Izolacje.com.pl

Ocieplanie poddasza celulozą Isocell for you - ekologicznym materiałem izolacyjnym

Ocieplanie poddasza celulozą Isocell for you – ekologicznym materiałem izolacyjnym
Derowerk

Ocieplanie poddasza celulozą Isocell for you – ekologicznym materiałem izolacyjnym


Derowerk

Zastanawiasz się nad wyborem materiału izolacyjnego na ocieplenie budowanego domu lub docieplenie istniejącego obiektu? Remontujesz i chcesz ocieplić poddasze? Wybierz trwałą, wydajną izolację, która jest przyjazna środowisku oraz tworzy zdrowy i bezpieczny dom.

treść sponsorowana

Isocell for you to sypki, ekologiczny materiał izolacyjny z celulozy, wykorzystywany do dociepleń domów jednorodzinnych – zarówno ścian jak i poddaszy użytkowych oraz nieużytkowych. Co ciekawe, często jest wykorzystywany do ocieplania zabytkowych pałaców, kamienic czy kościołów. Isocell for you stosowany jest również powszechnie jako docieplenie stropodachów w budynkach wielorodzinnych.

Celuloza jako materiał izolacyjny stosowana jest już od początku XX wieku. Jej zalety to przede wszystkim bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła Λ, odporność na rozwój pleśni, wysoka klasa reakcji na ogień, wysoka zdolność tłumienia dźwięków oraz ekologiczne pochodzenie. Isocell for you jest najwyższej klasy produktem szwajcarskiego koncernu. Staranna selekcja surowców do produkcji celulozy oraz idealnie dobrana mieszanka dodatków chemicznych sprawia, że Isocell for you nie ma sobie równych wśród pozostałych materiałów z celulozy

Nadmuch izolacji w podłogę

Nadmuch izolacji w ścianę

Dodatkowa korzyść dla użytkowników domów docieplonych celulozą Isocell pochodzi z metody jej instalacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, np. wełny mineralnej nie jest ona układana ręcznie przez pracowników a wdmuchiwana maszynowo w zamknięte przestrzenie, takie jak skosy poddasza, ścianki kartonowo-gipsowe itp. Zapewnia to idealne wypełnienie przestrzeni materiałem i pozwala całkowicie wyeliminować powstawanie mostków termicznych (nie do uniknięcia przy stosowaniu materiałów w płytach, matach itp.). Dodatkowym atutem takiej metody instalacji jest uzyskanie odpowiedniej gęstości wdmuchiwanego materiału oraz brak odpadów powstających w trakcie montażu. Budując dom jednorodzinny powinniśmy zwrócić również uwagę na trwałość zastosowanych rozwiązań – dotyczy to również izolacji. Prawidłowo zagęszczony Isocell for you nie osiądzie ani nie obsunie się w przegrodzie, nie straci też swoich właściwości termicznych. Minimalna trwałość użytkowa izolacji Isocell to aż 50 lat.

Czytaj dalej na ten temat »

Celuloza Isocell for you

Wdmuchiwanie izolacji

Użycie celulozy Isocell for you pozwala stworzyć zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Materiał umożliwia i reguluje zachodzenie zjawiska dyfuzji pary wodnej, co zapobiega pozostawaniu wilgoci w budynku i chroni jego konstrukcję przed grzybami i pleśnią.

W przypadku pożaru Isocell for you tworzy ochronną barierę opóźniającą rozprzestrzenianie się ognia. Nie wydziela szkodliwych oparów ani niebezpiecznych skroplin, lecz ulega zwęgleniu. Klasyfikacja reakcji na ogień charakteryzuje go jako materiał niezapalny (klasa B-s2, d0).

Zobacz fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych

Zobacz wideo

Docieplając poddasze i dom celulozą Isocell, pomagasz chronić środowisko. Potwierdzają to międzynarodowe certyfikaty ekologiczno-higieniczne NaturePlus i Forest Stewardship Council.. Surowcem, z którego powstaje Isocell for you jest makulatura, która zapobiega oddawaniu do atmosfery CO2. Oszczędzasz energię, potrzebną do ogrzewania domu zimą i klimatyzacji pomieszczeń latem. Szara energia, zużyta do produkcji izolacji odzyskiwana jest już po pół roku dzięki oszczędnościom w zapotrzebowaniu na ciepło.

