Izolacje.com.pl

Insolio - nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin

BREVIS S.C. | 2022-04-15
Nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin

Nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin

Nawiewniki okienne to urządzenia mechaniczne zapewniające stały, a zarazem regulowany dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Ich montaż to jedna z najprostszych metod zapewnienia prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej wywiewnej i hybrydowej (połączenie obu poprzednich typów). Wiele osób rezygnowało z ich instalacji z powodu konieczności ingerencji w konstrukcję ramy okna. Na szczęście to już przeszłość - od kilku lat na rynku dostępne są modele montowane na ramie, które nie wymagają wycinania/wiercenia szczelin ani wymiany części uszczelek. Przyjrzymy się im dzisiaj nieco dokładniej na przykładzie linii Insolio.

treść sponsorowana

Najważniejsze cechy nawiewników okiennych bez frezowania

Nawiewniki bez frezowania to innowacja w montażu - ich kanał przelotowy znajduje się między górną częścią ramy okna a nadprożem, dzięki czemu nie trzeba wycinać żadnych otworów w oknie. Same urządzenia są zaś ukryte w warstwach tynku przy nadprożu, dzięki czemu pozostają prawie niewidoczne. Poniżej przedstawimy ich najważniejsze cechy, bazując na nawiewnikach serii Insolio produkowanych przez polską firmę Brevis.

W pełni automatyczna praca

Nawiewniki Insolio to urządzenia działające automatycznie - podstawą sterowania jest tutaj różnica ciśnień powietrza między wnętrzem i zewnętrzem pomieszczeń. Regulacja odbywa się na bieżąco, dzięki czemu przez nawiewniki okienne ciśnieniowe napływa zawsze tyle powietrza, ile jest w danej chwili potrzebne. Ten sposób sterowania sprawia również, że przepływ powietrza nie jest zależny od warunków atmosferycznych i wysokości. Zapewniają zatem skuteczną wymianę powietrza w każdych warunkach, efektywnie wentylując nawet pomieszczenia znajdujące się na wysokich piętrach.

Wielofunkcyjność

Czerpnie (element zewnętrzny) nawiewników Insolio są przystosowane do wykorzystania specjalnych wymiennych kaset, które zwiększają możliwości nawiewnika i pozwalają dostosować jego funkcjonalność do indywidualnych potrzeb. Kasety te mogą zawierać np. tłumiki akustyczne i filtry antysmogowe, przydatne zwłaszcza w budynkach zlokalizowanych w centrach miast, w pobliżu ruchliwych dróg lub na terenach przemysłowych. Do wyboru są trzy typy filtrów różniące się skutecznością zatrzymywania zanieczyszczeń.

Dyskretny design

Zewnętrzne, widoczne elementy nawiewników okiennych Insolio cechują się nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem i niewielkimi rozmiarami. Nie rzucając się więc w oczy, a ich design komponuje się idealnie z popularnym obecnie stylem architektury i urządzania wnętrz. Większość konstrukcji nawiewnika pozostaje ukryta w warstwach tynku i ocieplenia nadproża, zapewniając pełną dyskrecję bez obniżenia skuteczności pracy.

Swoboda personalizacji wyglądu

Korpus każdego modelu nawiewnika linii Insolio jest wykonany w całości z aluminium. Zapewnia to nie tylko estetyczny wygląd, ale też ogromne możliwości personalizacji - obudowę można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Pozwala to dostosować wygląd nawiewnika do każdego okna i wnętrza. 

Przegląd modeli nawiewników Insolio

W tej części przyjrzymy się nieco bliżej trzem najpopularniejszym modelom linii Insolio. Są to:

Insolio E

Nawiewnik Insolio E oferuje standardową funkcjonalność w korzystnej cenie. Model E zapewnia nominalny przepływ powietrza na poziomie 29,2 m3/h (przy różnicy ciśnień 10 Pa) i podobnie jak pozostałe modele tej linii pozwala na zastosowanie wymiennych kaset z filtrami. Umożliwia także dopasowanie kanału przelotowego do szerokości ramy okiennej w zakresie 70-83 mm.

