1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................

Izolacje termiczne przegląd

Izolacje termiczne
Podczas projektowania obiektów budowlanych, a także ich termomodernizacji niezbędna jest znajomość przepisów prawnych w zakresie ochrony cieplno-wilgotnościowej budynków, przegród zewnętrznych i ich złączy. Podstawowym zagadnieniem jest tutaj odpowiedni dobór grubości i miejsca zastosowania izolacji cieplnej. Istotny wpływ ma także wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ [W/(m·K)] materiału izolacyjnego.

Podczas projektowania przegród zewnętrznych należy także pamiętać o uwzględnieniu dodatkowych strat ciepła spowodowanych występowaniem mostków cieplnych. Te tzw. słabe miejsca powstają wskutek zmian geometrii przegrody, wad projektowych lub niestarannego wykonania. Pomijanie ich wpływu w obliczeniach jest jednym z głównych błędów.

Do izolacji termicznej, a także akustycznej ścian, podłóg i dachów stosuje się płyty z wełny mineralnej, ze styropianu oraz pianki PIR/PUR.

 

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.