Katalog firm

Termopian Sp. z o.o.
Województwo: śląskie
Adres: Dworcowa 15a
  43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 32 214 45 80
Strona WWW: www.termopiana.pl
E-mail:
Termopian Sp. z o.o.

Izolacja natryskowa Termopian

Początki istnienia firmy datowane są na rok 1988 kiedy to Sylwester i Małgorzata Będkowscy, absolwenci Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej powołali do życia Termopian i zaistnieli na rynku usług budowlanych.

Początkowo Termopian zajmował się wykonywaniem termoizolacji z krylaminy, która wlewana była w wolne przestrzenie przegród budowlanych. Pianka krylaminowa wytwarzana była w specjalnym agregacie i spieniana mechanicznie.

Rok 1991 był dla Termopianu rokiem przełomowym w historii, ponieważ zaczął on wtedy ściśle współpracować z firmami produkującymi natryskowe poliuretany. Jeszcze w tym samym roku został wykonany pierwszy natrysk pianki poliuretanowej.  Już rok później technologia natrysku pianki PUR została wykorzystana przez Termopian w formie pokrycia dachowego. Zobacz realizacje powstałe od tamtego czasu »

Izolbest PRO

W 2000 roku Termopian w trosce o dobro klienta oraz najwyższą jakość świadczonych usług wprowadził system zarządzania jakością ISO 9001.

Bazując na zebranych doświadczeniach oraz odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, w 2005 r. Termopian uruchomił produkcję farby Izolbest do pianek poliuretanowych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na farby oraz bardzo dynamicznym rozwojem rynku poliuretanów w Polsce, firma Termopian w 2009 r. zakupiła i wdrożyła profesjonalną linię do produkcji specjalistycznych farb Izolbest zabezpieczających pianki poliuretanowe przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Realizacje wykonane przy pomocy Izolbest, Izolbest Pro i Termopiana »

 

2010 r. zaowocował opracowaniem i wdrożeniem nowej powłoki Izolbest-PRO ochraniającej pokrycia dachowe z poliuretanu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Firma Termopian zakupiła w tym celu specjalistyczne agregaty natryskowe wraz ze sprężarkami o dużych wydajnościach dzięki czemu powłoka Izolbest-PRO nanoszona jest natryskowo.

Termopiana

W 2011 r. na podstawie wieloletnich doświadczeń rozpoczęto prace badawcze mające na celu opracowanie nowego produktu stanowiącego izolację pokrycia dachowego. Jest nim TermoPiana wprowadzona na rynek w 2012 r.

Do tej pory wykonano około 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji termicznych, wodochronnych i chemoodpornych. Termopian uczestniczy w życiu wielu organizacji takich jak Śląska Izba Budownictwa, PZITB czy Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR SIPUR.

Skontaktuj się

9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.