W ostatniej dekadzie obserwuje się ogromne tempo wzrostu cen nośników energii. Wg GUS energia elektryczna, gaz i paliwa do wytwarzania energii cieplnej (tj. węgiel, olej opałowy, eko-groszek itp.) tylko w ciągu ostatniego roku podrożały o 5,9%–14,9%. A zasobność naszych portfeli niestety nie rośnie. W Polsce statystyczna 4-osobowa rodzina musi przeznaczyć 442,4 zł miesięcznie na ogrzewanie domu, a więc aż 59% swoich stałych kosztów utrzymania domu. To dużo, warto więc szukać oszczędności ograniczając zużycie energii, zwłaszcza że istnieją na to łatwe sposoby, a jednym z nich jest docieplenie przegród budynku materiałem Isocell for you.

Czytaj dalej na ten temat »

Ocieplenie ma ogromny wpływ na ograniczenie kosztów poniesionych na zakup nośników energii potrzebnej do ogrzania budynku. Straty ciepła generowane są przede wszystkim na skutek przenikania strumienia ciepła przez przegrodę budynku. Chcąc ograniczyć te straty musimy zadbać o to, by budynek został ocieplony materiałem o niskim współczynniku przewodzenia ciepła Λ.

Zobaczmy, jakie oszczędności kosztów ogrzewania w skali roku możemy osiągnąć dzięki termomodernizacji przegród materiałem Isocell for you w istniejącym budynku. Obliczeniom poddajemy budynek parterowy o powierzchni użytkowej 100 m². Ściany, dach i podłoga zostaną ocieplone celulozą Isocell for you o współczynniku przewodzenia ciepła Λ=0,037 W/m·K. Przegrody, w których zostaną zastosowane grubości izolacji przedstawione w tabeli 1, będą posiadały współczynnik przenikania ciepła zgodny z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury1).

Jak pokazują obliczenia oszczędności wynikające z poprawy izolacyjności termicznej przegród są ogromne i w zależności od przyjętego systemu ogrzewania oscylują one pomiędzy 4200 zł (dla ogrzewania eko-groszkiem) a 9450 zł (ogrzewanie na prąd). Tendencja wzrostu jest oczywista – im droższe źródło energii, tym większe oszczędności.

Tabela 1

Przegroda w stanie istniejacym (układ warstw)

Ściana

Dach

Podłoga na gruncie

tynk

mur z cegły

tynk

dachówka ceramiczna

membrana paroprzepuszczalna

krokwie

płyta gipsowo-włóknowa

deskowanie

legary drewniane

podkład betonowy

podsypka piaskowa

Grubość docieplenia [cm]

18

18

10

Współczynnik przenikania ciepła [W/m²·K]

w stanie istniejącym:

1,43

1,71

1,24

po dociepleniu:

0,21

0,20

0,28

Roczna oszczędność kosztów energii *

1 425 zł–3 900 zł

1 770 zł –3 980 zł

1 000 zł–2 260 zł

Razem

4 200 zł–9 450 zł

Isocell for you to także materiał, który pomaga uzyskać standard domu energooszczędnego lub pasywnego. Tabela 2 przedstawia grubości izolacji Isocell for you wbudowanej w przykładowe przegrody, przy zastosowaniu których można w łatwy sposób uzyskać współczynnik przenikania ciepła wymagany w standardzie domu energooszczędnego lub pasywnego. Grubości te zgodne są z wytycznymi do weryfikacji projektów budynków mieszkalnych, zgodnych ze standardem NFOŚiGW.

Tabela 2

Rodzaj przegrody

Współczynnik przewodzenia ciepła

Wymagana grubość izolacji dla U=0,20 W/m²·K

Wymagana grubość izolacji dla U=0,15 W/m²·K

Wymagana grubość izolacji dla U=0,12 W/m²·K

Wymagana grubość izolacji dla U=0,10 W/m²·K

Wymagana grubość izolacji dla U=0,08 W/m²·K

[W/m·K]

[W/m·K]

[W/m·K]

[W/m·K]

[W/m·K]

[W/m·K]

Ściana zewnętrzna

0,037

17

23

29

36

45

Dach

 

32

40

49

61

Stropodach

 

23

30

36

45

Podłoga na gruncie

18

24

30

36

 

Strop nad

nieogrzewaną

piwnicą

17

23

29

35

 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat lub szukasz autoryzowanego wykonawcy, zapoznaj się ze stroną polskiego dystrybutora izolacji z celulozy Isocell for you https://www.derowerk.pl lub skontaktuj się z firmą Derowerk telefonicznie (tel.: 42 636 12 54).