Insolio NDF

Nawiewnik okienny Insolio NDF to najbardziej rozbudowany model tej linii, pasujący do każdego rodzaju okien o standardowym sposobie otwierania i budowie. Jest wyposażony w specjalną nakładkę akustyczną o skuteczności na poziomie 42 dB i umożliwia zastosowanie wymiennych kaset funkcyjnych. Pozwala na regulację kanału przelotowego w zakresie 70-83 mm i zapewnia przepływ do 32,2 m3/h (przy różnicy ciśnień 20 Pa).

Insolio HS

Model powstały z myślą o nowoczesnych oknach podnoszono-przesuwnych typu HS oraz oknach z roletą zewnętrzną. Standardowo pozwala na dostosowanie kanału przelotowego w zakresie 83-400 mm, dzięki czemu może być montowany nawet na bardzo szerokich oknach - producent może również przygotować kanały dostosowane do indywidualnych życzeń klientów. Nawiewnik ten zapewnia możliwość wykorzystania wymiennych kaset funkcyjnych, które nie tylko dodają filtry powietrza lub tłumiki, ale też modyfikują jego wydajność. 

Dostępne rodzaje filtrów

Nawiewniki linii Insolio korzystają z uniwersalnych filtrów antyalergicznych/antysmogowych, które pasują do każdego modelu. Mają one postać wymiennej kasetki, którą wkłada się do czerpni. Ich wymiana jest bardzo prosta i wymaga jedynie kilku ruchów. Dostępne są trzy wersje tych filtrów:

  1. Standard - podstawowy rodzaj filtra będący standardowym wyposażeniem każdego zakupionego nawiewnika. Zbudowany jest z poliestrowych włókien o układzie progresywnym - gęstość zwiększa się zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza. Filtr ten wychwytuje większość alergenów o najczęściej spotykanych wielkościach oraz do 85% pyłów zawieszonych frakcji PM10 i do 30% frakcji PM2.5.
  2. Carbon - filtr wykorzystujący aktywny węgiel, który pozwala zatrzymać większość alergenów i znaczną część zanieczyszczeń pyłowych - do 98% PM10 i do 45% PM2.5.
  3. Select - plisowany filtr o wysokiej skuteczności - zatrzymuje do 99% pyłów PM10 i nawet do 80% PM2.5. Nie przepuszcza też alergenów (np. pyłków kwiatowych, roztoczy, zarodników grzybów), a nawet większych bakterii. Sprawdza się bardzo dobrze w terenach miejskich i przemysłowych, zwłaszcza w połączeniu z oczyszczaczem powietrza - dzięki wstępnej filtracji zapewnianej przez filtr nawiewnika oczyszczanie powietrza będzie przebiegać znacznie szybciej. Warto również w tym miejscu zaznaczyć, że mimo wysokiej skuteczności filtr Select nie ogranicza efektywności nawiewu powietrza z zewnątrz.

Nawiewniki okienne bez frezowania i wiercenia - podsumowanie

Nawiewniki okienne linii Insolio to urządzenia zakładane na ramie okien - montaż nawiewników okiennych tego typu nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję okna. Urządzenia te zapewniają efektywną wymianę powietrza przy zachowaniu pełnej dyskrecji - większość ich konstrukcji pozostaje całkowicie niewidoczna. Dzięki specjalnym kasetom funkcyjnym można dostosować ich pracę do własnych potrzeb i wymagań - znajdują się w nich m.in. filtry antyalergiczne/antysmogowe. Dobierając odpowiedni model, można je zakładać na wszystkich typach okien, włączając w to nowoczesne okna podnoszono-przesuwne typu HS. Trzeba jednak pamiętać, że ich instalacja jest przeprowadzana w momencie wprawiania okien i nie montuje się ich na oknach już znajdujących się na swoim miejscu.

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

MediaMarkt Laptop na raty – czy warto wybrać tę opcję?

