1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................

Wełna mineralna

Wełna mineralna     
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

NATUROLL PRO

 • Opis produktu: Maty z wełny mineralnej z włókien szklanych produkowanej w ECOSE® Technology. Przeznaczone do izolacji cieplnej i akustycznej konstrukcji ścian z elewacją wentylowaną oraz konstrukcji ścian szkieletowych drewnianych lub metalowych, również jako wypełnienie stropów belkowych i konstrukcji dachów skośnych. Można je stosować też w konstrukcjach poziomych (np. stropy drewniane gęstożebrowe, konstrukcje szkieletoworyglowe lub szkieletowe) jako izolację termiczną i akustyczną układaną między belkami stropów międzykondygnacyjnych.
 • Cechy szczególne: ECOSE® Technology to technologia przyjazna środowisku, wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu. Spełnia najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji potwierdzone prestiżowym Certyfikatem Indoor Comfort Standard. Wełna jest niepalna, miła w dotyku, mniej pyląca, bezzapachowa i łatwa w obróbce. Bardzo dobrze zachowuje swój kształt. Skompresowane opakowanie ułatwia transport. Ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Grubość mat: 50-200 mm. Współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,039 W/(m·K). Klasa reakcji na ogień: A1.
Knauf Insulation

UNIFIT 033/035

 • Opis produktu: Wełna mineralna produkowana w ECOSE® Technology w postaci mat posiada unikalne znakowanie linii na powierzchni wełny, które ułatwia docinanie materiału do wymaganego wymiaru. Poprzez perfekcyjne dopasowanie włókien wełny w izolowanej przestrzeni międzykrokwiowej wyeliminowano konieczność pracochłonnego sznurowania. Doskonałe właściwości termiczne i akustyczne zapewniają wysoki komfort cieplny i akustyczny dla wszechstronnego zagospodarowania dachów skośnych, w przestrzeni pomiędzy krokwiami i jako druga, poprzeczna warstwa podkrokwiowa.
 • Cechy szczególne: ECOSE® Technology to technologia przyjazna środowisku, wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu. Spełnia najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji potwierdzone prestiżowym Certyfikatem Indoor Comfort Standard. Wełna jest niepalna, miła w dotyku, mniej pyląca, bezzapachowa i łatwa w obróbce. Bardzo dobrze zachowuje swój kształt. Skompresowane opakowanie ułatwia transport. Ma doskonałe właściwości akustyczne i termoizolacyjne: współczynnik przewodzenia ciepła λD wynosi odpowiednio 0,033 i 0,035 W/(m·K). Dostępne grubości mat: 50-200 mm dla Unifit 033 i 50-240 mm dla Unifit 035. Klasa reakcji na ogień: A1.
Knauf Insulation

GRANROCK SUPER

 • Opis produktu: GRANROCK SUPER to wełna skalna do izolacji termicznej, aplikowana metodą nadmuchu. To niepalne ocieplenie do poziomych przestrzeni nieużytkowych, stropodachów wentylowanych (gęstości 30 i 45 kg/m3) oraz skośnych przestrzeni poddaszy użytkowych, ścian trójwarstwowych, ścian o konstrukcji szkieletowej (gęstość 60 kg/m3).
 • Cechy szczególne: Granulat skalny o deklarowanym współczynniki przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej
  25-35 kg/m3 - λD =0,042 W/(m·K),
  40-50 kg/m3 - λD =0,040 W/(m·K),
  55-65 kg/m3 - λD =0,037 W/(m·K).
Rockwool Polska

TOPROCK SUPER i SUPERROCK

 • Opis produktu: TOPROCK SUPER to wielkoformatowe maty z wełny skalnej ROCKWOOL do izolacji termicznej, które dostępne są w formie zrolowanej, natomiast SUPERROCK to płyty z wełny skalnej, które poza właściwościami termicznymi, stanowią również izolację akustyczną. Produkty te dzięki znacznej gęstości znajdują zastosowanie jako trwałe ocieplenie i zwiększenie izolacyjności akustycznej stropodachów wentylowanych i poddaszy, również w rozwiązaniach nakrokwiowych. Wysoka temperatura topienia skał bazaltowych >1000°C powoduje, że wełna jest produktem całkowicie niepalnym (wg europejskiej klasyfikacji ogniowej klasa A1). Dlatego jej obecność w przegrodach budowlanych to dodatkowe bierne zabezpieczenie przeciwpożarowe. Oba produkty charakteryzują się najlepszą jakością i najwyższymi parametrami izolacyjnymi.
 • Cechy szczególne: Płyty TOPROCK SUPER mają szerokość 1000 mm i występują w grubości od 100 do 200 mm. Płyty SUPERROCK mają wymiary: długość 1000 mm, szerokość 610 lub 565 mm i występują w grubościach od 50 do 200 mm. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla obu produktów wynosi 0,035 W/(m·K). Klasa reakcji na ogień dla obu produktów: A1 wyrób.
Rockwool Polska