*Przyjęte ceny energii:

 1. Ceny za ciepło dostarczane z sieci miejskiej przyjęto na podstawie Taryfy Dalkii Łódź: „Ceny i stawki opłat obowiązujące od 22 listopada 2011 r. Wyciąg z treści Taryfy dla Ciepła zatwierdzonej przez Prezesa URE.
 2. Ceny za energię elektryczną przyjęto na podstawie taryfy PGE dla energii elektrycznej na rok 2012 dla odbiorców z grup taryfowych G.
 3. Ceny za węgiel i eko-groszek wg cen lokalnych sprzedawców

1) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

F.H.U. DEROWERK
Zbigniew Białas
ul. Piotrkowska 183/187/22
90-447 Łódź
tel./fax: 42 636 12 54
tel. kom.: 0 603 914 054
derowerk@derowerk.pl
https://www.derowerk.pl/

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • edek edek, 17.11.2014r., 18:01:03 a co z trującymi właściwościami kwasu bornego którym impregnowana jest celuloza, w celu zapewnienia jej niepalności i ochrony przed szkodnikami? a która to osiada na nerkach i wątrobie? czemu o tym się nie wspomina?
 • fredek fredek, 27.11.2014r., 21:38:35 @edek Podaj źródło, które potwierdzi Twoje rewelacje.
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 06.01.2015r., 12:57:46 isofloc F jest w pełni bezpiecznym materiałem izolacyjnym z celulozy do ociepleń budynków. Co o tym świadczy? 1. Certyfikat NaturePlus uzyskany przez izolację isofloc F. Żeby uzyskać ten certyfikat, isofloc F musi powstawać w reżimie technologicznym, który określa maksymalny udział uniepalniacza, jakim są związki boru. W isofloc F jest to poniżej 5,5% masy produktu. 2. Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny dla produktu isofloc F. W ilości do 5,5% związki boru mogą być stosowane w celulozie. Borany to produkty naturalnego pochodzenia, obecne w proszkach do prania, farmaceutykach, w warzywach. Rozporządzenie Komisji UE NR 109/2012 z dnia 9 lutego 2012 r. reguluje dopuszczalne ilości kwasu borowego, ale nie zabrania jego użycia. W ilości do 5,5% związki boru mogą być stosowane (patrz Rozporządzenie Komisji (WE) NR 790/2009 z dnia 10 sierpnia 2009 r.). Należy zwrócić uwagę na to, że materiał jest instalowany przez fachowy zespół wykonawców i nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z użytkownikami obiektu (więc teoretycznie próg ten może być przekroczony). Isofloc F posiada mniej niż 5% zawartości soli boru zgodnie z Kartą Charakterystyki Produktu.
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 24.04.2015r., 14:06:29 Pani Joanno, Proszę zadzwonić do firmy Derowerk FHU Zbigniew Białas: +48 42 636 12 54 lub na tel. komórkowy +48 603 914 083. Można również wysłać email z zapytaniem na derowerk@derowerk.pl Po uzyskaniu kilku informacji dotyczących zakresu prac, przekażemy zapytanie do odpowiedniej, autoryzowanej firmy wykonawczej. Niektórzy wykonawcy specjalizują się w dociepleniach wielkopowierzchniowych, inne firmy zajmują się poprawkami ociepleń, jeszcze inne działają w segmencie domów pasywnych, energooszczędnych.
 • minta minta, 11.01.2016r., 20:20:16 witam a morze jakis namiar białystok 3 razy domki po 300m
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 11.01.2016r., 22:37:37 Oczywiście - w Białymstoku od lat współpracujemy z autoryzowaną i licencjonowaną firmą: SAND-Serwis Andrzej Sadowski. Znakomity, rzetelny wykonawca ociepleń isofloc F metodą wdmuchiwania, specjalizuje się w m.in. ociepleniach domów drewnianych. Jego realizacje zaprezentowaliśmy na ogólnoeuropejskiej liście obiektów referencyjnych dla isofloc F: <a href="http://daemmstatt.eu/references/reference-35-construction-of-a-timber-log-cabin-in-biaowiea/" target="_blank">http://daemmstatt.eu/references/reference-35-construction-of-a-timber-log-cabin-in-biaowiea/</a>. Pod tym linkiem znajdują się również dane kontaktowe do Pana Andrzeja Sadowskiego. Zachęcam do kontaktu z Derowerk: <a href="http://www.derowerk.pl" target="_blank">http://www.derowerk.pl</a> +48 42 636 12 54 lub na tel. komórkowy +48 603 914 083. Można również wysłać email z zapytaniem na derowerk@derowerk.pl
