mgr inż.

Anna Zastawna-Rumin

Ukończyła z wyrożnieniem studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej (specjalność: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie) oraz studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechnki Śląskiej (specjalność: Ogrzewnictwo, Wentylacja i Ochrona Atmosfery).

Jest absolwentką studium doktoranckiegna Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Obecnie pracuje w Zakładzie Budownictwa i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej na stanowisku asystenta.

Zawodowo zajmuje się problematyką budownictwa energooszczędnego, w szczegolności aspektem pojemności cieplnej oraz wykorzystaniem materiałow fazowo zmiennych w przegrodach obiektow budowlanych. W zakresie jej zainteresowań znajduje się rownież akustyka budowlana. Jest autorką ponad 30 publikacji.

Artykuły autora

> 1 - 3 z 3

Zastosowanie płyt gipsowo­-kartonowych z dodatkiem PCM o różnej temperaturze przemiany fazowej

Energia zużywana w budynkach zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych w głównej mierze jest wydatkowana na ich ogrzewanie oraz chłodzenie. W budynkach charakteryzujących się niską pojemnością cieplną...

Metody pomiaru parametrów termicznych na przykładzie sztywnej pianki PIR

mgr inż. Anna Zastawna-Rumin  |  13.08.2014  |  1
Niestacjonarne metody pomiarowe parametrów termicznych materiałów budowlanych nie dają tak dokładnych wyników jak metody stacjonarne. Trwają za to zdecydowanie krócej. Czy warto je stosować?

Izolacja aerożelowa na tle izolacji tradycyjnych

mgr inż. Anna Zastawna-Rumin  |  18.01.2011
Jedną ze współczesnych tendencji europejskich jest ograniczanie zużycia energii cieplnej w sektorze budowlanym, a co za tym idzie minimalizacja strat ciepła i zaostrzanie wymogów izolacyjności cieplnej....
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.