1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................

Łączniki do mocowania izolacji w systemach ETICS

Łączniki do mocowania izolacji w systemach ETICS


   
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Kołek DUOBLADE

 • Materiał: Nylon/polietylen/metal
 • Zastosowanie i odmiany: Samowiercący się kołek fischer DUOBLADE do płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych do szybkiego i łatwego montażu. Jest umieszczany w podłożu dzięki instalacji wstępnej. fischer DUOBLADE jest przystosowany do wkrętów do drewna, metalu i płyt wiórowych o grubości od 4 do 5 mm oraz różnych haków i wkrętów z oczkiem. Dzięki temu nadaje się uniwersalnie do bezpiecznego i szybkiego mocowania np. czujników dymu, karniszy i okiennic.
 • Zalety: Szary korpus z nylonu rozpiera się na odpowiednim poziomie płyt pojedynczych i podwójnych. Dodatkowy efekt rozparcie kołka, podczas wkładania śruby zapewnia optymalne mocowanie i zwiększa obciążenie krytyczne, a także siłę trzymającą. Ostry, samowiercący gwint zapewnia szybki montaż i optymalne dopasowanie, co zwiększa wartości nośne. Boczne wypustki, zapobiegają kręceniu się kołka podczas montażu. Czerwony element z polietylenu wzmacnia i blokuje rozszerzającą się funkcję kołka, zapewniając większą stabilność.
fischer Polska

Kołek DUOPOWER

 • Materiał: Nylon/polietylen
 • Zastosowanie i odmiany: DUOPOWER to inteligentny, 2-składnikowy uniwersalny kołek do mocowań we wszystkich podłożach budowlanych. Dzięki zwiększonej głębokości kotwienia, kołki DUOPOWER 6 x 50, 8 x 65 i 10 x 80, są szczególnie przydatne w mocowaniu w podłożu pustakowym, gazobetonie i tynku.
 • Zalety: Kołek DUOPOWER automatycznie dostosowuje się do materiału budowlanego podłoża i przekazuje maksymalne obciążenia realizując trzy funkcje: składanie, rozpieranie i zwijanie (zapętlanie). Bezpieczeństwo zwiększa bardzo dobry docisk kołka przy wkręcaniu.
fischer Polska

Kołek DUOTEC

 • Materiał: Połączenie tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym i metalowego wkładu szkieletowego
 • Zastosowanie i odmiany: Nylonowe mocowanie uchylne - bardzo wygodne w montażu - o wysokich nośnościach w materiałach płytowych. Unikalna zasada działania i geometria kotwy uchylnej fischer umożliwia łatwe przenoszenie dużych obciążeń przez uchylne ramię grawitacyjne. Mocowanie ogranicza ilość punktów przy wymaganiu mocowań wielopunktowych, maksymalizując jednocześnie bezpieczeństwo. Nylonowe mocowanie DUOTEC jest osadzane podobnie jak kołki uchylne w płytach budowlanych. Mocowanie można również stosować jako kołek rozporowy w podłożu budowlanym pełnym.
 • Zalety: Jako część linii DUO, kotwa DUOTEC składa się z dwóch plastikowych elementów. Czerwony twardy element tulei zapewnia równomierne rozkładanie obciążeń, natomiast szary miękki element chroni przed uszkodzeniami powierzchni płyty powodowanymi przez mocowanie, obniżając siły obciążające.
fischer Polska

Mocowanie do izolacji FID 50 i 90

 • Materiał: Tworzywo
 • Zastosowanie i odmiany: Mocowanie do izolacji fischer FID służy do montażu lekkich elementów na styropianowych i poliuretanowych płytach izolacyjnych z tynkiem lub bez tynku. Mocowanie fischer FID można wkręcać ręcznie lub za pomocą wkrętarki. Specjalny spiralny gwint wcina się w materiał płyty izolacyjnej. Elementy takie jak skrzynki na listy, lampy i czujniki ruchu można mocować za pomocą wkrętów 4 do 4,5 mm.
 • Zalety: - Eliminacja powstawania mostków termicznych podczas montażu.
  - Łatwy montaż w cienkich warstwach tynku bez konieczności wcześniejszego nawiercania.
  - Szybki i sprawny montaż dzięki możliwości osadzania mocowania za pomocą standardowych narzędzi i odpowiedniego bitu.
fischer Polska