 • Ewelina Ewelina, 09.04.2016r., 21:40:34 czy ktoś z was próbował takiej metody? interesuje mnie cena i skutecznosc
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 11.04.2016r., 09:23:45 Witam serdecznie, Ociepleń i dociepleń budynków, wykonanych na materiale isofloc F jest bez liku. Zwrócę się do wykonawców z prośbą o udostępnienie opinii swoich Klientów. Łączę pozdrowienia, Robert Zaorski +48 603 914 083
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 15.04.2016r., 10:57:35 Pani Ewelino, proszę jeszcze podać Pani lokalizację - po co publikować anonimową opinię, której Pani może nie być w stanie zweryfikować? Jeżeli woli Pani kontakt prywatny: proszę o email na zaorski@derowerk.pl Łączę pozdrowienia, Robert Zaorski
 • Tomasz Lissewski Tomasz Lissewski, 24.08.2016r., 10:08:42 Witam serdecznie. Bardzo proszę o podanie kontaktu do firmy z okolic Łodzi, która współpracuje z Wami wykonując docieplenia wdmuchiwane. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 05.09.2016r., 10:30:08 Witam Panie Tomaszu, Mam nadzieję, że jest Pan zadowolony z kontaktu z naszym autoryzowanym wykonawcą ociepleń isofloc F, obsługującym okolice Łodzi. Gdyby były potrzebne dodatkowe konsultacje techniczne, zapraszam do kontaktu z firmą Derowerk: +48 42 636 12 54, derowerk@derowerk.pl Łączę pozdrowienia, Robert Zaorski +48 603 914 083
 • Grzegorz Grzegorz, 21.09.2016r., 08:37:07 Witam Poszukuję wykonawcy w Markach pod Warszawą, chodzi o docieplenie strychu/skosy w domu jednorodzinnym. Pozdrawiam
 • Artur Dopadlik Artur Dopadlik, 21.09.2016r., 09:17:43 Witam Panie Grzegorzu Dla realizacji ocieplenia w Pana regionie mogę polecić autoryzowanego wykonawcę Derowerk z Warszawy. W celu uzyskania danych kontaktowych proszę o przesłanie zapytania na adres e-mail: derowerk@derowerk.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem +48 603-910-589. Pozdrawiam serdecznie Artur Dopadlik Derowerk
 • Dominika Kafeman Dominika Kafeman, 04.10.2016r., 08:06:47 Czy mogłabym poprosic o jakiegoś autoryzowanego wykonawcę z okolic Słupska lub Lęborka? z góry dziękuję
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 04.10.2016r., 08:54:46 Witam serdecznie Pani Dominiko, W Słupsku ma siedzibę nasza autoryzowana firma wykonawcza. Posiada licencję na wykonywanie robót materiałem isofloc F. Proszę o kontakt telefoniczny: +48 603 914 083 lub na email: derowerk@derowerk.pl Łączę pozdrowienia, Robert Zaorski
 • Dorota Dorota, 18.10.2016r., 14:01:55 Proszę o namiary na firmę w okolicy Radzynia Podlaskiego. Firma, która dociepli poddasze poprzez wdmuchanie ocieplenia
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 18.10.2016r., 14:31:55 Witam Pani Doroto, proszę przekazać swoje dane kontaktowe na adres email: zaorski@derowerk.pl. Z przyjemnością przekierujemy Pani zapytanie do firmy pracującej najbliżej Pani domu. Pozdrawiam, Robert Zaorski
 • Marcin Marcin, 16.11.2016r., 22:06:28 Witam, Jestem zainteresowany zastosowaniem tej metody na stropie. Konstrukcja dachu - wiązary kratowe. Sufit: regips 1,25cm (jeszcze nie zamontowany, ale na dniach prace rusza), stelaz od regipsu przytwierdzony do wiazarow. Wg projektu powinienem zastosować wełne mineralna gr. 30cm Prosze o informacje czy na regipsie mozna zastosowac takie rozwiazanie? Jaka ilosc zastosowac w odpowiedzi na 30cm welny ? Jaka bedzie waga takiego rozwiazania na m2? Czy rozwiazanie to jest w miare odporne na ewentualna wilgoc ? (od spodu na regipsie bedzie folia, od gory pod blachodachowka mamy membrane (nie pamietam nazwy, ale odpowiednia pod blachodachowke :D) No i mile widziany kontakt do firmy, ktora to zamontuje (moja lokalizacja to Ostrzeszów, 63-500) O cene nie pytam - zapytam za pewne wskazanego wykonawce (ale jak to zadna tajemnica to mozna podac :D) Powierzchnia sufitu 160m2 Z gory dziekuje za odpowiedz.
