z nas szuka oszczędności. Wysoki procent comiesięcznych wydatków stanowi pokrycie zapotrzebowania energetycznego budynku. Konkretniej, chodzi o ogrzewanie domu. Utrzymanie komfortu termicznego jest naszą podstawową potrzebą. Pamiętajmy jednak, że nie trzeba na to wydawać ogromnych sum. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań, które zapewniają oszczędne i wydajne ogrzewanie. Jednym z nich może być kominek. Zazwyczaj jest on stosowany...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.