Laptop na raty – czy warto wybrać tę opcję? Laptop na raty – czy warto wybrać tę opcję?

Zakup nowego laptopa to spory wydatek. Może się zdarzyć, że staniemy przed dylematem: tańszy sprzęt, mniej odpowiadający naszym potrzebom, czy droższy, lepiej je spełniający, ale na raty? Często wybór...

Zakup nowego laptopa to spory wydatek. Może się zdarzyć, że staniemy przed dylematem: tańszy sprzęt, mniej odpowiadający naszym potrzebom, czy droższy, lepiej je spełniający, ale na raty? Często wybór tańszego rozwiązania, jest pozorną oszczędnością. Niższa efektywność pracy, mniejsza żywotność, nie mówiąc już o ograniczonych parametrach technicznych. Jeśli szukamy sprzętu, który posłuży nam naprawdę długo, dobrze do zakupu laptopa podejść jak do inwestycji - niezależnie, czy kupujemy go przede wszystkim...

PU Polska – Związek Producentów Płyt Warstwowych i Izolacji Płyty warstwowe PUR/PIR w aspekcie wymagań technicznych stawianych lekkiej obudowie

Płyty warstwowe PUR/PIR w aspekcie wymagań technicznych stawianych lekkiej obudowie Płyty warstwowe PUR/PIR w aspekcie wymagań technicznych stawianych lekkiej obudowie

Rozwój technologii budowlanej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił oblicze branży w Polsce, umożliwiając szybszą, tańszą i ekologiczną realizację wznoszonych obiektów. Wprowadzając szeroko do...

Rozwój technologii budowlanej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił oblicze branży w Polsce, umożliwiając szybszą, tańszą i ekologiczną realizację wznoszonych obiektów. Wprowadzając szeroko do branży rewolucyjny i rewelacyjny produkt, jakim jest płyta warstwowa, zmodernizowaliśmy de facto ideę prefabrykacji i zamianę tradycyjnych, mokrych i pracochłonnych technologii wznoszenia budynków z elementów małogabarytowych lub konstrukcji szalunkowych na szybki, suchy montaż gotowych elementów w...

Balex Metal Sp. z o. o. System rynnowy Zenit – orynnowanie premium

System rynnowy Zenit – orynnowanie premium System rynnowy Zenit – orynnowanie premium

Wielu inwestorów, wybierając orynnowanie, zwraca wyłącznie uwagę na kolor czy kształt rynien i rur spustowych. Oczywiście estetyka jest ważna, ale nie to jest głównym zadaniem systemu rynnowego. Ma on...

Wielu inwestorów, wybierając orynnowanie, zwraca wyłącznie uwagę na kolor czy kształt rynien i rur spustowych. Oczywiście estetyka jest ważna, ale nie to jest głównym zadaniem systemu rynnowego. Ma on przede wszystkim bezpiecznie odprowadzać wodę deszczową i roztopową z dachu, a o tym decydują detale. Zadbała o nie firma Balex Metal. System rynnowy Zenit jest dopracowany do perfekcji. Równie świetnie się prezentuje.

BREVIS S.C. Insolio - nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin

Insolio - nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin Insolio - nawiewnik montowany bez konieczności frezowania szczelin

Nawiewniki okienne to urządzenia mechaniczne zapewniające stały, a zarazem regulowany dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Ich montaż to jedna z najprostszych metod zapewnienia prawidłowego...

Nawiewniki okienne to urządzenia mechaniczne zapewniające stały, a zarazem regulowany dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Ich montaż to jedna z najprostszych metod zapewnienia prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej wywiewnej i hybrydowej (połączenie obu poprzednich typów). Wiele osób rezygnowało z ich instalacji z powodu konieczności ingerencji w konstrukcję ramy okna. Na szczęście to już przeszłość - od kilku lat na rynku dostępne są modele montowane na...