 • Piotr Białas Piotr Białas, 18.11.2016r., 13:43:59 Panie Marcinie, Jak najbardziej, materiał nadaje się do usypania na płyty regips. Aby określić ekwiwalentną grubość celulozy isofloc F, musiałbym znać współczynnik przewodzenia ciepła lambda zaprojektowanej wełny. Jeśli założymy, iż lambda wełny mineralnej wynosi 0,042, to wartość przenikania ciepła U dla materiału wyniesie około 0,14 W/m2K. W przypadku zastosowania wełny w płytach, wynik będzie gorszy ze względu na wpływ nieszczelności na łączeniach. Aby uzyskać ten sam współczynnik przenikania ciepła w przypadku materiału isofloc F, potrzebna jest warstwa 25 cm materiału (współczynnik lambda materiału isofloc F wynosi 0,037), a więc 5 cm mniej. Dodatkowo, taka warstwa materiału isofloc F posiada 5 razy większą pojemność cieplną niż wełna mineralna, dzięki czemu znacznie lepiej chroni przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem. Isofloc F jest lekkim materiałem. W luźnym zasypie jego gęstość wynosi 25kg/m3. Oznacza to, iż przy warstwie 25 cm, metr kwadratowy będzie ważył około 6 kg. Materiał ma dobre właściwości wilgotnościowe. Jest w stanie zakumulować wilgoć w ilości do 15% swojej masy bez utraty właściwości izolacyjnych. W sprzyjających warunkach, oddaję tą wilgoć, dlatego ważne aby przestrzeń w której znajduje się materiał była wentylowana. Jeśli membrana jest paroprzepuszczalna, a między blachą a membraną znajduje się szczelina wentylowana, nie będzie problemów. W celu uzyskania kontaktu do wykonawcy, proszę o kontakt z naszym biurem, pod adresem piotr.bialas@derowerk.pl Pozdrawiam, Piotr Białas
 • izabacca izabacca, 24.03.2017r., 23:07:23 czy w okolicach Włodawy ewentualnie lublina jest firma która wykonuje ocieplenia celulozą. Dom jest z bala sosnowego 14/25 a może jakaś inna metoda docieplenia takiego domu.
 • Przemysław Połeć Przemysław Połeć, 27.03.2017r., 11:27:10 Witam Dla realizacji ocieplenia w regionie mogę polecić autoryzowanego wykonawcę Derowerk z Krasnegostawu. W celu uzyskania danych kontaktowych proszę o przesłanie zapytania na adres e-mail: derowerk@derowerk.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem +48 603-914-055. Pozdrawiam serdecznie Przemysław Połeć
 • Robert Robert, 06.04.2017r., 16:27:57 Witam Jestem zainteresowany izolacją poddasza. Proszę o namiary osoby/firmy z okolic trójmiasta - Pruszcz Gdański .
 • Przemysław Połeć Przemysław Połeć, 06.04.2017r., 16:49:51 Witam Dla realizacji ocieplenia w regionie mogę polecić autoryzowanego wykonawcę Derowerk z regionu Gdańska. W celu uzyskania danych kontaktowych proszę o przesłanie zapytania na adres e-mail: derowerk@derowerk.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem +48 603-914-055. Pozdrawiam serdecznie Przemysław Połeć
 • Tomek Tomek, 23.07.2017r., 20:37:02 Witam. chciałbym dokonać docieplenia poddasza celulozą lub granulatem wełny. Proszę o polecenie f-my z okolic Kielc. Pozdrawiam.
 • Przemysław Połeć Przemysław Połeć, 24.07.2017r., 09:03:19 Witam Dla realizacji ocieplenia w regionie mogę polecić autoryzowanego wykonawcę Derowerk z regionu Kielc. W celu uzyskania danych kontaktowych proszę o przesłanie zapytania na adres e-mail: derowerk@derowerk.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem +48 603-914-055. Pozdrawiam serdecznie Przemysław Połeć
 • Krzysztof Krzysztof, 17.08.2017r., 09:30:46 Proszę o namiar na wykonawcę z okolic Poznania.
