Izolacje.com.pl

Dachy płaskie – sprawdzone rozwiązania z Suez Izolacje Budowlane

Budujesz dom i przyszedł moment, kiedy masz wybrać, jaki dach będą miały Twoje cztery ściany? Robisz remont generalny i nie możesz się zdecydować między dachem płaskim a skośnym?
Obydwa rozwiązania wydają Ci interesujące? Ten tekst pokaże Ci zalety dachu płaskiego.

treść sponsorowana

Kształt dachu ma olbrzymi wpływ na wygląd budynku, nadając mu określoną formę i charakter. Ważną sprawą jest też funkcjonalność konkretnego rozwiązania.

Wybór nie należy do najłatwiejszych. Podejmując decyzję, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii – przede wszystkim nasze preferencje, możliwości finansowe oraz estetykę.

Dach płaski – ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie

Dom z dachem płaskim kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesną architekturą, jednak mimo tego, wielu inwestorów obecnie nie może do końca przekonać się do tego typu rozwiązania. Patrząc na kwestie finansowe, dach płaski może okazać się zdecydowanie tańszy w wykonaniu od dachu skośnego.

Obecnie budowane dachy płaskie, są konstruowane z dużo lepszych jakościowo materiałów, dzięki czemu są szczelne i efektywne. ‘Za‘ przemawia też prostota formy. Dach płaski staje się symbolem nowoczesności i nowatorstwa w budownictwie. Osoby, które w perspektywie przyszłości, planują powiększenie domu, śmiało mogą postawić na dach płaski. Daje on możliwość rozbudowy, a dom zyskuje zdecydowanie lepszą ‘ustawność’ pomieszczeń w porównaniu z dachem skośnym.

Projekt i wykonanie - zaufaj profesjonalistom Suez Izolacje Budowlane

Kiedy decyzja o budowie dachu płaskiego zapadła, szczególnej uwagi wymaga kilka elementów, o których należy pamiętać.

Na etapie projektowania dachu płaskiego uwagę między innymi należy zwrócić na spadki, czyli ukształtowanie powierzchni dachu. Ponieważ woda na dachu płaskim nie może zalegać, odpowiednio zaprojektowany system spadków pozwoli na sprawne odprowadzenie jej z połaci dachu. Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie lekkich i łatwych w montażu styropianowych spadków.

Styropianowe spadki na dach płaski Suez Izolacje Budowlane >>

Dobrze zaprojektowany i bezawaryjnie funkcjonujący dach płaski wymaga zastosowania też odpowiedniej hydroizolacji oraz sprawnego systemu odprowadzenia wody. Czym jest hydroizolacja na dachu płaskim? To warstwa chroniąca przed wodą, która wykonana może zostać za pomocą różnych materiałów – pap, membran EPDM, folii FPO czy TPO.  Dobór hydroizolacji zależny jest od planowanego układu warstw i systemu, w jakim dach ma być wykonany. Zastosowanie sprawdzonych i trwałych materiałów, pozwoli uniknąć w przyszłości kosztownych napraw oraz innych kłopotów eksploatacyjnych. Tutaj warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię. Hydroizolacja powinna zostać zaprojektowana i wykonana również na attykach i ścianach, które przylegają do dachu. To miejsca, które niepoprawnie wykonane, mogą w przyszłości odpowiadać za powstawanie nieszczelności.

Sen z powiek wielu inwestorów, spędza odwodnienie tego typu konstrukcji. Oprócz spadków, o których już wspomnieliśmy wyżej, bardzo ważne jest zastosowanie wpustów dachowych, rzygaczy i przelewów awaryjnych. W zależności od układu warstw, pokrycia i wielkości dachu należy dobrać ich odpowiedni rodzaj, ilość i określić rozmieszczenie. Osoba projektująca dach i planująca układ wpustów na dachu zawsze może skorzystać z pomocy doradcy  co do doboru i montażu.

Suez Izolacje Budowalne - generalny dystrybutor wpustów dachowych i akcesoriów do dachów płaskich marki TOPWET >> SPRAWDŹ OFERTĘ

Jeśli chodzi o wykonanie dachu płaskiego zwrócenia uwagi wymagają obróbki detali, które w znacznym stopniu odpowiadają za szczelność całej konstrukcji. Na jakość użytkowania dachu i sprawność odwodnienia wpływ mają staranność wykonania całości prac oraz poprawność zastosowanych technologii montażu każdej z warstw oraz poszczególnych elementów odprowadzających wodę.

Wybór dachu wyborem na lata

Niezależnie, na które rozwiązanie zdecyduje się inwestor: czy postawi  na dach skośny czy płaski, pamiętać musi, że dom przez lata będzie jego ‘miejscem na ziemi’, które oprócz funkcjonalności, ma na co dzień cieszyć oko i być wyróżniającym się elementem krajobrazu.