Mocowanie do izolacji Termoz CN 8

 • Materiał: Stal/plastik
 • Zastosowanie i odmiany: Wytrzymałe mocowanie wbijane do izolacji zewnętrznych z plastikowym gwoździem. Sprawdza się w montażu izolacji odpornej na docisk o grubości 400 mm dla systemów izolacji cieplnej z płyt styropianowych lub płyt z wełny mineralnej w betonie, cegłach pełnych i pustakowych, lekkim betonie z kruszywem i gazobetonie w sposób bezpieczny. Europejska aprobata ETA gwarantuje bezpieczne trzymanie. Mocowanie fischer Termoz CN uwzględnia szary kołek z przymocowanym talerzykiem i plastikowym gwoździem. Mocowanie Termoz CN osadzane jest za pomocą młotka.
 • Zalety: - Niewielka głębokość wiercenia skraca czas montażu i obniża jego koszty
  - Stalowy element plastikowego gwoździa gwarancją wysokiej siły trzymania.
  - Płaski talerzyk kołka pozwala na stosowanie cienkiej warstwy wzmacnianego tynku.
fischer Polska

Mocowanie do izolacji Termoz PN 8

 • Materiał: Stal/plastik
 • Zastosowanie i odmiany: Mocowanie wbijane do izolacji zewnętrznych bez generowania mostków termicznych z gwoździem GFK. Idealnie sprawdza się w montażu w płytach izolacyjnych odpornych na docisk ze styropianu, wełny mineralnej, wiórów drewnianych i poliuretanu w betonie, gazobetonie, cegle pełnej i pustakowej w sposób bezpieczny i bez powodowania mostków termicznych. Europejska aprobata ETA gwarantuje bezpieczne trzymanie. Mocowanie fischer Termoz PN uwzględnia szary kołek z przymocowanym talerzykiem i plastikowym gwoździem. Mocowanie Termoz PN osadzane jest za pomocą młotka.
 • Zalety: - Niewielka głębokość wiercenia skraca czas montażu i obniża jego koszty.
  - Mocowanie płyt dociepleniowych ETICS do betonu i murów.
  - Montaż na równo z powierzchnią w płytach dociepleniowych ETICS oraz do wełny mineralnej i styropianu.
fischer Polska

Mocowanie wkręcane Termofix 6H-NT

 • Materiał: Stal/plastik
 • Zastosowanie i odmiany: Mocowanie wkręcane dla systemów izolacji zewnętrznej do płyt budowlanych z zatwierdzonym aprobatą wkrętem Power-Fast. Idealnie sprawdza się w izolacji odpornej na docisk o grubości do 280 mm w drewnie i płytach. Mocowanie zawiera talerzyk wsporczy wykonany z poliamidu zintegrowany z wkrętem fischer Power-Fast z aprobatą. Minimalna głębokość kotwienia 30 mm zapewnia szybki montaż. Mocowanie Termofix 6H-NT licowane z powierzchnią osadzane jest metodą przelotową z użyciem wkrętarki, bez wiercenia. Następnie łeb jest zaślepiany. Opcjonalnie, mocowanie Termofix 6H-NT można wpuszczać w podłoże za pomocą osadzaka fischer TSS. Następnie talerzyk do izolacji jest zaślepiany okrągłą nasadką.
 • Zalety: - Bezpieczne trzymanie w podłożu zapewnia wstępnie złożone mocowanie z zatwierdzonym aprobatą wkrętem Power-Fast.
  - Szybki montaż dzięki minimalnej głębokości wkręcania 30 mm.
  - Brak konieczności wstępnego wiercenia.
  - Zaślepki dołączane do każdego opakowania.
fischer Polska

Śruba ULTRACUT FBS II 6 US

 • Materiał: Stal ocynkowana
 • Zastosowanie i odmiany: Śruba do betonu ULTRACUT FBS II 6 US wykonana jest ze stali ocynkowanej z sześciokątnym łbem i prasowaną podkładką. Posiada aprobatę do wielokrotnego zakotwienia systemów nienośnych. Wiercenie otworów nie wymaga czyszczenia podczas montażu pionowego (sufit i podłoga). W przypadku mocowań podłogowych należy wywiercić otwór głębszy o trzykrotność średnicy otworu. Różne konstrukcje łbów zapewniają maksymalną elastyczność i idealne dopasowanie do zastosowania. Sześciokątny łeb z wmontowaną żeberkową podkładką zapobiega przypadkowemu poluzowaniu śruby, co zwiększa bezpieczeństwo. Specjalna geometria głowicy do stosowania w szynach montażowych z gniazdem (SW10) umożliwia łatwy montaż części dodatkowej. Zgodnie z oceną techniczną, śruba może być dwukrotnie poluzowana na łączną odległość 20 mm, oraz może być założona podkładka o gr. max 10 mm w celu wykonania regulacji.
 • Zalety: Dzięki specjalnej geometrii gwintu, śruba bardzo dobrze wrzyna się do betonu, przez co uzyskuje się najwyższe nośności. Niewielki wysiłek związany z wierceniem oszczędza czas w przypadku wielokrotnych mocowań.
fischer Polska