 • Przemysław Połeć Przemysław Połeć, 17.08.2017r., 09:38:53 Witam Dla realizacji ocieplenia w regionie mogę polecić autoryzowanego wykonawcę Derowerk z regionu Poznania. W celu uzyskania danych kontaktowych proszę o przesłanie zapytania na adres e-mail: derowerk@derowerk.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem +48 603-914-055. Pozdrawiam serdecznie Przemysław Połeć
 • frangaj frangaj, 10.11.2018r., 13:46:18 Dobrze jest też sprawdzić czy używany materiał nie znajduje się na czarnej liście GUNB i rzeczywiście spełnia parametry które obiecuje producent.
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 13.11.2018r., 10:52:41 Dobry komentarz - dziękuję. Dla materiału isofloc F producent uzyskał: Europejską Ocenę Techniczną ETA 04/0080, wystawioną przez DiBT; certyfikat CE w zakresie reakcji na ogień - czyli najwyższy, najbezpieczniejszy z możliwych System 1 dla oceny zgodności - wystawiony przez zewnętrzną notyfikowaną jednostkę certyfikującą MPA NRW; produkt objęty jest Deklaracją Właściwości Użytkowych. Właściwości isofloc F i jego bezpieczeństwo higieniczne weryfikuje międzynarodowy certyfikat NaturePlus. Dla jego uzyskania należy spełnić rygorystyczne wymagania dla emisji LZO, obecności metali ciężkich (np.: ołowiu) czy zawartości i rodzaju uniepalniaczy. W efekcie mamy pewność produktu bezpiecznego dla użytkowników i mieszkańców. Jego produkcja, pochodzenie i system pozyskiwania surowca dodatkowo certyfikowany jest przez organizację Forest Stewardship Council dla produktów pochodzących z recyklingu makulatury gazetowej FSC Recycled. Producent i system produkcji isofloc F certyfikowany jest dla standardu jakości zgodnego z ISO 9001. Bezpieczeństwo ekologiczne potwierdza, obok FSC Recycled i Natureplus, Deklaracja Środowiskowa Produktu. Nie wspominając o tysiącach obiektów, w których isofloc F znalazł zastosowanie jako izolacja termiczna i akustyczna. Więcej gwarancji jakości dla wyrobów budowlanych chyba nie można sobie wyobrazić.
 • Andrzej Andrzej, 28.12.2018r., 20:59:35 witam,stosując wełne skalno o współczynniku lambda 0,035 w dwóch warstwach o gróbości 18 cm i 10 cm jaką grubość celulozy przeba zastosować aby uzyskać te same parametry cieplne?proszę również o kontakt do wykonawcy, podlasie - Siemiatycze. pozdrawiam
 • Łukasz Łukasz, 02.01.2019r., 11:55:54 Panie Andrzeju, W przypadku zastosowania 28 cm wełny o współczynniku lambda 0,035 współczynnik U=0,125 [W/m2K]. Aby uzyskać te same parametry dla Isofloc F, którego lambda wynosi 0,037 należy użyć 30 cm grubości. Jednym z wykonawców działających w okolicach Siemiatycz jest Pan Andrzej Sadowski tel. 604 122 718. Jest to wykonawca z dużym doświadczeniem i odpowiednim sprzętem potrzebnym do realizacji usług wdmuchiwania.
 • Łukasz Łukasz, 12.08.2019r., 08:50:46 Dzień dobry, Panie Pawle w okolicach Rybnika polecam kontakt z Panem Dawidem Staszewskim tel. 789 496 136 lub Arturem Jurysem tel. 609 789 686.
 • Witalijklucz Witalijklucz, 18.08.2019r., 22:11:11 Metoda wdmuchiwania jest bardzo ekonomiczna
 • Wlodek24 Wlodek24, 19.08.2019r., 17:40:13 Jak trwała jest taka izolacja?
 • Robert Zaorski Robert Zaorski, 10.02.2020r., 12:14:12 Materiał ma minimum 50 lat trwałości użytkowej, tzn. przez 50 lat jego parametry nie ulegają zmianie. Wyjątkowe właściwości!
 • zawi zawi, 02.05.2020r., 13:19:19 Ciekawe rozwiązanie i do tego ekologiczne.
 • Jacenty Jacenty, 04.05.2020r., 10:21:02 Szkoda że kiedyś nie było takich materiałów ale w najbliższej przyszłości jak będę budować dom dla córki na pewno zdecyduje się na te rozwiązanie.
 • Rafał Rafał, 07.12.2020r., 19:36:56 Warto wspomnieć, że wiele realizacji w okolicach miasta Białystok i całe województwo podlaskie obsługuje firma GawTerm. Zajmują się ocieplaniem celulozą jak też ocieplaniem pianą i badaniami termowizyjnymi. Więcej można sprawdzić na www.gawterm.pl
 • Piotr Piotr, 06.01.2021r., 00:29:34 Jakie firmy z okolic Radomska ocieplają celulozą?