Suez izolacje Budowlane - z nami unikniesz błędów na dachu płaskim! >>

Suez Izolacje Budowlane - oferujemy kompleksowe i sprawdzone rozwiązania na dachy płaskie

Planujesz dach płaski? Zobacz jak możemy Ci pomóc:

  • Dobieramy i dostarczamy materiały zgodnie z zaplanowanym układem warstw
  • Wykonujemy dachy płaskie
  • Prowadzimy nadzór wykonawczy

Zajmujemy się dachami płaskimi od ponad 10 lat! Jeżeli chcesz mieć szczelny, trwały i praktyczny dach płaski - skontaktuj się z nami!

SUEZ Izolacje Budowlane Sp. z o.o.

ul. Langiewicza 18
35-021 Rzeszów

tel. 17 85 30 205
tel. 606 505 205
e-mail: zapytania@suez.com.pl

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Jakich materiałów użyć do izolacji fundamentów?

Jakich materiałów użyć do izolacji fundamentów? Jakich materiałów użyć do izolacji fundamentów?

Budowa domu to zdecydowanie jedno z większych przedsięwzięć, jakie podejmujemy w życiu. Mądre zaplanowanie całej budowy zdecydowanie przyspiesza wszystkie prowadzone prace, zmniejsza czasowe odstępy pomiędzy...

Budowa domu to zdecydowanie jedno z większych przedsięwzięć, jakie podejmujemy w życiu. Mądre zaplanowanie całej budowy zdecydowanie przyspiesza wszystkie prowadzone prace, zmniejsza czasowe odstępy pomiędzy poszczególnymi etapami oraz pozwala na zaoszczędzenie środków finansowych. W planie warto uwzględnić też dobór technologii i materiałów, jakie użyjemy do wykonania izolacji fundamentów tak, aby wykonane izolacje były trwałe i działały sprawnie przez lata.

Najnowsze produkty i technologie

Kupuj i sprzedawaj materiały izolacyjne na platformie merXu

Kupuj i sprzedawaj materiały izolacyjne na platformie merXu Kupuj i sprzedawaj materiały izolacyjne na platformie merXu

Nowoczesne rozwiązania oraz narzędzia pomagają w prowadzeniu działalności i pozwalają firmom pozostać konkurencyjnym na rynku budowlanym. Jakie funkcjonalności wyróżniają merXu?

Nowoczesne rozwiązania oraz narzędzia pomagają w prowadzeniu działalności i pozwalają firmom pozostać konkurencyjnym na rynku budowlanym. Jakie funkcjonalności wyróżniają merXu?

Materiały do hydroizolacji fundamentów z ochroną przeciwko przenikaniu radioaktywnego radonu

Materiały do hydroizolacji fundamentów z ochroną przeciwko przenikaniu radioaktywnego radonu Materiały do hydroizolacji fundamentów z ochroną przeciwko przenikaniu radioaktywnego radonu

Poza technicznymi i sztucznymi źródłami promieniowania, będącymi najczęściej przedmiotem rozmaitych dyskusji, często mamy także do czynienia ze źródłami promieniowania pochodzenia naturalnego. Należy do...

Poza technicznymi i sztucznymi źródłami promieniowania, będącymi najczęściej przedmiotem rozmaitych dyskusji, często mamy także do czynienia ze źródłami promieniowania pochodzenia naturalnego. Należy do nich emisja radonu – radioaktywnego gazu szlachetnego pochodzącego z gruntu. Do uszczelnienia budowli przeciwko wnikaniu tego szkodliwego dla zdrowia gazu przeznaczone są zarówno samoprzylepne membrany bitumiczno‑polimerowe KÖSTER KSK SY 15, jak i dwuskładnikowe, bitumiczno‑polimerowe masy uszczelniające...

THERMANO według nowych wymagań budowlanych 2021

THERMANO według nowych wymagań budowlanych 2021 THERMANO według nowych wymagań budowlanych 2021

Płyty Thermano to najbardziej uniwersalny materiał do termoizolacji budynków i pomieszczeń. Posiadają wiele atutów, które odgrywają kluczową rolę przy realizacjach różnego rodzaju. Pozwalają również na...

Płyty Thermano to najbardziej uniwersalny materiał do termoizolacji budynków i pomieszczeń. Posiadają wiele atutów, które odgrywają kluczową rolę przy realizacjach różnego rodzaju. Pozwalają również na spełnienie wymagań wynikających z nowych Warunków Technicznych obowiązujących od 2021 roku.

Pasywne systemy mocowań do elewacji wentylowanych

Pasywne systemy mocowań do elewacji wentylowanych Pasywne systemy mocowań do elewacji wentylowanych

AGS zajmuje się projektowaniem i produkcją innowacyjnych i niespotykanych dotąd na rynku systemów mocowań do elewacji wentylowanych, elewacji klinkierowych i ciężkich okładzin. Dynamiczny rozwój spółki...