PETRALANA Zastosowanie przeciwogniowe, termiczne, akustyczne – płyty PETRATOP i PETRALAMELA-FG

Zastosowanie przeciwogniowe, termiczne, akustyczne – płyty PETRATOP i PETRALAMELA-FG Zastosowanie przeciwogniowe, termiczne, akustyczne – płyty PETRATOP i PETRALAMELA-FG

PETRATOP i PETRALAMELA-FG to produkty stworzone z myślą o efektywnej izolacji termicznej oraz akustycznej oraz bezpieczeństwie pożarowym garaży i piwnic. Rozwiązanie to zapobiega wymianie wysokiej temperatury...

PETRATOP i PETRALAMELA-FG to produkty stworzone z myślą o efektywnej izolacji termicznej oraz akustycznej oraz bezpieczeństwie pożarowym garaży i piwnic. Rozwiązanie to zapobiega wymianie wysokiej temperatury z górnych kondygnacji budynków z niską temperaturą, która panuje bliżej gruntu.

VITCAS Polska Sp. z o.o. Jakich materiałów użyć do izolacji cieplnej kominka?

Jakich materiałów użyć do izolacji cieplnej kominka? Jakich materiałów użyć do izolacji cieplnej kominka?

Kominek to od lat znany i ceniony element wyposażenia domu. Nie tylko daje ciepło w chłodne wieczory, ale również stwarza niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Obserwowanie pomarańczowych płomieni pozwala...

Kominek to od lat znany i ceniony element wyposażenia domu. Nie tylko daje ciepło w chłodne wieczory, ale również stwarza niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Obserwowanie pomarańczowych płomieni pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Taka aura sprzyja również długim rozmowom w gronie najbliższych. Aby kominek był bezpieczny w użytkowaniu, należy zadbać o jego odpowiednią izolację termiczną. Dlaczego zabezpieczenie kominka jest tak ważne i jakich materiałów izolacyjnych użyć? Na te pytania...

Recticel Insulation Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz

Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz Płyty termoizolacyjne EUROTHANE G – efektywne docieplenie budynku od wewnątrz

Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli....

Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli. Czasami jednak nie ma możliwości wykonania docieplenia na fasadach, np. na budynkach zabytkowych, obiektach z utrudnionym dostępem do elewacji czy na budynkach usytuowanych w granicy. W wielu takich przypadkach jest jednak możliwe wykonanie docieplenia ścian od wewnątrz.

Ocmer Jak wygląda budowa hali magazynowej?

Jak wygląda budowa hali magazynowej? Jak wygląda budowa hali magazynowej?

Budowa obiektu halowego to wieloetapowy proces, w którym każdy krok musi zostać precyzyjnie zaplanowany i umiejscowiony w czasie. Jak wyglądają kolejne fazy takiego przedsięwzięcia? Wyjaśniamy, jak przebiega...

Budowa obiektu halowego to wieloetapowy proces, w którym każdy krok musi zostać precyzyjnie zaplanowany i umiejscowiony w czasie. Jak wyglądają kolejne fazy takiego przedsięwzięcia? Wyjaśniamy, jak przebiega budowa hali magazynowej i z jakich etapów składa się cały proces.

Parati Płyta fundamentowa i jej zalety – wszystko, co trzeba wiedzieć

Płyta fundamentowa i jej zalety – wszystko, co trzeba wiedzieć Płyta fundamentowa i jej zalety – wszystko, co trzeba wiedzieć

Budowa domu jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym od inwestora podjęcia wielu decyzji, bezpośrednio przekładających się na efekt. Dokłada on wszelkich starań, żeby budynek był w pełni funkcjonalny,...

Budowa domu jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym od inwestora podjęcia wielu decyzji, bezpośrednio przekładających się na efekt. Dokłada on wszelkich starań, żeby budynek był w pełni funkcjonalny, wygodny oraz wytrzymały. A jak pokazuje praktyka, aby osiągnąć ten cel, należy rozpocząć od podstaw. Właśnie to zagwarantuje nam solidna płyta fundamentowa.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.