Najnowsze produkty i technologie

merXu Premia w gotówce, darmowa dostawa, program poleceń – merXu przedłuża promocje do 31 sierpnia

Premia w gotówce, darmowa dostawa, program poleceń – merXu przedłuża promocje do 31 sierpnia Premia w gotówce, darmowa dostawa, program poleceń – merXu przedłuża promocje do 31 sierpnia

Firmy z branży przemysłowej szukające oszczędności w kosztach prowadzenia działalności wciąż mogą skorzystać z promocji oferowanych przez europejską platformę handlową merXu. Do 31.08 czeka na nie premia...

Firmy z branży przemysłowej szukające oszczędności w kosztach prowadzenia działalności wciąż mogą skorzystać z promocji oferowanych przez europejską platformę handlową merXu. Do 31.08 czeka na nie premia w gotówce do 700 zł, darmowa dostawa do 1300 zł oraz atrakcyjny program poleceń.

Sika Poland sp. z o.o. Sika o wyznaczaniu kierunku w budownictwie ekologicznym

Sika o wyznaczaniu kierunku w budownictwie ekologicznym Sika o wyznaczaniu kierunku w budownictwie ekologicznym

Zrównoważony rozwój to jedna z najważniejszych idei, jakie w tej chwili determinują działania całej branży budowlanej. Procesy dostosowywane są do wiodących norm ochrony środowiska i mają na celu ograniczenie...

Zrównoważony rozwój to jedna z najważniejszych idei, jakie w tej chwili determinują działania całej branży budowlanej. Procesy dostosowywane są do wiodących norm ochrony środowiska i mają na celu ograniczenie zużycia zasobów naturalnych. Warto podkreślić, że zrównoważony rozwój ma nie tylko wymiar ekonomiczny i środowiskowy, ale także społeczny, który powinien obejmować działania na rzecz społeczności lokalnych.

EUROFIRANY B.B. Choczyńscy Sp.J. 3 sposoby na zatrzymanie ciepła w domu

3 sposoby na zatrzymanie ciepła w domu 3 sposoby na zatrzymanie ciepła w domu

Jeśli szukasz odpowiedniej izolacji dla swojego budynku, która zatrzyma ciepło i zapewni Ci spokojną zimę, zapoznaj się z podstawowymi trzema metodami dociepleń. Dlaczego prawidłowa izolacja jest tak istotna?...

Jeśli szukasz odpowiedniej izolacji dla swojego budynku, która zatrzyma ciepło i zapewni Ci spokojną zimę, zapoznaj się z podstawowymi trzema metodami dociepleń. Dlaczego prawidłowa izolacja jest tak istotna? Przy rosnących cenach paliw i energii elektrycznej oraz rosnących kosztach, jakie musimy przeznaczyć na ogrzewanie budynków, izolacja jest nieunikniona. Warto więc zainwestować w izolację budynku dobrej jakości, by przynajmniej w jakiejś części uchronić swój budżet. Oto trzy sposoby, jak to...