AGS zajmuje się projektowaniem i produkcją innowacyjnych i niespotykanych dotąd na rynku systemów mocowań do elewacji wentylowanych, elewacji klinkierowych i ciężkich okładzin. Dynamiczny rozwój spółki oraz ciągłe rozbudowywanie i ulepszanie oferty produktowej przyczyniły się do uzyskania prawa ochrony własności intelektualnej oraz Krajowej Oceny Technicznej.

Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?

Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi? Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?

Szacuje się, że budynki w Europie pochłaniają aż 40% całkowitego zużycia energii, z czego najwięcej przeznaczone jest na ogrzewanie. Dążenie do poprawy efektywności energetycznej budynków znajduje swoje...

Szacuje się, że budynki w Europie pochłaniają aż 40% całkowitego zużycia energii, z czego najwięcej przeznaczone jest na ogrzewanie. Dążenie do poprawy efektywności energetycznej budynków znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w nowych przepisach, ale też w rozwiązaniach w segmencie stolarki okiennej. Mają one spełnić oczekiwania inwestorów, którzy troszczą się o swój portfel, ale też o zdrowie i komfort użytkowania wnętrz.

Zmiany w Warunkach Technicznych – wybierz najcieplejszy produkt?

Zmiany w Warunkach Technicznych – wybierz najcieplejszy produkt? Zmiany w Warunkach Technicznych – wybierz najcieplejszy produkt?

Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki...

Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki procesowi produkcyjnemu wykorzystującemu wyłącznie naturalne surowce mamy gwarancję, że dom został ocieplony produktem przyjaznym dla środowiska i mieszkańców, a jego jakość i wysoki parametr termoizolacyjny zagwarantują nie tylko cieplejszy dom zimą, ale i chłodniejszy latem.

Ocieplenie poddasza – energooszczędność i komfort

Ocieplenie poddasza – energooszczędność i komfort Ocieplenie poddasza – energooszczędność i komfort

Od nowoczesnego domu oczekujemy komfortu mieszkania i niskich rachunków za eksploatację. Jeden z kluczowych elementów, który wpływa na realizację powyższych oczekiwań, to skuteczna izolacja poddasza.

Od nowoczesnego domu oczekujemy komfortu mieszkania i niskich rachunków za eksploatację. Jeden z kluczowych elementów, który wpływa na realizację powyższych oczekiwań, to skuteczna izolacja poddasza.

Platforma merXu.com – jak z niej korzystać?

Platforma merXu.com – jak z niej korzystać? Platforma merXu.com – jak z niej korzystać?

Na uruchomionej niedawno platformie www.merXu.com, na której firmy mogą handlować pomiędzy sobą towarami przemysłowymi i okołobudowlanymi, znajdziemy już kilkaset tysięcy ofert dotyczących m.in. materiałów...

Na uruchomionej niedawno platformie www.merXu.com, na której firmy mogą handlować pomiędzy sobą towarami przemysłowymi i okołobudowlanymi, znajdziemy już kilkaset tysięcy ofert dotyczących m.in. materiałów budowlanych, instalacji, izolacji czy artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych. Warto przyjrzeć się temu marketplace’owi, który wielu polskim firmom może dać szansę na znaczne poszerzenie grona kontrahentów – nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jakie funkcjonalności pomocne w prowadzeniu...

Iniekcja uszczelniająca żelem akrylowym KÖSTER Injektion Gel G4 żelbetowej płyty fundamentowej podziemnej hali pieca do wytopu szkła

Iniekcja uszczelniająca żelem akrylowym KÖSTER Injektion Gel G4 żelbetowej płyty fundamentowej podziemnej hali pieca do wytopu szkła Iniekcja uszczelniająca żelem akrylowym KÖSTER Injektion Gel G4 żelbetowej płyty fundamentowej podziemnej hali pieca do wytopu szkła

W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych i okresowej wymiany pieca do wytopu szkła podjęto decyzję o usunięciu powstałych podczas dotychczasowej eksploatacji nieszczelności płyty fundamentowej. Płyta...

W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych i okresowej wymiany pieca do wytopu szkła podjęto decyzję o usunięciu powstałych podczas dotychczasowej eksploatacji nieszczelności płyty fundamentowej. Płyta o wymiarach w świetle ścian 35,50x36,27 m i grubości 1,60 m wykazywała liczne i okresowo intensywne przecieki, które powodowały konieczność tymczasowego odprowadzania przenikających wód gruntowych systemem rowków powierzchniowych wyciętych w płycie do studzienek zbiorczych i odpompowywania. Powierzchnia...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.