ISOVER - rolki dachowe low-lambda

 • Opis produktu: Super-Mata Plus, Super-Mata i Profuit-Mata - produkty w rolkach z wełny mineralnej szklanej o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Przeznaczone do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, stropodachów wentylowanych oraz drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych. Zalecane do stosowania wszędzie tam, gdzie najważniejsze są parametry izolacyjne przegrody. Wyjątkowo niski współczynnik przewodzenia ciepła λD pozwala uzyskiwać opór cieplny przegrody na poziomie wymaganym dla domów pasywnych i domów o niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną. Nie wymagają sznurkowania, dzięki czemu izolacja low-lambda jest łatwa w montażu i ekonomiczna. Są niepalne - mają kategorię A. Wszystkie posiadają godło Teraz Polska.
 • Cechy szczególne: Współczynnik przewodzenia ciepła λD: Super-Mata Plus - 0,032 W/(m·K), Super-Mata - 0,033 W/(m·K), Profit-Mata - 0,035 W/(m·K).
  Wymiary: długość 2200-15000, szerokość 1200 mm. Grubość: 30-250 mm.
  Klasa reakcji na ogień: A1.
Saint-Gobain Construction Products Polska/ Isover

ISOVER - płyty do ścian działowych

 • Opis produktu: Płyty z wełny mineralnej szklanej (Aku-Płyta) oraz skalnej (Polterm Uni) do izolacji akustycznej lekkich ścian działowych, sufitów podwieszanych, obudów i okładzin ściennych oraz izolacji akustycznej i termicznej ścian murowanych warstwowych, ścian osłon o konstrukcji szkieletowej, ścian osłonowych hal jako wypełnienie profilowanych blach i kaset, podłóg na legarach. Oba produkty posiadają doskonałe parametry akustyczne wyrażone deklarowanym współczynnikiem pochłaniania dźwięku, co pozwala na uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności akustycznej przegród budowlanych. Wymiary płyt odpowiadają standardowemu rozstawowi profili.
 • Cechy szczególne: Współczynnik pochłaniania dźwięku αw: dla produktu Aku-Płyta 0,90 przy grubości 50-74 mm, 1,0 przy grubości 75-180 mm. Dla Polterm Uni 0,85 przy grubości 50-69 mm, 0,95 przy grubości 70-99 mm, 1,0 przy grubości 100-200 mm.
  Współczynnik przewodzenia ciepła λD: Aku-Płyta 0,037 W/(m·K), Polterm Uni 0,038 W/(m·K)
  Wymiary (dł.×szer.): 1200×600 mm. Grubość: 50-150 mm.
  Klasa reakcji na ogień: A1.
Saint-Gobain Construction Products Polska/ Isover

Stropmax 31 na sufity garaży

 • Opis produktu: Płyty z wełny mineralnej szklanej pokrytej białym welonem szklanym o wysokiej wartości współczynnika pochłaniania dźwięku do izolacji sufitów garaży podziemnych. Izolacja termiczna i akustyczna stropów od dołu w technologii suchego montażu - szybkiej, czystej i efektywnej. Zestaw obejmujący wełnę Stropmax 31 oraz stalowe łączniki do mocowania ze stalowymi talerzykami dociskowymi marek Koelner i Wkręt-Met posiada Krajową Ocenę Techniczną KOT.
 • Cechy szczególne: Współczynnik pochłaniania dźwięku αw: 0,85 przy grubości 40-49 mm, 1,0 przy grubości 50-200 mm.
  Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,031 W/(m·K)
  Wymiary (dł.×szer.): 1200×600 mm. Grubość: 40-120 mm.
  Klasa reakcji na ogień: A2-s1,d0.
Saint-Gobain Construction Products Polska/ Isover
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.