4 ECO Sp. z o.o. Bądź eko i oszczędzaj z 4 ECO

Bądź eko i oszczędzaj z 4 ECO Bądź eko i oszczędzaj z 4 ECO

Polska ma optymalne warunki do produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Pod tym względem poziomem dorównuje Niemcom, u których technologia PV rozwija się od przeszło 20 lat.

Polska ma optymalne warunki do produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Pod tym względem poziomem dorównuje Niemcom, u których technologia PV rozwija się od przeszło 20 lat.

4 ECO Sp. z o.o. Co zrobić z niewystarczająco docieplonym budynkiem?

Co zrobić z niewystarczająco docieplonym budynkiem? Co zrobić z niewystarczająco docieplonym budynkiem?

Od lat 90. trwa w Polsce termomodernizacja wszelkich obiektów budowlanych, przejawiająca się m.in. docieplaniem ścian zewnętrznych styropianem. Zalecana grubość styropianu do izolacji zmienia się co kilka...

Od lat 90. trwa w Polsce termomodernizacja wszelkich obiektów budowlanych, przejawiająca się m.in. docieplaniem ścian zewnętrznych styropianem. Zalecana grubość styropianu do izolacji zmienia się co kilka lat. I tak pierwsze docieplenia były na styropianie o grubości 4 cm, obecnie to 20 cm styropianu grafitowego.

GERARD AHI Roofing Kft. Oddział w Polsce Sp. z o.o. | RTG Roof Tile Group Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny Dach marzeń: stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni Twojemu domowi najlepszą ochronę?

MARMA POLSKIE FOLIE SP. Z O.O. Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energetyczności budynku

Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energetyczności budynku Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energetyczności budynku

Czas wysychania budynku po zakończeniu budowy może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna...

Czas wysychania budynku po zakończeniu budowy może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna jest w tym wypadku membrana paroprzepuszczalna, dzięki której można odprowadzić wilgoć poza budynek. Wśród zabezpieczeń dachowych ogromną popularnością cieszy się membrana wstępnego krycia (MWK), która umożliwia właściwą dyfuzję pary wodnej z termoizolacji, a także dodatkowo uszczelnia pokrycie...

Getin Noble Bank SA Co warto wiedzieć, planując termomodernizację budynku spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej?

Co warto wiedzieć, planując termomodernizację budynku spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej? Co warto wiedzieć, planując termomodernizację budynku spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej?

Ograniczenie strat ciepła i związane z nim zmniejszenie rachunków za prąd to kwestie istotne zarówno dla właścicieli i zarządców budynków, jak i mieszkańców. Aby było to możliwe, należy przeprowadzić prace...

Ograniczenie strat ciepła i związane z nim zmniejszenie rachunków za prąd to kwestie istotne zarówno dla właścicieli i zarządców budynków, jak i mieszkańców. Aby było to możliwe, należy przeprowadzić prace termomodernizacyjne. Często jednak ich zaplanowanie, zrealizowanie, a zwłaszcza znalezienie odpowiedniego źródła finansowania bywa problematyczne, dlatego warto dowiedzieć się, jak osiągnąć cel. Proces planowania termomodernizacji wcale nie musi być skomplikowany!

CFI World S.A. Robakowo CFI WORLD – najwyższej jakości surowce przemysłowe

CFI WORLD – najwyższej jakości surowce przemysłowe CFI WORLD – najwyższej jakości surowce przemysłowe

CFI World SA to firma z całkowicie polskim kapitałem, działająca na rynku surowców chemicznych od 2009 r. Jako dystrybutor oferuje produkty przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu, w tym między innymi...

CFI World SA to firma z całkowicie polskim kapitałem, działająca na rynku surowców chemicznych od 2009 r. Jako dystrybutor oferuje produkty przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu, w tym między innymi branży budowlanej, kosmetycznej, farmaceutycznej czy spożywczej. Współpracuje z wiodącymi producentami, w tym Lotte Fine Chemical czy LG Chem.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.