Śruba ULTRACUT FBS II US A4

 • Materiał: Stal nierdzewna
 • Zastosowanie i odmiany: Wysokowydajna śruba do betonu dla absolutnej łatwości montażu i zastosowań zewnętrznych. Można ją stosować w sytuacjach bardzo wysokich obciążeń oraz podczas korygowania mocowania elementów (odkręcając śrubę i podkładając podkładkę). fischer ULTRACUT FBS II może być wielokrotnie stosowana z tymczasowymi mocowaniami, przez co nadaje się do montażu szalunków w konstrukcji betonowej. Umożliwia także wykonanie zakotwień tymczasowych w świeżym betonie o wytrzymałości zaledwie 10 N/mm².
 • Zalety: Pozwala na mocowanie zarówno w pomieszczeniach (nawet tych wilgotnych), jak i na zewnątrz budynków. Specjalnie hartowana, czerwona końcówka gwarantuje zauważalnie szybszą i bezpieczniejszą instalację.
fischer Polska

Termoz SV II Ecotwist

 • Materiał: Stal/plastik
 • Zastosowanie i odmiany: Termoz SV II Ecotwist 30-60 to innowacyjne mocowanie wpuszczane do izolacji zewnętrznych w podłożu dowolnej klasy. Idealnie sprawdza się w montażu izolacji odpornej na docisk o grubości od 100 do 400 mm dla systemów izolacji cieplnej z płyt styropianowych lub płyt z wełny mineralnej w betonie, cegłach pełnych i pustakowych, lekkim betonie z kruszywem i gazobetonie. Europejska aprobata ETA gwarantuje bezpieczne trzymanie. Mocowanie śrubowe uwzględnia szary kołek z przymocowanym talerzykiem i wkrętem. Mocowanie Termoz SV II ecotwist osadzane jest bardzo głęboko, szybko i dokładnie. Talerzyk do izolacji jest delikatnie wkręcany w mocowanie.
 • Zalety: - Jednolita głębokość kotwienia we wszystkich materiałach budowlanych.
  - Uniwersalny rozmiar dla dowolnej grubości izolacji.
  - Skrócony czas montażu.
  - Ograniczenie przestrzeni składowania.
fischer Polska

Łączniki typu ŁI 3A

 • Materiał: - korpus - specjalnie dobrany kopolimer etylenowo-polipropylenowy;
  - gwóźdź - poliamid wzmocniony włóknem szklanym
 • Zastosowanie i odmiany: przeznaczony do mocowania materiałów termoizolacyjnych lekkich (np.styropianu) do podłoża z betonu, cegły pełnej, kamienia naturalnego (kat. użytkowania wg. ETAG 014 - A i B)
MkaM

Łączniki typu ŁI 3A M

 • Materiał: - korpus - specjalnie dobrany kopolimer etylenowo-polipropylenowy;
  - gwóźdź - stalowy ocynkowany
 • Zastosowanie i odmiany: przeznaczony do mocowania materiałów termoizolacyjnych lekkich (np.styropianu) oraz cięższych (np. wełna mineralna) do podłoża z betonu, cegły pełnej, kamienia naturalnego (kat. użytkowania wg. ETAG 014 - A i B); w przypadku mocowania wełny mineralnej o niewielkiej gęstości (lamelowej) stosować wraz z talerzykiem T-140
MkaM

Łączniki typu ŁI 3A Mt

 • Materiał: - korpus - specjalnie dobrany kopolimer etylenowo-polipropylenowy;
  - gwóźdź - stalowy ocynkowany z łbem pokrytym tworzywem
 • Zastosowanie i odmiany: przeznaczony do mocowania materiałów termoizolacyjnych lekkich (np. styropianu) oraz cięższych (np. wełna mineralna) do podłoża z betonu, cegły pełnej, kamienia naturalnego (kat. użytkowania wg. ETAG 014 - A i B); łeb z tworzywa eliminuje mostki termiczne i dodatkowo zabezpiecza gwóźdź przed korozją; w przypadku mocowania wełny mineralnej o niewielkiej gęstości (lamelowej) stosować wraz z talerzykiem T-140
MkaM

Łączniki typu ŁI 3AL

 • Materiał: - korpus - specjalnie dobrany kopolimer etylenowo-polipropylenowy;
  - gwóźdź - poliamid wzmocniony włóknem szklanym
 • Zastosowanie i odmiany: zalecany w szczególności do mocowania materiałów termoizolacyjnych lekkich (np. styropianu) do podłoża z cegły dziurawki, pustaków szczelinowych lub gazobetonu (kat. użytkowania wg. ETAG 014 - C, D i E)
MkaM

Talerzyk T - 140

 • Materiał: produkowany z polipropylenu (PP) lub poliamidu (PA)
 • Zastosowanie i odmiany: stosowany wraz z łącznikami ŁI 3A zapewnia dużą powierzchnię dociskową i umożliwia mocowanie materiałów termoizolacyjnych o małej gęstości jak np. wełna lamelowa
MkaM
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.